Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

zając1 26.10.2025 22:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1655536)
Aktualizacja po meczu ze Stala Rz. gol Rodado, Ertlthaler, Asysta: Rodado, Grujcic kluczowe zagranie Kuziemka, Krzyzanowski
Idziemy dalej po swoje
Srednia 2.5 pkt na mecz (!)

Z pełnym szacunkiem dla Rodado, ale dziś asysty to on nie miał. Ertlhaler dostał piłkę od Kuziemki i to jemu powinieneś zapisać asystę. Julek wspólnie z Rodado próbowali to podanie wziąć dla siebie, Angel ustąpił (i jak się okazało słusznie), ale ta ich wspólna styczność z piłką w żaden sposób nie może być potraktowana jako asysta.

Karherop 27.10.2025 06:45

W dwoch źródłach widzialem asyste zapisana Rodado (sofascore i flashscore), TF wpisal Kuziemke. Kwestia sporna czy był kontakt. Moze to jeszcze wyjdzie na jaw przez samych zainteresowanych.

pepe72 27.10.2025 08:55

Komentarz w TV był taki, że nie są w stanie stwierdzić czy był kontakt Rodado z piłką, nawet po analizie stopklatek.
W związku z tym Borek wolał dać asystę Kuziemce.

Karherop 27.10.2025 09:03

W protokolach sedziowskich takich rzeczy sie nie wpisuje, więc w zasadzie ta kwestia zostaje nierozstrzygnięta, o ile sie Rodado nie wypowie.

Karcz u siebie napisal ze Rodado ledwie musnął piłkę, wiec przypiszą asyste Kuziemce. No ale to dalej takie "widzimisie".

zając1 27.10.2025 10:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1655573)
W protokolach sedziowskich takich rzeczy sie nie wpisuje, więc w zasadzie ta kwestia zostaje nierozstrzygnięta, o ile sie Rodado nie wypowie.

Karcz u siebie napisal ze Rodado ledwie musnął piłkę, wiec przypiszą asyste Kuziemce. No ale to dalej takie "widzimisie".

Dlatego właśnie uważam (choć to oczywiście tylko moje zdanie), że powinieneś w swoim zestawieniu asystę przypisać Kuziemce, bo rola Rodado przy tej bramce była jedynie taka, że związał obrońcę i Julek miał łatwiej. Bardzo istotna rola, ale asystą nazwać jej nie można. Piłkę podawał Kuziemka. Wydaje mi się, że tak byłoby sensowniej i uczciwiej wobec samych zawodników. Ale zrób jak uważasz, to Twoje zestawienie (nota bene bardzo fajne).

MaLk 27.10.2025 12:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1655345)
Te wszystkie progi zakladaja ze żaden z zespołów nie będzie punktowal z wyższą średnią niz to jest obecnie, co generalnie jest dosc zgubne.

Nie, jest zupełnie inaczej.

Wszystkie liczone tutaj progi ze swojej istoty wprost zakładają, że każdy z pozostałych klubów może zacząć punktować lepiej niż dotychczas (inaczej po prostu ekstrapolowalibyśmy aktualną tabelę), ba, jeden nawet może punktować aż tak dobrze, że na koniec sezonu zepchnie nas na miejsce drugie i nie będzie to miało żadnego znaczenia - bo wszystkie progi liczone są z perspektywy drugiego miejsca. Liczymy te progi właśnie po to, aby oszacować co będzie, jeśli ci na dole zaczną punktować wyraźnie lepiej.

Nikogo z nas w ostatecznym rozrachunku nie interesuje ile punktów potrzeba zdobyć aby wygrać ligę, nawet Zagrosik ostatecznie do kwestii awansu sumuje procenty dla pierwszej i drugiej lokaty ;)

Co do sprawdzalności progów - według modelu 50% drużyna z drugiego miejsca powinna mieć na tym etapie 26 punktów, według modelu 75% - 27 punktów. Patrzymy w tabelę i... no tak to właśnie wygląda.

Ergo, na tym etapie do końca sezonu teoretycznie wystarczy (z naszej perspektywy) punktować ze średnią 1,5 pkt/mecz. Ale już żeby ktoś nas wypchnął przy takiej średniej z miejsca awansu bezpośredniego, to - w najmniej korzystnym dla nas wariancie - dodatkowo Śląsk musiałby jednocześnie zagrać ze średnią 1,9 a Wieczysta lub Chrobry 2,05. Niby ciągle możliwe, ale dotychczas żadna inna drużyna nie była w stanie nawet zbliżyć się do średniej 2,0, a każde nasze kolejne zwycięstwo automatycznie podwyższa progi dla reszty drużyn.

wolfy 27.10.2025 15:09

I dlatego kluczowe jest punktowanie dopóki forma nam sprzyja i nie ma kontuzji.

pepe72 27.10.2025 16:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1655604)
I dlatego kluczowe jest punktowanie dopóki forma nam sprzyja i nie ma kontuzji.

I chyba nikt nie wątpi w prawdziwość tego stwierdzenia. :p

wolfy 27.10.2025 17:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1655613)
I chyba nikt nie wątpi w prawdziwość tego stwierdzenia. :p

Czasem czytam żeby odpuścić ligę po Puchar Polski bo mamy przewagę. A kryzys i ubytki w składzie pewnie przyjdą.

pepe72 27.10.2025 20:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1655616)
Czasem czytam żeby odpuścić ligę po Puchar Polski bo mamy przewagę. A kryzys i ubytki w składzie pewnie przyjdą.

Jakoś ci umyka, że chodzi o marzec 2026 jeśli będziemy mieć praktycznie pewny awans :P

Jaroo1 02.11.2025 18:20

Jop rozjebał system w tym sezonie. Co prawda dalej uważam, że weryfikacja Wisły, trenera itd nastąpi dopiero w ekstraklasie, niemniej po tylu latach posuchy to taka dobra gra w I lidze już jest jakimś sukcesem.
Patrząc na to jak reszta punktuje to być może do awansu starczy jakieś śmieszne 60 pkt (Pogoń póki co idzie na 61 pkt) czyli bilans nasz by musiał wynieść 7-1-11 xd Patrząc nawet na ambitniejsze scenariusze czyli granicę 66-68 pkt to i tak jak na drużynę, która ma obecnie bilans 12-2-1 pozostaje do wypełnienia śmieszny limit np 10-0-9.
Oczywiście jeszcze nie awansowaliśmy ale póki co wydaje się niemożliwością aby tego awansu Wisła nie zrobiła. Tak więc należy się też mocno skoncentrować na PP, nawet nie po to żeby za rok walczyć na 3 frontach ale po to, żeby mieć teraz kilka meczów u siebie w PP, zarobić i nawet odpaść w Europejskich Pucharach po pierwszych meczach (i też zarobić). Oczywiście to wizja gdzie PP wygrywamy ale nawet każdy kolejny mecz u siebie w pucharze to dobra bonusowa kasa, nie trzeba nawet do finału dochodzić.

MaLk 02.11.2025 21:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1655901)
Jop rozjebał system w tym sezonie.

No nie da się ukryć, że psuje całą zabawę statystyczną. Normalnie już na tym etapie powinniśmy zapuszczać excele żeby ocenić jak ile meczów z rzędu będziemy musieli wygrać, żeby odrobić straty do drugiego miejsca.

Jaroo1 02.11.2025 21:50

Teraz już można jedynie prowadzić statystykę pt jaką katastrofę musiałby zrobić Jop i Wisła żeby nie zebrać x punktów. Także można jakby od drugiej strony teraz szukać co niby się musi stać żeby nie było awansu.

Jak komus się nudzi to może np przyjąć, że trzeba zdobyć 27 pkt w 19 meczach, czyli średnia 1,42 i sobie szukać, którzy trenerzy mieli taką słabą średnią w Wiśle. Sobol chyba miał coś koło tego. Ciezko teraz w ogóle sobie wyobrazić żeby ta drużyna przobraziła się w zespół takich paralityków i zagrała resztę sezonu na poziomie np Sobola żeby awansu nie zrobić.

SlawekS 02.11.2025 22:49

W fecie w marcu jeszcze chyba nikt z nas nie uczestniczył

Karherop 02.11.2025 22:55

Mialem już napisać że matematycznie to niemożliwe, ale 21 marca gramy 26 kolejke, czyli 24 pkt przewagi nad 3 miejscem....

Zabrzmi to jak zabrzmi, ale wolalbym troche później żeby wiecej ludzi sie zebrało na rynku :)

marek2a 02.11.2025 23:05

"zarobić i nawet odpaść w Europejskich Pucharach po pierwszych meczach". Zdobywca PP zagra w 3 rundzie eliminacji LE gdzie przegrywając trafia do 4 rundy LK. Tam najprawdopodobniej będzie rozstawiona z racji rankingu krajowego, więc prawdopodobnie zagra w fazie ligowej LK .

Karherop 02.11.2025 23:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez marek2a (Post 1655942)
"zarobić i nawet odpaść w Europejskich Pucharach po pierwszych meczach "Zdobywca PP zagra w 3 rundzie eliminacji LE gdzie przegrywając trafia do 4 rundy LK. Tam najprawdopodobniej będzie rozstawiona z racji rankingu krajowego, więc prawdopodobnie zagra w fazie ligowej LK

Ostatnie zdanie jest bzdura. Sam Krajowy wystarcza tylko do rozstawienia w 2r el LK

Szewa 02.11.2025 23:19

Nie ma szans na rozstawienie w 4. rundzie LK tą ścieżką. Ewentualnie można się prześlizgnąć jak Raków, czyli grając w 3. rundzie LK wylosować kogoś z wysokim współczynnikiem i go przejąć na 4. rundę. Ale spadając z LE gra się na swoim (słabszym z pary) współczynniku, więc pozamiatane.


Ale wciąż, dwa dwumecze, wystarczy jeden do wejścia do rundy. Jak się uda, to sporo kasy wpada, jak nie, to 4 mecze nie powinny aż tak rozwalić sezonu jak rok temu orłom Moskala. Więc bym zwycięstwem w PP nie pogardził, znowu fajna przygoda by była.

swiety37 03.11.2025 08:47

Tym bardziej, że 3 rudna to już sierpień a nie początek lipca jak za czasów Moskala.
Poza tym wiele wskazuje na to, że awans możemy sobie zapewnić już w kwietniu (pozdrawiam Pana Wojciecha ;)), więc dobrze by było zagrać jeszcze o coś 2 maja.

As 03.11.2025 09:28

Ewentualne zdobycie pucharu Polski wychodzi poza ramy statystycznej zabawy :-)

Natomiast jesli udaloby sie faktycznie puchar zdobyc to gra w europejskich pucharach jest dodatkowym magnesem przy sciaganiu zawodnikow. Zapewne po awansie kogos konkretnego trzeba bedzie sciagnac i grajac w pucharach mozna probowac sciagac zawodnikow, ktrzy be pucharow niekoniecznie byliby zainteresowaniu aby przyjsc do beniaminka.

swiety37 03.11.2025 10:03

Dobrze by było już w przerwie zimowej 1-2 grajków pod ekstraklasę ściągnąć, by już zgrywali się z zespołem.
Ale zdaję sobie sprawę, że to praktycznie nierealne.

Karherop 03.11.2025 11:26

Przy wyliczeniach Piotra Klimka nasze szanse na europe oscyluja w tym momencie na 6%.

Czy to duzo czy to mało - nie wiem.

Na pewno kazdy z zespolow esa (nawet taka Korona) będzie na puchar jeszcze bardziej napalona niz my. Za duza kasa jest w grze. Lekko + 20 mln zl ze wszystkimi gwarantowanymi profitami

pepe72 03.11.2025 11:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1655956)
Ewentualne zdobycie pucharu Polski wychodzi poza ramy statystycznej zabawy :-)
(...)

Szanse są 50:50 albo się uda albo się nie uda :>
Myślę, że to, że się udało z poziomu 1 ligi zdobyć puchar rozbudziło apetyty.
Ale zobaczymy jutro po losowaniu.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1655974)
Przy wyliczeniach Piotra Klimka nasze szanse na europe oscyluja w tym momencie na 6%.

Czy to duzo czy to mało - nie wiem.

Na pewno kazdy z zespolow esa (nawet taka Korona) będzie na puchar jeszcze bardziej napalona niz my. Za duza kasa jest w grze. Lekko + 20 mln zl ze wszystkimi gwarantowanymi profitami

Craxa była strasznie napalona ...
Patrząc po tabeli e-klapy doskonale widać "klątwę europucharów". Z polskiej czwórki RJLL, Jaga jest #2, Amica #5, Raków #7, Legia #9.

As 03.11.2025 12:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1655977)
Szanse są 50:50 albo się uda albo się nie uda :>
Myślę, że to, że się udało z poziomu 1 ligi zdobyć puchar rozbudziło apetyty.
Ale zobaczymy jutro po losowaniu.

Craxa była strasznie napalona ...
Patrząc po tabeli e-klapy doskonale widać "klątwę europucharów". Z polskiej czwórki RJLL, Jaga jest #2, Amica #5, Raków #7, Legia #9.

Mysle, ze Pucharowicze niekoniecznie musza miec PP w priorytetach. Wieksze pieniadze sa do zarobienia w europie a w tym roku liga daje dwa miejsca el. LM wiec pewnie beda sie chcieli zalapac jak nie na pierwsze to przynajmniej drugie miejsce.

W PP moga zatem wystawiac zawodnikow spoza pierwszej 11tki - cos jak my z Odra i Hutnikiem.

Karherop 03.11.2025 12:42

Aktualizacja po meczu z Chrobrym. gol Rodado, kluczowe zagranie Igbekeme, Leliveld

1. Rodado (20) 15g + 2a +3aa
2. Duarte (10) 4g + 4a +2aa
3. Erlthaler (15) 4g +5a +6aa
4. Biedrzycki (5)4g + 1aa
Krzyżanowski (9) 1g + 4a +4aa
Kuziemka (16) 4g +6a +6aa
Leliveld (10) 1g + 5a +4aa
Igbekeme (5) 2g + 3aa
Kutwa (4) 1g + 1a + 2aa
Nikaj (1) 1g
Kawała (1) 1g
Jaroch (2) 1g + 1a
Zwoliński (1) 1g
Duda (5) 0g + 4a+ 1aa
Carbo (4) 0g + 1a + 3aa
Staszak (1) 1aa
Grujcic (4) 1g+1a+2aa
Omic (1) 1a
Giger (1) 1aa
Baniowski (1) - 1aa
Samoboj - 1

Idziemy dalej po swoje

Srednia 2.53 pkt na mecz

marek2a 03.11.2025 18:36

Obecny ranking krajowy 7,67 na pewno by nie wystarczył do rozstawienia w 4 Q LK, ale ranking przewidywany (48pkt:4 )12pkt rankingu krajowego może wystarczyć .To więcej niż teraz ma np Larnaka, Hearts czy Rijeka i to może ale nie musi wystarczyć na rozstawienie

pepe72 03.11.2025 21:06

Jest dobrze, a do czasu doliczonego w meczu Pogoń GM-Odra było nawet bardzo dobrze.
Ale i tak peleton stracił do nas 1 punkt 2 punkty - dzięki ŁKS :>
Kod:

                  razem  dom  wyjazd
kolejka            15      7      8
punkty            38    19    19
średnia            2,53  2,71  2,38
Procent meczów    44%         
             
3 miejsce (pkt)    27         
zostało meczów    19         
przewaga          11         
możemy tracić      0,58         
             
2 miejsce (pkt)    28         
zostało meczów    19         
przewaga          10         
możemy tracić      0,53         
             
awans vice (śr.)  64         
Brakuje            26
średnia na mecz    1,37
najwcz. w kolejce  24


Karherop 03.11.2025 21:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez marek2a (Post 1656041)
Obecny ranking krajowy 7,67 na pewno by nie wystarczył do rozstawienia w 4 Q LK, ale ranking przewidywany (48pkt:4 )12pkt rankingu krajowego może wystarczyć .To więcej niż teraz ma np Larnaka, Hearts czy Rijeka i to może ale nie musi wystarczyć na rozstawienie


Do rankingu klubowego idzie 20% rankingu krajowego, wiec to ewentualnie będzie ~9,6 pkt.

Max to wystarcza do rozstawienia w 3 rundzie LK. Na 4r potrzeba bedzie ok 15-18 pkt

marek2a 03.11.2025 22:56

Tak na wesoło : Jest co najmniej 2x większa szansa że L wygra LK niż MP (wg Piotra K)

krysztal 03.11.2025 23:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1656070)
Jest dobrze, a do czasu doliczonego w meczu Pogoń GM-Odra było nawet bardzo dobrze.
Ale i tak peleton stracił do nas 1 punkt - dzięki ŁKS :>
Kod:

                  razem  dom  wyjazd
kolejka            15      7      8
punkty            38    19    19
średnia            2,53  2,71  2,38
Procent meczów    44%         
             
3 miejsce (pkt)    27         
zostało meczów    19         
przewaga          11         
możemy tracić      0,58         
             
2 miejsce (pkt)    28         
zostało meczów    19         
przewaga          10         
możemy tracić      0,53         
             
awans vice (śr.)  64         
Brakuje            26
średnia na mecz    1,37
najwcz. w kolejce  24


Chyba dwa...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:22.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl