![]() |
Czapki Chicago Bulls byly modne 10 lat temu.
|
Cytat:
a) Dlaczego uważasz Ekwador za bardzo słabą drużynę? Ten sam Ekwador (w bardzo podobnym zestawieniu) miesiąc temu ograł 2-1 Meksyk na ich własnym terenie, Meksyk, w którego barwach grali m.in. P.Barrera, J.Hernandez, C.Vela, G.Torrado, R.Marquez, C.Salcido, F.Rodriguez, H.Moreno, A.Guardado, G.dos Santos - krótko mówiąc, ograli Meksyk w ich najsilniejszym zestawieniu. Dodam jeszcze, że drużyna Ekwadoru o punkt przegrała batalię z Urugwajem o baraż o grę w MŚ2010, czyli ten Urugwaj, który jest aktualnie czwartą ekipą naszego globu, stąd nie wiem, dlaczego nasz ostatni rywal jest uważany aktualnie w naszym kraju za ogórasów. b) Dlaczego uważasz, że zagrali z nami (i z Meksykiem) w nie wiadomo jak rezerwowym składzie? Brakło im tylko Valencii, Montero, Caicedo i Borji (tylko ten pierwszy zagrał przeciwko Meksykowi), z tym że z tych dwóch osatnich grałby tylko jeden, w parze ze strzelcem dwóch goli w meczu z nami, czyli Benitezem. Dodatkowo w stosunku do meczu z Meksykiem zespół został wręcz wzmocniony Guerronem i Camposem, dwoma zawodnikami z ligi brazylijskiej - reszta to właściwie ten sam skład co z Meksykiem, drobne, mało znaczące korekty. Nie grał oczywiście też grono takich zawodników Hurtado, Kaviedes, Mendez i inni po 30-stce, bo kadra musiała zostać po prostu odmłodzona, tak jak u nas nie grają M.Lewandowski, Dudek czy Krzynówek, tak u nich zrezygnowano z wyżej wymienionych - może stąd ta "pomyłka" polskich mediów w ocenie potencjału drużyny Ekwadoru w meczu z nami? Fakt, tą odmłodzoną drużyną przegrali z Kolumbią 0:1 przed meczem z nami, ale potem Kolumbia bezbramkowo zremisowała z USA, trudno więc uznać obie ekipy (Ekwador i Kolumbię) za słabe. Zachęcam na przyszłość zainteresować się sprawą, na temat której się wypowiada, czy wręcz rzuca dziwne teorie ("przeliczniki" przemilczę), a nie ślepo wierzyć w to, co piszą nasze kiepskie, niedoinformowane media, których ocena piłki spoza oceanu nawet w dobie internetu przekracza ich możliwości. Inna sprawa, to mówienie o rzekomych osłabieniach Ekwadoru, a pomijanie "drobnego" faktu, iż w naszej drużynie w normalnych warunkach zagraliby kolejno Boruc, Głowacki, Boenisch, Matuszczyk, Błaszczykowski, Jeleń, a więc przynajmniej 4-5 arcy-kluczowych zawodników nam odpadło, a 6-ciu z podstawowej jedenastki. Ale w naszym kraju idzie się przyzwyczaić do takiej "obiektywności"... Cytat:
|
Cytat:
Pozatym, oni sa chyba nizej w rankingu FIFA nawet od nas :E Ogórasy jakich mało i tyla. |
Cytat:
|
Ech, liczylem, ze nie odpiszesz, bo teraz bede musial chlapnąć dluzszego posta.
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Głowacki - kontuzjowany, pozatym kiedy ostatni raz zagral w kadrze. Kiedy zagral DOBRY mecz w kadrze? Boenisch - Kontuzja, wiec to troche inna sytuacja. Matuszczyk - kluczowy? :D :D Jeleń - kontuzja, Smuda mogl go zastapic tym samym typem napastnika jakim jest Niedzielan - ale nie chcial. Panie, Ekwador ma na zgrupowaniu 15 osob, glownie z wlasnej ligi, a ty uwazasz, ze to dobry zespol? Kogo mamy pokonac jesli nie takie druzyny? |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
No to ciekawie bedzie na Euro, jak sie okaze, ze kluczowy bramkarz siedzi na lawie, kluczowy prawoskrzydlowy bedzie jak zawsze przy wielkiej imprezie kontuzjowany, kluczowy napastnik bedzie kontuzjowany - standardowo. Kluczowy lewy obronca bedzie grzal lawke w Werderze. A, i jeszcze Arek Glowacki, on tez zawsze chory. Cytat:
Nie bede juz wspominal o Ebim, powolywanym przez Smude. Za co? Nie wiem. Cytat:
Chavez juz nam pokazal jak silne sa tamtejsze polamatorskie ligi. Remis z rezerwowym skladem Ekwadoru, to dla niektorych zwykly wynik. Coz, do zobaczenia na Euro ;] |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Sprostowałbym tylko dwie kwestie - miał DWA dobre sezony pod rząd, w wieku kolejno 20 i 21 lat, kiedy to zdobył tytuł króla strzelców ligi, mając 22 lata ma już blisko 30 spotkań dla drużyny narodowej. Po czym trafił za blisko 5 mln euro do aktualnie najlepszej drużyny niemieckiej Bundesligi. Niedzielan w tym wieku opuścił Zagłębie II Lubin, aby przenieść się do Chrobrego Głogów, po czym w następnym sezonie wrócił dl Lubina i strzelił 1 gola w 7 spotakniach w przeciągu całego sezonu. Porównanie mimo wszystko chyba znaczące. Stwierdzenie "wyjechał za granicę gdzie grzeje ławę" pasuje tak samo do Lewandowskiego (który ma za konkurenta Barriosa i jest piłkarzem aktualnie świetnie grającej ekipy silnej lig), jak i do np. Szczota, który nie gra w Iraklisie, a chyba widzisz różnicę pomiędzy tymi zawodnikami? Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Nie, nie odmłodzonym, tylko rezerwowym. Trener Ekwadoru powołał JEDNEGO zawodnika z Europy. I wyobraz sobie, ze nie z powodu takiego, ze pozostali są za słabi. Po prostu wyjazd na inny kontynent w środku sezonu to bezsens.
|
Ważniejszym i więcej mówiącym meczem był ten z Usa , bo kadra była bliżej optymalnej i graliśmy z mocnym rywalem , to było spotkanie o innym cieżarze gatunkowym .
Nie ma co się licytować co do tego Ekwadoru , po pierwsze nie wiadomo czy w innym składzie zagrali by lepiej , czy mecz dobrze by się im ułożył , czy Polska nie zagrałaby wtedy inaczej itd. Ogólnie to możecie się wypchać tym meczem - w Polsce media nietety zawsze koncentrują się na wielkim G.... . Nigdy nie szuka się wartości tylko dziurę w całym . |
Smuda w 2 Bundeslidze widzi kandydatów do Kadry: Brzenska (Energie Cottbus) i Tyrała (VfL Osnabruck)
|
"Selekcjoner reprezentacji Polski Franciszek Smuda zastanawia się nad powołaniem nad powołaniem na grudniowy mecz ze Słowacją dwóch piłkarzy Legii - Macieja Iwańskiego i Michała Kucharczyka - Skład na ten mecz będzie złożony wyłącznie z naszych ligowych zawodników, gdyż odbędzie się on poza oficjalnym terminem FIFA. Na sprawdzenie zasługują na pewno młodzi Tomasz Kupisz, Michał Kucharczyk i Kamil Poźniak. Iwański z Peszką już się rehabilitują na boisku. Obaj są świadomi, że to zakręt, który może być przełomem w ich karierach. A czy dostaną w grudniu powołania? Pożyjemy, zobaczymy - stwierdził w rozmowie z tygodnikiem "Piłka Nożna" Smuda."
Teraz to ja mam kilka pytan... Po cholere cala ta afera z Peszka i Iwanskim, skoro oni sie niby "rehabilituja" juz teraz? Iwanski to zawodnik mina, ktory powinien isc w cholere, pograc gdzies gdzie trener da soba pomiatac i wtedy jesli bedzie dobrze grac, niech go sprawdza. Na dzien dzisiejszy ten facet mentalnie jest uposledzony i nie wiem czy w szatni nie bylby wiekszym zagrozeniem niz kontuzje na boisku. Peszko to troche inna bajka, ale na Boga. Po cholere robic jakies wielkie wyklady o tym ze Smuda nie wybacza, skoro po kilku tygodniach juz przebakuje sam Franz o powrocie Peszki do skladu? Jak to jest z tym "twardym postepowaniem" ? Wreszcie sprawa Kucharczyka. Jako kibic Legii sadze ze powolywanie go juz teraz to przesada. On ma papiery na doskonalego grajka, ale chlopak dopiero rozegral kilka meczy. Owszem wyroznia sie, potrafi juz wiele, a czasami zachowuje sie jak stary wyga, tylko co z tego? Niech rozegra caly sezon i wtedy bedzie mozna juz nad powolaniem pomyslec. Chlopak musi okrzepnac,nabrac doswiadczenia i wtedy dostac powolanie. Jesli bedzie nadal sie tak rozwijal to jestem w 100% pewny ze bedzie grac w pierwszej reprezentacji. Jednak jest jeszcze za wczesnie. |
Zajebiście.
To teraz jestem niemal pewny, że na Euro 2012 zagramy 11nastką najlepszych piłkarzy z 30 kolejki ligowej. Kucharczyka rozumiem, wybił się ale Iwański ? Niby ....a za co, za co ? Smuda bądz patriota, odejdz z reprezentacji ! |
>>Zastanawia się<< - a ja się zastanawiam, czy by nie skoczyć na bungy. I robię to od 10 lat... tzn. zastanawiam się ;)
|
Cytat:
Ogólnie Smuda niestety bez zmian w swoich wywodach... |
Cytat:
|
Ja powiem tak, w kadrze jest kilku zawodników, którzy powinni zostawać powołani, a nie są. Tak samo, w meczu z Ekwadorem nie rozumiałem dlaczego na lewej stronie defensywy gdzie jest tak wielkie ubóstwo trener postawił na Mierzejewskiego, który grał w drużynie o największej ilości straconych bramek zamiast postawić na bardzo dobrze sobie radzącego Wołąkiewicza.
Nie rozumiałem też tych wszystkich Sadloków i Glików, w reprezentacji od których lepszy zdecydowanie jest Krzysztof Bąk z Lechii, który powinien dostać szansę gry w reprze. Na ten moment trener powinien sprawdzić jeszcze Czarka Wilka, który w przeciwieństwie do niektórych panienek nigdy nie odstawia nogi i jest takim typowym walczakiem, a takich piłkarzy potrzebujemy. Sprawdzić można by było też Gargułe, który moim zdaniem ma najlepszy przegląd pola w lidze. Jak taki Rybus miał miejsce w reprezentacji nawet jak nie grał w klubie to dać jeszcze szansę gry w jakimś meczu Małeckiemu Ponadto za Mierzejewskiego z Polonii wolałbym Małkowskiego z Bełchatowa. |
Cytat:
Smuda kompletnie nie ma koncepcji na budowanie kadry. Impreza za jakieś 20 miesięcy, a on dalej chce eksperymentować i liczyć, że objawi się drugi Deyna, Boniek, albo Lubański. Jedyna nadzieja w tym, że z tych powołanych zawodników (pewnie już circa 50) część z nich dzięki temu trafi do lepszych klubów na zachodzie i podniosą przez najbliższe dwa lata swoje umiejętności. Innego rozwiązania nie widzę. |
De Zeeuw wyraził się na temat reprezentacji Polski:
"To będzie wielka kompromitacja" http://sport.wp.pl/kat,1728,title,Sm...l?ticaid=1b24c Niestety taka jest rzeczywistość. Na euro za pewne dostaniemy w dupę. Smuda nie nadaje się do prowadzenia kadry i jeśli PZPN nie chcę odnieść, aż tak wielkiej kompromitacji na ME to powinni zatrudnić na stanowisko selekcjonera kogoś kto zna się choć trochę na piłce. |
Boruc ujawnia kulisy "afery alkoholowej"
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/rep...wiadomosc.html |
Smuda za jakiś czas coś czuje poleci i zacznie się prawdziwa budowa reprezentacji więc te afery zaraz nie będą mieć znaczenia, Żadnego.
|
Nie wiem, czy Smuda poleci ale jestem jednak przekonany, że z nim czeka nas na Euro totalna kompromitacja.
Nadal nie ma szkieletu drużyny, myśli taktycznej. Jest konflikt z zawodnikami, kuriozalne wypowiedzi i łapanka piłkarzy polskiego pochodzenia. Więc jeśli zmieniać selekcjonera, to teraz. Jest jeszcze czas, by przygotować drużynę do imprezy. Jasne, wyjście z grupy będzie cudem - ale tu chodzi o godną postawę w każdym z 3 grupowych meczy. Grę na miarę Szwajcarii, nie Austrii. |
A tak publika chciała Smudę. Sam się zaliczałem do tego szerokiego grona osób.
Niestety, Franciszek kompletnie już nad tą reprezentacją nie panuje. Wyniki mizerne. Nie sprawdził się. |
Patrząc z naszego, wiślackiego punktu widzenia to ewentualne zwolnienie Smudy z kadry może mieć duże znaczenie...
Wiadomo przecież jaki jest stosunek Cupiała do "Dyzmy...yyyy Smudy".... Także niech spokojnie buduje. Reprezentację. |
Cytat:
|
Ma ktos moze caly wywiad z Borucem?
http://www.tvn24.pl/-1,1680588,0,1,s...wiadomosc.html - tu jest kawalek. Widac, ze Artur sie nie pier... ;). To, ze Smuda gada glupoty, to wie juz cala Polska. Dwoch waznych pilkarzy kulturalnie napilo sie po lampce wina po spotkaniu(co jest norma w kazdej reprezentacji)...nie mowiac juz o tym, ze bylo to po zgrupowaniu(bo to zakonczylo sie podobno po wyjsciu z hotelu w Kanadzie). Smuda kompromituje siebie, ale przede wszystkim Reprezentacje Polski. Dymisja ze skutkiem natychmiastowym, co oczywiscie jest tylko poboznym zyczeniem. "Lud" dostal swojego maga. |
|
Też wiązałem pewne nadzieje z Smudą, ale chyba niestety nie radzi sobie w tym bagnie.
Co do Boruca to pewnych rzeczy z szatni się nie wynosi a hasło Dyzma przepraszam Smuda to już w ustach piłkarza jest tak cienkie jak dupa węża. Z kpiącym uśmieszkiem pokazuje panie trenerze to ja jestm kimś a ty mi możesz ......... |
Rozmowa z Borucem myślę,że byłaby bardziej owocona gdyby prowadził ją jakiś dziennikarz a nie taki leszcz. W ogóle gość się upierdzielił tego wina w samolocie mimo,że Boruc mu wytłumaczył co i jak. Jeszcze debil pyta się czy coś z stewardessami było?no ale zostawmy to,bo aż żal. Jeszcze powołuje się na PS:)
Fajne zdanie Boruc powiedział,mianowicie że Smuda nie radzi sobie z ludźmi, którzy mają inne zdanie. Czy w takim razie w sztabie jest dyktatura, czy jednak Smuda bierze pod uwagę słowa innych trenerów,uwagi piłkarzy? Czy sam sobie coś u.......i i twardo to realizuje, mimo ostrzeżeń,że działa źle. Jeśli tak to mamy już sygnał,że facet całkowicie nie radzi sobie z tym co mu zostało powierzone i wszystkie decyzje,od powołań po taktykę są jego wymysłem a pozostałe osoby w sztabie to marionetki. Chodź poniekąd Boruc powiedział,że facet ma problemy z słuchaniem i rozumieniem co się do niego mówi. Ciekawi mnie czy to tylko dotyczy piłkarzy czy innych ludzi z sztabu tez. Co do nazwania przez Boruca Smudy Dyzmą. Należy pamiętać,że Nikodem, był idiotą ale nie aż takim aby wiedzieć,że tym co mu powierzono sobie poradzi. Był tym poniekąd przerażony. Stąd słuchał swojego sekretarza, a jego pomysły przedstawiał jako własne. Mimo wszystko idiotą aż takim nie był. Dlatego porównanie do Dyzmy jest absolutnie nietrafione, jeśli przyjmiemy,że Smuda nie słucha innych i ma problemy ze zrozumieniem tego co do niego się mówi. Poza tym nikt z nas nie widzi w Smudzie remedium na nasze piłkarskie problemy. A tak by wypadało w przypadku Dyzmy. Reasumując. Smuda Dyzmą nie jest, bo gdyby był to otoczyłby się mądrzejszymi od siebie i by ich słuchał. A Smuda jest.....nie ogarnia świata zwyczajnie. Jedyne co go łączy z Dyzmą to podobnie "skończone" studia. Przez protoplastę w Oksfordzie a przez niedoszłego Dyzmę jakaś szkółka w Kolonii. Ogólnie to chcielibyśmy mieć Dyzmę za trenera reprezentacji, oj chcielibyśmy. |
Smuda czy nie Smuda, na Euro 2012 szału z Polską nie będzie. Jedyne co możemy osiągnąć to niesieni oszałamiającym dopingiem wyjdziemy z grupy (w co szczerze wątpię). Nie wiem na co reprezentację stać, wyniki pokazują, że raczej na niewiele.
Jak się tak zastanowić głębiej, to nie wiem czy istnieje trener, który w niecałe dwa lata zbudowałby z tej porozpieprzanej układanki jakiś sensowny obrazek. Repra jest w tym samym miejscu co Wisła, czyli w dupie. Myk polega na tym, że Wisła może sobie dobrych grajków dokupić, a dobrych w piłkę Polaków ciężko wykombinować, bo ci co mają tzw. polskie korzenie wolą grać dla silniejszych reprezentacji i w sumie ciężko im się dziwić. Ciężko chyba znaleźć w Europie taką federację jak PZPN, gdzie panowałby większy burdel i chaos. Gracze dewizowi, zwłaszcza z pierwszego obszaru wolą grać w zachodnich barwach, bo prestiż większy i szanse na sukces potężniejsze ;) Póki nie będzie w Polsce systemu kształcenia młodzieży jak w Anglii, Holandii czy choćby Rzeszy, póty będziemy w środku rankingu FIFA. Pokopiemy sobie piłeczkę w el. MŚ 2014, zajmiemy miejsce 3-5 w grupie i ogłosimy że "nie wiemy co się z nami dzieje". Zmienimy następcę Smudy (który wyleci, tylko pytanie przed czy po Euro) ten zabierze się do ME 2016 i tak w kółko. Żaden trener nic nie wniesie, nieważne czy krajowy czy importowany. No chyba, że piłkarzom naszym, którzy nie muszą być aż tak tragiczni nagle się zachce, bo nie wiem, Smuda zacznie im dawać kieszonkowe :] |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:27. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl