Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

Gwiaździsty 21.09.2011 15:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 1167471)
Zaczęło się.
Co na to MSZ ?
Moim zdaniem większym skandalem jest to :

http://euro2012.onet.pl/wiadomosci/e...3,artykul.html

A co, Radzio Sikorski jeszcze nie przeprosiła za Maora ?

Zwitter 21.09.2011 16:08

Ja dalej liczę na oficjalne sprostowanie tego całego zamieszania przez Meliksona i mam nadzieje iż powie, że to wszystko stek bzdur, chociaż jest to bardzo mało prawdopodobne.

Co w tego gościa wstąpiło to ja nie wiem. Raz gra dla Izraela, na drugi dzień chce już kopać dla kadry Smudy. Chore to.

flamengista 21.09.2011 16:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sergio (Post 1167356)
Możesz podac źródło gdzie taką informację przeczytałeś? Wogóle to całe zamieszanie z Melikson i okoliczności gry w reprezentacji ocierają się o śmieszność

http://www.sport.pl/euro2012/1,10907..._w_kadrze.html

Cytat:

mówi Sport.pl Tomasz Rząsa, dyrektor reprezentacji. - Dziwnie to wyglądało. Agent piłkarza pytał o możliwość gry dla Polski, gdy jego klient jest na zgrupowaniu kadry Izraela - dodaje

Kurt 21.09.2011 16:27

Ta wypowiedź to w ogólę jeden wielki kwiatek:
Cytat:

Od kiedy nasze firmy robią interesy z Niemcami, nie ma nic złego w tym, że izraelski piłkarz swój zawód będzie wykonywał w reprezentacji Polski - odparł Armand Melikson na pytanie dziennikarza portalu "ynet"
Ja proponuje żeby z góry można było ustalać ilość obcokrajowców w danej reprezentacji. Z budżetu byśmy wzmocnili reprezentacje tak na jedno Euro... gdzie ten świat zmierza...?

Tu ojciec naszej "legendy" rozwiewa wszelkie wątpliwości:
Cytat:

Mój syn to profesjonalista i jestem pewny, że dla nowej reprezentacji zrobi wszystko, by ta odniosła jak największe sukcesy. To także wielka szansa dla niego, bo mecze na Euro 2012 z pewnością będą oglądali skauci z najlepszych klubów - dodał.

A ten Cohen gdybyśmy żyli w normalnym kraju dostałby zakaz wjazdu na teren RP.

12345q 21.09.2011 16:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 1167471)
Zaczęło się.
Co na to MSZ ?
Moim zdaniem większym skandalem jest to :

http://euro2012.onet.pl/wiadomosci/e...3,artykul.html

Pozwać s....ysyna za kłamstwo oświęcimskie!! Czy może są równi i równiejsi!?

Kurt 21.09.2011 16:41

mini OT ale w temacie:
Ktoś wyżej poruszył temat koszykówki. Gdzie drużyny są mocno nie narodowościowe i w co drugiej gra jakiś amerykanin. Niesamowitym krajem wobec tego jest Serbia, kraj w którym w ostatnim 20 leciu była wojna, który stracił dużą część terytorium, a jego reprezentacje narodowe grają bez żadnych obcokrajowców będąc w TOP 10 w siatkówce, koszykówce i będąc średniakiem w piłkę, ale wciąż takim średniakiem którego nasza "legia" cudzoziemska powinna się obawiać. Nie jest to kraj od Polski bogatszy, poziom życia też nie jest raczej wyższy, okoliczności do odbudowy przez ostatnie 20 lat mieli lepsze, a sportowo stoją dużo lepiej jak to możliwe?

bridgeburner 21.09.2011 16:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 1167438)
Wolfy,miażdżący przykład podałeś.

Co do PZPN-U. Powinni swój nowy transfer jakoś uświetnić, np. meczem z Izraelem. Byłby to taki pożegnalno - powitalny występ dla Maora. Oni by się cieszyli,ze grają jakby nie było z finalistą ME:)Smuda może jeszcze by kogoś wypatrzył,bo w Izraelu co drugi to z polskim obywatelstwem,tak więc formalności w zasadzie minimum. A wiadomo do Euro czasu coraz mniej a administracja u nas tak nie za bardzo działa. Ponadto byłyby ordery,szampany, wóda, piwo. Hostessy.

Może by mógł zagrać pierwsza połowe dla Izraela a drugą dla Polski ?:lol:

mr_kwolf 21.09.2011 17:10

S....ysyństwo. Dla mnie Maor jest już przegrany. Jako piłkarz może i jest coś warty, ale jako człowiek nie. Pokazał, że dla paru srebrników jest w stanie się sprzedać. Tylko czekać, aż zacznie strzelać z dupy jak mu będziemy blokować transfer. Ja już jego nazwiska skandować nie będe. Podziękował.

PS. Cały czas miałem nadzieje, że to tylko wymysł Lato, ale widać że nadzieja matką głupich.

Jaroo1 21.09.2011 17:12

Cytat:

mini OT ale w temacie:
Ktoś wyżej poruszył temat koszykówki. Gdzie drużyny są mocno nie narodowościowe i w co drugiej gra jakiś amerykanin. Niesamowitym krajem wobec tego jest Serbia, kraj w którym w ostatnim 20 leciu była wojna, który stracił dużą część terytorium, a jego reprezentacje narodowe grają bez żadnych obcokrajowców będąc w TOP 10 w siatkówce, koszykówce i będąc średniakiem w piłkę, ale wciąż takim średniakiem którego nasza "legia" cudzoziemska powinna się obawiać. Nie jest to kraj od Polski bogatszy, poziom życia też nie jest raczej wyższy, okoliczności do odbudowy przez ostatnie 20 lat mieli lepsze, a sportowo stoją dużo lepiej jak to możliwe?
Ja chyba wiem. Chociaz nie znam osobiscie ludzi z tamtych rejonow to wydaje mi sie, ze ludzie z balkanow po prostu maja jaja. Oni maja swoje zdanie, maja charaktery, ktorych nie zmieni czwarta wladza ani jakis frajer polityk, przyklady to ostatnia wypowiedz Vukowicia (wstyd, zeby w poslkiej lidze za kibicami musial sie wstawiac nie Polak), czy zamieszanie wtedy gdy Legia miala zamkniety stadion to najbardziej kozaczyl do ochrony Vrdoliak zeby mogli pilkarze podejsc do kibicow pod bramy stadionu, chyba tez tepia tam ostro pedalow bo widzailem filmik z parady ciot jak kontrmanifestanci przekopuja kilka ciotek. Po prostu tam ludzie doswiadczyli konfliktow zbrojnych w niezbyt odleglych latach i maja ten power bojowy a nie to co lamusy z wiekszosci Europy (w tym juz niestety i my), ktore zaczely szerzyc tolerancje do wszystkich i za wszystko

Cytat:

Pokazał, że dla paru srebrników jest w stanie się sprzedać
Dla pary milionow srebrnikow :D a to jest roznica ;)

mitmichael 21.09.2011 17:28

Piszczek bedzie mogł grac - dostał kare w zawieszeniu
http://www.eurosport.pl/pilka-nozna/...96/story.shtml

Marszałek 21.09.2011 18:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 12345q (Post 1167512)
Pozwać s....ysyna za kłamstwo oświęcimskie!! Czy może są równi i równiejsi!?

Kłamstwo oświęcimskie to to nie jest bynajmniej. Powiedział to, co średnio rozgarnięty Izraelczyk wie o Polsce. Z drugiej strony, brak wiedzy i zwyczjna ignorancja nie może być przedmiotem aż takiej dyskusji jaką tu toczymy.

felipe 21.09.2011 18:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 1167482)
On chyba w ogóle się nie czuje - nie zdziwił bym się gdyby ta flaga to tak dla znajomych co przyjechali
Natomiast inna sprawa jest taka że on przebije wszystkich w tym kombinowaniu.

Nie wiem czy był taki przypadek w historii futbolu żeby gość - 27 latek czyli nie żaden nastolatek - tydzień temu był na zgrupowaniu jednej kadry a po tygodniu chce jechać na druga kadrę.
Dobrze że ma tylko 2 obywatelstwa bo mogło by mu się znów odmienić i po miesiącu pojechał by na trzecią;)

Najgorsze jest to że ja nie jestem żadnym konserwatystą ale są jakieś granice - granice zwykłej przyzwoitości.

Gra w reprezentacji to powinna być kwestia honoru a wystarczyło że Platini otworzył kuleczkę z napisem - Polska i Ukraina a tu nagle tłum zlatuje się do grania.Każdy nieudacznik który w życiu by nie pomyślał o graniu dla Polski, tylko dlatego że jest za słaby by grać dla swojego kraju, nagle wstaje i mówi - ja chce, mnie weźcie.

Zgroza:> - w życiu bym nie przypuszczał by w rok ze słabej, bo słabej ale jednak reprezentacji, można zrobić taki cyrk

Lepiej bym tego nie ujął. Co najwyżej dosadniej, ale po co... Jeśli wszystko się potwierdzi to uważam, że gość zasługuje na pogardę i gwizdy, no ja dla niego nie mam szacunku.

AntyDrozd 21.09.2011 18:16

Prawda jest taka..On zagra a małpy będą tańczyć i skandować jego nazwisko i na nic płacz nas niezadowolonych ;) można jedynie nie oglądać tego badziewia jakim jest "reprezentacja"

dulli78 21.09.2011 22:42

Fajnie będzie oglądać naszą (?) reprezentację śpiewającą hymn przed meczem - bo jestem pewien, że Lato ze Smudą przed euro karzą się "liskom" w tempie ekspresowym nauczyć tej "piosenki".
Maor (oczywiście jeśli to oficjalnie ogłosi) maksymalnie przegiął bagietę - chociaż jestem pewien, że to w głównej mierze sprawka jego agenta. PZPN bardziej niż dotychczas już nie mógł się skompromitować więc dla nich to "standard". Dyzma to samo.
Ciężko to coś nazwać reprezentacją Polski - 1q2 dobrze napisał: to jakiś cyrk.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 1167471)
Zaczęło się.
Co na to MSZ ?
Moim zdaniem większym skandalem jest to :

http://euro2012.onet.pl/wiadomosci/e...3,artykul.html

Mam nadzieję, że odpowiednie instytucje (MSZ, ambasada) zareagują na tą skandaliczną wypowiedź - na coś takiego trzeba reagować stanowczo i głośno protestować!!!

Orson 21.09.2011 22:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakMyślenice (Post 1167463)
Soulejmani Zapierdalazagazelom w Zambii wyraża chęć gry w reprzentacji Polski. To samo Japończyk Kiwajakotako.

I bramkarz Gola Puszczawlidze z Gruzji... w razie kontuzji Szczęsnego :lol::lol:

el Nuero 21.09.2011 23:30

Orson, ja słyszałem, że do polskiej kadry ma dołączyć świetny drybler gruzińskiego pochodzenia Jebieasz Kwili, a ten Japończyk tak naprawdę nazywa się Kiwajajami Jakotako. Chęć gry w drużynie Smudy wyraził ten inny piłkarz pochodzący z dawnego ZSRR - Kał Manawardze... :-)

Przepraszam wszystkich, ale w obecnej sytuacji pozostaje nam tylko "śmiech przez łzy". Twór pod wodzą Smudy i władztwem Laty już dawno przestał być reprezentacją POLSKĄ. Jeszcze tylko Arboledy brakuje i może nazywać się po Latowemu: Internaszonal łapanka". Ilu w kadrze jest rzeczywiście Polaków? Trio z Dortmuntu, paczka z Trabzonu, Wojtek na bramce... Ilu z nich jest w stanie zaśpiewać polski hymn? A jeszcze kilka lat temu sam śmiałem się w "międzynarodowej" reprezentacji Niemiec z bardzo "niemieckimi" nazwiskami: Gomez, Podolski, Cacau, Marin...

A co do Meliksona - może lepiej i bezpieczniej dla niego samego (i rodziny) będzie, jak nie zagra w ŻADNEJ reprezentacji. W Wisełce może wypromować się w pucharach (oby tylko wszyscy lepiej zagrali niż z Odense), a w kadrze? Izrael odpadł w kwalifikacjach, a Polska dostanie 3 szybkie wp. - czy to na pewno jest promocja? W dodatku żydki nas oskarżają o antysemityzm, a póki co, to im samym bliżej do zlinczowania swojego rodaka. I kto tu jest antysemitą?

------------------------------------------------------
Podobno Żydzi mają takie powiedzenie: co ci dobrego zrobiłem, że mnie tak nienawidzisz? Setki Polaków ratowało Żydów podczas wojny, a teraz żydowski trener wymyśla nam od kraju antysemitów i obozów koncentracyjnych. Czy to nie jest obrzydliwe i niewdzięczne?

Jagul 22.09.2011 07:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez el Nuero (Post 1167785)

A co do Meliksona - może lepiej i bezpieczniej dla niego samego (i rodziny) będzie, jak nie zagra w ŻADNEJ reprezentacji. W Wisełce może wypromować się w pucharach (oby tylko wszyscy lepiej zagrali niż z Odense), a w kadrze? Izrael odpadł w kwalifikacjach, a Polska dostanie 3 szybkie wp. - czy to na pewno jest promocja?

Przykład Rogera, który trafił do kadry tuż przed EURO 2008 pokazał, że mimo klęski reprezentacji, można się wypromować.

Ela 22.09.2011 07:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 1167577)
Kłamstwo oświęcimskie to to nie jest bynajmniej. Powiedział to, co średnio rozgarnięty Izraelczyk wie o Polsce. Z drugiej strony, brak wiedzy i zwyczjna ignorancja nie może być przedmiotem aż takiej dyskusji jaką tu toczymy.

To nie jest zwyczajna ignorancja i nie dotyczy tylko średnio rozgarniętych Izraelczyków. To wynik systematycznej i uporczywej propagandy. " Kłamstwo powtarzane sto razy staje się prawdą".
I dlatego Polska powinna reagować na najdrobniejszą tego typu insynuację. Za każdym razem. Publicznie, w mediach i na szczeblu dyplomatycznym.
Wczorajsze wypowiedzi zapewne zostały powielone w prasie zagranicznej, nie tylko izraelskiej.
I jeśli zajmiemy stanowisko " to tylko brak wiedzy i zwyczajna ignorancja", " nie warto się tym zajmować" to popełnimy grzech zaniechania i w świadomości ogółu utrwali się właśnie ten pogląd na sprawę.

Dziś ciąg dalszy :
Cytat:

Melikson, z natury nieufny, jest jeszcze bardziej skryty. Od kiedy do izraelskich mediów przedostała się informacja, że może wybrać polską reprezentację, dostaje pogróżki na swój telefon komórkowy i maila. Są tacy, co w Izraelu nazwali go zdrajcą, który będzie grał dla „antysemickiego kraju, biorącego udział w Holokauście".
http://euro2012.onet.pl/wiadomosci/m...2,artykul.html

fanfan 22.09.2011 07:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Orson (Post 1167780)
I bramkarz Gola Puszczawlidze z Gruzji... w razie kontuzji Szczęsnego :lol::lol:

Wszystkich trzeba wypróbować ...

Zbychu 22.09.2011 07:54

Również jestem zaskoczony decyzją Meliksona,aczkolwiek z drugiej strony dziwie się aż takiej napince na forum.W Wiśle przecież już niemal całkiem mamy międzynarodowy skład a za bardzo nikt z tego powodu tragedii nie robi...Owszem reprezentacja to coś innego,ale w porównaniu z wcześniejszymi pomysłami(Arboleda) i tak mamy postęp.Kolumbijczyk WOGÓLE nie ma polskich korzeni i słuszenie że Smuda z niego zrezygnował.Natomiast Maor ma przynajmniej matke z Polski.

silver03 22.09.2011 08:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zbychu (Post 1167824)
aczkolwiek z drugiej strony dziwie się aż takiej napince na forum.W Wiśle przecież już niemal całkiem mamy międzynarodowy skład a za bardzo nikt z tego powodu tragedii nie robi...

Wiesz jest drobna różnica między klubem, a reprezentacją... Już kiedyś mówiłem, że leśnym dziadom z pzpn się po.......iły sprawy, chcą by w klubach grali wyłącznie Polacy, a do reprezentacji robią mega import... jeb hipokryci.

pzkwr 22.09.2011 08:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 1167537)
S....ysyństwo. Dla mnie Maor jest już przegrany. Jako piłkarz może i jest coś warty, ale jako człowiek nie. Pokazał, że dla paru srebrników jest w stanie się sprzedać. Tylko czekać, aż zacznie strzelać z dupy jak mu będziemy blokować transfer. Ja już jego nazwiska skandować nie będe. Podziękował.

Jak tak dalej pójdzie, to nie będziemy skandować nazwiska żadnego naszego płkarza, po meczu na Błoniach będa ustawki pinkniki kontra ultasi, miłośnicy Meliksona kontra patrioci, PIS kontra PO a Cracovia usiądzie na trybunach i będzie nas dopingować.... Zbliża się mecz z Ruchem, który podczas ostatniej wizyty nas przekrzyczał na trybunach a tu zawierucha o Meliksona. Staczamy się.

Odnośnie tematu. Jestem zdegustowany i zasmucony decyzją Meliksona, zawsze byłem przeciwny naturalizacjom, bo to ma być kadra Polski a nie pospolite ruszenie najemników. Są jeszcze takie wartości jak honor i podstawowe poczucie przyzwoitości. Smuda i PZPN kompromitują nasz kraj.

arti 22.09.2011 09:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1167539)
Ja chyba wiem. Chociaz nie znam osobiscie ludzi z tamtych rejonow to wydaje mi sie, ze ludzie z balkanow po prostu maja jaja. Oni maja swoje zdanie, maja charaktery, ktorych nie zmieni czwarta wladza ani jakis frajer polityk, przyklady to ostatnia wypowiedz Vukowicia (wstyd, zeby w poslkiej lidze za kibicami musial sie wstawiac nie Polak), czy zamieszanie wtedy gdy Legia miala zamkniety stadion to najbardziej kozaczyl do ochrony Vrdoliak zeby mogli pilkarze podejsc do kibicow pod bramy stadionu, chyba tez tepia tam ostro pedalow bo widzailem filmik z parady ciot jak kontrmanifestanci przekopuja kilka ciotek. Po prostu tam ludzie doswiadczyli konfliktow zbrojnych w niezbyt odleglych latach i maja ten power bojowy a nie to co lamusy z wiekszosci Europy (w tym juz niestety i my), ktore zaczely szerzyc tolerancje do wszystkich i za wszystko

No to może najpierw warto poznać i to więcej niż kilku (i nie tylko kibiców), zamiast pisać co sobie wyobrażasz na ich temat.
Przydałby się jakiś ostry tępiciel głupoty na tym forum...
Nudzi ci się to jazda do Afganistanu czy Iraku na kontrakt. Zobaczymy za rok czy wrócisz z powerem bojowym czy raczej zniszczoną psyche i jak będziesz sypiał po takim doświadczeniu.

Jaroo1 22.09.2011 09:21

Nie spinaj sie tak bo Ci zyłka peknie

kreseq 22.09.2011 09:36

Trzeba byc slepym albo pokopanym przez los by nie wiedziec o co Meliksonowi chodzi. Tlumaczyc nie bede, kazdy ma swoj rozum.
Niech sie chlopak ogarnie i przyjmie te powolania na mecze o pietruszke ktore otrzyma od wlasnego narodu. Polske niech zostawi w spokoju. Na wielkiej imprezie nie zagra? Trudno, widocznie tak ma byc i sa lepsi ktorzy zasluguja.
Ambicja wygrywa z poczuciem wspolnoty, duma z reprezentowania wlasnego narodu i patriotyzmem? W dupie sie koledze poprzewracalo, ot co.
Kij mu w szprychy tak samo jak innym farbowanym lisom.

Pan Jotka 22.09.2011 09:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kreseq (Post 1167855)
Trzeba byc slepym albo pokopanym przez los by nie wiedziec o co Meliksonowi chodzi. Tlumaczyc nie bede, kazdy ma swoj rozum.
Niech sie chlopak ogarnie i przyjmie te powolania na mecze o pietruszke ktore otrzyma od wlasnego narodu. Polske niech zostawi w spokoju. Na wielkiej imprezie nie zagra? Trudno, widocznie tak ma byc i sa lepsi ktorzy zasluguja.
Ambicja wygrywa z poczuciem wspolnoty, duma z reprezentowania wlasnego narodu i patriotyzmem? W dupie sie koledze poprzewracalo, ot co.
Kij mu w szprychy tak samo jak innym farbowanym lisom.

Dokładnie! Ryan Giggs nigdzie nie zagrał, a bez przeszkód mógł kopac w reprezenatcji Anglii. Choć mi się wydaję, że gdyby dzisiaj Giggs miał podobny wybór...to wybrałby jednak Anglię. Czasy dziwne i wszytsko jest na sprzedaż. W drużynie polskiej(?) póki co nie ma większości przedstawicieli z armii zacięznej. Na raz zagrać może 3-4. reszt ato jednak rodzimi ( w pełni tego słowa znaczeniu) kopacze.
Dla przypomnienia co najbardziej kontrowersyjni najemnicy:
Obraniak-polskie nazwisko i tyle.
Polanski-polskie nazwisko i tyle.
Roger-no to polewa po całej linii
Olisadebe-przynajmniej żona z Polski (dinozaur i urocza z niego wspominka)
Perquis-ten to chyba tylko za to, że wie (chyba) gdzie leży Polska
Boenisch-urodzony w Polsce, ale co trzeb abyło się go oprosić o grę to wie tylko Smuda. Od roku kontuzjowany i nie ma co cudów się spodziewać.
Melikson-lubię chłopa, ale jego związki z Polską sa takie jak moje z Anglią-czyli byłem i widziałem. I już mnie tam nie ma.
Taki do zaakceptowania w pełni:
Matuszczyk-urodzony w Polsce i chciał sam grać. Nie trzeba było go prosić, kupować, zachęcać. Ale czy to zbawca to śmiem wątpić.
A w kolejce podobno :Dudu Paraiba, Ivo coś tam, Abdul Alemuzwisa i takie podobne wynalazki....

Wg mmnie Smuda szuka piłkarzy którzy mówią gorzej po polsku od niego i stąd ten zaciąg :P

Matejas_ 22.09.2011 10:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fanfan (Post 1167816)
Wszystkich trzeba wypróbować ...

Reklama Biedronki pokazuje że jest dużo czasu do Euro... narazie Smuda testuje wszystkich na B...
Ponoć już czeka paszport dla Gruzina Zzajudasza Bucawidze.

Co do Maora... wcale się nie dziwie że wybrał Polskę. Po tym jak zapierdalał w swojej lidze tyle lat i od lat pokazywał się z dobrej strony wołali powoływać zawodników grzejących ławę na zachodzie!
Pierd... o tym że agent mu namieszał w głowie ma się do tej decyzji tak jak kolor siewnika do gęstości siewu... rodzina miała tu większe znaczenie! Co z tego że był na zgrupowaniu kadry Izraela? Jakie to ma znaczenie? Flaga, flagą ale czytając tą rozmowę wyciągnąłem jeden wniosek i dd dziś widząc Polaka w koszulce reprezentacji Anglii, Holandii czy innego gówna uznam go za największą szmatę, sprzedawczyka i napluje mu w twarz :rotfl:

el Nuero 22.09.2011 10:14

Cohen, ilu ty uratowałeś Żydów, że upluwasz Polskę?
 
Apropos Smudy - czy rozumiecie coś z tego? Bo ja nie bardzo:
http://www.przegladsportowy.pl/Pilka...800,1,291.html

Żeby było jasno - artykuł jest z dnia dzisiejszego (22/09) i sam już nie wiem, czy PS pisze żeby pisać i podbić czytelność, czy też jest jakieś inne rozwiązanie. Bo tak na chłopski rozum: albo rozmawiali, albo nie, albo dostał propozycję, albo jej nie dostał. Chyba że chodziło o kwestie językowe: Smuda po polsku mówi słabo, Melikson wcale, to jak mieli się dogadać ??

Ech, dawno, dawno temu, kiedy w Polsce trwał stan wojenny a piłkarze nie mieli pięknych nowych stadionów i gigantycznych zarobków w $$$ - potrafili walczyć (bez udziału obcokrajowców) i przywieźć medal z Mundialu, wykopując po drodze m.in. Ruskich i Francuzów. A dziś? Ktoś widocznie uznał, że reprezentacja to taki "większy klub", do którego można ściągać zawodników z całego świata. Niech więc się Lato i spółka nie dziwią, że kibicom coraz trudniej jest utożsamiać z takim tworem.

Maor powinien wszystko raz jeszcze przemyśleć, i raczej pozostać reprezentantem Izraela. Inaczej (jeśli wybierze grę dla Polski) może dojść do sytuacji, że on i jego bliscy z rodziny będą musieli na dłużej zakotwiczyć w "antysemickiej" Polsce. "Miłujący" pokój, Polaków i Palestyńczyków (3x P, ciekawe) Izrael może być dla niego zbyt niebezpiecznym miejscem do zamieszkania.

mitmichael 22.09.2011 10:18

Ciekawe czy jest to prawdziwa rozmowa z Meliksonem czy znowu sobie dziennikarzyny jaja robią;

"Maor Melikson wybrał grę dla reprezentacji Polski. Ale przyznaje, że dalej czuje się przede wszystkim Izraelczykiem. - Nic tego nie zmieni - mówi. - Kiedy marzenia się nie realizują, zaczynasz myśleć realistycznie - tak komentuje swój wybór gry dla Polski."

http://euro2012.onet.pl/wiadomosci/m...4,artykul.html

For_FuN_ 22.09.2011 10:48

Przeciez jasno wyrazil sie jego ojciec i menadzer, ze dla niego to biznes/interes...a nie nagla milosc do Polski. Po drugie, on ma nadzieje, ze w naszej reprezentacji bedzie gral w I-szym skladzie. Ciekawe co bedzie, jak Smuda odstawi do po 2 meczach lub do EURO2012 bedzie grzal lawe? Moze sie rozmysli i wroci do kadry Izraela :D? Napewno Melikson przebil wszystkich dotychczasowych nowych Polakow(bo Polanski przynajmniej udaje, ze mu zalezy).

killzone 22.09.2011 11:13

Moze byscie go jakos przekonali ze gra dla tego znienawidzonego przez naszych pejsatych przyjaciół kraju, nie jest najlepszym pomysłem :P

wolfy 22.09.2011 12:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez killzone (Post 1167887)
Moze byscie go jakos przekonali ze gra dla tego znienawidzonego przez naszych pejsatych przyjaciół kraju, nie jest najlepszym pomysłem :P

Tak jak wy przekonaliście Rogera?

kohprzem'68 22.09.2011 12:09

Za nim wybuchła ta afera z Maorem to wszyscy robili podchody by grał dla nas teraz jest też nie za dobrze bo już jest blisko pwołania do reprezentacji sprawa lest prosta ma polski paszport matkę polkę , a to jak w kraju urodzenia bedzie traktowana jego decyzja pewnie tak samo jak kiedyś deklaracje Klose czy Podolskiego .Każda inna federacja nie miała by żadnych rozterek czy wyrwać nam gracza nawet jeśli jego nazwisko brzmiało by dziwnie obco .

For_FuN_ 22.09.2011 12:12

Kto robil podchody pod Meliksona :D? Selekcjoner jasno wyrazil sie na temat jego umiejetnosci, a dziwne pytania zadawali niektorzy, kretynscy dziennikarze. Od tamtego momentu(czyli kwiecien/maj) nie bylo sprawy, bo Melikson jasno sie zadeklarowal...ale nagle sie okazalo, ze Izrael nie zagra na EURO2012, wiec Maor... Polanski, to przy nim swiety.

hetzer 22.09.2011 12:55

O co wam chodzi? Reprezentacja(TM) (Spolka z baaaardzo ograniczona odpowiedzialnoscia), ktora swa misje zawarla w jakze lapidarnym hasle "Dam dupy za wyjscie z grupy" oglosila nabor profesjonalnych zawodnikow, oferujac atrakcyjna sciezke rozwoju zawodowego. Maor Meliksonowski (chyba juz tak ;) ) stracil zludzenia co do gry w kadrze narodowej (oczywiscie Izraela, my juz swojej nie mamy dosyc dlugo), wiec skupil sie na rozwoju zawodowym. Nie wiemy dlaczego stracil pomimo dobrych wystepow, pewnie jakis szwindel tam odstawili. W przeciwienstwie do obludnikow mowi o tym otwarcie, to pewnie kwestia wiadomej mentalnosci.
Co mnie to obchodzi? Nic. Ja kibicowalem Orlom, nie Biedronkom.
I jeszcze jedno- przynajmniej wiemy, ze Maor to szczery do bolu chlopak, nie bedzie krecic tylko powie wprost o co mu chodzi. Dla nas lepiej.

Gwiaździsty 22.09.2011 17:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez killzone (Post 1167887)
Moze byscie go jakos przekonali ze gra dla tego znienawidzonego przez naszych pejsatych przyjaciół kraju, nie jest najlepszym pomysłem :P

OK. Już przekonaliśmy (możesz przeczytać oświadczenie Maora). Przynajmniej on jak i jego matka, która urodziła się w Polsce mieli polskie obywatelstwo, co przy całej reszcie naturalizowanych pajacyków, nie mających nic współnego z naszym krajem jest bez dyskusji. A tak będziesz emocjonował się Arboledą, który w geście wspanaiłomyślności da uścisnąć Ci swój palec, ten palec. :)

flamengista 22.09.2011 18:53

http://www.sport.pl/euro2012/1,10907...pod_uwage.html

Skoro nie brałeś na poważnie, to bądź konsekwentny. I nie dawaj powołania. Maor niech przyjmie powołanie z kadry Izraela, które przyjdzie na pewno (zapowiadał to trener) i będzie po sprawie.

wolfy 22.09.2011 21:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1168108)
A tak będziesz emocjonował się Arboledą, który w geście wspanaiłomyślności da uścisnąć Ci swój palec, ten palec. :)

Możesz nawet nie wiedzieć kiedy!

Kocur 27.09.2011 10:36

Cytat:

Radosław Sobolewski nie dał się przekonać Smudzie

Jak dowiedział się "Fakt" Franciszek Smuda próbował przekonać Radosława Sobolewskiego do powrotu do reprezentacji Polski. Piłkarz Wisły, który z kadrą pożegnał się w 2008 roku zdania jednak nie zamierza zmieniać.

- To prawda rozmawiałem z Radkiem o jego powrocie do reprezentacji, ale on podjął już decyzję i nie chce się z niej wycofać - powiedział Franciszek Smuda.

- Spędzam całe noce nad składami polskich zespołów i szukam zawodników przydatnych do reprezentacji. Jednak uwierzcie, że odpowiednich kandydatów nie ma zbyt wielu - tłumaczył selekcjoner Biało-Czerwonych.
powrocie do reprezentacji, ale on podjął już decyzję i nie chce się z niej wycofać - powiedział Franciszek Smuda.

Smuda łapy precz od Radka :)

Blaszczu16 28.09.2011 09:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1170220)
Smuda łapy precz od Radka :)

Smuda chce powołać farbowanych lisów? Źle! Chce przekonać do powrotu prawdziwego wojownika z Polski, też źle! Czego wy kur*a oczekujecie od Smudy? Krytykujecie go dla samego krytykowania? Co by nie zrobił i tak jest źle.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:25.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl