![]() |
Cytat:
|
Co do Pasjonatów to jak dla mnie posiadają jeden z najbardziej klimatycznych kawałków jakie dane mi było usłyszeć - Stalowy Potwór
kto nie zna to -> http://www.youtube.com/watch?v=0yJc-...eature=related |
BoSski Roman Krak 3 zmiazdzyl płyta Kozak:)
Polecam! |
co do Czarnego Złota: Tede, Gutek, Gano, Fokus, Dab - Mówią o mnie w mieście
|
Jeśli ma ktoś płytę Szajki "uliczny styl" niech wrzuci ją tu. Z góry dzięki.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
morwe drzewo polecam, kawał dobrego hh, ale to byly czasy... pierwsze hh w opolu, bitwa w płocku teraz to sie disuja nawzajem i nagrywaja teledyski( chociaz Parias wg. mnie kozak teledysk) dajcie linka do tego romana, z chęcia przeslucham co znow wymyslil |
brat 3, wyprawa nocna 4, jp 7, na 100% 3 i 1/3...
ogien ogien ! ogien ogien ! ____ Wiadomo coś nowego na temat Pariasa ? |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Nie che nic mówić, ale temat ma być ponoć bez komercji,a Tede jest lepsza reklamą niż Gosia Andrzejewicz.
|
A ja poprę DominoForza. Z tego towarzystwa najmniej mi pasuje Tede. Nie przepadam po prostu za jego stylem (Ryśka P też ;-] ). Wolałbym, żeby w tym towarzystwie zamiast Tedego pojawił się Rahim, albo Joka.
|
Cytat:
Tede płytą S.P.O.R.T zmiazdzyl i dlugo nikt nie mogl jej pobic. Potem juz w dół. Tak samo jak warszawski. Te nowe płytki, nowe bity, nie pasują do tego. to był tedzik...http://www.youtube.com/watch?v=C7SSQhpKMwc |
Cytat:
jak na poczatku widzialem slusznosc jego dissu tak teraz widac ze to tylko napedza im promocje na plyty a to ze Rysiek jest "impulsywny" to Jacus sobie sprytnie rozkminil |
Tak samo było z dissem Tedego z Płomieniem, głównie chodziło o zrobienie sobie promocji.
|
Będę wrzucał rap klasyki polskiego podziemia. Tylko płyty ogólnie uznane jako pozycje obowiązkowe dla słuchacza rapu. Codziennie po płycie i kilka słów o niej.
Na początek klasyk przez duże K, przez wielu uważana za najlepszą płytę w polskim undergroundzie. Wydana w 2005 roku płyta już po premierze okrzyknięta zostałą klasykiem. Luz w nawijce Smarka idealnie uzupełniaja bity Kix'a. Na potwierdzenie moich słów fragment recenzji która ukazała się nie długo po premierze: "Smark już od pierwszych minut pokazuje nam świetną technikę i obsypuje nas punchline'ami, a do tego napierdala swoje wersy z taką charyzmą, że mógłby nią obdarzyć chyba wszystkich bezpłciowych raperów w naszym kraju. Właśnie charyzma plus flow wyróżniają Smarka na tle milionów zajaranych Pezetem wanabeez, którzy stawiając jedynie na technikę zapominają, że rap to też muzyka i musi to jakoś brzmieć. Tematycznie nie ma tu nic wyszukanego, zresztą już po tytułach widać, że dostajemy standard. Ale nawet standard gdzie dostaniemy dobre linijki i bity może brzmieć zajebiście - i dokładnie tak jest w przypadku "Najebawszy"." Smarki Smark/Kixnare/DJ Pysk - Najebawszy EP (Moda na Epke) http://2.bp.blogspot.com/_Kn5DP87rXj...-2005-41st.jpg Kod:
01. Kawałek O Rapie (Oko Za Oko, Rym Za Ząb) Kod:
http://www.sharingmatrix.com/file/7134361/Smarki_Pysk_Kixnare_-_Najebawszy_EP__2005_.rar |
Jak ktoś nie słyszał to ściągać śmiało ;)
|
Cytat:
Na polanie rosną same Coś do dupy to zbieranie Bo schylanie trudne jest Wybieranie tych jadalnych bardzo żmudne jest..." Trochę późno ta twoja "klasyka" się narodziła...:-/ Smarki Smark... gratuluję... Chciałeś?? No to masz Klasyka... "...1997 rok, polski język teraz mam głos stop, dokąd biegniesz, ej, ty stój żywot znów ryzykujesz ty swój twój styl zły, lecz przyszłości nie ma w nim twój krok pokazujesz ty tym, czym polska zalewana - to bracia Dalton to Waszyngton, kamuflujesz swąd, won stąd..." http://www.youtube.com/watch?v=iJ96ZzvyGDM |
po pierwsze o ile mnie pamięć nie myli to płyta "Centrum" WYP3 z którego wrzuciłeś track wyszła legalnie w wytwórnik Kozaka R.R.X. a wyrażnie napisałem ze wrzucam płyty wydawane na nielegalu
po drugie przesłuchałeś wogóle to co wrzuciłem ? po trzecie napisz mi jeszcze że 26 grudnia 2000 skończył się rap ... |
Cytat:
Po drugie nie słucham smarków.:shock: Po trzecie to nie jest klasyka.:shock: |
po pierwsze nie tylko ja tak uważam
po drugie gratuluje że oceniasz "książkę po okładce" po trzecie zależy czy przez słowo klasyka rozumiemy płyty które były w pewnym stopniu początkiem rapu w Polsce (za takie uważam np.WYP3) czy przez słowo klasyka rozumiemy płyty uznane za takowe przez większość słuchaczy.Ja przychylam się do tego drugiego podejścia A jako "dowód" daje linka http://www.youtube.com/watch?v=GkyRZvsI8DY Dla mnie jeżeli na kocercie 5 lat po premierze płyty ludzie znaja całe teksty na koncertach i nawijają głośniej od autora to tak uważa taką płyte za klasyczną Chętnie z Toboą podyskutuje ale na PW żeby nie zaśmiecać tematu. |
Temat i forum właśnie służy do dyskusji .
Proponuję żeby właśnie goście i członkowie tego forum zaczęli się wypowiadać czy uznają "Smarki Smarka" za klasyka rapu przez duże K . Sam jestem ciekaw wpisów. Pozdro. |
Owszem Epka Smarka jest jedną z najlepszych w polsce no może Małpa wydał równie świetną. Ale Smark świetnie nawija w Brudnych Sercach. Liczę na to, że jednak wydadzą płytę. Smark jest jednym z moich ulubionych raperów ale to tylko moje zdanie:)
|
Myślę między nazywaniem kogoś ulubionym raperem,a klasyką to jest delikatna różnica .
|
Ale czemu jego Epka nie może być klasykiem??? to jest jakaś różnica czy wyszła ona 5 czy 10 lat temu??
|
Zanim Tetris zaczął wydawać płyty/mixtapy w krótkich odstępach czasu przez kilka lat wydał jedynie jedną epkę, ale za to jaką ;) Wydana w 2004 roku Naturalnie EP która wystarczyła aby zadowolić przeciętnego słuchacza przez nastepne 5 długich zim do następnego wydawnictwa, a kawałek Magnum to prawdziwe mistrzostwo.
Tetris - Naturalnie EP http://images22.fotosik.pl/147/201df8428b34c06emed.gif Kod:
01. SoloKod:
http://www.sharingmatrix.com/file/7135173/TeTris_-_Naturalnie_EP_2004.rar |
Płyta Szajki-Uliczny Styl Kozak ! Polecam!
|
Ja z TeTrisa mogę wszytkim polecić "Stick 2 My Name Rights". To mixtape do którego wracam miliony razy i chyba naprawdę nigdy mi się nei znduzi chociaż, to tylko coś koło pół godzinki słuchania...Naprawdę świetne brzmienia, połączone z fajnym klimatem, ciekawymi tekstami, według wielu (m.in moim skromnym zdanie) to mixtape który bije poziomem późniejsza płytę TeTrisa "Dwuznacznie" (mimo iż ta stała również na niezłym poziomie), także naprawdę warto posłuchać.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:45. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl