![]() |
Cytat:
Ciekawe co zrobi Orange Sport....zawsze dawali wszystkie mecze ale ta kolejka musi byc rozgrywana o jednej porze...pewnie zrezygnują wogole ,bo byla by u nich Multiliga le juz widze ze jest na C+ Sport. |
Likwidacja baraży + konsekwetne niedawanie licencji klubom, które ich dostać nie powinny = wreszcie zdrowa liga!
|
Cytat:
a o kwestię przygotowania zespołu do kolejnego sezonu, (mam na myśli równe szanse zespołów walczących w nowym sezonie, w Anglii mają dłuższą przerwę letnią, odrzucam argument o dłuższej przerwie zimowej w Polsce bo to ją akurat trzeba skrócić) poza tym to jestem nawet za zwiększeniem ligi do 18 zespołów, jak będzie i kasa i stadiony :) Playoffy to chyba w Chamionship? jezęli tak jest od tego sezony w Premier to.... nieźle na tym zarobią, rozgrywki do ostatniej chwili... :) tylko czy o to chodzi w tym sporcie zeby mistrzem kraju został ten co wygrywa w Playoffach wiem, w innycyh dziedzinach tak jest ale jakoś do piłki krajowej... nie badzo mi to pasuje... na pewno byloby... inaczej :-) |
Tak tak, chodzi o championship...Jasne że mistrzostwo przez plejofy to kiepski pomysł:)
Natomiast ja byłem jestem i będę za tym by jak najbardziej urozmaicać rozgrywki ligowe.Nawet w bundeslidze w tym roku wprowadzono wariant 2+1.Im więcej zespołów gra o coś, tym lepiej dla piłki co pokazuje m.in tego roczna liga - Co do równych szans to ok ale wd. mnie wszystko jest do zrobienia, tylko trzeba chcieć. |
jeszcze jest kwestia tego typu, żeby nasza liga wyższą pozycję wywalczyła w rozgrywkach europejskich, skończyłby się problem zbyt wczesnych eliminacji do pucharów, a przerwę letnią można by wydłużyć grając dłużej w grudniu...
ale to już zależy od ligowej czołówki poza tym w sumie mogę się zgodzić bo co nam po interesach dwóch słabszych klubów skoro to może rzutować na poziom całej ekstraklasy |
Dużo łątwiejsza droga będzie w tym roku do upragnionej ligi mistrzów, z jednym z tych zespołów spotkamy się w decydującym starciu jeśli oczywiście wygramy lige i przejdziemy wcześniej dwóch "ogórków"
Olympiakós SFP GRE Q3 52,633 SK Slavia Praga CZE Q3 25,150 FK Partizan SRB Q2 23,266 mistrz Izraela ISR Q2 17,050+ - Maccabi Hajfa/Hapoel Tel-Awiw NK Dinamo CRO Q2 16,466 mistrz Bułgarii BUL Q2 14,250+ - CSKA Sofia/Lewski Sofia mistrz Szwajcarii SUI Q3 14,050+ - FC Zürich/FC Basel 1893 mistrz Danii DEN Q2 10,890+ - FC København/Brøndbyernes IF BATE Borysów BLR Q2 7,733 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - FC Salzburg AUT Q2 6,565 --------------------------------------------- MISTRZ POLSKI POL Q2 3,583+ - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Kalmar FF SWE Q2 4,938 APÓEL CYP Q2 4,016 Stabæk IF NOR Q2 3,760 ŠK Slovan Bratysława SVK Q2 2,933 FK Ventspils LVA Q2 2,832 NK Maribor SVN Q2 2,816 Fimleikafélag Hafnarfjarðar ISL Q2 2,333 FC Inter Turku FIN Q2 1,958 Ekranas Poniewieże LTU Q2 1,933 |
Likwidacja baraży jest spowodowana tym że Ekstraklasa za rok musi się skończyć do połowy maja, a 1 liga może grać dłużej i zapewne będzie grała (pewnie do końca maja). To powoduje że jedni musieliby czekać na baraże 3 tygodnie.
Posty Pan Jotki to dla mnie forumowe "łapu capu". Inni kupują tylko nie Wisła. Bełchatów mógł się sprzedać mimo że gra o puchary i ta porażka spowodowała że dalej muszą walczyć o 4 miejsce a mieliby już je prawie pewne ale o nic grający ŁKS na pewno nie mógł sprzedać meczu. Dodam że mnie przykłady tak ludzi jak Piotr R. nauczyły pokory i dystansu do tego wszystkiego. Kto wie czy nie obudze się któregoś dnia i przeczytam że jedna z naszych legend została pozbawiona nazwiska. |
Pięć klubów ekstraklasy bez licencji!
W temacie Waszych rozważań co do licencji dla ŁKS-u. Ciekaw jestem, czy tym razem uda się sprawy licencji ustalić do końca czerwca. |
Cytat:
|
nie dostali licencji na razie na grę w ekstraklasie - w 1 lidze Craxa nie potrzebuje takiego stadionu jak teraz i licencje dostanie :D
|
Cytat:
Do tego wszystkie mecze będą dostępne na kanałach "multi-IP" - nie wiem czy dobrze nazwę zapamiętałem - to jakaś ich usługa związana chyba bardziej z dostępem do TV przez sieć. pozdrawiam |
|
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
|
szczebrzeszcz napisał(a):
Cytat:
|
Wydaje mi się, że nie chodzi tutaj o rozmowę piłkarzy z kibicami na treningu. Chodzi o sposób akceptacji tego faktu przez zarządy klubów. To co zrobili kibice Górnika (koszulki), mogło zostać odebrane przez piłkarzy jak atak na ich osoby, a cała sytuacja mogła zakończyć się zupełnie inaczej. Rozmowa jako taka jest motywują dla piłkarzy, ale już takie "ataki" bardziej deprymują niż motywują. A wszystko to z bananem na twarzy zaakceptował prezes Górnika, jeszcze całą sprawę nagłaśniając pochwalnym oświadczeniem na oficjalnym portalu klubu. Tyle o Górniku. Sytuacja W Wiśle Płock to już dużo większy precedens (uderzenie piłkarza) i tutaj Ożóg zachował się w jedyny możliwy i prawidłowy sposób w jaki zachować się mógł. Potępił takie działania, zerwał kontakty klubu ze stowarzyszeniem, czy sprawa trafiła na policję to nie pamiętam ale wydaje mi się że tak. Takie praktyki powinny być piętnowane. Obym nie dożył takiego incydentu na naszym stadionie.
|
Cytat:
|
O ile pamięć mnie nie myli to pobicie piłkarzy juz sie zdarzyło. Piłkarze GKS KAtowice zostali pobici na własnym parkingu klubowym po wyjsciu z autokaru , który przywiózł ich z przegranego meczu wyjazdowego.
Żaden z pilkarzy nie złożył doniesienia i odmówili zawodnicy jednocześnie jakichkolwiek komentarzy. Takie akcje sa jak zastrzyki dopaminy dla umierajcego---otworza mu oczy, moze i nawet porusza rekami, ale na dłuzsza metę doprowadzą go szybicej do śmierci (tutaj: pogorszenie relacji pilkarze-kibice i nieodparta chęć opuszczenia "statku" ). |
Cytat:
i to już nie pierwsze odwiedziny na Górniku w tym roku nie oczywiście nie jest to nowe zjawisko, ale to w jaki sposób władze Górnika do tego się odnoszą jest.... hmmm zaskakujący, ta swoboda, jak gdyby nigdy nic, dobrze, że przyznali ze liczba kibiców ich zaskoczyła... nad tłumem ciężko zapanować, a i czasem iskierka wystarczy, żeby "wybuchło" trochę racji ma użytkownik Gordian choć ja wiem że piłkarze to nie dzieci i zbytnio troszczyć się o nich nie trzeba |
Jest róznica między motywacją a upokarzaniem zawodników
|
W Górniku to trochę inaczej wyglądało ...
http://www.sport.pl/pilka/1,65050,66...nie_widzi.html Cytat:
|
jeśli zawodnicy prowadzą niesportowy tryb zycia (balują,piją,palą) i to odbija sie na wynikach to taki lekki wpierd.. jest jak najbardziej zasłużony.
Biorą grube pieniądze za to zeby zasuwac przez 90 minut na boisku, muszą wiec dbac o siebie .Oni nie musza jechac zagranice i pracowac za tysiac Euro miesiecznie bo kilka razy tyle maja w Polsce. 1,5 godzinny trening, pod prysznic i do domu a nie na 8 czy 10 godzin do roboty. |
Pamietajcie o tym ze dotknelo to nie wszystkich bo Banaś koszulki ubierac nie musiał bo zostal uznany za jedynego dajacego z siebie wszystko w kazdym meczu (zreszta ja tez tak sadze)
|
Cytat:
Kibic może na piłkarza gwizdać, może wywieszać transparenty i domagać się odsunięcia danego zawodnika od drużyny albo rozwiązania kontraktu. Niezadowolenie można wyrażać w cywilizowany sposób. |
Górnik to się brzytwy chwyta, presja aby nie spaść (ze strony sponsora) jest gigantyczna, stąd i ciche zezwolenie. Ciekaw jestem czy zabudżetowali sobie po sezonie wymianę drużyny. Bo takie votum nieufności wobec pracowników/zawodników z jednej i wkur... zawodników z drugiej do niczego innego nie zaprowadzi. Zwłaszcza jak w planach jest budowa przyszłego mistrza :-(
|
Cytat:
Na Orenżu od 10 do 17 magazyn Pożegnanie z ligą, natomiast od 17 do 19 transmisja łączan z DWÓCH spotkań (Cracovia - Górnik i Polonia - Lech) potem kolejny godzinny program i FINITO |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Kasperczak poleci po sezonie - pytanie tylko czy jego praca będzie oceniana jako mierna czy niedostateczna Bardziej się skłaniam ku temu że jednak utrzymają się - wtopa z niepokalanymi i wygrana z Groclinem.To może dać baraże ale z drugiej strony przy niekorzystnych rozstrzygnięciach, mogą i bezpośrednio polecieć. A Kasper niech wróci do afrykańskiego leżenia na hamaku i popijania zimnych drinków - klubowy trener już z niego nie będzie. |
Cytat:
a Kasperczak to czasem min. za motywowanie pieniędzy nie dostaje? złośliwie powiem "...trzeba zapierdalać" panie Henryku ;-) |
Cytat:
|
http://sport.wp.pl/kat,1742,title,Pi...80de&_ticrsn=5
Cytat:
to 1 liga, nie ekstraklasa, ale jest to niejako związane z tematem |
Cytat:
A najgorsze w tym wszystkim jest to że nikt cudów nie wymagał.Tylko się utrzymać spokojnie. Ja przewidywałem że to może być niewypał ale do łba mi nie przyszło że aż tak fatalnie Górnik grać może, zresztą żeby nie było że ze mnie taki wizjoner to też myślałem że Franek w Jadze to będzie niewypał a wyszło zupełnie odwrotnie;) |
Cytat:
Pracą piłkarza jest trenowanie i nieustępliwa walka, by osiągać jak najlepsze wyniki wraz z zespołem na rzecz swojego pracodawcy. Za swoją pracę piłkarze otrzymują w skali krajowej gigantyczne pieniądze. Nie da się ukryć, że pomimo iż wszyscy mają kontrakty profesjonalne, to w Polsce zachowują się jak zupełni amatorzy, bez ukierunkowania na walkę, sukces itd. Spora część woli fureczki, żel, solarium, szeroko pojęty "lans" (tak m.in. mówił swego czasu o chłopakach z Zabrza Tomasz H.). Cywilizowane sposoby już dawno ich przestały interesować, tak samo jak gówniarzy w szkołach przestaje interesować autorytet nauczyciela, tak się dzieje w społeczeństwie opartym na konsumpcji. Dla jednego, czy drugiego już g... znaczy, że na niego pogwiżdżą, pogwiżdżą pójdą zapierdzielać na następny dzień do roboty, a ja sobie podjadę moją furą, na którą w życiu nie zarobią, na dyskę i walnę parę browców na odstresowanie. Prawda, prawdą każdy decyduje co chce robić po pracy, ale jeśli swą pracę wykonuje źle - a piłkarze Górnika w kilku ostatnich meczach ją wykonywali bardzo źle - to "męska rozmowa" nikomu na złe jeszcze nie wyszła (nie mówię o przypadku Wisły Płock - bo tak być nie powinno). W końcu - od początku do końca gra się dla widza, dla kibica, więc jak wszystkie tradycyjne środki przestały działać, kibice po prostu przekazali piłkarzom, jak powinno wyglądać ich podejście do pracy. Rozumiem za skandaliczne zachowanie to, gdyby kibice Wisły przyszli do wypruwającego sobie żyły na boisku Sobola i jemu grozili, że jeśli Wisła nie zdobędzie MP to wp...l. Utarło się, że w polskiej lidze nie trzeba być profesjonalistą - bo wcześniej można było kupić, teraz można olać, odbębniać swoje, raz lepiej, raz gorzej. 3 miesiące przerwy między rundami, a później niemal tyle samo zapieprzu i wakacje. Trenerzy w większości na to przyzwalają (lub sami nie wiedzą, że można inaczej), a później się dziwić, że się dostaje od słabych drużyn w pucharach. Zresztą nawet u nas mieliśmy przykład jak można profesjonalizm wymagający ciężkiej pracy, bardzo szybko wyje...ć |
Ja nie popieram takich metod ale z drugiej strony rzeczywiście nie ma się co przesadnie użalać nad grajkami.
Górnik jest jaskrawym przykładem drużyny, w której zawodnicy mają wszystko w dupie.Można przegrywać, można spaść, ale trzeba walczyć.Różne drużyny były w tym sezonie na Reymonta ale takich za przeproszeniem ciot tom nie widział.To nawet Beitar rozłożony przez nas pięknie, walczył.A Górnik?Przegrywali w zasadzie wszystkie pojedynki, czy to 'w parterze' czy w górze i tylko słaba skuteczność i totalny przypadek(gol dla nich) spowodowało że nerw był przez większość meczu. To Lechia pokazała jak się walczy w ostatnim meczu gdzie piłkarsko są klasę niżej niż Amica. |
Cytat:
bo można wsyunąć wniosek, że to powinien być główny motywator, niestety praktyka pokazuje, że za pieniędzmi powinno stać coś jeszcze... tu pole do popisu ma trener, ma zarząd który podpisuje konrakty (po to się robi konrakty motywacyjne, żeby zawodnik wiedział ile może stracić, a potencjalna strata silniej motywuje aniżeli mozliwy zysk) pieniądze to skuteczny motywator, ale źle użyty zabija każdy inny rodzaj motywacji, a i skutki może mieć krótkotrwałe |
Cytat:
To, że Kasperczak sobie nie radzi z zawodnikami Górnika mnie nie dziwi - z naszymi też sobie nie radził. Miał tylko świetny skład, pilkarzy, którzy na pół gwizdka grali więcej niż reszta ligi gryząc trawę. W Zabrzu naściągał wyżelowanych średniakow za chore sumy, ale nie udalo mu się zbudować drużyny. Pozbył się Hajto, jedynego gościa który mógłby postawić szatnię do pionu, to teraz zostali mu już tylko kibice. A im się akurat nie dziwię - oni doskonale zdają sobie sprawę, że to dla ich klubu spadek może oznaczać prawdziwą tragedię. Na pewno nie będę użalał się nad biednymi, poniżanymi kopaczami - skoro brak im ambicji, to wątpię, aby ich to naprawdę ruszyło. |
A w ogóle to Banaś założył koszulkę na tamtym treningu? Bo tylko od niego kibice tego nie wymagali.
|
Cytat:
Lechia G. zaczynała bodaj od A klasy, i co jej kibice mają powiedzieć poza tym właściciel Górnika zapowiedział, że zostaje nawet przy spadku PS. też mi się wydaje, że piłkarzy to nie ruszy |
Zobaczymy w sobotę czy ich ruszyło - ja przewiduje spokojne 2-0 dla gospodarzy:), więc zgadzam się z Wami
|
Cytat:
Większość tych piłkarzy nie rozumie, że płacone wynagrodzenie pochodzi w 100% od kibiców [bo kibice płacą za bilety i to dzięki kibicom są w klubie sponsorzy, nowy właściciel (który przecież też najczęściej jest kibicem) itd.] i że nie można przejmować się sobą i tym, aby mi było jak najlepiej. Trzeba uświadomić sobie, że jest coś takiego jak tradycja, że są kibice, którzy tę tradycję pielęgnują i to, że tu gram, to dla mnie powód do ciężkiej pracy, a nie tylko liczenie zer na koncie. Dla mnie kontrakt motywacyjny to niestety uderzenie właśnie po koncie, nie po ambicji, nie po głębszych wartościach, tylko po mamonie, jako tej, która stanowi główny składnik motywacji. Niestety takie czasy i ta maszynka już za daleko zajechała, kontrakty przeskalowane co najmniej 10 krotnie, nie mówiąc już o tych bogatszych krajach. Znamienne dla mnie były słowa któregoś z piłkarzy Wisły, po tym jak zawisł na D transparent ze słowami H. Reymana, że "to niepotrzebne, bo te słowa wiszą w szatni". I co z tego, że wiszą w szatni, jak pewnie większość nawet chwili nie póświęci, by na nie spojrzeć, by się zastanowić o co chodziło. Ot, kilka liter. I moim zdaniem bardzo dobrze, że wywieszony został ten transparent, po to, aby przy zbijaniu kasy, uświadomić niektórym, że te słowa dla niektórych mają ogromne znaczenie, że to dla tych ludzi grasz i to dla nich masz pracować jak najciężej, że większą wartością od tej kasy którą posiadasz - jest szacunek tych ludzi, dla których grasz. U nas (w Polsce) niestety patrząc na takie Wisły Płock, Amici Wronki, Arki Gdynia - nasuwa się bolesne spostrzeżenie, że liczy się kasa, a szacunek powinien być do tego ile zarabiam, a nie w jaki sposób. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:21. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl