Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Kibicowanie na polskich stadionach (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4803)

orzeu 11.11.2008 18:51

[QUOTE=studio;627151

"Lech nie noszony przez kogos na rekach = ten ktos jest glupi" - Orzeu
Wisła nie noszona przez legialive na rękach - ten portal jest głupi[/QUOTE]

Nie skomentowalem w zaden sposob niusa z legialive. Zreszta, absolutnie nie dziwi mnie ze cos takiego napisali.

Proponuje wszystkim zakonczyc rozmowy na temat wydarzen z meczu Hutnik-Unia bo te rozmowy nie maja sensu.

studio 11.11.2008 21:36

Arturo ale co my, kibice, mamy zrobić? Pisać na wszelkie portale prośby o nie głaskanie nas? Robić na meczu czy po za nim przypały? Nie ma bardziej sprzedajnej *****i od dziennikarzy, dzisiaj my, jutro Wy możecie być na "topie"

"uogólnianie wszystkich kibiców Wisły przez jednego debila" Rafaek

Właśnie chodzi o to, że to nie pierwszy przypadek i martwi mnie to , że nie ostatni, również z sąsiedniej strony błoń, natomiast jeśli twierdzisz, że to dobrze, że pracownik i trener bramkarzy czy ktośtam bronił barw to się mylil i to strasznie, ciekawe co by było jak by dostał wpierd#$ za to bronienie to potem by było, że SKANDAL bo KIBOLE pobili piłkarzy/pracowników. Flaga jest kibiców więc to kibice mają bronić i to stąd porażka Lechistów.

Co do liczby na Cracovii, ciekawe ile Was by było jakbyście łapali ogony tabeli, nie odpowiadajcie bo znów napinka będzie ;-)

orzeu 11.11.2008 23:23

studio sek w tym ze Cracovia od 5 lat przezywa sportowo swoj najlepszy okres od 25 lat, zatem dla 90% ludzi na stadionie de facto najlepszy okres jaki w zyciu widzieli. Zawsze byly gadki "eee gdybysmy grali w 1 lidze a nie z LZS Niedzwiedz to byscie zobaczyli kto rzadzi w Krakowie". No to wlasnie widac kto rzadzi. Ba, rok temu to Cracovia byla czwarta w tabeli a Wisla osma, wiec pilkarsko byli od nas lepsi i jakos na frekwencje to nie mialo przelozenia. Byla chwilowa moda na Pasy, zeby wspomniec tylko 10 tys na ktoryms tam meczu w 3 lidze albo na awansie do ekstraklasy. Ale szybko sie znudzilo chodzic na mecze tym "rzeszom uspionych od zawsze wiernych fanatykow Cracovii". Poszli spac znowu najwyrazniej. Pamietam jak dzis ich wyjazd do Szczecina czyli chyba najbardziej prestizowy. W 2 lidze 500 osob, w 1 lidze rok pozniej juz jakies 60. To samo w innych miastach, raz sie im trafilo gdzies wybrac w wiekszej liczbie niz my (bodaj Zabrze), wtedy nasi kibice mowili "pojedziecie tam po raz 15 z rzedu w rzeciagu 10 lat to wtedy sobie zrobimy porownania. I z perspektywy czasu widac ze mieli racje.
Zreszta, co to za wytlumaczenie ze sie lapie ogon tabeli skoro podobno "**** z wynikami" i tak dalej.
To zjawisko zreszta jest bardziej skomplikowane, tzw. 'przerzucanie sie' ma juz mniejsza skale niz jeszcze kilka lat temu, a skoro w ten sposob narybku Cracovia nie zdobywa to jasnym jest ze wraca porzadek w miescie ustanowiony la temu 20-30. Zwyczajnie do glosu dochodza dzieci ludzi ktorzy wtedy tworzyli struktury kibicowskie Krakowa, a do poczatku lat 90-tych Wisla miala w Krakowie przewage miazdzaca.
Jest ich po prostu mniej i maja podejscie do sprawy bardziej olewcze niz my. Nic nowego nie napisalem.

1q2 12.11.2008 00:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez studio (Post 627502)

Co do liczby na Cracovii, ciekawe ile Was by było jakbyście łapali ogony tabeli, nie odpowiadajcie bo znów napinka będzie ;-)

dobrze orzeu pisze - to nie ma nic wspolnego ze slabszym okresem, ktory i tak jest calkiem niezly, w porownaniu do lat z przed awansu.

Po prostu kibicowanie Cracovii to byla moda , ktora na szczescie przemija.Podobna sytuacja byla w Tarnowie.Szczurki wybily sie na terrorze, przerzutach itp - mieli swoje 5 minut a teraz ich nie ma.
Oczywiscie Cracovia ma spore grono kibicow 'od zawsze' ale tym chyba nie w smak chodzenie i patrzenie jak banda psycholi i przerzutow profanuje jakby nie bylo, stara i znana marke.
Ja wiem ze uznasz to za jakas tania propagande, ale zeby zrozumiec ze tak nie jest musialbys tu zyc troche czasu i przezyc lata 90te.Zobaczyc te tabuny wszelakiej masci pozerow ,ktorzy w jeden wekend chodzili na Wisle czy Hutnika a w drugi juz lansowali sie na wielkich gangsta na Kaluzy ,sprzedajac swoich bylych kolegow.

Pierwszy raz od derbow, ogladalem dzis mecz na kaluzy i nie spodziewalem sie az takiego dna(w kwestii kibicowskiej).A jak sobie pomysle ze oni sie na ten mecz spieli to normalnie zajady mi pekaja.
I pomyslec ze mialem zle przeczucia jak Cracovia awansowala do I ligi , a tu taka wiocha:)

studio 12.11.2008 08:29

Pewnie macie racje pisząc swoje posty, jednak trudno to oceniać ekipie, która ostatni raz walczyła o utrzymanie... no właśnie, kiedy walczyliście?

"tzw. 'przerzucanie sie' ma juz mniejsza skale niz jeszcze kilka lat temu"

Skoro walczycie ciągle o majstra to dziwne, żeby "oni" nagle przeszli na Cracovie ;-)
Fakt faktem, nikt nagle tłumów na Kałuży nie powinien się spodziewać.

pan_premier 12.11.2008 10:15

nie zebym sie chciał wpiąć w prąd krytykowanie Lecha za wszystko, bo uwazam to za nieuzasadnione, ale...

oświadczenie Wiary Lecha ośmiesza działalnośc stowarzyszeń kibicowskich, skłamali chłopaki perfidnie czym ściągneli środowisko kibiców do poziomu dziennikarzyn.

Przy podobnej akcji jak w Mydlnikach czy Warszawie, kto z czytających oświadczenie kibicowskie na jej temat, bedzie skłonny mu uwierzyć ?
Policja zmusiła Januszów do wdarcia sie na sektor Lechii :lol:

TSNH 12.11.2008 10:48

dziwna ta Cracovia....
starsi od Wisły o pare miesięcy-być może mają i lepszą historie(choć to temat sporny bo też byli umoczeni), mają stadion bliżej centrum, z drugiej strony rynku- hale w której grają hokeiści(na okrągło Mistrz Polski), jeszcze w innej dzielnicy Krakowa ale przynależnej do centrum - boiska treningowe i sklepik klubowy , Kraków miasto drugie co do wielkości w Polsce a oni na meczu 2 tys nie mówiąc o jakimś pucharze ligi 300 os........

Widocznie już nie wystarczy zasadzić się na autobus Wiślaków i pokroić szaliki albo jechać do Myślenic i spalić pare ławekżeby budować sobie opinie ekipy tylko trzeba ruszać dupe na mecze i wyjazdy a to chyba nie jest im na ręke.....

orzeu 12.11.2008 11:13

studio najwieksza fala przerzucania sie byla wtedy gdy Wisla grala w 1 lidze, a Cracovia nie wiec wyniki sportowe nie mialy tu zadnego wzgledu. Zreszta zdziwilbym sie gdyby mialy bo przeciez tzw. wariaty nie chodza na mecze zeby ogladac Beckhama.

1q2 po ich awansie mielismy w kilka osob w wislackim gronie rozmowe na ten temat, co z tego wyniknie dla nas. Wiekszosc twierdzila ze to dla nas jednak niedobrze bo sukces przyciagnie do nich nowych ludzi, bo beda sie sadzic na tym ze papiez im kibicowal i medialnie nas zaczna przebijac itd. Ale ktos wtedy powiedzial "bardzo dobrze ze weszli, cala Polska zobaczy co to jest ta Cracovia. Posiedza troche w 1 lidze, dadza plame na paru wyjazdach, konkretne ekipy zobacza jak wyglada Cracovia u siebie, wreszcie runa wszystkie mity, a potem niech wracaja gdzie ich miejsce - do 3 ligi". Z perspektywy czasu widac ze byly to swiete slowa, wystarczy popytac o zdanie na temat jakosci kibicowania u nas i u nich (poza aspektem sprzetowym) kibicow raczej obiektywnych ekip typu Legia, Widzew czy klubow slaskich. Jeszcze tylko druga czesc przepowiedni zostala do spelnienia :D

Mario Nh 12.11.2008 11:37

Trochę odbiegające od aktualnej dyskusji...

" Lech poznan style " :lol:

http://pl.youtube.com/watch?v=Flf0635brOY

Czyżby kibice Ajaxu wzorowali się na Lechitach ?




DysoN 12.11.2008 19:29

Ogladalem przez Sopcasta mecz Polonia Bytom - Lech i musze przyznac ze kibice Polonii calkiem zgrabnie dopingowali. Moze repertuar nie byl jakis bogaty ale glosno, aktywnie i bez wiekszej ilosci bluzgow.
Szkoda tego wyrowniania w ostatniej minucie :(

donPedro23 12.11.2008 19:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DysoN (Post 627934)
Ogladalem przez Sopcasta mecz Polonia Bytom - Lech i musze przyznac ze kibice Polonii calkiem zgrabnie dopingowali. Moze repertuar nie byl jakis bogaty ale glosno, aktywnie i bez wiekszej ilosci bluzgow.


Oglądałem ich mecz z Legią i też było dobrze. Nie wiem na ile to za sprawą mocnego przeciwnika, ale pochwalić można.

TSNH 12.11.2008 20:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 627664)
Jeszcze tylko druga czesc przepowiedni zostala do spelnienia :D

Dlaczego im tak dobrze życzysz, niech się męczą w ekstraklasie - przynajmniej bedzie co komentować

P.s
Jak to było w tym programie TV - "Jesteśmy niezniszczalni, jesteśmy gladiatorami XXI wieku" :)

pytong 13.11.2008 11:39

Szadkowski to wyjątkowe beztalencie i sprzedajna *****a ale tutaj :

http://www.sport.pl/pilka/1,65050,59...as=2&startsz=x

poziom jego frustracji sięgnął zenitu

Na szczeście Kasprzak nie dał się sprowokowac

pan_premier 13.11.2008 12:15

napisali oświadczenie w stylu GW to mają teraz godnego przeciwnika ;)

Kamson 16.11.2008 11:18

http://www.cskashop.ru/index.php?productID=726 :shock:

Talent_ts 16.11.2008 13:17

Chętnie bym kupił :lol::lol::lol:

Kamson 17.11.2008 17:31

Oprawa Ruchu Radzionków.
http://www.elwico.pl/~vitorrianin/foty/0809/bks/9.jpg
Kooot.

dynek.pl 18.11.2008 11:51

A eczmu kibicowanie na stadionach ?
Przeciez kibicuje sie takze poza stadionem -> http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...rzymanych.html

Do 3 lat to smieszne - powinni im postawic zarzuty usilowania zabojstwa, przy tej predkosci na autostradzie. Niech idioci zriozumieja, ze zycie to nie film.

Choc to pewnie kolejna sciema GW.

Clapham 19.11.2008 17:10

http://www.portalkibica.pl/aktualnos...e-kibicow.html

Hahaha! Coolturalni kibice! :rotfl:

Chorynatrzykolory 19.11.2008 17:18

dobrze to ujął Prezes z naszego stowarzyszenia, policja przegina ,z resztą nie tylko na stadionie...

leszekm 28.11.2008 15:43

JAK "GW" PRÓBUJE ZNISZCZYĆ SUKCES LECHA POZNAŃ

http://www.niezalezna.pl/article/show/id/11953

simone 28.11.2008 22:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekm (Post 635326)
JAK "GW" PRÓBUJE ZNISZCZYĆ SUKCES LECHA POZNAŃ

http://www.niezalezna.pl/article/show/id/11953

Byłeś kiedyś w Poznaniu z naszą Wisełką? Jeśli nie to łykniesz z miłą chęcią tą ziemniaczaną propagandę...

a11 04.12.2008 20:09

Tydzień temu zakończyła się runda jesienna ekstraklasy. Czas na małe podsumowanie frekwencji
na stadionach.

Średnia frekwencja dla całej rundy: 6147 osób/mecz

Średnie klubowe:
  1. Lech Poznań 14063,6
  2. Górnik Zabrze 11808,3
  3. Wisła Kraków 10838,9
  4. Lechia Gdańsk 7921,7
  5. Jagiellonia 6975,0
  6. Legia Warszawa 6277,3
  7. Ruch Chorzów 6212,5
  8. Śląsk Wrocław 6000,0
  9. Arka Gdynia 5732,1
  10. Polonia Bytom 4450,0
  11. Odra Wodzisław 3956,3
  12. ŁKS 3670,1
  13. Cracovia 3121,4
  14. GKS Bełchatów 2456,3
  15. Polonia W. 2325,0
  16. Piast Gliwice 2041,3
Średnie zapełnienie stadionu w %: (moim zdaniem najważniejsze kryterium)
  1. Lechia Gdańsk 79,22
  2. Polonia Bytom 74,17
  3. Śląsk Wrocław 71,89
  4. Jagiellonia 69,75
  5. Wisła Kraków 69,58
  6. Górnik Zabrze 69,46
  7. Ruch Chorzów 62,13
  8. Odra Wodzisław 59,76
  9. Lech Poznań 58,2
  10. Arka Gdynia 50
  11. Cracovia 48,02
  12. Legia Warszawa 46,06
  13. Polonia Warszawa 38,94
  14. GKS Bełchatów 35,75
  15. Piast Gliwice (stadion Odry) 30,84
  16. ŁKS 30,18
Średni % ludności miasta na meczu:
  1. Odra Wodzisław 7,84
  2. Górnik Zabrze 6,51
  3. Ruch Chorzów 5,42
  4. GKS Bełchatów 3,99
  5. Lech Poznań 2,51
  6. Polonia Bytom 2,41
  7. Jagiellonia 2,37
  8. Arka Gdynia 2,29
  9. Lechia Gdańsk 1,73
  10. Wisła Kraków 1,44 (2,88, gdy liczbę ludności podzielimy przez 2 bo są dwa kluby w ekstraklasie)
  11. Piast Gliwice 1,09
  12. Śląsk Wrocław 0,95
  13. ŁKS 0,49
  14. Cracovia 0,41 (0,83dy liczbę ludności podzielimy przez 2 bo są dwa kluby w ekstraklasie)
  15. Legia Warszawa 0,37 (0,74dy liczbę ludności podzielimy przez 2 bo są dwa kluby w ekstraklasie)
  16. Polonia Warszawa 0,14 )0,27dy liczbę ludności podzielimy przez 2 bo są dwa kluby w ekstraklasie)
Dane dotyczące frekwencji na poszczególnych stadionach według http://www.ekstraklasa.org/. Na stronach klubowych liczby są podobne. Myślę że dane obiektywne.

leszekm 13.12.2008 08:09

Kibic Lecha, czyli legalista schizofreniczny

"...Taktyka nadstawiania wam drugiego policzka jest tymczasowa i ma swój chytry cel. Lech wykombinował sobie (tak przynajmniej przekonywał mnie jeden z działaczy), że do ostatniej chwili na was zarobi. Sprzeda wam jeszcze tysiące biletów, koszulek i gadżetów, a kiedy przy Bułgarskiej powstanie nowoczesny stadion, kiedy wymuszona zostanie zmiana kultury kibicowania, albo wy sami zaczniecie się w końcu cywilizować, albo na trybunach w Poznaniu zastąpią was kibice, którzy zapłacą za bilet, by popatrzeć na futbol. A nie po to, by rozciągnąć największą na świecie flagę, pobluzgać, spoić się piwem, rozebrać do pasa i pół meczu przetrwać tyłem do boiska, a na koniec obić komuś twarz."
http://www.sport.pl/pilka/1,65029,60...freniczny.html

Wybiórcza wzieła się za kibiców Lecha

skttrbrain 13.12.2008 11:39

Żenada, słów brakuje..

Krissu 13.12.2008 12:24

Najpierw Legia, potem my, teraz kolej na Lecha.. czyli krucjata przeciw "kibolstwu" pod wezwaniem wielebnych Sarzły i Steca.
Sam nie wiem czy śmiać się czy płakać.

Jedno mnie dziwi. Do niedawna kibice Lecha byli raczej w pozytywnym świetle w GW przedstawiani. (a przynajmniej ja nie pamiętam, żeby o coś się do nich doczepiali)

MicK 13.12.2008 12:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skttrbrain (Post 641945)
Żenada, słów brakuje..

A co żeście sobie myśleli? Wyborcza & Lech Poznań zawsze razem?! Dobiorą się wam do tyłków tak samo jak kibicom innych drużyn.

Wizerunek kibica Lecha przedstawiany w mass mediach diametralnie się zmieni, gdyż łaska prasy na pstrym koniu jeździ.
Przestaliście być trendy, jezzy itp. a za dwa miesiące będą was wytykać palcami jak trendowatych w średniowieczu (i obecnie każego kibica piłkarskiego, witamy w prawdziwym świecie).

Blondas 13.12.2008 12:45

1. http://i.wp.pl/a/f/gif/18039/oe08_lech_herb_20.gif Lech Poznań 17125 2. http://i.wp.pl/a/f/gif/18039/oe08_gornik_herb_20.gif Górnik Zabrze 14111 3. http://i.wp.pl/a/f/gif/18039/oe08_wisla_k_herb_20.gif Wisła Kraków 12222 4. http://i.wp.pl/a/f/gif/20260/lechia_herb_mini.gif Lechia Gdańsk 8687 5. http://i.wp.pl/a/f/gif/18039/oe08_ja...ia_herb_20.gif Jagiellonia Białystok 8312 6. http://i.wp.pl/a/f/gif/20260/slask_herb_mini.gif Śląsk Wrocław 6911 7. http://i.wp.pl/a/f/gif/10047/arka_logo_20.gif Arka Gdynia 6777 8. http://i.wp.pl/a/f/gif/18039/oe08_ruch_herb_20.gif Ruch Chorzów 6777 9. http://i.wp.pl/a/f/gif/18039/oe08_legia_herb_20.gif Legia Warszawa 6500 10. http://i.wp.pl/a/f/gif/18039/oe08_polonia_herb_20.gif Polonia Bytom 4666 11. http://i.wp.pl/a/f/gif/18039/oe08_lks_herb_20.gif ŁKS Łódź 4500 12. http://i.wp.pl/a/f/gif/18039/oe08_odra_herb_20.gif Odra Wodzisław 3677 13. http://i.wp.pl/a/f/gif/18039/oe08_cracovia_herb_20.gif Cracovia 2962 14. http://i.wp.pl/a/f/gif/20260/poloniaw_mini.gif Polonia Warszawa 2922 15. http://i.wp.pl/a/f/gif/18039/oe08_belchatow_herb_20.gif GKS Bełchatów 2388 16. http://i.wp.pl/a/f/gif/20260/piast_herb_mini.gif Piast Gliwice 2071 Frekwencja wg WP

bbbnba 13.12.2008 14:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MicK (Post 641979)
A co żeście sobie myśleli? Wyborcza & Lech Poznań zawsze razem?! Dobiorą się wam do tyłków tak samo jak kibicom innych drużyn.

Wizerunek kibica Lecha przedstawiany w mass mediach diametralnie się zmieni, gdyż łaska prasy na pstrym koniu jeździ.
Przestaliście być trendy, jezzy itp. a za dwa miesiące będą was wytykać palcami jak trendowatych w średniowieczu (i obecnie każego kibica piłkarskiego, witamy w prawdziwym świecie).

Już nie róbcie z siebie wiecznie pokrzywdzonych, bo my też nie raz byliśmy oczerniani przez gw. Możliwe, że nie zwróciłeś na to uwagi, bo jak wiadomo każdy skupia się bardziej na własnym klubie, ale zaręczam Ci - prócz rzadkich pochwał (na które Wy swego czasu też się załapaliście) zdarzały się artykuły mocno tendencyjne.
Ciekawi mnie jedno, o ile Wy (PE), Legia (np.Wilno) i my (Gdańsk) "zasłużyliśmy" na mniej pochlebne artykuły, o tyle teraz powód całej "walki o sprawiedliwość" jest co najmniej śmieszny.

bbbnba 13.12.2008 15:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez a11 (Post 638066)
Średnie zapełnienie stadionu w %: (moim zdaniem najważniejsze kryterium)
  1. Lechia Gdańsk 79,22
  2. Polonia Bytom 74,17
  3. Śląsk Wrocław 71,89
  4. Jagiellonia 69,75
  5. Wisła Kraków 69,58
  6. Górnik Zabrze 69,46
  7. Ruch Chorzów 62,13
  8. Odra Wodzisław 59,76
  9. Lech Poznań 58,2
  10. Arka Gdynia 50
  11. Cracovia 48,02
  12. Legia Warszawa 46,06
  13. Polonia Warszawa 38,94
  14. GKS Bełchatów 35,75
  15. Piast Gliwice (stadion Odry) 30,84
  16. ŁKS 30,18
Dane dotyczące frekwencji na poszczególnych stadionach według http://www.ekstraklasa.org/. Na stronach klubowych liczby są podobne. Myślę że dane obiektywne.

Autor statystyk mógł postarać się nieco bardziej. Podczas rundy jesiennej pojemność naszego obiektu zmieniała się dwukrotnie (a licząc mecz z Polonią Bytom - trzykrotnie,ale jak wiadomo to już runda wiosenna).
Garść danych.

Pojemność 16 tys.

Lech - GKS Bełchatów 14 tys. 87,5 %
Lech - Górnik Z. 16 tys. 100%
Lech - Piast 15 tys. 93,75%

Pojemność 24 tys.

Lech - Legia 24 tys. 100%
Lech - Śląsk 18 tys. 75%
Lech - Odra 12 tys. 50%
Lech - Polonia W. 16 tys. 66,6%

Średnia zapełnienia ~81%

Kurt 13.12.2008 16:26

Cytat:

Wizerunek kibica Lecha przedstawiany w mass mediach diametralnie się zmieni, gdyż łaska prasy na pstrym koniu jeździ.
Przestaliście być trendy, jezzy itp. a za dwa miesiące będą was wytykać palcami jak trendowatych w średniowieczu (i obecnie każego kibica piłkarskiego, witamy w prawdziwym świecie).
Skończyło się dlatego, że GW musi bronić swojego targetu, a targetowi się nie podoba, że jakikolwiek "kibol" ( w definicji ten nie siedzący na krzesełku.) może mieć dobrą prasę. Poza tym GW podupada... i trzeba wypowiedzieć krucjatę, bo do takich spraw można rąbnąć chwytliwy tytuł. Po czym to widać? Sarzało piszę artykuł bardzo agresywny, wręcz obraźliwy podpiera go "nibyświadkami"( kolega mojego kolegi powiedział)... wrzuca zdjęcia, które mają ukazać hołotę, schodzi (nie poraz pierwszy) poniżej poziomu "Dziennika Opiniotwórczego" do poziomu "Bulwarówki". Poniekąd uważam, że to też pokazuje, że GW w obliczu pojawienia i utrzymania się konkurencji na ich częsci rynku( tzw. "Der Dziennika" i tego Timesa...) musi szukać rynku wśród tych, którzy wolą czytać Fakt czy SE. Do tego trochę ludzi przeszło się na stadiony i nawet jeśli nie lubią oni skakać, śpiewać lub na stadionie są sporadycznie... To dla nich zawsze jest to fajny dodatek do meczu, jak zobaczą takie takie oprawy jak choćby ostatnia Lecha, czy nasza na Lechii. Takie artykuły świadczą o słabości naszego przeciwnika i coraz mniejszej szansie na powodzenie "Krucjaty". Inną sprawą wydaje mi się jest to że C+ tej "Krucjaty" nie popiera, bo przy takim poziomie ligi, fajnie pokazać jakieś racowisko w przerywniku. A jedynym efektem dla nich jest to że jak pokazują mecz Legii na Ł3... to mają przez 90 minut bluzgi i po co im to?

pan_premier 13.12.2008 16:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bbbnba (Post 642050)
...

akurat to kryterium jest najmniej ważne, bo co z tego, że gdziekolwiek zapełnienie jest % duze, kiedy nikt wiecej by na mecz nie przyszedł gdyby stadion był większy.. to kryterium ma tylko znaczenie, jeśli ludzie wypełniaja stadion w prawie 100%, innymi słowy w Polsce nie ma zadnego

pozatym, ten ranking to chyba ranking piknikowatości, bo pamiętam, ze jak do nas chodzi 10 czy 15 tys a na KSC 2-3 to jesteśmy kibicami sukcesu, tak więc moim zdaniem najlepszą ekipą w tym rankingu jest Cracovia(bo miasto dzieli sie na pół) i Piast Gliwice, mają najmniejszy współczynnik pikników :D

A kibicami napewno nie skucesu są w Bełchatowie, bo pomimo dobrych wyników jest ich mało, znaczy sami fanatycy!

Mishuh 13.12.2008 22:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan_premier (Post 642088)
akurat to kryterium jest najmniej ważne, bo co z tego, że gdziekolwiek zapełnienie jest % duze, kiedy nikt wiecej by na mecz nie przyszedł gdyby stadion był większy.. to kryterium ma tylko znaczenie, jeśli ludzie wypełniaja stadion w prawie 100%, innymi słowy w Polsce nie ma zadnego

Nieprawda. Też świadczy o obecnym potencjale danego klubu i jego wykorzystaniu. Odwrotnie niż mówisz - kiedy kluby prawie zawsze mają 100% jak Arsenal, to wtedy dopiero to kryterium jest nieważne. Bo niby jak ocenić realnie potencjał Arsenalu? Co najwyżej po liczbie oczekujących na karnet, ale i to mało, bo przecież wielu kibiców przyszłoby i bez karnetu...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurt C. (Post 642085)
[...]

dobrze powiedziane i oby skończyło się jak mówisz - niepowodzeniem tej dziecinady

Bronowianin 14.12.2008 01:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurt C. (Post 642085)
Skończyło się dlatego, że GW musi bronić swojego targetu, a targetowi się nie podoba, że jakikolwiek "kibol" ( w definicji ten nie siedzący na krzesełku.) może mieć dobrą prasę. Poza tym GW podupada... i trzeba wypowiedzieć krucjatę, bo do takich spraw można rąbnąć chwytliwy tytuł. Po czym to widać? Sarzało piszę artykuł bardzo agresywny, wręcz obraźliwy podpiera go "nibyświadkami"( kolega mojego kolegi powiedział)... wrzuca zdjęcia, które mają ukazać hołotę, schodzi (nie poraz pierwszy) poniżej poziomu "Dziennika Opiniotwórczego" do poziomu "Bulwarówki". Poniekąd uważam, że to też pokazuje, że GW w obliczu pojawienia i utrzymania się konkurencji na ich częsci rynku( tzw. "Der Dziennika" i tego Timesa...) musi szukać rynku wśród tych, którzy wolą czytać Fakt czy SE. Do tego trochę ludzi przeszło się na stadiony i nawet jeśli nie lubią oni skakać, śpiewać lub na stadionie są sporadycznie... To dla nich zawsze jest to fajny dodatek do meczu, jak zobaczą takie takie oprawy jak choćby ostatnia Lecha, czy nasza na Lechii. Takie artykuły świadczą o słabości naszego przeciwnika i coraz mniejszej szansie na powodzenie "Krucjaty". Inną sprawą wydaje mi się jest to że C+ tej "Krucjaty" nie popiera, bo przy takim poziomie ligi, fajnie pokazać jakieś racowisko w przerywniku. A jedynym efektem dla nich jest to że jak pokazują mecz Legii na Ł3... to mają przez 90 minut bluzgi i po co im to?

Masz racje. Gazeta Wybiórcza coraz gorzej się ma i szuka sensacji gdzie popadnie. Temat z kibicami może być poczytny i dlatego po niego sięga. Ale mnie osobiście raził w tej tandetnej gazecie zawsze ich brak obiektywizmu i jakiejkolwiek dziennikarskiej odpowiedzialności za to co się pisze. Ich nagonka na środowisko kibicowskie według mnie nie może się udać, bo tak jak powiedziałeś Gazetę Wybiórczą czyta coraz mniej osób, ale też coraz mniejsze grono osób na szczęście traktuje ją poważnie... A takie "obniżenie lotów" w tej gazecie szczerze powiedziawszy nastąpiło już jakiś czas temu i ostatnie artykuły nie są tutaj czymś nowym, ani zaskakującym.

MatMario 14.12.2008 03:08

Gazeta od x czasu prezentuje tak niski poziom że tych wypocin wogole nie powinno sie komentować. Bledy merytoryczne w wielu artykułach, pisanie o rzeczach oderwanych od rzeczywistości przez pryzmat człowiek który nie zna świata i karmiony jest paka tvn24... A juz szczytem są niektóre artykuły np z odziałów miejskich np Kraków, szukanie sensacji itp. ZENADA

orzeu 14.12.2008 10:34

Ja tam sie ciesze ze Wyborcza musi sie chwytac takich chwytow zeby utrzymac jakis zysk. Ostatnio mi ja do kawy w McDonaldzie dali za darmo bo najwyrazniej w ogole nie schodzi :lol:
NY Times pada, GW tez padnie :]

pan_premier 14.12.2008 15:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mishuh (Post 642271)
Nieprawda. Też świadczy o obecnym potencjale danego klubu i jego wykorzystaniu. Odwrotnie niż mówisz - kiedy kluby prawie zawsze mają 100% jak Arsenal, to wtedy dopiero to kryterium jest nieważne. Bo niby jak ocenić realnie potencjał Arsenalu? Co najwyżej po liczbie oczekujących na karnet, ale i to mało, bo przecież wielu kibiców przyszłoby i bez karnetu...

to kryterium moze ejdynie swiadczyć o tym kto ma stadion na miare swoich potrzeb

w czym lepszy jest Śląsk, który nie zapełnia swojego 8 tysięcznego obiektu od Lecha, który też nie zapełniał tyle ze ponad 22 tysięcznego? a miasta są podobne? Czy nas którzy nie zapełniamy 16 tys?
czy to ze mniej nei zapłeniają stawia ich w lepszej sytuacji?
oczywiście rozmawiamy tak, jak gdyby frekwencja była wzyznacznikiem czegokolwiek

Mishuh 14.12.2008 17:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan_premier (Post 642555)
to kryterium moze ejdynie swiadczyć o tym kto ma stadion na miare swoich potrzeb

w czym lepszy jest Śląsk, który nie zapełnia swojego 8 tysięcznego obiektu od Lecha, który też nie zapełniał tyle ze ponad 22 tysięcznego? a miasta są podobne? Czy nas którzy nie zapełniamy 16 tys?
czy to ze mniej nei zapłeniają stawia ich w lepszej sytuacji?
oczywiście rozmawiamy tak, jak gdyby frekwencja była wzyznacznikiem czegokolwiek

Dokładnie o potrzeby (no i tym samym możliwości) tu chodzi. Frekwencja jest wyznacznikiem wielu rzeczy, ale oczywista - nie fanatyzmu itd. Lech jest od Śląska lepszy dużo w tej kwestii, bo nie zapełniać do końca stadionu na 22k to zupełnie co innego, niż nie zapełniać stadionu na 8k. Kwestionować to byś mógł, gdyby Śląsk co mecz zapełniał stadion, bo wtedy pojawiłoby się pytanie, ile jest nadwyżki. Przy czym jak mówie- to nie decyduje o dopingu, atmosferze na stadionie, tu chodzi o same liczby.

A np. Wisła wypada w tej rundzie słabo nie tylko w porównaniu np. do Lecha albo Górnika, ale też do tej samej Wisły sprzed pół roku. Co prawda odpadł nam sektor C, ale i tak frekwencja rzędu 11k o czymś świadczy. Dla mnie o spadku formy, zapału - jak zwał, tak zwał.

jaro1985r 14.12.2008 17:27

Panowie nie ma wielkich transferów (na polskie warunki) to i kibiców mniej chodzi. Uwierzcie mi że gdyby pół roku temu zostali do nas ściągnięci np Zurawski i Kosowski to średnia była by większa! Wielkie nazwiska(na pOlskie warunki) to gwarancja większej ilości kibiców ! Tak jest wszędzie. No a u nas nic się nie zmienia i popadamy w marazm! Lech... jest wielki boooom u nich po grze i wynikach ale spokojnie, zobaczycie że im się też przeje i na mecz z Odrą przyjdzie ich plus minus 10 tysięcy

element 14.12.2008 17:36

frekwencja nie jes wyznacznikiem atmosfery na stadionie.. jest wyznacznikiem hmm nie wiem sam czego (bo na pewno nie tego że dany klub ma tylu wiernych kibiców, o tym niżej..)

były mecze gdzie było niecałe 20 tyś osób i są te gdzie jest po 10 i przy tych 10 jest lepszy doping, itp.

Co z tego że przykładowo na Camp Nou przyjdzie te 80 tyś skoro mają gorszą atmosferę chociażby od Polonii Bytom grającej u siebie.

Tam przychodzi tyle osób bo drużyna dobrze gra, ale połowa z nich to przypadkowe osoby, kibice sukcesu, sezonowcy, turyści itp.
daje sobie łeb uciąć że gdyby Barca spadła do niższej ligi stadion świeciłby pustkami.. (tak jest w przypadku większości klubów które dobrze grają w europie... skąd się tylu Polskich "kibiców" Realu, Barcy, Chelsea, Manchesteru bierze? pytanie retoryczne, zobaczył w telewizorze że Mesi czy jak mu tam przelobował 2 piłkarzy i on za kibica Barcy się uważa, łapy ze śmiechu opadają..)

wolę te 12 tyś i ekstra atmosferę od tych 50 gdzie słychać jakieś trąbki, gwizdy i buczenia bo ktoś się potknął o piłkę.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:03.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl