Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

pepe72 01.12.2025 19:06

Pomiędzy 2 a 10 jest 5 punktów różnicy!
Kod:

#  Zespół  Mecze  Pkt
1  Wisła      18  42
2  Pogoń GM  18  32
3  Polonia B  18  31
4  Chrobry    18  31
5  Stal Rz    18  30
6  Śląsk      18  29
7  Polonia W  18  29
8  Wieczysta  18  27
9  Ruch      18  27
10  Miedź      18  27

11  ŁKS        18  25
12  Pogoń Si  18  22
13  Odra      18  22
14  Puszcza    18  18
15  Znicz      18  14
16  Stal M    18  13
17  GKS T      18  12
18  Górnik Ł  18  11


buczo85 01.12.2025 19:17

Coś mi się zdaje, że w tym roku to i 62 pkt mogą już dać awans.

MaLk 01.12.2025 20:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez buczo85 (Post 1657246)
Coś mi się zdaje, że w tym roku to i 62 pkt mogą już dać awans.

Na tę chwilę (co oczywiście może się jeszcze zmienić), przy takim ścisku wychodzi na to, że awans może dać nawet wynik >60 punktów.

32 punkty drużyny z drugiego miejsca na tym etapie sezonu to najniższy wynik z ostatnich 13 sezonów, od kiedy liga gra osiemnastką. Zdarzył się w tym czasie jednak aż 4 razy.

W tych sezonach awans na koniec dawały następujące zdobycze: 62 (23/24), 61 (13/14) i dwa razy 58 (16/17, 17/18).

As 01.12.2025 21:06

Niewiarygodnie wygląda ta tabela. Nawet 13 Odra jest w walce o baraże a przy jakimś cudownym renesansie formy to i od biedy Puszcza

Jaroo1 01.12.2025 21:25

Jakichś tam większych zależności nigdy nie ma. Może sie zawsze zdarzyć sezon wyjątkowy i tak jak GKS wysiudał Arkę z awansu na wiosnę tak teraz może dwa zespoły wygrają prawie wszystko i będzie trzeba mieć 70 pkt do awansu, a Wisła mając 69 zdobędzie 3cie miejsce.

Statystyki to ą fajne ale już po fakcie. Trzeba robić swoje to awans bedzie.

pepe72 01.12.2025 21:33

Zagrosik twierdzi, że 65

https://i.imgur.com/e39jdvF.png

pepe72 01.12.2025 21:51

Jeszcze porównanie obecnego sezonu z poprzednim:
https://i.imgur.com/uhZ6Yd9.png

krysztal 01.12.2025 21:51

Zaraz zaraz.Czyli według tej tabeli 63 pkt to 98% szans na awans a 64 pkt 97% ?

pepe72 01.12.2025 21:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1657275)
Zaraz zaraz.Czyli według tej tabeli 63 pkt to 98% szans na awans a 64 pkt 97% ?

Błąd zaokrąglenia.
Jeśli dodawałeś to tak wychodzi, jeśli odejmowałeś od 100 punkty za 3 miejsce to wychodzi 98%.
Matematyka dyskretna pozdrawia :>

krysztal 01.12.2025 22:13

To wtedy przy 63 też 98%. Matematyka dyskretna,księgowość kreatywna u ciebie to chyba norma ;)

pepe72 01.12.2025 22:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1657289)
To wtedy przy 63 też 98%. Matematyka dyskretna,księgowość kreatywna u ciebie to chyba norma ;)

Dzięki za komplement ;)

Karherop 02.12.2025 08:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez buczo85 (Post 1657246)
Coś mi się zdaje, że w tym roku to i 62 pkt mogą już dać awans.

Co roku ktos na wiosne zalicza rewelacyjna serie, raz to byly Tychy i Polonia, raz Gieksa, wczesniej my. Tutaj niewiele zespołów ma ogromną strate do miejsca 2, co spowoduje że wiosna wszywcy będą chcieli je wyrwac.

62 pkt to wciaz jest tylko prognoza.

Na pewno jest parę klubów ktore starć na wyskok 30-33 pkt w rundzie wiosennej. Szczególnie Miedź i Polonia maja do tego potencjał ustabilizowana kadre i doswiadczenie

Natomiast fakt że między 1 a 2 jest taka sama roznica jak miedzy 2 a 13 jest zjawiskiem niespotykanym

wolfy 02.12.2025 12:49

Pogoń przegrała, mamy 10 punktów przewagi nad drugim miejscem.

Karherop 03.12.2025 08:38

W ostatniej "jesiennej" kolejce najbardziej istotne spotkania:

11. ŁKS (25 pkt) z 1. Wisła (42)
6. Ślask (29) z 5. Stala (30)
3. Polonia B (31) z 4. Chrobrym (31)
2. PGM (32) z 14. Puszcza (18)
17. Tychy (12) z 7. Polonia Warszawa (29)

Przewaga nad 2 miejscem wyniesie min 7, max 13 pkt z obecnych 10
Przewaga nad 3 miejscem wyniesie min 8 max 13 pkt z obecnych 11

Szneka 03.12.2025 10:35

11. ŁKS (25 pkt) z 1. Wisła (42) oczywiście 2
6. Ślask (29) z 5. Stala (30) najlepszy X
3. Polonia B (31) z 4. Chrobrym (31) najlepszy X ewentualnie 2
2. PGM (32) z 14. Puszcza (18) najlepszy 2
17. Tychy (12) z 7. Polonia Warszawa (29) najlepszy 1 ale tu obawiam się 0-5 dla PWWA

idę postawić taki kupon ciekawe co mi z niego wejdzie

Arkadiusz.Czerepach 03.12.2025 14:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1657274)
Jeszcze porównanie obecnego sezonu z poprzednim:
https://i.imgur.com/uhZ6Yd9.png

ciekawe porownanie, widać że w zasadzie jest bardzo podobnie z jedna zasadniczą różnicą, w zeszłym roku lider miał konkurencje a w tym nie

Karherop 05.12.2025 20:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1657430)
11. ŁKS (25 pkt) z 1. Wisła (42) oczywiście 2
6. Ślask (29) z 5. Stala (30) najlepszy X
3. Polonia B (31) z 4. Chrobrym (31) najlepszy X ewentualnie 2
2. PGM (32) z 14. Puszcza (18) najlepszy 2
17. Tychy (12) z 7. Polonia Warszawa (29) najlepszy 1 ale tu obawiam się 0-5 dla PWWA

idę postawić taki kupon ciekawe co mi z niego wejdzie

Już po 1 meczu możesz wrzucic do kosza ;)

Dobry wynik dla nas w Tychach

pepe72 07.12.2025 20:11

Koniec roku, koniec grania (do lutego).
Jest dobrze mimo nieszczególnych humorów w tym tygodniu.
Mamy 10 punktów przewagi nad 3 miejscem, a za nami ścisk, więc te 64 punkty powinny wystarczyć.
TRZEBA JESZCZE 7 ZWYCIĘSTW, a dół tabeli - 5 zespołów z miejsc 12-18 (z 2 już graliśmy) przyjedzie na R22.
Kod:

                  razem  dom  wyjazd
kolejka          19      9      10
punkty            43      22      21
średnia            2,26    2,44    2,10
Procent meczów    56%         

3 miejsce (pkt)  33         
zostało meczów    15         
przewaga          10         
możemy tracić      0,67         
             
2 miejsce (pkt)  34         
zostało meczów    15         
przewaga          9         
możemy tracić      0,60         
             
awans vice (śr.)  64         
Brakuje          21
średnia na mecz    1,40
najwcz. w kolejce 26

26 kolejka jest 21-22 marca 2026 i zróbcie mi chłopaki prezent na Wielkanoc :>

Karherop 07.12.2025 20:47

Najciekawsza statystka

Wisla bez wzgledu na inne wyniki przy bilansie na wiosne 12-0-3 awansuje do ekstraklasy ;)

Przy zremisowaniu meczu z Polonia Bytom to mawet 11-1-3

No i co istotne: owszem, mamy wiosną trudne wyjazdy, ale jest ich 7 versus 8 spotkań na Reymonta.

emailowiec 17.02.2026 10:17

Po dwóch meczach po przerwie zimowej dołożyliśmy 4 punkty. Brakuje jeszcze 6 zwycięstw w 13 meczach (jeśli dobrze liczę). Ewentualnie 5 zwycięstw i 2 remisów i powinno być dobrze.

Karherop 17.02.2026 11:30

Poki co średnia 2,24 w trendzie idziemy na 76 punktów

pepe72 17.02.2026 11:37

Staty po 21 kolejce:
Kod:

                  razem  dom  wyjazd
kolejka            21    10    11
punkty            47    25    22
średnia            2,24  2,50  2,00
Procent meczów    62%         
             
3 miejsce (pkt)    35         
zostało meczów    13         
przewaga    12         
możemy tracić    0,92         
             
2 miejsce (pkt)    36         
zostało meczów    13         
przewaga          11         
możemy tracić      0,85         
             
awans vice (śr.)  64         
Brakuje            17
średnia na mecz    1,31
najwcz. w kolejce  27


wolfy 19.02.2026 19:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emailowiec (Post 1659420)
Po dwóch meczach po przerwie zimowej dołożyliśmy 4 punkty. Brakuje jeszcze 6 zwycięstw w 13 meczach (jeśli dobrze liczę). Ewentualnie 5 zwycięstw i 2 remisów i powinno być dobrze.

Trzeba wziąć pod uwagę że odhaczyliśmy mecz na wyjeździe z czwartą (wówczas drużyną). Jest to bardzo dobry wynik przy takich warunkach pogodowych.

pepe72 23.02.2026 22:22

Wieczysta jest kandydatem do awansu więc nie ma co płakać nad remisem.
Kod:

                  razem  dom  wyjazd
kolejka            22      11    11
punkty            48      26    22
średnia            2,18    2,36  2,00
Procent meczów    65%         
             
Baraże (stat.)    53         
Brakuje            5         
średnia na mecz    0,42

3 miejsce (pkt)    37         
zostało meczów    12         
przewaga          11         
możemy tracić      0,92         

awans vice (śr.)  64         
Brakuje            16
średnia na mecz    1,33
najwcz. w kolejce  28


Karherop 24.02.2026 09:45

Zakładając 64 pkt na 99% na awans, potrzeba jeszcze 16 pkt, czyli do końca bilansów:

6-0-6
5-1-6
4-4-4
3-7-2
2-10-0

Nie wiem jak bardzo mielibysmy zdziadziec nie ugrywajac tych 4 wygranych w 12 meczach.

As 24.02.2026 10:35

W naszym najgorszym sezonie w 1 lidze zrobilismy srednia 1.47 a to byl sezon wprost dramatyczny pod katem wynikow.

Gdybysmy do konca rundy punktowali na tym dramatycznym poziomie to i tak zrobilibysmy 65-66 punktow.

pepe72 24.02.2026 14:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1659640)
Zakładając 64 pkt na 99% na awans, potrzeba jeszcze 16 pkt, czyli do końca (...)

Nie wiem jak bardzo mielibysmy zdziadziec nie ugrywajac tych 4 wygranych w 12 meczach.

Nikt nie wie i nie chcę się przekonać.
Mamy do końca rundy u siebie, wg stanu na dziś:
#2, #9, #13, #14, #15, #16

Jak na razie na R22 zremisowaliśmy z #3 i #12 a przegraliśmy z #4.
Jak wygramy wszystko u siebie to mamy na pewno awans.

marek2a 24.02.2026 23:11

w ostatnich 7 kolejkach mamy 1,42

marek2a 24.02.2026 23:20

ciekawostka w LM drużyna za 57 mln euro wyeliminowała drużynę za 666 mln.

krysztal 25.02.2026 02:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez marek2a (Post 1659683)
w ostatnich 7 kolejkach mamy 1,42

A w ostatnich dwóch 1,00. Powiedz dlaczego ostatnich 7 kolejek wziąłeś a nie np 10? Albo np ostatnich 5 co byłoby uczciwsze bo wtedy zaczęła się runda rewanżowa ? Tylko wtedy średnia wychodzi już 1,8 i nie pasuje pod narrację.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:51.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl