![]() |
malenkow????
|
niestety nie.
ale z racji tego ze nie bd juz dzisiaj na kompie to mala podpowiedz: wysoko postawiony człowiek w ZSRR. kto zgadnie niech zadaje dalej :) |
Wiktor Abakumow
jeden z największych zbrodniarzy stalinowskich, w stalinowskim aparacie terroru zasłynął m. in. z własnoręcznego torturowania i wymuszania zeznań na skazanych. to chyba normalne, że kto zgadnie to zadaje :) http://img145.imageshack.us/img145/5...razek77yz1.jpg na razie bez podpowiedzi,ten pan powinien być znany w Krakowie. |
Ignacy Mościcki?
|
nie, to nie Mościcki, chociaż jest coś, co łączy tych panów...
|
A to nie jest Neville Chamberlain ?
|
hehe, Wojtek jak zwykle żartowniś :D
to nie Neville Chamberlain pan z fotki był Polakiem, inżynierem, ma na koncie kilkadziesiąt patentów... |
Tadeusz Sendzimir
;] |
Goomis Twoja zagadka :)
|
Cytat:
Gdzie ten kopiec i co upamiętnia? http://img136.imageshack.us/img136/8...3456789ie9.jpg http://img136.imageshack.us/img136/1...jpg/1/w640.png |
pomnik zwycięstwa koalicji pod Waterloo
nie jestem pewny na 100%, ale zaryzykuje i zadam swoją zagadkę... http://img223.imageshack.us/img223/306/obrazek78jz2.jpg ruiny zamku w Polsce, jak się nazwa ten zamek i gdzie jest położony ? |
http://img232.imageshack.us/img232/2...razek79rc2.jpg
zamek ten położony jest na Śląsku, na którym to już nie napisze ;) |
daj zdjecie z lotu ptaka
|
daruj sobie ironię, jeżeli Ci nie pasuje, to nie zgaduj...
|
kurczę, wydaje mi się, że tam byłem :)
czy to jakieś bliższe lub dalsze okolice jury krakowsko-częstochowskiej? |
ludzie czy Wy czytać nie potraficie ?
napisane powyżej, że na Śląsku! to już dopiszę, że na DOLNYM! |
Proszówka, zamek Gryf
Dobra, tutaj zdjecia, raczej to to samo :D http://www.zamkipolskie.com/gryf/gryf.html a to moja zagadka - kto ? http://img88.imageshack.us/img88/4633/twjstaryrn7.jpg |
przecież jura krakowsko częstochowska jest TAKŻE na śląsku :)
nie spinaj :) |
W 1993 Brytyjczycy nakręcili o nim film biograficzny.
|
Ludwig Josef Johann Wittgenstein
http://en.wikipedia.org/wiki/Ludwig_Wittgenstein http://img91.imageshack.us/img91/2540/obrazek80zz8.jpg http://img91.imageshack.us/img91/3166/obrazek81ew4.jpg z lotu ptaka nie będzie...co to za rybka ? EDIT,podpowiedź: rybka okoniokształtna, występuje w Azji południowej i dorzeczu Amuru, w Polsce w dolnym i środkowym biegu Wisły oraz w jej dorzeczach. jeżeli nikt nie zgadnie, odpowiedź podam koło godz. 18 |
Trawianka (Perccottus glenii)
|
tak, Twoja zagadka.
|
Jakiego to miasta herb, podpowiedz ,o chodzi o miasto rosyjskie...
http://img523.imageshack.us/my.php?image=jujujukf8.gif |
Irkuck
5678910 |
|
Tak jedziesz dalej.
|
|
Dymitr Szostakowicz ?
|
Nie.
Zupełnie nie te klimaty, że tak się wyrażę. To polityk z okresu (z grubsza) II Wojny światowej. |
Cytat:
a trzeba było tak od razu :) to Eamon de Valera, bojownik o niepodległość Irlandii, polityk irlandzki, premier i prezydent Irlandii. Doprowadził do uniezależnienia kraju od Wielkiej Brytanii. |
|
http://img150.imageshack.us/img150/5...razek82rv5.jpg
taki zegar w jednej ze stolic europejskich, w jakiej ? |
Jeśli dobrze pamiętam to w Pradze podobny widziałem ;-)
|
to nie Praga
|
Berno, Szwajcaria?
|
Tak, to Berno.
|
http://i42.tinypic.com/jsbql1.jpg
A cóż to za okręt? Znaczy nazwa okrętu. :) EDIT: To nie Błyskawica ale blisko ten sam okres i kampania wrześniowa na koncie. :-) |
Nie jestem pewien ale chyba byłem na takim albo na podobnym.
Błyskawica ? |
|
Uran235, zadajesz. :-)
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:08. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl