Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Mam pytanie.... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=349)

Kamson 06.04.2009 19:55

Jak zarchiwizować maile w Mozilli Thunderbird?

mic 06.04.2009 19:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamson (Post 704562)
Jak zarchiwizować maile w Mozilli Thunderbird?

http://www.mozillapl.org/forum/post-97865.html

lub
Cytat:

niestety TB nie ma wbudowanego mechanizmu backupu kont i ustawień - jedna z kilku dość wkurzających wad - ale można to zrobić "naokoło", na trzy sposoby:

- jeśli chodzi tylko o wiadomości, a nie ustawienia i wiadomości nie jest dużo, to można je po prostu zapisać na dysku jako pliki, w wybranym formacie (.html, .txt itp.). wada: zapisać można tylko jeden plik na raz, więc traci sens przy ilości kilkudziesięciu i więcej

- można skopiować w bezpieczne miejsce cały folder z ustawieniami, kontami i wiadomościami. powinien się znajdować w katalogu użytkownika, w "Dane aplikacji\Thunderbird\Profiles...". nigdy tego nie robiłem, ale prawdopodobnie można go potem przywrócić w to samo miejsce

- poguglać za rozszerzeniami które potrafią to zrobić. słyszałem dużo dobrych rzeczy o "mozbackup"
zrodlo http://www.searchengines.pl/Archiwiz...i-t111686.html

Coglin 07.04.2009 06:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dzwd (Post 704563)
Moja niewiedza znów zmusiła mnie do napisania w tym temacie posta ,otóż:

Proszę podać mi adresy IP lub stronkę do aktualizacji serwerów w emulku.

pozdrawiam

http://edk.peerates.net/servers.php?...elect=1&sort=5 -serwery ktore dzialaja.

jesli masz jakis ip filtr to tylko te ze znaczkiem "ksiazki" po prawej stronie.

najlepiej wlacz mula, wejdz na strone http://edk.peerates.net/metlist.php?lang=0 i kliknij "Evaluated servers list ". powinno przerzucic ci serwery do mula.

najwiecej zrodel - eDonkeyServer No2 (zazwyczaj, ale moga byc wyjatki) i wlaczaj Kad oczywiscie.

Kuba_WD 07.04.2009 08:04

Jeżeli nie mam karty kibica to mogę już kupić bilety ? czy to jest przed sprzedaż dla osób posiadających KK ?.Na mecz z jagielonią .

latarnik 07.04.2009 08:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kuba_WD (Post 704678)
Jeżeli nie mam karty kibica to mogę już kupić bilety ? czy to jest przed sprzedaż dla osób posiadających KK ?.Na mecz z jagielonią .

Tak, możesz już kupić bilet bez kk

dynek.pl 07.04.2009 12:39

takie cos znalazlem przypadkiem -> http://chocolissimo.pl/do/cat/WIELKANOC/Wielkanoc

ktos kojarzy jakis sklep realizujacy taka usluge w Krakowie ?

unpredictable_wislaczka 07.04.2009 12:41

Pytanie do chemików :)

Wiązanie koordynacyjne jest liczone jako spolaryzowane czy tylko jako sigma? Bo już się pogubiłam...

Genio 07.04.2009 14:23

być może trywialny problem, ale nie potrafię go rozwiązać

otóż, jak zarejestrować się na forum kibice.net? [nie widzę tym podobnej opcji na stronie forumowej]

maciekwislak17 07.04.2009 14:35

W Wiślackim Świecie

Wojtas 07.04.2009 14:44

Jakis dobry sklep z duzym wyborem alufelg do Opla Astry 3.


Bardzo prosze o jakies namiary.......pilne...

PrawdziwośćDlaGry 07.04.2009 14:53

http://www.medsport.info/

http://www.alucar.krakow.pl/oferta.php


tylko te dwa sklepy mi przyszły do głowy.

Mario Nh 07.04.2009 15:35

Z dnia nadzień coś mi się poprzestawiało w Mozilli...

Nie wyświetlają mi się te zakładki u góry typu nasza-klasa, po kliknięciu na zakładkę " Historia " również mi się ona nie wyświetla i nie mogę wracać do poprzedniej strony tym przyciskiem wstecz. Wszystko to ogromnie komplikuje życie. ;)

Mozilla 3.0.8

Z góry dzięki za pomoc !

banasik 07.04.2009 16:13

HELP

Gdy oglądam jakąś audycje z SopCasta bądz MediaPlayera to zamiast normalnych kolorów mam fioletowo, błękitno, s.......one (tak jakby odwrócone kolory).

CO ROBIĆ ?!?! PILNE

Dżołkmen 07.04.2009 16:16

Zmień dilera :)

banasik 07.04.2009 16:17

Dżołku - bez docinek - nie wiesz jak mi pomóc, to nic nie pisz lepiej.

mic 07.04.2009 16:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez banasik (Post 704886)
Dżołku - bez docinek - nie wiesz jak mi pomóc, to nic nie pisz lepiej.

Probowales najnowsze wersje SopCasta i kodekow ?

Ewewntualnie sproboj odinstalowac stare kodeki (wszystkie jakie masz), potem zrob reboot, na nowa zainstaluj jedne, reboot i dopiero wtedy sproboj cos otworzyc.

banasik 07.04.2009 16:19

Tak, ale ten probkem mam juz od dłuższego czasu nie tylko z Sopem

Również jak jakieś filmiki są przez Media Playera odtwarzane to dzieje się identycznie

Genio 07.04.2009 16:41

sciagnij k-lite codec pack i wmp10, mi ten zestaw wystarcza do wszystkiego

banasik 07.04.2009 17:06

Geniu - jak podasz linki do ściągnięcia to będę wdzięczny

ja nie mam głowy to takiego wyszukiwania kodeków itp.

Wielkie dzięki!

pio 07.04.2009 17:17

www.instalki.pl
tu znajdziesz na stówę ;)

banasik 07.04.2009 17:24

zainstalowałem te kodeki i gówno - sopcast dalej s.......ony

macie jeszcze jakies pomysly?

Genio 07.04.2009 17:29

najwazniejszy jest ten wmp10 - http://www.idg.pl/ftp/pc_7854/Window...uild.3923.html
a stad - http://www.free-codecs.com/K_lite_co...k_download.htm
sciagnij 4.7.5 FULL

Kamyk 07.04.2009 17:38

Czy xbox360 odtwarza pliki filmów z rozszerzeniem rmvb?

gris 07.04.2009 17:41

Da się w rowerze zamontować manetkę 7-biegową jak mam kasetę 6-rzędową tak, żeby przerzutki normalnie działały, bo nie wiem czy kupować? Abo druga opcja, czy można wymienić bezproblemowo kasetę z 6-rzędowej na 7-rzędową?

banasik 07.04.2009 17:45

Genio - masz u mnie big-browar !!

sopcast chodzi!!

Genio 07.04.2009 19:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Genio (Post 704824)
być może trywialny problem, ale nie potrafię go rozwiązać

otóż, jak zarejestrować się na forum kibice.net? [nie widzę tym podobnej opcji na stronie forumowej]

ponawiam pytanie

ChomikNH 07.04.2009 19:46

Witam kupilem telefon na allegro N95 orginalną 8gb tak w aukcji pisało a przyszła mi chińska podróbka z wyglądu taka sama wszystko to samo tylko menu inne i nie ma gpsa i aparat gorszy , co ja w takim wypadku najlepiej mam zrobić ?

shad 07.04.2009 19:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ChomikNH (Post 704974)
Witam kupilem telefon na allegro N95 orginalną 8gb tak w aukcji pisało a przyszła mi chińska podróbka z wyglądu taka sama wszystko to samo tylko menu inne i nie ma gpsa i aparat gorszy , co ja w takim wypadku najlepiej mam zrobić ?

Najpierw napisz po polsku o co chodzi.

Jak rozumiem, kupiłeś sobie Nokię N95 na aukcji allegro, sprzedający podawał, że jest to telefon oryginalny, ale okazał się podróbką bez połowy funkcji oryginału?

Zgłoś to allegro. Potem zapewne sprawa trafi do policji, jeśli udowodnisz, że telefon jest szemrany a sprzedawca dalej nie będzie chciał oddać pieniędzy.

I najlepiej podaj tu na forum jego nick, żeby nikt się już nie nabrał.

Kaan 07.04.2009 20:02

A najpierw skontaktuj się ze sprzedającym, chyba najlepiej telefonicznie, ja się da, bo najszybciej. Napisz mu co dostałeś, pewnie będzie rżnął głupa, zgłoś na Allegro - jak napisała shad. Dobrym sposobem na takich sprzedających jest to że poza zgłoszeniem na Allegro informujesz gościa, że zgłaszasz całą sprawę na policję. Jak zgłosisz sprawę na Allegro to możesz liczyć na ich pomoc w kontakcie z policją.

Rozmawiaj spokojnie, bez nerwów i "wtrąceń" ale bardzo zdecydowanie. Powodzenia

Żmijka 07.04.2009 20:23

Jakby ktoś mógł podesłać linka do relacji TV w necie meczu Arsenal-Villa :-)

mic 07.04.2009 20:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Żmijka (Post 705000)
Jakby ktoś mógł podesłać linka do relacji TV w necie meczu Arsenal-Villa :-)

http://soccer-live.pl/transmisje.php?id=pon-pia

Do wyboru do koloru, sopcasty, justiny i inne :)

palikot 07.04.2009 22:29

ktoś zna różnice słów: permission, consent, allow? W jakich okolicznościach sie je używa? nie moge nic znaleść ;-/

Etiop 07.04.2009 22:51

Jest może jakiś transport zorganizowany z lotniska w Pyrzowicach do Krakowa? Znalazłem tylko Wizzair, ale z tego co czytałem to większość ludzi narzeka na nich.

MatMario 07.04.2009 23:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez palikot (Post 705087)
ktoś zna różnice słów: permission, consent, allow? W jakich okolicznościach sie je używa? nie moge nic znaleść ;-/

Permission dostajesz np od kogoś na coś, albo nie masz na coś.

allow masz do czegoś,coś jest dostępne dozwolone,

consent to pewnei coś w rodzaju konsensusu ale nie jestem tego pewien, zgadzać się z kimś w formie uzyskać konsensus.

Kamyk 08.04.2009 01:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamyk (Post 704925)
Czy xbox360 odtwarza pliki filmów z rozszerzeniem rmvb?

Ponawiam pytanie i proszę o odp.

Uran235 08.04.2009 03:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez palikot (Post 705087)
ktoś zna różnice słów: permission, consent, allow? W jakich okolicznościach sie je używa? nie moge nic znaleść ;-/

Nie wiem, czy nie za późno, ale i tak napiszę.
Po pierwsze polecam stronkę:
http://www.thefreedictionary.com/
Chyba najlepszy darmowy słownik angielskiego w sieci. Bardzo czytelny układ, pełne definicje znaczeń i zastosowań słów, wyrazy bliskoznaczne, antonimy, ogólnie rzecz biorąc strasznie przydatna rzecz jak ktoś zna język na tyle aby móc z tego słownika skorzystać.

W skrócie.
Permission to rzeczownik, czasownik z nim związany to to permit.
Permit znaczy zezwalać. Jest to wyrażenie zgody ale raczej w sposób formalny. Np. w wojsku jest taki zwrot:
Sir! Permission to speak, Sir?- w tym wypadku jest to zapytanie przełożonego o pozwolenie zabrania głosu.
Permission granted. - zezwalam
Samo permission może być też jakimś papierkiem/dokumentem potwierdzającym wydanie zgody.

Consent może być czasownikiem albo rzeczownikiem. Również oznacza wyrażenie zgody. W tym wypadku jest to raczej przystanie na propozycję drugiej strony.

Allow to czasownik, rzeczownik z nim związany to allowance. Allow to również wyrażenie zgody na coś, ale jest to również słowo opisujące sam fakt umożliwienia czegoś.

Ogólnie korzystając z odpowiednich konstrukcji i odpowiednio formułując myśli można te słowa stosować wymiennie, bo ich szerokie spektrum znaczeń raczej się na siebie nakłada. Różnica sprowadza się właściwie tylko do akcentowania tego pierwszego znaczenia.

M152T4L 08.04.2009 12:05

Czy mecz Wisły z Lechem idzie na jakimś kanale?

ja_ka_ 08.04.2009 12:10

[QUOTE=M152T4L;705201]Czy mecz Wisły z Lechem idzie na jakimś kanale?[/QUOTE

Wszystkie mecze Pucharu Polski są na N TV (17.30 Lech - Wisła)
Puchar Ekstraklasy na Polsacie Sport a Liga Canal + i Orange Sport.

Genio 08.04.2009 12:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Genio (Post 704824)
być może trywialny problem, ale nie potrafię go rozwiązać

otóż, jak zarejestrować się na forum kibice.net? [nie widzę tym podobnej opcji na stronie forumowej]

jak się na tym cholerstwie zarejestrować?!

Coglin 08.04.2009 12:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Genio (Post 705216)
jak się na tym cholerstwie zarejestrować?!

rejestracja jest wylaczona narazie, gdzies od lutego. czyli nie zarejestujesz sie.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:30.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl