Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

Ma_niek 26.02.2012 15:21

Genkov zjada Brożka :D. Sory ale taki Genkov to nie ma go co porównywać do Pawła. Jakie bramki i ile strzelał dla nas Brożek a jak to robi Genkov.

Mocny 26.02.2012 16:03

tak najwiecej to strzelal za Petrescu

Lysy 26.02.2012 19:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mocny (Post 1223788)
oby nie , mamy Genkova , Frankowski z niego nie jest ale Brożka zjada na sniadanie

Hehe


:?:

mitmichael 26.02.2012 20:53

A Kuba w BVB trzyma poziom cały czas - pewnie znowu zostanie wybrany do 11stki kolejki Bundesligi - to juz chyba z 4ty raz w ciagu ostatnich 5 spotkan.

Karamazow 28.02.2012 09:01

fragment wywiadu z Dyzmą na interii:

Będzie pan szkoleniowcem kadry po ME?
- Ech, najgorsze pytanie. Mam kontrakt do Euro, ale już wiem, co będę robił później. Nawet, gdybyśmy zagrali w finale. Po zakończeniu turnieju najpierw solidne wakacje, a później... Dowiecie się w lipcu.
W kadrze nie jest pan jednak w swoim żywiole, jakim pozostaje chyba praca w klubie.
- I nad tym najbardziej boleję. Brakuje mi treningów. Kombinuję jakby tu jeszcze coś dołożyć, znaleźć czas. Nieraz myślę, że obudzę moją bandę i w nocy pojedziemy na zajęcia. Nikt by nas nie widział, nikt by nie przeszkadzał. Człowiek ma wizję, chciałby coś wytrenować, a brakuje czasu. Przed meczem z Portugalią mamy dwa rozruchy i jeden lekki trening. Musimy bazować na tym, co już drużyna umie.
Porzucił pan marzenia o pracy w Bundeslidze?
- Dwa razy miałem super propozycje z Niemiec. Gdy pracowałem w Widzewie Łódź, menedżer Hansy Rostock przyjechał kupić Sławka Majaka i chciał również mnie zabrać. Ówczesny prezes Andrzej Grajewski kazał mu jednak wziąć krótki rozbieg i z całej siły walnąć w ścianę. A byli w niewielkim pomieszczeniu... Z kolei, kiedy prowadziłem Wisłę Kraków, miałem dzień na decyzję w sprawie kontraktu z Werderem Brema. Veto postawił prezes Bogusław Cupiał. Ale do trzech razy sztuka.
Żałował pan kiedyś, że zdecydował się na posadę selekcjonera?
- Nigdy. Są chwile, kiedy nie jest łatwo, bo niektórzy myślą tylko jak mi dopiec, ale nigdy nie miałem wątpliwości. I wszystko robię na sto procent, żyję tą robotą 24 godziny na dobę. Bardzo chcę z tymi chłopakami coś osiągnąć.

riv 28.02.2012 12:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lucas8 (Post 1223772)
Też mam takie wrażenie, że Brozio wróci w lecie do Wisełki ;), ale akurat ja byłbym z tego faktu bardzo zadowolony. Liczę również na powrót Głowy :)

Było by fajnie gdyby Brożki wróciły. Mielibyśmy sprawdzonego napadziora i niezłego lewego obrońce (jak na ligowe warunki), a ich nieszczęsne machanie łapami może wykrzesało by trochę zaangażowania z naszych stranieri.

RecordAble 28.02.2012 12:52

Miło byłoby (po sezonie) wypowiadać się w tym temacie o: Jovanić'u, Bunozie, Kirmie, Gargule czy Boguskim...
...Przynajmniej będzie można o Jirsaku, Paljić'u, Nunezie i Diazie.

lazy 28.02.2012 12:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez riv (Post 1224857)
Było by fajnie gdyby Brożki wróciły. Mielibyśmy sprawdzonego napadziora i niezłego lewego obrońce (jak na ligowe warunki), a ich nieszczęsne machanie łapami może wykrzesało by trochę zaangażowania z naszych stranieri.

Pamięć ludzka krótka a wybiórcza jest.

Piotrek Brożek dobrym lewym obrońcą??? Bez jaj proszę.

riv 28.02.2012 12:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lazy (Post 1224874)
Pamięć ludzka krótka a wybiórcza jest.

Piotrek Brożek dobrym lewym obrońcą??? Bez jaj proszę.

W porównaniu z tym co mamy teraz? Jak niebo (Brożek) a ziemia (Paljicie, Diazy czy inne wynalazki).

kpn 28.02.2012 12:59

Tak, tak. Teraz to pewnie Piotrek jest w takiej formie, ze lepiej jak Szewczyk zagra na tej lewej :lol:

RecordAble 28.02.2012 13:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez riv (Post 1224876)
W porównaniu z tym co mamy teraz? Jak niebo (Brożek) a ziemia (Paljicie, Diazy czy inne wynalazki).

Porównując do tego co mamy teraz, to 75% zawodników którymi Wisła dysponowała w przeszłości będzie lepsza. Także takie porównania na nic się zdadzą. Bo przykładowo Pietia wiadome, że jest lepszy od Paljicia, ale nie jest to lewy obrońca na miarę naszych oczekiwań i aspiracji.

lazy 28.02.2012 13:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez riv (Post 1224876)
W porównaniu z tym co mamy teraz? Jak niebo (Brożek) a ziemia (Paljicie, Diazy czy inne wynalazki).

Każdy z nich to przekwalifikowany pomocnik.

A różnica jest taka że Brożek to grał na lewej obronie bo nigdzie indziej się nie nadawał, natomiast Diaz, czy Pajlić bo nikogo na obronę nie było.

A na marginesie to Diaz zjada na śniadanie Piotrka. Chociażby swoją uniwersalnością.

Reserve 28.02.2012 13:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lazy (Post 1224874)
Pamięć ludzka krótka a wybiórcza jest.

Piotrek Brożek dobrym lewym obrońcą??? Bez jaj proszę.

Dragan Paljić lepszy od Piotrka? No błagam. A Diaza i tak nie wykupimy.

silver03 28.02.2012 13:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez RecordAble (Post 1224883)
na miarę naszych oczekiwań i aspiracji.

Jak czytam o Smudzie, bazie treningowej itd. to stwierdzam, że nasze oczekiwania i aspiracje należy zacząć korygować.

RecordAble 28.02.2012 13:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver03 (Post 1224889)
Jak czytam o Smudzie, bazie treningowej itd. to stwierdzam, że nasze oczekiwania i aspiracje należy zacząć korygować.

Korygować do okresu sprzed ery panującego wszechwłaściciela Bogusława?

lazy 28.02.2012 14:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Reserve (Post 1224887)
Dragan Paljić lepszy od Piotrka? No błagam. A Diaza i tak nie wykupimy.

A gdzie ja tak napisałem?

Chodzi o to by nie mitologizować byłych piłkarzy.

Reserve 28.02.2012 15:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lazy (Post 1224904)
A gdzie ja tak napisałem?

Chodzi o to by nie mitologizować byłych piłkarzy.

A mi chodziło o to że ten szrot gktóry teraz u nas gra w ogóle nie powinno się porównywać z dawnymi piłkarzami, no bo sory aż śmieszne ;)

No niestety jak tak dalej pójdzie to zatęsknimy pewnie i za Draganem jeszcze...

Mocny 28.02.2012 16:12

dobrze powiedziane , powrót Żurawskiego powinien dac nieco do myślenia , a co by nie mówić był to zawodnik kilka klas lepszy od Brożków , podobnie było z powrotem Matusiaka , Głowa - czyli zasilamy szpital ?

!!IRIVER!! 28.02.2012 16:17

Broń nas Panie Boże Wszechmogący w Trójcy Jedyny Prawdziwy przed Dyzmą.

Wojtas 28.02.2012 23:54

Zatrudnienie Smudy mozna by ostatecznie uznac za wbicie ostatniego gwozdzia do tej trumny.

God save us !!

wolfy 29.02.2012 00:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lazy (Post 1224885)
A różnica jest taka że Brożek to grał na lewej obronie bo nigdzie indziej się nie nadawał, natomiast Diaz, czy Pajlić bo nikogo na obronę nie było.

Wybacz, ale bredzisz. Piotrek jest o wiele lepszym pomocnikiem niż Pajlić. Albo inaczej - Dragan to kompletne dno jeżeli chodzi o drybling, dośrodkowanie, strzał i podanie. Grał już u nas jako pomocnik i wyglądał po prostu żałośnie.

Piotrek bije Pajlicia na głowę w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła, w dodatku w Wiśle zarabiał może jedną-ósmą tego co ten niewypał.

Pajlić gra na obronie, ponieważ w Wiśle nie dano na konieczne transfery pieniędzy. Chociaż po ostatnich akcjach chyba już został odstawiony, taką mam przynajmniej nadzieję. Bo o ile Piotrek do pozycji bocznego obrońcy jakoś się przystosował, o tyle Pajlić po roku grania na niej nadal jest kompletnym defensywnym analfabetą.

Nikt tu nie mitologizuje, po prostu jakościowo polecieliśmy na pysk i to co kiedyś było słabe teraz wygląda już zupełnie inaczej. Kiedyś (niesłusznie) jechano po Marku Zieńczuku, teraz za zawodnika tak skutecznego i umiejącego dośrodkować dalibyśmy się pokroić, byle tylko nie oglądać Kirma. Zawsze znajdą się idioci wypominający Ateny, ale statystyki są brutalne...
Kiedyś Dudka uważany był za słabego defensora, ale on obecne ofiary losu z bloku defensywnego po prostu miażdży.

Wilk to następca Sobolewskiego? Ja pamiętam innego "Sobola", który umiał pociągnąć do przodu, przejść kilku zawodników, strzelić bombę z dystansu. Wilk umie tylko przeszkadzać.

Nikola Mihajlowić, Stolarczyk anyone? Nie wspominam o stoperach, bo tu nawet największy mitoman musi uznać klęskę obecnej Wisły.

Można tak w nieskończoność, ale niestety - jakość większości nowych piłkarzy jest żałosna w porównaniu z poprzednikami. Jedynie Melikson jest wybitnym wyjątkiem, Parejko daje radę, może Biton...

Lysy 29.02.2012 00:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lazy (Post 1224885)
A na marginesie to Diaz zjada na śniadanie Piotrka. Chociażby swoją uniwersalnością.

Zjada co najwyżej banana. Gdyby mi przyszło wymieniać wszystkich piłkarzy co wkręcili w ziemie Diaza, to miejsca na serverze by brakło. A Piotrek Brożek http://www.youtube.com/watch?v=3jrevVVxqGE Nawet w ostatnim jego sezonie w Wiśle, który nie był jego najlepszym w karierze prezentował się 10 razy pewniej niż Diaz.

wolfy 29.02.2012 00:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 1225156)
Zjada co najwyżej banana. Gdyby mi przyszło wymieniać wszystkich piłkarzy co wkręcili w ziemie Diaza, to miejsca na serverze by brakło. A Piotrek Brożek http://www.youtube.com/watch?v=3jrevVVxqGE Nawet w ostatnim jego sezonie w Wiśle, który nie był jego najlepszym w karierze prezentował się 10 razy pewniej niż Diaz.

Płakać mi się chciało oglądając ten filmik. Przepaść.

Nie rozumiem ludzi, którzy dopierdalają się do naszych byłych piłkarzy, próbując przy okazji bronic piłkarskie gówno zaszczycające (za niemałe pieniądze) obecnie nasz stadion.

lorddavy 29.02.2012 02:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1225158)
Płakać mi się chciało oglądając ten filmik. Przepaść.

Nie rozumiem ludzi, którzy dopierdalają się do naszych byłych piłkarzy, próbując przy okazji bronic piłkarskie gówno zaszczycające (za niemałe pieniądze) obecnie nasz stadion.


Wiesz bo machali rękami. Kretynów niestety wciąż przybywa.

Ciastek1 29.02.2012 03:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1225158)
Płakać mi się chciało oglądając ten filmik. Przepaść.

Nie rozumiem ludzi, którzy dopierdalają się do naszych byłych piłkarzy, próbując przy okazji bronic piłkarskie gówno zaszczycające (za niemałe pieniądze) obecnie nasz stadion.

To samo można stwierdzić patrząc na Genkowa .Większość tutaj jechało po Pawle Brożku , że potrzebuje 5 sytuacji w meczu żeby strzelić gola a prawda jest taka , że kibice Wisły zdecydowanie woleliby żeby w ataku grał zawodnik dynamiczny , szybki , stwarzający stale zagrożenie w dodatku rodak a nie "napastnik defensywny".Wielu zachwycało się po rundzie wiosennej Bułgarem i mnóstwo było wpisów na zasadzie : Genkow>Brożek .Rzeczywistość okazała się brutalna i nikt nie ma wątpliwości kto jest lepszym napastnikiem , W dodatku druga połowa pracy Skorży w Wiśle polegała na długiej piłce do Brożka i niejednokrotnie tak wygrywaliśmy mecze a w wykonaniu Bułgara pamiętam jedną taką sytuacje - mecz Twente .

W przypadku Brożka Pawła trzeba było go za wszelką ceną zostawić w Wiśle podwyższając kontrakt lub wypchnąć go dwa sezony wcześniej bo może zrobiłby względnie udaną karierę na zachodzie a tak zmarnował sobie czas w Turcji a teraz siedzi na ławie w Celticu .

lazy 29.02.2012 09:43

Wisła "szuka" lewego obrońcy dłużej niż bramkarza. Ostatnim z prawdziwego zdarzenia był Stolarczyk. A Nikola to była za gorąca głowa na obrońcę. Kartki łapał w stylu Czekaja (albo chyba odwrotnie).

Filmiki z youtuba to broń obosieczna. Błędów obrońców znajdziemy tam też sporo.

@wolfy

Nie porównuję Brożka z Pajlić'em jako pomocników ale jako lewych obrońców. A tu obaj moim zdaniem wypadają podobnie.

Ale w ogóle takie porównania to jedynie błędne koło subiektywnych opinii bo inny zespół grał w sezonie 2002/2003 inny w 2007/2008 a inny teraz. Teza do której zmierzam jest jednak taka, że powroty piłkarzy z reguły nie kończą się dobrze. I oczekiwania, że gdyby Brożkowie wrócili do Wisły to ta grałaby zupełnie inaczej są jedynie pobożnymi życzeniami.

Verbrecher 29.02.2012 10:16

Pajlic podobal mi sie na poczatku , teraz niestety wyglada jakby zapomnial grania , nawet mu juz rajdy nie wychodza

Proud 29.02.2012 10:24

Dla mnie jak Piotrek grał na maksa to był najlepszym lewym obrońcą w polskiej lidze. Ale po pewnym czasie zdarzały mu się przestoje przez co popełniał błędy.

Blaszczu16 29.02.2012 10:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1225158)
Płakać mi się chciało oglądając ten filmik. Przepaść.

Nie rozumiem ludzi, którzy dopierdalają się do naszych byłych piłkarzy, próbując przy okazji bronic piłkarskie gówno zaszczycające (za niemałe pieniądze) obecnie nasz stadion.

Może te filmy poprawią Ci humor?

http://www.youtube.com/watch?v=tA_5m...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=y8s2Ch1A-e0

Lysy 29.02.2012 13:44

^
Na tym drugim filmiku to wszyscy grali na stojąco. Sobolewski słabiutko nie doskakiwał do przeciwników jak powinien. Środek obrony złożony z Kowalskiego i Diaza chyba pierwszy raz ze sobą grał , Diaz się miotał po boisku i sam nie wiedział jak się ustawić. :) A na prawej obronie nieporadny Erik .To chyba gorsze zestawienie obrony, niż nasza "czarna dziura" Lamey, Jaliens, Chavez, Diaz :rotfl:

emjot 29.02.2012 14:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 1225197)
Dla mnie jak Piotrek grał na maksa to był najlepszym lewym obrońcą w polskiej lidze. Ale po pewnym czasie zdarzały mu się przestoje przez co popełniał błędy.

problem w tym że często nie chciało mu się chcieć
i dotyczy to większości naszych byłych gwiazd

pamiętacie skład na Tbilisi u nas?
a pamiętacie wynik po I połowie?

z drugiej strony większość naszych byłych gwiazd wciągnęłaby nasz obecny skład nosem i bez mydła
to też prawda



ps. w meczu z Barcą raczej wszystkim chciało się chcieć...

Gin 29.02.2012 20:30

Dzisiaj u Cupiała na spotkaniu był Jacek Bednarz , ciekawe kogo ma zastapić ???

Ma_niek 29.02.2012 20:33

A info skąd jak można wiedziec.

cfa 29.02.2012 20:44

Jacek Bednarz ? Hmm nowy green keeper ? :>

michu-k 29.02.2012 21:17

Bednarz jest obecny na kazdym meczu Wisly na Reymonta w tym sezonie.

Bedzie naszym nowym/starym Dyrektorem Sportowym od lipca.

kacpaw91 29.02.2012 21:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1225203)

Prawda, lepiej ulec Podbeskidziu i Koronie nie oddając celnego strzału na bramkę...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez michu-k (Post 1225422)
Bednarz jest obecny na kazdym meczu Wisly na Reymonta w tym sezonie.

Bedzie naszym nowym/starym Dyrektorem Sportowym od lipca.

Po co rezygnować z najlepszego dyrektora sportowego w Wiśle za czasów Telefoniki? Jeżeli Stan ma odejść to może podążyć tą ścieżką i ściągnąć kogoś doświadczonego zza granicy. Bednarz mógłby za Basałaja.

LucjuszWielki 29.02.2012 21:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1225158)
Płakać mi się chciało oglądając ten filmik. Przepaść.

Nie rozumiem ludzi, którzy dopierdalają się do naszych byłych piłkarzy, próbując przy okazji bronic piłkarskie gówno zaszczycające (za niemałe pieniądze) obecnie nasz stadion.

bah bah, padne! Brozio naszym misrzem lewej obrony:) Barceloną zagrał pięknie to fakt, każdy piłkarz ma jakiś mecz ponad swoje umiejętności, przypomnijcie sobie ile razy przez Piotrka padły bramki... nie popadajcie w skrajność, wiadomo jest lepszy od Paljica bo to dno totalne, ale nie wyolbrzymiajcie

szachmat 29.02.2012 22:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gin (Post 1225405)
Dzisiaj u Cupiała na spotkaniu był Jacek Bednarz , ciekawe kogo ma zastapić ???

Najpierw sprowadza się dobrze opłacany szrot, później dzwoni się po Bednarza żeby ich wy.......ił z klubu.

Raz już to praktykowali, teraz robimy sequel. Jacek Bednarz - Zemsta :)

_ukoL 29.02.2012 22:54

A nuż znowu jakiegoś Jirsaka wciśnie na kilka lat za gruby geld.

Lysy 29.02.2012 23:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LucjuszWielki (Post 1225436)
bah bah, padne! Brozio naszym misrzem lewej obrony:) Barceloną zagrał pięknie to fakt, każdy piłkarz ma jakiś mecz ponad swoje umiejętności, przypomnijcie sobie ile razy przez Piotrka padły bramki... nie popadajcie w skrajność, wiadomo jest lepszy od Paljica bo to dno totalne, ale nie wyolbrzymiajcie

Tylko w przypadku Piotra Brożka to nie był jednorazowy wyskok, tylko podsumowanie wspaniałej rundy w sezonie 2007/2008 (Już zapomnieliście ile nam dał wtedy radości? Ile było głosów, że Leo rezygnuje z najlepszego lewego obrońcy? Wybiórcza pamięć?) . Dopiero chyba w ostatniej rundzie przed sprzedaniem go znacznie obniżył loty i można mu mieć za złe stratę kilku bramek (pamiętny Karabach)


W moim prywatnym rankingu lewych obrońców i tak pierwsze miejsce zajmuje Maciej Stolarczyk! Charakterny chłopak i świetny obrońca, który w dodatku potrafił się odnaleźć w polu karnym przeciwnika i strzelić bramkę *(a bramki z Cracovią smakowały podwójnie) . Piotrka stawiam niżej, choć nawet on by nam się obecnie bardzo przydał.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:31.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl