![]() |
z tych projektów wyliczyłem, ze odlegość pierwszego rzędu krzesełek (w zasadzie barierki) od lini bocznej będzie wynosić ok. 17,5m
|
A ile wynosiła odległość od starego C (np. od pierwszego rzędu krzesełek) do linii bocznej ?
|
To nie wiem, ale czerwonym kolorem niżej masz zaznaczoną, różnicę w odległości nowego C w porównaniu do D i E.
http://img182.imageshack.us/img182/8...nac4ih9.th.jpg |
Jeszcze do pełnego obrazu całości należy wziąść pod uwage obniżenie murawy względem trybun o okolo 1 m , co powinno porawić widoczność tych najniższych rzędów .
|
Tylko, że oni chcą obniżyć murawę, aby dłożyć jeszcze po 3 rzędy..więc i tak wyjdzie na to samo.
|
Cytat:
To w sumie mała jest odległośc, przynajmniej mi osobiście się tak wydaje stojąc na samym dole D. No ale trzeba doliczyć tą czerwoną kreskę.. ale i tak powinno być dobrze. Wiadomo, lepiej by było żeby trochę ją skrócili ale myśle że z widocznością będzie ok. Wogóle to C i A/B powinny mieć odległości od murawy bardzo mała, co innego D i E. Wszystko będzie zależeć od tego czy na A/B i C będą takie płoty jak jak na D i E. Jeśli nie to ok. Bo w sumię na C i A/B powinny być takie płotki jak teraz są na A/B. Jedyne co w****ia to ta sofa czy tam rów, będzie to szpecić stadion |
Cytat:
|
Jeśli stare C było 30 m od murawy to ...:shock:
to w takim bądz razie ten odstęp od nowego C i A/B do murawy będzie śmiesznie mały. Ale obawiam się że z tymi 30 m przesadziłeś. Byle tego pieprzonego rowa a'la sofy nie robili!! to szpeci! |
ZObacz sobie na Olympiastadion w Berlinie.. Szpeci ci stadion? Nie, bo rów jest zasłonięty reklamami..tu pewnie będzie tak samo!!
A przy okazji nie trzeba będzie stawiać 3 metrowch płotów, bo przez rów nikt nie przeskoczy. |
http://stadiony.net/pictures/ger/oly...n_berlin07.jpg
dla mnie szpeci. poza tym nie można robić takich porównań z tym stadionem bo to całkiem inny stadion z bieżnią włącznie inaczej to tu wygląda, inaczej będzie wyglądać u nas. poczekam, zobaczę bo jak na razie nie przekonuję mnie ten rów a'la sofa i na dzień dzisiejszy wolałbym już 1,5 metrowe bramki. |
Cytat:
Chyba a'la fosa:D:D Mowie Ci..nie będzie tak źle..Rów będzie zasłonięty reklamami i go nie będzie widać |
Spokojnie! Ten tzw. "rów bezpieczeństwa" będzie zupełnie niewidoczny. Podobne rozwiązanie jest na wielu obiektach, m. in. na stadionie Feyenordu, i gdybym się o tym ostatnio nie dowiedział to nie przypuściłbym że tam coś takiego w ogóle jest... Co do odległości nowych trybun C i A/B od linii bocznych boiska to muszę przyznać że nie jest wcale źle! Mówi się o ok. 15 metrach, jednak nie jest to w praktyce wcale tak daleko. Na pewno nie wpłynie to niekorzystnie na oglądanie meczu. Przy Reymonta budowany jest nowoczesny i funkcjonalny stadion na miarę naszych potrzeb. Wiem, że wielu z Was nie zgodzi się z moją opinią, ale przecież jeszcze stosunkowo niedawno temu nie marzyliśmy nawet o takim obiekcie w Krakowie. Po ukończeniu budowy całości nasz obiekt będzie się prezentował bardzo fajnie. Według mnie ten projekt ma wiele atutów i musimy to docenić. Zamiast marudzić patrzmy jak mury nowego sektora C pną się do góry i czekajmy na jego otwarcie! Ja osobiście nie mogę się już doczekać końca przyszłego roku, kiedy to mam nadzieję ujrzymy oddany do użytku nowy sektor C.
|
czyli z wbiegania na boisko na fecie nici ?
wole płot ! |
Cytat:
|
Cytat:
Skoro to jest "elewacja południowa" (czyli od 3 Maja), to chyba trybuna C powinna być po prawej stronie E? :shock: Błagam, napiszcie, że się mylę.... Bo sam w to nie wierzę.... :-/ Ile takich "kloców" jest w specyfikacji przetargowej? |
jak oglądniesz dokładnie cały plik z elewacjami to zobaczysz że elewacja trybuny wschodniej opisana jest jako południowa, natomiast E i przyszła zachodnia jako północna. Jest to oczywiście pomyłka w opisie. Przy elewacji południowej jest wszystko ok. I uwieżcie mi nie ma co się przejmować "takimi klockami", przy tak dużym projekcie jest to normalne, i nie ma znaczenie czy projektował to pan O. czy jakiś inny projektant.
|
Własnie moze mi ktos w miare dokladnie powiedziec ile teraz jest od trubuny C do linii??
i drugie pytanie gdzie jest dalej do murawy od C czy od A i B??? |
Cytat:
|
AiB od linii tak na oko jest jakies 8 metrów, jak nie trochę mniej. C (podobno) 30 metrów.
|
http://stadiony.net/stadium.php?s=2
nie no, bez jaj panowie, przyjrzyjcie się 4 obrazkowi po prawej stronie, to nie jest 30m... 30 metrów to jeśli się nie myle mniej więcej tyle co 8 czy 10-piętrowy blok :-/ |
No właśnie też mi to nei pasowało, bo jeśli teraz było 30 metrów to te pózniejsze 17 metrów by było bardzo śmieszną odległością
|
z C do murawy jest troszke więcej niż wynosi szerokość jednego sektora na D E więc jest to ponad 20 metrów (21-22). odległość ta zmniejszy się poprzez wyśrodkowanie boiska, przesunięcie go ok 4-5 metrów w strone C. tyle rozkminiania.
|
tylko wez tez pod uwagę, ze kamera skraca. Przeciez za pierwszymi reklamami jest jeszcze jeden rzęda reklam przynajmniej 10 metrow od 1 i jeszcze za drugimi jest droga dla karetki 5 metrow, I rzad reklam jest tez 5 metrow od linii a jeszcze od plotu do I rzedu krzesel jest ze 3 metry
Wiec moze nie 30, ale ponad 20 to spokojnie |
Aktualna odległość od murawy do trybuny C wynosi 18 metrów
|
Zwiększyć odległości do 30 m nie mogą bo albo trybuna wyjdzie na ulice i park Jordana albo murawa wejdzie na sektor AiB. Na pewno taka zostanie, a przynajmniej zostanie maksymalnie zmniejszona odległość w miarę możliwości.
|
Cytat:
|
czyli wcale nie będzie tak zle, bo 10 a wyglada jakby bylo 5
|
Nowa trybuna w etapach
Europejskie władze piłkarskie zadowolone z postępu prac na stadionie Wisły Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w październiku rozpocznie się budowa nowej trybuny wschodniej na stadionie Wisły. Miasto ogłosiło już przetarg na tę inwestycję. Otwarcie ofert nastąpi 30 września. O wyborze zwycięskiej oferty będzie decydować cena. - Prace związane z budową trybuny wschodniej już trwają. Obecnie powstaje ścianka szczelinowa. Dalsza część będzie realizowana zgodnie z rozpoczętą procedurą przetargową - informuje Barbara Janik, dyrektor krakowskiego Biura ds. Euro 2012. Zakończenie budowy trybuny wschodniej (od strony parku Jordana) w przetargu wyznaczono na koniec listopada 2009 r. Miasto spodziewa się jednak, że sektory będą gotowe już we wrześniu, a później pozostanie czas na prace wykończeniowe. Dyrektor Barbara Janik dodaje, że jeszcze w tym roku ma zostać ogłoszony przetarg na budowę trybuny zachodniej. Wyburzenia obecnych sektorów po tej stronie stadionu mają być przeprowadzone na przełomie 2008/2009 r. Budowa trybuny ma się rozpocząć na wiosnę. Zgodnie z planem prace powinny się zakończyć w połowie roku 2010. Docelowo stadion Wisły, rozbudowywany na Euro 2012, ma pomieścić około 33 tysięcy widzów. Szacuje się, że inwestycja pochłonie jeszcze ok. 330 mln zł. Do tej pory wybudowano dwie trybuny za bramkami oraz pawilon dla mediów. Trwające prace związane z wykonaniem ścianki szczelinowej pod nową trybunę wschodnią były objęte osobnym przetargiem, podobnie jak wcześniejsza rozbiórka poprzedniej trybuny. Etapowanie wprowadzono dla przyspieszenia inwestycji. Jak informuje krakowski magistrat, z postępu prac budowlanych na stadionie Wisły byli zadowoleni eksperci Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) oceniający stan przygotowań polskich miast do Euro 2012. Efektem spotkania ekspertów z przedstawicielami miast będzie raport oceniający prace na stadionach. Ten dokument posłuży Komitetowi Wykonawczemu UEFA do podjęcia decyzji związanych z organizacją mistrzostw Europy w piłce nożnej w Polsce i na Ukrainie. Jedną z nich będzie zapewne ostateczne podanie liczby miast Euro 2012. Na dołączenie do ogłoszonej czwórki miast gospodarzy: Warszawy, Poznania, Wrocławia i Gdańska czekają - wskazane jako rezerwowe - Kraków i Chorzów. (TYM) http://www.krakow.pl/prasowka/?art_id=7674 |
Cytat:
|
ale nie ma gdzie flag powiesić
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:04. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl