Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

jaszczur90 04.02.2010 19:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 63.5 Kg (Post 850790)
Jak sioe nie bedzie dalo korzystac bo troche nie rozumiem??

A jak wejdziesz na trybunę D jak jest pusto pod trybuną ? Przed budową narożników chodziło się naokoło.. Teraz nie ma takiej możliwości po zabudowie narożnikami ( chyba, że pozwolą chodzić tymi dwoma przejściami co są przeznaczone dla np. karetki czy straży ).

W ZiKiT powiedzieli,że podpisali umowę , gdzie powiedziane jest, że stadion do użytku będzie od 5 lipca. Jednak nie wiadomo czy są jakieś kary i czy to chodzi tylko o część sportową ( czyli min. do rozegrania meczy ) czy cały stadion z infrastukturą . Czyli można powiedzieć, że dalsze owijanie w bawełnę i byle do wyborów

lukas(z)1906 04.02.2010 19:19

pewnie chodzi o to ze jak zabuduja narożniki to bez wykonczenia trybuny D na nia nie ma wejscia:)

63.5 Kg 04.02.2010 19:27

Faktycznie troche nie pomyslalem .
Ciezka sprawa ze w rok czasu nikt nie zbudowal klatek...chore to wszystko jest.
Mamy dwie trybuny,powstaje trzecia i narozniki.
Czwarta stanela.
Po powstaniu naroznikow odpada nam jedna bo sie nie da na nia wejsc :rotfl:

Tylko sie polozyc i smiac...:-/

A i jeszcze ktos wczesniej pisal ze liczy ze moze zagramy na trzech trybunach ...tylko tyle ze murway bedzie brak...

Ta budowa zaczyna wyrastac na najwieksza kpine ostatnich lat...

arth_ur 04.02.2010 19:37

Wyobrażacie sobie drabiny na D aby dało się wejść. Może i idiotyczne, ale w Polsce żyjemy !

derr 04.02.2010 20:17

nie wiem czy ktos dał
ale http://ww6.tvp.pl/8979,20100204958568.strona

massoud 04.02.2010 20:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez derr (Post 850834)

z tego rozumiem, że Obtułowicz nadal kieruje projektem... Szkoda mi słów co się z tymi leszczami w UM dzieje.

63.5 Kg 04.02.2010 20:45

Zaraz dojdzie jeszcze do sytuacji ze Wojtkowi cofna kary za opzonienia i beda prosic na kolanach zeby sie nie obrazil i zostal dalszym projektantem...:foch:

buczo1985 04.02.2010 20:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez derr (Post 850834)

Pan z ZIKiT bardzo mocno broni terminu lipcowego.
A ja jestem ciekaw kiedy wezmą się za.....D. To nie będzie takie hop siup i trochę czasu zajmie.

Arapaho 04.02.2010 21:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez alkoholik (Post 850773)
Acha juz wiem patrzyłem w złe miejsce:) Ja mysle ze stadion zbudują do lipca, jak pamiętam sama budowa c jak zrobiono fundamenty od położenia pierwszych słupów do położenia wszystkich żedów, trwało to ok 2 miesięcy więc jeśli nie będzie dłuższych przerw to powinni skończyc do lipca a nawet do czerwca jak by im się chciało w co wątpie.

Alkoholik ty już więcej nie pij (choć w twoim wieku picie jest zabronione) cały stadion w 5,5 miesiąca , jeśli sam dach i konstrukcję dachu składac będą z 2-3 miesiące? Acha, nieźle to sobie policzyłeś,hehe

derr 04.02.2010 21:52

Co ty Arapaho taki defetysta no tak przepraszam przeciez jestes Polakiem,jak prawie wszyscy na tym forum
no może oprucz paru starozakonnych

farben 04.02.2010 22:35

Bez hali koszykówka zniknie z Krakowa? Nawet nie wiedziałem, że jest aż taka bryndza.


http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...?kategoria=664

dj_ibutti 04.02.2010 22:49

Co do tego, że Obtułowicz dalej projektuje, jak dla mnie sprawa jest banalna: prawa autorskie. Nie zgodził się / miasto nie chciało zapłacić tyle ile chciał za ich sprzedaż. Także... dalej ma wyłączność.

No chyba że coś przeoczyłem.

WILU TS 04.02.2010 23:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez derr (Post 850871)
Co ty Arapaho taki defetysta no tak przepraszam przeciez jestes Polakiem,jak prawie wszyscy na tym forum
no może oprucz paru starozakonnych

Nie chodzi o defetyzm czy pesymizm,ale jest to po prostu fizycznie nie do wykonania,dobra wzniesienie konstrukcji to może,ale tą trybunę trzeba zagospodarować i przede wszystkim odebrać.

alborn1 04.02.2010 23:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez alkoholik (Post 850776)
Acha jeszce jedno klasa elite daje nam to że na stadionie bedzie można grac wszystkie mecze Ligi mistrzów oraz LE z wyjatkiem finałow choc co do finału LE nie jestem pewien. Dla porównania nasi kochani sąsiedz z za błoń:) do rozgrywania fazy grupowej ligi mistrzów będą musieli coś wynając oczywiście jeśli kiedys tam dojdą:) to samo się tyczy Kielc, Gdyni, Lubina itp

a rumunski CLUJ na jakim stadionie gral 14 tysiecznik i nawet nie byl to stadion 1 kategorii a co dopiero klasa Elite :D, dobrze kolego poczytaj

WILU TS 04.02.2010 23:17

Chodziło mu raczej o np. półfinał czy ćwierćfinał LM

mikereg 04.02.2010 23:24

A ja sadze ze będzie tak..... Stadionu na lipiec na pewno nie będzie (ZA MALO CZASU no chyba ze będziemy mieć robotników setkami na budowie co raczej się nie stanie) Myślę ze pogramy jesień na hutniku i tyle z tego będzie.(patrzmy realnie na sprawę) Miejmy nadzieje ze do końca roku sie wyrobią....... .....

Fuks 05.02.2010 00:27

jak patrze na te roboty teraz z dachem, to jeszcze jedyna nadzieja ze ten stadion bedzie w wakacje jest chyba tylko dlatego, ze jakby tak uzywali wszystkich tych dzwigow do stawiania prefabrykantow na A/B a nie tak jak na C tylko 1 (bo żurawie chyba tego nie robiły) to moze i zrobic to zdazą. Ciekawy jestem czy w wypadku nocnych robot ludzie mieszkajacy w okolicy stadionu bardzo by protestowali (na szczescie nie mieszka ich tak wiele)

Gordian 05.02.2010 06:23

Sprawa jest dosyć poważna z tym stadionem i nie bardzo chce mi się wierzyć w to, że wszyscy na około włącznie z ZiKiT twierdzą, że się wyrobią. Albo panuje tam więc taki bałagan z dokumentacją, że sami nie wiedzą na czym stoją, albo są święcie przekonani o tym że jednak do lipca dadzą radę.


Puki nie jest za późno, niech pan O ruszy kopułą i zmieni w projekcie oświetlenie na takie jak na Legii:

http://legia.com/www/pliki/newsy/0302budowa1.JPG

Pero 05.02.2010 12:28

Ale co ma dach na wschodniej do budowy zachodniej??

Pero 05.02.2010 13:27

Powinno być napisane "z obniżaniem i położeniem nowej murawy", ale mam nadzieję że jest to jednoznaczne i o to chodziło
Rozumiem, że teraz pozostała już tylko kwestia wykonania zaplecza pod D a w zasadzie klatek schodowych i wyasfaltowanie placu przed nią żebyśmy mogli z niej korzystać.

Proud 05.02.2010 14:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 851026)
Powinno być napisane "z obniżaniem i położeniem nowej murawy", ale mam nadzieję że jest to jednoznaczne i o to chodziło
Rozumiem, że teraz pozostała już tylko kwestia wykonania zaplecza pod D a w zasadzie klatek schodowych i wyasfaltowanie placu przed nią żebyśmy mogli z niej korzystać.


Wydaje mi się, że to raczej oczywiste. Mam przynajmniej taką nadzieję :-)
Nie wyobrażam sobie jak można obniżyć murawę, bez jej wymiany. To jest z technicznego punktu widzenia raczej niemożliwe. Więc myślę Pero, że nie mamy powodów do obaw. :-)

Cieszy fakt, że coś ruszyło z tych nurtujących nas spraw.:-)

63.5 Kg 05.02.2010 14:33

Tylko zeby teraz nie powstal taki probelm ze teraz trybuna A i B zablokuja obnieznie i polozenie murawy bo podejrzewam ze jak tam beda kladli tak to bedzie dokladnie taki sam kociol na murawie jaki jest teraz...

Czarny 05.02.2010 14:58

Położenie i obniżenie nowej murawy będzie kontraktowane w trybie zamówienia z wolnej ręki. To jest bardzo szybki tryb postępowania, więc w ciągu około miesiąca (od daty rozpoczęcia postępowania, czyli pewnie od marca) powinna zostać podpisana umowa. Podana została też podstawa prawna dla zastosowania trybu zamówienia z wolnej ręki, także mamy obecnie pewność, że wykonanie prac związanych z murawą zostanie powierzone dotychczasowemu wykonawcy trybuny c i ab, a więc polimexowi(ewentualnie podwykonawcom polimexu).

Pero 05.02.2010 15:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 851041)
Wydaje mi się, że to raczej oczywiste. Mam przynajmniej taką nadzieję :-)

Ta budowa nauczyła mnie że wiele rzeczy nie jest takich oczywistych jakby się wydawało, ale faktycznie tu raczej musi chodzić również o położenie. Zapewne wygra "zielona architektura" gdyż ma ona w Polsce monopol na podgrzewane murawy.
Teraz tylko wyjaśnić sytuacje z D, bo będzie tak jak napisał jeden z forumowiczów sytuacja kuriozalna na skale światową. Budowa 2 trybun uniemożliwi korzystanie z trybuny która jest gotowa od bodaj 2 lat :rotfl: i to jeszcze najważniejszą z kibicowskiego punktu widzenia

bravelukas 05.02.2010 15:46

dzisaj bardzo wczesnie cos skonczyli prace przy dachu na wschodniej, cieszy ciut wiekszy ruch na zachodniej, ale to wciaz tylko zbrojenia

zbymak 05.02.2010 15:52

Dwa dni temu betonowali na zachodniej

PiotrG 05.02.2010 16:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zbymak (Post 851082)
Dwa dni temu betonowali na zachodniej

W narożniku.
Prace na bezpośrednim terenie zachodniej ciągle stoją.

Panie Darku, czy przy kolejnej interpelacji mógłby Pan zadać takie o to pytania:
1. Czy w przetargu na monitoring i kołowroty objęte będą też systemy IT (BMS, system płatności bezgotówkowych, łącza IT, telebimy)?
2. Kiedy zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie wnętrz trybuny północnej (bez nich trybuna nie będzie mogła funkcjonować, a obiekt nie uzyska klasy ELITE)?

--
Co do odpowiedzi na ostatnią interpelację - wreszcie konkrety, inwestor chyba naczytał się SSC i tego forum, po czym doszedł do wniosku, iż monitoringu i systemu kołowrotów nikt im w prezencie nie da. Ciekawe kiedy dokumentacja będzie kompletna i ogłoszą przetarg.

Arapaho 05.02.2010 16:26

PiotrG. wydaje mi sie że pomieszczenia zachodniej typu szatnie,pomieszczenia TV,sale konferencyjne są ujęte w zakresie budowy.
I zostają tylko do wykończenia pomieszczenia komercyjne tj.gastronomia i loże VIP a bez tego dostaniemy licencje.
Wypada chyba nam podziękować radnemu Olszówce bo gdyby nie on to poważny ruch w kwestii stadionu by nie istniał.
Jak tak ma wyglądać autoreklama i PR polityków to ja jestem za, oby takich więcej.Jeden który nie tylko gada a coś robi.Brawo.

PiotrG 05.02.2010 16:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 851092)
PiotrG. wydaje mi sie że pomieszczenia zachodniej typu szatnie,pomieszczenia TV,sale konferencyjne są ujęte w zakresie budowy.
I zostają tylko do wykończenia pomieszczenia komercyjne tj.gastronomia i loże VIP a bez tego dostaniemy licencje.

Ja piszę o trybunie D czyli północnej - tej, która wewnątrz jest zupełnie pusta, a bez wnętrza po zbudowaniu trybun wschodniej i zachodniej nie będzie mogła funkcjonować.
Trybuna zachodnia oprócz instalacji IT jest pod klucz - od kondygnacji podziemnej, przez poziom kibiców, skyboxów, po kondygnację dla kibiców II poziomu, na poziomie +4 czyli studiu TV, lożach komentatorskich i platformach dla kamer kończąc.

kot 05.02.2010 16:43

Wyrażam w swoim imieniu przeogromną wdzięczność dla Pana Radnego Dariusza Olszówki. Jego skuteczne zaangażowanie na rzecz interesu Wisły jest nie do przecenienia i dziękować należy opatrzności, że Wisła może liczyć na jego osobę w przyszłości, mimo, że aktualnie opłacił swoje zaangażowanie, utratą kilku stanowisk w strukturach Rady Miasta a co za tym idzie, wymiernych świadczeń także, nie mówiąc tu o narastających ostatnio wobec niego, groźbach Pasiastych kibiców i to w realu a nie tylko w internecie. Nie wyobrażam sobie aby jakiejkolwiek opcji politycznej wyborca Wiślak, nie zechciał wybrać go w nadchodzących wyborach do Rady Miasta. Mamy wobec niego dług wdzięczności i to nie tylko za ostatni rok, ale za kilka lat wcześniej, kiedy anonimowo dla naszego środowiska Wiślackiego, działał tak samo skutecznie na rzecz Wisły w Radzie Miasta i jeździł z Wisłą na większość jej meczów a teraz po raz pierwszy z uwagi na skalę problemu, zwrócił się do nas o wsparcie swoich działań i ku niesprawiedliwosci, wielu z nas pochopnie osądziło go o niecne cele, choć i tym razem wskazał on nam drogę na przyszłość, gdzie sami musimy o swój klub i o takich jak on Radnych zadbać, aby interes Wisły zawsze był respektowany we władzach naszego miasta. Podobnie jak i innych, którzy zadeklarują prawidłowo rozumiany interes Wisły, przecież równoznaczny także z interesem Miasta Kraków, powinniśmy wspierać w wyborach. Naszym Wiślackim obowiązkiem wyborczym jest wiedzieć komu należy się nasz szacunek i pomóc takim Radnym wygrywać wybory.

Muszę też zauważyć pozytywne zmiany ze strony przydenta Majchrowskiego, aby zachęcić go do jeszcze bardziej zintensyfikowanych działań na rzecz wywiązania się ze swoich zobowiązań wobec Wisły, które to działania wymagają obecnie z jego strony permanentnego nadzoru nad inwestycjami Wisły, aby autentycznie z tych zobowiązań wywiązał się w terminie i z należytą pieczołowitością co do wszystkich ich szczegółów, nadrabiając w ten sposób, słusznie mu przez kibiców Wisły zarzucone, zaniedbania lub zaniechania wobec Wiślackich inwestycji .

Z ogromną niecierpliwoscią będę czekał na jak najszybsze informacje o przyjęciu do realizacji przez prezydenta za pomocą ZIS, inwestycji związanej z halą sportową Wisły TS i wtedy powiem, że prezydent Majchrowski jednakowo traktuje obydwa kluby krakowskie, tak jak sam o tym zapewnia po niefortunnej swojej słynnej już noworocznej wypowiedzi, bowiem na dziś przyjął do realizacji dwie hale sportowe dla Cracovii a hala TS czeka obecnie na jego ostateczną decyzje o przyznanie środków na projekt i w konsekwencji jej budowę. To jest ostateczny test dla prezydenta Majchrowskiego, czy rzeczywiscie prawidłowo zrozumiał swoją rolę gospodarza Krakowa, dla którego posiadanie w Krakowie pucharowych koszykarek Wisły, podobnie jak i hokeistów Cracovii i nie tylko, to imperatyw przyszłości, gdzie sukcesy klubów krakowskich, to sukcesy miasta, którego mieszkańcy lepiej żeby mieli komu i gdzie kibicować niż nie mieli takich możliwości.

Mam nadzieję, że miasto jeszcze bardziej będzie wspierać kluby z sukcesami a nie utrudniać im funkcjonowanie a im dla miasta większe jakiś klub osiaga sukcesy, tym pomoc i współpraca miasta, powinny być dla takiego klubu większe.

Arapaho 05.02.2010 17:58

Szczerze powiedziawszy jeśli groźby w realu dla radnego są faktem to nie wyobrażam sobie sytuacji aby odpowiednie "struktury" Wiślackiej braci nie wyciągnęły pomocnej ręki w razie nagłej potrzeby.

sandbender 05.02.2010 22:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Czarny (Post 851063)
Położenie i obniżenie nowej murawy będzie kontraktowane w trybie zamówienia z wolnej ręki.

I teraz pytanie. Ile czasu potrzeba od położenia murawy na to aby rozegrać pierwszy mecz?

Kamil 05.02.2010 22:16

coś z artykułu o stadionie w nh kojarzy mi sie że w okolicach miesiąca

Emilio 05.02.2010 23:53

Trzeba wymyślić jakieś oficjalne podziękowanie dla Pana Darka na meczu otwarcia!

blanco 06.02.2010 01:22

No jakby cały stadion skandował Jego nazwisko to na pewno by się wzruszył ;)
Owacja na stojąco dla Pana Darka to nasz wiślacki obowiązek ;P

Pan Jotka 06.02.2010 08:07

Z tym skandowaniem to bym sie wstrzymał. Historia zna miliony przypadkó odwrócenia sie wyborcy od polityka ;-) Nie kwestionuje jego zasług, ale na skandowanie troche za wcześnie, Choć jakaś zachęta do dalszej pracy powinna być . Np. idzicie na wybory i go wybierzcie.

Dagobert 06.02.2010 08:43

spokojnie, jak pan Darek jest kibicem to mu nie zależy na oficjalnych podziękowaniach, chyba, że mu zależy na wyborcach ale nie podejrzewam go o to...

co popierania konkretnych polityków to może stadion powinien być wolny od tego bo polityka dzieli a Wisła łączy, co innego forum lub inne inicjatywy, choćby pomysł akcji przeciw panu prezydentowi M. i również można by kibicom przed wyborami przypomnieć głosowania radnych...

Tylko pamiętajmy jak już politycznie rozmawiamy, że PO w Krakowie ustami swojego lidera Grzesia Stawowego nas nie lubi (duże uogólnienie) ale to Ziobro z PiS w zemście bo nie został prezydentem zabrał nam euro2012... prawda jest taka, że od polityków musimy żądać, że liczą się z siłą i że mogą nas sprzedać w sekundę..

Arapaho 06.02.2010 09:38

A na budowie bez zmian, sobota , pośpiechu nie ma, terminy nadgonione,luuuuz

bravelukas 06.02.2010 10:23

zdziwiłem sie ze na wschodniej dzis nic przy dachu nie majstruja, a po za chodniej jeden cżłowieczek biega

cassius31krakow 06.02.2010 13:38

;bravelukas to pewnie jakiś złomiarz zbrojenie demontuje :D


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:29.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl