Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

pepe72 04.11.2025 09:13

Zagrosikowi też wychodzi 64 po tej kolejce.
https://x.com/zagrosik/status/1985563687500021946
Na szczęście zaległy mecz był z drużynami z dołu tabeli.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1656096)
Chyba dwa...

Poprawiłem.

krysztal 04.11.2025 12:54

Post pepe72,sytuacja po 15 kolejce zeszłego sezonu


https://forumwisly.pl/showpost.php?p...postcount=4386

Karherop 05.11.2025 23:18

Tez uważam ze te progi sa generalnie odrobine za nisko dla 2 miejsca. Zawsze ktos wiosna wystrzela z formą. Tego estymacje nie przyjmują.

Pare lekkich dygresji (zarowno optymistyczne jak i pesymistyczne).

Arka po 15 kolejce miala 2 pkt wiecej niz obecna PGM i ugrała 72 pkt.

Miedź w pierwszych 15 kolejkach punktowała 2.2 (33 pkt) by w kolejnych 19 punktować 1.21 pkt/mecz.

Ale za to jesli na jesien ugramy jeszcze te 8-10 pkt to na wiosne moglibyśmy odwalic nawet taka runde jak za Rude (19 pkt w 15 meczach (sic!!!) ) i awansować.

MaLk 07.11.2025 13:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1656212)
Tez uważam ze te progi sa generalnie odrobine za nisko dla 2 miejsca. Zawsze ktos wiosna wystrzela z formą. Tego estymacje nie przyjmują.

Wszystkie tutejsze estymacje to przyjmują.

Karherop 08.11.2025 21:20

Patrzac jak punktujemy w cyklach miedzy przerwami na kadrę:

6-0-1 18/21 pkt
3-2-0 11/15 pkt + Awans w PP
3-0-1 9/12 pkt + awans w PP

Przydałoby sie w ostatnim cyklu w tym roku zapunktowac 7/9 punktow i zakończyć rok z podniesionym i głowami (+awans w PP).

pepe72 23.11.2025 17:56

Zakończyła się runda "jesienna".
Liczby się zgadzają ale szkoda straconych punktów na wyjeździe.
Kod:

                  razem  dom  wyjazd
kolejka          17      8      9
punkty            39      19      20
średnia            2,29    2,38    2,22
Procent meczów    50%         
             
3 miejsce (pkt)  30         
zostało meczów    17         
przewaga          9         
możemy tracić      0,53         
             
2 miejsce (pkt)  32         
zostało meczów    17         
przewaga          7         
możemy tracić      0,41         

awans vice (śr.)  64         
Brakuje          25
średnia na mecz    1,47
najwcz. w kolejce 26

Od wczoraj wiadomo, że zimujemy na pierwszym miejscu, niezależnie od wyników pozostałych meczów w tym roku.

Karherop 24.11.2025 08:45

Na półmetku sezonu najlepiej widać jaką dobra rundę mamy za sobą.

Rundę wg mnie nie do powtórzenia, choc może sie milo zaskoczymy. 78 pkt na koniec nie zrobił nikt w dotychczasowej 1 lidze 18 zespołowej, a patrząc wyżej w esa to od poszerzenia ligi tym bardziej.

Jeśli trzymać sie dalej granicy wyznaczonej przez Zagrosika (65 pkt - choc dla mnie deko zbyt optymistycznej) to do jej osiągnięcia potrzebujemy 26 pkt.

To jest punktowanie na poziomie 1,53 pkt/mecz i zagranie rundy z tyloma wpadkami co Wieczysta czy Polonia Warszawa.

Bilans 7-5-5 czy 8-2-7.

Jesli wygramy ostatnie 2 spotkania w tym roku to wiosna musimy wygrać ledwo 5 czy 6 spotkań z 15. To bylby scenariusz idealny na nasze skołatane serca

pepe72 24.11.2025 12:43

Statystyka Z-R-P w pierwszej rundzie.
Jeśli faktycznie mistrza wygrywa się w Łęcznej to optymistyczna :> Z żadnym z obecnych spadkowiczów nie straciliśmy punktu, a najgorszy zespół, który nas ugryzł jest na 13 miejscu.
Kod:

dom:
top6 4-0-0
mid6 2-0-1
dół6 0-1-0

wyjazd:
top6 1-0-0
mid6 0-2-1
dół6 5-0-0

razem:
top6 5-0-0
mid6 2-2-2
dół6 5-1-0

Przegrane: #8 Polonia i #11 Miedź
Remisy: #7 Wieczysta, #12 Pogoń Siedlce, #13 Odra

kbr 24.11.2025 15:50

Popatrzcie z kim graliśmy na wyjazdach:

http://www.90minut.pl/liga/1/liga14073.html

Głownie dół tabeli i sporadycznie z kimś z czołówki. Podobnie jak w familiadzie: "druga runda będzie trochę trudniejsza" ;)

pepe72 24.11.2025 16:05

Z kim gdzie graliśmy:

dom: 2,3,5,6,8,9,10,13
wyjazd: 4,7,11,12,14,15,16,17,18


Cytat:

Pierwotnie napisane przez kbr (Post 1656951)
Popatrzcie z kim graliśmy na wyjazdach:

http://www.90minut.pl/liga/1/liga14073.html

Głownie dół tabeli i sporadycznie z kimś z czołówki. Podobnie jak w familiadzie: "druga runda będzie trochę trudniejsza" ;)

Nie dawaj linka do tabeli głównej 90 minut. W tym temacie każdy od tego zaczyna :>

Jaroo1 24.11.2025 16:21

Bilans u siebie 6-1-1 mamy. Zostało 9 meczów, wystarczy bilans 6-2-2 i z tymi cieniasami wszystkimi i na wyjeździe dorzucić z 6 pkt i jest na 99 procent awans.

Wisła stworzyła sobie taką przewagę, że teraz wystarczy nawet byle jak grać i wygrywać i awans będzie.

WildDog 24.11.2025 17:26

bedzie pieknie jak zakonczymy rok o 3 pkt. bogatsi.

krysztal 24.11.2025 18:36

https://x.com/zagrosik/status/1992829047961993386

crux.a 24.11.2025 23:11

Nie jestem statystykiem, ale jak widzę, że Wisła ma 95 proc. szans na pierwsze miejsce, a Pogoń 31, to najpierw dodaję w pamięci, potem sprawdzam na kalkulatorze i ciągle wychodzi mi ponad 126 procent, a przecież jeszcze jest Śląsk z 12 proc. szans itd. Ciekawe.

Karherop 24.11.2025 23:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crux.a (Post 1656970)
Nie jestem statystykiem, ale jak widzę, że Wisła ma 95 proc. szans na pierwsze miejsce, a Pogoń 31, to najpierw dodaję w pamięci, potem sprawdzam na kalkulatorze i ciągle wychodzi mi ponad 126 procent, a przecież jeszcze jest Śląsk z 12 proc. szans itd. Ciekawe.

To sa procenty na zajęcie miejsca 1 lub 2. Mysle ze teraz suma wyjdzie Ci dobra.

Ukradzione za @WildDog z czata:

Analiza naszej przewagi nad 3 druzyna, kolejka do kolejki; 0, 0, 2, 5, 3* 5, 8, 5, 3, 4, 5, 8, 9, 10, 11, 10, 9.....

*UWAGA!! tutaj po 5 kolejce, tak jakby mecz derbowy byl w normalnym terminie, czyli w 5 kolejce

pepe72 26.11.2025 18:37

Porównanie naszej jesieni do zimy w 1 lidze:
Kod:

        17 kolejka  34 kolejka         
  sezon  #  pkt    #  pkt  różnica
2022/23  10  23      4  60      37
2023/24  8  25      10  50      25
2024/25  6  27      4  62      35
2025/26  1  39

Tylko w sezonie 23/24 zdobyliśmy tyle samo punktów wiosną co jesienią. W pozostałych dwóch wiosna zawsze była lepsza :>

WildDog 26.11.2025 19:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1656971)
To sa procenty na zajęcie miejsca 1 lub 2. Mysle ze teraz suma wyjdzie Ci dobra.

Ukradzione za @WildDog z czata:

Analiza naszej przewagi nad 3 druzyna, kolejka do kolejki; 0, 0, 2, 5, 3* 5, 8, 5, 3, 4, 5, 8, 9, 10, 11, 10, 9.....

*UWAGA!! tutaj po 5 kolejce, tak jakby mecz derbowy byl w normalnym terminie, czyli w 5 kolejce

Jakie ukradzione. Skopiowane jedynie. Chcialem pokazac, ze od 11 kolejki, po wczesniejszych znacznych skokach, amplituda przewagi nad grupa barazowa sie splaszczyla.........

MaLk 26.11.2025 23:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crux.a (Post 1656970)
Nie jestem statystykiem, ale jak widzę, że Wisła ma 95 proc. szans na pierwsze miejsce, a Pogoń 31, to najpierw dodaję w pamięci, potem sprawdzam na kalkulatorze i ciągle wychodzi mi ponad 126 procent, a przecież jeszcze jest Śląsk z 12 proc. szans itd. Ciekawe.

Statystykiem nie musisz być, wystarczy czytać ze zrozumieniem, że tam nie ma konkretnego miejsca, ale pogrupowane 4 rodzaje miejsc (1-2 = awans bezpośredni, 3-6 = baraże, 7-15 = utrzymanie, 16-18 = spadek)... ;)

Więc dla pierwszej pary sumuj sobie spokojnie w pamięci czy tam na kalkulatorze, jak chcesz, byle do 200 ;)

Karherop 27.11.2025 09:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1657008)
Porównanie naszej jesieni do zimy w 1 lidze:
Kod:

        17 kolejka  34 kolejka         
  sezon  #  pkt    #  pkt  różnica
2022/23  10  23      4  60      37
2023/24  8  25      10  50      25
2024/25  6  27      4  62      35
2025/26  1  39

Tylko w sezonie 23/24 zdobyliśmy tyle samo punktów wiosną co jesienią. W pozostałych dwóch wiosna zawsze była lepsza :>

Bo tylko jakas ogromna zapaść mozne nas zatrzymać, czyli runda na poziomie zespołu 9-12, co nam sie zdarzyło dwa razy: za Brzeczka/Sobola i Rude.

Przy czym ciagle jedna wielką niewiadomą jest próg. Rok temu w polowie sezonu wiele wskazywalo że będzie wysoko.

pepe72 27.11.2025 10:44

Patrząc na wszystkie rundy w 1 lidzie, to przy obecnym układzie tabeli jedynie jesień'23 nie daje nam bezpośredniego awansu.
Potrzebujemy jakieś 25 punktów czyli 9 zwycięstw. Oby pierwsze dwa z tych dziewięciu w tym roku.

emailowiec 30.11.2025 22:58

Zostało nam 16 meczów do końca ligi, potrzebujemy 8 zwycięstw (albo np. 7 zwycięstw i 3 remisów). Chyba do ogarnięcia. Średnia 1,5 pkt na mecz.

buczo85 30.11.2025 23:10

Jeśli nie nastąpi jakiś kataklizm w drużynie to jestem spokojny o wiosnę. Zakładałem, że będę mega zadowolony jak nasi do końca roku dojadą z 42 pkt. I w zasadzie już dziś mam to czego chciałem :)

Karherop 01.12.2025 10:55

W zasadzie jedyną lampka alarmowa jest historia i choćby to co wyczyniała Arka Gdynia w sez 23/24

28 kolejka, 9 pkt przewagi i dali sie wyprzedzić na dystansie 6 kolejek. Zaprzeczenie jakiejkolwiek logice

No, tyle ze nas muszą wyprzedzić 2 ekipy.

Patryko 01.12.2025 12:00

Zejście na średnią 1,5 oznaczałoby dramatyczne obniżenie lotów, a i tak dałoby awans.

Myślę, że nie pozwoli na to ani Jop, ani piłkarze, którzy w większości walczą o swój największy sukces w karierze (no i co za tym idzie automatyczne podwyższenie pensji).

Karherop 01.12.2025 13:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1657204)
Zejście na średnią 1,5 oznaczałoby dramatyczne obniżenie lotów, a i tak dałoby awans.

Myślę, że nie pozwoli na to ani Jop, ani piłkarze, którzy w większości walczą o swój największy sukces w karierze (no i co za tym idzie automatyczne podwyższenie pensji).

I tu raczej nie zapowiada się na rewolucję kadrowa po ew. awansie. Mamy mloda, rozwojową kadrę.

Jak jesteśmy blisko celu niech przemowi fakt, że w sezonie 22/23 Ruch awansowal majac 17 zwyciestw przy 11 remisach i 6 porażkach.

Nasze 13-3-2 to nawet nie jest polowa drogi. To 2/3 tego co powinnismy zdobyć żeby zrealizować nasz cel.

sandomingo 01.12.2025 13:23

Wybitny Trener Albert Rude wykręcił w 15 wiosennych meczach ligowych 19 punktów, także wszystko jeszcze przed nami.
A przypomnę, że zdaniem niektórych tutaj ten Trener pozostawił Wiśle ogromną spuściznę w postaci charakteru szatni, który to osiągnął dzięki odstawieniu Omraniego.

pepe72 01.12.2025 13:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emailowiec (Post 1657181)
Zostało nam 16 meczów do końca ligi, potrzebujemy 8 zwycięstw (albo np. 7 zwycięstw i 3 remisów). Chyba do ogarnięcia. Średnia 1,5 pkt na mecz.

Potrzebujemy 8 zwycięstw w (najlepiej) 8 kolejnych meczach.
A potem to się można bawić i testować pod e-klapę.

krysztal 01.12.2025 13:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1657218)
Wybitny Trener Albert Rude wykręcił w 15 wiosennych meczach ligowych 19 punktów, także wszystko jeszcze przed nami.
A przypomnę, że zdaniem niektórych tutaj ten Trener pozostawił Wiśle ogromną spuściznę w postaci charakteru szatni, który to osiągnął dzięki odstawieniu Omraniego.

Te 19 i tak teraz prawdopodobnie da awans bo 3 obecnie w lidze Polonia Bytom musiałaby zrobić 30 pkt w 15 kolejkach(oczywiście jeśli po tej ostatniej w tym roku ten dystans się utrzyma.

Arkadiusz.Czerepach 01.12.2025 16:43

raczej juz nie da sie nie awansować

pepe72 01.12.2025 19:01

Idealna sytuacja, my daleko, za nami ścisk!
Kod:

                  razem  dom  wyjazd
kolejka            18      9      9
punkty            42      22      20
średnia            2,33    2,44    2,22
Procent meczów    53%         
             
3 miejsce (pkt)    31         
zostało meczów    16         
przewaga          11         
możemy tracić      0,69         
             
2 miejsce (pkt)    32         
zostało meczów    16         
przewaga          10         
możemy tracić      0,63         
             
awans vice (śr.)  64         
Brakuje            22
średnia na mecz    1,38
najwcz. w kolejce  26



Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:34.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl