![]() |
Dzięki, spróbuje tej kalibracji, ale jak pisze crazykaro chyba wiele nie pomoże, więc muszę zainwestować w nową. Poleci ktoś jakąś firmę baterii godnych zaufania?
|
Poszukuję sterownika do ethernet do lapka Toshiba L655 model PSK1EE Na stronie toshiby nie widzę.Pomoże ktoś?
|
Dzięki KaSzTaN i inni ;)
Sprawdziłem na wspominanym programie stan zużycia tej baterii i wskazał 71% :/ Ale w sumie bez baterii z godzinę jeszcze utrzymuje laptopa przy życiu. Takie pytanie przy okazji, co powoduje tak szybkie i znaczące zużycie baterii? |
Cytat:
Windows XP - Klik Windows 7 64bit - Klik Jeżeli to nie to - zainstaluj sterowniki od Chipset'u - bo w moim FS sterowniki od LANu nie działały, a po zainstalowaniu sterowników od Chipsetu Ethernet zaczął działać. |
Dobra moze pamietacie moje przygody z dyskiem :)
Naszedł nowy miesiąc ($$) i czas wymiany i koniec nerwów. Tylko w temacie dysków do notebookow jestem zielony (mam acera aspire 7540g z dyskiem 500) znalazłem że to chyba jest Hitachi HTS545050B9A300 , czy moge w jego miejsce wstawić http://www.morele.net/dysk-twardy-hi...b9a300-214883/ ? Albo co polecacie innego rozmiar to 320 spokojnie mi starczy? |
Mam problem z internetem w kompie. Od razu zaznaczam że znam się na tym średnio.
Zaraz po włączeniu komputera internet smiga aż miło, ale po kilkunastu minutach chodzi tak ciężko, że prędzej się przegladarka zwiesi niż coś wyświetli. Próbowałem na Mozilli i IE. Mam antywira ESETa, sprawdziłem wirusy. Aha, internet mam przez kabel, provider lokalny. Co może być tego potencjalną przyczyną? |
Cytat:
|
Cytat:
wiesz różnie jest. Ja np. po zainstalowaniu nowego swiezego systemu sie w....iam, bo mam stary dysk i mi muli. cc cleaner moze stestuj |
Zrobiło mi aktualizacje nowej Opery.Pytanie, gdzie do cholery podziała się malutka strzałeczka na pasku adresu do rozciągania aby podglądać adresy www.Dodam, że powinna być tu gdzie ikona rss obok wyszukiwarki mini.
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
myślę że nazwa tematu pokrewna z internetem a dokładniej z Waszym bezpieczeństwem w sieci:
Facebook znów coś zmienił i nikomu nie powiedział. Spójrz na URL w swojej przeglądarce. Jeśli adres zaczyna się od "http" lub "www" zamiast "https" oznacza to, że nie przeglądasz FB w bezpiecznym trybie i możesz dostarczyć radości hakerowi. By to zmienić wejdź na "Konto" -> "Ustawienia konta" -> "Zabezpieczenia konta" i zaznacz okienko "bezpieczne przeglądanie (https)". Wyświadcz przysługę przyjaciołom i podaj dalej. |
Dziś chciałem zrobić upgrade'a mojego starego kompa, który według mnie jest w idealnym stanie. Kupiłem dwie nowe kostki ramu, podmieniam i zonk. Komp nie działa. Włożyłem stare kości, podłączyłem monitor do grafy zintegrowanej na płycie głównej i nic. Efekt zawsze ten sam. Wentylatory na CPU i GPU kręcą się na pół sekundy i po sekundzie jeszcze raz. W tym samym czasie diody HDD i power-on święca się przez chwilę dwa razy.
Podejrzewam co się stało, ale wolę zapytać ekspertów. |
czyżby bios padł? spróbuj jeszcze zrestartować bios, jeżeli masz zworkę od tego na płycie głównej albo wyjmij kość biosu na chwile
|
LAW : ja tak jak Ty miałem, jak mi zasilacz kompletnie padł...
|
Problemem chyba jest zasilacz. Mam mysz PS/2. Świeci się ona także, gdy komputer jest wyłączony. Zauważyłem, że po podłączeniu kompa do prądu mysz zapala się dopiero po minucie i dopiero wtedy cały PC jest gotowy do użycia (na szczęście). To tak, jakby zasilacz musiał się najpierw rozgrzać :) Ale nie wiem, czy to normalne...
W każdym razie dzięki za info. |
Mam taki problem, czy to filmiki na you tube, czy mecze na necie, jak daje na pełny ekran to ekran robi sie cały biały, głos leci a nic nie widać, i nie da sie nic zrobić, o co moze chodzic?
Normalnie moge oglądać, tak sie dzieje tylko wtedy jak daje na cały ekran. |
Cytat:
|
Cytat:
Jak odtwarzasz zwykłe filmy to też się tak dzieje? |
Taa, mam zainstalowane te wszystkie flashe itp, sprawdzałem wszedzie, tak samo dzieje się na mozili operrze google chrome i Internet Explorer, kumpel był u mnie niby zna sie na kompach ale mówi że nie wie ocb, odpinstalował opere mozille zainstalował jeszcze raz i dalej lipa...
|
Witam, przymierzam się do kupna Laptopa, najbardziej zależałoby mi na Asusie, bo podobno najstabilniejszy, najmniej awaryjny i najlepszy do pracy z multimediami, tudzież grami.
Czy ktoś zna jakiś sklep internetowy, poza oczywiście allegro.pl, gdzie są ceny godne uwagi, bądź poleci mi taki sklep na terenie Krakowa i okolic ? Dziękuje :) zaznaczam, że mogę sobie pozwolić na lapka do 2500 zł. |
Cytat:
|
Cytat:
Z tego co znalazłem to w ustawieniach flasha wyłącz przyspieszenie sprzętowe. Dobrze by było również zaktualizować sterowniki karty graficznej Cytat:
|
mam pytanie, czy to że kiedyś podczas burzy pioryn spalił mi wejście od karty sieciowej wbudowanej do płyty głównej oraz spalił się też pierwszy port USB będzie miało jakiś płyt na aktualizacje BIOSu? bo chce zaktualizować żeby kupić nowy procesor a nie chciałbym jej stracić ;)
|
Jakiej firmy polecacie dysk twardy do laptopa?
Interfejs SATA (SATA I), cena do 150 zł z wysyłką, obojętne z jakiego serwisu, musi być nowy, z gwarancją. Żaden tzw. leżak. |
http://allegro.pl/acer-aspire-5742-w...755952935.html
http://allegro.pl/lenovo-g565-2x2-4g...758495233.html http://allegro.pl/nowe-asus-k52f-i38...756761116.html Prosze o rade, któego lepiej kupic. Laptop ma służyc głownie do internetu, muzyki,filmów. I najwazniejsze, zeby długo słuzyl. Chyba, ze w tej cenie jest cos lepszego co przoczyło to prosze o info. Zaznaczam, ze ni w sztos sie na tym nie znam. |
Cytat:
|
Poszukuję router do którego mógłbym podpiąć blueconnect'a i zewnętrzną antenę, czy moglibyście jakiegoś polecić?
|
Tym razem nie o sprzet..
Mam pytanie czy ktoś byłby tak dobry i napisał mi na czym polega "defragmentacja dysku twardego". Wiem, że przyspiesza prace dysku twardego i "segreguje dane". Kiedyś słyszałem, że przy defragmentacja dysku można usunąć sobie save do gier, stare nie używane pliki. Czy to prawda? |
Defragmentacja – operacja układająca pliki na dysku komputerowym tak, aby system miał do nich szybszy dostęp. Najczęściej jest to poukładanie bloków jednego pliku po kolei, kiedy są one rozrzucone po całej partycji.
Zależnie od sprzętu, systemu plików oraz stopnia fragmentacji plików na dysku defragmentacja może trwać od kilku minut do wielu godzin. Niektóre systemy plików takie jak HPFS, NTFS, ext4 nie muszą być często defragmentowane, gdyż są zaprojektowane tak, aby minimalizować fragmentację danych. Dzięki defragmentacji zwiększa się wydajność systemu plików. Za wikipedia....po mojemu to nie ma opcji żeby sobie usunąć save ani nic innego bo wiele razy robiłem defragmentację i nic się nie stało, to jest poprostu układanie plików po kolei aby system szybciej je odnajdywał ;) |
Dysk się defragmentuje aby pliki nie były podzielone na dysku twardym jak to ma zwykle miejsce przy częstym zapisywaniu i usuwaniu plików i programów. Dysk nie dość że przyspiesza to jeszcze wydłuża swoją żywtoność bo nie musi łączyć plików porozrzucanych po całym dysku. Normalnie defragmentacja nie powoduje żadnych problemów z dyskiem ani z plikami. Problem może się jedynie pojawić kiedy w czasie defragmentacji zabraknie prądu lub zostanie w jakiś sposób przerwana. Podaczas degragmentacji najelpiej nie korzystać z komputera a już na pewno nie można niczego ściągać. Najlepiej poserfować po internecie.
W zależności od wielkości dysku i stopnia jego fragmentacji defragmentacja może trwać nawet kilka ładnych godzin więc dobrze mieć na tem proces troche czasu. Dobrze jest też ściągnąc jakiś dobry program do defragmentacji. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:50. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl