Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

Bronex 14.10.2008 23:54

To jest jakaś paranoja. Owszem może i Kokoszka ma prawo do wykorzystania tej kombinacji Łebstera ale chyba sam się tej szansy pozbawiał. Przepisy chyba jasno precyzują ,punkt po punkcie jakie warunki muszą zostać spełnione przez zainteresowane strony ,żeby do takiego transferu doszło. Ciekaw jestem ,że Kokoszka podał nazwę klubu do którego ma zamiar się przenieść w tym piśmie do władz Wisły? Jeżeli tego nie zrobił to możemy ze względów proceduralnych wypiąć się na to postanowienie zbrojnej szajki Blattera zwanej FIFĄ. Jeżeli jednak okaże się ,że wszystkie wymogi zostały przez zawodnika dopełnione a Bednarz i Wilczek świadomie to zataili (też nie wiem ****a po co) to jest to kompromitacja na całej linii. Teraz to pewnie ani grosza złamanego nie dostaniemy za tego ...ach już nie będę używał brudnych słów. Jedno jest pewne - jakim piłkarzem Kokoszka będzie tego nie wiemy, ale jakim jest człowiekiem to widać jak na dłoni. Zdradził klub, który go wychował oby mu los za to odpłacił. Dziękuję.

coolibeer 15.10.2008 01:04

Czy ktoś widział to oświadczenie?
Szukałem na fifa.com ale nie znalazłem.

miki2006 15.10.2008 01:46

widać benhauer ma dojścia jak listkiewicz :)

Bronex 15.10.2008 04:50

celny komentarz

el Neuro Wiślak
"...czegoś tu nie rozumiem. Nawet jeśli Kokoszka mógł odejść na mocy tego Webstera - to dlaczego nie zapłacił odszkodowania dotychczasowemu klubowi i dlaczego wobec Włochów twierdził, że jest wolnym zawodnikiem? Wolnym będzie dopiero po WPŁACENIU odpowiedniej kwoty (reszta zarobków + ekwiwalent za wyszkolenie + reprezentant kraju). Może to być nawet z pół miliona euro. Czy Kokoszka miał taką kwotę? Wątpię, by mamusia mu dała. Teraz fifa oficjalnie popiera łamanie prawa. Na razie padło na Wisłę, ale jeśli za jakiś czas inny zachodni klub zechce zawrócić w głowie Robertowi Lewandowskiemu czy innej młodej gwieździe? Jak dla mnie, łajdackie reguły w rodzaju "prawa Webstera" - powinny być zabronione. Z klubu można odejść na wiele sposobów (sprzedaż, rozwiązanie kontraktu za porozumieniem, itp.), a nie podcierając sobie tyłek ważnym kontraktem "...

[komentarz do informacji na weszło.com - już zwalniają Bednarze hehe ;-) ]

flamengista 15.10.2008 07:28

No, definitywnie straciliśmy Kokoszkę. A właściwie - kasę za jego transfer. To dotkliwa strata, bo za tego członka (najdelikatniejsze określenie, jakie pasuje do Adasia) można było dostać ok. 1 mln €.

Jakie to ma dla nas znaczenie?

1. To fatalna decyzja dla wszystkich polskich klubów. Wbrew pozorom sprawa Kokoszki nie była typowym przypadkiem prawa Webstera, podpisał dodatkową klauzulę o podwyższeniu poborów. Mimo to FIFA zinterpretowała to na jego korzyść. Należy się teraz spodziewać rosnącej liczby takich przypadków - zawodników którzy wypowiadając kontrakt odejdą na Zachód (na ławkę). Tym samym nasza piłkarska pustynia jeszcze łatwiej będzie ograbiana z nielicznych solidnych grajków - ale teraz na domiar złego za śmieszne, symboliczne pieniądze.

2. Dla Wisły to oznacza o 1 mln € mniej - w najgorszym przypadku te pieniądze poszły by na spłatę tele-fonikowego długu, w najlepszym... szkoda gadać.

3. Cupiał musi być teraz autentycznie wkurzony i los Bednarza jest chyba przesądzony. Niestety w tej sprawie jego wina jest bezsprzeczna.

Dive Pirate 15.10.2008 07:46

Ten ekwiwalent który mają za naszego człona zapłacić to coś ok 400 - 500 tyś euro więc realnie stracimy mniej.

kucharz_77 15.10.2008 07:57

mam nadzieje że ten "członek" zagra kiedyś jeszcze w Krakowie, przynajmniej w reprezentacji i zgotujemy mu miłe przywitanie.. he he

sandomingo 15.10.2008 08:11

Niestety ale ta FIFA to jest pomyłka na całej linii. To jest organizacja, która rządzi się całkowicie swoimi prawami.

Ich decyzje są uzależnione od grubości portfela stron oraz towarzysko-politycznych układów a przez to często gęsto całkowicie niezrozumiałe.
Piłkarzyk chciał skorzystać z prawa Webstera - ok, jego sprawa. Niemniej z przedstawionych przez Wisłę faktów wynika, że nie zachował należnej procedury (brak podania w swoim oświadczeniu klubu, który do którego odchodzi oraz brak wpłaty kwoty tzw. wykupnego) a zatem biorąc pod uwagę podstawowe zasady formalnoprawne decyzja FIFA powinna być jednoznacznie korzystna dla klubu.
ALe gdzie tam, jakaś Wisła z jakiejś Polski - trzeba ich przykładowo udupić.
Na mocy tego precedensu piłkarzyki mogą sobie machnąć jakimś papierkiem i po prostu odejść do innego klubu. Ciekawe czy decyzja byłaby podobna, gdyby chodziło o grajka z Premiership, Bundesligi itp.

Co do winy Bednarza to nie jestem taki przekonany - bo biorąc pod uwagę powyższe to postępowanie Kokoszki było sprzeczne z dotychczasowym stanowiskiem FIFA więc Bednarz miał prawo oczekiwać że racja jest po stronie klubu.

Podobnie z ostatnim zamieszaniem wokół kuratora w PZPN - jak Putin rozwalił rosyjską federację w diabły to nikt słowa nie powiedział no ale przecież ruska kasa finansuje bezpośrednio i pośrednio 1/4 klubów a i FIFĘ pewnie też. To paluszkiem nie kiwnęli. A jak Misza Iglasty był w zagrożeniu to od razu wykluczenie.
Taka ich logika portfelowa.

Pablooo 15.10.2008 08:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 615671)
Niemniej z przedstawionych przez Wisłę faktów wynika

FAKTÓW, takich jak "Mamy podpisany kontrakt z Dolhą"?

sandomingo 15.10.2008 08:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablooo (Post 615674)
FAKTÓW, takich jak "Mamy podpisany kontrakt z Dolhą"?

Kontraktu Dolhy nikt na oczy nie widział, to było tylko marzenie Hellera
Natomiast pismo Kokoszki zostało upublicznione i opublikowane na stronie oficjalnej.

Pablooo 15.10.2008 09:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 615677)
Kontraktu Dolhy nikt na oczy nie widział, to było tylko marzenie Hellera
Natomiast pismo Kokoszki zostało upublicznione i opublikowane na stronie oficjalnej.

Ja widziałem upubliczniony dokument, potwierdzający że Tristan jest zawodnikiem Wisły ;-)

it 15.10.2008 09:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 615665)
3. Cupiał musi być teraz autentycznie wkurzony i los Bednarza jest chyba przesądzony. Niestety w tej sprawie jego wina jest bezsprzeczna.

Co do tej bezsprzecznej winy, to nie byłbym tego wcale taki pewien.

Zacytuję komentarz do newsa z TWSD:

Cytat:

proinfor, 15.10.2008, 08:19
Z tego co pamiętam to w LidzePlusExtra kiedy gościem był Bednarz to mówił, że już w zimie sygnalizował Radzie Nadzorczej, że z papierów wynika że za pół roku Kokoszka może wyciąć taki numer i z tego co powiedział C+ to nie dostał zielonego światła na jakieś spektakularne sposoby zatrzymania Kokosa. Zakładając więc, że w tym wywiadzie mówił prawdę to winę za takie załatwienie sprawy ponosi Rada Nadzorcza a nie Bednarz.
Jeśli te domniemane słowa Bednarza są prawdziwe, to trudno tu mówić o jego winie.

Oczywiście jeśli nawet to prawda, to może być i tak, że Bednarz próbował zwalić winę na RN, a ta zapewne na niego (przed Cupiałem).
Oczywiste jest też, kto w razie takiego sporu poleci, a gdyby to nie dla wszystkich oczywistym było, dla ułatwienia dodam, że nie będą to członkowie RN ;)

tofik 15.10.2008 11:03

Na transfermarkcie widnieje kwota 400 k euro za Kokoszę.

KOMINEK 15.10.2008 11:37

A ciekawe co będzie jak angole nie będą chcieli płacić tzw wykupnego? Przecież ona dawno już powinna wpłynąć.

Przepraszam faktyczne Empoli to raczej włoska drużyna :-)

Dive Pirate 15.10.2008 11:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 615725)
A ciekawe co będzie jak angole nie będą chcieli płacić tzw wykupnego? Przecież ona dawno już powinna wpłynąć.

jeśli już to Włosi :D - muszą zapłacić te 400 tys e bo fifa im certyfikatu nie wyda.

Robert_wislak 15.10.2008 14:07

Cytat:
Cytat:

proinfor, 15.10.2008, 08:19
Z tego co pamiętam to w LidzePlusExtra kiedy gościem był Bednarz to mówił, że już w zimie sygnalizował Radzie Nadzorczej, że z papierów wynika że za pół roku Kokoszka może wyciąć taki numer i z tego co powiedział C+ to nie dostał zielonego światła na jakieś spektakularne sposoby zatrzymania Kokosa. Zakładając więc, że w tym wywiadzie mówił prawdę to winę za takie załatwienie sprawy ponosi Rada Nadzorcza a nie Bednarz
To jest prawda, przestańcie wszystko zrzucać na Bednarza. Sam go nie popieram ale mając za szefów takie ci*y z RN i 0 na wydatki w klubie Mistrza Polski to i tak dobrze kombinował.

1q2 15.10.2008 14:42

Pozatym przy braku jakichkolwiek checi ze strony pilkarza, to nic sie nie dalo zrobic.W****iaja jedynie ,po raz kolejny, slowa bez zadnego pokrycia ,ale do tego juz zdolalismy sie przyzwyczaic.

Ciekawe czy teraz Wlosi badz pilkarz beda sie mogli domagac odszkodowania:>

4fan_player 15.10.2008 14:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 615778)
Ciekawe czy teraz Wlosi badz pilkarz beda sie mogli domagac odszkodowania:>

jedynie zajebane w łeb mogą dostać makaroniarze :D

flamengista 15.10.2008 18:02

Cytat:

Wisła otrzymała od FIFA pismo, w którym została poinformowana, że włoska federacja piłki nożnej ma prawo zarejestrować Adama Kokoszkę do gry w drużynie Empoli - informuje oficjalna strona krakowskiego klubu.

Równocześnie FIFA poinformowała, że wszelkie sprawy finansowe dotyczące przejścia Kokoszki do włoskiego klubu będą rozstrzygane w późniejszym terminie przez sąd, który zbierze się w poszerzonym składzie. Zarząd klubu, w porozumieniu z kancelarią prawną, zapozna się dokładnie z uzasadnieniem przesłanym przez światową federację i podejmie stosowne decyzje co do dalszego postępowania Wisły Kraków w tej sprawie.
wisla.krakow.pl

Traktują nas gorzej niż Uzbekistan.

Włosi sobie mogą rejestrować piłkarza, piłkarz może grać, a co do zapłaty - to się zobaczy. Obawiam się, że ww. "sąd" (banda mafiozów z FIFY) ustali jakieś śmieszne odstępne w wysokości 50 tys. €. Tak się to skończy.

nesta 15.10.2008 19:14

Cupial takich prawnikow se zatrudnil takich ma... Niby taki biznesmen wielki, a otacza sie ludzmi, ktorzy doja go na kazdym kroku jak chca, nie potrafia zadbac o jego interesy i podjudzaja do roznych dziwnych decyzji. Albo Cupial jest po prostu takim chlopkiem roztropkiem, prostaczkiem, ktory wykorzystal koniunkture, dobry pomysl i dorobil sie szybko wielkich pieniedzy. Nie wiem, jakis taki kompletny brak wyczucia sytuacji, ludzi, ktorych mianuje na rozne stanowiska, takiej zwyczajnej inteligencji i rozsadku. Albo ma po prostu Wisle w 4 literach i malo go obchodzi co sie tu juz dzieje stad takie wrazenie. Chociaz chyba to pierwsze, skoro nie przeszkadzali mu ludzie pokroju Kapki, Hellera, Rogali itp... a wadzill np. Kasperczak czy Petrescu.

pan Dudi 15.10.2008 19:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Hypocrite (Post 615727)
jeśli już to Włosi :D - muszą zapłacić te 400 tys e bo fifa im certyfikatu nie wyda.


Z tego co czytałem, to tymczasowy certyfikat już do Empoli został wysłany (dotarł?), więc Kokoszka może grać. Właśnie o to chodzi. Nie zapłacili nic (ani oni, ani tym bardziej Kokoszka), czyli złamali postanowienia tego prawa na podstawie którego ta ****a bita u nich jest a mimo to on i tak może grać. Paranoja!

Bronex 15.10.2008 22:05

Pewnie tak zadecydują,że Wisła będzie musiała szanownym Włochom zapłacić odszkodowanie za "bezprawne" przetrzymywanie certyfikatu. Zobaczycie ,że grosza ****a , złamanego grosza za tego "członka" nie dostaniemy.

KOMINEK 15.10.2008 22:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 615895)
Cupial takich prawnikow se zatrudnil takich ma... Niby taki biznesmen wielki, a otacza sie ludzmi, ktorzy doja go na kazdym kroku jak chca, nie potrafia zadbac o jego interesy i podjudzaja do roznych dziwnych decyzji. Albo Cupial jest po prostu takim chlopkiem roztropkiem, prostaczkiem, ktory wykorzystal koniunkture, dobry pomysl i dorobil sie szybko wielkich pieniedzy. Nie wiem, jakis taki kompletny brak wyczucia sytuacji, ludzi, ktorych mianuje na rozne stanowiska, takiej zwyczajnej inteligencji i rozsadku. Albo ma po prostu Wisle w 4 literach i malo go obchodzi co sie tu juz dzieje stad takie wrazenie. Chociaz chyba to pierwsze, skoro nie przeszkadzali mu ludzie pokroju Kapki, Hellera, Rogali itp... a wadzill np. Kasperczak czy Petrescu.

Nesta jakiego tematu nie otworze to Ty tam jedziesz po Cupiale. Zlituj się Wać Pan.

AYALA 15.10.2008 23:22

takie rzeczy jak odejście Kokosa za free zdarzaja sie w świecie i nie ma co lamentowac, równie dobrze fani Santosu moga miec żal do właściciela klubu o to że Marcelo trafił za free do Wisełki

manson777 16.10.2008 00:02

pana Kokoszkę Webstera z chęcią powitałbym na R22 przy okazji jakiegokolwiek meczu kadry
jak nie chodzę na mecze tzw. Reprezentacji
tak na mecz w którym maiłby zagrać ten rzadki fiucik
wybiorę się
bezapelacyjnie

gigant 16.10.2008 00:30

Za Zdzisława takie rzeczy się nie zdarzały. Ja cały czas trzymam się tego że Kokoszkę zepsuł Leo jakimiś chorymi powołaniami.
Odwołania od werdyktu FIFA bym się nie spodziewał, bo wiąże się to z określoną wpłatą pieniężną. Chyba że wynajdziemy dobrych adwokatów z kartą na ręku.

KOMINEK 16.10.2008 08:35

Ciekawe jak długo może Kokoszka grać na tym tymczasowym certyfikacie bo coś czuje że Empoli średnio będzie miała ochotę płacić te 500 tyś.

A co będzie jeśli powiedzmy Kokoszka zagra na tym certyfikacie miesiąc oni zobaczą jakiego wybitnego zawodnika mają i mu podziękują a nam nie zapłacą.

I jeszcze jedno naszemu klubowi marzyły sie dwie bańki - ale myślę że 500 tyś to akurat tyle ile on jest wart.

a tu potwierdzeni moich wątpliwości Włosi udaja że nabyli Kokoszkę jako wolnego zawodnika http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32282,t...wiadomosc.html. Oj będą z tego jeszcze nie złe jaja i nie wiem czy tej całej dyskusji o Kokoszce nie będzie trzeba przenieść do tematu Nasi piłkarze - fakty ........ :evil:

flamengista 16.10.2008 09:32

Podkreślam że te szacunki - ile dostaniemy za Kokosa - to pisanie palcem po wodzie. Wszystko zależy od sądu FIFA, który już nas skrzywdził i nie ma żadnych racjonalnych podstaw by w tej sprawie nie postąpił podobnie.

Najlepsze jest to, że Empoli uważa Kokosa za zawodnika wolnego - z kartą w ręce. A więc ich nie obchodzi, co zrobi sam zawodnik. I o tą kasę może będziemy się wykłócać latami. Z menedżerem Kokoszki. Włosi mają chody w FIFA i UEFA, więc nie grożą im żadne kary.

Gdyby jednak jakimś cudem Wisła dostała za Kokosa owe 400-500 tys. (bardzo optymistyczna wersja) - to jest to i tak jakieś 300-400 tys. € do tyłu. Owszem, prywatnie sądzę że Kokoszka jest jeszcze dosyć słabym zawodnikiem, ale tu płaci się za potencjał i nazwę "reprezentant Polski". 800 tys. € to minimum, co można było dostać za takiego grajka. Fakt, że maksimum (wyłączając kluby rosyjskie) to 1,5 mln.

sandomingo 16.10.2008 09:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 616132)
Ciekawe jak długo może Kokoszka grać na tym tymczasowym certyfikacie bo coś czuje że Empoli średnio będzie miała ochotę płacić te 500 tyś.

Jak już go Włosi uprawnili to gry to nic więcej ich nie obchodzi. Mają co chcieli a kasa to bardzo odległa sprawa. Nie mówiąc już o jej wysokości. Bo z tym "reprezentantem kraju" to równie dobrze FIFA może stwierdzić że skoro w 2008 roku zagrał w mniej niż 50 % meczów drużyny narodowej to nie ma statusu reprezentanta w tej sprawie.
To absurdalne ale zzy można być pewnym że tak nie stwierdzą?

Lemoniadowy Joe 16.10.2008 09:51

jeszcze zobaczycie że na tym że ten pajacyk od nas odszedł to tylko skorzystamy o ile już nie jesteśmy do przodu biorąc pod uwage gre Diaza i przyjście Marcelo

oby nam te 400-500 tys euro wypłacili to już byłoby całkiem ok.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:29.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl