Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zagadki europejskie i nie tylko... ;) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3044)

Maciejj 24.01.2009 16:05

malenkow????

maxiums 24.01.2009 16:31

niestety nie.
ale z racji tego ze nie bd juz dzisiaj na kompie to mala podpowiedz: wysoko postawiony człowiek w ZSRR.

kto zgadnie niech zadaje dalej :)

Galileo 24.01.2009 17:51

Wiktor Abakumow
jeden z największych zbrodniarzy stalinowskich, w stalinowskim aparacie terroru zasłynął m. in. z własnoręcznego torturowania i wymuszania zeznań na skazanych.

to chyba normalne, że kto zgadnie to zadaje :)

http://img145.imageshack.us/img145/5...razek77yz1.jpg

na razie bez podpowiedzi,ten pan powinien być znany w Krakowie.

puchaty1906 24.01.2009 18:08

Ignacy Mościcki?

Galileo 24.01.2009 18:13

nie, to nie Mościcki, chociaż jest coś, co łączy tych panów...

_ukoL 24.01.2009 19:09

A to nie jest Neville Chamberlain ?

Galileo 24.01.2009 19:36

hehe, Wojtek jak zwykle żartowniś :D

to nie Neville Chamberlain

pan z fotki był Polakiem, inżynierem, ma na koncie kilkadziesiąt patentów...

Goomis 24.01.2009 19:40

Tadeusz Sendzimir

;]

Galileo 24.01.2009 20:01

Goomis Twoja zagadka :)

Goomis 24.01.2009 20:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Galileo (Post 661974)
Goomis Twoja zagadka :)

Pytanie będzie proste.
Gdzie ten kopiec i co upamiętnia?


http://img136.imageshack.us/img136/8...3456789ie9.jpg
http://img136.imageshack.us/img136/1...jpg/1/w640.png

Galileo 24.01.2009 22:22

pomnik zwycięstwa koalicji pod Waterloo

nie jestem pewny na 100%, ale zaryzykuje i zadam swoją zagadkę...

http://img223.imageshack.us/img223/306/obrazek78jz2.jpg
ruiny zamku w Polsce, jak się nazwa ten zamek i gdzie jest położony ?

Galileo 25.01.2009 17:01

http://img232.imageshack.us/img232/2...razek79rc2.jpg

zamek ten położony jest na Śląsku, na którym to już nie napisze ;)

qazwsx123 25.01.2009 21:24

daj zdjecie z lotu ptaka

Galileo 25.01.2009 21:48

daruj sobie ironię, jeżeli Ci nie pasuje, to nie zgaduj...

vote-for-mikey 25.01.2009 21:51

kurczę, wydaje mi się, że tam byłem :)

czy to jakieś bliższe lub dalsze okolice jury krakowsko-częstochowskiej?

Galileo 25.01.2009 21:55

ludzie czy Wy czytać nie potraficie ?

napisane powyżej, że na Śląsku!

to już dopiszę, że na DOLNYM!

Wasiu 25.01.2009 22:07

Proszówka, zamek Gryf

Dobra, tutaj zdjecia, raczej to to samo :D

http://www.zamkipolskie.com/gryf/gryf.html

a to moja zagadka - kto ?

http://img88.imageshack.us/img88/4633/twjstaryrn7.jpg

vote-for-mikey 25.01.2009 22:12

przecież jura krakowsko częstochowska jest TAKŻE na śląsku :)

nie spinaj :)

Wasiu 26.01.2009 17:38

W 1993 Brytyjczycy nakręcili o nim film biograficzny.

Galileo 26.01.2009 21:48

Ludwig Josef Johann Wittgenstein

http://en.wikipedia.org/wiki/Ludwig_Wittgenstein

http://img91.imageshack.us/img91/2540/obrazek80zz8.jpg

http://img91.imageshack.us/img91/3166/obrazek81ew4.jpg

z lotu ptaka nie będzie...co to za rybka ?

EDIT,podpowiedź:

rybka okoniokształtna, występuje w Azji południowej i dorzeczu Amuru, w Polsce w dolnym i środkowym biegu Wisły oraz w jej dorzeczach.

jeżeli nikt nie zgadnie, odpowiedź podam koło godz. 18

WISŁAZWE 27.01.2009 17:29

Trawianka (Perccottus glenii)

Galileo 27.01.2009 18:22

tak, Twoja zagadka.

WISŁAZWE 27.01.2009 18:28

Jakiego to miasta herb, podpowiedz ,o chodzi o miasto rosyjskie...
http://img523.imageshack.us/my.php?image=jujujukf8.gif

Krissu 27.01.2009 18:36

Irkuck

5678910

puchaty1906 27.01.2009 18:38

Irkuck - http://pl.wikipedia.org/wiki/Irkuck

za późno :)

WISŁAZWE 27.01.2009 19:05

Tak jedziesz dalej.

Krissu 27.01.2009 19:50

http://i39.tinypic.com/2yv6uy1.jpg

Kto?

Podpowiedź:
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...familjebok.jpg

Galileo 28.01.2009 19:24

Dymitr Szostakowicz ?

Krissu 28.01.2009 19:48

Nie.
Zupełnie nie te klimaty, że tak się wyrażę.

To polityk z okresu (z grubsza) II Wojny światowej.

Galileo 28.01.2009 20:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 664930)
Nie.
Zupełnie nie te klimaty, że tak się wyrażę.

To polityk z okresu (z grubsza) II Wojny światowej.

:D

a trzeba było tak od razu :)

to Eamon de Valera,
bojownik o niepodległość Irlandii, polityk irlandzki, premier i prezydent Irlandii. Doprowadził do uniezależnienia kraju od Wielkiej Brytanii.

Krissu 28.01.2009 22:15

:)
Twoja zagadka

Harfa to godło Irlandii

Galileo 28.01.2009 22:32

http://img150.imageshack.us/img150/5...razek82rv5.jpg

taki zegar w jednej ze stolic europejskich, w jakiej ?

Miro 28.01.2009 22:58

Jeśli dobrze pamiętam to w Pradze podobny widziałem ;-)

Galileo 28.01.2009 23:06

to nie Praga

_ukoL 28.01.2009 23:32

Berno, Szwajcaria?

Galileo 29.01.2009 05:21

Tak, to Berno.

_ukoL 29.01.2009 22:08

http://i42.tinypic.com/jsbql1.jpg

A cóż to za okręt? Znaczy nazwa okrętu. :)

EDIT: To nie Błyskawica ale blisko ten sam okres i kampania wrześniowa na koncie. :-)

antony1906 29.01.2009 22:18

Nie jestem pewien ale chyba byłem na takim albo na podobnym.
Błyskawica ?

Uran235 29.01.2009 22:24

ORP Wicher
http://pl.wikipedia.org/wiki/ORP_Wicher_(1930)

_ukoL 29.01.2009 22:26

Uran235, zadajesz. :-)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:08.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl