![]() |
Wg mnie ci trenerzy dają szanse na poprawę. Nie na długotrwały sukces, ale tak na teraz to pewnie drużyna by odżyła. Natomiast do końca sezonu szukać fachowca z zachodu.
|
Skorża nie jest złym trenerem.W końcu dwa MP z Wisła po okresie spadku formy nie wzieły się z sufitu.Po wpadce z Levadią drużyna się podniosła i lidze wygrywała mecz za meczem.Sęk w tym że po ostatnich niepowodzeniach wydaje się że wiślacy się wypalili i podświadomie czekają na zmiane szkoleniowca co przekłada się na obraz gry a niestety coach nie umie temu zaradzić.W takich okolicznościach zmiana trenera wydaje się nieunikniona.Lepiej teraz to zrobić,co może skutkować nie zdobyciem mistrzostwa ale raczej utrzymanie się w czubie tabeli i awans do Ligi Europejskiej niż męczyć się ze Skorżą czekając na cud a na koniec rundy zobaczyć Wisły w środku tabeli bez jakiejkolwiek nadzieji na start w europejskich pucharach.
|
Niespodziewanie, nie pytany przez nikogo trener Cracovii wziął pod obronę szkoleniowca Wisły Kraków - Macieja Skorżę.
- Nie wiem, co o mnie piszecie, nie czytam. Mogę tylko ubolewać, że tyle pomyj się wylewa na trenera Skorżę. Trener Skorża ma problem, kilku jego piłkarzy szuka formy, ale z pewności drużyna, która zdobędzie mistrzostwo Polski nie zrobi tego w olśniewający sposób, by mieć szanse w kontekście do walki o Ligę Mistrzów - mówił najbardziej doświadczony trener w Ekstraklasie. - Z pewnością nie można powiedzieć, że poziom piłki poszedł w górę, w kierunku Ligi Mistrzów, ale podniósł się u drużyn, które są, że powiem delikatnie - bez szans na mistrzostwo Polski - zauważył. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Skorża nie nauczy Pawła Brożka ruszyc cztery litery, ale jak przyjdzie jakiś Hiddink to Brożek nagle zajarzy, ze trzeba biegać.... Dobry trener też wyczaruje dla Wisły pieniądze, żeby można było rywalizować z najlepszymi klubami Europy o transfery naprawde dobrych piłkarzy |
Cytat:
Mitologizowaniem jest jednak uznawanie tych spotkań za świetne jakościowo, czy robienie z nich jakiejś rzekomej rękojmi uprawniającej do stwierdzenia, iż ten zespół ma odpowiedni potencjał do europejskich sukcesów. |
Cytat:
Wydaje mi się, ze po Levadii piłkarze stracili zaufanie do Skorży. To plus (znów) zawalone przygotowania daje nam obecny obraz nędzy i rozpaczy. Mam nadzieję, że to był ostatni mecz Wisły ze Skorżą na ławce. |
Jak dla mnie to problem leży gdzieś głębiej. Rozumiem, brak formy, złe przygotowanie kondycyjne itp itd., gra się wtedy nie klei, można przegrać mecz. Ale do ciężkiej cholery bez przesady!
Jeżeli 11 doświadczonych facetów, wielu kadrowiczów, którzy już wcześniej udowodnili, że coś jednak potrafią, nagle nie potrafi wymienić kilku podań czy też przyjąć piłki to coś jest ****a nie tak. Nikt mi nie wmówi, że do wymiany 2-3 prostych piłek trzeba być w dobrej formie. Mnóstwo ludzi grając na osiedlowych boiskach potrafi to zrobić. Bez zgrupowań i treningów. A my nawet tego nie potrafimy. Wygląda na to, że wszedł w życie wariant "tego trenera już nie lubimy".Po raz któryś już... Ale tu mamy zonka, bo przecież Skorża to ponoć dobry wujek? Najlepszym wyjściem byłoby wyjebać pół drużyny i trenera. W ich miejsce zaciąg zagraniczny, jakoś mam większe zaufanie do ich profesjonalizmu. Szkoda, że to nierealne. |
Cytat:
Często czytam twoje wpisy i uznaję cię za osobę potrafiącą rozmawiać rzeczowo. Tym bardziej dziwią mnie te insynuacje czy ironizowania o Hiddinku ... No chyba, że jest to brak umiejetności czytania ze zrozumieniem, ale w to wątpię. Naprawde uważasz, że nei widzę, że w Wiśle kasy nie ma ? Że Europy nie zawojujemy prędko? Proszę cię... Brożek biegać i strzelać gole potrafi. Kirm potrafi dośrodkować. Marcelo nie oddaje rywalom piłki. Wisła strzelała nie tak dawno DUŻO bramek. Teraz tego nie ma. Jeśli naraz cała drużyna gra kupę, to problem musi leżeć gdzie indziej. Potencjał naszych kopaczy jest ogólnie (na warunki Europy) komiczny. Na potrzeby przaśnej ligi jednak zawsze wystarczał. Przynajmniej by nie drżeć przed każdym spotkaniem (co ma miejsce teraz). Ciężko to zrozumieć? Koniec tematu z mojej strony. Co chciałem napisałem (dla ciebie nawet dwa razy). NIektórzy zrozumieli. |
Dokladnie, wezcie przestancie wrzucac na pilkarzy bo prawda jest taka ze cos niektorzy potrafili grac a teraz piach kosmiczny, az nie wiem co oni na treningach robia ? A moze siatkonoga i solarka tylko ? o.o
Lobodzinski do wywalenia Kirm, Pawel Brozek karnie do mlodej ekstraklasy zmniejszyc pobory o 25%, niech czuja ze kasa ucieka! Marcelo, Diaz, Issa Ba - 3 naszych murzynkow i wbrew temu co wielu mysli to sa profesjonalisci a co gra white power? GOWNO! |
Cytat:
|
Ale on niegra na swojej pozycji, zostal zmuszony do gry w srodku przez Macka !! On jest bocznym obronca i w jakims starym wywiadzie mowil ze tam gra najlepiej...
|
Nie wiem czy ktoś to czytał ale na Weszło pisali że zasłyszeli od kogoś z naszego klubu że Skorża wylatuje po meczu z Jagą.
Niestety jako że nasze forum jest jakie jest muszę zacząć się od razu usprawiedliwiać. Nie traktuje Weszło jako wiarygodnego źródła informacji, osobiście nawet myślę że to bujda napisana żeby zapełnić newsa. |
Cupial wraca do Polski w poniedzialek, mysle ze to co pisze weszlo ma sens i Macka nic nie uratuje, oby za Mackiem polecial caly sztab, medycy, trenerzy, magicy
|
Cytat:
|
Skorży dziś doszedł jeden argument za pozostaniem na stanowisku: Wisła w ciągu ostatnich dwóch kolejek powiększyła przewagę nad Legią.
Pozostałych argumentów niestety brak. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Trzeba pamiętać o tym, że drużyny przestały się bać Wisły. Przypomnijcie sobie poprzednie sezony, wielokrotnie zawodnicy, trenerzy i komentatorzy zwracali uwagę na to, że przeciwnik przegrywał mecz w szatni. Dlatego prosta taktyka Skorży dawała efekt.
Obecnie nikt już nie boi się grać z Wisłą pressingiem, nikt nie boi się zaatakować. A my taktycznie stoimy w miejscu. Czy Skorża za te ostatnie prawie 3 lata wymyślił coś nowego? Nic. Dlatego powtórzę po raz tysięczny - z tym trenerem nic więcej się nie osiągnie. Bo on po prostu nie ma recepty na obecną sytuację. |
Tak w temacie wymyślania, to na prawdę myślicie, że:
-jak oni nie są w stanie poprawnie wykonać założen taktyki: podaj, przyjmij, podaj, strzel. Albo nawet podaj>dośrodkuj. Nie mówiąc juz o podaj>dośrodkuj>strzel. To rozkminią coś więcej od "długa na Brożka"? -Skorża każe im nie przyjmować piłki, podawać niecelnie, strzelać sto metrów obok bramki. Brożkowi stać w miejscu, Boguskiemu grać z zamkniętymi oczami, Pawełkowi obserwować poprzeczkę i symulować kontuzję w 93 minucie meczu, gdy mogliśmy przeprowadzić akcję? |
To co najbardziej kuje w oczy w Wiśle Skorzy to praktycznie brak schematów rozgrywania akcji.
Toczenie piłki w naszym wypadku jest haotyczne, bez pomysłu, oparte na indywidualnych słabych umiejętnościach kopaczy jak i wybijaniu piłki na oślep(może dlatego Skorża chciał wysokiego napastnika?), przy rożnym podaniu do Marcelo (ten odgrywa albo główkuje na bramkę)i w zasadzie tyle. Bez kitu, KAŻDA drużyna (może z wyjątkiem Legii) ma jakiś pomysł na grę, a u nas?... Ja od samego początku mówiłem, że Brożek nie jest jakimś wybitnym napastnikiem. Uważam, że nawet do pięt nie dorasta takiemu Żurawskiego,Kuźbie czy choćby Frankowsiemu.W jego poczynaniach nie ma pewności a raczej przypadek. A z takim jedynym napastnikiem to co my chcemy osiągnąć? Jedynym pozytywem tego okienka może być Issa Ba. Wydaje mi się, że tylko on może nam uratowac mistrzostwo, gdy tylko poprawi wytrzymałść. Być może na meczu z Jagą patrzyłem na niego przez różowe okulary ale w jego grze, bo chyba tylko raz stracił piłkę/ głupio zagrał, tak to, fajnie czytał grę, inteligętnie podawał, tylko co miał sam zrobić, zwłaszcza że jest of pomocnikiem a z przodu każdy poruszał się tak, jakby koniecznie nie chciał dostać piłłki? Wymowne było te jego pokazywanie ręką gdy biegł z piłką po lewym skrzydle i pokazywał ręką, by ktoś za nim ruszył - bo nasi kopacze by tylko stali... To co się dzieję w Wiślę to wina Skorzy i sztabu medycznego (bardziej chodzi o fizjologa). Dziwny zbieg okoliczności. Włoch przyszedł do Wisły i zaczeła się plaga kontuzji.Wczesniej gdy Bahr, przygotowywał piłkaczy nic złego się nie działo... Edit: Dj_Ibutti, czyli co?Sugerujesz, że kopacze grają przeciwko Skorży? Wczesniej jednak potrafili wymienić parę piłek i grac z klepki.Jesli nie, to znaczy że z aktualnym trenerem cofają się w rozwoju |
Sugeruję, że im się albo w dupach od nadmiaru pieniędzy poprzewracało i im się nie chce, albo że jeszcze są bez formy. Swoją drogą przydałoby się, zeby Brożek nie wiem.... nie mógł grać z jakiegoś powodu (kontuzji mu nie życzę), to wtedy przestaliby na niego grać i musieli zacząć myśleć.
Owszem częściowo za formę odpowiada Skorża, ale tylko w taki sposób że sobie źle dobrał "specjalistów" Granie przeciwko Skroży byłoby idiotyzmem, bo przyszedłby jakiś morderca z Niemiec i kazałby im biegać, cytując Grzelaka "mordercze sprinty 100 m". Ew za Rzeźniczakiem "zostawać aż 6h dziennie w klubie" itp. teraz mają fajnie, nie muszą się specjalnie męczyć, wystarczy skreślać zera na koncie. |
Ciekawe kim zastąpią Skorze jesli okarze się,że Cupiał go zwolni..bardzo jestem ciekaw..wariant z wywaleniem Skorzy i na jego miejsce Kulawik lub Moskal równa sie ze srodkiem tabeli lub gorzej,W Polsce brak trenerów lepszych od Skorzy którzy są wolni,si=fi By było gdyby Smuda wrócił do Wisły a tylko jego widze w Wisle z Polaków obecnie,chociaż ciekawie by było z Nowakiem,ale nie wiadomo czy chciałby pracowac w Wisle,najlepsza opcja to młody trener z zagranicy wide Petrescu z twardą ręką i z duzymi znajomosciami w swiecie piłkarskim.
|
Heh, a może nie chcą mistrza wygrać, bo wiedzą, że w pucharach i tak nie mają szans. Tyle juz bylo kompromitacji ze stara gwardia juz ma uraz do Europy :D
|
Dokładnie,zgadzam sie z Ibuttim.Pilkarzyki pajacyki na pewno nie graja przeciwko Skorży bo jest im z nim po prostu za dobrze,malo biegania,nie ma zapier.olu jak za Dana...
Jak dla mnie cos Skorzy od pewnego momentu nie wychodzi,moze nie jest w stanie zmotywowac tych pseudo grajków..No ale kogo tu przyjac z Polski ? Same ogorki,a nie trenery.Smuda,no ale ten w kadrze siedzi. Licze,ze Cupial jak przyjedzie to obetnie im cos z pensji. |
Cytat:
|
Cytat:
Czyli mysla sobie: Damy dupy i znowu nie bedzie premii. Po co sie szarpac :D To tak w formie zartu bo przyznaje Ci racje. |
Cytat:
Oglądnij sobie jakikolwiek mecz Manchesteru... |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:30. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl