![]() |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Pokręćcie się po Rynku i okolicznych uliczkach, następnie pójdźcie w stronę Ostrowa Tumskiego, po drodze zobaczycie budynki Uniwersytetu i Ossolineum. Potem rundka po Ostrowie (zdaje się że w katedrze św. Jana Chrzciciela można wyjść na taras widokowy). Wrocław z góry można też podziwiać z Mostku Pokutnic i Kościoła Garnizonowego. Do rodzinnego wypadu pasuje także ZOO z tym, że tutaj trzeba mieć przynajmniej te 4 - 5 godzin na spokojny spacer. Pozdro
|
Poleci ktoś jakiś nocleg w Pradze?
|
znalazłem taki oto grupon odnośnie Krakowa.
warto się tam wybrać? może ktoś polecić? http://www.groupon.pl/oferty/groupon...ejsce/24608083 |
Czy ktoś może polecić jakiś niedrogi nocleg w Sielpi (koło Kielc)? prawdopodobnie tylko na jedną dobę (max2) dla dwóch osób w pokoju 2osobowym? termin to 15sierpnia. powiedzmy do 60zł za parę. opłaca się jechać w ciemno czy lepiej zarezerwować wcześniej żeby nie zostać na lodzie.
i drugie pytanie jak cenowo wychodzi wypad na Słowację na ciepłe źródła np. weekendowy? do jakiej miejscowości najlepiej? za ile można znaleźć nocleg i ile kosztują bilety wstępu? |
Cytat:
|
Wybieram się do we wtorek do Władysławowa i zawsze jeździłem starą jedynką ale w tym roku chciałem w Łodzi wbić na autostradę A1, zastanawiam się tylko czy jest sens nią jechać skoro przed Włocławkiem znów będę musiał jechać starą jedynką. No i czy ten odcinek od Stryjkowa do Włocławka jest płatny?
|
Cytat:
|
Panowie ktoś z Was może korzystał z usług biura podróży Golden travel?jeśli tak to proszę o opinie:)
|
Polećcie jakieś miejsce w okolicach Krakowa gdzie można dobrze zjeść i żeby dzieciaki miały jakieś miejsce do zabawy.
|
Do Tatralandii droga jest płatna? Trzeba kupować winietę na Słowację, żeby od przejścia w Chyżnem dojechać do tych basenów?
|
nie, parę kilometrów za granicą odbijasz z głównej (za Tvardosinem) i jedziesz cały czas tą drogą do tatralandi (trochę serpentyn)
|
Cytat:
|
Macie jakieś godne polecenia noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej, które są w przystępnej cenie? Najlepiej gdzieś nieopodal tej głównej drogi którą jeździ Szwagropol :) Poszukałem kilku miejsc w internecie ale wiadomo, że lepiej gdy ktoś poleci.
|
Cytat:
Na potwierdzenie mapka: http://ocdn.eu/images/pulscms/MzY7MD...ce5ecdfea3.jpg |
Czy ma ktoś jakiegoś znajomego albo kontakt na tani nocleg w Morawicy koło Kielc? pilnie na czwartek potrzebne !
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Najlepiej jest zatrzymać się na stacji w Chyżne i tam jest kantor z winietami i ma tam mapę gdzie trzeba je mieć i zobaczyć. ALe można jechać jak na Dolny Kubin i skręcić w Podbielu na Liptowski Mikulasz i się dojedzie bez opłat. Ja osobiście polecam zwiedzić też Zamek Orawski.
|
Ma ktoś jakieś namiary na w miarę tanie, sprawdzone domki w Szczyrku, Białce, może Rabce i może polecić?
Chodzi o miejsce na Sylwestra. |
Witajcie.
W dniu 29.08 ok. godziny 18:00/20:00 wyruszamy z Olkusza do Chorwacji (docelowo Zivogosce). Dysponujemy jeszcze 2 wolnymi miejscami w aucie. Koszty transportu do podzielenia. Jedziemy w ciemno, nic nie rezerwujemy. Trasę mamy w miarę ogarniętą - szczegóły dla zainteresowanych. Wracamy do Polski 07/08.09. Coś o nas: ekipa 6 os. w wieku 24-28, 2 dziewczyny, 4 facetów, 2 auta lub jedno 9-os. Jeśli ktoś jest zainteresowany samym transportem bądź też przyłączeniem się do nas - serdecznie zapraszam. Koszt przejazdu to ok 375-400 PLN/os. (w dwie strony, ze wszystkimi opłatami). Pozdrawiam! |
ktoś sie wypowie nt weekendu w Paryżu, dojazd, spanie ceny?
|
Dojazd to raczej samolot, chyba że mieszka się bliżej Paryża bo koszt wachy i opłat za autostrady w dwie strony zaczyna się w okolicach tysiaka (z Warszawy). W końcu to przeszło 3000 km.
Spania jest do wyboru do koloru. Paryż słynie z wysokich cen, więc tutaj należy spodziewać się sporych kosztów. Najtaniej wychodzi wynajęcie mieszkania (wynajmują również Polacy), albo hotel w promocji (np. sekretne oferty na booking.com). Poleciłbym jeśli chodzi o nocleg 9 dzielnicę Opera, albo ewentualnie południowe rejony 17 dzielnicy Łuk Triumfalny. Pod względem cena/miejsce jest to genialna lokalizacja. Wszędzie blisko. Na 3 noclegi w pokoju dwuosobowym trzeba wydać w okolicach 200-250 euro, czy blisko 1000 zł. W promocji może za jakieś 800 zł wyrwiesz okazję. Bierz ofertę raczej ze śniadaniem, bo jak na kontynentalne to francuskie dają radę. Zdecydowanie lepsze od brytyjskich, czy z basenu Morza Śródziemnego. Ceny w restauracjach to standardowy lunch za 12-15 euro. W fast foodach ceny takie jak w Polsce x2. Piwo w kija od 5 ojro. Kawę najtańszą dostaniesz w wielu miejscach po 1 ojro. Są listy takich knajp. Ceny w marketach bardzo różne. Bagietki od 1 euro. Owoce przeważnie 2x droższe niż u nas. Pije się wino (1-3 euro pełny wybór), soki i napoje (podobne lub trochę wyższe ceny niż u nas), unika piwa (2-3 razy droższe). Sensownie gospodarując można trochę pożyć za godziwe pieniądze. Komunikacja. Polecam pakiet 10 biletów za 12,70 euro na metro i inne środki transportu. Na głowę powinno wystarczyć spokojnie przez weekend. Cztery dni i trzy noclegi to koszt 400-500 euro bez większych atrakcji i szastania kasą. |
Dzięki wielkie!!!
|
Jeszcze jedna uwaga co do Paryża - ichnie hotele mają gorszy standard niż wynika z gwiazdek. Mówię tu oczywiście o nazwijmy to normalnych - nie Du Louvre, de Crillon czy tym podobnych )) Zazwyczaj 3 gwiazdki wyglądają gorzej niż np 2 gwiazdki w Wiedniu. Wszelkie napoje w knajpach tańsze przy barze niż przy stoliku. Generalnie Paryż drogi ale "wart mszy" jak wiadomo. Z Krakowa masz tanie linie tylko poprawka na to, że Paris Beauvais to taki Paryż jak Warszawa Modlin - ponad 100 km i pewnie min 10 euro za podróż. Easyjet lata na normalne Ch de G, Ryan na zadupie.
|
Dokładnie. Co do gwiazdek to nie dotyczy to tylko Francji. Trzy gwiazdki to absolutne minimum.
Przejazd z Beauvais to 32 euro w obie strony, więc do cen biletu można sobie doliczyć od razu 150 zł. |
Cytat:
http://www.campingchampigny.fr/heber...arifs-generaux Cytat:
|
Cytat:
wis.la/gdjq2 Faktycznie może masz rację co do biletów. Zwykle biorę jednak pakiety biletów bo różnie to wychodzi w zależności od miasta. W jednych opłaca się travel card, a w innych pojedyncze, albo właśnie pakiety biletów. Na 3 dni 10 biletów na głowę mi wystarczyło, ale nie jeździłem daleko, a poza tym miałem nocleg w dobrej lokalizacji (kilometr do Luwru, 2 km do Sacre Coeur, a 2,5 km do Notre Dame), więc szkoda było nie zrobić tej trasy spacerkiem. Na pewno jeśli będzie jeździło się poza centrum Paryża (np. Wersal, ale tam trzeba dojechać jeszcze kolejką) to warto rozważyć opcje, które zaproponował FraMat. |
Cypr Północny ( turecki ) - ktoś był , ktoś może coś powiedzieć pożytecznego.
Lecę 27.08 i naprawdę póki co mało wiem a to nie jest dobre. Niby mam all inc. ale co po za tym . Co zwiedzić , w jaki sposób itd itp. Nie piszcie po terminie który podałem bo będzie to musztarda po obiedzie. |
Chcielibyśmy ze znajomymi w NICEI wynająć samochód, żeby obskoczyć te okoliczne burżujskie miejsowości St. Tropez, Monako itd. No i chcielibyśmy to zrobić jak najtaniej oczywiście. Najlepsza oferta, którą znaleźliśmy w porównywarkach to ok. 450 zł za dwa dni. Ale to są ci golobalni przewoźnicy. No i moje pytanie. Wynajmował ktoś auto we Francji? Są jakieś tańsze opcje, jakieś lokalne wypożyczalnie itp. ? Dzięki za odpowiedzi z góry
|
Chce ogarnac sylwester w Pradze ? Byl ktos ? Polecicie jakis hotel/motel ?
Jak z dojazdem ? |
Byłbym wdzięczny jakby ktoś obeznany w tanich liniach napisał do mnie na priv. Chodzi o szczegóły dotyczące bagażu podręcznego.
|
@baton: jeżeli chodzi o dojazd to z Dworca RDA w Krakowie autobusem do Cieszyna http://interpalmbus.nazwa.pl/index.p...krakow-cieszyn
Później na nogach przejść na Czeską strone i tam na pociąg do Pragi- jesteś w cztery i pół godziny w Pradze W Pradze byłem na prawde bardzo dużo rzeczy do oglądniecia, zwiedzenia Warto zobaczyć- Zamek, Most Karola, Rynek, Brame Prochową, Stary Zamek czyli Vysehrad i jak chcesz to możesz iść do fabryki piwa Staropramen. Jeżeli chodzi o nocleg to ja wynajmowałem mieszkanie ze strony https://www.airbnb.pl/ Mam nadzieję że pomogłem |
Wie ktoś jak najlepiej dojechać z Krakowa do Białegostoku (w tygodniu) ? Bo tak szukałem i znalazłem tylko 1go busa. W ogóle da się tam jakoś szybko dojechać coś a'la Lajkonik (Kraków - Wrocław)?
|
Co polecacie na święta za granicą? Szukam coś od 22.12 najlepiej do 3.01. Gdzieś gdzie jest ciepło... gdzie można w krótkich spodenkach chodzić i się opalać... Korsyka? Hiszpania? Egipt? Maroko? Coś w miarę taniego (czyli do 3, może 4 tyś za osobę).
Chyba że lepiej pojechać na tydz. na święta za granicą i ponownie na sylwestra np. z grupona. |
No to ja polecam zdecydowanie Egipt ale popytaj np. o Kenię o wydaje mi się że do 4 tys powinieneś coś znaleźć. Z tym że co do Egiptu to nie wiem jaka jest teraz sytuacja ale jak coś to szukaj hoteli z podgrzewaną wodą w basenie. Poczytaj np. Oceniacz.pl tam ludzie lubią coś fajnie doradzić.
|
z propozycji jeszcze Madera i Teneryfa. Ale szczerze - jak chodzi o wygrzanie się w rozsądnej cenie to Egipt jest perfekt (chociaż ja już tam nigdy nie pojadę raczej :P )
|
zna ktos tanie noclegi z internetem w centrum krakowa albo na podgórzu? no jeszcze w gre wchodza jakies miasteczka pod krakowem, albo zakopane (myslicie ze znajde dzis tam nocleg?)
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:03. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl