Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Książki - ktoś je jeszcze czyta?! (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=89)

irekm19 12.10.2012 16:42

Z tematyki II wojny i nie tylko polecam:

"OCHOTNIK" o rtm. Witoldzie Pileckim

cayenne 30.12.2012 13:41

Panie i Panowie...parę miesięcy temu słyszałem że wyszła pewna książka...
(autor, czy nawet tematyka nie jest mi znana).

Czytając tę książkę, załóżmy będąc na 20 stronie, mieliśmy możliwość dokonania wyboru.
Dosłownie wcielamy się w bohatera i decydujemy co robimy dalej...
Jeśli chcemy zrobić A - to przechodzimy na stronę 30. Jeśli B - załóżmy na 40.

Ktoś coś kojarzy?

dulli78 30.12.2012 19:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cayenne (Post 1292866)
Panie i Panowie...parę miesięcy temu słyszałem że wyszła pewna książka...
(autor, czy nawet tematyka nie jest mi znana).

Czytając tę książkę, załóżmy będąc na 20 stronie, mieliśmy możliwość dokonania wyboru.
Dosłownie wcielamy się w bohatera i decydujemy co robimy dalej...
Jeśli chcemy zrobić A - to przechodzimy na stronę 30. Jeśli B - załóżmy na 40.

Ktoś coś kojarzy?

"Gra w klasy" komunisty Julio Cortazara

korred 30.12.2012 22:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cayenne (Post 1292866)
Panie i Panowie...parę miesięcy temu słyszałem że wyszła pewna książka...
(autor, czy nawet tematyka nie jest mi znana).

Czytając tę książkę, załóżmy będąc na 20 stronie, mieliśmy możliwość dokonania wyboru.
Dosłownie wcielamy się w bohatera i decydujemy co robimy dalej...
Jeśli chcemy zrobić A - to przechodzimy na stronę 30. Jeśli B - załóżmy na 40.

Ktoś coś kojarzy?

Może Joe Dever, "Samotny wilk"? W tym roku wydano w Polsce coś z tej serii.

laurence 30.12.2012 23:13

ja właśnie skończyłem dwie książki.
1) "Dziennik Norymberski" Gilberta. Dość ciekawa książka w której psycholog więzienny przedstawia swoje zapiski z rozmów i rozpraw głównych polityków i żołnierzy III Rzeszy.
2) "Jak nie być profesjonalnym piłkarzem" Mersona. Książka fajna bo akurat zahacza o czasy, które pamiętam ale Spalony Iwana lepszy.

WiślakMyślenice 31.12.2012 14:39

Mam kilka tytułów do sprzedaży/wymiany:

1.Iwan "Spalony"
2.J.Le Carre "Bardzo poszukiwany człowiek"
3.Lovesey "Powrót detektywa Diamonda"
4.Paul Johnston "Lista śmierci"

piter116 11.02.2013 18:52

1. Upał; M.Ciszewski
2. Cel snajpera. Opowieść najbardziej niebezpiecznego snajpera w dziejach amerykańskiej armii ; Chris Kyle
3. Prawdziwy gangster; Wright Evan, Roberts Jon
4. Duch w sieci; Mitnick Kevin, Simon William L.
5. Wyliczanka; John Verdon

Ktoś czytał i może polecić?

Bóg Trybun (objawion) 11.02.2013 18:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piter116 (Post 1298424)
3. Prawdziwy gangster; Wright Evan, Roberts Jon


Ktoś czytał i może polecić?

oj zdziwiłbyś się kto czytał :lol: nie wiem , czy poleca, nie chodzimy na jeden stadion ;-)

Worcester 13.02.2013 12:38

Panowie działa w Krakowie jakaś giełda książek używanych?

macyo 19.02.2013 23:15

Ostatnio przeczytałem Trylogię Thrawana T. Zahna. Życzyłbym sobie by Gwiezdne Wojny części VII, VIII i IX zostały oparte właśnie na niej.

A tak z innej beczki. Polecacie jakąś www z darmowymi e-bookami? Wiem, że 2 zł z "chomika" to niewiele ale po co wydawać jak nie ma potrzeby.

Wizard 19.02.2013 23:18

Co polecacie od Łysiaka? :)

Nie piszcie, że wszystko, bo to wysoce prawdopodobne - ale co wziąć na pierwszy ogień? :)

burzolod 19.02.2013 23:25

1."Wybrani" C.J. Daugherty - cena 20zł 1szt.
2."90min w niebie " Don Piper Cecil Murphey cena 15zł 2szt.
3."nowe przygody mikołajka " cz1. Goscinny Sempe cena 20zł 1szt.
4."Grafika Wektorowa" szkolenie podstawowe Von Glistschka cena 25zł 2szt.
5."Werwolf" (brunatni pogrobowcy Hitlera ) Perry Biddiscombe cena 20zł 2szt.
6."mein leben in Nazareth" Giuliana Buttini cena 50zł 1szt.
7." ostatnia wojna Himmlera " Robert Conroy cena 20zł 1szt.
8."opowieść o dziejach nezwykłego Narodu Polska od 966-2008" Adam Zamoyski cena 25zł 1szt.
9."wiersze wybrane" Wiesława Szymborska cena 25zł 1szt.
10."Młodszy Księgowy" ( o książkach czytaniu i pisaniu) Jacek Dehnel cena 20zł 1szt.
11."godot i Jego cień" Antoni Libera cena 15zł 1szt.
12."Muzea Podkarpacia przeowodnik" cena 10zł 1szt.
13."Życie Artystek w PRL " Sławomir Koper cena 18zł 3szt.
14."Kobiety" Charles Bukowski cena 10zł 1szt.
15."Kościół w okowach" Aparat Represji woberc KOścioła w larach 1944-1956 cena 30zł 1szt.
16."Alfabet Tischnera'" Wojciech Bonowicz cena 15zł 2szt.
17." Młody Philby" Robert Littell cena 15zł 1szt.
18."Listonosz" Charles Bukowski cena 10zł 1szt.
19."Obraz Pośmiertny" Alaksandra Marinina cena 8zł 1szt.
20."wiersze zebrane" Staniwsław Barańczak cena 20zł 1szt.
21 " dotyk złodziejki" Mia Marlowe cena 15zł 1szt.
22" look" Sophia Bennett" cena 15zł 1szt.
23. "mateuszek i kłopoty" Elvira Lindo" cena 10zł 1szt.


Książki są NOWE priv


Albo wie ktoś gdzie jest giełda książkowa gdzie mogę je sprzedać

dulli78 19.02.2013 23:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Worcester (Post 1298697)
Panowie działa w Krakowie jakaś giełda książek używanych?

W każdą niedzielę pod Halą Targową

Worcester 20.02.2013 09:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wizard (Post 1299744)
Co polecacie od Łysiaka? :)

Nie piszcie, że wszystko, bo to wysoce prawdopodobne - ale co wziąć na pierwszy ogień? :)

"Statek":D

Bóg Trybun (objawion) 20.02.2013 09:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wizard (Post 1299744)
Co polecacie od Łysiaka? :)

Nie piszcie, że wszystko, bo to wysoce prawdopodobne - ale co wziąć na pierwszy ogień? :)

Jeśli lubisz sztukę to "Wyspy zaczarowane". Jeśli historię to "Wyspy bezludne" a jeśli akcję to "Konkwista" [pewien zespół, niestety ns, zainspirował się tą książką do tego stopnia, że umieścił jej tytuł w swojej nazwie].
Biorąc pod uwagę, że pojawiasz się w "politycznym", pewnie zainteresowałaby Cię "Rzeczpospolita kłamców. Salon", ale tej ostatniej nie czytałem więc tytuł mogę tylko zasugerować, nie polecić.

Wizard 20.02.2013 10:52

Dzięki, tak jak myślałem pojawiły się Wyspy Bezludne, od tego też zacznę ;) Rzeczpospolitą Kłamców mam za sobą już kilka lat temu, zdecydowanie polecam :)

Bóg Trybun (objawion) 20.02.2013 11:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wizard (Post 1299799)
Rzeczpospolitą Kłamców mam za sobą już kilka lat temu, zdecydowanie polecam :)

jeśli wystopował z napoleonem i pociskami w endecję to moze i sięgnę

serek.c2 20.02.2013 12:51

Jeśli ktoś interesuje się tematyką wojenną polecam książkę Petri Sarjanena "Biała Śmierć". Opowiada historię Simo Häyhä - fińskiego strzelca wyborowego. Dla mniej zorientowanych to najskuteczniejszy snajper w historii - co ciekawe nie korzystał z "optyki".

dulli78 20.02.2013 12:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wizard (Post 1299744)
Co polecacie od Łysiaka? :)

Nie piszcie, że wszystko, bo to wysoce prawdopodobne - ale co wziąć na pierwszy ogień? :)

Ze swojej strony proponuję "Flet z Mandragory"

Wizard 20.02.2013 16:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bóg Trybun (objawion) (Post 1299805)
jeśli wystopował z napoleonem i pociskami w endecję to moze i sięgnę

Wszyscy wiemy jaki jest Łysiak oraz jakie ma poglądy ;) Osobiście często przymykam na to oko, cóż WŁ jest jaki jest :)

Niemniej fakt, że Rzeczpospolitą Kłamców bardziej bym polecił dla kogoś kto nie zdaje sobie do końca sprawy z patologii III RP. Wiele wątków jest poruszonych, czysto haniebnych. Dla młodzieży - obowiązek ;)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2
Jeśli ktoś interesuje się tematyką wojenną polecam książkę Petri Sarjanena "Biała Śmierć". Opowiada historię Simo Häyhä - fińskiego strzelca wyborowego. Dla mniej zorientowanych to najskuteczniejszy snajper w historii - co ciekawe nie korzystał z "optyki".

Co prawda całej książki nie czytałem, niemniej zwróciła moją uwagę. Popisy Simo Hayha faktycznie budzą wrażenie. Dla radzieckich żołnierzy rzeczywiście był synonimem śmierci.

Worcester 20.02.2013 17:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bóg Trybun (objawion) (Post 1299782)
Jeśli historię to "Wyspy bezludne"

Albo "Milczące psy". Jestem w połowie i robi wrażenie. Szczególnie, że potwierdza teorię o historii, której nie powinno się określać jako ciąg zdarzeń z przeszłośći (bezpowrotnej), lecz coś co już było i znów dzieje się na naszych oczach. Szczególnie opisanie tego jak najłatwiej zniewolić polski naród idealnie pasuje do obecnej sytuacji politycznej. Smutne, lecz prawdziwe.

OpEnTaNy 20.02.2013 18:47

Kolekcjoner dzieci - Sabine Thiesler
Przeczytałem ten thriller/kryminal jednym tchem . Bardzo mi sie spodobal.

wojti11795 20.02.2013 20:31

Czytał ktoś "Operacja Talos" Wołoszańskiego? Jeśli tak to co powiecie?

dwdx1906 23.02.2013 23:46

Są gdzieś w necie jakieś biografie piłkarzy w PDF'ie za darmo? :D

Najbardziej zależy mi na Mersonie, ale innymi też nie pogardzę. :)

concedi 26.02.2013 23:41

Panowie i Panie :D co polecicie osobie, która chciała by poszerzyć swoją wiedzę odnośnie II wojny światowej, coś co w miarę łatwo się czyta z istotnymi faktami i historiami?

Gordian 15.03.2013 07:29

Polecilibyście jakiś techno-thriller w stylu "Robokalipsy" Wilsona albo "Demona" i "Wolności" Suareza.

TonyWiślak 08.04.2013 21:40

Może mi ktos polecić jakies ksiązki do matury z angielskiego?Chodzi mi o to by móc się samemu uczyc i w miare orientowac sie o co chodzi.

Czytaliscie ostatnią książkę Cobena,warto kupowac? Bo mam wrażenie ,że on juz tylko na ilosc idze...

pzkwr 09.04.2013 07:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez concedi (Post 1301163)
Panowie i Panie :D co polecicie osobie, która chciała by poszerzyć swoją wiedzę odnośnie II wojny światowej, coś co w miarę łatwo się czyta z istotnymi faktami i historiami?

Panie to chyba raczej nie.... Co Cię dokładnie interesuje, jaki front, jaka kampania? Z rzeczy, które się jakiś czas temu ukazały i które się bardzo dobrze czyta, to polecam:
David Wiliamson - "Zdradzona Polska"
Matthew Parker - "Monte Cassino"
Zreszta polecałem je już wcześniej w tym temacie. Aktualnie czytam "Łaskawe" Jonathana Littela - to fikcja literacka, ale podparta gruntownymi studiami historycznymi i znakomicie pokazująca działanie Einsatztruppen SS. Nie mogę się oderwać i zdecydowanie polecam - urywa łeb zdecydowanie.

Mario Nh 20.05.2013 19:25

A ja co kilka miesięcy zwracam sie do Was z prośbą. :-)
Co przeczytać dalej Kinga?
Najbardziej podobało mi sie "TO", rewelacyjna książka.
Bardzo dobrze czytało mi się również "Lśnienie" i "Bezsenność".
Dziś przeczytałem "Uciekiniera" - Szkoda, ze tak krótkie, ale również niesamowicie wciągająca książka.
Może teraz "Carrie"? Ale chyba ciężko będzie ją dostać.
Czekam na jakieś sugestie, opinie. Pozdrawiam fanów tego autora. ;)

rabi86 20.05.2013 19:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 1313567)
A ja co kilka miesięcy zwracam sie do Was z prośbą. :-)
Co przeczytać dalej Kinga?
Najbardziej podobało mi sie "TO", rewelacyjna książka.
Bardzo dobrze czytało mi się również "Lśnienie" i "Bezsenność".
Dziś przeczytałem "Uciekiniera" - Szkoda, ze tak krótkie, ale również niesamowicie wciągająca książka.
Może teraz "Carrie"? Ale chyba ciężko będzie ją dostać.
Czekam na jakieś sugestie, opinie. Pozdrawiam fanów tego autora. ;)

Polecam Sklepik z marzeniami. Trochę podobna do Bezsenności jeśli chodzi o klimat i przedstawienie małomiasteczkowej społeczności. I koniecznie Cmęntarz zwieżąt (pisownia oryginalna żeby nie było :-)), dla mnie jedna z lepszych powieści Kinga. Carrie miałem audiobook, więc nie będę się wypowiadał, bo jakoś dziwnie się słuchało książki :-).


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:59.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl