![]() |
Cytat:
|
Cytat:
bo nie trudno zgadnąć że z grupy z Hiszpanią, Francją i dajmy na to Szwajcarią jak awansuje nie wyjdziemy ba nie zdobędziemy nawet bramki. co do otrzeźwienia... nie łudziłbym się że ktokolwiek zajmie się pracą od podstaw - juniorami, boiskami itp... będzie jak będzie |
"Polityka transferowa reprezentacji Polski". :-/ Szanowny moderator powinien zmienić nazwę tematu. Dobrych parę miesięcy temu.
|
Wyjątkowo niesmaczny dowcip - ręce opadają.
Mam nadzieję, że Maor tego jednak nie zrobi... |
....a... kiedys jak gralismy np z Anglia to czlowiek od 5 rano juz spac nie mogl z nerwow.
A teraz ? ostatni mecz "reprezentacji" ogladalem za Leo - z Portugalia. Tyle mnie interesuja te spotkania co pogoda w Mogadiszu. |
Maor ma matkę Polkę, i z tego co wiem, w porównaniu z pozostałymi farbowanymi,ma największe prawa aby grać w reprezentacji. Tamci to już w ogóle siódma woda po kisielu. Problemem pozostaje jednak kilka rzeczy,absolutnie nie do zaakceptowania. Coś co sprawia,że meczów reprezentacji nie oglądam odkąd jej trenerem jest niejaki Smuda.
- Maor grał w reprezentacjach Izraela. Nie interesuje mnie to,że w meczach towarzyskich. To są przepisy, je zawsze można zmieniać. Ale nie zmieni nikt tego,że grał dla innego kraju, śpiewał jego hymn i z nim się identyfikował. - Nie zna polskiego. Nie do pomyślenia aby reprezentował Polskę ktoś kto nie umie płynnie mówić w języku kraju, który zamierza reprezentować. Ale to jeszcze jest do strawienia. Gdyby czuł się związany z Polską, i to nie tylko on ale wszyscy farbowani, to nie grałby w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju, tylko czekał na powołanie z Polski. A oni grają w tych wszystkich U coś tam i później udają dziewice. Nie rozumiem tego. Nie rozumiem tak jak tych wszystkich tłumaczeń, że syn jest dobry, i gra w reprezentacji np. Anglii a grałby dla Polski gdyby ktoś wcześniej zadzwonił. Co to ....a. Jak już grałeś raz dla Anglii, Niemiec,Ekwadoru,Ugandy, Libii,Izraela,Syrii, Egiptu,Meksyku,Litwy,Łotwy,Rosji,Czech,Słowacji, Rumunii, Brazylii, Kongo, to nie będziesz już reprezentantem Polski. No, bo tak na logikę, z kogoś taka osoba kpiła. Albo z dotychczasowego kraju, który reprezentował albo z Polski. Tak czy siak już kogoś reprezentował więc droga do naszej reprezentacji powinna być zamknięta. Tyle ode mnie. I tak nie oglądam meczów tego tworu więc mnie pieści kto tam gra i na jakiej imprezie. |
Co najważniejsze wyraźnie powiedział, że czuje się Izraelczykiem (i przecież trudno mu się dziwic) i to właśnie dla reprezentacji tego kraju chciałby grac.
Przykro mi to powiedziec, ale gdyby Smuda go powołał to byłaby to piłkarska prostytucja porównywalna ze sprawą Ojgena... |
Spodziewałem się takiego scenariusza.
"Młody" 27-letni Melikson w sierpniu jest w wielkiej formie. Dostaje powołanie do reprezentacji, gdzie strzela w meczu towarzyskim z WKS dwie bramki. Następnie przychodzi kryzys formy i choć powołany jest na spotkania z Grecją i Chorwacją to nie dość, że w nich nie gra ani minuty to dostaje jeszcze "z łokcia" i wraca z podkulonym ogonem do Polski. Izrael traci szanse nawet na baraże, a Melikson w Polsce wraca do formy. Co wybierze? Dodatkową reklamę grając w reprezentacji Polski w spotkaniach reprezentacji i mając pewny udział w meczach ME, czy będzie liczył na jedno, a może dwa powołania do reprezentacji Izraela na spotkania el. MŚ? Odpowiedź wydaje się być prosta. |
http://euro2012.onet.pl/wiadomosci/d...8,artykul.html
Wypowiedź Managera Maora... Wszystko układa się w logiczną, choć brutalną całość... Chciałem Maora w kadrze zanim zagrał w Izraelu. Ten zapis w regulaminach powinien zostać absolutnie zmieniony. Zagranie w jakimkolwiek meczu danej reprezentacji "seniorskiej", czy jest to sparing oficjalny, czy z zespołem 5.ligi niemieckiej, powinno być całkowitym 'przypisaniem' danego piłkarza do danej reprezentacji. Tyle. |
Niestety, ale jeżeli ta informacja się potwierdzi to oznacza, że Melikson jest człowiekiem bez honoru. Można go cenić jako zawodnika, ale nie jako człowieka. Izrael stracił praktycznie szansę na awans to przypomniał sobie, że ma polski paszport i będzie w tej "reprezentacji" gwiazdą. Jedyny pozytyw tej całej chorej sytuacji to fakt, że nie będzie juz chyba biegał na fecie z wiadomą flagą. :D
|
"Czekamy" jeszcze na Dudu...tj. brazyliczyjk z Widzewa, ktorych od 2(!!) lat jest w Polsce i ktory podobno wpadl w oko selekcjonerowi. Nie zdziwie sie, jesli dogadaja sie tez z Aquafresca...a wtedy sklad na EURO2012: Szczesny - Boenisch, Arboleda, Perquis, Dudu - Matuszczyk, Polanski, Obraniak, Melikson, Blaszczykowski - Aquafresca :D. Ajj, zapomnialem gdzies wcisnac jeszcze Pekalskiego ;-), haha. Moze tez pojawi sie jakis inny obcokrajowiec lub pilkarz o polskich korzeniach? Czasu sporo ;).
|
Pysznie, tyle lat smialem sie z Francji a teraz francuzi moga sie nam prosto w twarz zasmiac.
|
Cytat:
Jeśli się to potwierdzi, to pozostanie duży niesmak. |
Cytat:
Możesz podac źródło gdzie taką informację przeczytałeś? Wogóle to całe zamieszanie z Melikson i okoliczności gry w reprezentacji ocierają się o śmieszność |
Przy całej sympatii dla Maora - "NIE" dla jego występów w Reprezentacji Polski.
|
Izraelskie media o Meliksonie i reprezentacji Polski - tytuł: "Typowe dla Polski". W Izraelu maja mniejsze problemy z ta informacja niz My
http://www.przegladsportowy.pl/Pilka...756,1,291.html |
Cytat:
Cytat:
Po kiego ch..a my się pakujemy w taką szkopkę? Nie akceptuje, ale rozumiem postawę ludzi związanych z PZPN. Oni walczą o życie i stołki. Jeżeli skompromitujemy się na Euro, to w kraju powstanie takie ciśnienie na rozpędzenie tej bandy nieudaczników, że nie zostanie tam kamień na kamieniu. Eksperci pokroju Laty, Piechniczka czy Engela będą musieli poszukać sobie uczciwej pracy. Skończą się "służbowe" wyjazdy nad egzotyczne plaże i wysokie apanaże. Nie jestem w stanie zrozumieć zwykłych kibiców, którzy bronią burdel jakim ostatnio stała się reprezentacja Polski. Naprawdę odpowiada wam oszukiwanie samych siebie i udawanie, że ta zbieranina piłkarskich odpadów ma jakikolwiek związek z naszym krajem? Wolałbym już żebyśmy przegrali wszystkie trzy mecze w grupie, ale zrobili to z honorem. Obecna kadra sukcesu nam nie zagwarantuje, ale już wstyd na cały piłkarski świat, owszem. @mitmichel Izrael już ma z nas polew. Jak inaczej odczytywać propozycje dorzucenia w pakiecie Bitona? |
Cytat:
|
Kiedy kilka miesięcy temu Maor Melikson , w jednym z wywiadów zadeklarował ,że będzie grał dla Izraela i decyzję podjął dużo wcześniej przed oficjalnym ogłoszeniem, bardzo mnie to ucieszyło. Pomyślałem, że jednak jakiś porządek w naturze został zachowany. Chłop urodził się w Izraelu, całe dotychczasowe życie tam spędził, nie ukrywajmy jego związki z Polską w praktyce i w teorii (nawet uwzględniając ten paszport i matkę ,które urodziła się w Legnicy) są mizerne. Oczywiście Maor to skromy chłopak i całkiem dobry zawodnik ale całe zamieszanie "reprezentacyjne" świadczy o nim jak najgorzej. Nie może być tak ,że jak go powołuje federacja izraelska to mówi "będę grał dla nich" ,a jak już nikt nie pisze , nie dzwoni, powołania nie ma , to wtedy Maor ze swoim menedżerem przypominają sobie o Polsce i jej reprezentacji. Z braku laku to i kit dobry - mówi stare ,ojczyste porzekadło. Przypadek Maora jest niestety jednym z wielu. Pokażcie mi choć jeden przykład piłkarza z polskimi korzeniami (rodzice ,dziadkowie, tudzież urodzony w Polsce ale zaraz wyjechał z rodzicami) ,który powiedział mam możliwość gry w reprezentacji Włoch/Szwecji/Francji/Niemiec /etc. ale wybieram Polskę bo czuję się Polakiem. Nie!!! Zawsze jest stare śpiewka. No nie chcieli mnie bom za słaby to niech już ta Polska będzie. Czy to jest polityka ,która ma cokolwiek wspólnego z budowaniem prestiżu/jakości/etosu Reprezentacji Polski? Kiedyś w reprezentacji grali najlepsi. Żeby dostać powołanie to trzeba było pokazywać klasę na boiskach ligowych. A teraz ,kto prosto kopnie piłkę to do reprezentacji. Już o takich wynalazkach jak Roger czy Manuel 'marsz, marsz Bandrowskie 'Arboleda nie wspominam. Wracając do samego Meliksona - facet jest niepoważny. Za jakiś czas pewnie mu znowu wiaterek inaczej zawieje i powie ,że jednak będzie grał dla kraju , w którym się urodził a zły menedżer go zbałamucił. Smudzie i Lacie się nie dziwię to ludzie bez honoru i ambicji. Ale ten Melikson myślałem ,że chociaż on będzie miał powyższe cechy.
PS. W reprezentacji siatkarskiej czy w piłce ręcznej żadnych farbowanych lisów nie ma i są efekty są w ostatnich latach. A w piłce nożnej ? Objazdowe nieme kino. |
Cytat:
Bronex ale za to w koszykówce trochę"farbowanych" mamy. Zresztą tam się to wszystko zaczęło. Naturalizowanie. |
Marszałek, to zamieńmy ten temat w całoroczną wersję "polityki transferowej Wisły".
Fachowcy od transfermarkt tylko czekają na sygnał. Cytat ze strony Legii, bardzo trafny: Cytat:
|
Cytat:
jednym slowem same plusy aby zagrac dla Polski, a ze sie s....i to co tam. Ani go w Polsce nikt nie zjedzie bo takich odmiencow to my juz mamy na peczki, ani honoru nie straci, a nawet jak to co z tego, byle sie kasa liczyla No i jeszcze taki plus dla Wisly, ze graloby u nas sporo Polakow :)) A tak na powaznie. Jak dostalismy to Euro to sie cieszylem jak glupi, myslalem, ze trzeba jechac na jakis meczyk bo to bedzie niesamowite przezycie od strony kibicowskiej i sportowej. Minelo kilka lat i mozna powiedziec, ze doping na reprze nie istnieje (chociaz mysle, ze na Euro Janusze dadza z siebie wiecej niz w Gdansku czy na Legii ostatnio), tak samo od strony sportowej to juz po prostu nie jest reprezentacja Polski. kazdy kolejny zawodni nie Polak to cios w serce, to osmieszanie nas prawdziwych Polakow. A pamietam, ze Smuda mowil, ze zadnych wynalazkow powolywac nie bedzie. Szkoda, ze tak ten swiat sie popsul, moze to poczatek Apokalipsy ... |
Cytat:
Jasne, teraz można pisać, że i tak by w seniorach Holandii nie zagrał, ale wtedy nikt tego nie wiedział. Fakt powołań do U świadczy, że coś w nim widziano, bo w Holandii nie są one raczej wypadkową sympatii i ignorancji trenera. Mają system szkoleniowy, wiedzą kto, gdzie i kiedy dobrze się zapowiada. |
Rzeczniczka Kadry zabrała głos. Maor moze dostac powołanie na pazdziernikowe mecze towarzyskie. Tak jak mowilem szybciej dostanie powołanie do Kadry Izreaela na mecz z Maltą i ciekawe co zrobi w takim wypadku.
http://www.eurosport.pl/pilka-nozna/...51/story.shtml |
Nie wiem po co się plujecie... Maor ma Polski paszport i to jego decyzja gdzie chce grać - ma do tego 100% prawo.
A Wisła zyska to ze będzie miała więcej polaków w składzie tak jak niektórzy chcieli. |
Wolfy,miażdżący przykład podałeś.
Co do PZPN-U. Powinni swój nowy transfer jakoś uświetnić, np. meczem z Izraelem. Byłby to taki pożegnalno - powitalny występ dla Maora. Oni by się cieszyli,ze grają jakby nie było z finalistą ME:)Smuda może jeszcze by kogoś wypatrzył,bo w Izraelu co drugi to z polskim obywatelstwem,tak więc formalności w zasadzie minimum. A wiadomo do Euro czasu coraz mniej a administracja u nas tak nie za bardzo działa. Ponadto byłyby ordery,szampany, wóda, piwo. Hostessy. |
Nasz nowy reprezentant jeszcze przed transferem:>
http://galeria.wislakrakow.com/20110...l/DSC_1277.jpg |
Cytat:
|
Cytat:
Patrzcie!!! W postach powyżej jest cytat Elego Cohena -" polskie obozy koncentracyjne" to jest mega kur/estwo i brak wiedzy. Żydzi są od małego tak chowani. Później przed odbyciem obowiązkowej służby wojskowej ,po ukończeniu szkoły średniej przywożą ich ci z Mossadu na takie wycieczki po Oświęcimiu-Brzezince , Treblince-Majdanku i cisną tym młodym ludziom ,że to Polacy zrobili. To jest dopiero indoktrynacja po ch/uju. Antysemityzm???? A co z antypolonizmem. Żyd jak nie ma wokół niego problemu antysemityzmu to sobie go sam stworzy bo bez poczucia zagrożenia on jest chory. Znam paru Zydów i wiem jaka jest ich mentalność. Mili ludzie ale swoje filmy mają. O dziwo bardziej są cięci na Polaków niż na Niemców. Biton do Polski nie chciał przyjść grać. Pewnie się bał ,że go zaraz w stodole ktoś spali. Niestety stereotypy żyją swoim życiem. Szlag mnie trafia jak czytam wypowiedź żydowskiego ignoranta ,który śmie twierdzić ,że obozy koncentracyjne to sprawa w której maczali palce Polacy. Kiedyś była taka fajna anegdota. Jak Żydzi sp/ierdalali z Rzeszy do USA przed wojną. Jeden transport płynął na statku Saint Louis i gdzieś ich nie chcieli przyjąć w Stanach wrócił do Europy. I był problem kto ich przygarnie. Była propozycja ,ze do neutralnej Szwecji. W Szwecji przed wojną nie było diaspory żydowskiej. Szwecja ich ostatecznie nie przyjęła. I premier Szwecji fajnie ową odmowę skomentował. "W Szwecji nie mamy problemu antysemityzmu i nie chcemy tego zmieniać". |
nie odpisujcie hanysowi bo to troll
|
Cytat:
PS. Co do wyboru reprezentacji . Dla mnie gadanina pt. "Reprezentacja X lepsza , Y gorsza" to pier/dolenie w bambus i hipokryzja a la Podolski. Co to ma za znaczenie? Pytanie jest inne? Kim jestem? Polakiem to gram dla Polski niezależnie czy gramy jak okręgówka czy jak Barcelona. Jeżeli ktoś jest świadom swojej tożsamości to pytanie o poziom sportowy jest już wtórne. Owszem są przypadki ,że ktoś obcokrajowcem a zostaje Polakiem z zamiłowania przed wojną było sporo takich przykładów Węgrów , Gruzinów, Francuzów , którzy przyjeżdżali do Polski i czuli się Polakami mimo ,że się tutaj nie urodzili. |
Cytat:
I dlatego wolałbym, żeby na euro grał gorszy obecnie Smolarek niż Melikson, choćby w szczycie formy. A obecny cyrk Smudy mam w głębokim poważaniu. |
Cytat:
Reprezentacja jest narodową drużyną, która ma pokazać co sobą dana nacja prezentuje w tym przypadku w kwestii piłki nożnej. Teraz to jest po prostu zakłamywanie rzeczywistości. Prawda wygląda tak, że jesteśmy poniżej kilku metrów mułu na dnie. Melikson, Boenisch, Polanski, Obraniak itp. czy którykolwiek z nich kształtował się jako piłkarz w Polsce?? Czy którykolwiek z nich potrafi się porozumiewać po polsku?? Po jakiemu będą się porozumiewać w szatni czy na boisku?? po hebrajsku, niemiecku czy językiem francuskim?? Po ch.. kibicować takiej "reprezentacji", jak połowa składu nie wie co Kibice śpiewają:-/ |
Cytat:
Wymyśl coś jeszcze o Kolumbijczykach,Brazylijczykach,Niemcach,Francuzac h....kogo tam jeszcze mamy? Nigeria jeszcze była. Tak więc uracz nas historiami o pozostałych 'Polakach' |
Soulejmani Zapierdalazagazelom w Zambii wyraża chęć gry w reprzentacji Polski. To samo Japończyk Kiwajakotako.
|
Cytat:
|
Cytat:
Te wypowiedzi z gazet izraelskich to powód ,żeby bić na alarm. Bo za chwilę się okaże ,że to Polacy są "narodem oprawców" jak to Prezydent Komoruski...Komorowski powiedział... a Żydów wymordowali Polacy. |
Cytat:
|
Zaczęło się.
Co na to MSZ ? Moim zdaniem większym skandalem jest to : Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Natomiast inna sprawa jest taka że on przebije wszystkich w tym kombinowaniu. Nie wiem czy był taki przypadek w historii futbolu żeby gość - 27 latek czyli nie żaden nastolatek - tydzień temu był na zgrupowaniu jednej kadry a po tygodniu chce jechać na druga kadrę. Dobrze że ma tylko 2 obywatelstwa bo mogło by mu się znów odmienić i po miesiącu pojechał by na trzecią;) Najgorsze jest to że ja nie jestem żadnym konserwatystą ale są jakieś granice - granice zwykłej przyzwoitości. Gra w reprezentacji to powinna być kwestia honoru a wystarczyło że Platini otworzył kuleczkę z napisem - Polska i Ukraina a tu nagle tłum zlatuje się do grania.Każdy nieudacznik który w życiu by nie pomyślał o graniu dla Polski, tylko dlatego że jest za słaby by grać dla swojego kraju, nagle wstaje i mówi - ja chce, mnie weźcie. Zgroza:> - w życiu bym nie przypuszczał by w rok ze słabej, bo słabej ale jednak reprezentacji, można zrobić taki cyrk |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:34. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl