Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

mitmichael 21.09.2011 08:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jaszczur90 (Post 1167219)
Ja myślę , że każdy obcokrajowiec który przyjdzie do polskiej ligi a nie grał jeszcze w żadnej reprezentacji powinien dostać z automatu obywatelstwo polskie... wtedy nasz boski treneiro Smuda miałby w czym wybierać :rotfl:

Wtedy moze ta reprezentacja cokolwiek osiagnie :P

emjot 21.09.2011 09:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 1167218)
Zupełnie nie rozumiem, skąd ten news. Maor zagrał przecież dla Izraela w meczu z silnym przeciwnikiem. Zagrał bardzo dobrze, strzelił 2 gole. Przekonał trenera reprezentacji do swojej osoby, czego dowodem było powołanie na mecz oficjalny.

Owszem, z powodu kontuzji nie zagrał ale chyba trener kadry i sam Maor to poważne osoby. Jak się powiedziało A, to się mówi i B. Jak się brało wczoraj ślub, to nie pędzi się dzisiaj do burdelu.

Widać jednak jak żałosna jest nasza sytuacja. Nasza reprezentacja jest bandą przypadkowych ludzi, powołanych z łapanki i wyżebranych innym krajom. Tak, weszło ma rację - to reprezentacja wyzbierana w śmietniku. Trafiają się nam odrzuty, piłkarskie odpadki.

Melikson mimo polskiego obywatelstwa nie ma z Polską nic wspólnego. To świetny piłkarz, miły chłopak ale nie chcę go w reprezentacji. Podobnie jak Polanskiego, Boenisha, Perquisa czy nawet Obraniaka (który do dzisiaj nie zna polskiego).

Jednak na opamiętanie władz PZPN i selekcjonera nie ma co liczyć. Potrzebny jest solidny w.dol na Euro, żeby niektórych otrzeźwić.

i ten solidny w....... będzie
bo nie trudno zgadnąć że z grupy z Hiszpanią, Francją i dajmy na to Szwajcarią jak awansuje nie wyjdziemy
ba nie zdobędziemy nawet bramki.
co do otrzeźwienia...
nie łudziłbym się że ktokolwiek zajmie się pracą od podstaw - juniorami, boiskami itp...
będzie jak będzie

Szarny 21.09.2011 09:15

"Polityka transferowa reprezentacji Polski". :-/ Szanowny moderator powinien zmienić nazwę tematu. Dobrych parę miesięcy temu.

Martinus 21.09.2011 09:22

Wyjątkowo niesmaczny dowcip - ręce opadają.
Mam nadzieję, że Maor tego jednak nie zrobi...

7 kotów 21.09.2011 10:03

....a... kiedys jak gralismy np z Anglia to czlowiek od 5 rano juz spac nie mogl z nerwow.
A teraz ? ostatni mecz "reprezentacji" ogladalem za Leo - z Portugalia. Tyle mnie interesuja te spotkania co pogoda w Mogadiszu.

Marszałek 21.09.2011 10:05

Maor ma matkę Polkę, i z tego co wiem, w porównaniu z pozostałymi farbowanymi,ma największe prawa aby grać w reprezentacji. Tamci to już w ogóle siódma woda po kisielu. Problemem pozostaje jednak kilka rzeczy,absolutnie nie do zaakceptowania. Coś co sprawia,że meczów reprezentacji nie oglądam odkąd jej trenerem jest niejaki Smuda.

- Maor grał w reprezentacjach Izraela. Nie interesuje mnie to,że w meczach towarzyskich. To są przepisy, je zawsze można zmieniać. Ale nie zmieni nikt tego,że grał dla innego kraju, śpiewał jego hymn i z nim się identyfikował.
- Nie zna polskiego. Nie do pomyślenia aby reprezentował Polskę ktoś kto nie umie płynnie mówić w języku kraju, który zamierza reprezentować. Ale to jeszcze jest do strawienia. Gdyby czuł się związany z Polską, i to nie tylko on ale wszyscy farbowani, to nie grałby w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju, tylko czekał na powołanie z Polski. A oni grają w tych wszystkich U coś tam i później udają dziewice. Nie rozumiem tego. Nie rozumiem tak jak tych wszystkich tłumaczeń, że syn jest dobry, i gra w reprezentacji np. Anglii a grałby dla Polski gdyby ktoś wcześniej zadzwonił. Co to ....a. Jak już grałeś raz dla Anglii, Niemiec,Ekwadoru,Ugandy, Libii,Izraela,Syrii, Egiptu,Meksyku,Litwy,Łotwy,Rosji,Czech,Słowacji, Rumunii, Brazylii, Kongo, to nie będziesz już reprezentantem Polski. No, bo tak na logikę, z kogoś taka osoba kpiła. Albo z dotychczasowego kraju, który reprezentował albo z Polski. Tak czy siak już kogoś reprezentował więc droga do naszej reprezentacji powinna być zamknięta.

Tyle ode mnie. I tak nie oglądam meczów tego tworu więc mnie pieści kto tam gra i na jakiej imprezie.

Martinus 21.09.2011 10:22

Co najważniejsze wyraźnie powiedział, że czuje się Izraelczykiem (i przecież trudno mu się dziwic) i to właśnie dla reprezentacji tego kraju chciałby grac.
Przykro mi to powiedziec, ale gdyby Smuda go powołał to byłaby to piłkarska prostytucja porównywalna ze sprawą Ojgena...

emj10 21.09.2011 10:43

Spodziewałem się takiego scenariusza.

"Młody" 27-letni Melikson w sierpniu jest w wielkiej formie. Dostaje powołanie do reprezentacji, gdzie strzela w meczu towarzyskim z WKS dwie bramki. Następnie przychodzi kryzys formy i choć powołany jest na spotkania z Grecją i Chorwacją to nie dość, że w nich nie gra ani minuty to dostaje jeszcze "z łokcia" i wraca z podkulonym ogonem do Polski. Izrael traci szanse nawet na baraże, a Melikson w Polsce wraca do formy. Co wybierze? Dodatkową reklamę grając w reprezentacji Polski w spotkaniach reprezentacji i mając pewny udział w meczach ME, czy będzie liczył na jedno, a może dwa powołania do reprezentacji Izraela na spotkania el. MŚ? Odpowiedź wydaje się być prosta.

!!IRIVER!! 21.09.2011 10:52

http://euro2012.onet.pl/wiadomosci/d...8,artykul.html

Wypowiedź Managera Maora... Wszystko układa się w logiczną, choć brutalną całość...

Chciałem Maora w kadrze zanim zagrał w Izraelu. Ten zapis w regulaminach powinien zostać absolutnie zmieniony. Zagranie w jakimkolwiek meczu danej reprezentacji "seniorskiej", czy jest to sparing oficjalny, czy z zespołem 5.ligi niemieckiej, powinno być całkowitym 'przypisaniem' danego piłkarza do danej reprezentacji.

Tyle.

go ahead 21.09.2011 11:18

Niestety, ale jeżeli ta informacja się potwierdzi to oznacza, że Melikson jest człowiekiem bez honoru. Można go cenić jako zawodnika, ale nie jako człowieka. Izrael stracił praktycznie szansę na awans to przypomniał sobie, że ma polski paszport i będzie w tej "reprezentacji" gwiazdą. Jedyny pozytyw tej całej chorej sytuacji to fakt, że nie będzie juz chyba biegał na fecie z wiadomą flagą. :D

For_FuN_ 21.09.2011 11:59

"Czekamy" jeszcze na Dudu...tj. brazyliczyjk z Widzewa, ktorych od 2(!!) lat jest w Polsce i ktory podobno wpadl w oko selekcjonerowi. Nie zdziwie sie, jesli dogadaja sie tez z Aquafresca...a wtedy sklad na EURO2012: Szczesny - Boenisch, Arboleda, Perquis, Dudu - Matuszczyk, Polanski, Obraniak, Melikson, Blaszczykowski - Aquafresca :D. Ajj, zapomnialem gdzies wcisnac jeszcze Pekalskiego ;-), haha. Moze tez pojawi sie jakis inny obcokrajowiec lub pilkarz o polskich korzeniach? Czasu sporo ;).

studio 21.09.2011 13:03

Pysznie, tyle lat smialem sie z Francji a teraz francuzi moga sie nam prosto w twarz zasmiac.

flamengista 21.09.2011 13:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 1167258)
(...).

Jest jeszcze jedna sprawa - dość bulwersująca. Otóż ponoć Melikson, będąc na zgrupowaniu kadry izraelskiej kontaktował się z PZPN deklarując gotowość gry w biało-czerwonych barwach.

Jeśli się to potwierdzi, to pozostanie duży niesmak.

sergio 21.09.2011 13:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 1167341)
Jest jeszcze jedna sprawa - dość bulwersująca. Otóż ponoć Melikson, będąc na zgrupowaniu kadry izraelskiej kontaktował się z PZPN deklarując gotowość gry w biało-czerwonych barwach.

Jeśli się to potwierdzi, to pozostanie duży niesmak.


Możesz podac źródło gdzie taką informację przeczytałeś? Wogóle to całe zamieszanie z Melikson i okoliczności gry w reprezentacji ocierają się o śmieszność

Krissu 21.09.2011 13:36

Przy całej sympatii dla Maora - "NIE" dla jego występów w Reprezentacji Polski.

mitmichael 21.09.2011 14:15

Izraelskie media o Meliksonie i reprezentacji Polski - tytuł: "Typowe dla Polski". W Izraelu maja mniejsze problemy z ta informacja niz My
http://www.przegladsportowy.pl/Pilka...756,1,291.html

snyrting 21.09.2011 14:16

Cytat:

W słowach nie przebierał jego były trener z Beitaru Jerozolima Eli Cohen.
- Reprezentować kraj znany z antysemickiej postawy i obozów koncentracyjnych, do tego będąc spokrewnionym z ofiarami Holokaustu, to moim zdaniem błąd. Ja bym się na to nie zdecydował. Powinien to jeszcze raz przemyśleć i zostać tam, gdzie dorastał, bo nie ma gwarancji, że w polskiej kadrze zagości na dłużej niż dwa mecze – podkreślił w "ynet" Cohen.
Cytat:

Armand MelliksonJestem dumny z tego, jak Maor radzi sobie w Wiśle Kraków. Mój syn to profesjonalista i jestem pewny, że dla nowej reprezentacji zrobi wszystko, by ta odniosła jak największe sukcesy. To także wielka szansa dla niego, bo mecze na Euro 2012 z pewnością będą oglądali skauci z najlepszych klubów

Ojciec Meliksona przynajmniej nie próbuje udawać jaka jest prawdziwa motywacja jego syna dla występów w kadrze.

Po kiego ch..a my się pakujemy w taką szkopkę?

Nie akceptuje, ale rozumiem postawę ludzi związanych z PZPN. Oni walczą o życie i stołki. Jeżeli skompromitujemy się na Euro, to w kraju powstanie takie ciśnienie na rozpędzenie tej bandy nieudaczników, że nie zostanie tam kamień na kamieniu. Eksperci pokroju Laty, Piechniczka czy Engela będą musieli poszukać sobie uczciwej pracy. Skończą się "służbowe" wyjazdy nad egzotyczne plaże i wysokie apanaże.

Nie jestem w stanie zrozumieć zwykłych kibiców, którzy bronią burdel jakim ostatnio stała się reprezentacja Polski. Naprawdę odpowiada wam oszukiwanie samych siebie i udawanie, że ta zbieranina piłkarskich odpadów ma jakikolwiek związek z naszym krajem? Wolałbym już żebyśmy przegrali wszystkie trzy mecze w grupie, ale zrobili to z honorem. Obecna kadra sukcesu nam nie zagwarantuje, ale już wstyd na cały piłkarski świat, owszem.



@mitmichel
Izrael już ma z nas polew. Jak inaczej odczytywać propozycje dorzucenia w pakiecie Bitona?

Eleusis 21.09.2011 14:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 1167273)
Spodziewałem się takiego scenariusza.

"Młody" 27-letni Melikson w sierpniu jest w wielkiej formie. Dostaje powołanie do reprezentacji, gdzie strzela w meczu towarzyskim z WKS dwie bramki. Następnie przychodzi kryzys formy i choć powołany jest na spotkania z Grecją i Chorwacją to nie dość, że w nich nie gra ani minuty to dostaje jeszcze "z łokcia" i wraca z podkulonym ogonem do Polski. Izrael traci szanse nawet na baraże, a Melikson w Polsce wraca do formy. Co wybierze? Dodatkową reklamę grając w reprezentacji Polski w spotkaniach reprezentacji i mając pewny udział w meczach ME, czy będzie liczył na jedno, a może dwa powołania do reprezentacji Izraela na spotkania el. MŚ? Odpowiedź wydaje się być prosta.

Jeżeli ma honor, to wybierze to drugie. A to co wyprawia Smuda to woła o pomstę do nieba.

Bronex 21.09.2011 14:21

Kiedy kilka miesięcy temu Maor Melikson , w jednym z wywiadów zadeklarował ,że będzie grał dla Izraela i decyzję podjął dużo wcześniej przed oficjalnym ogłoszeniem, bardzo mnie to ucieszyło. Pomyślałem, że jednak jakiś porządek w naturze został zachowany. Chłop urodził się w Izraelu, całe dotychczasowe życie tam spędził, nie ukrywajmy jego związki z Polską w praktyce i w teorii (nawet uwzględniając ten paszport i matkę ,które urodziła się w Legnicy) są mizerne. Oczywiście Maor to skromy chłopak i całkiem dobry zawodnik ale całe zamieszanie "reprezentacyjne" świadczy o nim jak najgorzej. Nie może być tak ,że jak go powołuje federacja izraelska to mówi "będę grał dla nich" ,a jak już nikt nie pisze , nie dzwoni, powołania nie ma , to wtedy Maor ze swoim menedżerem przypominają sobie o Polsce i jej reprezentacji. Z braku laku to i kit dobry - mówi stare ,ojczyste porzekadło. Przypadek Maora jest niestety jednym z wielu. Pokażcie mi choć jeden przykład piłkarza z polskimi korzeniami (rodzice ,dziadkowie, tudzież urodzony w Polsce ale zaraz wyjechał z rodzicami) ,który powiedział mam możliwość gry w reprezentacji Włoch/Szwecji/Francji/Niemiec /etc. ale wybieram Polskę bo czuję się Polakiem. Nie!!! Zawsze jest stare śpiewka. No nie chcieli mnie bom za słaby to niech już ta Polska będzie. Czy to jest polityka ,która ma cokolwiek wspólnego z budowaniem prestiżu/jakości/etosu Reprezentacji Polski? Kiedyś w reprezentacji grali najlepsi. Żeby dostać powołanie to trzeba było pokazywać klasę na boiskach ligowych. A teraz ,kto prosto kopnie piłkę to do reprezentacji. Już o takich wynalazkach jak Roger czy Manuel 'marsz, marsz Bandrowskie 'Arboleda nie wspominam. Wracając do samego Meliksona - facet jest niepoważny. Za jakiś czas pewnie mu znowu wiaterek inaczej zawieje i powie ,że jednak będzie grał dla kraju , w którym się urodził a zły menedżer go zbałamucił. Smudzie i Lacie się nie dziwię to ludzie bez honoru i ambicji. Ale ten Melikson myślałem ,że chociaż on będzie miał powyższe cechy.

PS. W reprezentacji siatkarskiej czy w piłce ręcznej żadnych farbowanych lisów nie ma i są efekty są w ostatnich latach. A w piłce nożnej ? Objazdowe nieme kino.

Marszałek 21.09.2011 14:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez snyrting (Post 1167399)
Izrael już ma z nas polew. Jak inaczej odczytywać propozycje dorzucenia w pakiecie Bitona?

Wielce kusząca:)

Bronex ale za to w koszykówce trochę"farbowanych" mamy. Zresztą tam się to wszystko zaczęło. Naturalizowanie.

snyrting 21.09.2011 14:25

Marszałek, to zamieńmy ten temat w całoroczną wersję "polityki transferowej Wisły".

Fachowcy od transfermarkt tylko czekają na sygnał.

Cytat ze strony Legii, bardzo trafny:
Cytat:

Polska kadra: Euro 2012

- Gib mir den Ball!
- Quoi?! La balle?!
- Den Ball
- Podaj mu *****!
- געבן אים דעם פּילקע

Jaroo1 21.09.2011 14:37

Cytat:

Spodziewałem się takiego scenariusza.

"Młody" 27-letni Melikson w sierpniu jest w wielkiej formie. Dostaje powołanie do reprezentacji, gdzie strzela w meczu towarzyskim z WKS dwie bramki. Następnie przychodzi kryzys formy i choć powołany jest na spotkania z Grecją i Chorwacją to nie dość, że w nich nie gra ani minuty to dostaje jeszcze "z łokcia" i wraca z podkulonym ogonem do Polski. Izrael traci szanse nawet na baraże, a Melikson w Polsce wraca do formy. Co wybierze? Dodatkową reklamę grając w reprezentacji Polski w spotkaniach reprezentacji i mając pewny udział w meczach ME, czy będzie liczył na jedno, a może dwa powołania do reprezentacji Izraela na spotkania el. MŚ? Odpowiedź wydaje się być prosta.
W sumie nigdy nie pomyslalem o tym, ze Melikson juz jest wiekowym pilkarzem i to moze byc dla niego pierwszy i ostatni turniej w zyciu. Nawet patrzac od strony sportowej, s....i sie ale zagra sobie na ME. W MS 2014 nie ma pewnego wystepu ani w barwach Polski ani izraela bo nie wiadomo czy sie te repry zakwalifikuja. W Izraelu nawet jak go bedzie trener powolywal to bedzie jednym z wielu w Polsce jak zagra to ma pewne, ze dopoki nie dojdzie do wieku Zewłakowa czy Krzynowka to sobie bedzie spokojnie kopal pilke jako gwiazda i mial okazje sie pokazywac innym klubom. Do tego wystepy w reprezentacji Polski to tez szansa na lepszy transfer za granice i konkretne zarobki (a duzo lat wielkiej kariery to juz mu nie zostalo).\
jednym slowem same plusy aby zagrac dla Polski, a ze sie s....i to co tam. Ani go w Polsce nikt nie zjedzie bo takich odmiencow to my juz mamy na peczki, ani honoru nie straci, a nawet jak to co z tego, byle sie kasa liczyla

No i jeszcze taki plus dla Wisly, ze graloby u nas sporo Polakow :))

A tak na powaznie. Jak dostalismy to Euro to sie cieszylem jak glupi, myslalem, ze trzeba jechac na jakis meczyk bo to bedzie niesamowite przezycie od strony kibicowskiej i sportowej. Minelo kilka lat i mozna powiedziec, ze doping na reprze nie istnieje (chociaz mysle, ze na Euro Janusze dadza z siebie wiecej niz w Gdansku czy na Legii ostatnio), tak samo od strony sportowej to juz po prostu nie jest reprezentacja Polski. kazdy kolejny zawodni nie Polak to cios w serce, to osmieszanie nas prawdziwych Polakow. A pamietam, ze Smuda mowil, ze zadnych wynalazkow powolywac nie bedzie. Szkoda, ze tak ten swiat sie popsul, moze to poczatek Apokalipsy ...

wolfy 21.09.2011 14:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronex (Post 1167408)
Pokażcie mi choć jeden przykład piłkarza z polskimi korzeniami (rodzice ,dziadkowie, tudzież urodzony w Polsce ale zaraz wyjechał z rodzicami) ,który powiedział mam możliwość gry w reprezentacji Włoch/Szwecji/Francji/Niemiec /etc. ale wybieram Polskę bo czuję się Polakiem. Nie!!!

Euzebiusz Smolarek. Odmówił gry dla młodzieżowych reprezentacji Holandii, zamykając sobie w ten sposób na dobre szanse gry w seniorach. Od początku deklarował, że jest Polakiem i może grać tylko w naszej reprezentacji. Kwestia wychowania - wiadomo, wpływ ojca. Dobry wpływ.

Jasne, teraz można pisać, że i tak by w seniorach Holandii nie zagrał, ale wtedy nikt tego nie wiedział. Fakt powołań do U świadczy, że coś w nim widziano, bo w Holandii nie są one raczej wypadkową sympatii i ignorancji trenera. Mają system szkoleniowy, wiedzą kto, gdzie i kiedy dobrze się zapowiada.

mitmichael 21.09.2011 14:55

Rzeczniczka Kadry zabrała głos. Maor moze dostac powołanie na pazdziernikowe mecze towarzyskie. Tak jak mowilem szybciej dostanie powołanie do Kadry Izreaela na mecz z Maltą i ciekawe co zrobi w takim wypadku.
http://www.eurosport.pl/pilka-nozna/...51/story.shtml

Hanys 21.09.2011 14:56

Nie wiem po co się plujecie... Maor ma Polski paszport i to jego decyzja gdzie chce grać - ma do tego 100% prawo.


A Wisła zyska to ze będzie miała więcej polaków w składzie tak jak niektórzy chcieli.

Marszałek 21.09.2011 14:56

Wolfy,miażdżący przykład podałeś.

Co do PZPN-U. Powinni swój nowy transfer jakoś uświetnić, np. meczem z Izraelem. Byłby to taki pożegnalno - powitalny występ dla Maora. Oni by się cieszyli,ze grają jakby nie było z finalistą ME:)Smuda może jeszcze by kogoś wypatrzył,bo w Izraelu co drugi to z polskim obywatelstwem,tak więc formalności w zasadzie minimum. A wiadomo do Euro czasu coraz mniej a administracja u nas tak nie za bardzo działa. Ponadto byłyby ordery,szampany, wóda, piwo. Hostessy.

1q2 21.09.2011 15:02

Nasz nowy reprezentant jeszcze przed transferem:>


http://galeria.wislakrakow.com/20110...l/DSC_1277.jpg

Niemogesiezarejestrowac 21.09.2011 15:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Hanys (Post 1167437)
Nie wiem po co się plujecie... Maor ma Polski paszport i to jego decyzja gdzie chce grać - ma do tego 100% prawo.


A Wisła zyska to ze będzie miała więcej polaków w składzie tak jak niektórzy chcieli.

Ty tak dla jaj piszesz czy jesteś aż taki głupi? Ludzie trzymajcie mnie ... jakich POLAKÓW???? To że oficjalnie będzie polakiem to nie znaczy , że naprawdę nim jest ..

Bronex 21.09.2011 15:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1167430)
Euzebiusz Smolarek. Odmówił gry dla młodzieżowych reprezentacji Holandii, zamykając sobie w ten sposób na dobre szanse gry w seniorach. Od początku deklarował, że jest Polakiem i może grać tylko w naszej reprezentacji. Kwestia wychowania - wiadomo, wpływ ojca. Dobry wpływ.

Jasne, teraz można pisać, że i tak by w seniorach Holandii nie zagrał, ale wtedy nikt tego nie wiedział. Fakt powołań do U świadczy, że coś w nim widziano, bo w Holandii nie są one raczej wypadkową sympatii i ignorancji trenera. Mają system szkoleniowy, wiedzą kto, gdzie i kiedy dobrze się zapowiada.

Wyjątek potwierdzający regułę. To jeszcze dobrze ,że Włodek Smolarek go tak wychował. Inne przykłady? Ciężko.

Patrzcie!!! W postach powyżej jest cytat Elego Cohena -" polskie obozy koncentracyjne" to jest mega kur/estwo i brak wiedzy. Żydzi są od małego tak chowani. Później przed odbyciem obowiązkowej służby wojskowej ,po ukończeniu szkoły średniej przywożą ich ci z Mossadu na takie wycieczki po Oświęcimiu-Brzezince , Treblince-Majdanku i cisną tym młodym ludziom ,że to Polacy zrobili. To jest dopiero indoktrynacja po ch/uju. Antysemityzm???? A co z antypolonizmem. Żyd jak nie ma wokół niego problemu antysemityzmu to sobie go sam stworzy bo bez poczucia zagrożenia on jest chory. Znam paru Zydów i wiem jaka jest ich mentalność. Mili ludzie ale swoje filmy mają. O dziwo bardziej są cięci na Polaków niż na Niemców. Biton do Polski nie chciał przyjść grać. Pewnie się bał ,że go zaraz w stodole ktoś spali. Niestety stereotypy żyją swoim życiem. Szlag mnie trafia jak czytam wypowiedź żydowskiego ignoranta ,który śmie twierdzić ,że obozy koncentracyjne to sprawa w której maczali palce Polacy.

Kiedyś była taka fajna anegdota. Jak Żydzi sp/ierdalali z Rzeszy do USA przed wojną. Jeden transport płynął na statku Saint Louis i gdzieś ich nie chcieli przyjąć w Stanach wrócił do Europy. I był problem kto ich przygarnie. Była propozycja ,ze do neutralnej Szwecji. W Szwecji przed wojną nie było diaspory żydowskiej. Szwecja ich ostatecznie nie przyjęła. I premier Szwecji fajnie ową odmowę skomentował. "W Szwecji nie mamy problemu antysemityzmu i nie chcemy tego zmieniać".

Jaroo1 21.09.2011 15:10

nie odpisujcie hanysowi bo to troll

Bronex 21.09.2011 15:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 1167438)
Wolfy,miażdżący przykład podałeś.

Co do PZPN-U. Powinni swój nowy transfer jakoś uświetnić, np. meczem z Izraelem. Byłby to taki pożegnalno - powitalny występ dla Maora. Oni by się cieszyli,ze grają jakby nie było z finalistą ME:)Smuda może jeszcze by kogoś wypatrzył,bo w Izraelu co drugi to z polskim obywatelstwem,tak więc formalności w zasadzie minimum. A wiadomo do Euro czasu coraz mniej a administracja u nas tak nie za bardzo działa. Ponadto byłyby ordery,szampany, wóda, piwo. Hostessy.

Lato i Smuda uświetnią tę okazję obrzezaniem. Zyskają zawodnika i stracą dwa napletki. Rachunek zysków i strat.

PS. Co do wyboru reprezentacji . Dla mnie gadanina pt. "Reprezentacja X lepsza , Y gorsza" to pier/dolenie w bambus i hipokryzja a la Podolski. Co to ma za znaczenie? Pytanie jest inne? Kim jestem? Polakiem to gram dla Polski niezależnie czy gramy jak okręgówka czy jak Barcelona. Jeżeli ktoś jest świadom swojej tożsamości to pytanie o poziom sportowy jest już wtórne. Owszem są przypadki ,że ktoś obcokrajowcem a zostaje Polakiem z zamiłowania przed wojną było sporo takich przykładów Węgrów , Gruzinów, Francuzów , którzy przyjeżdżali do Polski i czuli się Polakami mimo ,że się tutaj nie urodzili.

wolfy 21.09.2011 15:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 1167438)
Wolfy,miażdżący przykład podałeś.

To znaczy? Można go nie lubić, ale nie odbierzesz mu tego, że zachował się porządnie i pokazał, że ma charakter. Nie sztuką oportunistycznie wybrać lepszą reprezentację jak Podolski czy Maor właśnie (choć tu to mocno dyskusyjne), ale wybrać gorszą, stracić na tym finansowo i sportowo? Trzeba mieć jaja.

I dlatego wolałbym, żeby na euro grał gorszy obecnie Smolarek niż Melikson, choćby w szczycie formy. A obecny cyrk Smudy mam w głębokim poważaniu.

JEDREK76 21.09.2011 15:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Hanys (Post 1167437)
Nie wiem po co się plujecie... Maor ma Polski paszport i to jego decyzja gdzie chce grać - ma do tego 100% prawo.


A Wisła zyska to ze będzie miała więcej polaków w składzie tak jak niektórzy chcieli.

Sorki, jako Hanys;) możesz tego nie rozumieć, ale naturalizacja cudzych zawodników jest pretekstem dla pierdzących w stołki dziadów z pzpr-u, żeby nic w dalszym ciągu nie zmieniać np. w żaden sposób nie reformować szkolenia młodzieży, na które już od dawna położono "lagę".
Reprezentacja jest narodową drużyną, która ma pokazać co sobą dana nacja prezentuje w tym przypadku w kwestii piłki nożnej. Teraz to jest po prostu zakłamywanie rzeczywistości. Prawda wygląda tak, że jesteśmy poniżej kilku metrów mułu na dnie.
Melikson, Boenisch, Polanski, Obraniak itp. czy którykolwiek z nich kształtował się jako piłkarz w Polsce?? Czy którykolwiek z nich potrafi się porozumiewać po polsku?? Po jakiemu będą się porozumiewać w szatni czy na boisku?? po hebrajsku, niemiecku czy językiem francuskim?? Po ch.. kibicować takiej "reprezentacji", jak połowa składu nie wie co Kibice śpiewają:-/

1q2 21.09.2011 15:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronex (Post 1167448)
Wyjątek potwierdzający regułę. To jeszcze dobrze ,że Włodek Smolarek go tak wychował. Inne przykłady? Ciężko.

Patrzcie!!! W postach powyżej jest cytat Elego Cohena -" polskie obozy koncentracyjne" to jest mega kur/estwo i brak wiedzy. Żydzi są od małego tak chowani. Później przed odbyciem obowiązkowej służby wojskowej ,po ukończeniu szkoły średniej przywożą ich ci z Mossadu na takie wycieczki po Oświęcimiu-Brzezince , Treblince-Majdanku i cisną tym młodym ludziom ,że to Polacy zrobili. To jest dopiero indoktrynacja po ch/uju. Antysemityzm???? A co z antypolonizmem. Żyd jak nie ma wokół niego problemu antysemityzmu to sobie go sam stworzy bo bez poczucia zagrożenia on jest chory. Znam paru Zydów i wiem jaka jest ich mentalność. Mili ludzie ale swoje filmy mają. O dziwo bardziej są cięci na Polaków niż na Niemców. Biton do Polski nie chciał przyjść grać. Pewnie się bał ,że go zaraz w stodole ktoś spali. Niestety stereotypy żyją swoim życiem. Szlag mnie trafia jak czytam wypowiedź żydowskiego ignoranta ,który śmie twierdzić ,że obozy koncentracyjne to sprawa w której maczali palce Polacy.

Kiedyś była taka fajna anegdota. Jak Żydzi sp/ierdalali z Rzeszy do USA przed wojną. Jeden transport płynął na statku Saint Louis i gdzieś ich nie chcieli przyjąć w Stanach wrócił do Europy. I był problem kto ich przygarnie. Była propozycja ,ze do neutralnej Szwecji. W Szwecji przed wojną nie było diaspory żydowskiej. Szwecja ich ostatecznie nie przyjęła. I premier Szwecji fajnie ową odmowę skomentował. "W Szwecji nie mamy problemu antysemityzmu i nie chcemy tego zmieniać".

Urzekła mnie twoja historia a anegdota...normalnie mocne 10/10 ;) - Tylko co to ma do tematu, to chyba nawet ty nie wiesz
Wymyśl coś jeszcze o Kolumbijczykach,Brazylijczykach,Niemcach,Francuzac h....kogo tam jeszcze mamy? Nigeria jeszcze była.
Tak więc uracz nas historiami o pozostałych 'Polakach'

WiślakMyślenice 21.09.2011 15:32

Soulejmani Zapierdalazagazelom w Zambii wyraża chęć gry w reprzentacji Polski. To samo Japończyk Kiwajakotako.

tomo 21.09.2011 15:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1167454)
To znaczy? Można go nie lubić, ale nie odbierzesz mu tego, że zachował się porządnie i pokazał, że ma charakter. Nie sztuką oportunistycznie wybrać lepszą reprezentację jak Podolski czy Maor właśnie (choć tu to mocno dyskusyjne), ale wybrać gorszą, stracić na tym finansowo i sportowo? Trzeba mieć jaja.

I dlatego wolałbym, żeby na euro grał gorszy obecnie Smolarek niż Melikson, choćby w szczycie formy. A obecny cyrk Smudy mam w głębokim poważaniu.

I taki właśnie punkt widzenia powinien być na tym forum przeważający. Melikson z flagą żydowską kilka postów wyżej nikomu nic nie daje do myślenia kim on tak na prawdę się czuje ? zwykłe wyrachowanie z jego strony i nic więcej stąd zdecydowane NIE na jego pomysł gry w "reprezentacji" Polski. Z resztą mam ten cały cyrk głęboko w dupie i już dawno kibicuję naszym słowiańskim sąsiadom w eliminacjach, a później na Euro.

Bronex 21.09.2011 15:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 1167460)
Urzekła mnie twoja historia a anegdota...normalnie mocne 10/10 ;) - Tylko co to ma do tematu, to chyba nawet ty nie wiesz
Wymyśl coś jeszcze o Kolumbijczykach,Brazylijczykach,Niemcach,Francuzac h....kogo tam jeszcze mamy? Nigeria jeszcze była.
Tak więc uracz nas historiami o pozostałych 'Polakach'

Sorry Mosze. Widzę ,że na odcisk nadepnąłem ;-) Jak ci się nie podoba po .... czytasz. Leć dalej. Na Tobie świat się nie skończył ani nie zaczął. Ktoś inny przeczyta i coś może wyniesie jakąś wiedzę. Idź tam sobie Wyborczą poczytaj "o Polakach".

Te wypowiedzi z gazet izraelskich to powód ,żeby bić na alarm. Bo za chwilę się okaże ,że to Polacy są "narodem oprawców" jak to Prezydent Komoruski...Komorowski powiedział... a Żydów wymordowali Polacy.

wislak68 21.09.2011 15:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronex (Post 1167448)
Wyjątek potwierdzający regułę. To jeszcze dobrze ,że Włodek Smolarek go tak wychował. Inne przykłady? Ciężko.

No to drugi przykład: Matuszczyk

Ela 21.09.2011 15:38

Zaczęło się.
Co na to MSZ ?
Moim zdaniem większym skandalem jest to :

Cytat:

odparł Armand Melikson na pytanie dziennikarza portalu "ynet", czy nie przeszkadza mu gra syna w biało-czerwonych barwach, skoro dziadek jego żony zginął w Polsce w wyniku Holokaustu.
Cytat:

- Reprezentować kraj znany z antysemickiej postawy i obozów koncentracyjnych, do tego będąc spokrewnionym z ofiarami Holokaustu, to moim zdaniem błąd.
http://euro2012.onet.pl/wiadomosci/e...3,artykul.html

1q2 21.09.2011 15:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ...:::Tomo:::... (Post 1167464)
Melikson z flagą żydowską kilka postów wyżej nikomu nic nie daje do myślenia kim on tak na prawdę się czuje ?

On chyba w ogóle się nie czuje - nie zdziwił bym się gdyby ta flaga to tak dla znajomych co przyjechali
Natomiast inna sprawa jest taka że on przebije wszystkich w tym kombinowaniu.

Nie wiem czy był taki przypadek w historii futbolu żeby gość - 27 latek czyli nie żaden nastolatek - tydzień temu był na zgrupowaniu jednej kadry a po tygodniu chce jechać na druga kadrę.
Dobrze że ma tylko 2 obywatelstwa bo mogło by mu się znów odmienić i po miesiącu pojechał by na trzecią;)

Najgorsze jest to że ja nie jestem żadnym konserwatystą ale są jakieś granice - granice zwykłej przyzwoitości.

Gra w reprezentacji to powinna być kwestia honoru a wystarczyło że Platini otworzył kuleczkę z napisem - Polska i Ukraina a tu nagle tłum zlatuje się do grania.Każdy nieudacznik który w życiu by nie pomyślał o graniu dla Polski, tylko dlatego że jest za słaby by grać dla swojego kraju, nagle wstaje i mówi - ja chce, mnie weźcie.

Zgroza:> - w życiu bym nie przypuszczał by w rok ze słabej, bo słabej ale jednak reprezentacji, można zrobić taki cyrk


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:34.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl