![]() |
W radiu Kraków dzisiaj był nasz trener:
http://www.radiokrakow.pl/sport/kiko/ |
Jak juz wspominalem wczesniej - dla mnie Kiko na razie wygrywa swietnym przygotowaniem do rundy.
Tak jak np w Legii, oprocz Dabrowskiego, nie ma absolutnie zadnego pilkarza, ktory gra lepiej niz jesienia, a wielu zdecydowanie gorzej, tak u nas kazdy zawodnik gra przynajmniej co najmniej tak samo, a wielu znacznie lepiej. To podstawa, ale jakze wazna w tej lidze. |
Kiko to wrzod na dupie polskiej mysli szkoleniowej , bo wyrwany koles z 3 ligi hiszpanskiej niczym sie nie rozni od polskich wizjonerow futbolu - i domyslam sie ze jest ze 2-3 x tanszy , tak samo jak Lonch czy inny Gonzales pokazuja w jakiej dupie jest polski fitbol i polska mysl szkoleniowa
|
KIKO RAMIREZ: WIELE OSÓB MI MÓWIŁO, ŻE LEGIA â WISŁA TO JAK BARCELONA â REAL
http://www.przegladsportowy.pl/magaz...8,1,13283.html |
Źle ci mówili Panie Kiko , Wisła - Judovia to najważniejszy mecz.
|
Ale Cracovia nigdy nie prezentowała równego nam poziomu.
|
Polska to nie Hiszpania - tu nie ma dwóch od lat dominujących klubów.
Przed wojną były "derby" Ruch Wisła. Potem była epoka Górnik legła. Potem epoka Widzew legla. Potem była epoka Wisła legia. Teraz za klasyk ligi robi legła amica. Z legią to mecz prestiżowy - ale ani My a ni krawaciarze nie mamy nawet najwięcej MP. Ten mecz nie ma żadnych podstaw aby być porównywany do meczu Real Barcelona. btw od czasu ery Filipiaka mecz z parchactwem jest dla nas znowu najważniejszy |
panie kiko najpierw derby a potem reszta :D
|
Żeby uważać, że mecz z popierdółką zza miedzy jest wazniejszy od meczy na szczycie z odwiecznymi najlepszymi rywalami jak Legia lub Lech, to trzeba mieć po prostu zaściankową umysłowość.
Wisła to nie klubik lokalny, tylko historycznie najlepszy klub w Polsce. Najważniejsze są mecze z poważnymi rywalami, a nie z Cracovią, która od dekad nie była na szczycie. Kiedy Wisła sama była słaba na poziomie Craxy, to derby mogły być najwazniejsze. Ale nie od czasów Cupiała. Trzeba wyjść mentalnie z zaścianka, jeżeli się tego jeszcze od ery Telefoniki nie zrobiło. |
Amika i krawaty najlepsi odwieczni rywale ? :D
Faktycznie, może ja jakoś mentalnie nie wyszedłem jeszcze z zaścianka, albo tak szybko świat się zmienia. Rurki, ajfony, "legia odwieczny najlepszy rywal", te sprawy... |
Cytat:
|
Chodzi o to, że mecz z Cracovią nigdy o niczym nie decydował, zwykły mecz z drużną z ogona tabeli ciekawszy jedynie kibicowsko. Mecze z Legią miały swój ciężar zarówno kibicowski jak i sportowy.
|
Nie zrozumie ten, kto nie mieszka w Krakowie na co dzień.
Derby najważniejszym meczem sezonu. |
Cytat:
Dobrze powiedziane "miały swój ciężar". A na dziś jesteśmy lata świetlne pod względem finansów za ladacznicą. Stąd nie są to żadne derby Polski itd Fajnie by było wrócić do poziomu walki o MP i się ponapinać na krawaciarzy, ale teraz to walka miliardera z biedakiem. I napinanie się na ten mecz mnie śmieszy. parchy Mecze z parchami natomiast (nie licząc lat przedwojennych) przez lata były letnie, Był okres (krótko w latach 80-tych) że mieliśmy nawet neutral z nimi. Potem to już była walka o życie na ulicach dosłownie na śmierć i życie. Oni wprowadzili sprzęt a nam zajęło trochę czasu zanim połapaliśmy się o co chodzi w tej zabawie. Stąd parchy przejęły spory kawałek Krk. Sporo krwi się przelało żeby mecze z parchactwem były zwykłymi meczami derbowymi. Teraz to coś więcej. To wojna. I dlatego te mecze od lat są najważniejsze. Bo to nie mecz prestiżowy z jąkąś legią ale mecz z wrogiem który chce cię wymordować, tak jak my jego. btw Jakieś "derby Polski" to dziennikarzy wymyślili żeby zwiększyć zainteresowanie meczami - teraz za derby Polski robi mecz legia-amica. |
Cytat:
|
Tylko, że Legia jest w dołku, sprzedała paru kluczowych piłkarzy, a transfery to jak na razie niewypały. Żaden się nie przyjął. Albo będą to wtopy, albo potrzebują czasu na aklimatyzacje.
My z drugiej strony jesteśmy w gazie w tym momencie, także mecz z Legią nie mógł nastąpić w lepszym momencie dla nas. Patrząc jak Legia się meczy z drużynami grającymi z kontry oraz na to, jak skutecznie my gramy w ten sposób ostatnimy czasy można śmiało puszczać wodze fantazji. Ja się dziwię, że buki tak nas słabo oceniają po tym co ostatnio gra warszafka. Mózg mówi szanse 45:55 dla Legii, ale serce mówi, że im spuścimy tęgie lanie! |
Cytat:
Nic w tym dziwnego, ze daja nam bardzo male szanse na 3 punkty. |
W tym jak punktujemy na wyjeździe a jak u siebie jest więcej przypadku, niż statystyki na której się można opierać.
Legia też u siebie bardzo słabo punktuje. A jaki z tego morał? Nie żuj gumy w lesie. |
Cytat:
Co nie zmienia faktu że też chcę abyśmy dzisiaj wygrali. btw czasem myślę że niektórym z euforii rozum zabrało:) |
Mecz z Legią jest najważniejszy? A ile mieliście starć przez całe życie z kibicami Legii? Dziękuję, tyle w temacie. Takie bzdury może sobie wypisywać kibic Wisły mieszkający gdzieś daleko w Polsce ( przy całym szacunku dla takich). Osobiście nigdy nie rozumiałem takiej napinki w kierunku L, czasem było mi za to po prostu wstyd, bo traciło to takim kompleksem jaki mają wobec nas sąsiadki w paski. Kiedyś te mecze miały duże znaczenie pod względem sportowym, ale od 6 lat już nie mają.
|
Cytat:
|
Cytat:
My odstajemy od Amici i Lechii a mamy z legią konkurować? btw Też liczę że nie zdobędą MP, nawet niech amica będzie MP byle nie oni. Wtedy obsuną się finansowo do poziomu amici - a ten poziom jesteśmy w stanie osiągnąć w ciągu kilku sezonów. |
Cytat:
|
z dwojga złego, to wolę Legię mistrza niż poznańską kur..wę. do Legii mam szacunek jako taki, do Lecha ani pół grama. Jednak wolę żeby Legii powinęła się noga i mistrzem została Lechia a nie ten jebany Lech.
|
Cytat:
Dlatego też w tym sezonie nasze wyniki u siebie i na wyjeździe to raczej kwestia przypadku i poza wpływem mentalnym na piłkarzy nie jest to znaczący czynnik. Od tak się przydarzyło w obecnych rozgrywkach, w poprzednich ten stosunek był inny. Nie można mówić tu o jakieś daleko idącej tendencji. Tak samo Legia, z reguły była mocna u siebie, w tym sezonie akurat tak się składa, że im u siebie nie idzie. A jaki z tego morał? No właśnie. Moim zdaniem morał prosty : nie stawiaj pralki koło lodówki, bo ci rower zapi.erdolą! W tym momencie trzeba patrzeć na obecną formę i możliwości. To drugie Legia ma dużo wyższe, za to to pierwsze zdecydowanie gorsze. Także, faktycznie - dziwię się bukom, że kurs na remis 4 i na Wisłę 6. Powinno być 3 i 4 gdzieś maksymalnie. Obstawiam wyrównany mecz. A liczę na piękne zwycięstwo. |
W pojedynczym meczu to i Barcelonę pokonaliśmy i znowu pokonać możemy.
Długofalowo natomiast mając dużo gorsze finanse odpadniemy z regularnej rywalizacji o MP. Najpierw musimy poprawić nasz poziom finansowo-sportowy do poziomu Amici żeby móc regularnie rywalizować z legią. Bez tego to możemy liczyć na słabszy okres legii i naszą lepszą formę a i tak na koniec to oni będą wyżej w tabeli. (Pomijam fakt że na razie Wisła pod wodzą Kiko rozegrała raptem 4 mecze i też nie wiemy co będzie do końca sezonu). Co nie zmienia faktu że byłoby świetnie dzisiaj wygrać, albo chociaż zremisować:) |
No to nic tylko obstawiać i wyciągać z tego kase :)
|
Nie rozumiem tego oburzenia, porównanie Kiko (które zresztą ktoś mu przekazał, nie on wymyślił) było w miarę adekwatne.
Wisła - Legia to było w tym wieku dla nas coś w stylu Real - Barca, podczas gdy derby były podobne do Real - Atletico (bo raczej nie do Barca - Espanyol, nie ten ciężar gatunkowy). Ciężko wartościować co ważniejsze, jedne mecze decydowały o mistrzostwie Polski, inne o tym, kto jest lepszy na miejscu. W ostatnich latach oczywiście derby są ważniejsze, ale z czysto sportowego punktu widzenia jeszcze niedawno derby służyły głównie do odhaczenia kolejnego zwycięstwa bądź - jeśli drużyna z drugiej strony Błoń wspięła się na wyżyny ambicji - remisu. W każdym bądź razie akurat na tę chwilę mecz z Legią jest o tyle ważny, że może zadecydować o tym, czy na wiosnę będziemy mieli jeszcze okazję zagrać derby. Wolałbym oczywiście nie mieć tej okazji, ale to już zależy od tego, czy Wisła zagra dobry mecz, a sędziowie (słynący z profesjonalizmu w tym względzie, zwłaszcza w meczach Legii, Gil) nie będą się starali za wszelką cenę i zgodnie z tradycją pomóc Legii. http://www.sport.pl/pilka/1,65042,20...-po-meczu.html http://www.gazetakrakowska.pl/artyku...egii,id,t.html https://www.wprost.pl/pilka-nozna/44...egia-Lech.html http://ekstraklasa.tv/bramki/wisla-k...dyktuje/l0n7md http://ekstraklasa.tv/bramki/cracovi...cracovii/2vepk |
rzuty wolne w wykonaniu naszych pilkarzy to dramat(Sadlok,Maczynski), moze czas zmienic ich wykonawcow lub poswiecic wiecej uwagi na ten element gry
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:30. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl