Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Matura//Po maturze...?? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2848)

zuraw9 01.05.2009 10:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wisl@k_TS (Post 717818)
Co podchodzi pod 'prosty list formalny z angla'?

O prace, z reklamacją, np. do kierownika hotelu, restauracji itd.

Ola7 01.05.2009 12:38

Właśnie zabrałam się za pisanie prezentacji z polskiego.... Jest jakieś minimum czasowe dla takiej prezentacji? Np. powyżej iluś tam minut? :P

Norek 01.05.2009 12:39

Musisz mówić od 7 do 15 minut. Jak będziesz mówić mniej to możesz mieć problem :) A jak się w 15 nie zmieścisz to przerywa Ci komisja. No i wiadomo, że na korzyść to raczej nie działa, choć nic wielkiego się nie stanie.

Ola7 01.05.2009 12:43

No ta górna granica to raczej mi nie grozi :P Ok, to musze jeszcze pomyśleć i cos dopisać, żeby tak do 12 min dobić :D

jgw 01.05.2009 12:51

Ech chciałbym się pouczyć z angielskiego ale nie wiem nawet z czego. Macie jakieś strony albo rady?:)

South 01.05.2009 13:00

tam jest napisane(w tej rozpisce z lekturami ) "wybór wierszy" to skąd mam wiedzieć jakie ?

KoPer 01.05.2009 13:02

wszędzie są inne. genralnie to ważne żeby wiedzieć o czym koleś pisał w swoich wierszach, np. że Wacek Potocki napiedalał na naród i społeczeństwo :D

Aro1234 01.05.2009 13:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ola7 (Post 717953)
No ta górna granica to raczej mi nie grozi :P Ok, to musze jeszcze pomyśleć i cos dopisać, żeby tak do 12 min dobić :D

Ja mam taki temat, że mógłbym gadać 40 minut, ale muszę okroić do 15... :-/

kaftan 01.05.2009 14:13

mam pytanie dotyczące Ludzi Bezdomnych.

Proszę wytłumaczcie mi o co chodzi z;

Bezdomność Moralna:

Tomasz Judym odrzuca możliwość założenia rodziny, obawiając się, że zakiełkuje w nim nasienie dorobkiewicza.

z góry dziękuje

mlynnek 01.05.2009 14:29

eee....no więc taak. Ogólnie rzecz biorąc to ten Tomasz był mocno zajawiony na prace dla ludzi. ale to zapewne wiesz. no i odrzucil ostatecznie tą Joasie(?) chyba tak miała na imie. Nigdy nie myslalem ze ją odrzucił z w/w powodów ale jesli tka no to łatwo rozkminic ze bał sie ze stała praca i kobita w domu sprawią, że porzuci gdzieś swoje ideały które w rutynie dnia codziennie łatwo ulegaja deprecjacji. no przynajmniej ja bym tak napisał.

ale za wzór to mnie nie bierz proszę ;)

unpredictable_wislaczka 01.05.2009 15:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Norek (Post 717951)
Musisz mówić od 7 do 15 minut. Jak będziesz mówić mniej to możesz mieć problem :) A jak się w 15 nie zmieścisz to przerywa Ci komisja. No i wiadomo, że na korzyść to raczej nie działa, choć nic wielkiego się nie stanie.

A nie jest tak,że jak się przekroci 15 minut, to lecą punkty za kompozycję czy coś takiego. Bo komisja ci przerwie i nie zdążysz powiedzieć wniosków,więc nie masz zrealizowanej kompozycji
Też mam temat, o którym można gadać i gadać,więc to 15 min mi jakoś nie na rękę :/

DrewniaQ 01.05.2009 15:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Norek (Post 717951)
Musisz mówić od 7 do 15 minut. Jak będziesz mówić mniej to możesz mieć problem :) A jak się w 15 nie zmieścisz to przerywa Ci komisja. No i wiadomo, że na korzyść to raczej nie działa, choć nic wielkiego się nie stanie.

Chyba Ci nie przerywa, lecz jak zbytnio przekroczysz te 15, wtedy lecą ci punkty za kompozycję.

Aro1234 01.05.2009 15:20

Nam nauczyciele mówili, że dają Ci do zrozumienia często przez "chrząknięcie" czy jakieś inne środki perswazji, żebyś się już zbliżał do końca, ewentualnie powiedzą, abyś przedstawił wnioski.

Mistel 01.05.2009 15:38

Czy wybiera się ktoś na studia na UP? Bardzo jest ta uczelnia oblegana, czy raczej łatwo się tam dostać?

Partition 01.05.2009 16:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mistel (Post 718018)
Czy wybiera się ktoś na studia na UP? Bardzo jest ta uczelnia oblegana, czy raczej łatwo się tam dostać?

To już zależy od kierunku. Są kierunki (jak na przykład administracja), gdzie liczba kandydatów przekracza 12 osób na miejsce. Są też mniej popularne kierunki, choćby chemia, gdzie liczba osób na miejsce oscyluje koło 3. Ale pewnie znajdą się też pozycje, na które brakuje chętnych. ;)

pirat.z.karaibow 01.05.2009 16:19

I jest stres, zaczyna się u mnie ujawniać :-)

Ola7 01.05.2009 17:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pirat.z.karaibow (Post 718028)
I jest stres, zaczyna się u mnie ujawniać :-)

Pewnie to dlatego, że mecz się zbliża :P

wredny.bardzo 02.05.2009 10:10

A kto z maturzystów był wczoraj na meczu? Ja byłem :P

pirat.z.karaibow 02.05.2009 11:13

Obowiązuje nas znajomość nowel Konopnickiej i Orzeszkowej.

Ale których nowel?

Mario Nh 02.05.2009 12:15

Jeśli posiada ktoś podręcznik " z pegazem " do 1 klasy liceum proszę o szybki kontakt na priv !

godzilla 02.05.2009 12:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pirat.z.karaibow (Post 718625)
Obowiązuje nas znajomość nowel Konopnickiej i Orzeszkowej.

Ale których nowel?

mendel i gloria victis

pirat.z.karaibow 02.05.2009 12:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez godzilla (Post 718695)
mendel i gloria victis

Dzięki serdeczne. Jestem w transie, siedzę nad tymi lekturami i nawet Dżumę zrozumiałem :p

Natomiast przede mną jeszcze Ferdydurke, mam nadzieję że mi nie zryje psychiki.

I tak się powinniśmy cieszyć ze nie obowiązuje nas Quo Vadis :-)

Aro1234 02.05.2009 12:30

Quo Vadis to przecież jedna z najprostszych lektur w liceum...

pirat.z.karaibow 02.05.2009 12:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Aro1234 (Post 718708)
Quo Vadis to przecież jedna z najprostszych lektur w liceum...

Tak, ale dzięki temu że nie ma jej w spisie mamy jedną lekturę mniej :-)

A czy przypadkiem nie obowiązują nas encykliki JP II?

pirat.z.karaibow 02.05.2009 12:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kamikaze (Post 718715)
Od tego roku chyba Was obowiązuje :>

Miała obowiązywać ale nie obowiązuję. Legutko chciał i była w kanonie, ale Sawicki ją usunął.

pirat.z.karaibow 02.05.2009 12:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kamikaze (Post 718720)
No ale w informatorze aktualnym jest.

http://www.cke.edu.pl/images/stories...9_matura_a.pdf

Ten jest aktualny.

Ja sobie muszę zrobić przerwę bo zaraz zajdę. Przez 3 lata się nie nauczyłem tyle ile przez ostatni tydzień, a przecież jeszcze jutro, i poniedziałek, i wtorek :lol:

Mario Nh 02.05.2009 12:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 718692)
Jeśli posiada ktoś podręcznik " z pegazem " do 1 klasy liceum proszę o szybki kontakt na priv !

To plus:

ile jest punktów za kompozycję ?

Właśnie się zorientowałem że mam inną kolejność w planie ramowym wypowiedzi który oddałem a inną w prezentacji. W planie czwarta lektura powinna iść na pozycję drugą, a druga za czwartą tym samym.


Zero za kompozycję ?

Kamil 02.05.2009 13:04

a przypadkiem plan ramowej wypowiedzi nie jest tylko i wylacznie dla ciebie i nie jest oceniany? takze wydaje mi sie ze mozesz w jakiej chcesz kolejnosci opowiadac

igor1906 02.05.2009 13:19

omg ludzie jaki stres, ja zadnej lektury jeszcze nie umiem :D mam nadzieje ze chociaz 40% wejdzie :D tak to jest jak sie non stop ze szkoly spier****lo, w szczegolnosci z polskiego na ktorym albo spalem albo mnie nie bylo :D

KamAr 02.05.2009 13:39

ja dzisiaj od rana zły jak nigdy. Nikt się ze mną nie może dogadać. Chyba sobie uświadomiłem, że w poniedziałek matura...;>


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:53.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl