![]() |
Cytat:
Budżet miasta nie jest studnią bez dna. Miliardy poszły na stadiony, Rondo Mogilskie i Rondo Ofiar Katynia. Ale jakbyś nie zauważył, to w budowie jest KST na Płaszów, a na jesień rozpoczyna się budowa trasy na Ruczaj. |
Cytat:
Cytat:
Metro w Krakowie jest po prostu nieuniknione.A Śmieszny szybki tramwaj to tylko prowizorka. |
Cytat:
doprecyzowanie: "Kraków potrzebuje metra", "Kraków zasługuje na metro", "Miasto jak Kraków nie może sobie pozwolić na brak metra", "zrobię wszystko by metro było w planach", "uważam, że metro jest potrzebne, niezbędne i bla bla bla" - zdania i zagrania, które mają przysporzyć głosów wyborcow za pomocą karty "obiecaj ludowie kolej podziemną". Gra? :) |
Cytat:
poki co "50" pokonuje swoją trasę ze średnią predkością 21,5 km/h. zobaczymy, jak to się zmieni po wybudowaniu w całości I linii KST, a do tego potrzebny jest jeszcze łącznik Lipska-Wielicka. Aczkolwiek tunele pod ścisłym centrum są oczywiście konieczne. w ramach ciekawostki ;-) http://i27.tinypic.com/2gwudjl.jpg Cytat:
Czy Majchrowski w czasie kampanii obieca, że rozpocznie budowę metra? bo o samej idei to on może przebąkiwać, ale rozpoczęcia budowy na pewno nie obieca. |
Ten tramwaj nie ma prawa nazywac sie szybki skoro jezdzi po tych samych torach co wszystkie inne. Nie dosc, ze wcale nie poprawil sie czas przejazdu na trasie, na ktorej kursuje to jeszcze znacznie zmalala przepustowosc na Dietla. Przed skrzyzowaniem ze Starowislna takie korki sie ustawiaja, ze to jest dramat.
Mam nadzieje, ze ten tramwaj na Ruczaj szybko powstanie. Przechadzalem sie dzisiaj kolo Kampusu, na wiekszosci trasy spokojnie jest miejsce na 4 pasy. Z lewoskretami i zatoczkami dla autobusow juz bedzie problem. A kladka nad Wisla to moim zdaniem dobry pomysl. Jej koszt (40 mln) przy innych budowach w Krakowie to tak naprawde nic, a kladka moze znacznie ozywic Podgorze. Na ulicy Mostowej ostatnio tez porzadki byly. Nowa kamienice zrobili. Przydalo by sie jeszcze po drugiej stronie cos porobic. Jak z tym rynkiem podgorskim> Kiedys wczytalem plany, ze ma byc caly drewniany. Aktualne to jeszcze? Ciesze sie rowniez z hali, centrum konferencyjnego i mam nadzieje nowej filharmonii. |
Cytat:
Wtedy zniknie problem skrzyżowania Starowiślnej i przepustowości na Dietla. A czas przejazdu z Kurdwanowa na Rondo Grzegórzeckie powinien się skrócić o 4-5 minut. A to już dużo. Cytat:
http://i28.tinypic.com/vhwd21.jpg Cytat:
|
kladka powinna powstać ale łącząca Salwator z Dębnikami - ale nie powstanie zapewne w najbliższym czasie, bo czekałyby nas dyskusje czy nie zasłoni Wawelu, jak bardzo zasłoni Wawel i dlaczego w ogóle ktoś tam chce coś budować :) a tymczasem wycieczka piesza bądź rowerowa z Salwatora do parku po drugiej stronie (bardzo ładnego skądinąd) zajmuje ca. 20 min. A w lini prostej to jest ile, 300m? :)
|
Cytat:
To są rzeczywiste czasy przejazdu czy te wynikające z rozkładów? |
Cytat:
Porównywana jest tzw. prędkość eksploatacyjna, czyli stosunek przebytej drogi do czasu pracy pojazdu z uwzględnieniem czasy postoju na przystankach pośrednich, światłach, skrzyżowaniach i przystankach krańcowych. Ten parametr biorą pod uwagę wszystkie przedsiębiorstwa komunikacyjne w Polsce. Cytat:
http://i27.tinypic.com/m7c4lc.jpg Cytat:
ale wyłączamy z tego zdania "Kraków zasługuje na metro itp". Bo to że zasługujemy, to oczywista oczywistość :D |
|
@Siwy_89
Skąd te wizualizacje? Całkiem ładnie to wygląda, ale czy to będzie główny hall, bo jakoś takie małe się to wydaje :) |
a nawet nie wiem. Ostatnio gdzieś znalazłem.
Tutaj masz główny hol: http://i30.tinypic.com/9pmfwx.jpg |
Ta hala Dworca Głównego, to miała powstać równo z tunelem tramwajowym. Następnie okazało się, że nieco później i tak, że aż do dziś nie powstała ;-) Do jeszcze niedawna coś tam majstrowali i ponoć hala jest gotowa, choć nie wiem, na jakim etapie jest wykończenie tego obiektu.
A jak kogoś interesują Krakowskie Inwestycje, to zapraszam na: http://krakowskieinwestycje.pl/katalog-inwestycji Strona jest chyba kontynuacją starego portalu "krakowskieinwestycje.boo.pl", a później bez "boo" :-) |
nie wiem, kiedy miała powstać.
W każdym bądź razie teraz ogłosili zwycięzcę przetargu, także sprawa jest pewna :) |
Cytat:
Tak jeszcze dla porównania. W Krakowie trasę z Dworcowej do Ronda Mogilskiego liczącą około 5,5km pokonuję tramwajem w około 20 minut. Mieszkając chwilowo w Warszawie z Ursynowa do stacji centrum, a więc około 9,5km, jadę metrem dzień w dzień równe 14 minut... Co więcej kursy metra są w godzinach szczytu co dwie minuty... A tak jeszcze co do autobusów to ciekawi mnie czy tam są wliczone (w tej tabelce) kursy po ul. Nowohuckiej, gdzie pieszy praktycznie zawsze jest szybszy niż autobus... A w końcu kursów tam wcale nie jest tak mało. |
Trudno żeby metro jeździło wolniej od tramwaju :)
Rozumiem, że przystanki w Warszawie są tak blisko siebie, jak u nas na Alei Pokoju? Jazdą tramwajem przez Aleję Pokoju jest bardzo wkurzająca... przystanki co 200-300 metrów |
Przystanki na al Pokoju to nic.
Najlepszy jest przystanek Darwina i kolejny Wzgórza Krzesławickie I. Odstęp między nimi to jakieś 100m :) |
a kiedyś były 2 przystanki na Rondzie Mogilskim ;] przed i za ;]
|
Cytat:
http://img844.imageshack.us/img844/9643/image005b.jpg I paryskiej Simone de Beauvoir : http://img203.imageshack.us/img203/2188/image048n.jpg Poza tym zawiera błąd konstrukcyjny i w takiej dokladnie formie jak to na renderingach jest przedstawione nie da się jej wybudować. Były już protesty w SARPie. |
Jeśli to prawda, to panowie Lewicki z Łatakiem się nie popisali...
|
Siwy 89 ta wizka ma parę lat i nie jest już aktualna.
|
możliwe. Zmienili posadzkę i kolor ruchomych schodów? ;]
Najdłuższe wagony tramwajowe w Polsce KOMUNIKACJA. 24 niskopodłogowe bombardiery zakupi Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Wczoraj, po ponad roku od rozpisania przetargu, podpisano w tej sprawie umowę w firmą Bombardier. Pierwszy wagon ma być najpóźniej za 1,5 roku. MPK wstępnie rezerwowało na zakup tramwajów 59 milionów euro (netto; połowa będzie z unijnej dotacji), a Bombardier chciałby za swoje pojazdy 58 milionów 680 tys. euro. http://i25.tinypic.com/34r85n7.jpg |
Nieaktualna jest wizka kładki, która, jak słusznie zauważyła Ela nie może być wykonana w przedstawionej formie. Choć nie jest to do końca prawdą, ale mniejsza o to, nie zagłębiajmy się w szczegóły. I tak była, to chyba tylko wizja, a nie gotowy projekt.
A co nowego w wielkim świecie... Na Grzegórzkach zawiązało się kolejne kółko "protestantów", a Pani Bassara, jak zwykle protest popiera: http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...wcow,id,t.html I co z tego, że teren wart miliony, w samiutkim centrum miasta... Należy zbudować domki, inaczej "spaliny będą lecieć prosto na nas". Być może chodzi o to (niezbyt zaawansowana wizualizacja): http://img530.imageshack.us/img530/7848/nareszcie.jpg Trochę kloc, choć w okolicę się wpisuje. Wieżowiec przy Rzeźniczej, "Apartamenty przy Bulwarze", Galeria Kazimierz. Poza tym w sierpniu rusza tramwaj na Golikówkę. Wróć, w stronę Golikówki. Póki co dojedzie tylko do ul. Nowohuckiej: http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...owki,id,t.html Pojawią się też nowe tramwaje. Co warte uwagi - dłuższe: http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...owie,id,t.html |
Kończy się budowa Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego pod Wawelem. Generalnie ta okolica zmieni trochę charakter - koniec z parkingiem dla autobusów, obok odnowione boiska a pod spodem parking podziemny. Przy okazji wyremontowali Powiśle i wszystkie ulice w okolicach Placu na Groblach.
http://i30.tinypic.com/2l88ai9.jpg |
W końcu okolice Wawelu nie będą wyglądały, jak okolice jedynej atrakcji turystycznej w mieście państwa Trzeciego Świata.
To chyba zbyt piękne aby było prawdziwe: http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...tora,id,t.html Stawiam browar, jak czegoś sobie nie wyszukają :p |
Cytat:
Nie mam nic przeciwko przebudowie Szkieletora, ale trzeba zmienić przepisy. W przeciwnym wypadku będzie koszmar parkingowy jak w okolicach Przybyszewskiego i Armii Krajowej (biurowiec Galileo i inne). |
Cytat:
|
Ja tam wyczytałem, że "ma powstać" (inna sprawa czy faktycznie powstanie) 750 miejsc parkingowych pod ziemią. A studenci mają parkingi na terenie uczelni, a jak im płacenie nie pasuje, to niech tramwajem jeżdżą. W ogóle w okolicy parkowanie powinno być płatne, ewentualnie mieszkańcy powinni mieć możliwość wykupienia abonamentu na parkowanie (tańsze).
|
Cytat:
|
Cytat:
niedługo będzie jak w Houston, same parkingi ;-) http://i29.tinypic.com/102vygg.png |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:20. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl