Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

wolfy 07.10.2025 09:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1654842)
Może się i pojawią ale Kuzi w tym sezonie nie wyjdzie. No chyba, że to będzie oferta nie do odrzucenia.
Z resztą nie po to przedłużają mu kontrakt (automat już się wydłużył) by odchodził "za frytki".

Nie mam na myśli klasycznych ofert Lecha czy Legii, czyli pół miliona euro w dwudziestu rocznych ratach, bo takie oczywiście się pojawią tylko i wyłącznie z przyczyn PR-owych.
Myślę bardziej o oferach nad którymi i klub, i zawodnik się pochylą.

Patryko 07.10.2025 09:11

Jeśli mielibyśmy oddać Kuziemkę w zimie, to tylko transfer jak w przypadku Kuby, czyli wyjazd na zachód za godziwe pieniądze.

Krajowe kluby położą myślę maksymalnie milion euro na stole. Jeśli Maciek będzie dalej grać, jak gra, to taka kwota wydaje się być w jego przypadku śmieszna.

pepe72 20.10.2025 20:05

Połówka obalona! Mamy 50% (statystycznie) potrzebnych punktów
Kod:

                  razem  dom  wyjazd
kolejka          13      6      7
punkty            32      16      16
średnia            2,46    2,67    2,29
Procent meczów    38%         
             
2 miejsce (pkt)  24         
zostało meczów    21         
przewaga          8         
możemy tracić      0,38         
             
awans vice (śr.)  64         
Brakuje          32
średnia na mecz    1,52
najwcz. w kolejce 24


Szewa 20.10.2025 21:24

Kolejna wygrana, kolejne stracone punkty peletonu. Progi do awansu spadają, jesteśmy na naprawdę dobrej ścieżce do awansu. Wiadomo, że to futbol i szmata zawsze się moczy, ale miejsce poza top 2 wydają się na dziś abstrakcją.
Progi od Zagrosika - https://x.com/zagrosik/status/198034...105804/photo/1

50% szans na awans - 57 punktów, brakuje 25, średnia 1,19
90% szans na awans - 60 punktów, brakuje 28, średnia 1,33
99% szans na awans - 62 punkty, brakuje 30, średnia 1,43
100% szans na awans - 64 punkty, brakuje 32, średnia 1,52

Jakby progi się wydawały abstrakcyjne - rok temu na tym etapie sezonu drużyny z 2. i 3. miejsca miały 28 oraz 27 punktów, dzisiaj jest to 24 i 23. Tak więc grupa pościgowa punktowała wtedy zauważalnie gorzej, a i tak próg awansu wyniósł 65 punktów.

Arkadiusz.Czerepach 20.10.2025 21:49

cos pomieszales w swoim poscie

natomiast faktem jest ze w tym roku prog bedzie nizej, wyglada na to ze bez problemu awansujemy

As 20.10.2025 22:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szewa (Post 1655316)
Kolejna wygrana, kolejne stracone punkty peletonu. Progi do awansu spadają, jesteśmy na naprawdę dobrej ścieżce do awansu. Wiadomo, że to futbol i szmata zawsze się moczy, ale miejsce poza top 2 wydają się na dziś abstrakcją.
Progi od Zagrosika - https://x.com/zagrosik/status/198034...105804/photo/1

50% szans na awans - 57 punktów, brakuje 25, średnia 1,19
90% szans na awans - 60 punktów, brakuje 28, średnia 1,33
99% szans na awans - 62 punkty, brakuje 30, średnia 1,43
100% szans na awans - 64 punkty, brakuje 32, średnia 1,52

Jakby progi się wydawały abstrakcyjne - rok temu na tym etapie sezonu drużyny z 2. i 3. miejsca miały 28 oraz 27 punktów, dzisiaj jest to 24 i 23. Tak więc grupa pościgowa punktowała wtedy zauważalnie gorzej, a i tak próg awansu wyniósł 65 punktów.


Z tego wynika, że gdybyśmy do końca punktowali jak w naszym najgorszym sezonie w 1 lidze to i tak mamy 99% szans na awans.
22/23 - 1.76
23/24 - 1.47
24/25 - 1.82

pepe72 20.10.2025 23:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1655319)
cos pomieszales w swoim poscie

natomiast faktem jest ze w tym roku prog bedzie nizej, wyglada na to ze bez problemu awansujemy

Dobrze napisał, wg Zagrosika:
64 punkty - 100% awansu (84% pierwsze miejsce, 16% drugie)
63 punkty - w zaokrągleniu 100% (79%-21% i trzecie wyszło 0%)
62 punkty - 99% itd.
https://x.com/zagrosik/status/1980347264834105804

Oczywiście co kolejkę tabelka Zagrosika się zmienia bo liczy "live". Więc nie ma co się na razie tym przejmować.
Za to jak będziemy dobijać do 60, czy precyzyjniej - wchodzić w zakres punktów dających 2 miejsce wg Zagrosika, to oczywiście nie będzie sensu przejmować się moją średnią ...

Mi się nie chciało oprogramować wyników, jak to zrobił Zagrosik. Dlatego bazuję na średniej z kilkunastu lat, co mogę policzyć w excelu.
Jak widać moje podejście i podejście Zagrosika zaczyna dawać podobne wyniki :>

A co do progu to zobaczymy kto będzie "mistrzem wiosny".

As 21.10.2025 06:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1655325)
Dobrze napisał, wg Zagrosika:
64 punkty - 100% awansu (84% pierwsze miejsce, 16% drugie)
63 punkty - w zaokrągleniu 100% (79%-21% i trzecie wyszło 0%)
62 punkty - 99% itd.
https://x.com/zagrosik/status/1980347264834105804

Oczywiście co kolejkę tabelka Zagrosika się zmienia bo liczy "live". Więc nie ma co się na razie tym przejmować.
Za to jak będziemy dobijać do 60, czy precyzyjniej - wchodzić w zakres punktów dających 2 miejsce wg Zagrosika, to oczywiście nie będzie sensu przejmować się moją średnią ...

Mi się nie chciało oprogramować wyników, jak to zrobił Zagrosik. Dlatego bazuję na średniej z kilkunastu lat, co mogę policzyć w excelu.
Jak widać moje podejście i podejście Zagrosika zaczyna dawać podobne wyniki :>

A co do progu to zobaczymy kto będzie "mistrzem wiosny".

Jeśli grupa pościgowa miała wtedy 28 i 27 punktów to punktowała lepiej niż w tym sezonie (24 i 23) a nie gorzej. Chyba więc coś pomieszał. :-)

Karherop 21.10.2025 07:50

Aktualizacja po meczu z Puszcza, gol Rodado, Kuziemka oraz Igbekeme, Asysta: Rodado, Ertlthaler, kluczowe zagranie Leliveld, Grujcic, Ertlthaler i gratis Carbo za akcje na 3-0

1. Rodado (17) 13g + 1a +3aa
2. Duarte (10) 4g + 4a +2aa
3. Erlthaler (14) 3g +5a +6aa
4. Biedrzycki (5)4g + 1aa
Krzyżanowski (8) 1g + 4a +3aa
Kuziemka (15) 4g +6a +5aa
Leliveld (9) 1g + 5a +3aa
Igbekeme (4) 2g + 2aa
Kutwa (4) 1g + 1a + 2aa
Nikaj (1) 1g
Kawała (1) 1g
Jaroch (2) 1g + 1a
Zwoliński (1) 1g
Duda (5) 0g + 4a+ 1aa
Carbo (4) 0g + 1a + 3aa
Staszak (1) 1aa
Grujcic (3) 1g+2aa
Omic (1) 1a
Giger (1) 1aa
Baniowski (1) - 1aa
Samoboj - 1

Idziemy dalej po swoje

Szewa 21.10.2025 08:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1655330)
Jeśli grupa pościgowa miała wtedy 28 i 27 punktów to punktowała lepiej niż w tym sezonie (24 i 23) a nie gorzej. Chyba więc coś pomieszał. :-)

A to racja, miało być oczywiście, że lepiej. Ale wnioski już poprawne, wiadomo chyba o co mi chodziło :D
Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1655325)
Dobrze napisał, wg Zagrosika:
64 punkty - 100% awansu (84% pierwsze miejsce, 16% drugie)
63 punkty - w zaokrągleniu 100% (79%-21% i trzecie wyszło 0%)
62 punkty - 99% itd.
[url]
Mi się nie chciało oprogramować wyników, jak to zrobił Zagrosik. Dlatego bazuję na średniej z kilkunastu lat, co mogę policzyć w excelu.
Jak widać moje podejście i podejście Zagrosika zaczyna dawać podobne wyniki :>

No jasne, myślę że oba podejścia są ciekawe i się jakoś uzupełniają. Twoje podejście jest spoko zakładając że patrzymy po prostu na siebie i na koniec zobaczymy, czy się to zgadza z założeniami. W progach Zagrosika podoba mi się, że nie próbuje przewidywać progu, ale jedynie jego prawdopodobieństwo, więc widać dobrze, ile punktów POWINNO dać nam awans, a ile już musi wystarczyć.

Karherop 21.10.2025 08:51

Te wszystkie progi zakladaja ze żaden z zespołów nie będzie punktowal z wyższą średnią niz to jest obecnie, co generalnie jest dosc zgubne.

Przy czym uważam że wręcz trudne bedzie wykręcenie wyniku przez nas ponizej 70 pkt.

Zostało 21 spotkań i 63 pkt do zdobycia

Teoretyczny max jaki mozemy ugrać - 95 pkt

Do ugrania przykładowo 70 pkt potrzebujemy bilansu 10-8-3 lub 11-5-6 w pozostałych spotkaniach
Do zagrosikowych 64 pkt potrzebujemy 9-7-5

Nie wiem co sie w Wisle musiałby (tfu tfu) zje bać żeby w tym sezonie nie awansowac.

sandomingo 21.10.2025 09:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1655345)

Nie wiem co sie w Wisle musiałby (tfu tfu) zje bać żeby w tym sezonie nie awansowac.

Kasa.
A tutaj jest bardzo źle.

Cymes 21.10.2025 10:16

Skoro tak piszesz to oznacza, że sytuacja finansowa jest świetna i nie ma się czym przejmować. Dzięki, uspokoiłeś mnie.

wolfy 21.10.2025 11:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Cymes (Post 1655350)
Skoro tak piszesz to oznacza, że sytuacja finansowa jest świetna i nie ma się czym przejmować. Dzięki, uspokoiłeś mnie.

Niestety, tutaj akurat sandomingo ma rację. Przydałoby się kogoś sprzedać, mieć kilka kompletów i nie mieć więcej kar przez debili od rac.

Cymes 21.10.2025 11:40

Moje przekonanie o świetnej sytuacji finansowej klubu uległo dalszemu pogłębieniu.

sandomingo 21.10.2025 11:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1655355)
Niestety, tutaj akurat sandomingo ma rację. Przydałoby się kogoś sprzedać, mieć kilka kompletów i nie mieć więcej kar przez debili od rac.



Miejmy nadzieję, że tym sprzedanym będzie Krzyżanowski a nie Kuziemka.
Gdyby do tego udało się zejść z kontraktów Łasickiego, Colleya czy Sukiennickiego to może uda się rolować długi do końca sezonu.

Cymes 21.10.2025 12:12

Czyli, że Krzyżanowski nie zostanie z całą pewnościa sprzedany, a Kuziemka tym bardziej. Spoko, dzięki za info.
Martwi jednak trochę, że Colley, Łasica i Suknia zostaną przedłużeni.

Jaroo1 21.10.2025 12:31

Bez przesady. Teraz jak awans jest na wyciągnięcie ręki to wszyscy się zesrają aby tylko doczekać potencjalnych zysków z praw tv, awansu itp w nadziei, że Wisła zacznie generować przychody i oddawać długi. Jeszcze mając na uwadze młodziez wiślacką, która przy dobrych występach w ESA może iść za granicę za miliony to tym bardziej finansowo to nie może jebnąć przez najbliższe 1,5 roku

wolfy 21.10.2025 15:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1655361)
Miejmy nadzieję, że tym sprzedanym będzie Krzyżanowski a nie Kuziemka.
Gdyby do tego udało się zejść z kontraktów Łasickiego, Colleya czy Sukiennickiego to może uda się rolować długi do końca sezonu.

A ja mam nadzieję że sprzedamy Sukiennickiego.

Sprzedać możemy tylko kogoś na kogo spłynie oferta. Więc raczej Kuziemka niż Krzyżanowski.
O ile ktokolwiek.

Szewa 21.10.2025 15:42

Dodajmy, że Kuziemce i Krzyżanowskiemu kończy się kontrakt po przyszłym sezonie. Więc jeśli nie uda się z nimi dogadać, to sprzedanie ich może się okazać zupełnie racjonalną opcją, żeby zyskać cokolwiek

Karherop 21.10.2025 15:56

Nie psujcie kolejnego tematu statystycznego wywodami transferowo - finansowo - defetystycznymi.

As 22.10.2025 19:03

Tak sobie sprawdzilem z ciekawosci.

Gdybysmy do konca grania w tym roku punktowali na poziomie obecnej sredniej to powinnismy miec 46-47 punktow. Zostalo 6 meczow do zagrania a srednia mamy 2.46.

Tantal 22.10.2025 19:36

Mamy na tyle dużą przewagę że na Hutnik powinna wyjść część pierwszego składu, a jeśli będziemy mieć na wiosnę np. 15pkt przewagito spokojnie można jeden czy drugi mecz w lidze odpuścić. JEŻELI będziemy mieć te 15 punktów.

Puchary zawsze się przydadzą. Jeżeli mielibyśmy po awansie problemy z utrzymaniem (w co wątpię) to zawsze można na puchary wystawić rezerwowy skład. Prawa telewizyjne i bilety zawsze pomogą.

W lecie pozęgnamy pewnie co najmniej 7 zawodników. Będzie przestrzeń na poszerzenie składu.

Karherop 22.10.2025 19:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1655419)
Tak sobie sprawdzilem z ciekawosci.

Gdybysmy do konca grania w tym roku punktowali na poziomie obecnej sredniej to powinnismy miec 46-47 punktow. Zostalo 6 meczow do zagrania a srednia mamy 2.46.

Myślę że szybko przejedziemy ze stanu "ile punktow jest potrzebnych" do "jaka mamy przewage" nad ekipa nr 2,3,4,5... bo to jest w zasadzie najbardziej kluczowe

WildDog 22.10.2025 21:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1655319)
cos pomieszales w swoim poscie

natomiast faktem jest ze w tym roku prog bedzie nizej, wyglada na to ze bez problemu awansujemy

"gorzej" w odniesieniu dla liderow i z nazego obecnegu miejsca polozenia. Gdyby dzisaj druzyny 3 i 4 mialy 28 pkt, byloby gorzej dla nas. Tak odczytalem wpis Szewy. Bo jezeli chodzi o rozpiske procentowa, to nie widze dwoch druzyn, ktore nas przeskocza..........

krysztal 22.10.2025 22:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tantal (Post 1655420)
Mamy na tyle dużą przewagę że na Hutnik powinna wyjść część pierwszego składu, a jeśli będziemy mieć na wiosnę np. 15pkt przewagito spokojnie można jeden czy drugi mecz w lidze odpuścić. JEŻELI będziemy mieć te 15 punktów.

Puchary zawsze się przydadzą. Jeżeli mielibyśmy po awansie problemy z utrzymaniem (w co wątpię) to zawsze można na puchary wystawić rezerwowy skład. Prawa telewizyjne i bilety zawsze pomogą.

W lecie pozęgnamy pewnie co najmniej 7 zawodników. Będzie przestrzeń na poszerzenie składu.

Chyba zapominacie,że to dla gumiorów mecz dekady a może nawet ćwierćwiecza.Będą haratali jak poj.ebani.

Karherop 23.10.2025 10:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1655428)
Chyba zapominacie,że to dla gumiorów mecz dekady a może nawet ćwierćwiecza.Będą haratali jak poj.ebani.

Patrzac na to w jakiej są obecnie formie i to że będą przemotywowani może sie to skończyć workiem bramek.

Wracajac do statystyki:

Mniej wiecej 20-21 wygranych w sezonie daje pewny awans, a i byly sezony jak 22/23 gdzie tylko 17 wygranych dało Ruchowi top2.

Obecnie mamy ich 10, do konca roku 6 kolejek. Nie powiem, źle to nie wyglada.

krysztal 23.10.2025 10:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1655433)
Patrzac na to w jakiej są obecnie formie i to że będą przemotywowani może sie to skończyć workiem bramek.

Wracajac do statystyki:

Mniej wiecej 20-21 wygranych w sezonie daje pewny awans, a i byly sezony jak 22/23 gdzie tylko 17 wygranych dało Ruchowi top2.

Obecnie mamy ich 10, do konca roku 6 kolejek. Nie powiem, źle to nie wyglada.

Mi nie o bramki chodzi tylko o ostrą a może wręcz brutalną grę.Przypominam tylko że Rodado jak ściągnie koszulkę to widać cały czas ortezę na barku

Karherop 26.10.2025 20:35

Aktualizacja po meczu ze Stala Rz. gol Rodado, Ertlthaler, Asysta: Rodado, Grujcic kluczowe zagranie Kuziemka, Krzyzanowski

1. Rodado (19) 14g + 2a +3aa
2. Duarte (10) 4g + 4a +2aa
3. Erlthaler (15) 4g +5a +6aa
4. Biedrzycki (5)4g + 1aa
Krzyżanowski (9) 1g + 4a +4aa
Kuziemka (16) 4g +6a +6aa
Leliveld (9) 1g + 5a +3aa
Igbekeme (4) 2g + 2aa
Kutwa (4) 1g + 1a + 2aa
Nikaj (1) 1g
Kawała (1) 1g
Jaroch (2) 1g + 1a
Zwoliński (1) 1g
Duda (5) 0g + 4a+ 1aa
Carbo (4) 0g + 1a + 3aa
Staszak (1) 1aa
Grujcic (4) 1g+1a+2aa
Omic (1) 1a
Giger (1) 1aa
Baniowski (1) - 1aa
Samoboj - 1

Idziemy dalej po swoje

Srednia 2.5 pkt na mecz (!)

pepe72 26.10.2025 20:37

Męki straszne ale z happy endem
Kod:

                  razem  dom  wyjazd
kolejka            14      7      7
punkty            35      19    16
średnia            2,50    2,71  2,29
Procent meczów    41%         

2 miejsce (pkt)    27         
zostało meczów    20         
przewaga            8         
możemy tracić      0,40         

awans vice (śr.)  64         
Brakuje            29
średnia na mecz    1,45
najwcz. w kolejce  24



Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:28.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl