![]() |
Niestety niektórzy powinni zostać ukarani za przerażający brak ambicji. Pajlić, Siwakow, Kowalski - katastrofa. Chavez walczył, ale druga bramka obciąża jego konto. Niestety polska olewacka mentalność udzieliła się także obcokrajowcom. Ten mecz uzmysłowił nam wszystkim jak daleko jesteśmy od LM. Szczególnie jeżeli chodzi o sferę mentalną i podejście. Szkoda, że Jovanić nie obronił karnego. Trudno.
Gratulację dla kolegów z Warszawy, dziś Legia była lepsza nawet pomimo grania w przewadze. I plus za protest, chociaż oczywiście nikt, ani w C+ ani w TVP o nim nie wspomniał. |
@willow
To była ironia ;) Nawet ja to dostrzegłem. Blanco ładnie zakpił z kibiców chorągiewek , co zmieniają poglądy w zależności od tego jak wiatr zawieje ;) Gdy wygrywamy z KSC jesteśmy mistrzami i mamy super zawodników, lecz po porażce już tragedia/koniec świata - wszystkich sprzedać w piz... :) |
Cytat:
tak Mi sie wydaje. |
Cytat:
Wygralismy lige, wygralismy dwumecz. Pokonalismy 2 razy Cracovie, ktora na 80% spadnie. Czego wy chcecie. Miec sezon jak Porto 26-4-0 ? |
Cytat:
|
Dzieci nesotrady się uaktywniają.Przegrali jak to w zwyczaju mamy po mistrzu.Nie ma co cudować i płakać,bo nie ma nad czym.Mecz słaby z każdej strony,z przewagą Legii-ze względu na wykorzystane sytuacje.
|
No niestety mowienie od kilku dni ze mamy juz mistrza, cel spelniony, myslimy o LM a nie o lidze, damy zagrac zmiennikom, wpuscimy na tak wazna pozycje jaka jest stoper pilkarza, ktory ledwo lapalby sie do skladu w Cracovii - wszystko to dalo swoj efekt. Maskant mysli innymi kategoriami, dla niego wazniejsze jest unikniecie kontuzji niz pokonanie Legii, swoje racje ma - bo tak szczerze - kto z glowy wymieni wyniki meczow Wisly z Legia sprzed 5, 6 lat?
|
Smiejecie sie z 11 porazek Legii, a sami mamy 7 w 28 kolejkach i z takim podejsciem spokojnie mozna(z dysko pewnie bedzie wtopa) dobic do 9...
|
Cytat:
Tak samo to nie jest ta sama Wisła co kiedyś! Jaki k...a zwykly mecz? To że mamy mistrzostwo nie znaczy że mamy olac powtarzam jeden z prestizowych meczy w sezonie Po tym właśnie sie poznaje czy zespół ma charakter i jaja zagrac na 100% mając mistrzostwo! Zresztą z takim podejściem żebyś sie nie obudził z ręką w nocniku w 2 runidzie kwalifikacji! |
Cytat:
|
Mi się wydawało czy przed meczem szło "Mistrzem Polski jest Legia"? :rotfl:
|
Liczy sie efekt koncowy a takim jest Mistrzostwo Polski dla Wisły
|
A ja w innym tonie niż większość. Ten mecz nie pokazał braku ambicji, tylko brak umiejętności piłkarskich kilku zawodników. Po prostu jak cały zespół gra na 100% to pewne braki można ukryć, jest odpowiednia asekuracja itp. Dzisiaj trzeba było zagrać umiejętnościami i gdyby one były to Legia została by powieziona. Cikos i Paljic bez asekuracji popełniali błędu, Kowalski może i chciał ale piłkarsko jest słaby, Jirsak i Sivakov zupełnie nieprzydatni (więc praktycznie byliśmy pozbawieni środka pola). I tak to wychodzi, dzisiaj nie ma co lamentować bo wyszło to o czym mówiliśmy. Że trzeba wzmocnić obronę, że przydał by się ktoś do środka pola, zmiennik dla skrzydłowych i napastnika.
Barcelona czy Manchester też w wielu spotkaniach nie grają na 100%, wygrywają je umiejętnościami piłkarskimi. To samo przykład Lecha z tego sezonu, w Europie na maksa i to dawało efekty ale liga odpuszczona i pojawiły się problemy. Dlatego jeśli chodzi o wzmocnienia to niech to będzie 3 zawodników ale takich co grać w piłkę potrafią. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Rozumiem,że przeoczyłeś , każdemu się zdarza , czasem czytając szybko post po poście z góry na dół można zgubić jego sens. Lysy wyjaśnił co miałem na myśli :) |
Swoją drogą wielu pisało przed meczem z KSC , ze powinniśmy zagrać "ofensywnie" ze środkiem: Sobolewski - Irsak - Sivakov. Z całym szacunkiem, ale obawiam się, że w takim ustawieniu gra wyglądałaby podobnie jak dziś. Z Irsaka i Sivakova pożytek w ofensywie ŻADEN, a w defensywie bez odbiorów piłki Wilka z pewnością byśmy mieli sporo zagrożenia pod naszą bramką.
|
Cytat:
I bardzo dziwię się niektórym z Was, którzy bagatelizują porażkę w tym meczu. Ba, niektórzy szukali już usprawiedliwienia kilka dni temu.To takie typowo polskie. A ja przestrzegałem i przestrzegam - nie będziemy odnosić sukcesów na arenie międzynarodowej, jeśli nasz sztab szkoleniowy pozwoli na takie podejście do wykonywania obowiązków i nie będzie odpowiednio wcześnie reagował. |
Szałachowski : "Legia zagrała na 100% mozliwosci"
Wisła zagrała nawet nie na 50% , co większość nawet pikarzy przyzna każdy wie , że gdyby okoliczności były inne i ten mecz decydował by o mistrzostwie i wynik byłby inny i gra |
Cytat:
tez jestem zadowolony z sezpnu i to bardzo, ale.... pewna ryska jest. Brak zaangazowania w Bielsku Bialej i teraz w Warszawie. Boje sie ze z takim podejsciem w pucharach znow przydazy nam sie Levadia czy inny Karabach. |
Kolejna przemyslana i bardzo fajna wypowiedz Maaskanta. Nie gada beznadziejnie tylko zawsze z sensem, pilkarzy opieprzy i pouczy. Takiego trenera nam brakowalo:
Muszę się odnieść do tego momentu i powiedzieć, że jestem rozczarowany kilkoma zawodnikami. Popełniliśmy błąd w defensywie. Ustawiliśmy pułapkę ofsajdową w momencie, kiedy nie powinniśmy tego robić. To była sytuacja, kiedy wszyscy byli na swoich pozycjach, a my łapaliśmy na spalonym zawodnika po zagraniu z 30 metrów. Daliśmy pretekst sędziemu do podyktowania karnego, chociaż moim zdaniem jedenastki nie było. Ten głupi błąd zadecydował o wyniku meczu” – podkreślił. Cytat:
|
Cytat:
W odniesieniu do tego meczu i przyszłości Legi to coś czuje, że ten zespół zaczyna się zazębiać i mogą nawet w tej Europie coś ugrać, bo na swoim stadionie ciężko będzie z nimi wygrać. Ten mecz przypomina mi mecz Legi z Arsenalem, może Arsenalowi się tak samo chciało jak Wiśle dziś ale trzeba przyznać też, że w takich warunkach do technicznej gry to mi jakiś dużych atutów nie mamy ;] Technicznie jesteśmy dużo słabsi od Legi, Legia ma po prostu problemy z motywacją, ambicją ze słabymi, wielokrotnie lekceważyła ich przez co w następnych meczach im szło gorzej. Brakuje takich przebojowych skrzydłowych, którzy są wyznacznikiem i siłą w teraźniejszym futbolu (Nani, Hulk, C.Ronaldo) i ja wyznaję teorię jakich masz skrzydłowych takie masz wyniki. Niestety mamy mizernych, z czego Małeckiemu tylko niekiedy wychodzi, dzisiaj okazał się zbyt słaby technicznie. Dzisiejszy mecz uwydatnił jego braki, braki Genkova a przede wszystkim to że gdy nie ma Meliksona to nie ma Wisły ... Cikos, Paljic, Kowalski, Shivakov, Jirsak, Sobol to niestety zbyt słaby poziom, w większości przypadków techniczny. Oj dużo dobrych zawodników do nas będzie musiało do nas przyjść, żeby ta LM była. Bo takie zespoły jak Genk, Rangers są nie do ruszenia ;( |
Cytat:
Oczywiscie za Kowalskiego ktorego nie uwazam za obronce -gralby Jailens za Jirsaka ktorego tez trzeba sie pozbyc gralby Wilk i jeszcze jeden napastnik pozatym nastawienie naszych bylo zeby grac ,moze bedzie remis i styknie,nie bylo zadnej napinki jakby to byl mecz o cos to napewno grali by inaczej Wychodzi tutaj troche miminalizm ale tez skutek zdobycia MP przed tygodniem. |
To co zrobił Gil to jest jawne oszustwo! To Radović wpadł z impetem na Pareikę, a nie Sergiej sfaulował Serba. Jeszcze czerwień za stanie w miejscu!!! Nie dziwne, że Estończyk nie mógł się pogodzić z tą decyzją. Powinien pierd*lnąć sędziemu i wtedy mógłby opuścić boisko za coś za co można wylecieć, a nie na miłość boską za stanie w miejscu. Może Preiko jeszcze miał Radovićiowi się odsunąć, żeby miał łatwiej strzelić gola? Jakich to czasów człowiek dożył...
|
Panowie luz, kogo ten wynik obchodzi? Zawsze można liczyć, że może w Warszawie uznaja że są tak dobrzy i Skorża jednak zostanie i nie będzie wietrzenia w szatni. A trener znowu zdobędzie czwarte mistrzostwo dla Wisły :)
|
ludzie wyluzujcie
do 45' bylismy zdecydowanie lepsi, powinnismy prowadzic, niestety Genkow jak to czesto bywa zmarnowal 100% sytuacje... potem czerwien dla Sergieia, coz, zdarza sie bez Meliksona nie istniejemy, a ze Maaskant chcial mu dac odpoczac, to mamy efekt ;] PS: a tak poza tym, to dobrze to Maaskant wykombinowal, dał Skorży wygrac, moze sie utrzyma i znow pomoże nam co nieco ;d |
No błąd ewidentny sędziego. Oglądnąłem tą sytuację kilka razy na powtórkach ekstraklasa.tv i widzę, że:
1. bardzo ciężko dopatrzyć się w ogóle faulu 2. jeśli już faul, to nie czerwona kartka, bo bliżej bramki był Manu Niewątpliwie na takim poziomie taki błąd musiał zaważyć na wyniku meczu, ale spotkania nie oglądałem. Widzę jednak, że zgodnie z moimi intencjami - po części w wyniku wydarzeń losowych - Maaskant dał szanse: Jovanicovi, Kowalskiemu, Jirsakowi i Gargule. Szkoda, że szansy nie dostał Burliga. Moje pytanie więc brzmi: jak zagrała wymieniona wyżej 4-ka? |
Mam nadzieję, że ten mecz spowoduje pozostanie Skorży w Legii i następnym sezonie Maciej nadal będzie wypowiadał swoje slogany.
Brawo Legia, wygrana zasłużona.Wasz trener wreszcie dojrzał i zobaczył coś czego inni nie widzieli. |
Cytat:
Jovanic wybronił co miał wybornić , ciężko się o cokolwiek czepiac . Jak na fakt że dawno nie grał , dobrze wybronił kilka ataków Legii . Reszty pikarzy lepiej nie komentować |
Cytat:
Jovanić - bramkarz nijaki. Niby obronił w sytuacji sam na sam, ale zawodnik go prawie zastrzelił. W jednej sytuacji głupio wypluł piłkę pod nogi Legionisty. Nie jest to materiał na pierwszego bramkarza, ale na zmiennika bym go zostawił (oby najrzadziej wchodził) Kowalski - potwierdził co wszyscy wiedzieliśmy, to nie ta liga. W jakiejś Arce, czy Polonii może się spełni. Irsak - człowiek duch. Żadnego pożytku z tego zawodnika gdy zaczyna od 1 minuty. Garguła - za mało grał by oceniać. Z chęcią zobaczyłbym go od 1 minuty w meczu z Zagłębiem. W przeciwieństwie do Irsaka bardziej się starał, wracał do obrony, biegał. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:35. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl