Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

Maciuś 14.10.2010 20:50

Czapki Chicago Bulls byly modne 10 lat temu.

rw88 15.10.2010 12:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafkur (Post 993499)
Uzasadnienie: wygrana tylko 3:0 z bardzo słabym Ekwadorem ( nawet nie pierwszy skład) jest mniej więcej równoznaczna z wysokim wpierd.... od solidnej drużyny. Mniej więcej 6:0 z rezerwami Ekwadoru= 0:0 z np. Danią.

Teraz poproszę o uzasadnienie do uzasadnienia, co następuje:

a) Dlaczego uważasz Ekwador za bardzo słabą drużynę? Ten sam Ekwador (w bardzo podobnym zestawieniu) miesiąc temu ograł 2-1 Meksyk na ich własnym terenie, Meksyk, w którego barwach grali m.in. P.Barrera, J.Hernandez, C.Vela, G.Torrado, R.Marquez, C.Salcido, F.Rodriguez, H.Moreno, A.Guardado, G.dos Santos - krótko mówiąc, ograli Meksyk w ich najsilniejszym zestawieniu. Dodam jeszcze, że drużyna Ekwadoru o punkt przegrała batalię z Urugwajem o baraż o grę w MŚ2010, czyli ten Urugwaj, który jest aktualnie czwartą ekipą naszego globu, stąd nie wiem, dlaczego nasz ostatni rywal jest uważany aktualnie w naszym kraju za ogórasów.

b) Dlaczego uważasz, że zagrali z nami (i z Meksykiem) w nie wiadomo jak rezerwowym składzie? Brakło im tylko Valencii, Montero, Caicedo i Borji (tylko ten pierwszy zagrał przeciwko Meksykowi), z tym że z tych dwóch osatnich grałby tylko jeden, w parze ze strzelcem dwóch goli w meczu z nami, czyli Benitezem. Dodatkowo w stosunku do meczu z Meksykiem zespół został wręcz wzmocniony Guerronem i Camposem, dwoma zawodnikami z ligi brazylijskiej - reszta to właściwie ten sam skład co z Meksykiem, drobne, mało znaczące korekty.

Nie grał oczywiście też grono takich zawodników Hurtado, Kaviedes, Mendez i inni po 30-stce, bo kadra musiała zostać po prostu odmłodzona, tak jak u nas nie grają M.Lewandowski, Dudek czy Krzynówek, tak u nich zrezygnowano z wyżej wymienionych - może stąd ta "pomyłka" polskich mediów w ocenie potencjału drużyny Ekwadoru w meczu z nami? Fakt, tą odmłodzoną drużyną przegrali z Kolumbią 0:1 przed meczem z nami, ale potem Kolumbia bezbramkowo zremisowała z USA, trudno więc uznać obie ekipy (Ekwador i Kolumbię) za słabe.

Zachęcam na przyszłość zainteresować się sprawą, na temat której się wypowiada, czy wręcz rzuca dziwne teorie ("przeliczniki" przemilczę), a nie ślepo wierzyć w to, co piszą nasze kiepskie, niedoinformowane media, których ocena piłki spoza oceanu nawet w dobie internetu przekracza ich możliwości.

Inna sprawa, to mówienie o rzekomych osłabieniach Ekwadoru, a pomijanie "drobnego" faktu, iż w naszej drużynie w normalnych warunkach zagraliby kolejno Boruc, Głowacki, Boenisch, Matuszczyk, Błaszczykowski, Jeleń, a więc przynajmniej 4-5 arcy-kluczowych zawodników nam odpadło, a 6-ciu z podstawowej jedenastki. Ale w naszym kraju idzie się przyzwyczaić do takiej "obiektywności"...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez masterlag (Post 993691)
Matko Bosko chroń nas od Dudki na obronie! Szczególnie lewej!

Też bym tak mówił, a nawet dosadniej to ujął, gdyby nie jego mecz na tej pozycji w LM przeciwko Realowi Madryt - zagrał przeciwko C.Ronaldo po prostu bardzo dobrze, potem powtórzył to w lidze, stwierdzam więc, że katastrofalny mecz Darka przeciwko Hiszpanii był wypadkiem przy pracy. Dlatego od biedy jako backup dla Boenischa mogę Dudkę zaakceptować.

Filippo123321 15.10.2010 14:23

Cytat:

dlaczego nasz ostatni rywal jest uważany aktualnie w naszym kraju za ogórasów.
Bo grali głębokimi rezerwami? ;>

Pozatym, oni sa chyba nizej w rankingu FIFA nawet od nas :E Ogórasy jakich mało i tyla.

rw88 15.10.2010 16:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Filippo123321 (Post 994208)
Bo grali głębokimi rezerwami? ;>

Pozatym, oni sa chyba nizej w rankingu FIFA nawet od nas :E Ogórasy jakich mało i tyla.

Czytałeś co napisałem post wyżej czy przekracza to Twoje intelektualne możliwości?

Filippo123321 15.10.2010 18:16

Ech, liczylem, ze nie odpiszesz, bo teraz bede musial chlapnąć dluzszego posta.

Cytat:

a) Dlaczego uważasz Ekwador za bardzo słabą drużynę? Ten sam Ekwador (w bardzo podobnym zestawieniu) miesiąc temu ograł 2-1 Meksyk na ich własnym terenie, Meksyk, w którego barwach grali m.in. P.Barrera, J.Hernandez, C.Vela, G.Torrado, R.Marquez, C.Salcido, F.Rodriguez, H.Moreno, A.Guardado, G.dos Santos - krótko mówiąc, ograli Meksyk w ich najsilniejszym zestawieniu.
Widac, ze srednio sie orientujesz w pilkarskich sprawach i nie wiesz co obecnie sie dzieje w kadrze Meksyku. Dowiedz sie, a wtedy zdasz sobie sprawe, ze pokonanie ich to nie bylo wielkie osiagniecie.

Cytat:

Fakt, tą odmłodzoną drużyną przegrali z Kolumbią 0:1 przed meczem z nami, ale potem Kolumbia bezbramkowo zremisowała z USA, trudno więc uznać obie ekipy (Ekwador i Kolumbię) za słabe.
To mozna wiedziec za jaką druzyne uwazasz Kolumbie, jesli nie za slaba?

Cytat:

kolejno Boruc, Głowacki, Boenisch, Matuszczyk, Błaszczykowski, Jeleń, a więc przynajmniej 4-5 arcy-kluczowych zawodników nam odpadło, a 6-ciu z podstawowej jedenastki. Ale w naszym kraju idzie się przyzwyczaić do takiej "obiektywności"...
Boruc - bramkarz, wiec pozycja, na ktorej akurat problemu nie mamy.
Głowacki - kontuzjowany, pozatym kiedy ostatni raz zagral w kadrze. Kiedy zagral DOBRY mecz w kadrze?
Boenisch - Kontuzja, wiec to troche inna sytuacja.
Matuszczyk - kluczowy? :D :D
Jeleń - kontuzja, Smuda mogl go zastapic tym samym typem napastnika jakim jest Niedzielan - ale nie chcial.

Panie, Ekwador ma na zgrupowaniu 15 osob, glownie z wlasnej ligi, a ty uwazasz, ze to dobry zespol? Kogo mamy pokonac jesli nie takie druzyny?

rw88 15.10.2010 22:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Filippo123321 (Post 994286)
Widac, ze srednio sie orientujesz w pilkarskich sprawach i nie wiesz co obecnie sie dzieje w kadrze Meksyku. Dowiedz sie, a wtedy zdasz sobie sprawe, ze pokonanie ich to nie bylo wielkie osiagniecie.

Fakty są takie, że ograli mocną drużynę, która grała w najsilniejszym składzie, z wielkimi talentami światowego futbolu typu Hernandez czy Vela. Rozumiem, że gdyby Polska ograła Meksyk to też nie byłaby sztuka?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Filippo123321 (Post 994286)
To mozna wiedziec za jaką druzyne uwazasz Kolumbie, jesli nie za slaba?

Kojarzysz nazwiska takie jak: Falcao, Guarin i Rodriguez (FC Porto), Zapata (Udinese), Rodallega (Wigan), Montano (Rennes), Zuniga (SC Napoli), Ospina (OGC Nicea), Ramos (Hertha), Pino (Galatasaray), Perez (Saragossa), Aguilar (Hercules), Cordoba i Rivas (Inter Mediolan), Perera (Atletico), Armero (Udinese), Yepes (Milan), Gutierrez (Trabzonspor), Soto (1.FSV Mainz), Toja (Aris), czy zawodnicy grający niezłą piłkę za Oceanem - w Meksyku: Quintero i Mosquera oraz w Argentynie - Moreno. Kadrowo jest to zespół zdecydowanie silniejszy od naszego. Daj Boże żebyśmy mieli przynajmniej 2-3 piłkarzy tej klasy, co Ci na początku wymienieni...W el. MŚ 2010 punktem przegrali z Urugwajem szansę gry barażu o MŚ, tym Urugwajem, który w turniej skończył tuż za podium. To jest SŁABA drużyna?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Filippo123321 (Post 994286)
Boruc - bramkarz, wiec pozycja, na ktorej akurat problemu nie mamy.

Tytoń zagrał o klasę niżej niż Boruc z USA, nie mówiąc już o tym, jaki wpływ na dyrygowanie obroną poprzez swój autorytet boiskowy. Chyba nikt nie podważa tego, że z Borucem w bramce nasza drużyna jest po prostu silniejsza niż jak stoi w niej Tytoń...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Filippo123321 (Post 994286)
Głowacki - kontuzjowany, pozatym kiedy ostatni raz zagral w kadrze. Kiedy zagral DOBRY mecz w kadrze?

Bez znaczenia, biorąc pod uwagę fakt, że ostatni raz w kadrze zagrał 3 lata temu, nie licząc dwóch spotkań za kadencji Majewskiego, w których spisał się poprawnie, mimo że cała kadra była w głębokiej czarnej d...Głowacki wtedy, a Głowacki teraz to inny, bardziej doświadczony, po prostu lepszy zawodnik. I po raz kolejny - sugerujesz, że obrona z Głowackim wyglądałaby gorzej niż w przypadku gdy grał w niej Glik? Jeśli nie, to chyba zgodzisz się, że skoro Głowacki miał na to zgrupowanie pojechać, a wypadł z powodu kontuzji, to możemy to uznać jako osłabienie dla naszej kadry? Oglądając jego mecz z Liverpoolem jest dla mnie oczywistym, że ten obrońca powinien w tym momencie być tym, od którego zaczynamy układanie linii obrony, szczególnie patrząc na to jakie mamy problemy na tej pozycji.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Filippo123321 (Post 994286)
Boenisch - Kontuzja, wiec to troche inna sytuacja.

Jaka inna sytuacja? Jakie znaczenie ma fakt, że nie przyjechał z powodu kontuzji w kontekście wyliczania naszych braków kadrowych w tym meczu? Nie było go? Nie było. Grałby gdyby nie był kontuzjowany? Grałby. Więc darujmy sobie pitolenie o jakiś innych sytuacjach.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Filippo123321 (Post 994286)
Matuszczyk - kluczowy? :D :D

Czytaj uważnie:

Cytat:

iż w naszej drużynie w normalnych warunkach zagraliby kolejno Boruc, Głowacki, Boenisch, Matuszczyk, Błaszczykowski, Jeleń, a więc przynajmniej 4-5 arcy-kluczowych zawodników nam odpadło, a 6-ciu z podstawowej jedenastki
Matuszczyk jest dla mnie jak najbardziej zawodnikiem pierwszej jedenastki, szczególnie po meczu z USA, mimo że z pewnością do kluczowego zawodnika mu jeszcze trochę brakuje.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Filippo123321 (Post 994286)
Jeleń - kontuzja, Smuda mogl go zastapic tym samym typem napastnika jakim jest Niedzielan - ale nie chcial.

Niedzielan? Trzy klasy niżej niż Jeleń, trudno ich nawet porównywać. Ten pierwszy miał dosłownie jeden przyzwoity sezon w średniaku Eredivisie, po czym z podkulonym ogonem wrócił do naszej kopanej. Ten drugi dwa lata z rzędu był czołowym strzelcem Ligue1, gwiazdą aktualnego brązowego medalisty tych rozgrywek, a ostatnio swoim golem wyrzucił z LM magnata finansowego z Rosji, jakim jest Zenit St. Petersburg. Jak tu w ogóle obu porównywać? Z całym szacunkiem, ale równie dobrze mogę powiedzieć, że trener Korony popełnił błąd wyrzucając ze składu M.Zielińskiego, miałby drugiego Niedzielana - w końcu obaj szybko biegają...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Filippo123321 (Post 994286)
Panie, Ekwador ma na zgrupowaniu 15 osob, glownie z wlasnej ligi, a ty uwazasz, ze to dobry zespol? Kogo mamy pokonac jesli nie takie druzyny?

Nie uważam, że jest to nie wiadomo jak silna drużyna, poza naszym zasięgiem, ale jest to na pewno bardzo przyzwoita ekipa, która buduje się na nowo odmładzając swoją kadrę. Dla mnie nie ma większego znaczenia, że Ci młodsi grają u nich aktualnie w lidze ekwadorskiej, bo pewnie przy dobrych wynikach połowa z nich trafi do dobrych europejskich klubów. Biorąc pod uwagę fakt, że graliśmy MOCNO osłabionym składem, remis nie uznaję za porażki, jak wielu tutaj...I dla jasności, za sukces też to trudno uznać - ot taki zwykły, przeciętny wynik, ani zły, ani świetny. A tutaj remis z ta ekipą jest obiektem drwin, co mnie po prostu dziwi.

Filippo123321 15.10.2010 23:31

Cytat:

Fakty są takie, że ograli mocną drużynę, która grała w najsilniejszym składzie, z wielkimi talentami światowego futbolu typu Hernandez czy Vela. Rozumiem, że gdyby Polska ograła Meksyk to też nie byłaby sztuka?
Ogranie Meksyku z takimi problemami wewnątrz druzyny, to nie jest wielka sztuka i tyle.

Cytat:

W el. MŚ 2010 punktem przegrali z Urugwajem szansę gry barażu o MŚ, tym Urugwajem, który w turniej skończył tuż za podium
Noooo, a my to nawet Portugalczyków w grupie eliminacyjnej prześcignęliśmy...

Cytat:

Tytoń zagrał o klasę niżej niż Boruc z USA, nie mówiąc już o tym, jaki wpływ na dyrygowanie obroną poprzez swój autorytet boiskowy. Chyba nikt nie podważa tego, że z Borucem w bramce nasza drużyna jest po prostu silniejsza niż jak stoi w niej Tytoń...
Ale kto kazał stawiać Smudzie na beznadziejnego Tytonia? Mały ma wybór?

Cytat:

Oglądając jego mecz z Liverpoolem jest dla mnie oczywistym, że ten obrońca powinien w tym momencie być tym, od którego zaczynamy układanie linii obrony, szczególnie patrząc na to jakie mamy problemy na tej pozycji.
Głowacki zawsze grał w kadrze słabo, przynosił pecha, dostawał czerwone kartki, strzelał samobóje, mimo tego, ze w klubie grał świetnie. Nie przecze, ze Głowacki nie powinien teraz dostac szansy, bo od Glika trudno nie byc lepszym...

Cytat:

iż w naszej drużynie w normalnych warunkach zagraliby kolejno Boruc, Głowacki, Boenisch, Matuszczyk, Błaszczykowski, Jeleń, a więc przynajmniej 4-5 arcy-kluczowych zawodników nam odpadło, a 6-ciu z podstawowej jedenastki
Aha, czyli za kluczowych zawodnikow naszej kadry uznajesz zawodnika, ktory ostatnio na dobra sprawe w kadrze zagrał 3 lata temu, a dobrze w niej nie zagrał nigdy. Zawodnika, ktory w kadrze rozegrał dwa spotkania. Zawodnika, ktory rozegrał, hmm, 5 spotkan w reprze. A takze zawodnikow, ktorzy wiecznie sa kontuzjowani, wiec ciezko na nich w ogole liczyc.

No to ciekawie bedzie na Euro, jak sie okaze, ze kluczowy bramkarz siedzi na lawie, kluczowy prawoskrzydlowy bedzie jak zawsze przy wielkiej imprezie kontuzjowany, kluczowy napastnik bedzie kontuzjowany - standardowo. Kluczowy lewy obronca bedzie grzal lawke w Werderze. A, i jeszcze Arek Glowacki, on tez zawsze chory.

Cytat:

Niedzielan? Trzy klasy niżej niż Jeleń
Idealny zawodnik na kontre, porownywanie go do Zielinskiego, to mam nadzieje zart. Strzelac gole umie, co udowadnia juz kolejny sezon. Rownie dobrze, to samo co napisales o Niedzielanie mozesz napisac o Roberciku Lewandowskim - w koncu jak na razie mial jeden dobry sezon i wyjechal zagranice gdzie grzeje ławe ;]

Nie bede juz wspominal o Ebim, powolywanym przez Smude. Za co? Nie wiem.

Cytat:

że Ci młodsi grają u nich aktualnie w lidze ekwadorskiej, bo pewnie przy dobrych wynikach połowa z nich trafi do dobrych europejskich klubów
Tjaaaaaaaa...

Chavez juz nam pokazal jak silne sa tamtejsze polamatorskie ligi.

Remis z rezerwowym skladem Ekwadoru, to dla niektorych zwykly wynik. Coz, do zobaczenia na Euro ;]

rw88 16.10.2010 11:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Filippo123321 (Post 994402)
Ogranie Meksyku z takimi problemami wewnątrz druzyny, to nie jest wielka sztuka i tyle.

Opinia subiektywna, dla mnie jest, dla Ciebie nie i tyle w temacie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Filippo123321 (Post 994402)
Noooo, a my to nawet Portugalczyków w grupie eliminacyjnej prześcignęliśmy..

Tylko mała różnica jest taka, że to było TRZY lata temu, kiedy byliśmy 16 ekipą rankingu FIFA, a Kolumbia tego dokonała ROK temu. Rozumiem, nazwiska kolumbijskiej reprezentacji ominąłeś i znalazłeś temat zastępczy, bo nie pasuje Ci to do koncepcji, że Kolumbijczycy mają słabą drużynę?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Filippo123321 (Post 994402)
Ale kto kazał stawiać Smudzie na beznadziejnego Tytonia? Mały ma wybór?

Po raz kolejny nie rozumiem Twojego toku rozumowania. Jakie znaczenie ma to, czy ktoś mógł zagrać, czy nie, w kontekście porównania ilu naszych zawodników z podstawowej jedenastki nam brakowało, a ilu Ekwadorowi. Powody są tutaj zupełnie nieistotne, liczy się to, czy grała tak osoba, czy nie. Mógł nawet Boruc ciocie odwiedzić, ale fakt jest taki że w tym meczu nie grał i gdyby Smuda musiał wystawić najsilniejszy skład na ten mecz, Artur na pewno wyszedłby na boisko.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Filippo123321 (Post 994402)
Głowacki zawsze grał w kadrze słabo, przynosił pecha, dostawał czerwone kartki, strzelał samobóje, mimo tego, ze w klubie grał świetnie. Nie przecze, ze Głowacki nie powinien teraz dostac szansy, bo od Glika trudno nie byc lepszym...

Tak jak mówiłem, gra Głowackiego w kadrze to tak zamierzchła przeszłość, że trudno to porównywać do stanu obecnego, bo to zupełnie inny piłkarz niż wtedy. W lidze może i grał dobrze, ale brakowało mu regularnej gry na wyższym poziomie, czego w Turcji teraz doświadcza i będzie doświadczał. Faktem jest, że gdyby był na zgrupowaniu, grałby w podstawowej jedenastce.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Filippo123321 (Post 994402)
Aha, czyli za kluczowych zawodnikow naszej kadry uznajesz zawodnika, ktory ostatnio na dobra sprawe w kadrze zagrał 3 lata temu, a dobrze w niej nie zagrał nigdy.

Nigdy? Czyli wszystkie te 22 mecze w kadrze w jego wykonaniu były słabe? Ciekawe...Poza tym przypomnę się znowu:

Cytat:

iż w naszej drużynie w normalnych warunkach zagraliby kolejno Boruc, Głowacki, Boenisch, Matuszczyk, Błaszczykowski, Jeleń, a więc przynajmniej 4-5 arcy-kluczowych zawodników nam odpadło, a 6-ciu z podstawowej jedenastki
Czterech arcy-kluczowych, a więc Głowacki i Matuszczyk do tego grona nie należą. A dlaczego 4-5 arcy-kluczowych? Bo można się tutaj spierać, czy przy naszej beznadziei w środku obrony obecność Głowackiego w ostatnich meczach nie byłaby kluczowa.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Filippo123321 (Post 994402)
Zawodnika, ktory w kadrze rozegrał dwa spotkania.

Zawodnik, który rozegrał te dwa spotkania jest naszym JEDYNYM lewym obrońcą na poziomie międzynarodowym, a zastępował go - oceniając tym poziomem międzynarodowym - paralityk. Dlatego obecność Boenischa w pierwszym składzie jest jak najbardziej kluczowa, niezależnie od tego czy rozegrał 1,2 czy 50 meczów w reprezentacji.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Filippo123321 (Post 994402)
Zawodnika, ktory rozegrał, hmm, 5 spotkan w reprze.

Mowa o Matuszczyku? Patrz wyżej (fragment o Głowackim).

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Filippo123321 (Post 994402)
A takze zawodnikow, ktorzy wiecznie sa kontuzjowani, wiec ciezko na nich w ogole liczyc.

Liczba mnoga zbędna, bo może już tylko chodzić o Jelenia. Fakt, wypada nam często ten Jeleń z gry, ale w dalszym ciągu nie zmienia to faktu, że jest to nasz najlepszy napastnik, napastnik z wyrobioną marką w silnej lidze, doświadczony i bramkostrzelny. I tak często jak wypadnie nam ze składu przed zgrupowaniem kadry, tak często będę powtarzał, że wypadł ze składu kluczowy zawodnik.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Filippo123321 (Post 994402)
No to ciekawie bedzie na Euro, jak sie okaze, ze kluczowy bramkarz siedzi na lawie, kluczowy prawoskrzydlowy bedzie jak zawsze przy wielkiej imprezie kontuzjowany, kluczowy napastnik bedzie kontuzjowany - standardowo. Kluczowy lewy obronca bedzie grzal lawke w Werderze. A, i jeszcze Arek Glowacki, on tez zawsze chory.

Jak komuś brakuje argumentów, to zazwyczaj rozpoczyna wróżenie z fusów i czarnowidztwo, ogólnie pozwolę sobie przemilczeć ten fragment.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Filippo123321 (Post 994402)
Idealny zawodnik na kontre, porownywanie go do Zielinskiego, to mam nadzieje zart.

Trafiłeś w sedno. Powiem więcej, taki sam żart jak porównywanie Niedzielana do Jelenia.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Filippo123321 (Post 994402)
Strzelac gole umie, co udowadnia juz kolejny sezon.

Mimo wszystko strzela gole w "troszkę" słabszej lidze niż Jeleń, a cały czas się o to rozbija.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Filippo123321 (Post 994402)
Rownie dobrze, to samo co napisales o Niedzielanie mozesz napisac o Roberciku Lewandowskim - w koncu jak na razie mial jeden dobry sezon i wyjechal zagranice gdzie grzeje ławe ;]

Oczywiście masz rację, tym bardziej to potwierdza, że brak Jelenia, naszego najlepszego napastnika w tym meczu był widoczny, skoro grał za niego Lewy.

Sprostowałbym tylko dwie kwestie - miał DWA dobre sezony pod rząd, w wieku kolejno 20 i 21 lat, kiedy to zdobył tytuł króla strzelców ligi, mając 22 lata ma już blisko 30 spotkań dla drużyny narodowej. Po czym trafił za blisko 5 mln euro do aktualnie najlepszej drużyny niemieckiej Bundesligi. Niedzielan w tym wieku opuścił Zagłębie II Lubin, aby przenieść się do Chrobrego Głogów, po czym w następnym sezonie wrócił dl Lubina i strzelił 1 gola w 7 spotakniach w przeciągu całego sezonu.

Porównanie mimo wszystko chyba znaczące. Stwierdzenie "wyjechał za granicę gdzie grzeje ławę" pasuje tak samo do Lewandowskiego (który ma za konkurenta Barriosa i jest piłkarzem aktualnie świetnie grającej ekipy silnej lig), jak i do np. Szczota, który nie gra w Iraklisie, a chyba widzisz różnicę pomiędzy tymi zawodnikami?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Filippo123321 (Post 994402)
Nie bede juz wspominal o Ebim, powolywanym przez Smude. Za co? Nie wiem.

Też nie wiem, ale to troszkę nie na temat. No i co by nie mówić, bramkę strzelił, a tego się od niego wymaga.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Filippo123321 (Post 994402)
Tjaaaaaaaa...

Chavez juz nam pokazal jak silne sa tamtejsze polamatorskie ligi.

Chyba Ci się troszkę kontynenty pomyliły...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Filippo123321 (Post 994402)
Remis z rezerwowym skladem Ekwadoru, to dla niektorych zwykly wynik. Coz, do zobaczenia na Euro ;]

Nie rezerwowym, tylko odmłodzonym. Tak jak wspominałem - jeśli oni grali rezerwowym to my też, w końcu brakło Dudka, Krzynówka, Jopa czy M.Lewandowskiego...

Filippo123321 16.10.2010 13:13

Nie, nie odmłodzonym, tylko rezerwowym. Trener Ekwadoru powołał JEDNEGO zawodnika z Europy. I wyobraz sobie, ze nie z powodu takiego, ze pozostali są za słabi. Po prostu wyjazd na inny kontynent w środku sezonu to bezsens.

jachting 16.10.2010 14:09

Ważniejszym i więcej mówiącym meczem był ten z Usa , bo kadra była bliżej optymalnej i graliśmy z mocnym rywalem , to było spotkanie o innym cieżarze gatunkowym .

Nie ma co się licytować co do tego Ekwadoru , po pierwsze nie wiadomo czy w innym składzie zagrali by lepiej , czy mecz dobrze by się im ułożył , czy Polska nie zagrałaby wtedy inaczej itd.

Ogólnie to możecie się wypchać tym meczem - w Polsce media nietety zawsze koncentrują się na wielkim G.... .
Nigdy nie szuka się wartości tylko dziurę w całym .

AYALA 24.10.2010 16:27

Smuda w 2 Bundeslidze widzi kandydatów do Kadry: Brzenska (Energie Cottbus) i Tyrała (VfL Osnabruck)

kreseq 26.10.2010 15:32

"Selekcjoner reprezentacji Polski Franciszek Smuda zastanawia się nad powołaniem nad powołaniem na grudniowy mecz ze Słowacją dwóch piłkarzy Legii - Macieja Iwańskiego i Michała Kucharczyka - Skład na ten mecz będzie złożony wyłącznie z naszych ligowych zawodników, gdyż odbędzie się on poza oficjalnym terminem FIFA. Na sprawdzenie zasługują na pewno młodzi Tomasz Kupisz, Michał Kucharczyk i Kamil Poźniak. Iwański z Peszką już się rehabilitują na boisku. Obaj są świadomi, że to zakręt, który może być przełomem w ich karierach. A czy dostaną w grudniu powołania? Pożyjemy, zobaczymy - stwierdził w rozmowie z tygodnikiem "Piłka Nożna" Smuda."

Teraz to ja mam kilka pytan... Po cholere cala ta afera z Peszka i Iwanskim, skoro oni sie niby "rehabilituja" juz teraz?
Iwanski to zawodnik mina, ktory powinien isc w cholere, pograc gdzies gdzie trener da soba pomiatac i wtedy jesli bedzie dobrze grac, niech go sprawdza. Na dzien dzisiejszy ten facet mentalnie jest uposledzony i nie wiem czy w szatni nie bylby wiekszym zagrozeniem niz kontuzje na boisku.


Peszko to troche inna bajka, ale na Boga. Po cholere robic jakies wielkie wyklady o tym ze Smuda nie wybacza, skoro po kilku tygodniach juz przebakuje sam Franz o powrocie Peszki do skladu? Jak to jest z tym "twardym postepowaniem" ?

Wreszcie sprawa Kucharczyka. Jako kibic Legii sadze ze powolywanie go juz teraz to przesada.
On ma papiery na doskonalego grajka, ale chlopak dopiero rozegral kilka meczy. Owszem wyroznia sie, potrafi juz wiele, a czasami zachowuje sie jak stary wyga, tylko co z tego? Niech rozegra caly sezon i wtedy bedzie mozna juz nad powolaniem pomyslec. Chlopak musi okrzepnac,nabrac doswiadczenia i wtedy dostac powolanie. Jesli bedzie nadal sie tak rozwijal to jestem w 100% pewny ze bedzie grac w pierwszej reprezentacji. Jednak jest jeszcze za wczesnie.

szprotson 26.10.2010 15:35

Zajebiście.

To teraz jestem niemal pewny, że na Euro 2012 zagramy 11nastką najlepszych piłkarzy z 30 kolejki ligowej.
Kucharczyka rozumiem, wybił się ale Iwański ? Niby ....a za co, za co ?

Smuda bądz patriota, odejdz z reprezentacji !

dj_ibutti 26.10.2010 16:22

>>Zastanawia się<< - a ja się zastanawiam, czy by nie skoczyć na bungy. I robię to od 10 lat... tzn. zastanawiam się ;)

arti 27.10.2010 08:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kreseq (Post 999406)
"Selekcjoner reprezentacji Polski Franciszek Smuda zastanawia się nad powołaniem nad powołaniem na grudniowy mecz ze Słowacją dwóch piłkarzy Legii - Macieja Iwańskiego i Michała Kucharczyka - Skład na ten mecz będzie złożony wyłącznie z naszych ligowych zawodników, gdyż odbędzie się on poza oficjalnym terminem FIFA. Na sprawdzenie zasługują na pewno młodzi Tomasz Kupisz, Michał Kucharczyk i Kamil Poźniak. Iwański z Peszką już się rehabilitują na boisku. Obaj są świadomi, że to zakręt, który może być przełomem w ich karierach. A czy dostaną w grudniu powołania? Pożyjemy, zobaczymy - stwierdził w rozmowie z tygodnikiem "Piłka Nożna" Smuda."
Teraz to ja mam kilka pytan... Po cholere cala ta afera z Peszka i Iwanskim, skoro oni sie niby "rehabilituja" juz teraz?
Iwanski to zawodnik mina, ktory powinien isc w cholere, pograc gdzies gdzie trener da soba pomiatac i wtedy jesli bedzie dobrze grac, niech go sprawdza. Na dzien dzisiejszy ten facet mentalnie jest uposledzony i nie wiem czy w szatni nie bylby wiekszym zagrozeniem niz kontuzje na boisku.
Peszko to troche inna bajka, ale na Boga. Po cholere robic jakies wielkie wyklady o tym ze Smuda nie wybacza, skoro po kilku tygodniach juz przebakuje sam Franz o powrocie Peszki do skladu? Jak to jest z tym "twardym postepowaniem" ?
Wreszcie sprawa Kucharczyka. Jako kibic Legii sadze ze powolywanie go juz teraz to przesada.
On ma papiery na doskonalego grajka, ale chlopak dopiero rozegral kilka meczy. Owszem wyroznia sie, potrafi juz wiele, a czasami zachowuje sie jak stary wyga, tylko co z tego? Niech rozegra caly sezon i wtedy bedzie mozna juz nad powolaniem pomyslec. Chlopak musi okrzepnac,nabrac doswiadczenia i wtedy dostac powolanie. Jesli bedzie nadal sie tak rozwijal to jestem w 100% pewny ze bedzie grac w pierwszej reprezentacji. Jednak jest jeszcze za wczesnie.

Inne kwiatki to że Łukasz Mierzejewski się sprawdził, nieeleganckie teksty że Żewłak się kończy, a Głowa to jest hoho. Fabian i Tytoń (wg Smudy może wybierać między ofertą z Ajaksu i PSV) są extra, Boruc niestety już nie taki jak na ME 2008. No i piep.zenie że mógłby ustawić drużynę defensywnie i minimalnie wygrywać albo remisować, ale to bez sensu.
Ogólnie Smuda niestety bez zmian w swoich wywodach...

_ukoL 27.10.2010 10:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 998429)
Smuda w 2 Bundeslidze widzi kandydatów do Kadry: Brzenska (Energie Cottbus) i Tyrała (VfL Osnabruck)

Była Bundesliga, teraz jest 2.Bundesliga, jak tutaj mu odmówią to będzie szukał w lidze regionalnej czy jak się tam nazywają te niższe klasy rozgrywkowe w Reichu.

Titto 27.10.2010 13:59

Ja powiem tak, w kadrze jest kilku zawodników, którzy powinni zostawać powołani, a nie są. Tak samo, w meczu z Ekwadorem nie rozumiałem dlaczego na lewej stronie defensywy gdzie jest tak wielkie ubóstwo trener postawił na Mierzejewskiego, który grał w drużynie o największej ilości straconych bramek zamiast postawić na bardzo dobrze sobie radzącego Wołąkiewicza.
Nie rozumiałem też tych wszystkich Sadloków i Glików, w reprezentacji od których lepszy zdecydowanie jest Krzysztof Bąk z Lechii, który powinien dostać szansę gry w reprze.
Na ten moment trener powinien sprawdzić jeszcze Czarka Wilka, który w przeciwieństwie do niektórych panienek nigdy nie odstawia nogi i jest takim typowym walczakiem, a takich piłkarzy potrzebujemy.
Sprawdzić można by było też Gargułe, który moim zdaniem ma najlepszy przegląd pola w lidze.
Jak taki Rybus miał miejsce w reprezentacji nawet jak nie grał w klubie to dać jeszcze szansę gry w jakimś meczu Małeckiemu
Ponadto za Mierzejewskiego z Polonii wolałbym Małkowskiego z Bełchatowa.

emj10 27.10.2010 14:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Titto (Post 999952)
Na ten moment trener powinien sprawdzić jeszcze Czarka Wilka, który w przeciwieństwie do niektórych panienek nigdy nie odstawia nogi i jest takim typowym walczakiem, a takich piłkarzy potrzebujemy.

To może jeszcze Borysiuk (bez żartów), będzie czyścił aż miło, a że połamie nogę jakiemuś Ozilowi, czy Sneijderowi to już inna kwestia.

Smuda kompletnie nie ma koncepcji na budowanie kadry. Impreza za jakieś 20 miesięcy, a on dalej chce eksperymentować i liczyć, że objawi się drugi Deyna, Boniek, albo Lubański. Jedyna nadzieja w tym, że z tych powołanych zawodników (pewnie już circa 50) część z nich dzięki temu trafi do lepszych klubów na zachodzie i podniosą przez najbliższe dwa lata swoje umiejętności. Innego rozwiązania nie widzę.

Titto 28.10.2010 20:02

De Zeeuw wyraził się na temat reprezentacji Polski:
"To będzie wielka kompromitacja"
http://sport.wp.pl/kat,1728,title,Sm...l?ticaid=1b24c
Niestety taka jest rzeczywistość. Na euro za pewne dostaniemy w dupę.
Smuda nie nadaje się do prowadzenia kadry i jeśli PZPN nie chcę odnieść, aż tak wielkiej kompromitacji na ME to powinni zatrudnić na stanowisko selekcjonera kogoś kto zna się choć trochę na piłce.

BiałaGwiazda 02.11.2010 17:34

Boruc ujawnia kulisy "afery alkoholowej"
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/rep...wiadomosc.html

Marszałek 02.11.2010 20:19

Smuda za jakiś czas coś czuje poleci i zacznie się prawdziwa budowa reprezentacji więc te afery zaraz nie będą mieć znaczenia, Żadnego.

flamengista 02.11.2010 20:30

Nie wiem, czy Smuda poleci ale jestem jednak przekonany, że z nim czeka nas na Euro totalna kompromitacja.

Nadal nie ma szkieletu drużyny, myśli taktycznej. Jest konflikt z zawodnikami, kuriozalne wypowiedzi i łapanka piłkarzy polskiego pochodzenia.

Więc jeśli zmieniać selekcjonera, to teraz. Jest jeszcze czas, by przygotować drużynę do imprezy. Jasne, wyjście z grupy będzie cudem - ale tu chodzi o godną postawę w każdym z 3 grupowych meczy. Grę na miarę Szwajcarii, nie Austrii.

Mario Nh 02.11.2010 21:04

A tak publika chciała Smudę. Sam się zaliczałem do tego szerokiego grona osób.

Niestety, Franciszek kompletnie już nad tą reprezentacją nie panuje.
Wyniki mizerne. Nie sprawdził się.

sandomingo 02.11.2010 21:19

Patrząc z naszego, wiślackiego punktu widzenia to ewentualne zwolnienie Smudy z kadry może mieć duże znaczenie...
Wiadomo przecież jaki jest stosunek Cupiała do "Dyzmy...yyyy Smudy"....
Także niech spokojnie buduje.
Reprezentację.

WiślakMyślenice 02.11.2010 21:21

Cytat:

Patrząc z naszego, wiślackiego punktu widzenia to ewentualne zwolnienie Smudy z kadry może mieć duże znaczenie...
Wiadomo przecież jaki jest stosunek Cupiała do "Dyzmy...yyyy Smudy"....
Także niech spokojnie buduje.
Reprezentację.
I tak bez niego mamy tu niezły burdel, cytując klasyka...

For_FuN_ 03.11.2010 01:47

Ma ktos moze caly wywiad z Borucem?

http://www.tvn24.pl/-1,1680588,0,1,s...wiadomosc.html - tu jest kawalek. Widac, ze Artur sie nie pier... ;).

To, ze Smuda gada glupoty, to wie juz cala Polska. Dwoch waznych pilkarzy kulturalnie napilo sie po lampce wina po spotkaniu(co jest norma w kazdej reprezentacji)...nie mowiac juz o tym, ze bylo to po zgrupowaniu(bo to zakonczylo sie podobno po wyjsciu z hotelu w Kanadzie). Smuda kompromituje siebie, ale przede wszystkim Reprezentacje Polski. Dymisja ze skutkiem natychmiastowym, co oczywiscie jest tylko poboznym zyczeniem. "Lud" dostal swojego maga.

BiałaGwiazda 03.11.2010 10:24

Cały wywiad z Borucem:

http://sport.onet.pl/wideo/smuda-pow...4,2,klip.html#

KOMINEK 03.11.2010 11:22

Też wiązałem pewne nadzieje z Smudą, ale chyba niestety nie radzi sobie w tym bagnie.

Co do Boruca to pewnych rzeczy z szatni się nie wynosi a hasło Dyzma przepraszam Smuda to już w ustach piłkarza jest tak cienkie jak dupa węża.

Z kpiącym uśmieszkiem pokazuje panie trenerze to ja jestm kimś a ty mi możesz .........

Marszałek 03.11.2010 11:56

Rozmowa z Borucem myślę,że byłaby bardziej owocona gdyby prowadził ją jakiś dziennikarz a nie taki leszcz. W ogóle gość się upierdzielił tego wina w samolocie mimo,że Boruc mu wytłumaczył co i jak. Jeszcze debil pyta się czy coś z stewardessami było?no ale zostawmy to,bo aż żal. Jeszcze powołuje się na PS:)

Fajne zdanie Boruc powiedział,mianowicie że Smuda nie radzi sobie z ludźmi, którzy mają inne zdanie. Czy w takim razie w sztabie jest dyktatura, czy jednak Smuda bierze pod uwagę słowa innych trenerów,uwagi piłkarzy? Czy sam sobie coś u.......i i twardo to realizuje, mimo ostrzeżeń,że działa źle. Jeśli tak to mamy już sygnał,że facet całkowicie nie radzi sobie z tym co mu zostało powierzone i wszystkie decyzje,od powołań po taktykę są jego wymysłem a pozostałe osoby w sztabie to marionetki. Chodź poniekąd Boruc powiedział,że facet ma problemy z słuchaniem i rozumieniem co się do niego mówi. Ciekawi mnie czy to tylko dotyczy piłkarzy czy innych ludzi z sztabu tez.

Co do nazwania przez Boruca Smudy Dyzmą. Należy pamiętać,że Nikodem, był idiotą ale nie aż takim aby wiedzieć,że tym co mu powierzono sobie poradzi. Był tym poniekąd przerażony. Stąd słuchał swojego sekretarza, a jego pomysły przedstawiał jako własne. Mimo wszystko idiotą aż takim nie był. Dlatego porównanie do Dyzmy jest absolutnie nietrafione, jeśli przyjmiemy,że Smuda nie słucha innych i ma problemy ze zrozumieniem tego co do niego się mówi. Poza tym nikt z nas nie widzi w Smudzie remedium na nasze piłkarskie problemy. A tak by wypadało w przypadku Dyzmy. Reasumując. Smuda Dyzmą nie jest, bo gdyby był to otoczyłby się mądrzejszymi od siebie i by ich słuchał. A Smuda jest.....nie ogarnia świata zwyczajnie. Jedyne co go łączy z Dyzmą to podobnie "skończone" studia. Przez protoplastę w Oksfordzie a przez niedoszłego Dyzmę jakaś szkółka w Kolonii. Ogólnie to chcielibyśmy mieć Dyzmę za trenera reprezentacji, oj chcielibyśmy.

Bialix 03.11.2010 12:21

Smuda czy nie Smuda, na Euro 2012 szału z Polską nie będzie. Jedyne co możemy osiągnąć to niesieni oszałamiającym dopingiem wyjdziemy z grupy (w co szczerze wątpię). Nie wiem na co reprezentację stać, wyniki pokazują, że raczej na niewiele.

Jak się tak zastanowić głębiej, to nie wiem czy istnieje trener, który w niecałe dwa lata zbudowałby z tej porozpieprzanej układanki jakiś sensowny obrazek. Repra jest w tym samym miejscu co Wisła, czyli w dupie. Myk polega na tym, że Wisła może sobie dobrych grajków dokupić, a dobrych w piłkę Polaków ciężko wykombinować, bo ci co mają tzw. polskie korzenie wolą grać dla silniejszych reprezentacji i w sumie ciężko im się dziwić. Ciężko chyba znaleźć w Europie taką federację jak PZPN, gdzie panowałby większy burdel i chaos. Gracze dewizowi, zwłaszcza z pierwszego obszaru wolą grać w zachodnich barwach, bo prestiż większy i szanse na sukces potężniejsze ;)

Póki nie będzie w Polsce systemu kształcenia młodzieży jak w Anglii, Holandii czy choćby Rzeszy, póty będziemy w środku rankingu FIFA. Pokopiemy sobie piłeczkę w el. MŚ 2014, zajmiemy miejsce 3-5 w grupie i ogłosimy że "nie wiemy co się z nami dzieje". Zmienimy następcę Smudy (który wyleci, tylko pytanie przed czy po Euro) ten zabierze się do ME 2016 i tak w kółko. Żaden trener nic nie wniesie, nieważne czy krajowy czy importowany.

No chyba, że piłkarzom naszym, którzy nie muszą być aż tak tragiczni nagle się zachce, bo nie wiem, Smuda zacznie im dawać kieszonkowe :]


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:27.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl