![]() |
To jest jakaś paranoja. Owszem może i Kokoszka ma prawo do wykorzystania tej kombinacji Łebstera ale chyba sam się tej szansy pozbawiał. Przepisy chyba jasno precyzują ,punkt po punkcie jakie warunki muszą zostać spełnione przez zainteresowane strony ,żeby do takiego transferu doszło. Ciekaw jestem ,że Kokoszka podał nazwę klubu do którego ma zamiar się przenieść w tym piśmie do władz Wisły? Jeżeli tego nie zrobił to możemy ze względów proceduralnych wypiąć się na to postanowienie zbrojnej szajki Blattera zwanej FIFĄ. Jeżeli jednak okaże się ,że wszystkie wymogi zostały przez zawodnika dopełnione a Bednarz i Wilczek świadomie to zataili (też nie wiem ****a po co) to jest to kompromitacja na całej linii. Teraz to pewnie ani grosza złamanego nie dostaniemy za tego ...ach już nie będę używał brudnych słów. Jedno jest pewne - jakim piłkarzem Kokoszka będzie tego nie wiemy, ale jakim jest człowiekiem to widać jak na dłoni. Zdradził klub, który go wychował oby mu los za to odpłacił. Dziękuję.
|
Czy ktoś widział to oświadczenie?
Szukałem na fifa.com ale nie znalazłem. |
widać benhauer ma dojścia jak listkiewicz :)
|
celny komentarz
el Neuro Wiślak "...czegoś tu nie rozumiem. Nawet jeśli Kokoszka mógł odejść na mocy tego Webstera - to dlaczego nie zapłacił odszkodowania dotychczasowemu klubowi i dlaczego wobec Włochów twierdził, że jest wolnym zawodnikiem? Wolnym będzie dopiero po WPŁACENIU odpowiedniej kwoty (reszta zarobków + ekwiwalent za wyszkolenie + reprezentant kraju). Może to być nawet z pół miliona euro. Czy Kokoszka miał taką kwotę? Wątpię, by mamusia mu dała. Teraz fifa oficjalnie popiera łamanie prawa. Na razie padło na Wisłę, ale jeśli za jakiś czas inny zachodni klub zechce zawrócić w głowie Robertowi Lewandowskiemu czy innej młodej gwieździe? Jak dla mnie, łajdackie reguły w rodzaju "prawa Webstera" - powinny być zabronione. Z klubu można odejść na wiele sposobów (sprzedaż, rozwiązanie kontraktu za porozumieniem, itp.), a nie podcierając sobie tyłek ważnym kontraktem "... [komentarz do informacji na weszło.com - już zwalniają Bednarze hehe ;-) ] |
No, definitywnie straciliśmy Kokoszkę. A właściwie - kasę za jego transfer. To dotkliwa strata, bo za tego członka (najdelikatniejsze określenie, jakie pasuje do Adasia) można było dostać ok. 1 mln €.
Jakie to ma dla nas znaczenie? 1. To fatalna decyzja dla wszystkich polskich klubów. Wbrew pozorom sprawa Kokoszki nie była typowym przypadkiem prawa Webstera, podpisał dodatkową klauzulę o podwyższeniu poborów. Mimo to FIFA zinterpretowała to na jego korzyść. Należy się teraz spodziewać rosnącej liczby takich przypadków - zawodników którzy wypowiadając kontrakt odejdą na Zachód (na ławkę). Tym samym nasza piłkarska pustynia jeszcze łatwiej będzie ograbiana z nielicznych solidnych grajków - ale teraz na domiar złego za śmieszne, symboliczne pieniądze. 2. Dla Wisły to oznacza o 1 mln € mniej - w najgorszym przypadku te pieniądze poszły by na spłatę tele-fonikowego długu, w najlepszym... szkoda gadać. 3. Cupiał musi być teraz autentycznie wkurzony i los Bednarza jest chyba przesądzony. Niestety w tej sprawie jego wina jest bezsprzeczna. |
Ten ekwiwalent który mają za naszego człona zapłacić to coś ok 400 - 500 tyś euro więc realnie stracimy mniej.
|
mam nadzieje że ten "członek" zagra kiedyś jeszcze w Krakowie, przynajmniej w reprezentacji i zgotujemy mu miłe przywitanie.. he he
|
Niestety ale ta FIFA to jest pomyłka na całej linii. To jest organizacja, która rządzi się całkowicie swoimi prawami.
Ich decyzje są uzależnione od grubości portfela stron oraz towarzysko-politycznych układów a przez to często gęsto całkowicie niezrozumiałe. Piłkarzyk chciał skorzystać z prawa Webstera - ok, jego sprawa. Niemniej z przedstawionych przez Wisłę faktów wynika, że nie zachował należnej procedury (brak podania w swoim oświadczeniu klubu, który do którego odchodzi oraz brak wpłaty kwoty tzw. wykupnego) a zatem biorąc pod uwagę podstawowe zasady formalnoprawne decyzja FIFA powinna być jednoznacznie korzystna dla klubu. ALe gdzie tam, jakaś Wisła z jakiejś Polski - trzeba ich przykładowo udupić. Na mocy tego precedensu piłkarzyki mogą sobie machnąć jakimś papierkiem i po prostu odejść do innego klubu. Ciekawe czy decyzja byłaby podobna, gdyby chodziło o grajka z Premiership, Bundesligi itp. Co do winy Bednarza to nie jestem taki przekonany - bo biorąc pod uwagę powyższe to postępowanie Kokoszki było sprzeczne z dotychczasowym stanowiskiem FIFA więc Bednarz miał prawo oczekiwać że racja jest po stronie klubu. Podobnie z ostatnim zamieszaniem wokół kuratora w PZPN - jak Putin rozwalił rosyjską federację w diabły to nikt słowa nie powiedział no ale przecież ruska kasa finansuje bezpośrednio i pośrednio 1/4 klubów a i FIFĘ pewnie też. To paluszkiem nie kiwnęli. A jak Misza Iglasty był w zagrożeniu to od razu wykluczenie. Taka ich logika portfelowa. |
Cytat:
|
Cytat:
Natomiast pismo Kokoszki zostało upublicznione i opublikowane na stronie oficjalnej. |
Cytat:
|
Cytat:
Zacytuję komentarz do newsa z TWSD: Cytat:
Oczywiście jeśli nawet to prawda, to może być i tak, że Bednarz próbował zwalić winę na RN, a ta zapewne na niego (przed Cupiałem). Oczywiste jest też, kto w razie takiego sporu poleci, a gdyby to nie dla wszystkich oczywistym było, dla ułatwienia dodam, że nie będą to członkowie RN ;) |
Na transfermarkcie widnieje kwota 400 k euro za Kokoszę.
|
A ciekawe co będzie jak angole nie będą chcieli płacić tzw wykupnego? Przecież ona dawno już powinna wpłynąć.
Przepraszam faktyczne Empoli to raczej włoska drużyna :-) |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
Pozatym przy braku jakichkolwiek checi ze strony pilkarza, to nic sie nie dalo zrobic.W****iaja jedynie ,po raz kolejny, slowa bez zadnego pokrycia ,ale do tego juz zdolalismy sie przyzwyczaic.
Ciekawe czy teraz Wlosi badz pilkarz beda sie mogli domagac odszkodowania:> |
Cytat:
|
Cytat:
Traktują nas gorzej niż Uzbekistan. Włosi sobie mogą rejestrować piłkarza, piłkarz może grać, a co do zapłaty - to się zobaczy. Obawiam się, że ww. "sąd" (banda mafiozów z FIFY) ustali jakieś śmieszne odstępne w wysokości 50 tys. €. Tak się to skończy. |
Cupial takich prawnikow se zatrudnil takich ma... Niby taki biznesmen wielki, a otacza sie ludzmi, ktorzy doja go na kazdym kroku jak chca, nie potrafia zadbac o jego interesy i podjudzaja do roznych dziwnych decyzji. Albo Cupial jest po prostu takim chlopkiem roztropkiem, prostaczkiem, ktory wykorzystal koniunkture, dobry pomysl i dorobil sie szybko wielkich pieniedzy. Nie wiem, jakis taki kompletny brak wyczucia sytuacji, ludzi, ktorych mianuje na rozne stanowiska, takiej zwyczajnej inteligencji i rozsadku. Albo ma po prostu Wisle w 4 literach i malo go obchodzi co sie tu juz dzieje stad takie wrazenie. Chociaz chyba to pierwsze, skoro nie przeszkadzali mu ludzie pokroju Kapki, Hellera, Rogali itp... a wadzill np. Kasperczak czy Petrescu.
|
Cytat:
Z tego co czytałem, to tymczasowy certyfikat już do Empoli został wysłany (dotarł?), więc Kokoszka może grać. Właśnie o to chodzi. Nie zapłacili nic (ani oni, ani tym bardziej Kokoszka), czyli złamali postanowienia tego prawa na podstawie którego ta ****a bita u nich jest a mimo to on i tak może grać. Paranoja! |
Pewnie tak zadecydują,że Wisła będzie musiała szanownym Włochom zapłacić odszkodowanie za "bezprawne" przetrzymywanie certyfikatu. Zobaczycie ,że grosza ****a , złamanego grosza za tego "członka" nie dostaniemy.
|
Cytat:
|
takie rzeczy jak odejście Kokosa za free zdarzaja sie w świecie i nie ma co lamentowac, równie dobrze fani Santosu moga miec żal do właściciela klubu o to że Marcelo trafił za free do Wisełki
|
pana Kokoszkę Webstera z chęcią powitałbym na R22 przy okazji jakiegokolwiek meczu kadry
jak nie chodzę na mecze tzw. Reprezentacji tak na mecz w którym maiłby zagrać ten rzadki fiucik wybiorę się bezapelacyjnie |
Za Zdzisława takie rzeczy się nie zdarzały. Ja cały czas trzymam się tego że Kokoszkę zepsuł Leo jakimiś chorymi powołaniami.
Odwołania od werdyktu FIFA bym się nie spodziewał, bo wiąże się to z określoną wpłatą pieniężną. Chyba że wynajdziemy dobrych adwokatów z kartą na ręku. |
Ciekawe jak długo może Kokoszka grać na tym tymczasowym certyfikacie bo coś czuje że Empoli średnio będzie miała ochotę płacić te 500 tyś.
A co będzie jeśli powiedzmy Kokoszka zagra na tym certyfikacie miesiąc oni zobaczą jakiego wybitnego zawodnika mają i mu podziękują a nam nie zapłacą. I jeszcze jedno naszemu klubowi marzyły sie dwie bańki - ale myślę że 500 tyś to akurat tyle ile on jest wart. a tu potwierdzeni moich wątpliwości Włosi udaja że nabyli Kokoszkę jako wolnego zawodnika http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32282,t...wiadomosc.html. Oj będą z tego jeszcze nie złe jaja i nie wiem czy tej całej dyskusji o Kokoszce nie będzie trzeba przenieść do tematu Nasi piłkarze - fakty ........ :evil: |
Podkreślam że te szacunki - ile dostaniemy za Kokosa - to pisanie palcem po wodzie. Wszystko zależy od sądu FIFA, który już nas skrzywdził i nie ma żadnych racjonalnych podstaw by w tej sprawie nie postąpił podobnie.
Najlepsze jest to, że Empoli uważa Kokosa za zawodnika wolnego - z kartą w ręce. A więc ich nie obchodzi, co zrobi sam zawodnik. I o tą kasę może będziemy się wykłócać latami. Z menedżerem Kokoszki. Włosi mają chody w FIFA i UEFA, więc nie grożą im żadne kary. Gdyby jednak jakimś cudem Wisła dostała za Kokosa owe 400-500 tys. (bardzo optymistyczna wersja) - to jest to i tak jakieś 300-400 tys. € do tyłu. Owszem, prywatnie sądzę że Kokoszka jest jeszcze dosyć słabym zawodnikiem, ale tu płaci się za potencjał i nazwę "reprezentant Polski". 800 tys. € to minimum, co można było dostać za takiego grajka. Fakt, że maksimum (wyłączając kluby rosyjskie) to 1,5 mln. |
Cytat:
To absurdalne ale zzy można być pewnym że tak nie stwierdzą? |
jeszcze zobaczycie że na tym że ten pajacyk od nas odszedł to tylko skorzystamy o ile już nie jesteśmy do przodu biorąc pod uwage gre Diaza i przyjście Marcelo
oby nam te 400-500 tys euro wypłacili to już byłoby całkiem ok. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:29. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl