![]() |
Potencjalni rywale Śląska Sevilla FC
(Hiszpania), Royal Standard de Ličge (Belgia), Eintracht Frankfurt (Niemcy), FC Salzburg (Austria) i FC Nordsjćlland (Dania). |
Cytat:
Po dwumeczu z Belgami już ciężko pisać, że Śląsk jest bez szans, ale Sevilla, standard i Eintracht to najgorszy wariant z możliwych... Dla WKSu kibicowsko "siadłyby" Niemcy oraz Austria. Albo wakacje w Hiszpanii ;) nie wiem jak się zmienila druzyna z Liege, ale Wisła słabym składem osiągnęła dwa remisy (dobrze pamiętam?), a rozpędzony Śląsk mógłby coś ugrać z nimi |
Cytat:
|
bardzo dobry koszyk Śląska - jak nie trafią na Seville to na prawdę mogą z każdym powalczyć - osobiście chciałbym że trafili na Liege bo mamy z lewackim ścierwem rachunki do wyrównania i z chęcą pojawiłbym sie tam jeszcze raz. Później w kolejności: Salzburg (który np popisał się w tamtym roku odpadając z Luksemburczykami), Nordselland, Eintracht (kibicowsko mega wyjazd ) no i Sevilla.
Legii życzę Basel i pierwszego meczu u siebie. EDIT: zapomniajłbym - Żal, Żal Żalgiris ! Nie ma to jak w....... wronieckich słowików |
Mam nadzieje że nie sprzedadzą Soboty , bo w obecnej formie to poza Sewillą z każdym spokojnie mogą wygrać.
Chyba od czasu Wisły Kasperczaka (2002-2005) nie widziałem Polskiej drużyny klubowej w pucharach tak dobrze grajacej płynny atak pozycyjny jak obecny WKS. |
mecze polskich drużyn w tym tygodniu pokazują, jak różnie podchodzi się do pucharów a jak do ligi, jak mecz meczowi nierówny
Legia: w lidze po trzech meczach 9 pkt, bramki 12:1. Trafiają na rywala swojego pokroju i gdyby niezdarność Molde to teraz by patrzyli na losowanie o 13:00... W lidze rozrzut, w pucharach minimalizm Śląsk: w lidze można rzecz przeciętnie, ale na jakimś poziomie, spinają poślady na puchary. Ogromnym zaskoczeniem było dla mnie ustawienie Śląska, spodziewałem się "muru" przed polem karnym, a tutaj zdołali zagrać dobry mecz i ugrać awans. Problemem Śląska jest defensywa, która, jak ktoś napisał, może mieć znaczenie w IV rundzie LKS Czarni Wróblewo/Błękitni Wronki->Amica Wronki->Lech Poznań*: dziwna sytuacja u nich jest. Na wszystkich frontach grają padakę, ale z całej czwórki eksporterów to im dawałem największe szanse do zdobycia celu (czytaj: faza grupowa LE), wydawało się, że Lech ma najłatwiejszą drogę, może i miał, ale szybko się ta droga skończyła... Podsumowując: dla Śląska: FC Nordsjælland (opcja awans, innej nie biorę pod uwagę) , dla Legii: (wariant awans: Dinamo Zagrzeb, wariant wpier***: Basel *Amica powstała z połączenia klubów: LKS Czarni Wróblewo i Błękitni Wronki (http://www.90minut.pl/skarb.php?id_klub=6) W 2006 r. powołano do życia nową spółkę na bazie Amiki Wronki i dotychczasowego Lecha Poznań. (http://www.90minut.pl/skarb.php?id_klub=169) |
Cytat:
|
Cytat:
|
Beznadziejne ustawienie.
Szukajac na sile to moga powalczyc z Salzburgiem ale chyba tylko dlatego, ze ta druzyna permanentnie nie spelnie oczekiwan w pucharach wiec moze utrzymalaby ten tren. Nordsjealland to zesloroczny uczestnik Ligi Mistrzow. Ze Standardem nie wydaje mi sie. Brugge mialo opinie druzyny grajacej ofensywnie ze slabsza obrona. Jesli Standard ma lepsza defensywe to Slaskowi nie byloby juz tak latwo. Z Eintrachtem moga poszarpac do momentu utraty pierwszej bramki. Sevilla to inny poziom. Wyobrazacie sobie Pawelca czy Soche kryjacego kogos z Hiszpanii ? ja sobie wyobrazam ale potem konczy sie to pilka w siatce. edit: W ogole takie moje spostrzezenie na temat rankingu UEFA. Niesamowite jak dlugo mozna jechac na punktach z jedngo sezonu. W tym sezonie bariera rozstawienia w decydujacej rundzie LE to 9,951. Jesli podobnie by bylo w przyszlym roku to taki Lech mimo, ze od 3 lat daje ciala w pucharach w przyszlym sezonie ciagle bedzie mial 17,605 punktu (glownie ciagle ze wzgledu na ten sezon kiedy ograli Juventus i Man City). Co ciekawe nawet my nie grajac 2 lata w pucharach w ogole kwalifikując sie do przyszlorocznej edycji mielibysmy 13,625 (rowniez glownie za punkty z sezonu kiedy wyszlismy z grupy LE). Naprawde kazdemu polskiemu klubowi wystarczyloby 2 lata konsekwencji zeby zdobyc tyle punktow aby stac sie przyzwoitym europejskim sredniakiem no ale wszyscy wiemy jak jest u nas. Nie ma zadnego planu, zadnej konsekwencji. Dla nas jeden z lepszych w historii w pucharach skonczyl sie katastrofa finansowa. W Lechu po sprzedazy Rudneva rowniez zabraklo reinwestowania czesci pieniedzy w konkretne wzmocnienia. |
Ustawienie drużyn w koszykach jest bardzo interesująca, pełno klubów ważnych dla nas może odpaść:-) ważne żeby Śląsk dobrze trafił:-)
|
Oby uniknąć Sevilli, reszta do wywalenia ;)
|
Standard Liege by pasował Slaskowi bo Bruggia gra lepsza pilke a skoro Slask ich wyeliminował byłby w stanie tym bardziej wyeliminowac Standard. Jeszcze słabszy jest Salzburg chociaz w 1 meczu z Fenerbahce grali całkiem przyzwoicie a najsłabszy wydaje sie dunskie Nordsjaelland. To wybiegana druzyna wiec na pewno mecz wygladałby bardzo ciekawie. Jezeli wylosuja jedna z tych trzech druzyn to awans do fazy grupowej bedzie bardzo realny. O Sevilli nie musze mowic bo kazdy wie, ze lepiej aby na nich nie trafili
|
Nie spodziewałem się tak ciekawego meczu w wykonaniu Śląska. Chyba najlepszy mecz polskiej drużyny na arenie międzynarodowej od blisko dekady. Co do losowania to niezależnie na kogo trafi musi walczyć od awans. Pamiętacie chyba, że z Zaragossą też byliśmy na straconej pozycji z przegrana 4:1 na wyjeździe sprawiła, że szanse awansu zmalały niemal do 0. Więc może teraz Śląsk powtórzy to z Sevillą :)
|
Steaua. Idealny rywal. Pomponik zostanie napompowany (co w wypadku wylosowanie Basel czy Celtiku nie byłoby takie oczywiste), a jest to chyba rywal, który pokaże miejsce w szeregu Legii. W tamtym roku w LE robili furorę, a widzę, że utrzymali skład prawie w komplecie (jeden napastnik odszedł do Sevilli).
|
Rumuni od paru sezonow graja takim składem czasami tylko odchodzi 1/2 zawodnikow za dobre pieniadze a skład uzupełniany jest rownie dobrymi. Mimo wszystko mieli szczescie w losowaniu bo Basel, Celtic czy Pilzno to druzyny o wiele lepsze od Rumunow. Ale pamietajcie, ze jak losowalismy APOEL to wszyscy sie cieszyli, ze nie Kopenhaga, ze wylosowalismy najlepiej jak mozna a potem sie okazało, ze trafilismy najgorzej jak moglismy bo to Kopenhaga była gorsza.
|
No i Steaua. Poszczęściło się Legii, że rewanż u siebie. Ale moim zdaniem Steaua będzie po prostu za mocna dla Legionistów. W poprzednim sezonie 1/8 LE eliminując po drodze Ajax i wygrywając grupę. Jak zepną dupy to może i powalczą, ale jak wcześniej napisałem fajerwerków się nie spodziewam.
|
Legia tradycyjnie wróci z wyjazdu z dobrym wynikiem a w Warszawie nie da sobie odebrać awansu.
Dla Nas dwa pozytywy 1.Cupiał widząc,że Polskiemu klubowi udało się awansować do LM znowu pomyśli poważnie o Wiśle w lidze mistrzów. 2.Drugi plus Legia nabije sporo punktów do rankingu krajowego a i my w klubowym skorzystamy tak aby w przyszłym sezonie mieć rozstawienie w ewentualnej walce o LE. Jest jednak jeden minus Legia zarobi sporo kasy ponad 10 milionów euro i jeżeli iti nie przytuli tej kasy to możemy mieć przerypane przez najbliższe 2-3 sezony. |
Cytat:
I nie martw się. Legia nie awansuje. I nie zgodzę się, że Legia miała szczęście. Według mnie jedynie Basel jest mocniejszym zespołem w tym towarzystwie. Celtic to już tylko marka. A Pilzno przereklamowane. Losowanie im wybitnie sprzyjało. |
Roznice czysto pilkarskie miedzy tymi zespolami na ,ktore Legia mogla trafic nie sa zbyt duze. Oczywiscie Celtic to wielka marka ale czy aktualnie gra lepiej w pilke od Pilzna czy chocby Basel ? Legia na pewno nie jest faworytem.... (chyba ze w polskich mediach). Z taka gra jak w dwumeczu z Molde to sie moze juz po pierwszym meczu rostrzygnac,aczkolwiek jezeli wywiaza z Bukaresztu dobry rezultat(np. bramkowy remis) to moze byc niespodzianka czego oczywiscie im nie zycze :)
|
Śląsk konta Sevilla - trafili najgorzej jak moglii!!!
|
Cytat:
|
Strasznie mi szkoda Slaska tak fajnie grali a teraz dostali najmocniejszego rywala. A moze tak sprawia Nam niespodzianke - to byłaby dopiero niespodzianka
|
Szkoda Śląska...
A jeszcze co do Lecha to wczorajsza kompromitacja jest chyba dla nich dobra (a dla nas, jeśli myślimy o rywalizacji z nimi zła) bo za Rumaka ma przyjść Skorża, który wg mnie jest najlepszym trenerem w Polsce. Jestem przekonany że gra Lecha się poprawi, może nie z dnia na dzień ale Skorża bogatszy o bagaż najróżniejszych doświadczeń (bo to już są mistrzostwa, krajowe puchary, lepsze i gorsze momenty w Europie a także niedawne zagraniczne wojaże) naprawdę może namieszać. |
Losowanie Śląska strasznie pechowe... Oby Steaua pokazała miejsce Legii w szeregu.
|
Steaua w poprzednim sezonie dwukrotnie grala z Molde, ktore nie bylo w takim kryzysie jak obecnie, tylko szlo na majstra i dwukrotnie zloila im tylki, strzelajac lacznie 4 gole. Steaua jest dla mnie niepodwazalnym faworytem tego pojedynku. Tymbardziej jesli na szpicy Legii nadal bedzie "straszyl" emeryt Sagan, badz klocowaty czolg Dwaliszwili.
Choc ogladajac oba mecze Steauy z Dinamem Tbilisi, musze powiedziec, ze Gruzini nie odstawali jakos specjalnie na ich tle. Pierwszy mecz przerzneli co prawda 0:2, ale przez wieksza czesc spotkania utrzymywalo sie 0:0 po wyrownanym boju, az Dinamo wywalczylo karnego, ktorego zmarnowalo i doslownie chwile potem dostali gola z niczego. Kto wie jak potoczylyby sie ich losy, gdyby jednak tego karniaka wtoczyli. W Bukareszcie zdolali wyciagnac remis i do samego konca starali sie zapakowac druga bramke. |
Najgorsze w tym wszystkim jest to, ze Sevilla w ogole sie dostala do pucharow kuchennymi drzwiami.
Druga ciekawostka jest taka, ze nowym zawodnkiem Sevilli jest Carlos Bacca - krol strzelcow ligi belgijskiej z poprzedniego sezonu w barwach ... FC Brugge. |
Szkoda Śląska bo budują fajny zespół, grają w pucharach kapitalny futbol, liczą że nabiją trochę punktów w LE, aby w przyszłych sezonach być rozstawionym i uniknąć gry z taką np. Sevillą i oczywiście trafiają na Sevillę. :lol: Niefart. A wystarczyłoby lekkie losowanie, awans, grupa i tam jakieś zwycięstwo i 2 remisy w najgorszym przypadku, aby realnie myśleć o rozstawieniu w kolejnych latach.
|
Piekielnie trudne losowanie Śląska, naprawdę szkoda. Nie odbieram im szans, oczywiście wierzę w awans, ale trafiliśmy naprawdę fatalnie. Już lepiej ten Eintracht. No cóż, trzeba się spiąć na trudnego rywala i pokazać taką piłkę jak z Brugge, bo na to, że Sevillia zlekceważy Śląska chyba nie możemy liczyć, biorąc pod uwagę jak hiszpańskie kluby traktują LE.
|
Jeszcze taka ciekawostka, nie wiem czy tutaj ktoś już tego nie napisał, ale FC Brugge od roku 2002 tylko JEDEN RAZ nie awansowało do fazy grupowej, czy też etapu równorzędnego (czasy, kiedy jeszcze nie grano w grupach). Tak że wielki szacun, że Śląsk ich potrafił ograć i to w takim stylu, że ledwie wyratowali remis u siebie. Kto wie, czy ten remis nie jest jeszcze bardziej imponujący niż 3:3 Lecha w Turynie, wszak wtedy to był jedynie mecz jeden z wielu w grupie, natomiast wczoraj Śląsk grał z rywalem, którego podstawowym celem co roku jest Faza Grupowa Ligi Europy. Szacun!
Cytat:
Cytat:
|
Będzie ciężko Legii. Nadzieję w awansie upatrywalbym w tym, ze Legia zagra rewanżowy mecz przed własną publicznością.
Na nic się to jednak zda jeśli przegrają więcej niż jednym golem w Rumunii według mnie. Śląsk z jednej strony trafił najgorzej jak mógł ale z drugiej wielka europejska piłka zawita we Wrocławiu. Zgadzam się odnośnie sztucznego pompowania "balonika" ale warto uscislic przez kogo - panów z TVP. W lidze + ekstra obiektywnie byli zdania przed dwumeczem Legii z Molde ze będzie ciężko. Nie mieli litości też dla Lecha po pierwszym meczu z Zalgirisem. |
Cytat:
Legia miała duże szczęście Celtic Basel to jest kosmos natomiast Steaua to poziom Zagrzebia/Pilzna.Jeszcze ten rewanż u siebie,gdyby Wisła miała Apoel w rewanżu u siebie to szanse awansu byłyby większe. |
Poznaliśmy dokładną godzinę rozpoczęcia pierwszego meczu IV rundy eliminacyjnej Sevilla FC - Śląsk Wrocław. Pierwszy gwizdek arbitra na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan zabrzmi w czwartek, 22 sierpnia, o godz. 21:30. Rewanżowe spotkanie we Wrocławiu rozpocznie się tydzień później o godz. 20:45.
|
Dan Petrescu ocenia szanse Legii na awans do fazy grupowej
Cytat:
Śląsk też jest na straconej pozycji, wiadomo. Szkoda, bo życzę im jak najlepiej i chętnie obejrzałabym ich mecze w Lidze Europejskiej. |
Będzie piekna katastrofa. Handi na Steaue to promocja :)
|
Katastrofa czy zupełnie przewidywalny wynik, który nikogo normalnego nie zaskoczy? Oto jest pytanie.
|
Czekam na piękne 3-0 dla Rumunkow...
A wtedy tej mit wielkiej Legii i jej fikcyjnego budżetu padnie tak jak to miało miejsce w Wiśle... |
Cytat:
Budżet im nie padnie mają dobre zabezpieczenie w przeciwieństwie do Nas ,kilku młodych na sprzedaż a i zapewne to nie będzie konieczne bo już mają zagwarantowane kilka milonów euro za puchary +zyski z biletów za gre w fazie grupowej LE.Kadre mają silną więc w najgorszym razie w przyszłym sezonie spokojnie do pucharów awansują i budzet im nie padnie. |
Kompleksy,nie kompleksy. Realnie i obiektywnie patrząc to Legia przegra,a Śląsk dostanie łomot,niestety.
No,ale nie takie cuda się w piłce działy... |
Cytat:
|
Cytat:
Chce tylko zobaczyć co by się stało w Legii gdyby teraz odpadla. A co do jej dobrego zabezpieczenia to sam nie wiem,rok temu często pisano jaki dlug ma Legia i jakie mogą mieć kłopotu a tu nagle w tym roku tyle transferow i zapewne rownie wysokie kontrakty dla nowych zawodnikow. Jestem prawie pewien ze gdy Legia opadnie podzieli finansowy los Wisły... |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:57. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl