Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Weźcie się do roboty (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=527)

MISTA92 19.03.2009 22:07

MISTA92 mam być szczery?
Za jakieś 2-3 lata... i nie robię sobie tutaj jaj z Ciebie - po prostu jeszcze sam rośniesz, więc nie potrzebujesz żadnych supli, a jak koniecznie coś musisz jeść to zażywaj Witaminę C, albo inne Witaminki, będziesz mieć lepszą odporność.
I dieta chłopie - Dieta to jest podstawa!!!


Czyli moge zazywac suple ale przy tym musze brac witamine...? Bo nie rozumiem:/ i takie pytanie jeszcze hmm co by sie moglo dziac gdybym np.teraz zaczał brac suple?

pff 19.03.2009 22:14

****a! Umiesz czytać czy nie?! Najpierw pójdź do szkoły i naucz się czytać ze zrozumieniem, a później na siłownie

Nie bierz nic teraz, najwyżej Vigor lub Centrum (oba to zestawy witamin)

Maciejj 19.03.2009 22:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bojar (Post 695432)
Poczytałem trochę i faktycznie macie rację, Panowie. :-) Jednak 3 h to zbyt długo mimo wszystko wg mnie, optymalny czas to 30-60 min.

3 h ale na co???

Bojar 19.03.2009 22:52

Odstęp między ostatnim posiłkiem, a pójściem spać.

Maciejj 19.03.2009 22:56

zalezy co jesz....... i na jakiej diecie jestes

Jarza 20.03.2009 08:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MISTA92 (Post 695435)
Czyli moge zazywac suple ale przy tym musze brac witamine...? Bo nie rozumiem:/ i takie pytanie jeszcze hmm co by sie moglo dziac gdybym np.teraz zaczał brac suple?

A masz w ogóle jakąś dietę - czy wpierdzielasz tylko kanapki od mamy w szkole?
Skup się i przeczytaj uważnie

1. Nie potrzebujesz jeszcze suplementów
2. Zrób sobie porządną dietę wysokokaloryczną
3. Nie potrzebujesz jeszcze suplementów
4. Dużo jedz 4-5 razy dziennie
5. Nie potrzebujesz jeszcze suplementów
6. Zapytaj na siłowni bardziej doświadczonych o ciekawy zestaw ćwiczeń
7. Nie potrzebujesz jeszcze suplementów
8. Stosuj Dietę i Ćwicz
9. Nie potrzebujesz jeszcze suplementów
10. Ani żadnej rzeczy, która odżywką jest... :)

West 20.03.2009 22:08

:lol:
młodo.



a co na przegryzke ? :P
banan ? jabłko ? wafel ryzowy ?

Devan 20.03.2009 22:55

Od nie dawna chodze na silke i chcialbym przyjac jakas diete myslalem nad bialkowa co o tym sadzicie znacie jakies linki gdzie bedzie wszystko opisane co jesc kiedy itd

godzilla 20.03.2009 22:58

1. Należy spożywać 6-7 posiłków co 2,5 - 3 h
2. Należy w każdym posiłku spożywać "pełne białko" (zawierające wszystkie aminokwasy)
3. Należy w każdym posiłku spożywać węglowodany o w miarę jak najniższym I/G pochodzące z warzyw(najlepiej włóknistych) i owoców
4. Należy dbać aby posiłek przed treningowy był bogaty w łatwo przyswajalne białko
5. Należy dbać aby węglowodany we wszystkich posiłkach poza posiłkami przed i po treningowym pochodziły z warzyw i owoców o niskim IG. Posiłki około treningowe powinny zawierać węglowodany o wyższym I/G
6.Należy dbać aby posiłek po treningowy zawierał węglowodany proste i łatwo przyswajalne białko w proporcji 2:1
7. Należy pilnować aby 25-35%spożywanych kalorii w diecie pochodziło z tłuszczy z podziałem na : 1/3 z tłuszczy nasyconych (zwierzęcych), 1/3 z tłuszczy jednonienasyconych (np. oliwa z oliwek, avocado), a 1/3 z tłuszczy wielonienasyconych (olej lniany, rybi , orzechy i nasiona itp.)
8. Należy unikać napoi innych niż: woda mineralna niegazowana, zielona herbata itp.
9. Należy dbać o to by każdy posiłek za wyjątkiem posiłków około treningowych składał się z naturalnego, nie przetworzonego pożywienia, należy unikać słodzików, konserwantów, polepszaczy itp.
10.Należy spożywać większe ilości węglowodanów tylko w okolicach treningowych (przed i po treningu) , posiłki te powinny być ubogie w tłuszcz. W innych posiłkach powinna występować przewaga tłuszczy nad węglowodanami pochodzącymi z warzyw i owoców

źródło: SFD

godzilla 24.03.2009 21:17

http://exrx.net/

korzystał ktoś kiedyś?

Gieerzet 28.03.2009 13:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MichałZG (Post 699555)
Witam
Mam zamiar się zapisać na Kick Boxing ale to w wakacje tym czasem chciał bym się trochę przygotować a mianowicie rozciągnąć dodam że jestem sztywny jak bym połknął deske;)
Polećcie jakieś ćwiczenia na rozciąganie, wiem że dużo znajde w google lecz tam jest tego zbyt wiele i nie wiem które by były najlepsze


Rób sobie skłony, przysiady , brzuszki , zacznij podciągać się na drążku, biegaj . Przyzwyczaisz organizm do wysiłku a gibkość to wyrobisz sobie już podczas treningów KB .

lodecki 28.03.2009 13:17

ja mam pytanie odnosnie tabletek ktore pozwalaja spalac tluszcz, jak dzialaja ile kosztuja gdzie moge kupic, jaki trening jest do tego potrzebny ? moze jakas dietka, wszystko... bede wdzieczny.

rafiABG 28.03.2009 13:23

a ja mam pytanie,odnoście dodatkowych obciążeń
mam trening podzielony na dwie części-pierwsza część (klatka,grzbiet,triceps,biceps),druga część (barki,nogi,brzuch).
czy mogę po wykonaniu przykładowo całej części drugiej,dodatkowo zrobić klatke np.wyciskanie sztangi-płasko i jakieś ćwiczenia na biceps ?

Gieerzet 28.03.2009 14:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lodecki (Post 700030)
ja mam pytanie odnosnie tabletek ktore pozwalaja spalac tluszcz, jak dzialaja ile kosztuja gdzie moge kupic, jaki trening jest do tego potrzebny ? moze jakas dietka, wszystko... bede wdzieczny.

Najpierw dieta, przy redukcji jest to ok 2g białka 1g tłuszczu 2,5 węglowodanów (węgle w zależnosci od aktywnosci i masy ciała) na kilogram ciała. Poszukaj diety po forach typu KFD , SFD itp... . Odżywki, suplementy włącza się do diety jak ta przestaje przynosic efekty. Z tego co wiem najlepszym spalaczem fatu jest Venom

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafiABG (Post 700037)
a ja mam pytanie,odnoście dodatkowych obciążeń
mam trening podzielony na dwie części-pierwsza część (klatka,grzbiet,triceps,biceps),druga część (barki,nogi,brzuch).
czy mogę po wykonaniu przykładowo całej części drugiej,dodatkowo zrobić klatke np.wyciskanie sztangi-płasko i jakieś ćwiczenia na biceps ?

Nle nie powinno się dużej partii mięśni jaką jest klatka robić 2 razy w tygodniu. Bo nie zdązy się zregenerować. Biceps ? Znam takich co robią, ale raz w tygodniu wystarczy.
Chyba o to chodziło...

*Michał*TS* 28.03.2009 15:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gieerzet (Post 700087)
Najpierw dieta, przy redukcji jest to ok 2g białka 1g tłuszczu 2,5 węglowodanów (węgle w zależnosci od aktywnosci i masy ciała) na kilogram ciała. Poszukaj diety po forach typu KFD , SFD itp... . Odżywki, suplementy włącza się do diety jak ta przestaje przynosic efekty. Z tego co wiem najlepszym spalaczem fatu jest Venom



Nle nie powinno się dużej partii mięśni jaką jest klatka robić 2 razy w tygodniu. Bo nie zdązy się zregenerować. Biceps ? Znam takich co robią, ale raz w tygodniu wystarczy.
Chyba o to chodziło...

A ile twoim zdaniem trwa regeneracja klatki?

Klatkę można robić dwa razy w tygodniu, w odstępie 3 dni między treningami, na jednym treningu robić skosy, na drugim płaską i nie powinno się nic dziać.

wierny 28.03.2009 16:12

a ja mam takie pytanie. Po skręceniu kolana mam niewielki przykurcz. Jakie ćwiczenia żeby się go pozbyć, w grę wchodzą ćwiczenia, które można wykonać w domu. Po jakim czasie przykurcz zniknie. dzięki za rady

Serwatkus 28.03.2009 19:07

Ja skręciłem kolano ze 2 lata temu i przykurcz (tzn. niemozliwosc zgiecia kolana do konca) dalej jest. Lekarz który mnie leczyl mowil ze mozliwe ze tak mi juz zostanie :] Od kilku miesiecy chodze na silownie i przykurcz troche sie zmniejszyl, ale to nadal nie jest to samo co przed kontuzja. Podejrzewam ze cwiczeniami sie juz tego nie pozbedziesz :)

wierny 28.03.2009 20:21

Ja zginam narazie 90 stopni, ale nie mogę do końca wyprostować.

Gieerzet 28.03.2009 21:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez *Michał*TS* (Post 700100)
A ile twoim zdaniem trwa regeneracja klatki?

Klatkę można robić dwa razy w tygodniu, w odstępie 3 dni między treningami, na jednym treningu robić skosy, na drugim płaską i nie powinno się nic dziać.

No zależy od intensywności. Bo jak zrobi w treningu tylko płaską to ok. Zależy od treningu, klatka powinna odpoczywać przy intensywnym treningu tydzień, nie ma sensu robienia częściej.Chyba że ktoś ma zaje** regeneracje, ja bym nie dał rady:-P Według mnie nie ma sensu robienia osobno skosów i płaskiej .

wisłaWieczysta 28.03.2009 21:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Serwatkus (Post 700187)
Ja skręciłem kolano ze 2 lata temu i przykurcz (tzn. niemozliwosc zgiecia kolana do konca) dalej jest. Lekarz który mnie leczyl mowil ze mozliwe ze tak mi juz zostanie :] Od kilku miesiecy chodze na silownie i przykurcz troche sie zmniejszyl, ale to nadal nie jest to samo co przed kontuzja. Podejrzewam ze cwiczeniami sie juz tego nie pozbedziesz :)


ja skręciłem kolano miesiąc temu i przy bardzo dobrej rehabilitacji mam już je w 80%sprawne. a kolano zginam już prawie do końca choć na początku było bardzo niedobrze i boleśnie...

Garbaż1906 28.03.2009 22:49

Zrobiłem w domu domową siłownię, wcześniej parę miesięcy ćwiczyłem po 3 razy w tyg., jeśli komuś by się chciało ułożyć mi plan treningowy to byłbym bardzo wdzięczny, zapraszam na Priv.

Serwatkus 28.03.2009 23:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wisłaWieczysta (Post 700367)
ja skręciłem kolano miesiąc temu i przy bardzo dobrej rehabilitacji mam już je w 80%sprawne. a kolano zginam już prawie do końca choć na początku było bardzo niedobrze i boleśnie...

Wszystko zalezy od tego jak mocno miales skrecone kolano, czy pozrywales lub ponadrywales wiezadla. Ja miałem więzadła ponadrywane, co zostało stwierdzone dopiero po "wyleczeniu" i wyszlo na badaniu USG ktore sam sobie we wlasnym zakresie zrobilem :P Ja kolano mam praktycznie sprawne, nie przeszkadza mi w normalnym zyciu. Jednak gdybym chcial kucnac, to w pewnym momencie czuje ból w kolanie (kilka centymetrów nad ziemia, przed maksymalnym zgieciem kolana). Czasem jak na siłowni przesadze z obciazeniami, albo idzie zmiana pogody to tez potrafi troche pokłuć w kolanie, ale tego to juz sie nie naprawi :) Ale według lekarza i ubezpieczycieli z PZU ten uraz charakteryzuje to, ze nie wraca sie w 100% do dawnej sprawnosci. Bedzie ci kolano o tym przypominac mniej lub bardziej uporczywie.

Jarza 30.03.2009 08:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MichałZG (Post 699555)
Witam
Mam zamiar się zapisać na Kick Boxing ale to w wakacje tym czasem chciał bym się trochę przygotować a mianowicie rozciągnąć dodam że jestem sztywny jak bym połknął deske;)
Polećcie jakieś ćwiczenia na rozciąganie, wiem że dużo znajde w google lecz tam jest tego zbyt wiele i nie wiem które by były najlepsze

Polecam przede wszystkim skłony wszelkiego rodzaju, skręty tułowia, wymachy ramion itd. itp.
No i oczywiście stretching - czyli np. stajesz w lekkim rozkroku i ściskasz tak mocno mięśnie ud jakbyś chciał zwinąć pod sobą parkiet. Napinasz tak 30 sekund, później rozjazd nogami na boki do maksimum i nawet trochę bardziej, żeby bolało - chwilę trzymasz - obracasz się do tureckiego, w lewo i w prawo. I powtórka. :)

Albo kładziesz wyprostowaną nogę na stole i robisz skłony do obu stóp - biurko - podłoga i zmiana nogi.

Nie zapomnij wcześniej się rozgrzać - bieganie po schodach jest niezłe do tego.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez lodecki (Post 700030)
ja mam pytanie odnosnie tabletek ktore pozwalaja spalac tluszcz, jak dzialaja ile kosztuja gdzie moge kupic, jaki trening jest do tego potrzebny ? moze jakas dietka, wszystko... bede wdzieczny.

Takie tablety możesz kupić w każdym sklepie z odżywkami - looknij np. tutaj
http://www.mocnysklep.pl/odchudzacze...07b9f1a2ed5b6c

Ale przede wszystkim to trzymaj dietę odpowiednią - bo co Ci da spalacz, jak będziesz wpitalał żeberka na smalcu? :)
No i ćwiczenia - głównie wszlekiej maści rowerki, orbitreki, bieżnia - na redukcję bardzo dobre...

Ja osobiście stosuję Thermo L-Carnitine z Activlabu - Pot zalewa mi oczy, ale fat spada ;)
http://www.mocnysklep.pl/odchudzacze...07b9f1a2ed5b6c

miba 30.03.2009 08:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wierny (Post 700116)
a ja mam takie pytanie. Po skręceniu kolana mam niewielki przykurcz. Jakie ćwiczenia wpżeby się go pozbyć, w grę wchodzą ćwiczenia, które można wykonać w domu. Po jakim czasie przykurcz zniknie. dzięki za rady

Polecam platfornę wibracyjną (np. w beluga med na skrzyzowaniu piastowskiej i lea) i zestaw ćwiczeń rehabilitacyjnych, sam jestem po zerwaniu wiązadła w kolanie i miałem konkretny przykurcz, ale po kilku zabiegach mam już przeprost i zgięcie ok 140 ;)
a jeśli chcesz ćwiczyć w domu to polecam:
- piłka gumowa pod piętę i wciskanie pięty w piłkę
- na plecach dajesz nogi na np łóżko, podciągasz biodra do góry i wciskasz pięty w łóżko
- j.w ale zginasz nogi tak, żeby postawić całe stopy i wypychasz biodra i trzymasz tak ok 60s ;)

robie to na platrofmie i efekty są zaskakująco szybkie ;)

PenQ 31.03.2009 10:09

a więc tak ... zna moze ktoś coś co wzmocni/zregeneruje ściegna, mieśnie itp
Priorytetem są treningi kickboxingu, do tego siłka, no i ostatnio zacząłem cieżko pracować fizycznie bo dobry hajsik, a opłaty niszczą ...
No i powiedzmy, że na treningu nie trafilem dobrze i coś z ramieniem.. lekarz, że niby przeforoswane/naciagniete, ale to nie pierwszy raz ... !

Z góry dzieki za pro rady ! :)

wierny 31.03.2009 10:56

dzięki miba za rady. pozdrawiam

CVC 31.03.2009 16:47

brał ktoś clenbuterol ?? jakie efekty ?

Jarza 01.04.2009 12:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PenQ (Post 701487)
a więc tak ... zna moze ktoś coś co wzmocni/zregeneruje ściegna, mieśnie itp
Priorytetem są treningi kickboxingu, do tego siłka, no i ostatnio zacząłem cieżko pracować fizycznie bo dobry hajsik, a opłaty niszczą ...
No i powiedzmy, że na treningu nie trafilem dobrze i coś z ramieniem.. lekarz, że niby przeforoswane/naciagniete, ale to nie pierwszy raz ... !

Z góry dzieki za pro rady ! :)

Takie coś znalazłem w necie: http://www.mocnysklep.pl/95,arthreo-...-kapsulek.html
i takie: http://www.mocnysklep.pl/220,joint-c...-kapsulek.html

Jest jeszcze Glukozamina ale słyszałem głosy, że to placebo, więc nie będę polecał.
Trzeba to skonfrontować z rzeczywistością. Macie jakieś z tym doświadczenie?

*Michał*TS* 01.04.2009 12:16

Podzieliłby się ktoś z was jakimś dobrym planem na barki, z nastawieniem na mase.

Do tej pory ćwiczyłem w taki sposób, i chętnie bym coś zmienił:

Tył barków - unoszenie hantli 4x10
Wyciskanie sztangi zza karku - 10,8,6
Wyciskanie hantli - 10,8,6
Unoszenie hantli w przód - 3x10
Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia - 3x10

Bi@ły89 01.04.2009 16:22

Glukozamina z Olimpu według mnie bardzo dobra. Stawy są o niebo lepsze jak to jem:)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:45.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl