![]() |
Aktualizacja po 11 kolejce i meczu z Polonia Bytom: gol Igbekeme, Asysta: Leliveld, kluczowe zagranie Duda
1.. Rodado (14) 11g + 0a +3aa 2. Duarte (10) 4g + 4a +2aa 3. Erlthaler (11) 3g +3a +5aa 4. Biedrzycki (4)3g + 1aa Krzyżanowski (7) 1g + 4a +2aa Kuziemka (12) 2g +5a +5aa Leliveld (8) 1g + 5a +2aa Igbekeme (3) 2g + 1aa Kutwa (4) 1g + 1a + 2aa Nikaj (1) 1g Kawała (1) 1g Jaroch (2) 1g + 1a Zwoliński (1) 1g Duda (4) 0g + 3a+ 1aa Carbo (3) 0g + 1a + 2aa Staszak (1) 1aa Grujcic (2) 1g+1aa Omic (1) 1a Giger (1) 1aa Aktualny bilans 8-1-1 jest przepiękny |
Trwaj chwilo boś piękna
3 z 9 punktów na ten tydzień zrobione ... :) Kod:
razem dom wyjazd |
Pytanie teraz czy mecz z Wieczysta doliczac do domowych czy wyjazdowych :>
|
Formalnie jest to wyjazd.
Podobnie było jak Sandecja grała na Termalice. Nawet nazywali to "derby gminy Żabno" w TV :> |
Najlepsze bilanse po 10 kolejkach z ostatnich lat:
25/26 Wisła (25 pkt) 8-1-1 24/25 Termalika (26 pkt) 8-2-0 23/24 Odra Opole (23 pkt) 7-2-1 22/23 Ruch (21 pkt) 6-3-1 21/22 Widzew/Korona (23 pkt) 7-2-1 20/21 ŁKS/Termalika(25 pkt) 8-1-1 19/20 Warta/Radomniak (20 pkt) 6-2-2 18/19 Rakow (21 pkt) 6-3-1 17/18 Odra Opole (20 pkt) 6-2-2 Tylko Odra Opole z tego grona zawalała awans do ekstraklasy |
Aktualizacja po meczu z Wieczysta: gol Biedrzycki, Asysta: Duda, kluczowe zagranie Baniowski
1.. Rodado (14) 11g + 0a +3aa 2. Duarte (10) 4g + 4a +2aa 3. Erlthaler (11) 3g +3a +5aa 4. Biedrzycki (5)4g + 1aa Krzyżanowski (7) 1g + 4a +2aa Kuziemka (12) 2g +5a +5aa Leliveld (8) 1g + 5a +2aa Igbekeme (3) 2g + 1aa Kutwa (4) 1g + 1a + 2aa Nikaj (1) 1g Kawała (1) 1g Jaroch (2) 1g + 1a Zwoliński (1) 1g Duda (5) 0g + 4a+ 1aa Carbo (3) 0g + 1a + 2aa Staszak (1) 1aa Grujcic (2) 1g+1aa Omic (1) 1a Giger (1) 1aa Baniowski (1) - 1aa Aktualny bilans 8-2-1, 2.36 pkt/mecz |
Możliwe że się zmieniły symulowane progi po meczu na szczycie, ale póki co zostawiam te od Zagrosika sprzed paru dni:
50% szans na awans - 57 punktów, brakuje 32 punktów, średnia 1,39 90% szans na awans - 62 punkty, brakuje 36 punktów, średnia 1,56 99% szans na awans - 65 punktów, brakuje 40 punkty, średnia 1,74 100% szans na awans - 68 punktów, brakuje 43 punktów, średnia 1,87 Ostatnie 5 meczów (od meczu z Legnicą, czyli nasz umowny kryzys po świetnym początku) to średnia 1.6 punkta na mecz |
To akurat jakiś tam wycinek rzeczywistości. Mysle że dość miarodajne sa czasookresy od przerwy na kadrę do przerwy na kadrę.
Pierwszy (7 spotkan) punktowalismy 2.57 pkt/mecz Drugi (5 spotkań) punktujemy po 4 meczach 2 pkt/mecz i albo skoczymy na 2.2 albo zlecimy na 1.8 lub 1.6. 3 przerwa to będzie Puszcza (w), Stal Rzeszow (d), Chrobry (w), Polonia W (d) 4 przerwa: Pogon Siedlce (w), Stal Mielec (d), ŁKS (w) Wiosna to melodia przyszłości Liczenie że punktowanie ponizej 2 pkt/mecz cos nam da to liczenie na farta. Tu trzeba wyrywać punkty gdzie się da. |
Cytat:
25% szans na awans bezpośredni - 62 punkty 50% szans na awans bezpośredni - 63 punkty 75% szans na awans bezpośredni - 65 punktów ale cieszy, że szanse liczone na bieżąco wzrastają. Na tę chwilę jesteśmy +5 punktów ponad "ścieżką awansu" wg progu 65. P.S. Mamy 26 punktów, nie 25, więc do 65 punktów brakuje nam 39 punktów (nie 40), czyli średnia 1,7 wystarczy. Cytat:
|
@MaLk hipotetycznie
Punktujemy 1.87 do konca sezonu Wieczysta punktuje 2.08, Slask wroclaw 2.13 pkt/mecz Czy to wyglada na scenariusz s-f? No nie. Obie wowczas sa przed nami. Niestety wciaz scenariusz ze 3 drużyny beda dobrze punktować jest zagrozeniem Wieksza wartość ma dla mnie patrzenie na przewage nad rywalami i ew dystans spotkań. Średnia ponizej 2 pkt oznacza że częściej niz w co 2 meczu nie będziemy wygrywać. Zarówno od Slaska jak i Wieczysta dziela nas 2 spotkania, co z jednej strony jest dobra informacja, ale z drugiej strony pokazuje jak szybko moze sie w 2-3 kolejki zmienić optyka. Co sie tyczy najblizszego okresu (do zimy i zmian kadrowych) to Wieczysta ze Śląskiem maja mecz bezpośredni, więc na dystansie 8 spotkań nie zawalimy wiecej niż 3 spotkania niz rywale. Tak jak pisałem niedawno, wariantem idealnym byloby utrzymanie rywala z 3 miejsca na przerwę zimowa na 10 pkt (4 spotkania). Pomarzyć dobra rzecz ;) |
Po prostu awansują drużyny, które zalicza jak najmniej/wcale głupich serii starty pkt.
Remisy i porażki będą wpadać każdemu ale może się okazać, że jak ktoś złapie zadyszkę na dłużej to już nie dogoni rywali. My z taką para ruszyliśmy, że nawet obecny słabszy okres nie robi nam szkody ale ta jedna porażka i dwa remisy w niedługim czasie już powoli nas zaczynają stawiać pod ścianą więc trzeba zacząć punktować lepiej. Tak jest zawsze, bijesz się o top dwa to musisz grać jak drużyna mistrzowska i tyle. Żadnej filozofii tu nie ma. |
Cytat:
To pierwsze byłoby po prostu wyjątkowym niefartem, gdzie raz na pier*yliard kombinacji trafiła się akurat taka, która nas eliminuje. Liczenie na farta jest odwrotnością takiej sytuacji, tzn. zakładaniem, że spośród wielu eliminujących nas kombinacji będziemy mieli to szczęście, że akurat się wylosuje awans. |
Cytat:
@MaLk akurat na nas tyle razy spadaja najgorsze nieszczęścia że po prostu nie wierzę że takie punktowanie w kratkę zapewni nam lekki i spokojny awans. Nie przechodzi mi to przez myśl, poki nie zobaczę bezpiecznej przewagi w tabeli. |
Poprzednie sezony nie raz pokazywały czym się kończy zniżka formy. Często bywało przecież tak, że zespół z top 6 czy nawet niżej łapał formę i serie samych zwycięstw i albo wskakiwał do top 2 albo był bardzo blisko i do końca sezonu straszył drużyny z top 2. Zrobiła to Wisła za Sobola, Katowice i chyba Tychy też jak złapały serie to dużo namieszały
Także tu wielkiego marginesu błędu nie może być bo tak jak my w 6 meczów zrobiliśmy 18 pkt a teraz w 5 meczow 8 pkt to pokazuje że przy minimalnie słabszym punktowaniu bo przecież 8 pkt na 5 meczów to nie jest tragedia, jak jakiś zespół zacznie mieć same wygrane pod rząd to na finiszu sezonu może kilkanascie pkt odrobić. Czym innym jest walka o top 6 gdzie 4 zespołu nie złapią nagle serii życia i żeby tam być to wystarczy grać średnio albo słabo i na jakimś etapie nadrobić, a czym innym walka o top 2 gdzie tutaj właściwie cały sezon musi być równy i do końca trzeba formę utrzymać bo jak znowu ktoś zrobi serie 10 wygranych pod rząd to nawet grając nieźle, można się rozczarować. |
Cytat:
Ale ten wątek jest jednak o czymś innym. A pamiętajmy o tym, że rozmawiamy tutaj o statystycznie oczekiwanym progu awansu bezpośredniego, a do tegoż wystarczy zająć miejsce drugie i tak też wszyscy tutaj liczymy progi. Możemy dać się wyprzedzić jednej drużynie. Co do tego, czy przewaga jest (na tę chwilę) bezpieczna i czy ustalone progi się sprawdzają, wystarczy spojrzeć w tabelę (na tę chwilę). Aktualna tabela pokazuje, że awans bezpośredni zapewnia średnia 1,91+ (ciut ponad Śląsk), do której w wymiarze całorocznym potrzebujemy zagrać resztę sezonu ze średnią 1,7. Czyli na tę chwilę predykcje sprawdzają się praktycznie idealnie. |
Stan na dziś (noc z soboty na niedzielę) jest taki, że:
Wisła - średnia 2,36 Wieczysta - 2,00 Pogoń GM - 1,75 Śląsk - 1,75 Stal Rz. - 1,67 Reszta ma więcej niż 6 punktów straty do nas więc chwilowo ignoruję. Średnia 2,0 daje 68 punktów na koniec. Jop na razie wykręca więcej niż 2,0. |
Ktoś jeszcze się obawia średniej Śląska i Wieczystej powyżej 2.00? :D
Przy takiej konkurencji mam coraz większe przekonanie, że 65 spokojnie wystarczy na top 2. Oczywiście i my możemy przewalić dzisiaj wieczorem z Ruchem, ale to już osobna kwestia |
Biorąc to pod uwagę to nawet remis z Ruchem nie byłby tragicznym wynikiem.
Na pewno oczekiwaną średnia punktów na top2 po tej kolejce spadnie, bez względu na nasz wynik. |
No to aktualizacja po zakończonej 12. kolejce. Sporo pozytywnych wiadomości, progi na awans też w dół.
50% szans na awans - 56 punktów, brakuje 27 punktów, średnia 1,23 90% szans na awans - 60 punkty, brakuje 31 punktów, średnia 1,41 99% szans na awans - 64 punktów, brakuje 35 punktów, średnia 1,60 100% szans na awans - 67 punktów, brakuje 38 punktów, średnia 1,73 Progi stąd: https://x.com/zagrosik/status/1974939565061529943 |
7 punktów to dość udany tydzień. A humor poprawiają prezenty od konkurencji :)
Kod:
razem dom wyjazd |
Aktualizacja po meczu z Ruchem, gol Rodado, Kuziemka oraz samoboj Asysta: Duda, Kuziemka, Ertlthaler, kluczowe zagranie Igbekeme, Krzyżanowski
1.. Rodado (15) 12g + 0a +3aa 2. Duarte (10) 4g + 4a +2aa 3. Erlthaler (12) 3g +4a +5aa 4. Biedrzycki (5)4g + 1aa Krzyżanowski (8) 1g + 4a +3aa Kuziemka (14) 3g +6a +5aa Leliveld (8) 1g + 5a +2aa Igbekeme (4) 2g + 2aa Kutwa (4) 1g + 1a + 2aa Nikaj (1) 1g Kawała (1) 1g Jaroch (2) 1g + 1a Zwoliński (1) 1g Duda (5) 0g + 4a+ 1aa Carbo (3) 0g + 1a + 2aa Staszak (1) 1aa Grujcic (2) 1g+1aa Omic (1) 1a Giger (1) 1aa Baniowski (1) - 1aa Samoboj - 1 2.42 pkt/mecz. Komos! Mamy taki sam bilans punktowy jak Bruk Bet w analogicznym momencie poprzedniego sezonu (12 kolejka) - notabene wtedy była pamiętna porażka z nami. Jesien zakonczyli z bilansem 14-3-2 i 45 punktach |
Patrząc na naszą aktualną formę, brak zagrożeń kartkowych i zestawienie przeciwników mamy szansę powtórzyć wynik Słoni. Poza tym zazwyczaj rundę wiosenną mieliśmy lepszą od jesiennej.
Tak czy inaczej brakuje jeszcze 38-41 pkt żebyśmy mogli się klepać po plecach |
Cytat:
Chłopak przed sezonem miał rozegrane niecałe 90 minut na seniorskim szczeblu centralnym Udział przy bramce srednio w każdym meczu po 12 kolejkach |
Jop po raz kolejny zamyka mordę hejterom. Co prawda gramy tylko w I lidze ale gościu robi wyniki jak klasowy trener i z nim wydaje się, że awans bezpośredni nie jest zagrożony w ogóle. O ile pojedyncze mecze czasami wychodzą mu tragicznie, co zawsze jest minusem podczas barażów to w całym sezonie za jego czasów Wisła prezentuje się znakomicie.
Do tego Polacy młodzi, na czele z Kuziemką, który właściwie w 12 meczach już przebił/wyrównał lub prawie przebił osiągnięcia w klasyfikacji kanadyjskiej swoich hiszpańskich kolegów typu Baena, Villar, Alfaro z ich najlepszych sezonów w Wiśle, na przestrzeni 30-34 meczów. Chłopak rozwalił system i dał przytyczka w nos zjebom, którzy uparcie wolą kłamać, że w polskiej lidze najlepiej zawsze wziąć gracza z zachodu. Ale tu cudów doszukuję się w Jopie bo to on wszystko poukładał i tknął w ten kub i tych chłopaków normalność. Jak tak dalej pojdzie jesienią to się okaże, ze wiosnę możemy co do sredniej pkt spartolić a i tak będzie awans z top 2. Mając nawet 42 pkt na 19 meczów czyli teraz w 7 meczach trzeba by zrobić bilans 4-1-2 - co jest dość prawdopodobne - to później na wiosnę zdobywając 25 pkt w 15 meczach, czyli np bilans 8-1-6, średnia 1,66 pkt to byłbym zszokowany gdyby Jop tego nie osiągnął. Podsumowując, po 12 meczach dzięki Jopowi jesteśmy tak blisko ekstraklasy jak jeszcze nie byliśmy przez 4 lata. Wystarczy na wysokim poziomie dograć tę rundę, i jeszcze nadal możemy walczyć w PP. Na wiosnę w cudzysłowie można powiedzieć, że awans do ekstraklasy byłby już tylko formalnością i większe siły można by rzucić na puchar. Chociaż oczywiście nie ma co być zbyt pysznym bo nic samo nie przyjdzie. |
80 punktów, 90 goli strzelonych i wchodzimy do Ekstraklasy z framugą.
|
Cytat:
|
Wystarczy brawoszefie że Jop przegra 3,4 mecze pod rząd (ale tego mu nie życzę) to ci się "morda"też zamknie!!!
|
Cytat:
Z resztą nie po to przedłużają mu kontrakt (automat już się wydłużył) by odchodził "za frytki". |
Cytat:
Hejterku otrząśnij się bo widzę, że nowy przekaz dnia dostałeś :rotfl: Wszystko dzięki Jopowi. Puknij się w główkę. Może przypomnisz jak wierzyłeś w Jopa przed sezonem :). |
Prawda, nie wierzyłem, że Jop tak perfekcyjnie ogarnie cyrk Zaskrońca.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:22. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl