![]() |
Cytat:
Myślę bardziej o oferach nad którymi i klub, i zawodnik się pochylą. |
Jeśli mielibyśmy oddać Kuziemkę w zimie, to tylko transfer jak w przypadku Kuby, czyli wyjazd na zachód za godziwe pieniądze.
Krajowe kluby położą myślę maksymalnie milion euro na stole. Jeśli Maciek będzie dalej grać, jak gra, to taka kwota wydaje się być w jego przypadku śmieszna. |
Połówka obalona! Mamy 50% (statystycznie) potrzebnych punktów
Kod:
razem dom wyjazd |
Kolejna wygrana, kolejne stracone punkty peletonu. Progi do awansu spadają, jesteśmy na naprawdę dobrej ścieżce do awansu. Wiadomo, że to futbol i szmata zawsze się moczy, ale miejsce poza top 2 wydają się na dziś abstrakcją.
Progi od Zagrosika - https://x.com/zagrosik/status/198034...105804/photo/1 50% szans na awans - 57 punktów, brakuje 25, średnia 1,19 90% szans na awans - 60 punktów, brakuje 28, średnia 1,33 99% szans na awans - 62 punkty, brakuje 30, średnia 1,43 100% szans na awans - 64 punkty, brakuje 32, średnia 1,52 Jakby progi się wydawały abstrakcyjne - rok temu na tym etapie sezonu drużyny z 2. i 3. miejsca miały 28 oraz 27 punktów, dzisiaj jest to 24 i 23. Tak więc grupa pościgowa punktowała wtedy zauważalnie gorzej, a i tak próg awansu wyniósł 65 punktów. |
cos pomieszales w swoim poscie
natomiast faktem jest ze w tym roku prog bedzie nizej, wyglada na to ze bez problemu awansujemy |
Cytat:
Z tego wynika, że gdybyśmy do końca punktowali jak w naszym najgorszym sezonie w 1 lidze to i tak mamy 99% szans na awans. 22/23 - 1.76 23/24 - 1.47 24/25 - 1.82 |
Cytat:
64 punkty - 100% awansu (84% pierwsze miejsce, 16% drugie) 63 punkty - w zaokrągleniu 100% (79%-21% i trzecie wyszło 0%) 62 punkty - 99% itd. https://x.com/zagrosik/status/1980347264834105804 Oczywiście co kolejkę tabelka Zagrosika się zmienia bo liczy "live". Więc nie ma co się na razie tym przejmować. Za to jak będziemy dobijać do 60, czy precyzyjniej - wchodzić w zakres punktów dających 2 miejsce wg Zagrosika, to oczywiście nie będzie sensu przejmować się moją średnią ... Mi się nie chciało oprogramować wyników, jak to zrobił Zagrosik. Dlatego bazuję na średniej z kilkunastu lat, co mogę policzyć w excelu. Jak widać moje podejście i podejście Zagrosika zaczyna dawać podobne wyniki :> A co do progu to zobaczymy kto będzie "mistrzem wiosny". |
Cytat:
|
Aktualizacja po meczu z Puszcza, gol Rodado, Kuziemka oraz Igbekeme, Asysta: Rodado, Ertlthaler, kluczowe zagranie Leliveld, Grujcic, Ertlthaler i gratis Carbo za akcje na 3-0
1. Rodado (17) 13g + 1a +3aa 2. Duarte (10) 4g + 4a +2aa 3. Erlthaler (14) 3g +5a +6aa 4. Biedrzycki (5)4g + 1aa Krzyżanowski (8) 1g + 4a +3aa Kuziemka (15) 4g +6a +5aa Leliveld (9) 1g + 5a +3aa Igbekeme (4) 2g + 2aa Kutwa (4) 1g + 1a + 2aa Nikaj (1) 1g Kawała (1) 1g Jaroch (2) 1g + 1a Zwoliński (1) 1g Duda (5) 0g + 4a+ 1aa Carbo (4) 0g + 1a + 3aa Staszak (1) 1aa Grujcic (3) 1g+2aa Omic (1) 1a Giger (1) 1aa Baniowski (1) - 1aa Samoboj - 1 Idziemy dalej po swoje |
Cytat:
Cytat:
|
Te wszystkie progi zakladaja ze żaden z zespołów nie będzie punktowal z wyższą średnią niz to jest obecnie, co generalnie jest dosc zgubne.
Przy czym uważam że wręcz trudne bedzie wykręcenie wyniku przez nas ponizej 70 pkt. Zostało 21 spotkań i 63 pkt do zdobycia Teoretyczny max jaki mozemy ugrać - 95 pkt Do ugrania przykładowo 70 pkt potrzebujemy bilansu 10-8-3 lub 11-5-6 w pozostałych spotkaniach Do zagrosikowych 64 pkt potrzebujemy 9-7-5 Nie wiem co sie w Wisle musiałby (tfu tfu) zje bać żeby w tym sezonie nie awansowac. |
Cytat:
A tutaj jest bardzo źle. |
Skoro tak piszesz to oznacza, że sytuacja finansowa jest świetna i nie ma się czym przejmować. Dzięki, uspokoiłeś mnie.
|
Cytat:
|
Moje przekonanie o świetnej sytuacji finansowej klubu uległo dalszemu pogłębieniu.
|
Cytat:
Miejmy nadzieję, że tym sprzedanym będzie Krzyżanowski a nie Kuziemka. Gdyby do tego udało się zejść z kontraktów Łasickiego, Colleya czy Sukiennickiego to może uda się rolować długi do końca sezonu. |
Czyli, że Krzyżanowski nie zostanie z całą pewnościa sprzedany, a Kuziemka tym bardziej. Spoko, dzięki za info.
Martwi jednak trochę, że Colley, Łasica i Suknia zostaną przedłużeni. |
Bez przesady. Teraz jak awans jest na wyciągnięcie ręki to wszyscy się zesrają aby tylko doczekać potencjalnych zysków z praw tv, awansu itp w nadziei, że Wisła zacznie generować przychody i oddawać długi. Jeszcze mając na uwadze młodziez wiślacką, która przy dobrych występach w ESA może iść za granicę za miliony to tym bardziej finansowo to nie może jebnąć przez najbliższe 1,5 roku
|
Cytat:
Sprzedać możemy tylko kogoś na kogo spłynie oferta. Więc raczej Kuziemka niż Krzyżanowski. O ile ktokolwiek. |
Dodajmy, że Kuziemce i Krzyżanowskiemu kończy się kontrakt po przyszłym sezonie. Więc jeśli nie uda się z nimi dogadać, to sprzedanie ich może się okazać zupełnie racjonalną opcją, żeby zyskać cokolwiek
|
Nie psujcie kolejnego tematu statystycznego wywodami transferowo - finansowo - defetystycznymi.
|
Tak sobie sprawdzilem z ciekawosci.
Gdybysmy do konca grania w tym roku punktowali na poziomie obecnej sredniej to powinnismy miec 46-47 punktow. Zostalo 6 meczow do zagrania a srednia mamy 2.46. |
Mamy na tyle dużą przewagę że na Hutnik powinna wyjść część pierwszego składu, a jeśli będziemy mieć na wiosnę np. 15pkt przewagito spokojnie można jeden czy drugi mecz w lidze odpuścić. JEŻELI będziemy mieć te 15 punktów.
Puchary zawsze się przydadzą. Jeżeli mielibyśmy po awansie problemy z utrzymaniem (w co wątpię) to zawsze można na puchary wystawić rezerwowy skład. Prawa telewizyjne i bilety zawsze pomogą. W lecie pozęgnamy pewnie co najmniej 7 zawodników. Będzie przestrzeń na poszerzenie składu. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Wracajac do statystyki: Mniej wiecej 20-21 wygranych w sezonie daje pewny awans, a i byly sezony jak 22/23 gdzie tylko 17 wygranych dało Ruchowi top2. Obecnie mamy ich 10, do konca roku 6 kolejek. Nie powiem, źle to nie wyglada. |
Cytat:
|
Aktualizacja po meczu ze Stala Rz. gol Rodado, Ertlthaler, Asysta: Rodado, Grujcic kluczowe zagranie Kuziemka, Krzyzanowski
1. Rodado (19) 14g + 2a +3aa 2. Duarte (10) 4g + 4a +2aa 3. Erlthaler (15) 4g +5a +6aa 4. Biedrzycki (5)4g + 1aa Krzyżanowski (9) 1g + 4a +4aa Kuziemka (16) 4g +6a +6aa Leliveld (9) 1g + 5a +3aa Igbekeme (4) 2g + 2aa Kutwa (4) 1g + 1a + 2aa Nikaj (1) 1g Kawała (1) 1g Jaroch (2) 1g + 1a Zwoliński (1) 1g Duda (5) 0g + 4a+ 1aa Carbo (4) 0g + 1a + 3aa Staszak (1) 1aa Grujcic (4) 1g+1a+2aa Omic (1) 1a Giger (1) 1aa Baniowski (1) - 1aa Samoboj - 1 Idziemy dalej po swoje Srednia 2.5 pkt na mecz (!) |
Męki straszne ale z happy endem
Kod:
razem dom wyjazd |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:28. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl