![]() |
[QUOTE=studio;627151
"Lech nie noszony przez kogos na rekach = ten ktos jest glupi" - Orzeu Wisła nie noszona przez legialive na rękach - ten portal jest głupi[/QUOTE] Nie skomentowalem w zaden sposob niusa z legialive. Zreszta, absolutnie nie dziwi mnie ze cos takiego napisali. Proponuje wszystkim zakonczyc rozmowy na temat wydarzen z meczu Hutnik-Unia bo te rozmowy nie maja sensu. |
Arturo ale co my, kibice, mamy zrobić? Pisać na wszelkie portale prośby o nie głaskanie nas? Robić na meczu czy po za nim przypały? Nie ma bardziej sprzedajnej *****i od dziennikarzy, dzisiaj my, jutro Wy możecie być na "topie"
"uogólnianie wszystkich kibiców Wisły przez jednego debila" Rafaek Właśnie chodzi o to, że to nie pierwszy przypadek i martwi mnie to , że nie ostatni, również z sąsiedniej strony błoń, natomiast jeśli twierdzisz, że to dobrze, że pracownik i trener bramkarzy czy ktośtam bronił barw to się mylil i to strasznie, ciekawe co by było jak by dostał wpierd#$ za to bronienie to potem by było, że SKANDAL bo KIBOLE pobili piłkarzy/pracowników. Flaga jest kibiców więc to kibice mają bronić i to stąd porażka Lechistów. Co do liczby na Cracovii, ciekawe ile Was by było jakbyście łapali ogony tabeli, nie odpowiadajcie bo znów napinka będzie ;-) |
studio sek w tym ze Cracovia od 5 lat przezywa sportowo swoj najlepszy okres od 25 lat, zatem dla 90% ludzi na stadionie de facto najlepszy okres jaki w zyciu widzieli. Zawsze byly gadki "eee gdybysmy grali w 1 lidze a nie z LZS Niedzwiedz to byscie zobaczyli kto rzadzi w Krakowie". No to wlasnie widac kto rzadzi. Ba, rok temu to Cracovia byla czwarta w tabeli a Wisla osma, wiec pilkarsko byli od nas lepsi i jakos na frekwencje to nie mialo przelozenia. Byla chwilowa moda na Pasy, zeby wspomniec tylko 10 tys na ktoryms tam meczu w 3 lidze albo na awansie do ekstraklasy. Ale szybko sie znudzilo chodzic na mecze tym "rzeszom uspionych od zawsze wiernych fanatykow Cracovii". Poszli spac znowu najwyrazniej. Pamietam jak dzis ich wyjazd do Szczecina czyli chyba najbardziej prestizowy. W 2 lidze 500 osob, w 1 lidze rok pozniej juz jakies 60. To samo w innych miastach, raz sie im trafilo gdzies wybrac w wiekszej liczbie niz my (bodaj Zabrze), wtedy nasi kibice mowili "pojedziecie tam po raz 15 z rzedu w rzeciagu 10 lat to wtedy sobie zrobimy porownania. I z perspektywy czasu widac ze mieli racje.
Zreszta, co to za wytlumaczenie ze sie lapie ogon tabeli skoro podobno "**** z wynikami" i tak dalej. To zjawisko zreszta jest bardziej skomplikowane, tzw. 'przerzucanie sie' ma juz mniejsza skale niz jeszcze kilka lat temu, a skoro w ten sposob narybku Cracovia nie zdobywa to jasnym jest ze wraca porzadek w miescie ustanowiony la temu 20-30. Zwyczajnie do glosu dochodza dzieci ludzi ktorzy wtedy tworzyli struktury kibicowskie Krakowa, a do poczatku lat 90-tych Wisla miala w Krakowie przewage miazdzaca. Jest ich po prostu mniej i maja podejscie do sprawy bardziej olewcze niz my. Nic nowego nie napisalem. |
Cytat:
Po prostu kibicowanie Cracovii to byla moda , ktora na szczescie przemija.Podobna sytuacja byla w Tarnowie.Szczurki wybily sie na terrorze, przerzutach itp - mieli swoje 5 minut a teraz ich nie ma. Oczywiscie Cracovia ma spore grono kibicow 'od zawsze' ale tym chyba nie w smak chodzenie i patrzenie jak banda psycholi i przerzutow profanuje jakby nie bylo, stara i znana marke. Ja wiem ze uznasz to za jakas tania propagande, ale zeby zrozumiec ze tak nie jest musialbys tu zyc troche czasu i przezyc lata 90te.Zobaczyc te tabuny wszelakiej masci pozerow ,ktorzy w jeden wekend chodzili na Wisle czy Hutnika a w drugi juz lansowali sie na wielkich gangsta na Kaluzy ,sprzedajac swoich bylych kolegow. Pierwszy raz od derbow, ogladalem dzis mecz na kaluzy i nie spodziewalem sie az takiego dna(w kwestii kibicowskiej).A jak sobie pomysle ze oni sie na ten mecz spieli to normalnie zajady mi pekaja. I pomyslec ze mialem zle przeczucia jak Cracovia awansowala do I ligi , a tu taka wiocha:) |
Pewnie macie racje pisząc swoje posty, jednak trudno to oceniać ekipie, która ostatni raz walczyła o utrzymanie... no właśnie, kiedy walczyliście?
"tzw. 'przerzucanie sie' ma juz mniejsza skale niz jeszcze kilka lat temu" Skoro walczycie ciągle o majstra to dziwne, żeby "oni" nagle przeszli na Cracovie ;-) Fakt faktem, nikt nagle tłumów na Kałuży nie powinien się spodziewać. |
nie zebym sie chciał wpiąć w prąd krytykowanie Lecha za wszystko, bo uwazam to za nieuzasadnione, ale...
oświadczenie Wiary Lecha ośmiesza działalnośc stowarzyszeń kibicowskich, skłamali chłopaki perfidnie czym ściągneli środowisko kibiców do poziomu dziennikarzyn. Przy podobnej akcji jak w Mydlnikach czy Warszawie, kto z czytających oświadczenie kibicowskie na jej temat, bedzie skłonny mu uwierzyć ? Policja zmusiła Januszów do wdarcia sie na sektor Lechii :lol: |
dziwna ta Cracovia....
starsi od Wisły o pare miesięcy-być może mają i lepszą historie(choć to temat sporny bo też byli umoczeni), mają stadion bliżej centrum, z drugiej strony rynku- hale w której grają hokeiści(na okrągło Mistrz Polski), jeszcze w innej dzielnicy Krakowa ale przynależnej do centrum - boiska treningowe i sklepik klubowy , Kraków miasto drugie co do wielkości w Polsce a oni na meczu 2 tys nie mówiąc o jakimś pucharze ligi 300 os........ Widocznie już nie wystarczy zasadzić się na autobus Wiślaków i pokroić szaliki albo jechać do Myślenic i spalić pare ławekżeby budować sobie opinie ekipy tylko trzeba ruszać dupe na mecze i wyjazdy a to chyba nie jest im na ręke..... |
studio najwieksza fala przerzucania sie byla wtedy gdy Wisla grala w 1 lidze, a Cracovia nie wiec wyniki sportowe nie mialy tu zadnego wzgledu. Zreszta zdziwilbym sie gdyby mialy bo przeciez tzw. wariaty nie chodza na mecze zeby ogladac Beckhama.
1q2 po ich awansie mielismy w kilka osob w wislackim gronie rozmowe na ten temat, co z tego wyniknie dla nas. Wiekszosc twierdzila ze to dla nas jednak niedobrze bo sukces przyciagnie do nich nowych ludzi, bo beda sie sadzic na tym ze papiez im kibicowal i medialnie nas zaczna przebijac itd. Ale ktos wtedy powiedzial "bardzo dobrze ze weszli, cala Polska zobaczy co to jest ta Cracovia. Posiedza troche w 1 lidze, dadza plame na paru wyjazdach, konkretne ekipy zobacza jak wyglada Cracovia u siebie, wreszcie runa wszystkie mity, a potem niech wracaja gdzie ich miejsce - do 3 ligi". Z perspektywy czasu widac ze byly to swiete slowa, wystarczy popytac o zdanie na temat jakosci kibicowania u nas i u nich (poza aspektem sprzetowym) kibicow raczej obiektywnych ekip typu Legia, Widzew czy klubow slaskich. Jeszcze tylko druga czesc przepowiedni zostala do spelnienia :D |
Trochę odbiegające od aktualnej dyskusji...
" Lech poznan style " :lol: http://pl.youtube.com/watch?v=Flf0635brOY Czyżby kibice Ajaxu wzorowali się na Lechitach ? |
Ogladalem przez Sopcasta mecz Polonia Bytom - Lech i musze przyznac ze kibice Polonii calkiem zgrabnie dopingowali. Moze repertuar nie byl jakis bogaty ale glosno, aktywnie i bez wiekszej ilosci bluzgow.
Szkoda tego wyrowniania w ostatniej minucie :( |
Cytat:
Oglądałem ich mecz z Legią i też było dobrze. Nie wiem na ile to za sprawą mocnego przeciwnika, ale pochwalić można. |
Cytat:
P.s Jak to było w tym programie TV - "Jesteśmy niezniszczalni, jesteśmy gladiatorami XXI wieku" :) |
Szadkowski to wyjątkowe beztalencie i sprzedajna *****a ale tutaj :
http://www.sport.pl/pilka/1,65050,59...as=2&startsz=x poziom jego frustracji sięgnął zenitu Na szczeście Kasprzak nie dał się sprowokowac |
napisali oświadczenie w stylu GW to mają teraz godnego przeciwnika ;)
|
|
Chętnie bym kupił :lol::lol::lol:
|
|
A eczmu kibicowanie na stadionach ?
Przeciez kibicuje sie takze poza stadionem -> http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...rzymanych.html Do 3 lat to smieszne - powinni im postawic zarzuty usilowania zabojstwa, przy tej predkosci na autostradzie. Niech idioci zriozumieja, ze zycie to nie film. Choc to pewnie kolejna sciema GW. |
|
dobrze to ujął Prezes z naszego stowarzyszenia, policja przegina ,z resztą nie tylko na stadionie...
|
|
Cytat:
|
Tydzień temu zakończyła się runda jesienna ekstraklasy. Czas na małe podsumowanie frekwencji
na stadionach. Średnia frekwencja dla całej rundy: 6147 osób/mecz Średnie klubowe:
|
Kibic Lecha, czyli legalista schizofreniczny
"...Taktyka nadstawiania wam drugiego policzka jest tymczasowa i ma swój chytry cel. Lech wykombinował sobie (tak przynajmniej przekonywał mnie jeden z działaczy), że do ostatniej chwili na was zarobi. Sprzeda wam jeszcze tysiące biletów, koszulek i gadżetów, a kiedy przy Bułgarskiej powstanie nowoczesny stadion, kiedy wymuszona zostanie zmiana kultury kibicowania, albo wy sami zaczniecie się w końcu cywilizować, albo na trybunach w Poznaniu zastąpią was kibice, którzy zapłacą za bilet, by popatrzeć na futbol. A nie po to, by rozciągnąć największą na świecie flagę, pobluzgać, spoić się piwem, rozebrać do pasa i pół meczu przetrwać tyłem do boiska, a na koniec obić komuś twarz." http://www.sport.pl/pilka/1,65029,60...freniczny.html Wybiórcza wzieła się za kibiców Lecha |
Żenada, słów brakuje..
|
Najpierw Legia, potem my, teraz kolej na Lecha.. czyli krucjata przeciw "kibolstwu" pod wezwaniem wielebnych Sarzły i Steca.
Sam nie wiem czy śmiać się czy płakać. Jedno mnie dziwi. Do niedawna kibice Lecha byli raczej w pozytywnym świetle w GW przedstawiani. (a przynajmniej ja nie pamiętam, żeby o coś się do nich doczepiali) |
Cytat:
Wizerunek kibica Lecha przedstawiany w mass mediach diametralnie się zmieni, gdyż łaska prasy na pstrym koniu jeździ. Przestaliście być trendy, jezzy itp. a za dwa miesiące będą was wytykać palcami jak trendowatych w średniowieczu (i obecnie każego kibica piłkarskiego, witamy w prawdziwym świecie). |
Cytat:
Ciekawi mnie jedno, o ile Wy (PE), Legia (np.Wilno) i my (Gdańsk) "zasłużyliśmy" na mniej pochlebne artykuły, o tyle teraz powód całej "walki o sprawiedliwość" jest co najmniej śmieszny. |
Cytat:
Garść danych. Pojemność 16 tys. Lech - GKS Bełchatów 14 tys. 87,5 % Lech - Górnik Z. 16 tys. 100% Lech - Piast 15 tys. 93,75% Pojemność 24 tys. Lech - Legia 24 tys. 100% Lech - Śląsk 18 tys. 75% Lech - Odra 12 tys. 50% Lech - Polonia W. 16 tys. 66,6% Średnia zapełnienia ~81% |
Cytat:
|
Cytat:
pozatym, ten ranking to chyba ranking piknikowatości, bo pamiętam, ze jak do nas chodzi 10 czy 15 tys a na KSC 2-3 to jesteśmy kibicami sukcesu, tak więc moim zdaniem najlepszą ekipą w tym rankingu jest Cracovia(bo miasto dzieli sie na pół) i Piast Gliwice, mają najmniejszy współczynnik pikników :D A kibicami napewno nie skucesu są w Bełchatowie, bo pomimo dobrych wyników jest ich mało, znaczy sami fanatycy! |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
|
Gazeta od x czasu prezentuje tak niski poziom że tych wypocin wogole nie powinno sie komentować. Bledy merytoryczne w wielu artykułach, pisanie o rzeczach oderwanych od rzeczywistości przez pryzmat człowiek który nie zna świata i karmiony jest paka tvn24... A juz szczytem są niektóre artykuły np z odziałów miejskich np Kraków, szukanie sensacji itp. ZENADA
|
Ja tam sie ciesze ze Wyborcza musi sie chwytac takich chwytow zeby utrzymac jakis zysk. Ostatnio mi ja do kawy w McDonaldzie dali za darmo bo najwyrazniej w ogole nie schodzi :lol:
NY Times pada, GW tez padnie :] |
Cytat:
w czym lepszy jest Śląsk, który nie zapełnia swojego 8 tysięcznego obiektu od Lecha, który też nie zapełniał tyle ze ponad 22 tysięcznego? a miasta są podobne? Czy nas którzy nie zapełniamy 16 tys? czy to ze mniej nei zapłeniają stawia ich w lepszej sytuacji? oczywiście rozmawiamy tak, jak gdyby frekwencja była wzyznacznikiem czegokolwiek |
Cytat:
A np. Wisła wypada w tej rundzie słabo nie tylko w porównaniu np. do Lecha albo Górnika, ale też do tej samej Wisły sprzed pół roku. Co prawda odpadł nam sektor C, ale i tak frekwencja rzędu 11k o czymś świadczy. Dla mnie o spadku formy, zapału - jak zwał, tak zwał. |
Panowie nie ma wielkich transferów (na polskie warunki) to i kibiców mniej chodzi. Uwierzcie mi że gdyby pół roku temu zostali do nas ściągnięci np Zurawski i Kosowski to średnia była by większa! Wielkie nazwiska(na pOlskie warunki) to gwarancja większej ilości kibiców ! Tak jest wszędzie. No a u nas nic się nie zmienia i popadamy w marazm! Lech... jest wielki boooom u nich po grze i wynikach ale spokojnie, zobaczycie że im się też przeje i na mecz z Odrą przyjdzie ich plus minus 10 tysięcy
|
frekwencja nie jes wyznacznikiem atmosfery na stadionie.. jest wyznacznikiem hmm nie wiem sam czego (bo na pewno nie tego że dany klub ma tylu wiernych kibiców, o tym niżej..)
były mecze gdzie było niecałe 20 tyś osób i są te gdzie jest po 10 i przy tych 10 jest lepszy doping, itp. Co z tego że przykładowo na Camp Nou przyjdzie te 80 tyś skoro mają gorszą atmosferę chociażby od Polonii Bytom grającej u siebie. Tam przychodzi tyle osób bo drużyna dobrze gra, ale połowa z nich to przypadkowe osoby, kibice sukcesu, sezonowcy, turyści itp. daje sobie łeb uciąć że gdyby Barca spadła do niższej ligi stadion świeciłby pustkami.. (tak jest w przypadku większości klubów które dobrze grają w europie... skąd się tylu Polskich "kibiców" Realu, Barcy, Chelsea, Manchesteru bierze? pytanie retoryczne, zobaczył w telewizorze że Mesi czy jak mu tam przelobował 2 piłkarzy i on za kibica Barcy się uważa, łapy ze śmiechu opadają..) wolę te 12 tyś i ekstra atmosferę od tych 50 gdzie słychać jakieś trąbki, gwizdy i buczenia bo ktoś się potknął o piłkę. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:03. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl