Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Krakowskie Inwestycje (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=86)

Siwy_89 21.07.2010 11:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dostuffca (Post 939675)
podkreślał że jest przeciwny.
uważa, że najpierw trzeba zrealizować.

a nie ma ani tego ani tego. Bo jakby na to nie spojrzeć 8 lat to sporo czasu.

Jakby zrealizować wszystkie połączenia tramwajowe planowane w tym mieście, w czasach gdy były planowane, to nikt by o metrze nie przebąkiwał nawet.

skoro jest przeciwny, to jak możesz mi wciskać, że Majchrowski obiecuje metro?

Budżet miasta nie jest studnią bez dna. Miliardy poszły na stadiony, Rondo Mogilskie i Rondo Ofiar Katynia.

Ale jakbyś nie zauważył, to w budowie jest KST na Płaszów, a na jesień rozpoczyna się budowa trasy na Ruczaj.

Pablo84 21.07.2010 11:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 939659)
Pewnie by zaprojektowali z rozmachem, gdyby robili tak jak chciał Majchrowski, czyli jeden stadion, ale porządny.

Ale wiadomo, Jacek jest niekumaty :)



Był ktoś na tej plaży? Jest tam ten basen na barce?

Jacek nawet kiedyś podkreślał w jakimś wywiadzie, że znalazł prywatnego który od kopa może ruszać z budową 45 tysięcznika w Czyżynach.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez dostuffca (Post 939675)

Jakby zrealizować wszystkie połączenia tramwajowe planowane w tym mieście, w czasach gdy były planowane, to nikt by o metrze nie przebąkiwał nawet.


Ale to znaczy jak?Wprowadzono by miejsca, gdzie tramwaje mógły by się wyprzedzać? czy co? :lol:

Metro w Krakowie jest po prostu nieuniknione.A Śmieszny szybki tramwaj to tylko prowizorka.

dostuffca 21.07.2010 11:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 939819)
skoro jest przeciwny, to jak możesz mi wciskać, że Majchrowski obiecuje metro?

Budżet miasta nie jest studnią bez dna. Miliardy poszły na stadiony, Rondo Mogilskie i Rondo Ofiar Katynia.

Ale jakbyś nie zauważył, to w budowie jest KST na Płaszów, a na jesień rozpoczyna się budowa trasy na Ruczaj.

założymy się, że metro pojawi się jako postulat w kampanii Majchrowskiego? O piwo. Odbiór na pierwszym meczu (gdziekolwiek by nie był) po pierwszej turze wyborów samorządowych.

doprecyzowanie:

"Kraków potrzebuje metra", "Kraków zasługuje na metro", "Miasto jak Kraków nie może sobie pozwolić na brak metra", "zrobię wszystko by metro było w planach", "uważam, że metro jest potrzebne, niezbędne i bla bla bla" - zdania i zagrania, które mają przysporzyć głosów wyborcow za pomocą karty "obiecaj ludowie kolej podziemną". Gra? :)

Siwy_89 21.07.2010 12:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 939825)
Jacek nawet kiedyś podkreślał w jakimś wywiadzie, że znalazł prywatnego który od kopa może ruszać z budową 45 tysięcznika w Czyżynach.




Ale to znaczy jak?Wprowadzono by miejsca, gdzie tramwaje mógły by się wyprzedzać? czy co? :lol:

Metro w Krakowie jest po prostu nieuniknione.A Śmieszny szybki tramwaj to tylko prowizorka.

jakby to był prawdziwy szybki tramwaj (prędkość handlowa 25km/h), to byłoby ok.

poki co "50" pokonuje swoją trasę ze średnią predkością 21,5 km/h.

zobaczymy, jak to się zmieni po wybudowaniu w całości I linii KST, a do tego potrzebny jest jeszcze łącznik Lipska-Wielicka. Aczkolwiek tunele pod ścisłym centrum są oczywiście konieczne.


w ramach ciekawostki ;-)

http://i27.tinypic.com/2gwudjl.jpg

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dostuffca (Post 939838)
założymy się, że metro pojawi się jako postulat w kampanii Majchrowskiego? O piwo. Odbiór na pierwszym meczu (gdziekolwiek by nie był) po pierwszej turze wyborów samorządowych.

OK. :) tylko trochę to doprecyzujmy.

Czy Majchrowski w czasie kampanii obieca, że rozpocznie budowę metra?

bo o samej idei to on może przebąkiwać, ale rozpoczęcia budowy na pewno nie obieca.

Wasiu 21.07.2010 12:32

Ten tramwaj nie ma prawa nazywac sie szybki skoro jezdzi po tych samych torach co wszystkie inne. Nie dosc, ze wcale nie poprawil sie czas przejazdu na trasie, na ktorej kursuje to jeszcze znacznie zmalala przepustowosc na Dietla. Przed skrzyzowaniem ze Starowislna takie korki sie ustawiaja, ze to jest dramat.
Mam nadzieje, ze ten tramwaj na Ruczaj szybko powstanie. Przechadzalem sie dzisiaj kolo Kampusu, na wiekszosci trasy spokojnie jest miejsce na 4 pasy. Z lewoskretami i zatoczkami dla autobusow juz bedzie problem.
A kladka nad Wisla to moim zdaniem dobry pomysl. Jej koszt (40 mln) przy innych budowach w Krakowie to tak naprawde nic, a kladka moze znacznie ozywic Podgorze. Na ulicy Mostowej ostatnio tez porzadki byly. Nowa kamienice zrobili. Przydalo by sie jeszcze po drugiej stronie cos porobic. Jak z tym rynkiem podgorskim> Kiedys wczytalem plany, ze ma byc caly drewniany. Aktualne to jeszcze?
Ciesze sie rowniez z hali, centrum konferencyjnego i mam nadzieje nowej filharmonii.

Siwy_89 21.07.2010 12:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wasiu (Post 939890)
Ten tramwaj nie ma prawa nazywac sie szybki skoro jezdzi po tych samych torach co wszystkie inne. Nie dosc, ze wcale nie poprawil sie czas przejazdu na trasie, na ktorej kursuje to jeszcze znacznie zmalala przepustowosc na Dietla. Przed skrzyzowaniem ze Starowislna takie korki sie ustawiaja, ze to jest dramat.

pamiętajcie, że I linia KST ma przebiegać przez Klimeckiego i potem estakadą nad stacją PKP w Płaszowie łączyć się z Wielicką.

Wtedy zniknie problem skrzyżowania Starowiślnej i przepustowości na Dietla. A czas przejazdu z Kurdwanowa na Rondo Grzegórzeckie powinien się skrócić o 4-5 minut. A to już dużo.



Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wasiu (Post 939890)
Kiedys wczytalem plany, ze ma byc caly drewniany.

drewniany ma być Plac Wolnica. Plany aktualne.

http://i28.tinypic.com/vhwd21.jpg

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wasiu (Post 939890)
A kladka nad Wisla to moim zdaniem dobry pomysl. Jej koszt (40 mln) przy innych budowach w Krakowie to tak naprawde nic, a kladka moze znacznie ozywic Podgorze.

w tym kilkanaście mln dofinansowania z UE.

dostuffca 21.07.2010 13:00

kladka powinna powstać ale łącząca Salwator z Dębnikami - ale nie powstanie zapewne w najbliższym czasie, bo czekałyby nas dyskusje czy nie zasłoni Wawelu, jak bardzo zasłoni Wawel i dlaczego w ogóle ktoś tam chce coś budować :) a tymczasem wycieczka piesza bądź rowerowa z Salwatora do parku po drugiej stronie (bardzo ładnego skądinąd) zajmuje ca. 20 min. A w lini prostej to jest ile, 300m? :)

panew 21.07.2010 13:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 939873)
.


w ramach ciekawostki ;-)

http://i27.tinypic.com/2gwudjl.jpg



To są rzeczywiste czasy przejazdu czy te wynikające z rozkładów?

Siwy_89 21.07.2010 13:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez panew (Post 939942)
To są rzeczywiste czasy przejazdu czy te wynikające z rozkładów?

Rzeczywiste czasy przejazdów.


Porównywana jest tzw. prędkość eksploatacyjna, czyli stosunek przebytej drogi do czasu pracy pojazdu z uwzględnieniem czasy postoju na przystankach pośrednich, światłach, skrzyżowaniach i przystankach krańcowych. Ten parametr biorą pod uwagę wszystkie przedsiębiorstwa komunikacyjne w Polsce.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dostuffca (Post 939920)
kladka powinna powstać ale łącząca Salwator z Dębnikami - ale nie powstanie zapewne w najbliższym czasie, bo czekałyby nas dyskusje czy nie zasłoni Wawelu, jak bardzo zasłoni Wawel i dlaczego w ogóle ktoś tam chce coś budować :) a tymczasem wycieczka piesza bądź rowerowa z Salwatora do parku po drugiej stronie (bardzo ładnego skądinąd) zajmuje ca. 20 min. A w lini prostej to jest ile, 300m? :)

W planach na najbliższe dwa lata jest kładka łącząca Ludwinów z Kazimierzem. Projekt rewelacyjny!

http://i27.tinypic.com/m7c4lc.jpg


Cytat:

Pierwotnie napisane przez dostuffca (Post 939838)

doprecyzowanie:

"Kraków potrzebuje metra", , "Miasto jak Kraków nie może sobie pozwolić na brak metra",, "uważam, że metro jest potrzebne, niezbędne i bla bla bla" - zdania i zagrania, które mają przysporzyć głosów wyborcow za pomocą karty "obiecaj ludowie kolej podziemną". Gra? :)

GRA :) Carlsberg dla mnie w razie wygranej ;-)

ale wyłączamy z tego zdania "Kraków zasługuje na metro itp". Bo to że zasługujemy, to oczywista oczywistość :D

Siwy_89 22.07.2010 23:24

Krakowski dworzec za dwa lata:

http://i32.tinypic.com/igds84.jpg

murray 22.07.2010 23:28

@Siwy_89
Skąd te wizualizacje? Całkiem ładnie to wygląda, ale czy to będzie główny hall, bo jakoś takie małe się to wydaje :)

Siwy_89 23.07.2010 00:01

a nawet nie wiem. Ostatnio gdzieś znalazłem.

Tutaj masz główny hol:
http://i30.tinypic.com/9pmfwx.jpg

Arturo Qr2nów 23.07.2010 00:23

Ta hala Dworca Głównego, to miała powstać równo z tunelem tramwajowym. Następnie okazało się, że nieco później i tak, że aż do dziś nie powstała ;-) Do jeszcze niedawna coś tam majstrowali i ponoć hala jest gotowa, choć nie wiem, na jakim etapie jest wykończenie tego obiektu.

A jak kogoś interesują Krakowskie Inwestycje, to zapraszam na:
http://krakowskieinwestycje.pl/katalog-inwestycji
Strona jest chyba kontynuacją starego portalu "krakowskieinwestycje.boo.pl", a później bez "boo" :-)

Siwy_89 23.07.2010 00:57

nie wiem, kiedy miała powstać.

W każdym bądź razie teraz ogłosili zwycięzcę przetargu, także sprawa jest pewna :)

St@chu 23.07.2010 06:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 939873)

Co do Warszawy to niższa prędkość wynika moim zdaniem tylko i wyłącznie z bardzo krótkich przystanków jakie ma warszawski tramwaj. Generalnie bowiem porusza się on między przystankami dużo szybciej niż tramwaj w Krakowie, a różnica w prędkości z jaką pokonuje ścisłe centrum miasta jest wręcz nieporównywalna.

Tak jeszcze dla porównania. W Krakowie trasę z Dworcowej do Ronda Mogilskiego liczącą około 5,5km pokonuję tramwajem w około 20 minut. Mieszkając chwilowo w Warszawie z Ursynowa do stacji centrum, a więc około 9,5km, jadę metrem dzień w dzień równe 14 minut... Co więcej kursy metra są w godzinach szczytu co dwie minuty...

A tak jeszcze co do autobusów to ciekawi mnie czy tam są wliczone (w tej tabelce) kursy po ul. Nowohuckiej, gdzie pieszy praktycznie zawsze jest szybszy niż autobus... A w końcu kursów tam wcale nie jest tak mało.

Siwy_89 23.07.2010 12:08

Trudno żeby metro jeździło wolniej od tramwaju :)

Rozumiem, że przystanki w Warszawie są tak blisko siebie, jak u nas na Alei Pokoju?

Jazdą tramwajem przez Aleję Pokoju jest bardzo wkurzająca... przystanki co 200-300 metrów

StelmiOriginal 23.07.2010 12:41

Przystanki na al Pokoju to nic.

Najlepszy jest przystanek Darwina i kolejny Wzgórza Krzesławickie I. Odstęp między nimi to jakieś 100m :)

Siwy_89 23.07.2010 14:38

a kiedyś były 2 przystanki na Rondzie Mogilskim ;] przed i za ;]

Ela 23.07.2010 20:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 939955)
W planach na najbliższe dwa lata jest kładka łącząca Ludwinów z Kazimierzem. Projekt rewelacyjny!

http://i27.tinypic.com/m7c4lc.jpg


Ściągnięty żywcem ze hiszpańskiej Puente de Milenio :

http://img844.imageshack.us/img844/9643/image005b.jpg

I paryskiej Simone de Beauvoir :

http://img203.imageshack.us/img203/2188/image048n.jpg

Poza tym zawiera błąd konstrukcyjny i w takiej dokladnie formie jak to na renderingach jest przedstawione nie da się jej wybudować.
Były już protesty w SARPie.

Siwy_89 23.07.2010 21:04

Jeśli to prawda, to panowie Lewicki z Łatakiem się nie popisali...

WILU TS 23.07.2010 21:09

Siwy 89 ta wizka ma parę lat i nie jest już aktualna.

Siwy_89 23.07.2010 21:10

możliwe. Zmienili posadzkę i kolor ruchomych schodów? ;]

Najdłuższe wagony tramwajowe w Polsce

KOMUNIKACJA. 24 niskopodłogowe bombardiery zakupi Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Wczoraj, po ponad roku od rozpisania przetargu, podpisano w tej sprawie umowę w firmą Bombardier. Pierwszy wagon ma być najpóźniej za 1,5 roku.

MPK wstępnie rezerwowało na zakup tramwajów 59 milionów euro (netto; połowa będzie z unijnej dotacji), a Bombardier chciałby za swoje pojazdy 58 milionów 680 tys. euro.

http://i25.tinypic.com/34r85n7.jpg

Arturo Qr2nów 24.07.2010 00:02

Nieaktualna jest wizka kładki, która, jak słusznie zauważyła Ela nie może być wykonana w przedstawionej formie. Choć nie jest to do końca prawdą, ale mniejsza o to, nie zagłębiajmy się w szczegóły. I tak była, to chyba tylko wizja, a nie gotowy projekt.

A co nowego w wielkim świecie... Na Grzegórzkach zawiązało się kolejne kółko "protestantów", a Pani Bassara, jak zwykle protest popiera:
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...wcow,id,t.html
I co z tego, że teren wart miliony, w samiutkim centrum miasta... Należy zbudować domki, inaczej "spaliny będą lecieć prosto na nas".

Być może chodzi o to (niezbyt zaawansowana wizualizacja):
http://img530.imageshack.us/img530/7848/nareszcie.jpg
Trochę kloc, choć w okolicę się wpisuje. Wieżowiec przy Rzeźniczej, "Apartamenty przy Bulwarze", Galeria Kazimierz.

Poza tym w sierpniu rusza tramwaj na Golikówkę. Wróć, w stronę Golikówki. Póki co dojedzie tylko do ul. Nowohuckiej:
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...owki,id,t.html

Pojawią się też nowe tramwaje. Co warte uwagi - dłuższe:
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...owie,id,t.html

Siwy_89 28.07.2010 00:00

Kończy się budowa Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego pod Wawelem. Generalnie ta okolica zmieni trochę charakter - koniec z parkingiem dla autobusów, obok odnowione boiska a pod spodem parking podziemny. Przy okazji wyremontowali Powiśle i wszystkie ulice w okolicach Placu na Groblach.

http://i30.tinypic.com/2l88ai9.jpg

Arturo Qr2nów 28.07.2010 00:40

W końcu okolice Wawelu nie będą wyglądały, jak okolice jedynej atrakcji turystycznej w mieście państwa Trzeciego Świata.

To chyba zbyt piękne aby było prawdziwe:
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...tora,id,t.html
Stawiam browar, jak czegoś sobie nie wyszukają :p

flamengista 28.07.2010 09:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arturo Qr2nów (Post 945710)
W końcu okolice Wawelu nie będą wyglądały, jak okolice jedynej atrakcji turystycznej w mieście państwa Trzeciego Świata.

To chyba zbyt piękne aby było prawdziwe:
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...tora,id,t.html
Stawiam browar, jak czegoś sobie nie wyszukają :p

No to super. Za 2 lata będzie problem z wjazdem i wyjazdem na uczelnię. Szczególnie, że projektant tego "cuda" zaplanował ok. 200 miejsc parkingowych. A już teraz przez studentów nie ma tam gdzie wcisnąć auta.

Nie mam nic przeciwko przebudowie Szkieletora, ale trzeba zmienić przepisy. W przeciwnym wypadku będzie koszmar parkingowy jak w okolicach Przybyszewskiego i Armii Krajowej (biurowiec Galileo i inne).

medyk 28.07.2010 10:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 945751)
No to super. Za 2 lata będzie problem z wjazdem i wyjazdem na uczelnię. Szczególnie, że projektant tego "cuda" zaplanował ok. 200 miejsc parkingowych. A już teraz przez studentów nie ma tam gdzie wcisnąć auta.

"Zaplanowano też podziemne parkingi na ok. 750"

Arturo Qr2nów 28.07.2010 10:44

Ja tam wyczytałem, że "ma powstać" (inna sprawa czy faktycznie powstanie) 750 miejsc parkingowych pod ziemią. A studenci mają parkingi na terenie uczelni, a jak im płacenie nie pasuje, to niech tramwajem jeżdżą. W ogóle w okolicy parkowanie powinno być płatne, ewentualnie mieszkańcy powinni mieć możliwość wykupienia abonamentu na parkowanie (tańsze).

dostuffca 28.07.2010 10:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 945751)
No to super. Za 2 lata będzie problem z wjazdem i wyjazdem na uczelnię. Szczególnie, że projektant tego "cuda" zaplanował ok. 200 miejsc parkingowych. A już teraz przez studentów nie ma tam gdzie wcisnąć auta.

Nie mam nic przeciwko przebudowie Szkieletora, ale trzeba zmienić przepisy. W przeciwnym wypadku będzie koszmar parkingowy jak w okolicach Przybyszewskiego i Armii Krajowej (biurowiec Galileo i inne).

a jak wygląda sprawa parkignu wielopoziomowego na AE, dalej stoi pusty, bo się wjechać niżej nie da, czy ktoś to naprawił?

Siwy_89 28.07.2010 17:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 945751)
No to super. Za 2 lata będzie problem z wjazdem i wyjazdem na uczelnię. Szczególnie, że projektant tego "cuda" zaplanował ok. 200 miejsc parkingowych. A już teraz przez studentów nie ma tam gdzie wcisnąć auta.

Nie mam nic przeciwko przebudowie Szkieletora, ale trzeba zmienić przepisy. W przeciwnym wypadku będzie koszmar parkingowy jak w okolicach Przybyszewskiego i Armii Krajowej (biurowiec Galileo i inne).

kolejny koszmar parkingowy jest w okolicach Bumy na Wadowickiej

niedługo będzie jak w Houston, same parkingi ;-)

http://i29.tinypic.com/102vygg.png


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:20.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl