Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [13 kolejka] Cracovia Kraków - Wisła Kraków 6 Listopad, niedziela 17:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8380)

888 07.11.2011 08:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lukaszparyz (Post 1187805)
07.34 w poniedzialek...Maaskant jeszcze jest trenerem?
To co wczoraj po meczu mowili pilkarze i ,,trener,, wolalo o pomste do nieba!Robcie dalej z Kibicow debili!

Jak widać z ciebie już nie muszą, całkiem im się udałeś!

Don Donson 07.11.2011 08:17

I stało się,
Jak ludzie zaczęli gwizdać widząć co się dzieje parę meczy temu to C śpiewało że nic się nie stało i czy wygrywasz czy nie...
A teraz jak będzie?
Jak długo jeszcze będą nas opluwać?
Mam w nosie to ile jak oni to mówią "serca włożyli w derby" - taki mecz ma być wygrany jak nie walką to podstępem.
Grali od dłuższego czasu źle - kto sieje wiatr ten zbiera burzę.

Krav 07.11.2011 08:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1187791)
Dostali je później - nie za spinkę w narożniku tylko szarpaninę przy rzucie rożnym jakbyś nie zauważył.

Nie przypominam sobie innej szarpaniny/burdy oprócz tej: http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...ly_w_ruch.html. I to zaraz po tym sędzia wołał do siebie Jovanovica i Nykiela, obaj zarobili po żółtej. Jak to inna sytuacja to oświeć mnie, która minuta to była.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1187791)
Twój tekst o Cracovii niewiele wnosi, bo to były derby, a derby jak każdy wie rządzą się swoimi prawami.Dziś mogło być 4:0 i byś śpiewał jaki to piękny mecz zagraliśmy - wystarczyłoby mieć szczęście, a sprawiedliwy wynik wg mnie byłby 3:1 dla nas, a jeśli nie 3:1 to 3:2. I tyle. Taka piłka. Jak tego nie rozumiesz, to przerzuć się na kosza, tam wyniki są o wiele bardziej adekwatne do umiejętności piłkarzy i poziomu gry.

Widzisz, Twój wnosi jeszcze mnie, bo Twój problem polega na tym, że piszesz jakby mogło być, a ja o tym jak było. A było do dupy. Mogło być 4:0, mogło być 3:1, jakby byśmy wytrzymali 5 minut to byśmy mieli LM, ble ble ble. Tylko ile to ma wspólnego z rzeczywistością ? A to na co chodzę i gdzie to nie Ty będziesz decydował.

Zajebali po całości, piłkarze i trener. I muszą ponieść tego konsekwencje.

vaazon 07.11.2011 08:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Matejas_ (Post 1187812)
Skoro u nas taki żal i rozpacz to nie wyobrażam sobie co musiało się dziać w ManU, kiedy City pojechali z nimi pięcioma bramkami na ich stadionie.

Może nie widzisz różnicy, ale MC i MU to równorzędne zespoły. Natomiast taka Cracovia, to co to jest? Ostatni zespół w tabeli, który do meczu z Wisłą ugrał tylko 6 punktów, a na własnym stadionie zdobyli cały 1 punkt. Od trzech sezonów pasiaki powinni spaść, ale ciągle jakoś się ratują. Wygrani z nimi to był obowiązek grajków Wisły, albo chociaż remis. Nie frajerska przegrana.

rafal777 07.11.2011 09:20

No i stało się. Niech symbolicznym będzie dla Maaskanta gest Westersyla, koniec z "Robert I trust you". Chłopie przegrałes tym meczem wszystko. Jeszcze tego nie rozumiesz, ale wielu rzeczy nigdy nie zrozumiesz. Nie da się ciagle zakłamywać rzeczywistości. Nie nauczyłeś tej drużyny niczego. Gramy najgorszą piłkę w lidze. NAJGORSZĄ! Nasze sytuacje podbramkowe wynikają z wrzutek na aferę. Zespół nie potrafi robić pressingu, nie potrfi się bronić. Środek pola jest pusty...Nie ma nic. Chłopie ta drużyna nie gra w piłkę. Z najgorsza drużyną w lidze nie potrafiłeś wygrać. Jesteś przegrany, odejdź.

cassius31krakow 07.11.2011 09:21

Wstyd i hańba!!!

Nigdy nie daruję naszym kopaczom braku zaangażowania i elementarnej ambicji wczorajszym meczu.

iiYama 07.11.2011 09:23

Co było w MU po porażce z City? W szatni podobno jesień średniowiecza, grajki dostali od Ferguson o......., skonfrontował się z nimi. A u nas póki co Maaskaout opowiada głupie kawały na konferencji prasowej.

Kibic_1906 07.11.2011 09:37

Co wy w ogóle porównujecie derby Manchesteru do naszej Świętej Wojny?? Zhańbili Klub , Nas , siebie też ale to im akurat wisi. Hańbią Wisłę i Nas całą rundę , grają jak ostatnie cipy, bez stylu bez jaj bez ambicji bez skuteczności bez monolitu w obronie. Tego się NIE da oglądać , już ciekawiej jest patrzeć się w podłogę 90min niż na tych pajaców , powinni mieć zakaz gry z Białą Gwiazdą na piersi! Od następnego meczu z Górnikiem żadnego skandowanie ich nazwisk przed meczem!! Jak to mówi Ferdek Kiepski "pałka się przegła"!

Sialalalala 07.11.2011 09:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Matejas_ (Post 1187812)
Troche za dużo ludzi unosi się honorem... taka jest piłka i nic tego nie zmieni. Nie zawsze wygrywa lepszy. Skoro u nas taki żal i rozpacz to nie wyobrażam sobie co musiało się dziać w ManU, kiedy City pojechali z nimi pięcioma bramkami na ich stadionie.

co ty porównujesz jakichś pedałów z anglii do derbów Krakowa ? ćpałeś z trenerem czy to za dużo koziołków na kjsach ?

tofik 07.11.2011 10:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cassius31krakow (Post 1187834)
Wstyd i hańba!!!

Nigdy nie daruję naszym kopaczom braku zaangażowania i elementarnej ambicji wczorajszym meczu.

Dokładnie o czym takim pisałem przed meczem. Znowu to mityczne zaangażowanie. Zaangażowanie było, nawet Jaliens się nie bał pobrudzić.

Chłopie oni nie potrafią, a nie nie chcą. Chcem ale nie mogem to ich motto. Raz- nie mają w ofensywie za grosz pomyłu, wszystko grane na udo, na afere, dwa to są braki indywidualne za które taki Kirm i inne słabiaki powinni gnić w rezerwach a grać młodzież która nie lepsza, ale to dla zasady tak powinno być. Bo w normalnym klubie to obcokrajowiec udowadnia że mu się należy, musi być dużo lepszy. Jeden nie umie podać, drugi przyjąć, trzeci wrzucić. Tragedia.

W takim ustawieniu z takimi piłkarzami i niestety okazuje się że z tym trenerem (skoro Cupiał go planuje zwolnić prędzej czy później, jaki sens go trzymac nawet do zimy ?) Wisła nie ma przyszłości.

westersyl 07.11.2011 10:14

Nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka bo dwaj zawodnicy grali zdecydowanie na wyższym zaangażowaniu niż inni. Marko i Cezary Wilk.
Widać było że oni przyjechali na derby, reszta grała po prostu kolejny zwykły mecz o punkty.

zim zum 07.11.2011 10:15

Wester, oglądnij ostatni kwadrans i zobacz jaki pomysł na grę miał Wilk. To była jakaś głęboka B-klasa.

westersyl 07.11.2011 10:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zim zum (Post 1187855)
Wester, oglądnij ostatni kwadrans i zobacz jaki pomysł na grę miał Wilk. To była jakaś głęboka B-klasa.

Przynajmniej był zmęczony i widać że mu bardzo zależało... to że nie potrafi grać w piłkę to już wiedziałem od dawna.

Nadal uważam że Maaskant powinien zostać mimo że jego po meczowych wypowiedzi się nie da czytać.

Mango 07.11.2011 10:26

I co teraz ? Mamy się odwrócić od Wisły ? Mamy pokazać jacy jesteśmy WIERNI ?? Ogarnijcie się bo żydostwo to zakompleksione ludziki , wiedzą dobrze , że w Europie nie pograją, na własnym podwórku dosają oklep od kazdego . Więc dla nich mecz z Wisłą to mecz jak o mistrzostwo świata . Takiej ....a ambicji zabrakło u nas . Czarek szarpał - chciało mu się - raz lepiej , raz gorzej . Jednak było widać , że gryzie trawę .Brakło Sobola , Małego ale cóz . Pokażmy swą siłe właśnie teraz !! Nie ma miejsca i czasu na obrażania się i fochy do grajków . WISŁA TO MY !!!

szlaQ 07.11.2011 10:27

Poza tym Wilk nie jest od pomysłów, pamiętajcie że to defensywny pomocnik a mimo to brał jakoś grę na siebie strzelał, szarpał ...

dj_ibutti 07.11.2011 10:32

Ja powtórzę:
To nie Maaskant, nie trafił z 2 metrów na pustą (Genkow), to nie Maaskant nie umiał skierować piłki gdzie indziej niż w Kaczmarczyka (Biton x2), to nie Maaskant nie potrafił trafić w bramkę (Wilki, Kirm, Iliev xN).

Najłatwiej zwolnić trenera, ale trzeba sobie zdać sprawę z jednej rzeczy. To nie jest ten poziom piłkarski, gdzie trener ma ich na treningach uczyć "jak kopać piłkę". Gdyby wykorzystali to co mieli, to byłoby 4:1 i wszyscy byście piali z zachwytu.

Maaskant popełnia dwa błędy - na konferencjach żyje w innym świecie (choć nie mała jest tu rola, wrogiego nastawienia TWSD, weszło itp. do niego), a drugi - stawianie na Jaliensa. Tylko, że z tego drugiego można go rozgrzeszyć patrząc na stan kadrowy zespołu. Kto ma tam grać? Czekaj jest na poziomie Limanovii... Bunoza - kontuzja. Chavez - pokazał wczoraj co potrafi, przy bramce. Diaz - on się potyka na prostej.

Nie będę już wspominał o kontuzjach, bo wszyscy o tym wiemy, jaki mamy skład.

Dla mnie piłkorze powinni dostać solidne kary finansowe za te derby - mam wrażenie, że tylko to by ich zabolało... A na wnioski przyjdzie czas w przerwie.

Ajax 07.11.2011 10:33

@Mango nikt nie mówi o odwracaniu się ale trzeba jednoznacznie pokazać niezadowolenie z obecnej sytuacji.

Śpiewanie - czy wygrywasz czy nie ma swoje granice tak samo jak krytykowanie i bluzganie.

Marszałek 07.11.2011 10:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zim zum (Post 1187855)
Wester, oglądnij ostatni kwadrans i zobacz jaki pomysł na grę miał Wilk. To była jakaś głęboka B-klasa.

Robił co mógł w zaistniałej sytuacji. Strzały z dystansu to było najlepsze co mógł wymyślić. Zawsze mógł podawać do Kirma,ale ten podawał do bramkarza parchatych/. Więc mijało się to z celem.

Mecz tragedia. Pomijam,że derby ale to ostania drużyna ligi, tak kurewsko słabej ligi. Zespoły bez pomysłu na cokolwiek lały i lać będą Cracovie ile wlezie. Dlatego tak ciężko zrozumieć co się stało w kontekście chociażby meczu z Fulham. Tam piła chodziła, był pomysł. Wystarczyło zagrać na 50 procent tego co w Anglii i byłoby dobrze. Zawiedli wszyscy z wyjątkiem Jovanovica czy Bitona, Wilka, Sergeia. Reszta to jakieś nieporozumienie. Do tarcia chrzanu się nie nadają a co dopiero do gry w piłkę. Szczerze mówiąc mało mnie obchodzi co się z nimi stanie,ale nie wyobrażam sobie aby w następnej rundzie mieli biegać w barwach Wisły.

Gdyby młodzież była chociaż trochę ogarnięta to powinna wchodzić do drużyny. I w dupie mam,że są teoretycznie słabsi.
W tej lidze,co pokazuje Ruch czy Górnik,wystarczy walczyć a punkty będzie się zdobywać. Większego upokorzenia niż wczoraj nie doznamy. Trzeba zacząć grać na poważnie, szkolić młodzież,bo z tym szrotem z zagranicy nic nie ociągniemy.
Wczoraj mieliśmy kulminację tego co nam mogą zgotować. Zanosiło się to od dawien dawna. Koniec,won.

MatMario 07.11.2011 10:38

Z takiego założenia można powiedzieć że każda drużyn a ma przynajmniej 1 okazję na gola w meczu i czemu oni tego nie strzelają.

Jak strzelali to byliśmy MP w zeszłym sezonie. Teraz nie strzelają i król jest nagi. My nic nie gramy, zero wypracowania jakiś akcji, żeby to miało jakiś ład i skład żeby były jakieś automatyzmy. Gdzie my to mamy?

KOMINEK 07.11.2011 10:38

Jak dla mnie z zaangażowaniem nie było najgorzej nie było to pewnie dla niektórych szczyty ich możliwości, ale nie było to Podbeskidzie gdzie większość przeszła obok meczu.

Natomiast tam nie było pomysłu na grę tam nikt nie umiał/nie chciał przytrzymać piłki i mądrze podać. Czy my umiemy stworzyć jakiekolwiek zagrożenie ze stałych fragmentów gry.

Tam Kirm walił 10 m nad bramką, zawodnicy mieli setki idiotycznych strat.

Dla mnie ten mecz w 60 % przegrał Maaskant w 40% piłkarze.

westersyl 07.11.2011 10:43

Kolejna sprawa jest co się dzieje z Chavezem, koleś jest stoperem a w drugim ligowym meczu z z rzędu dostaje zasłużoną zmianę. Nie wiem czy dlatego że gra za dużo meczów bo przecież nie miał przerwy czy może po prostu osiadł na laurach i zadowolił się długoletnim kontraktem. Zero koncentracji, kompletnie nie myśli na boisku, ślimaczy się z każdym zagraniem. Już nie biorę tu pod uwagę jego umiejętności tylko brak właśnie myślenia oraz koncentracji.

Junior Diaz też w tym meczu wygrał zawody w robieniu z siebie błazna, w drugiej połowie niby został gdzieś tam kopnięty, sędzia nie odgwizdał faulu, zwija się niby z bólu, zobaczył że piłka jest obok niego to od razu wstał. Nie o taką Wisłę nam chodzi.

koniak 07.11.2011 10:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez westersyl (Post 1187858)
Przynajmniej był zmęczony i widać że mu bardzo zależało... to że nie potrafi grać w piłkę to już wiedziałem od dawna.

Nadal uważam że Maaskant powinien zostać mimo że jego po meczowych wypowiedzi się nie da czytać.

Ale jego podobiznę z podpisu usunąłeś. Skoro Ty sam już w niego nie wierzysz, to chyba coś w tym jest:)

AS82 07.11.2011 10:54

1.Gramy słabo , nie potrafimy ustawić ataku pozycyjnego i grac szybko ,tylko ze to w sumie mozna napisać o kazdym meczu Wisły Maaskanta
2. Genkov miał piłke meczową na 1-1. Powinien byc gol ,jak dla mnie jest on glownym winowajca tej porażki
3.Kolejny stracony gol po stałym fragmencie gry..To juz jest niestety plaga
4.Nunez,Garguła - parodia srodkowych pomocnikow
5.Na plus Jovanovic,ktory dobrze gral na boku ,ale widzac co ostatnio wyrabia Chavez i jak gra Jaliens,to przydalby sie i w srodku i na boku , jedyny konkretny obronca

koniak 07.11.2011 10:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 1187867)
Ja powtórzę:
To nie Maaskant, nie trafił z 2 metrów na pustą (Genkow), to nie Maaskant nie umiał skierować piłki gdzie indziej niż w Kaczmarczyka (Biton x2), to nie Maaskant nie potrafił trafić w bramkę (Wilki, Kirm, Iliev xN).

Najłatwiej zwolnić trenera, ale trzeba sobie zdać sprawę z jednej rzeczy. To nie jest ten poziom piłkarski, gdzie trener ma ich na treningach uczyć "jak kopać piłkę". Gdyby wykorzystali to co mieli, to byłoby 4:1 i wszyscy byście piali z zachwytu.

Maaskant popełnia dwa błędy - na konferencjach żyje w innym świecie (choć nie mała jest tu rola, wrogiego nastawienia TWSD, weszło itp. do niego), a drugi - stawianie na Jaliensa. Tylko, że z tego drugiego można go rozgrzeszyć patrząc na stan kadrowy zespołu. Kto ma tam grać? Czekaj jest na poziomie Limanovii... Bunoza - kontuzja. Chavez - pokazał wczoraj co potrafi, przy bramce. Diaz - on się potyka na prostej.

Nie będę już wspominał o kontuzjach, bo wszyscy o tym wiemy, jaki mamy skład.

Dla mnie piłkorze powinni dostać solidne kary finansowe za te derby - mam wrażenie, że tylko to by ich zabolało... A na wnioski przyjdzie czas w przerwie.

Dodaj do tego fakt, że Maaskant jest odpowiedzialny przede wszystkim za taktykę i styl gry a my gramy chaotycznie, z resztą bardzo podobnie jak przed rokiem kiedy to niby byliśmy rozbici.

Ajax 07.11.2011 10:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1187873)
Jak dla mnie z zaangażowaniem nie było najgorzej nie było to pewnie dla niektórych szczyty ich możliwości, ale nie było to Podbeskidzie gdzie większość przeszła obok meczu.

Natomiast tam nie było pomysłu na grę tam nikt nie umiał/nie chciał przytrzymać piłki i mądrze podać. Czy my umiemy stworzyć jakiekolwiek zagrożenie ze stałych fragmentów gry.

Tam Kirm walił 10 m nad bramką, zawodnicy mieli setki idiotycznych strat.

Dla mnie ten mecz w 60 % przegrał Maaskant w 40% piłkarze.

Racja zobaczcie mecz jeszcze raz ilu piłkarzy się rusza przy ataku pozycyjnym czy autach. Stoją i czekają. Dlatego na Wisłę taktyka jest prosta. Bronimy się w 8 + kontry + wolne coś musimy strzelić.
Wystarczy jak 2 piłkarzy podbiegnie do Wiślaka odwróconego plecami i już jest po akcji.

Proud 07.11.2011 11:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1187872)
Z takiego założenia można powiedzieć że każda drużyn a ma przynajmniej 1 okazję na gola w meczu i czemu oni tego nie strzelają.

Jak strzelali to byliśmy MP w zeszłym sezonie. Teraz nie strzelają i król jest nagi. My nic nie gramy, zero wypracowania jakiś akcji, żeby to miało jakiś ład i skład żeby były jakieś automatyzmy. Gdzie my to mamy?

Ojciec mówił mi że pod koniec lat 70tych chodzili na treningi prowadzone przez Lenczyka. Podobno przez ponad dwie godziny do znudzenia ćwiczyli szybkie wyjście z obrony 4 podaniami zakończone strzałem na bramkę. W tamtym sezonie strzelili kilka bramek na R22 po tym rozegraniu.

U nas obecnie tego nie ma. Piłkarze jak wychodzą z kontrą to rozglądają się na wszystkie strony, grają jak dzieciaki na boisku. Nie widać tych automatyzmów, nie widać, że każdy wie, gdzie ma biec, co ma robić.

A już czarę goryczy przelewają stałe fragmenty. Co dośrodkowanie to gorsze. A jak mieli to swoje "rozegranie" w narożniku to zawsze po tym kontra szła. To był jedyny schemat, który zauważyłem.

WiślakNH 07.11.2011 11:11

Dokłądnie nie ma w ogóle kontr z prawdziwego zdarzenia,tylko trzymanie piłki przy nodze,wczoraj często długie przerzuty były niemal do nogi zamiast na dobieg.Pamiętacie za czasów Żurawia,Kosy czy Franka jak wyglądały u nas kontrataki? 3-4 podania i byliśmy pod bramką rywala.Tylko tamten skład miał jaja,nie było najemników tylko głównie składał się z zawodników dla których Wisła to nie tylko pracodawca,a teraz? Dla mnie już od dłuższego czasu do wyje***** Jaliens,Lamey,Chavez,Palijc,Diaz,Garguła - tych 6 zawodników do wyrzucenia od zaraz.

rafal777 07.11.2011 11:11

Wczoraj obejrząlem mecz Bilbao-Barcelona. To nie były derby, to nie był najważniejszy mecz dla żadnej z drużyn ale zobaczyłem tam walkę jakiej nie widziałem u nas. Barcelona, same gwiazdy, milionerzy a wczoraj walczyli na 101%, w deszczu, w błocie. Goście dawali z siebie wszystko żeby strzelić gola. U nas ktoś podbiegł szybciej, ktoś kopnąl na oślep...zero. To nie jest drużyna. Widziałem walkę u pojedynczych piłkarzy ale nei w drużynie. Gdzie byl pressing, przecież takie ....y co grają w po drugiej stronie nie powinny mieć chwili na przyjęcie piłki. Tak się powinno na nich wyjść. Cisnąć, pare fauli. Jazda na maxa. A my mamy za mało "serducha" i rozgrywającego co cały mecz żuje gumę...widac nie martwi się że ze zmęczenia zadlawi sie nią bo zmęcznie mu nie grozi.

jakkfk 07.11.2011 11:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mango (Post 1187862)
I co teraz ? Mamy się odwrócić od Wisły ? Mamy pokazać jacy jesteśmy WIERNI ?? Ogarnijcie się bo żydostwo to zakompleksione ludziki , wiedzą dobrze , że w Europie nie pograją, na własnym podwórku dosają oklep od kazdego . Więc dla nich mecz z Wisłą to mecz jak o mistrzostwo świata . Takiej ....a ambicji zabrakło u nas . Czarek szarpał - chciało mu się - raz lepiej , raz gorzej . Jednak było widać , że gryzie trawę .Brakło Sobola , Małego ale cóz . Pokażmy swą siłe właśnie teraz !! Nie ma miejsca i czasu na obrażania się i fochy do grajków . WISŁA TO MY !!!

skoro Wisla to my, to badz dumny ze swojej postawy i wierny swoim pogladom, ....a, oni sa tylko pracownikami. Niedzielaniowi tez jestes wierny i nie strzelasz "fochow"?!

FraMat 07.11.2011 11:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakNH (Post 1187895)
Dokłądnie nie ma w ogóle kontr z prawdziwego zdarzenia,tylko trzymanie piłki przy nodze,wczoraj często długie przerzuty były niemal do nogi zamiast na dobieg.Pamiętacie za czasów Żurawia,Kosy czy Franka jak wyglądały u nas kontrataki? 3-4 podania i byliśmy pod bramką rywala.Tylko tamten skład miał jaja,nie było najemników tylko głównie składał się z zawodników dla których Wisła to nie tylko pracodawca,a teraz? Dla mnie już od dłuższego czasu do wyje***** Jaliens,Lamey,Chavez,Palijc,Diaz,Garguła - tych 6 zawodników do wyrzucenia od zaraz.

A widziałeś kontre w wykonaniu Meliksona?
http://www.youtube.com/watch?v=OzZX_qZl9gk
Może jednak potrafimy tylko wykonawców brak?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:05.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl