![]() |
Pierwsze 30 minut Śląska obiecujące. Oby tak dalej, a przynajmniej przyzwoity wynik jest dzisiaj do wyciągnięcia...
|
Niech trzymają kurczowo te 0:0 bo jak Brugia walnie bramę to już po dwumeczu.
|
Cytat:
|
Mario Nh ale patrząc na rubrykę "skąd" to nazwa klubu się zgadza:D
A wracając do tematu,to z przyjemnością ogląda się mecz Śląsk-Brugge, walki i ambicji nie można odmówić. |
Ambicja, wola walki, gra na maxa. Tak się reprezentuje GODNIE Polskę na arenie międzynarodowej.
Nawet jak na wyjeździe dostaną ostry w....... to NIKT nie ma prawa po nich jechać. Brawo Śląsk. |
Fajny gol. Paweł widział? Tak to się robi. Teraz na miesiąc do szkoły Franka. Bo to, że Paweł z każdej odległości potrafi trafić w bramkarza to już doskonale wiemy...
|
Smaczna ta Brugia trzeba powiedziec. Szkoda, ze nie strzelili drugiego gola bo by mieli łatwiej a tak zostaje 90 minut w ktorych wszystko sie moze zdarzyc. Slask w niedziele bedzie niezle wymeczony (jest dla Nas nadzieja) a za tydzien czeka ich kolejny masakryczny mecz - ciekawe czy beda jakies zmiany czy nie.
|
Jedyne pocieszenie z naszej klubowej słabizny w Europie to odpadnięcie głównego argumentu do tej kretyńskiej reformy ekstraklasy
choć paradoksalnie są spore szanse, że awansuje cała trójka dalej |
Cytat:
|
Staszek Levy to najlepszy trener ligowy. Patrząc na grę Sląska porównując do występów Legii czy Lecha to wyglądało
jak wrocławianie byli z innej ligi. W sumie to już Lechia też z tą Barcą nawet lepiej grała w piłką niż Legia z tymi Norwegami. Żenada. Cytat:
a teraz zapraszam do kasy po bilety, a wcześniej nie zapomnijcie wyrobić nowej karty kibica ... 2011 bo przecież dowód osobisty/paszport można mieć ważne 10 lat ale tak ważny dokument jak KK trzeba wymieniać co 2 lata. pozdro kibicu Arsenalu. Koniec offtopu. |
Bo u nas tak jest, jak się gra z rywalem z wyższej półki to się zapie...la, gdy się gra w roli faworyta to stójka bo przecież jest się faworytem i samo się wygra. Oglądałem z pół roku temu dokument na Canal+ o "Polskim" Zalgirisie i po losowaniu byłem przekonany ,że Amica już w pierwszym meczu załatwi sprawę awansu. Amica była prze słaba, Legia wczoraj wyglądało podobnie ale miała tyle szczęścia co my z Litexem w Bułgarii
|
Cytat:
Co do Lecha, jestem zdziwiony. Niby potencjał, a między nimi, a Litwinami nie było widać żadnej różnicy. |
Pięknie to wyszło. Taką grę polskich drużyn w pucharach chciałbym oglądać. Życzę Śląskowi bramki w rewanżu. Czasem chyba faktycznie lepiej nie być rozstawionym na pozycji faworyta.
|
Nie rozumiem tego co się dzieje. Legia i Lech dwie jakby nie patrzeć potęgi w naszej "świetnej" lidze, odpuszczają pierwsze kolejki (wyniki Legii trochę zamazują ten obraz ale każdy kto oglądał chociaż fragmenty ich meczów wie że wynik lepszy niż gra), mają w miarę szerokie kadry i przed pucharami dokonały w miarę solidnych wzmocnień. Nie pozostaje nic jak tylko skupić się na tych zasranych pucharach i co z tego wychodzi? Obsrana Legia nie potrafi przez 60 minut skonstruować akcji z jakimś Molde,a Amica kompromituje się przegrywając z jakimiś KOMPLETNYMI OGÓRAMI z Litwy. Najsolidniej z tego wszystkiego wygląda Śląsk, który w lidze gra bardzo przeciętnie ale przynajmniej pokazuje ambicje i charakter w pucharach.
|
Cytat:
|
Cytat:
Karnet któryś tam rok z kolei zakupiony więc nie mam takich problemów. :) Dobra gra Śląska. Kompromitacja Lecha. Krytykowany ostatnio Levy wykonał dobra pracę. Szkoda, że Śląsk nie grał rewanżu u siebie, na wyjeździe wszystko się może zdarzyć. |
Cytat:
Na ich tle Sląsk zagrał jak zespół nie z tej ligi. Będzie w mediach niebawem sraczka jak Sląsk utrzyma forme bo tu już MP rozdzielono (oczywiście dla Legii). Oczywiście w Brugii będzie bardzo ciężko, tam będzie gra do jednej bramki. Ale jeśli wytrzymają to czapki z głow do samej ziemii. |
Legia mimo kiepskiej gry ugrała bardzo korzystny wynik z Molde i w rewanżu jak tego nie wykorzysta i nie przejdzie Norwegów to się mocno skompromituje. Producent kuchenek to mnie kompletnie zaskoczył, bo z fińską drużyną może nie grali oszałamiające futbolu ale byli skuteczni i trafiali do siatki, a tu taki klops z Litwinami, wstyd. Śląsk podobał mi się momentami w ofensywie i wielka szkoda, że nie dobili Belgów, bo z wynikiem 2:0 byłbym spokojniejszy o awans. Kompletnie nie podoba mi się gra defensywna Śląska. Obrona jest dziurawa jak szwajcarski ser i jeżeli w Belgii ten stan się nie poprawi to ciężko być optymistą o czyste konto Gikiewicza.
|
Cytat:
|
Jeszcze tak a propos meczow naszych teamow w pucharach to zgodze sie z Wojtkiem Kowalczykiem co do stosowania rotacji. Zamiast zgrywac podstawowe jedenstki na najwazniejsze mecze i ewentualnie wymieniac najslabsze ogniwa to wszyscy zapatrzyli sie w Beniteza i wymieniaja po pol skladu. Efektem jest chaos i brak pomyslu na gre zarowno w lidze jak i w pucharach. Benitez chyba tez nic nie ugral na tych ciaglych rotacjach. Czas na rotacje i korzystanie z szerokiej lawki to jest wrzesien/pazdziernik, a nie teraz na poczatku sezonu. No ludzie ale po czym CI grajkowie maja byc teraz zmęczeni ? Bo zagrali 4 mecze w 2 tygodnie ?
Cytat:
Slask mial kiedys fajnych graczy w tej formacji jak Celeban czy Fojut ale odeszli za darmo do ligi ... rumunskiej oraz norweskiej :) Wczoraj byla szansa na 2:0. Szkoda, ze wtedy juz na boisku nie bylo Paixao tylko Patejuk. Zobaczcie sobie jak zachowal sie Plaku, a jak Patejuk w podobnych sytuacjach. Plaku wyjscie na pozycje nienaganne przyjecie i piekny lobik. Patejuk wyjscie na pozycje, potykanie sie na pilce, jakims fuksem nie odskoczyla zbyt daleko to w polu karnym trzeba ja ustawic na lepsza noge ale z tamtej strony nadbiegl obronca. Komedia |
Cytat:
Mecz Lechii z Barceloną pokazał, że ambitnym bieganiem i wiarą w siebie można napsuć krwi każdemu. Nawet kilka klas lepszemu zespołowi. Nawiasem mówiąc to co wyprawiał miś przy linii rozwala na łopaty :). Więc nie ma się co dziwić, że nasze "potęgi" kiedy sędziowie nie wiedzą przed meczem kto ma wygrać, a przeciwnik nie wie, że jest skazany na pożarcie zamieniają się w podwórkowe zbieraniny kopaczy, których gra wygląda jak na turnieju dzikich drużyn. Oczywiście komentujący tą kopaninę w tv propagandyści usprawiedliwiają "potęgi" jak mogą żeby mit "wielkiej Legii" czy "poznańskiej lokomotywy" przetrwał do października kiedy o pucharach, które pokazują prawdziwy obraz, nikt już nie będzie pamiętał. Sama ilość kartek za symulowanie dla pajaców ze stolycy pokazuje na czym polega gra w naszej przekrętklasie. ps. W związku z powyższym każdy kto twierdzi ze Wisła z racji na burdel w klubie powinna się kogokolwiek w tej lidze obawiać, jest zwyczajnie niekumaty. No chyba, że obawy dotyczą krętaczy, ale na nich jest tylko jeden sposób, grac tak żeby nie byli w stanie wykręcić. |
Losowanie IV rudny jest dzisiaj czy za tydzień?
|
Jeszcze jedno, oceniając szanse Śląska niestety trzeba wziąć pod uwagę powroty do składu dwóch najlepszych piłkarzy zespołu z Belgii, tzn. świetnego skrzydłowego Lestienne, który w poprzednim sezonie w 38 spotkaniach strzelił 17 goli i zaliczył 13 asyst (!) i wręcz mózgu dla gry Bruggii, czyli wychowanka Barcelony Victora Vazquez'a, który w poprzednim sezonie asystował 12 razy. Prawdopodobnie wróci też solidny stoper Larsen, nie mam natomiast wiedzy na temat Odjidja-Ofoe (5 goli i 5 asyst w poprzednim sezonie), partnera Vazquez'a ze środka pola, który wedle wyceny transfermarkt uznawany jest za drugiego najlepszego piłkarza tej drużyny, za Lestienne.
W dodatku Śląskowi braknie świetnie grającego w tym meczu Stevanovicia, trudno mi sobie wyobrazić, że Hołota zagra choć w połowie dobrze jak Słoweniec wczoraj. Ale tak czy siak Śląskowi należy się szacunek za to, co pokazali wczoraj, można żałować, że nie udało się dorzucić drugiej bramki, bo wtedy szanse na awans byłyby dużo większe. Cytat:
|
Wielkie brawa dla Śląska za wczorajszy występ. Najpiękniejszy wieczór w europejskich pucharach od momentu naszego meczu z Twente. Zapowiada się ciekawy i cholernie ciężki rewanż tym bardziej, że do składu Bruggii powinno wrócić kilku piłkarzy. Oby obyło się bez kontuzji w ciągu tego tygodnia.
|
Jeśli rzeczywiście kolega ma racje z tymi zawodnikami, którzy mogą wrócić na mecz ze Śląskiem to albo Śląsk będzie musiał szybko strzelić bramkę albo ustawić zespół na obronę wyniku z pierwszego spotkania przez 90 min co będzie bardzo trudnym zadaniem.
|
Podejrzewam że w ziemniakowie może być jakiś konflikt zawodników z Rumakiem i gracze grają na jego zwolnienie.
|
Cytat:
Za tydzień może się okazać, że L wygra 2-0, Amica - 3-0, a Śląsk dostanie 3 i Wasze analizy sobie wsadzicie. A L&A przejdą do kolejnego rozdania.Może też oczywiście okazać się całkiem co innego. Cel - wejść do grupy LE - wejdą - ok, nie wejdą - będzie szyderczy śmiech i wieszanie psów. Póki co można bawić się tylko w ocenę dokonań Piasta. A przywoływanie jako przykładu czegokolwiek plażowego (dla FCB) meczu Lechia-Barcelona też jest dla mnie dość zabawne. Nasi grający na maksa vs Messi, Neymar+ mniej czy bardziej głęboka rezerwa Barcy na dobrze płatnym treningu:) Wynik 2-2 w tej gierce i co z tego? Grzelczak nauczył się kleić, poprawił swoją śmieszną sprawność i koordynację? Itd. itp. |
Cytat:
|
Sytuacja w eliminacjach LM ulozyla sie tak, ze juz pojawiaja sie newsy w mediach, ze jesli dzisiaj odpadna jeszcze 2 druzyny z wyzszym wspolczynnikiem to Legia bylaby rozstawiona w IV rundzie eliminacji. No ale Legia tez jeszcze nie awansowala - znajac zycie to pewnie ten wymagany warunek pewnie zostanie spelniony ale Legia tez odpanie :)
Czytam sobie dzisiaj w gazecie wywiad z polskim bramkarzem grajacym w lidze norweskiej i wychwycilem takie cos: Cytat:
|
Te warszawskie gwiazdorki będą grać przed własną publicznością i doskonale wiedzą co się będzie działo jak dadzą dupy. Molde też musi się szykować na niezły kocioł mimo że kompletu nie będzie. Taka ta liga chujowa, że te gwiazdorki muszą grać w pucharach bo reszta jest jeszcze gorsza.
Nie muszą im skakać do gardeł, wystarczy że zagrają na swoim optymalnym poziomie. Jak przegrają są frajerami, mają tego świadomość. Co do rozstawień. Nie ma szans. Dzisiaj nie odpadnie żadna z rozstawionych drużyn. |
Cytat:
|
Mam podobne przeczucie jak dynek, że w prawdzie odpadną dwie rozstawione wyżej drużyny, ale Legia również po(l)egnie. Widziałem jaką grają padakę w pucharach, nawet z Walijczykami była straszna cienizna. Celtic, Austria i Dinamo wygrały swoje mecze skromnie po 1-0 u siebie, wszystkie trzy grają rewanże na wyjeździe i wydaje mi się, że dwie drużyny mogą spuchnąć z tego zestawu. Jestem niezwykle ciekaw tego rewanżu. Piłkarze Molde na pewno nie przestraszą się kibiców, wszak stawka toczy się o niebagatelne pieniądze i nie będzie miejsca na trzęsienie portkami przed jakimiś kibicami z Warszawy, nie mówiąc już o piłkarzach.
|
Puchary są tak nieprzewidywalne,że wcale sie nie zdzwie jak Molde ich dzis pojedzie...
Realnie patrząć to Śląsk odpadnie,aczkolwiek życzę im jak najlepiej...Niestety dla nich w czwartek od pierwszej minuty zagra Maxime Lestienne. W ostatniej kolecje wszedł w 57 minucie i momentalnie ich gra wyglądała o niebo lepiej. Także Brugge wróci do swojego optymalnego ustawienia. |
A ja zakładam optymistyczny scenariusz.
Legia wygra dzisiaj z Molde, mając za sobą wsparcie kibiców. Złapie swój rytm i przyciśnie Molde pressingiem. Musze uważać na kontry bo jak się nadzieją przy 0:0 może być panika. Lech wygra dwoma bramkami i awansuję. Śląska nie oglądałem, komentatorzy w C+ twierdzili, że Sląsk zagrał najlepszy swój mecz w historii, w europejskich pucharach. Muszą dążyć do strzelenia gola, inaczej przegrają dwoma, trzema golami. Ale remis bramkowy jest w ich zasięgu. |
Cytat:
|
Boję się że Śląsk na rewanż wyjdzie wystraszony i stracą dwie bramki w pierwszych 20minutach spotkania (powtórka meczu wyjazdowego z Dundee United), najlepiej jakby WKS strzelił brame jako pierwsi wtedy nawet porażka 2:1 dałaby awans. Najważniejsze żeby przetrwać pierwszą połowe i do przerwy było np: 0-0 lub 1-1 :).
|
Bardzo bym chciał, aby jedyną polską drużyną, która awansuje do kolejnej rundy był Śląsk. Obawiam się, że będzie zupełnie na odwrót i to niestety Amica i Legia wyjdą zwycięsko z dwumeczów. Obym się mylił.
|
Legia to niezależnie od wyniku dzisiejszego meczu będzie brała udział w piątkowym losowaniu. Jednak myślę, że u siebie Legia wygra po wyrównanym meczu 2-1 lub 1-0. Co do Śląska to w Belgii będzie im piekielnie ciężko wywalczyć awans. Liczę jednak na powtórkę z dwumeczu z Dundee dwa lata temu. Lech jeśli chce awansować musi zagrać może nie jakoś rewelacyjnie, ale musi pokazać przynajmniej taką piłkę jaką grał z Honką. Wtedy powinni awansować, bo ten Żalgiris to naprawdę są ogóry.
|
Tez obstawiam, ze Legia dzisiaj wygra i przejdzie dalej(stawiam na 3:1). Norwegowie podobno w pierwszym meczu zaprezentowali sie najlepiej od wielu miesiecy i norwescy dziennikarze tez byli zszokowani ich dobra postawa...a skoro, to wystarczylo tylko na remis z Legia(i to grajaca dramatycznie), to co bedzie w Warszawie, gdzie pewnie Legia nie zagra juz tak slabo i bedzie miala wsparcie kibicow.
Co do Śląska, to 3 : 0 dla Brugii, ktora juz nie zlekcewazy rywala i ktora bedzie wykorzystwala setki(w pierwszym meczu mieli przynajmniej 3-4). Watpliwe tez, zeby Slask zaprezentowal taka gre, jak we Wrocławiu. A z Amika, to nie mam pojecia, bo bylem przekonany, ze pojada Litwinow gładko 3 : 0 w Wilnie. Tutaj moze absolutnie wszystko sie wydarzyc, wlacznie ze zwyciestwem 5 : 0 Poznaniaków. |
Legii nawet żyletka dziś nie pomoże.Słabsi są i tyle. Molde nie podeszło skoncentrowane do pierwszego meczu dlatego zamiast 5:0 do przerwy było tylko 1. Dziś już nie popełnią tego błędu i pogonią Urbana. Myślę że tylko kuchenki przejdą dalej...
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:56. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl