![]() |
Cytat:
|
Odpisali mi:
Darek Olszówka Stanisław Rachwał Bogusław Kośmider Piotr Franaszek Olszówka oczywiście za ten drugi też Kośmider pisze że był za budową jednego stadionu... Ostatni... a to chyba wiecie bo widzę że wysyłał 13 osobom maila... |
Wklej tego ostatniego.
|
http://mail.google.com/mail/images/cleardot.gifod http://mail.google.com/mail/images/cleardot.gif"Piotr Stanisław Franaszek" <[email protected]>
Cytat:
|
Kto jest "za" to dopiero widać przy okazji głosowań. A tak to jest spektakl "dla każdego coś miłego". Każdemu, wszystko co chce usłyszeć. Ogólnie większosć będzie za, ale...... I właśnie o to "ale" chodzi. Nie dajmy się zwodzić. Trwa już walka o prezydenturę. Dla chcących dorwac się do stołka prezydenta Krakowa jakakolwiek sprawa do której można znaleźć punkt zaczepienia by ładować w Majchra jest dobra. Skończył się temat z Rondem Obrońców Katynia, pokazał się temat naszego stadionu. I tu niestety zgraja jak widać zamierza żerować na nim.
|
Obawiam się że ta Jantos to jest raczej niereformowalna. Jak wysyłacie maile to wklejcie im może linka z kamerką z budowy bo odnoszę wrażenie że niektórzy z nich nie wiedza w ogóle na jakim etapie jest budowa. Wg Pani Jantos jest to nawet remont :D
Też postaram się wkrótce napisać coś na odpowiednim poziomie. Przede wszystkim trzeba podkreślić, że wiemy iż w całej sprawie głownie zawinił Majchrowsk,i ale za każde opóźnienie które wyniknie teraz rozliczymy wyłącznie radnych |
Pero napisał:
Cytat:
Deklaracje są fajne tylko jak dochodzi co do czego to wtedy ...jak zwykle to samo i potem biadolenie. Jestem zdania, że dopóki nie zarejestrujemy swojego ugrupowania i nie zaczniemy głosować na swoich ludzi np. z nadania SKWK to nic się nie zmieni. Nieliczni sympatyzujący Wiśle w różnych partiach moga dostać poparcie, ale to za mało. |
Nie wiem, czy Pani radna Jantos niereformowalna. Może nie zna się na piłce, ale moim zdaniem to uczciwa osoba, która troszczy się o finanse miasta. Na pewno nie pomogą natomiast chamskie maile, które do niej piszą niektórzy kibice.
Jak nie umiecie sensownie pisać, to lepiej tego nie robić! Obrażając radnych tylko szkodzicie interesom Wisły. |
Cytat:
Bo on proponuje cytuję: "audyt, potem 30 mln zł , potem zmiany projektu , potem inwestycja ". Czyli de facto wstrzymanie prac, bo brakujące pieniądze da dopiero wtedy, gdy będą wyniki audytu (co potrwa tygodnie, jak nie miesiące). A jeśli te wskażą na nieprawidłowości, to pewnie w ogóle. Jeśli to pójdzie w tą stronę, możemy się pożegnać z meczami na Reymonta przynajmniej do wyborów, czyli jeszcze dodatkowo przez sezon. Brakujące pieniądze muszą być zabezpieczone jak najszybciej, inaczej wcześniej czy później budowa na długo stanie. Cytat:
Rozmawiając z radną Jantos sam już nie wiem, co mnie bardziej przeraża: jej kompletna ignorancja typu "Barcelona ma jeden stadion" (czegoś równie "błyskotliwego" nie wymyśliłaby pewnie nawet najgłupszy poseł Samoobrony), argumentacja z księżyca, czy też fakt, że ktoś ją jednak do tej rady wybrał. Nie wiem, jak można było głosować na takie partie i ludzi. Po prostu nie mieści mi się to w głowie. Aha, mam nadzieję, że SKWK planuje zorganizowanie jakiejś demonstracji z udziałem osób publicznych (Daniec, Sikorowski itd.) jeszcze przed następnym posiedzeniem rady lub w jego trakcie? |
Cytat:
W nawiazaniu do tego co napisales to co tu do rzeczy ma to czy ona na pilce sie zna czy nie?? Chyba zartujesz a ja nie wylapalem Twojej ironii. Przeczytaj jeszcze raz tego maila od niej i napisz mi czy jest tam chociaz jedna rzecz napisana na temat i nie naciagana.... |
Cytat:
Aha, decyzja o audycie nie ma oznaczać, "czy przyznać te pieniądze" tylko "przyznać, ale niech audyt powie ile". |
Właśnie otrzymałem ciekawego maila od pana Darka O.
Pozwolę sobie przytoczyć kilka cytatów: Cytat:
admin do roboty :P Cytat:
Cytat:
Cytat:
+ dużo osobistych opinii nt. polityczne i inne Takie pytanko... gdzie Fedorowicz? |
Co do Stawowego i konfliktów personalnych/innych to rozliczac będziemy tych, którzy oficjalnie będą przeciwko nam.
Kuluarowe rozmowy i działania nie powinny nas interesować.(oficjalnie). Nawet jesli Stawowy jest zydem to nie interesuje nas to dopoki nie zacznie działać przeciwko nam tj przeciwko sprawie stadionu. |
Cytat:
Konto aktywowałem ręcznie. Cytat:
|
Gooro, żadna ironia. Po prostu radny miejski nie ma obowiązku znać się na piłce nożnej. Podobnie, jak poseł nie ma za zadanie znać reguł gry w brydża, ani nie musi znać na pamięć składu Realu Madryt.
Radna Jantos reprezentuje tą część społeczeństwa, która piłki nożnej nie zna a nawet nie lubi. Są takie osoby i jest ich całkiem sporo. I też mają prawo do swojej reprezentacji w radzie miasta. Dlatego w rozmowie z Panią Jantos nie należy używać argumentów stricte kibicowskich, bo one do niej zwyczajnie nie trafiają. Dla mnie podstawowym argumentem jest to, że wydano już 370 mln złotych pieniędzy z kasy miasta i obiekt nadal nie jest gotowy do użytku. A więc z punktu widzenia podatnika są to na razie pieniądze całkowicie wyrzucone w błoto. Dopiero gdy obiekt będzie funkcjonował, zacznie się powoli spłacać. I dlatego czy tego osoby nielubiące piłki i Wisły chcą czy też nie nie ma wyjścia - budowa musi zostać dokończona, bo wydano na nią zbyt dużo pieniędzy. To jest koronny argument. |
Cytat:
|
Cytat:
A jak audyt wykaże jakieś nieprawidłowości, dopiero wtedy zacznie się "jazda" Pani Jantos i innych przeciwników "dokładania pieniędzy" - dostaną tylko kolejny argument do wstrzymania prac, nakazania zmiany planów, cięcia kosztów i tysiąca innych pomysłów odsuwających w przyszłość oddanie stadionu. Poza tym, chyba nie wierzysz, że audyt, jak cokolwiek w Polsce, uda się przeprowadzić szybko, planowo i składnie? I że posłuży czemuś więcej poza walką polityczną? To tylko wybieg. |
Cytat:
|
Cytat:
Ale tu nawet nie chodzi, że Jantos wypowiada się o sprawach, w których jest całkowitą ignorantką. Tu chodzi o sposób myślenia, który zaprezentowała, podejścia do sprawy, rozumienia potrzeb miasta, Przecież widzisz jakich argumentów używa. Wszystko jest dla niej ważniejsze od stadionu. Nie da zgody na wydanie pieniędzy, bo grozi to prokuraturą, choć żadne śledztwo się nie toczy i nie ma paragrafu, który dziś za to wtrąciłby ja do pudła itd, itp. |
Cytat:
W zawiązku z obecną sytuacją chciałbym zapytać, jaki ma Pan plan doprowadzenia do korzystnych dla nas wszystkich rozstrzygnięć na najbliższym posiedzeniu rady miasta? Jakie rozwiązania wyjścia z kryzysu Pan widzi i zamierza przedstawić? |
Cytat:
Ale że się uaktywni to pewne. Cytat:
Niezależnie od tego trzeba przeprowadzić wyliczenie i wycenę pozostałych prac, no i przekonać radnych do przekazania na nie pieniędzy... A dodatkowo, również niezależnie, konieczne jest stwierdzenie kto jest odpowiedzialny za ten cały bałagan. Cytat:
|
Abstrahując od klubu, nie przyznanie pieniędzy na stadion to działanie na szkodę miastu. Strzał w stopę. Pewni panowie chyba nie rozumieją, że im dłużej ten stadion się będzie budował tym dłużej miasto nie zobaczy złotówki z wynajmu, im dłużej się będzie budował tym więcej będzie pojawiało się negatywnych opinii na temat miasta.
Pani Małgorzata Jantos pokazała treścią swojego maiala, że nie nadaje się na stanowisko jakie piastuje, i jedyne finanse jakimi może zarządzać to budżet kiosku ruchu. Ta pani jest radną a nawet nie wie co się w tym mieście dzieje. Przykre, że tacy ludzie rządzą tym miastem. Zgadzam się że błędy zostały popełnione i że należy znaleźć i ukarać winnych, ale nie kosztem stadionu! W tym momencie stadion jest priorytetową inwestycją. Przez lata sport w Krakowie traktowany był po macoszemu i trzeba to nadrobić. Wstyd, że przez tyle lat miasto tej rangi nie doczekało się stadionu (i hali) z prawdziwego zdarzenia. Teraz gdy taki stadion się buduję, płytkie myślenie ludzi pokroju pani Jantos robią wszystko, że opóźnić tą inwestycję. |
Witam. Wiem że może teraz macie ważniejsze sprawy na głowie, tj. sprawy związane z finansowaniem stadionu, ale mimo to decyduję się napisać tutaj wiadomość z prośbą/propozycją. Od pewnego czasu tworzę artykuł o stadionie na wikipedii. Znajduje się w nim sekcja o kibicach -> http://pl.wikipedia.org/wiki/Stadion...ice_Wis.C5.82y W związku z tym mam prośbę do was, jeśli by się komuś chciało, to mógłby rozwinąć tą sekcję i dodać przypisy do informacji dodanych przez siebie (podać źródło informacji). Z góry dziękuję. :-)
|
Cytat:
Wykonawcę, Majchrowskiego, Obtułowicza itd, trzeba kontrolować i rozliczać, ale z głową. Nie wiem, czy ze względów proceduralnych byłoby możliwe przeprowadzenie audytu później, po oddaniu stadionu, w formie rozliczenia inwestycji? Wtedy na jego podstawie w razie czego miasto mogłoby ubiegać się o zwrot zakwestionowanych kosztów, odszkodowania itd. Najważniejszy jest stadion. Gdy już będzie gotowy, oddany, przekazany Wiśle, niech się oni wszyscy z Obtułowiczem, Jantos i Majchrowskim na czele nawet pozabijają przed wyborami :) |
Kiedyś pisałem, ze wierzyć w słowach różnych Stawowych, Rachwałów, Rasiów, że niby są za budową stadionu Wisły to czysta głupota. Teraz kiedy parchy pewne są swojego budowanego, czepiły się tematu stadionu Wisły i niech nikt nie ma wątpliwości, że zrobią wszystko, zeby to utrącić.
Naiwna wiara w radnego parcha jest śmieszna. Taki Stawowy za te teksty o budzie to powinien dostawać klapsy od każdego wiślaka jakiego spotka na ulicy. |
tak wogole Darku napisz na jakiej podstawie możemy twierdzić, że Jantos sympatyzuje z Cracovią?
Oczywiście będe się cieszył jeśli okaże się to prawdą, bo zdyskredytuje to jej ew wypowiedzi w znacznym stopniu, ale nie można rzucac pewnych oskarzen na wiatr. |
Cytat:
Nie można walczyć w ten sposób o dobro Wisły, nawet jeśli Stawowy to rasowy "Pasiak". |
Szanowny Panie Darku,
O Pana wiślackości wielu wiedziało wcześniej, wielu właśnie się dowiedziało, chyba nikt nie będzie miał potrzebę to kwestionować. Problem w tym, że sam Pan nic nie zrobi. Nie ma co teraz wypominać Stawowemu "koszerne" pochodzenie, nie czas teraz pisać, że Pan był pierwszy, a reszta się podpina. A niech się podpinają, byle podejmowali decyzje korzystne dla Wisły! Trzeba zrobić wszystko, by w interesie wszystkich radnych było przegłosowanie pieniędzy dla stadionu Wisły. A nie będzie to łatwe, bo nachodzą na to wszystko interesy zarówno polityczne jak i klubowe. Nie jest tajemnicą, że pasiaści radni o bardziej ortodoksyjnych poglądach "robią pod siebie" z obawy, że zapisanie pieniędzy na stadion Wisły może spowodować odebranie pieniędzy dla Cracovii (nie mówiąc już o tych radnych, którzy zrobią wszystko, żeby uwalić jakąkolwiek sprawę związaną z Wisłą). Markus, szczerze mówiąc nie wierzę, że jakiekolwiek karne bądź finansowe konsekwencje spotkają Majchrowskiego czy Obtułowicza za spieprzenie tej inwestycji, czy audyt zostanie wykonany teraz, za 3 m-ce czy za rok. Majchrowskiego mogą spotkać tylko konsekwencje polityczne o ile w umiejętny sposób zostanie zaprezentowana jego niekompetencja przy okazji kampanii wyborczej. A i w to wątpię, dopóki nie będzie miał silnego kontrkandydata. Jego poprzedni oponenci to był jakiś żart... Rozwiązanie, które podałem, nie powinno opóźnić inwestycji, o ile jest zgodne z procedurami (tu pan Darek Olszówka może podpowie...). Natomiast nie wierzę, że znajdzie się w RM większość, która poprze zapisanie 30 mln zł na inwestycje w stadion Wisły bez sprawdzenia czy aby na pewno to powinno być 30 mln zł... |
Cytat:
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:32. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl