![]() |
Zagrosikowi też wychodzi 64 po tej kolejce.
https://x.com/zagrosik/status/1985563687500021946 Na szczęście zaległy mecz był z drużynami z dołu tabeli. Cytat:
|
Post pepe72,sytuacja po 15 kolejce zeszłego sezonu
https://forumwisly.pl/showpost.php?p...postcount=4386 |
Tez uważam ze te progi sa generalnie odrobine za nisko dla 2 miejsca. Zawsze ktos wiosna wystrzela z formą. Tego estymacje nie przyjmują.
Pare lekkich dygresji (zarowno optymistyczne jak i pesymistyczne). Arka po 15 kolejce miala 2 pkt wiecej niz obecna PGM i ugrała 72 pkt. Miedź w pierwszych 15 kolejkach punktowała 2.2 (33 pkt) by w kolejnych 19 punktować 1.21 pkt/mecz. Ale za to jesli na jesien ugramy jeszcze te 8-10 pkt to na wiosne moglibyśmy odwalic nawet taka runde jak za Rude (19 pkt w 15 meczach (sic!!!) ) i awansować. |
Cytat:
|
Patrzac jak punktujemy w cyklach miedzy przerwami na kadrę:
6-0-1 18/21 pkt 3-2-0 11/15 pkt + Awans w PP 3-0-1 9/12 pkt + awans w PP Przydałoby sie w ostatnim cyklu w tym roku zapunktowac 7/9 punktow i zakończyć rok z podniesionym i głowami (+awans w PP). |
Zakończyła się runda "jesienna".
Liczby się zgadzają ale szkoda straconych punktów na wyjeździe. Kod:
razem dom wyjazd |
Na półmetku sezonu najlepiej widać jaką dobra rundę mamy za sobą.
Rundę wg mnie nie do powtórzenia, choc może sie milo zaskoczymy. 78 pkt na koniec nie zrobił nikt w dotychczasowej 1 lidze 18 zespołowej, a patrząc wyżej w esa to od poszerzenia ligi tym bardziej. Jeśli trzymać sie dalej granicy wyznaczonej przez Zagrosika (65 pkt - choc dla mnie deko zbyt optymistycznej) to do jej osiągnięcia potrzebujemy 26 pkt. To jest punktowanie na poziomie 1,53 pkt/mecz i zagranie rundy z tyloma wpadkami co Wieczysta czy Polonia Warszawa. Bilans 7-5-5 czy 8-2-7. Jesli wygramy ostatnie 2 spotkania w tym roku to wiosna musimy wygrać ledwo 5 czy 6 spotkań z 15. To bylby scenariusz idealny na nasze skołatane serca |
Statystyka Z-R-P w pierwszej rundzie.
Jeśli faktycznie mistrza wygrywa się w Łęcznej to optymistyczna :> Z żadnym z obecnych spadkowiczów nie straciliśmy punktu, a najgorszy zespół, który nas ugryzł jest na 13 miejscu. Kod:
dom: Remisy: #7 Wieczysta, #12 Pogoń Siedlce, #13 Odra |
Popatrzcie z kim graliśmy na wyjazdach:
http://www.90minut.pl/liga/1/liga14073.html Głownie dół tabeli i sporadycznie z kimś z czołówki. Podobnie jak w familiadzie: "druga runda będzie trochę trudniejsza" ;) |
Z kim gdzie graliśmy:
dom: 2,3,5,6,8,9,10,13 wyjazd: 4,7,11,12,14,15,16,17,18 Cytat:
|
Bilans u siebie 6-1-1 mamy. Zostało 9 meczów, wystarczy bilans 6-2-2 i z tymi cieniasami wszystkimi i na wyjeździe dorzucić z 6 pkt i jest na 99 procent awans.
Wisła stworzyła sobie taką przewagę, że teraz wystarczy nawet byle jak grać i wygrywać i awans będzie. |
bedzie pieknie jak zakonczymy rok o 3 pkt. bogatsi.
|
|
Nie jestem statystykiem, ale jak widzę, że Wisła ma 95 proc. szans na pierwsze miejsce, a Pogoń 31, to najpierw dodaję w pamięci, potem sprawdzam na kalkulatorze i ciągle wychodzi mi ponad 126 procent, a przecież jeszcze jest Śląsk z 12 proc. szans itd. Ciekawe.
|
Cytat:
Ukradzione za @WildDog z czata: Analiza naszej przewagi nad 3 druzyna, kolejka do kolejki; 0, 0, 2, 5, 3* 5, 8, 5, 3, 4, 5, 8, 9, 10, 11, 10, 9..... *UWAGA!! tutaj po 5 kolejce, tak jakby mecz derbowy byl w normalnym terminie, czyli w 5 kolejce |
Porównanie naszej jesieni do zimy w 1 lidze:
Kod:
17 kolejka 34 kolejka |
Cytat:
|
Cytat:
Więc dla pierwszej pary sumuj sobie spokojnie w pamięci czy tam na kalkulatorze, jak chcesz, byle do 200 ;) |
Cytat:
Przy czym ciagle jedna wielką niewiadomą jest próg. Rok temu w polowie sezonu wiele wskazywalo że będzie wysoko. |
Patrząc na wszystkie rundy w 1 lidzie, to przy obecnym układzie tabeli jedynie jesień'23 nie daje nam bezpośredniego awansu.
Potrzebujemy jakieś 25 punktów czyli 9 zwycięstw. Oby pierwsze dwa z tych dziewięciu w tym roku. |
Zostało nam 16 meczów do końca ligi, potrzebujemy 8 zwycięstw (albo np. 7 zwycięstw i 3 remisów). Chyba do ogarnięcia. Średnia 1,5 pkt na mecz.
|
Jeśli nie nastąpi jakiś kataklizm w drużynie to jestem spokojny o wiosnę. Zakładałem, że będę mega zadowolony jak nasi do końca roku dojadą z 42 pkt. I w zasadzie już dziś mam to czego chciałem :)
|
W zasadzie jedyną lampka alarmowa jest historia i choćby to co wyczyniała Arka Gdynia w sez 23/24
28 kolejka, 9 pkt przewagi i dali sie wyprzedzić na dystansie 6 kolejek. Zaprzeczenie jakiejkolwiek logice No, tyle ze nas muszą wyprzedzić 2 ekipy. |
Zejście na średnią 1,5 oznaczałoby dramatyczne obniżenie lotów, a i tak dałoby awans.
Myślę, że nie pozwoli na to ani Jop, ani piłkarze, którzy w większości walczą o swój największy sukces w karierze (no i co za tym idzie automatyczne podwyższenie pensji). |
Cytat:
Jak jesteśmy blisko celu niech przemowi fakt, że w sezonie 22/23 Ruch awansowal majac 17 zwyciestw przy 11 remisach i 6 porażkach. Nasze 13-3-2 to nawet nie jest polowa drogi. To 2/3 tego co powinnismy zdobyć żeby zrealizować nasz cel. |
Wybitny Trener Albert Rude wykręcił w 15 wiosennych meczach ligowych 19 punktów, także wszystko jeszcze przed nami.
A przypomnę, że zdaniem niektórych tutaj ten Trener pozostawił Wiśle ogromną spuściznę w postaci charakteru szatni, który to osiągnął dzięki odstawieniu Omraniego. |
Cytat:
A potem to się można bawić i testować pod e-klapę. |
Cytat:
|
raczej juz nie da sie nie awansować
|
Idealna sytuacja, my daleko, za nami ścisk!
Kod:
razem dom wyjazd |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:34. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl