Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Europejskie puchary w wykonaniu polskich drużyn. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=989)

tofik 07.08.2013 16:49

Molde zabrakło umiejętności żeby zamienić wszystkie sytuacje na gole, a Legia była - jak to polska drużyna - obsrana i bezradna na wyjeździe i mieli szczęście że zremisowali prezentując taki poziom.
W dzisiejszym meczu wydaje mi się, że będzie 1-1 i dogrywka, karne :) Może tym razem Norwegom wpadnie gol z dupy, ?

Arked 07.08.2013 16:49

Co do rozstawienia w IV rundzie to jakie ono tak naprawdę ma znaczenie? Moim zdaniem niewielkie. Każdy rywal będzie bardzo niewygodny. Może Szachtior Karaganda trochę odstaje ale wyprawy do Kazachstanu bywają mocno zdradliwe.

piotrex007 07.08.2013 17:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 1326588)
Co do rozstawienia w IV rundzie to jakie ono tak naprawdę ma znaczenie? Moim zdaniem niewielkie. Każdy rywal będzie bardzo niewygodny. Może Szachtior Karaganda trochę odstaje ale wyprawy do Kazachstanu bywają mocno zdradliwe.

Dla mnie by to właśnie było ciekawe - Legia jest rozstawiona, trafia na mistrza Kazachstanu i co by się wtedy działo w mediach? Skoro wszyscy już wieścili nasz awans po wylosowaniu APOELu, to co by się wtedy działo, balon tak napompowany, a właśnie takie egzotyczne wycieczki do Kazachstanu to nieciekawie wspomina choćby Jagiellonia ;)

shaggy 07.08.2013 18:24

O żadnym rozstawieniu nie będzie mowy.

Co do dzisiejszego meczu Goguś Leśnodorski zwany Mr Włochata Klata zapowiedział, że na 90% CSKA awansuje dalej, więc około 90% kibiców stołecznego klubu wpatrzonych w niego jak w obraz i lykajacych jego madrosci jak prawde objawiona odetchnelo z ulga...

DevilMayCry 07.08.2013 18:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piter116 (Post 1326561)
Bardzo bym chciał, aby jedyną polską drużyną, która awansuje do kolejnej rundy był Śląsk. Obawiam się, że będzie zupełnie na odwrót i to niestety Amica i Legia wyjdą zwycięsko z dwumeczów. Obym się mylił.

Niestety mam takie samo przeczucie... :(

LucjuszWielki 07.08.2013 19:48

Przewidują pewną i zdecydowaną wygraną krawaciarzy! :/

63.5 Kg 07.08.2013 20:02

Niestety możecie mieć do mnie pretensje czy cos ale...

Jestem za odpadniecie Legii z LM tylko i wyłącznie dlatego ze napompowano straszny balon ...

wwf 07.08.2013 21:09

Legia jak przystało na klasową drużynę bez problemów awansuje. Dziś u siebie spokojne, wyrachowane, przewidywane 0-0 i dzięki strzelonej bramce na wyjeżdzie Legia przechodzi dalej.

Legia na piękną gre ma czas w LM. Teraz trzeba przejść eliminacje bez większych problemów, nerwów i strat, a póżniej już w samej grupie pokażą piękną piłkę.

Leśniodorski na prezesa PZPN, Urban na trenera kadry....................Hiszpanii, bo polska piłka nie zasługuje na takiego maga i cudotwórcę.


EDIT:
Temu kto pozwolił odejść Ljuboi mogę wręczyć medal.
Serb co by nie mówić robił grę w ataku. Miał świetną technikę. I może w lidze olewał ale jak przychodziło grać w pucharach to robił różnicę.
No ale najwidoczniej w Legii uznano że skoro w lidze nie widać różnicy między Ljuboją a Saganowskim to po co przepłacać.
Tylko że polska liga to nie puchary.

EDIT 2:
Oczywiście pierwsza część postu to ironia i naśmiewanie się z Warszawskich nieomylnych działaczy którzy tak będą tłumaczyć 0-0 ze słabymi Norwegami. Po co mieliśmy wygrywać , skoro 0-0 wystarczyło do awansu.

dynek.pl 07.08.2013 21:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wwf (Post 1326639)
Legia jak przystało na klasową drużynę bez problemów awansuje. Dziś u siebie spokojne, wyrachowane, przewidywane 0-0 i dzięki strzelonej bramce na wyjeżdzie Legia przechodzi dalej.

Legia na piękną gre ma czas w LM. Teraz trzeba przejść eliminacje bez większych problemów, nerwów i strat, a póżniej już w samej grupie pokażą piękną piłkę.

Leśniodorski na prezesa PZPN, Urban na trenera kadry....................Hiszpanii, bo polska piłka nie zasługuje na takiego maga i cudotwórcę.


EDIT:
Temu kto pozwolił odejść Ljuboi mogę wręczyć medal.
Serb co by nie mówić robił grę w ataku. Miał świetną technikę. I może w lidze olewał ale jak przychodziło grać w pucharach to robił różnicę.
No ale najwidoczniej w Legii uznano że skoro w lidze nie widać różnicy między Ljuboją a Saganowskim to po co przepłacać.
Tylko że polska liga to nie puchary.

Nie przesadzaj, wyrachowania im starczyło dopóki Norwegowie nie zaczęli grać odważniej, a i tak wynikało to głównie z braku zupełnego pomysłu na atak pozycyjny.
Ale fajnie bo mamy już jedną drużynę w fazie grupowej LE, może coś tam zapunktują do rankingu, a i będzie co oglądać do grudnia bo jednak rok temu bez polskiej drużyny ten puchar nie był tak atrakcyjny.

Co do Ljuboji to nie masz racji. Wg. tego co powiedziała "włochata klata" on nic tej drużynie nie dawał i w ogóle gdyby nie Legia to Ljuboja nic by w swojej karierze nie wygrał.

Mario Nh 07.08.2013 21:41

Mimo wszystko Legia nie zagrała najlepiej jak potrafi. Musi zagrać lepiej jeśli chce przejść np. Celtic.

Ile stworzyło Molde sytuacji a ile Legia w tym dwumeczu? Wyrachowana gra w rewanżu i dobrze dysponowany Dusan Kuciak.

Ale fajne mecze ich czekają w kolejnej rundzie, w Lidze Europy. Eh.

Ciastek1 07.08.2013 21:50

Życzę wylosowania Victorii Pilzno i solidnego wpier....

El'kabat 07.08.2013 21:55

Parówom się udało przez dwie kretyńskie kartki piłkarzy z Molde. Kto wie jak skończyłby się mecz w Norwegii i dzisiaj końcówka jakby w 11 przycisnęli...

Mario Nh 07.08.2013 21:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ciastek1 (Post 1326644)
Życzę wylosowania Victorii Pilzno i solidnego wpier....

Ekipa z Pilzno ma całkiem solidny skład. To nie pierwszy sezon w którym prezentują dobry poziom. Są ograni i doświadczeni w pucharach.

Jak ja nie lubie takich porównań...

Jakby nas Riley nie okradł w Atenach to byśmy grali w Lidze Mistrzów, gdyby Pareiko zachowywał się jak bramkarz na Cyprze to byśmy grali w Lidze Mistrzów.

wwf 07.08.2013 22:02

Na Legię teraz wystarczy drużyna która ostro pojedzie z pressingiem + będzie cokolwiek potrafić w ataku i Legia nie istnieje.
Gdyby Molde zagrało z pazurem, choć przez chwilę uwierzyło w awans to pojechało by Warszawiaków bez najmiejszego problemu.
A tak to zobaczyliśmy nudny mecz.
Oczywiście Leśniodorski i spółka powie że to były taktyczne szachy piłkarskie na najwyższym światowym poziomie sprzedając teksty że na piekną grę przyjdzie czas, że drużyna się jeszcze dociera, że trzeba jeszcze czasu żeby to wszystko zaskoczyło.
A ja napiszę wprost. Jakoś za Skorży nic nie musiało zaskakiwać. Może i w lidze było olewanie, ale za to w pucharach była piękna gra. Dziś Legii Urbana nie da się oglądac.

AYALA 07.08.2013 22:02

no w piłce nie zawsze lepszy wygrywa...Molde brwakowało napastnika i troche zimnej krwi pod bramką

Z takim budżetem jaki ma Legia to stać ich na średniego trenera w Europie jak np Maaskant albo Jovanović.Z Urbanem to ostatnia runda w pucharach była

bofff 07.08.2013 22:08

gwoli ścisłości. W pucharach Legii nie da się oglądać. Liga to zupełnie inna bajka. Tu Legia Skorży i Wisła holendra przez chwilę grały ładnym pressingiem (no i Korona Ojrzyńskiego ;)). poza tym tyyyyyyle miejsca,że Legia ładne mecze rozgrywa
a wydawało by się, że liga złożona z samych (prawie) wyrobników to przynajmniej pressingiem będzie ich łatwo grać nauczyć.
no ale tu już trzeba trochę taktyki, szkolenia od małego
dobijając do brzegu w następnej rundzie w.......x2

Baldur80 07.08.2013 22:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 1326651)
no w piłce nie zawsze lepszy wygrywa...Molde brwakowało napastnika i troche zimnej krwi pod bramką

Z takim budżetem jaki ma Legia to stać ich na średniego trenera w Europie jak np Maaskant albo Jovanović.Z Urbanem to ostatnia runda w pucharach była

Z Urbanem to jest min LE a moze i sie LM przyfarci

Alex_Morgan 07.08.2013 22:09

No to Legia doczołgała się do kolejnej rundy i zapewniła sobie start w LE. No cóż, dwa remisy z ogórami chwały nie przynoszą, ale fakty są takie, że Legia i Molde to zespoły na podobnym poziomie i o awansie zdecydowało szczęście. Ale L to rzeczywiście na wykwalifikowany zarząd, który chciał opchnąć Kuciaka do Belgii. To dzięki temu człowiekowi grają dalej. W piątek losowanie, zobaczymy. Może być tak, że jak będą pewni tej LE to powalczą z wyżej notowanym i przede wszystkim lepiej zagrają. Jutro wszyscy trzymamy kciuki za Śląska !!!

marysinski 07.08.2013 22:17

A może się okazać tak jak 2 lata temu, ledwo wywalczony awans w Gaziantepsporem, a później niespodzianka ze Spartakiem. Mistrza zdobyli, zeszło z nich ciśnienie, walą w lidze jednego po drugim. Tak wygrywali z ogórami, ale z nimi też trzeba wygrywać. Teraz zeszło z nich ciśnienie w pucharach i może być tak jak dwa lata temu ze Spartakiem...

Mario Nh 07.08.2013 22:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez marysinski (Post 1326656)
A może się okazać tak jak 2 lata temu, ledwo wywalczony awans w Gaziantepsporem, a później niespodzianka ze Spartakiem. Mistrza zdobyli, zeszło z nich ciśnienie, walą w lidze jednego po drugim. Tak wygrywali z ogórami, ale z nimi też trzeba wygrywać. Może być tak jak dwa lata temu ze Spartakiem...

Takie ogory... lepiej sobie sprawdźcie za jakie pieniądze potrafią ściągnąć gracza a za jakie Legia.

marysinski 07.08.2013 22:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 1326657)
Takie ogory... lepiej sobie sprawdźcie za jakie pieniądze potrafią ściągnąć gracza a za jakie Legia.

Ogórami nazwałem zespoły z naszej EX czyli Podbeskidzie, Widzew i Pogoń. Nie widze tam wielkich pieniędzy.

Jagul 07.08.2013 22:29

Legia zagrała słabo. Zawodnicy chyba zapomnieli, że el.LM to nie polska liga, gdzie przed oddaniem strzału można sobie przyjąć piłkę, popatrzeć i dopiero uderzyć. Dziś było mnóstwo takich sytuacji gdzie aż prosiło się o oddaniem strzału z pierwszej piłki ale niepotrzebne przyjęcia powodowały, że piłki zatrzymywały się na graczach Molde.
Jednak awans awansem i Legia ma przed sobą jeszcze co najmniej 8 spotkań w pucharach. Widać też, że Urban nie potrafi wycisnąć nic z tej drużyny ponad golenie frajerów w polskie lidze. Jest po prostu słabym trenerem tak jak każdy coach z Polski.

dynek.pl 07.08.2013 22:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez marysinski (Post 1326656)
A może się okazać tak jak 2 lata temu, ledwo wywalczony awans w Gaziantepsporem, a później niespodzianka ze Spartakiem. Mistrza zdobyli, zeszło z nich ciśnienie, walą w lidze jednego po drugim. Tak wygrywali z ogórami, ale z nimi też trzeba wygrywać. Teraz zeszło z nich ciśnienie w pucharach i może być tak jak dwa lata temu ze Spartakiem...

Może tak być. W sumie my przejście Litexu zawdzięczamy głównie Meliksonowi bo gra całego zespołu była równie kiepska jak Legii teraz. Lech też najpierw przeszedł Azerów po karnych, potem gładko odpadł ze Spartą Praga, a potem w grupie LE zagrał już pamiętne mecze z Juve czy man City.

rw88 07.08.2013 22:58

Podobny dwumecz do tego, o którym już tu wspominałem, mianowicie Dnipro z Lechem. O czym się tam teraz pamięta, o antyfutbolu w tym dwumeczu, czy o kolejnych meczach, z City czy Juventusem? No właśnie. Dziś obie drużyny zagrały bardzo dobrze z tyłu, z tym, że Legii taki wynik pasował, a Molde musiało coś strzelić, to i skończyło się jak się skończyło.

Moim zdaniem nie ma sensu patrzeć na Norwegów na podstawie ich ligowych wyczynów, nie licząc kilku słabych, początkowych kolejek dobrych kilka tygodni temu ta drużyna dalej prezentuje poziom ich czołówki. W poprzednim sezonie w podobnym składzie ogrywali Stuttgart, czy Heerenveen, a więc teoretycznie lepsze ekipy, niż Legia. Jak widzę komentarze, że Legia grała z ogórkami i powinna ich ograć ze 3:0, to wzbudza u mnie to jedynie uśmiech politowania.

krwawy 07.08.2013 23:15

Mecz nędza, ale jak ktoś tu wcześniej pisał to jedno molde wydało więcej na transfery niż cała nasza ekstraklasa...
LE to i tak sukces. Może będzie jeszcze większy fart to i LM. Po grze jak teraz to trzeba się cieszyć z LE.

Waldonis 07.08.2013 23:20

Mój zespół awansował do kolejnej fazy , nie były to piękne mecze , ale w piłce nie chodzi o piękno, tylko o efekt końcowy . Jutro ściskam kciuki za resztę drużyn ( tak wiem jestem odmieńcem , który jest jakiś dziwny bo kibicuje innym ) wierzę , że pokażą charakter i walkę na boisku . Śląsk jak strzeli bramkę w Belgii awansuje , nie wierzę , że Brugia zapakuje im 3 gole , Lech ma najłatwiejszego rywala i jak ich nie powiezie u siebie będzie szydera na całą Polskę , a chyba tego żaden kibic by nie zdzierżył . I szkoda w tym wszystkim was , Wisły Kraków co ostanimi latami potykaliście się w bojach europejskich , a teraz musicie oglądać to z trzeciej perspektywy . Tak sobie myślę Legia , Lech , Śląsk , Wisła to powinny być drużyny eksportowe , co reprezentują nasz kraj na arenie międzynarodowej , niestety w waszym przypadku waszym problem jest BC !

yarow 08.08.2013 00:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Waldonis (Post 1326669)
[...] niestety w waszym przypadku waszym problem jest BC !

Mylisz się. Bogusław Cupiał jest waszym problemem. I nadal będzie.
Podlicz nasze Mistrzostwa Polski w "erze Cupiała" i podlicz sobie wasze. I całej ligowej reszty.

... że w Europie nie za bardzo wychodziło? To trzeba było wygrać z Wisłą, wywalczyć Mistrza Polski i po sprawie. Było na to trochę lat. Może wyszłoby wam.

For_FuN_ 08.08.2013 01:56

Legia zrobiła to, co miala zrobic...tzn. awansowala do kolejnej rundy. Widac, ze jeszcze kilku kopaczy jest w wakacyjnej formie i że z Urbana, to raczej kiepski szkoleniowiec. Rozczarowali mnie przede wszystkim Norwegowie, bo wydawalo mi sie, ze przyjada i zaryzykuja od 1-szej minuty, ale jak sie okazalo to co zaprezentowali w pierwszym meczu, to bylo wszystko na co ich stac w dwumeczu. Jesli chodzi o Legie, to po ustawieniu z Vrdoljakiem i Jodłowcem mozna bylo przewidziec granie na remis. Dziwne zachowanie wzgledem kibicow, ale efekt dało. W dalszej fazie raczej latwy oklep, chyba ze trafia na Zagrzeb lub Celtic(ale cos czuje, ze kilku grajkow popusciloby w portki przy tej publice w Szkocji).

Ktos wyzej napisal, ze temu zespolowi brakuje Ljuboji... i calkowicie sie zgadzam. Tam nie ma kto grac kombinacyjnie i gra w europejskich pucharach, to zagraj do Radovica(dobre spotkanie) i moze on cos wymysli. Ljuboja, to swietna technika, dobry strzal z dystansu i niekonwencjonalne pomysly(typu skuteczne zagrania pietka, podeszwa buta, itd). Juz nie wspominam o krotkim przyjeciu trudnej pilki pod presja(to akurat mi najbardziej imponowało). Przerasta i Dwaliszwiliego, i Saganowskiego o klase. Jak juz kiedys pisalem, lepszy Ljuboja na kacu ;)...

_ukoL 08.08.2013 06:46

Dla każdego polskiego zespołu biorącego udział w europejskich pucharach, faza grupowa Ligi Europy jest olbrzymim sukcesem. Liga Mistrzów to inny świat i jeżeli nie spotka jakiegokolwiek polskiego zespołu cud dotyczący rozstawienia lub dwumeczu życia to prędko jeszcze nikt tam nie zagra.

Gwiaździsty 08.08.2013 06:50

Niestety, nie udało się. Myślałem , że wikingowie poważniej podejdą do meczu. Wyszkoleniem technicznym każdy zawodnik przewyższał kopaczy Legii. W Legie wpompowano 100 mln a graja jak za 10 mln. Prezio Leśnoworski chyba obgryzł wszystkie paznokcie wczoraj bo w każdej chwili groziła klapa. Zespół z końca tabeli ligi norweskiej, kompletnie bez formy i grając w 10 zamknął w zamku hokejowym tą lansowaną w mediach "kosmiczną drużynę", która sprawdza się w buraczanych meczach z Podbeskidziem czy Widzewem. Co by nie powiedzeć to wyjatkowo łatwa drogę ma Legia, najpierw amatorzy z Walii a teraz prawie drugoligowcy z Norwegii.

Darii 08.08.2013 06:56

Cytat:

Niestety, nie udało się. Myślałem , że wikingowie poważniej podejdą do meczu. Wyszkoleniem technicznym każdy zawodnik przewyższał kopaczy Legii. W Legie wpompowano 100 mln a graja jak za 10 mln. Prezio Leśnoworski chyba obgryzł wszystkie paznokcie wczoraj bo w każdej chwili groziła klapa. Zespół z końca tabeli ligi norweskiej, kompletnie bez formy i grając w 10 zamknął w zamku hokejowym tą lansowaną w mediach "kosmiczną drużynę", która sprawdza się w buraczanych meczach z Podbeskidziem czy Widzewem. Co by nie powiedzeć to wyjatkowo łatwa drogę ma Legia, najpierw amatorzy z Walii a teraz prawie drugoligowcy z Norwegii.
To bardziej świadczy o naszej lidze niż o Legii. Legia w TME ma bilans 3 zwycięstw na 3 mecze i bilans bramkowy 12:1. Człowieku ochłoń. Europa nam odjechała i trzeba ją jak najszybciej gonić!

Krav 08.08.2013 08:13

Niestety Legia awansowała - no cóż, zdarza się. Ale jednocześnie widzę światełko w tunelu dla tych (i dla mnie też), którym Legia dostaje w....... sprawia radość - w ostatniej rundzie rozstawieni są: V. Pilzno, Steaua, Basel, Celtic i Dinamo.
Oglądałem drugi mecz Basel z Izraelczykami i skróty z Celticu. Grając tak jak gra Legia teraz z Basel absolutnie szans nie mają, bo o ile obrona zagrała kiepsko to w ataku miazga była, z resztą 3 bramki na wyjeździe z niezłym Maccabi mówi samo za siebie. Celtic z kolei poszedł na minimalizm jak L i mało się to nie skończyło odpadnięciem. Viktorii Pilzno nie oglądałem, ale 16 bramek w 4 meczach chyba daje podstawę do tego, że w formie są. Steaua dla mnie niewiadoma i zostaje zawsze mocne Dinamo. Śmiem twierdzić, że z grą na takim poziomie jak wczoraj L dostanie w....... z każdym z powyższych drużyn, chyba najłatwiej mieliby z Celticiem (ale to na podstawie jednego meczu tak sądzę, no i ta niewiadoma Steaua).
Jak ktoś dostrzega analogię między obecną sytuacją a tą ze Spartakiem to nie za bardzo to do mnie trafia. Dla Spartaka LE była tylko przygrywką, dla nich liczyła się tylko LM bo tam jest kasa i prestiż i po prostu zlekceważyli trochę rywala (nie ujmując L dobrej gry). Teraz nie wyobrażam sobie podobnej sytuacji bo gra idzie o najwyższą stawkę. A teksty o tym ,że byli spięci i zdenerwowani stawką meczu z Molde wywołuje o mnie uśmiech politowania. Rozumiem, że teraz mając mecz o LM się zesrają, albo w ogóle nie wyjda na boisko ?
Zmierzając do konkluzji - L dostanie w......., LM nie będzie, Wiślacy będą zadowoleni, Legioniści też bo w grupie LE pograją - niech mają.

WiślakMyślenice 08.08.2013 08:53

No to legioniści będą mieli hymn CL na swej Pepsi Arenie.

0 22 08.08.2013 09:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakMyślenice (Post 1326717)
No to legioniści będą mieli hymn CL na swej Pepsi Arenie.

Pierwszy raz od wiosny 1996. Jak ten czas leci...

mitmichael 08.08.2013 09:42

Analizując na gorąco, to najmniej wymagającym przeciwnikiem wydaje się być Dinamo Zagrzeb. Trwa tam konflikt kibiców z prezesem, a na mecze ligowe przychodzi raptem 2 tys. widzów, jak opowiadał kapitan Legii, Ivica Vrdoljak, który trafił do Legii właśnie z Dinama (za milion euro, latem 2010 roku). U progu sezonu zbyt dobrej formy nie prezentuje Celtic, o czym świadczą męczarnie ze szwedzkim Elfsborgiem (1:0 i 0:0). Tyle, że im bliżej startu szkockiej Premier League, tym The Bhoys będą w lepszej dyspozycji. Trafienie na Celtic byłoby wyjątkowe dla Artura Boruca, byłego piłkarza tego klubu i kibica Legii.

Poza zasięgiem wydaje się być FC Basel, półfinalista poprzedniej edycji Ligi Europy (1:2 i 1:3 z Chelsea). Legia może powalczyć z Viktorią czy Steauą Bukareszt, ale w przypadku wylosowania tych drużyn, to każda z nich będzie faworytem. Choć to słowo w tym sezonie wiele straciło na wartości, bo przecież z Ligą Mistrzów pożegnały się już takie firmy, jak APOEL, Partizan Belgrad czy BATE Borysów.

rw88 08.08.2013 09:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 1326674)
Ktos wyzej napisal, ze temu zespolowi brakuje Ljuboji... i calkowicie sie zgadzam.

Ja bym powiedział, że brakuje im takiej typowej "10-tki", granie z Ljuboją to jednak było trochę na zasadzie "10 zawodników grających w jakiejś tam taktyce plus Ljubo, wolny elektron grający po swojemu". Biorąc pod uwagę fakt, że Lech dziś pewnie odpadnie, a droga Śląska do grupy LE jest bardzo ciężka, to trzeba życzyć Legii wyjścia z grupy w LE :D

Powiedzmy sobie szczerze, za Ligę Mistrzów dostalibyśmy ten 1 pkt. do rankingu krajowego, a potem pewnie byłoby sześć porażek a'la Dinamo, stąd nasz wynik punktowy na koniec sezonu nie byłby rewelacyjny, mimo ewentualnego awansu. Ten jeden punkt to dwa zwycięstwa w LE. Pod kątem rankingu idealną sytuacją byłby awans do LM Legii i Śląsk, bądź Lech dobrze grający w grupie LE, wtedy nawet do Rumunów będzie można odrobić, bo ciężko będzie drugiej drużynie z tamtego kraju do LE wejść. Tak czy siak tragedii, jeśli chodzi o nasz ranking, po tym awansie już raczej nie będzie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krav (Post 1326708)
Oglądałem drugi mecz Basel z Izraelczykami i skróty z Celticu. Grając tak jak gra Legia teraz z Basel absolutnie szans nie mają, bo o ile obrona zagrała kiepsko to w ataku miazga była, z resztą 3 bramki na wyjeździe z niezłym Maccabi mówi samo za siebie.

Ja oglądałem ich sparing z Borussią Dortmund, szczerze mówiąc różnica pomiędzy Basel a Dortmundem w dużej mierze opierała się na skuteczności pod bramką rywala, był mecz dwóch równych ekip, przynajmniej tak to wyglądało. Dla mnie aktualny Basel to drużyna pokroju Lyonu, PSV, czy Zienitu, spokojnie dadzą sobie radę w LM, bo jestem pewien trafią tam niezależnie od wylosowanego rywala.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krav (Post 1326708)
Celtic z kolei poszedł na minimalizm jak L i mało się to nie skończyło odpadnięciem.

Czy minimalizm? Po prostu rywal ze Skandynawii, podobnie jak Molde byli świetnie zorganizowani w defensywie, w dodatku aktualnie w świetnej formie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krav (Post 1326708)
Viktorii Pilzno nie oglądałem, ale 16 bramek w 4 meczach chyba daje podstawę do tego, że w formie są.

Oglądałem rewanż Viktorii z Żeljeznicarem, Bośniacy stwarzali sobie masę sytuacji, ale też bramki oddawali w tak prostych sytuacjach, jakich nie doświadczysz nawet w naszej lidze. Jeśli mam być szczery, to Viktoria nie wyglądała specjalnie dobrze w tym meczu, a i w pierwszym meczu bardzo łatwo tracili bramki. Natomiast w III rundzie trafili na najsłabszego możliwego rywala, to ich pojechali.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krav (Post 1326708)
Steaua dla mnie niewiadoma

Steauę oglądałem wczoraj, dobra drużyna, szybko grająca piłką w środku pola i bardzo dobra na bokach obrony (obaj solidni, ofensywnie grający), ale też bez napastnika w zasadzie po odejściu Rusescu. Wydaje mi się, że akurat z nimi Legia powalczyć by była w stanie, szczególnie oddając rywalowi posiadanie piłki i nastawiając się na kontry skrzydłami - boczni obrońcy Steauy się zapędzają do przodu i byłaby to okazja dla Ojamaa, Koseckiego, czy Kucharczyka.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krav (Post 1326708)
Dla Spartaka LE była tylko przygrywką, dla nich liczyła się tylko LM bo tam jest kasa i prestiż i po prostu zlekceważyli trochę rywala (nie ujmując L dobrej gry).

Może troszkę zlekceważyli, ale jestem w stu procentach pewien, że awans do LE był dla nich celem minimum. Akurat rosyjskie kluby są znane z tego, że do końca walczą o zdobycie LE, a biorąc pod uwagę siłę CSKA czy Zienitu kluby takie jak Spartak, Rubin, Kubań, czy Łokomotiw nie narzekają na udział w tych rozgrywkach drugiej kategorii.

WISŁAZWE 08.08.2013 10:45

Panowie, jak taki temat ma istnieć , to bardzo proszę skupić się na merytorycznej dyskusji.
Mimo wszystko.

GrzegorzTS 08.08.2013 11:40

Legia ma duże szanse na awans do LM,Pilzno Zagrzeb Bukareszt kluby na podobnym poziomie,natomiast przy wylosowaniu Celticu czy Basel i pierwszym meczu na wyjezdzie szanse na awans zbliżone.

Mam nadzieję,że Cupiałowi Legia w lidze mistrzów wjedzie na ambicje i wtedy ten znowu zapragnie mocnej Wisły walczącej o LM,dlatego nie ma co się wściekać niech sobie awansują a przy okazji ranking Wisły pójdzie do przodu.

Chciałbhym jednak zobaczyć jak Legia poradzi sobie w dwumeczu z kimkolwiek grając pierwszy mecz na własnym stadionie.
______________

Śląsk jeżeli nie popełni Naszego błędu z Nikozji i nie pozwoli zamknąć się we własnym polu karnym to będzie dobrze i awansuje do IV rundy.

Lech powinien spokojnie odrobić straty takie 2-0 3-1 to absolutne minimum.Litwini rozegrali mecz życia i powtórki nie przewiduję,zresztą mecz przegrają juz na rozgrzewce jak im stadion ryknie.

Maciuś 08.08.2013 12:34

Zawodnicy Amikorza grają na zwolnienie Rumaka więc fajerwerków dziś się nie spodziewam.

El'kabat 08.08.2013 16:29

Po dzisiejszym dniu jedynym naszym rodzynkiem w pucharach będzie oczywiście "legunia"....


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:57.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl