Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [28 kolejka] Legia Warszawa - Wisła Kraków (21 maja, godz. 15:45) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8089)

fialo 21.05.2011 18:12

Niestety niektórzy powinni zostać ukarani za przerażający brak ambicji. Pajlić, Siwakow, Kowalski - katastrofa. Chavez walczył, ale druga bramka obciąża jego konto. Niestety polska olewacka mentalność udzieliła się także obcokrajowcom. Ten mecz uzmysłowił nam wszystkim jak daleko jesteśmy od LM. Szczególnie jeżeli chodzi o sferę mentalną i podejście. Szkoda, że Jovanić nie obronił karnego. Trudno.

Gratulację dla kolegów z Warszawy, dziś Legia była lepsza nawet pomimo grania w przewadze. I plus za protest, chociaż oczywiście nikt, ani w C+ ani w TVP o nim nie wspomniał.

Lysy 21.05.2011 18:15

@willow
To była ironia ;) Nawet ja to dostrzegłem. Blanco ładnie zakpił z kibiców chorągiewek , co zmieniają poglądy w zależności od tego jak wiatr zawieje ;) Gdy wygrywamy z KSC jesteśmy mistrzami i mamy super zawodników, lecz po porażce już tragedia/koniec świata - wszystkich sprzedać w piz... :)

Donki 21.05.2011 18:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez willow (Post 1097370)
?????????? Ty się dobrze czujesz, człowieku? Czy szaleju się najadłeś? Legia zdecydowanie lepsza? Bo grała z przewagą jednego zawodnika, u siebie i z aktualnym Mistrzem Polski? Bo dostała na Reymonta 4:0 i ma 11 porażek w lidze? Odbiło Ci dokumentnie, czy to prowokacja?

TO była ironia :D
tak Mi sie wydaje.

skeba 21.05.2011 18:18

Cytat:

Przecież to jest jeden z najważniejszych meczy w sezonie.Nie można podejść do niego w ten sposób.
To nie ta Legia co kiedyś. Teraz to był zwykły mecz. Bardziej boli 2-0 z Górnikiem u siebie, niż z Legią na wyjeżdzie, gdy mamy juz mistrzostwo. Wstyd byloby przegrac wyzej, niz 4-0.

Wygralismy lige, wygralismy dwumecz. Pokonalismy 2 razy Cracovie, ktora na 80% spadnie. Czego wy chcecie. Miec sezon jak Porto 26-4-0 ?

willow 21.05.2011 18:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 1097377)
@willow
To była ironia ;) Nawet ja to dostrzegłem. Blanco ładnie zakpił z kibiców chorągiewek , co zmieniają poglądy w zależności od tego jak wiatr zawieje ;) Gdy wygrywamy z KSC jesteśmy mistrzami i mamy super zawodników, lecz po porażce już tragedia/koniec świata - wszystkich sprzedać w piz... :)

Podejrzewałem, bo jakoś mi się w głowie nie mogło pomieścić, żeby blanco palnął takie głupstwo, choć bardziej myślałem, że to prowokacja niż ironia...

Rasialdo 21.05.2011 18:21

Dzieci nesotrady się uaktywniają.Przegrali jak to w zwyczaju mamy po mistrzu.Nie ma co cudować i płakać,bo nie ma nad czym.Mecz słaby z każdej strony,z przewagą Legii-ze względu na wykorzystane sytuacje.

fan01 21.05.2011 18:22

No niestety mowienie od kilku dni ze mamy juz mistrza, cel spelniony, myslimy o LM a nie o lidze, damy zagrac zmiennikom, wpuscimy na tak wazna pozycje jaka jest stoper pilkarza, ktory ledwo lapalby sie do skladu w Cracovii - wszystko to dalo swoj efekt. Maskant mysli innymi kategoriami, dla niego wazniejsze jest unikniecie kontuzji niz pokonanie Legii, swoje racje ma - bo tak szczerze - kto z glowy wymieni wyniki meczow Wisly z Legia sprzed 5, 6 lat?

For_FuN_ 21.05.2011 18:24

Smiejecie sie z 11 porazek Legii, a sami mamy 7 w 28 kolejkach i z takim podejsciem spokojnie mozna(z dysko pewnie bedzie wtopa) dobic do 9...

sergio 21.05.2011 18:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skeba (Post 1097380)
To nie ta Legia co kiedyś. Teraz to był zwykły mecz. Bardziej boli 2-0 z Górnikiem u siebie, niż z Legią na wyjeżdzie, gdy mamy juz mistrzostwo. Wstyd byloby przegrac wyzej, niz 4-0.

Wygralismy lige, wygralismy dwumecz. Pokonalismy 2 razy Cracovie, ktora na 80% spadnie. Czego wy chcecie. Miec sezon jak Porto 26-4-0 ?


Tak samo to nie jest ta sama Wisła co kiedyś! Jaki k...a zwykly mecz?
To że mamy mistrzostwo nie znaczy że mamy olac powtarzam jeden z prestizowych meczy w sezonie
Po tym właśnie sie poznaje czy zespół ma charakter i jaja zagrac na 100% mając mistrzostwo!

Zresztą z takim podejściem żebyś sie nie obudził z ręką w nocniku w 2 runidzie kwalifikacji!

skeba 21.05.2011 18:27

Cytat:

Smiejecie sie z 11 porazek Legii, a sami mamy 7 w 28 kolejkach i z takim podejsciem spokojnie mozna(z dysko pewnie bedzie wtopa) dobic do 9...
Za sezon-dwa nikt nie będzie pamiętal ile mielismy porazek, tylko ze Wisla ma juz 13 tytulow i wkrotce przegonimy cala stawke i bedziemy hagemonem !!!

Syn Kangura z 1984 21.05.2011 18:30

Mi się wydawało czy przed meczem szło "Mistrzem Polski jest Legia"? :rotfl:

mitmichael 21.05.2011 18:34

Liczy sie efekt koncowy a takim jest Mistrzostwo Polski dla Wisły

RAFi89 21.05.2011 18:38

A ja w innym tonie niż większość. Ten mecz nie pokazał braku ambicji, tylko brak umiejętności piłkarskich kilku zawodników. Po prostu jak cały zespół gra na 100% to pewne braki można ukryć, jest odpowiednia asekuracja itp. Dzisiaj trzeba było zagrać umiejętnościami i gdyby one były to Legia została by powieziona. Cikos i Paljic bez asekuracji popełniali błędu, Kowalski może i chciał ale piłkarsko jest słaby, Jirsak i Sivakov zupełnie nieprzydatni (więc praktycznie byliśmy pozbawieni środka pola). I tak to wychodzi, dzisiaj nie ma co lamentować bo wyszło to o czym mówiliśmy. Że trzeba wzmocnić obronę, że przydał by się ktoś do środka pola, zmiennik dla skrzydłowych i napastnika.

Barcelona czy Manchester też w wielu spotkaniach nie grają na 100%, wygrywają je umiejętnościami piłkarskimi. To samo przykład Lecha z tego sezonu, w Europie na maksa i to dawało efekty ale liga odpuszczona i pojawiły się problemy.
Dlatego jeśli chodzi o wzmocnienia to niech to będzie 3 zawodników ale takich co grać w piłkę potrafią.

thechris 21.05.2011 18:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skeba (Post 1097398)
Za sezon-dwa nikt nie będzie pamiętal ile mielismy porazek, tylko ze Wisla ma juz 13 tytulow i wkrotce przegonimy cala stawke i bedziemy hagemonem !!!

Jak ja lubię takie wpisy :D Hegemon w kraju w którym Mistrz gra na poziomie drużyn ze środka tabeli takich lig jak estońskiej, kazachskiej, azerskiej czy gruzińskiej, tak - brzmi to dumnie ;)

FraMat 21.05.2011 18:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez RAF (Post 1097329)
FraMat,

Z Chavezem mam mieszane uczucia. On jest bardzo wolny. Bardzo. Dzisiaj byl objezdzany niemilosiernie. Fakt, ratowal sie wslizgami (przewaznie dobrymi) ale przy drugiej bramce wslizg nie wyszedl i Legionista wyszedl prawie sam na sam. Trzeba obiektywnie przyznac ze dzis trzymal nasza defensywe, nie wywalal pilek w kosmos. Tylko ta szybkosc. Lepsi technicznie rywale by to wykorzystali. Szalachowski wykorzystal.

Dlatego musi grać w parze z drugim środkowym obroncą a nie z Kowalskim

blanco 21.05.2011 18:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez willow (Post 1097382)
Podejrzewałem, bo jakoś mi się w głowie nie mogło pomieścić, żeby blanco palnął takie głupstwo, choć bardziej myślałem, że to prowokacja niż ironia...

Tak,tak, to była ironia :)
Rozumiem,że przeoczyłeś , każdemu się zdarza , czasem czytając szybko post po poście z góry na dół można zgubić jego sens. Lysy wyjaśnił co miałem na myśli :)

Lysy 21.05.2011 18:55

Swoją drogą wielu pisało przed meczem z KSC , ze powinniśmy zagrać "ofensywnie" ze środkiem: Sobolewski - Irsak - Sivakov. Z całym szacunkiem, ale obawiam się, że w takim ustawieniu gra wyglądałaby podobnie jak dziś. Z Irsaka i Sivakova pożytek w ofensywie ŻADEN, a w defensywie bez odbiorów piłki Wilka z pewnością byśmy mieli sporo zagrożenia pod naszą bramką.

willow 21.05.2011 18:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1097408)
Liczy sie efekt koncowy a takim jest Mistrzostwo Polski dla Wisły

Nie do końca. Pomijasz jeden bardzo istotny aspekt, mianowicie mentalność. Jeśli teraz się przyzwyczai piłkarzy do odpuszczania meczów, to nigdy, przenigdy nie będą mieli woli zwycięstwa i walki do końca. Ich powinno się uczyć grać na całego bez względu na sytuacje w tabeli czy przeciwnika.

I bardzo dziwię się niektórym z Was, którzy bagatelizują porażkę w tym meczu. Ba, niektórzy szukali już usprawiedliwienia kilka dni temu.To takie typowo polskie. A ja przestrzegałem i przestrzegam - nie będziemy odnosić sukcesów na arenie międzynarodowej, jeśli nasz sztab szkoleniowy pozwoli na takie podejście do wykonywania obowiązków i nie będzie odpowiednio wcześnie reagował.

Karherop 21.05.2011 18:57

Szałachowski : "Legia zagrała na 100% mozliwosci"

Wisła zagrała nawet nie na 50% , co większość nawet pikarzy przyzna


każdy wie , że gdyby okoliczności były inne i ten mecz decydował by o mistrzostwie i wynik byłby inny i gra

coni 21.05.2011 19:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez CMSNero (Post 1097297)
pewnie ze fajnie bylo by wygrac dzis - ale wygralismy z Lechem i parchatymi - Mistrz przypieczetowany a moze i Craxa poleci - swietne transfery w zimie - pewnie rownie ciekawe beda niebawem - w 100% jestem zadowolony z tego sezonu ....


tez jestem zadowolony z sezpnu i to bardzo, ale.... pewna ryska jest. Brak zaangazowania w Bielsku Bialej i teraz w Warszawie. Boje sie ze z takim podejsciem w pucharach znow przydazy nam sie Levadia czy inny Karabach.

mitmichael 21.05.2011 19:00

Kolejna przemyslana i bardzo fajna wypowiedz Maaskanta. Nie gada beznadziejnie tylko zawsze z sensem, pilkarzy opieprzy i pouczy. Takiego trenera nam brakowalo:

Muszę się odnieść do tego momentu i powiedzieć, że jestem rozczarowany kilkoma zawodnikami. Popełniliśmy błąd w defensywie. Ustawiliśmy pułapkę ofsajdową w momencie, kiedy nie powinniśmy tego robić. To była sytuacja, kiedy wszyscy byli na swoich pozycjach, a my łapaliśmy na spalonym zawodnika po zagraniu z 30 metrów. Daliśmy pretekst sędziemu do podyktowania karnego, chociaż moim zdaniem jedenastki nie było. Ten głupi błąd zadecydował o wyniku meczu” – podkreślił.


Cytat:

Daliśmy wolne Andrażowi, bo zagrał w tym sezonie wiele spotkań, między innymi na mistrzostwach świata. Podobnie Maor – kiedy my mieliśmy przerwę w rozgrywkach, on jeszcze grał w Izraelu. Chciałem, żeby trochę odpoczął w drugiej połowie. Gdybyśmy nadal walczyli o tytuł, to prawdopodobnie nasza taktyka wyglądałaby inaczej” – tłumaczył Robert Maaskant.
No to mamy odpowiedz dlaczego Melikson - bardzo dobra decyzja trenera

anthony09 21.05.2011 19:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez RAFi89 (Post 1097412)
A ja w innym tonie niż większość. Ten mecz nie pokazał braku ambicji, tylko brak umiejętności piłkarskich kilku zawodników. Po prostu jak cały zespół gra na 100% to pewne braki można ukryć, jest odpowiednia asekuracja itp. Dzisiaj trzeba było zagrać umiejętnościami i gdyby one były to Legia została by powieziona. Cikos i Paljic bez asekuracji popełniali błędu, Kowalski może i chciał ale piłkarsko jest słaby, Jirsak i Sivakov zupełnie nieprzydatni (więc praktycznie byliśmy pozbawieni środka pola). I tak to wychodzi, dzisiaj nie ma co lamentować bo wyszło to o czym mówiliśmy. Że trzeba wzmocnić obronę, że przydał by się ktoś do środka pola, zmiennik dla skrzydłowych i napastnika.

Barcelona czy Manchester też w wielu spotkaniach nie grają na 100%, wygrywają je umiejętnościami piłkarskimi. To samo przykład Lecha z tego sezonu, w Europie na maksa i to dawało efekty ale liga odpuszczona i pojawiły się problemy.
Dlatego jeśli chodzi o wzmocnienia to niech to będzie 3 zawodników ale takich co grać w piłkę potrafią.

1906% poparcia.
W odniesieniu do tego meczu i przyszłości Legi to coś czuje, że ten zespół zaczyna się zazębiać i mogą nawet w tej Europie coś ugrać, bo na swoim stadionie ciężko będzie z nimi wygrać. Ten mecz przypomina mi mecz Legi z Arsenalem, może Arsenalowi się tak samo chciało jak Wiśle dziś ale trzeba przyznać też, że w takich warunkach do technicznej gry to mi jakiś dużych atutów nie mamy ;]
Technicznie jesteśmy dużo słabsi od Legi, Legia ma po prostu problemy z motywacją, ambicją ze słabymi, wielokrotnie lekceważyła ich przez co w następnych meczach im szło gorzej.
Brakuje takich przebojowych skrzydłowych, którzy są wyznacznikiem i siłą w teraźniejszym futbolu (Nani, Hulk, C.Ronaldo) i ja wyznaję teorię jakich masz skrzydłowych takie masz wyniki. Niestety mamy mizernych, z czego Małeckiemu tylko niekiedy wychodzi, dzisiaj okazał się zbyt słaby technicznie.
Dzisiejszy mecz uwydatnił jego braki, braki Genkova a przede wszystkim to że gdy nie ma Meliksona to nie ma Wisły ...
Cikos, Paljic, Kowalski, Shivakov, Jirsak, Sobol to niestety zbyt słaby poziom, w większości przypadków techniczny. Oj dużo dobrych zawodników do nas będzie musiało do nas przyjść, żeby ta LM była.

Bo takie zespoły jak Genk, Rangers są nie do ruszenia ;(

Wojtas 21.05.2011 19:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1097431)
Szałachowski : "Legia zagrała na 100% mozliwosci"

Wisła zagrała nawet nie na 50% , co większość nawet pikarzy przyzna


każdy wie , że gdyby okoliczności były inne i ten mecz decydował by o mistrzostwie i wynik byłby inny i gra


Oczywiscie

za Kowalskiego ktorego nie uwazam za obronce -gralby Jailens

za Jirsaka ktorego tez trzeba sie pozbyc gralby Wilk

i jeszcze jeden napastnik

pozatym nastawienie naszych bylo zeby grac ,moze bedzie remis i styknie,nie bylo zadnej napinki

jakby to byl mecz o cos to napewno grali by inaczej
Wychodzi tutaj troche miminalizm ale tez skutek zdobycia MP przed tygodniem.

Blaszczu16 21.05.2011 19:41

To co zrobił Gil to jest jawne oszustwo! To Radović wpadł z impetem na Pareikę, a nie Sergiej sfaulował Serba. Jeszcze czerwień za stanie w miejscu!!! Nie dziwne, że Estończyk nie mógł się pogodzić z tą decyzją. Powinien pierd*lnąć sędziemu i wtedy mógłby opuścić boisko za coś za co można wylecieć, a nie na miłość boską za stanie w miejscu. Może Preiko jeszcze miał Radovićiowi się odsunąć, żeby miał łatwiej strzelić gola? Jakich to czasów człowiek dożył...

zdzichu411 21.05.2011 20:03

Panowie luz, kogo ten wynik obchodzi? Zawsze można liczyć, że może w Warszawie uznaja że są tak dobrzy i Skorża jednak zostanie i nie będzie wietrzenia w szatni. A trener znowu zdobędzie czwarte mistrzostwo dla Wisły :)

JrQ- 21.05.2011 20:11

ludzie wyluzujcie
do 45' bylismy zdecydowanie lepsi, powinnismy prowadzic, niestety Genkow jak to czesto bywa zmarnowal 100% sytuacje...
potem czerwien dla Sergieia, coz, zdarza sie
bez Meliksona nie istniejemy, a ze Maaskant chcial mu dac odpoczac, to mamy efekt ;]

PS: a tak poza tym, to dobrze to Maaskant wykombinowal, dał Skorży wygrac, moze sie utrzyma i znow pomoże nam co nieco ;d

flamengista 21.05.2011 20:22

No błąd ewidentny sędziego. Oglądnąłem tą sytuację kilka razy na powtórkach ekstraklasa.tv i widzę, że:
1. bardzo ciężko dopatrzyć się w ogóle faulu
2. jeśli już faul, to nie czerwona kartka, bo bliżej bramki był Manu

Niewątpliwie na takim poziomie taki błąd musiał zaważyć na wyniku meczu, ale spotkania nie oglądałem. Widzę jednak, że zgodnie z moimi intencjami - po części w wyniku wydarzeń losowych - Maaskant dał szanse: Jovanicovi, Kowalskiemu, Jirsakowi i Gargule. Szkoda, że szansy nie dostał Burliga.

Moje pytanie więc brzmi: jak zagrała wymieniona wyżej 4-ka?

gigant 21.05.2011 20:24

Mam nadzieję, że ten mecz spowoduje pozostanie Skorży w Legii i następnym sezonie Maciej nadal będzie wypowiadał swoje slogany.

Brawo Legia, wygrana zasłużona.Wasz trener wreszcie dojrzał i zobaczył coś czego inni nie widzieli.

Karherop 21.05.2011 20:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 1097504)
- Maaskant dał szanse: Jovanicovi, Kowalskiemu, Jirsakowi i Gargule. Szkoda, że szansy nie dostał Burliga.

Moje pytanie więc brzmi: jak zagrała wymieniona wyżej 4-ka?

milczenie najlepszym komentarzem

Jovanic wybronił co miał wybornić , ciężko się o cokolwiek czepiac . Jak na fakt że dawno nie grał , dobrze wybronił kilka ataków Legii . Reszty pikarzy lepiej nie komentować

Lysy 21.05.2011 20:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 1097504)
Moje pytanie więc brzmi: jak zagrała wymieniona wyżej 4-ka?

Moim zdaniem nikt nie zachwycił. Subiektywna ocena:

Jovanić - bramkarz nijaki. Niby obronił w sytuacji sam na sam, ale zawodnik go prawie zastrzelił. W jednej sytuacji głupio wypluł piłkę pod nogi Legionisty. Nie jest to materiał na pierwszego bramkarza, ale na zmiennika bym go zostawił (oby najrzadziej wchodził)
Kowalski - potwierdził co wszyscy wiedzieliśmy, to nie ta liga. W jakiejś Arce, czy Polonii może się spełni.
Irsak - człowiek duch. Żadnego pożytku z tego zawodnika gdy zaczyna od 1 minuty.
Garguła - za mało grał by oceniać. Z chęcią zobaczyłbym go od 1 minuty w meczu z Zagłębiem. W przeciwieństwie do Irsaka bardziej się starał, wracał do obrony, biegał.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:35.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl