Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

matti123 17.02.2012 00:17

To Piotrek Brożek nie poszedł na wypożyczenie do innej Tureckiej drużyny? Słyszałem taką informację a dziś widzę go w spisie rezerwy meczu Trabzonu.

arrosmay 17.02.2012 00:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez matti123 (Post 1218695)
To Piotrek Brożek nie poszedł na wypożyczenie do innej Tureckiej drużyny? Słyszałem taką informację a dziś widzę go w spisie rezerwy meczu Trabzonu.

Była plotka, że idzie na wypożyczenie do Samunsporu, ale była to tylko plotka. Do SE albo czegoś podobno Piotrek sie wypowiadał, że on niczego takiego nawet nie słyszał, i że nie było tematu wypozyczenia go.

Eleusis 17.02.2012 00:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez matti123 (Post 1218695)
To Piotrek Brożek nie poszedł na wypożyczenie do innej Tureckiej drużyny? Słyszałem taką informację a dziś widzę go w spisie rezerwy meczu Trabzonu.

Było info na weszło, że to była plotka o której nawet on sam nie wiedział.

Charlie 17.02.2012 19:59

FT Honka [4 - 0] HJK Helsinki
19' [1 - 0] D. Tammilehto
51' [2 - 0] Aijala
70' [3 - 0] Dudu
84' [4 - 0] Dudu


Tak bardziej w ramach ciekawostki, ciekawe ilu go jeszcze pamięta :p

BBudowniczy 19.02.2012 19:05

W meczu Górnik - Legia :

Mariusz Magiera - bramka z rzutu wolnego + niezła gra
Michał Jonczyk - kilka bardzo ładnych akcji

Adam Nawałka - jako trener Górnika bardzo dobrze ustawił i zmotywował swoich graczy, spośród ktorych najlepsi na boisku byli Naukolma i Olkowski.

Maciej Skorża - ustawił Legię zbyt zachowawczo (w pierwszej polowie 2 defensywnych pomocników i prawy obrońca w środku pomocy), co niestety się zemściło....:-)

Blaszczu16 19.02.2012 19:10

Z byłych wiślaków, grali jeszcze Kwiek i Mączyński w Górniku.

vaazon 19.02.2012 21:00

Paweł Brożek kolejny raz nie zagrał. Stokes i Hooper potwierdzają swoją wybitną formę strzelecką. Licznik minut Pawła zatrzymał się na 17 minutach. Niech Celtic zdobywa już te mistrzostwo, to przynajmniej dostanie więcej czasu na pokazanie się.

qbbba 20.02.2012 12:50

Giorgio Majdani http://www.youtube.com/watch?v=shcYwng4IpY

szprotson 20.02.2012 14:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez vaazon (Post 1220486)
Paweł Brożek kolejny raz nie zagrał. Stokes i Hooper potwierdzają swoją wybitną formę strzelecką. Licznik minut Pawła zatrzymał się na 17 minutach. Niech Celtic zdobywa już te mistrzostwo, to przynajmniej dostanie więcej czasu na pokazanie się.

Oby.
Ale nie sądze ze nagle posadzi najlepszego strzelca/ów.Serio. On tam jest wypożyczony wiec w jakim celu by go wpuszczał ?Sytuacja podobna do Wisły, jeśli uznajemy ze nie mamy szans na MP to nagle Biton będzie grał ? Ni ch**a
Szkoda troche że przez to Paweł zapewne straci Euro.

Vuko 20.02.2012 15:22

A nasz genialny Holender znalazł już sobie robotę?

Blaszczu16 20.02.2012 16:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez qbbba (Post 1220814)

Eeee, myślałem, że powie coś o Wiśle, coś o szatni, jakieś smaczki, o Atenach, mistrzostwach Polski, pożegnaniu z Wisłą, a tu ciągle to samo pierd*lenie o szopenie jak to Majdan się z Dodą rozstał. Na ch*j mi to wiedzieć.

Manhunt 22.02.2012 14:23

Może nie bezpośrednio związane , ale:
Holendrzy będą kształcić trenerów piłki nożnej z Małopolski. Wszystko w ramach programu "World Coaches". Szkolenia odbędą się przy okazji wizyty Holendrów w związku z Mistrzostwami Europy Euro 2012.
- Wierzymy w siłę piłki nożnej, dlatego organizujemy tego typu szkolenia. Ten sport może pomagać w radzeniu sobie z wieloma współczesnymi wyzwaniami - powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej Michael van der Star, jeden z koordynatorów projektu "World Coaches".
Dodał także, że szkolenie w Krakowie to rodzaj prezentu ze strony Królewskiego Holenderskiego Związku Piłki Nożnej (KNVB) z okazji przebywania w tym mieście reprezentacji w czasie mistrzostw Europy.
"To bardzo ważne, że zostaliśmy wyróżnieni przez Holendrów, którzy pokazują, że podczas przygotowań i samych mistrzostw w piłce nożnej nie zamierzają koncentrować się tylko na sobie. Chcą dzielić się swoim doświadczeniem z innymi i robią wiele dla społeczności lokalnej" - podkreśliła zastępczyni prezydenta Krakowa ds. kultury i promocji Magdalena Sroka.
W ramach projektu "World Coaches" holenderska federacja szkoli trenerów pochodzących z różnych krajów, dysponujących różnymi poziomami wiedzy i doświadczenia. Program uczy nie tylko, jak grać w piłkę, ale także jak radzić sobie z zagrożeniem patologiami społecznymi. Od początku 2009 r. przeszkolono 2350 trenerów na całym świecie.
Do wzięcia udziału w krakowskich szkoleniach zaproszeni zostali przede wszystkim trenerzy uczestniczący w miejskim programie sportowym "Animator - moje boisko - Orlik 2012", prowadzonym przez Urząd Miasta Krakowa (wśród nich znalazł się m.in. były zawodnik Wisły Kraków Mirosław Szymkowiak).
Pierwsza grupa rozpoczęła zajęcia w poniedziałek (ta część kursu potrwa do 24 lutego). Druga będzie się uczyć w dniach 25-29 lutego (razem 50 osób). Drugi etap szkolenia zaplanowano na maj br., a uroczyste zakończenie projektu - z udziałem piłkarskiej reprezentacji Holandii - połączone z wręczeniem certyfikatów KNVB, odbędzie się na początku czerwca.
Partnerem KNVB przy realizacji "World Coaches" w Krakowie jest tamtejszy urząd miasta.
Piłkarska reprezentacja Holandii wybrała Kraków jako miejsce pobytu podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku. Będzie trenować na stadionie Wisły, zaś mieszkać w Hotelu Sheraton.

Rob_Zombie 22.02.2012 18:51

Wywiad z Cleberem
http://www.weszlo.com/news/9570-Cleb..._niespodzianek
na szczególną uwagę zasługuje ostatnie pytanie

mitmichael 22.02.2012 19:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rob_Zombie (Post 1222038)
Wywiad z Cleberem
http://www.weszlo.com/news/9570-Cleb..._niespodzianek
na szczególną uwagę zasługuje ostatnie pytanie

No to jak nie wykupimy Bitona to moze Lucas dostanie szanse? Ciekawe jak sie spisuje - skoro interesowało sie Nim PSV to raczej oznacza, ze poradziłby sobie w ekstraklasie

Eleusis 22.02.2012 19:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1222048)
No to jak nie wykupimy Bitona to moze Lucas dostanie szanse? Ciekawe jak sie spisuje - skoro interesowało sie Nim PSV to raczej oznacza, ze poradziłby sobie w ekstraklasie

On ma 15 lat...

omega 22.02.2012 20:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eleusis (Post 1222053)
On ma 15 lat...


no i co ?

od nowego sezonu będzie miał już 16 lat, czyli tyle ile miał Borysiuk jak debiutował, Mariusz Stępiński z Widzewa tyle ma i gra, Marcin Jałocha w Wiśle debiutował zaraz po 16 urodzinach! Jak sie będą z nim obchodzić jak z resztą juniorów to jak Daniel Brud w wieku 23 lat będzie nazywany młodym, perspektywicznym i przyszłością Wisły!

Jeżeli rzeczywiście jest taki dobry i gotowy fizycznie to powinien się do nowej rundy przygotowywać z seniorami, ewentualnie po jakimś obozie zadecydować co dalej...

vaazon 22.02.2012 20:36

Szymek też zaczął grać w najwyższej klasie rozgrywkowej jak miał 16/17 lat.

mitmichael 22.02.2012 20:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eleusis (Post 1222053)
On ma 15 lat...

To nie ma zadnego znaczenia - taki Georginio Wijnaldum debiutował w pierwszej druzynie Feyenoordu majac 16 lat - teraz ma 21 lat i swietnie spisuje sie w PSV. Najwidoczniej Lucas tez ma cos w sobie skoro chce go PSV. W Holandii nie boja sie stawiac na tak młodych pilkarzy - czemu w Wisle maja sie obawiac. Jezeli jest dobry to sobie poradzi

TommyTSW 22.02.2012 20:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1222048)
No to jak nie wykupimy Bitona to moze Lucas dostanie szanse? Ciekawe jak sie spisuje - skoro interesowało sie Nim PSV to raczej oznacza, ze poradziłby sobie w ekstraklasie

to że biton siedzi na ławie to chyba wystarczający sygnał ze go nie wykupimy ;)

Mareq 22.02.2012 23:36

http://www.weszlo.com/news/9570-Cleb..._niespodzianek

Wywiad z Cleberem . Głównie o jego grze w Czeczeni , ale na koniec pada jedno interesujące pytanie dotyczące w zasadzie naszego klubu.

Cytat:

Powiedz na koniec, co z twoim synem, Lucasem. Ostatnio gazety pisały, że interesuje się nim PSV.
Lucas najchętniej zostałby w Wiśle, cały czas powtarza, że w wieku 19 lat będzie strzelał bramki w pierwszej drużynie, ale jeszcze nie wiem, jak będzie wyglądała jego przyszłość. Muszę się zastanowić. Jest zainteresowanie kilku klubów zagranicznych, ale najpierw chciałbym porozmawiać z Wisłą. Mam nadzieję, że klub pomoże mi w załatwieniu paszportu dla Lucasa, bo to już praktycznie Polak i chciałby grać w juniorskiej reprezentacji Polski. Jeśli nie otrzymam takiej pomocy, to prawdopodobnie zmieni klub.
19245124 próba odpowiedniego zarządzania i przemyślanej polityki.

Nie wiem na ile to prawda z tym PSV , ale biorąc pod uwagę predyspozycje zarówno piłkarskie jak i mentalne ojca nie jest , to wykluczone że chłopak przejawia predyspozycje do dobrej gry.
Nie wyobrażam sobie żebyśmy go mieli stracić na rzecz jakiegoś innego zespołu z tak błahego powodu.

allon 23.02.2012 00:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1222102)
To nie ma zadnego znaczenia - taki Georginio Wijnaldum debiutował w pierwszej druzynie Feyenoordu majac 16 lat - teraz ma 21 lat i swietnie spisuje sie w PSV. Najwidoczniej Lucas tez ma cos w sobie skoro chce go PSV. W Holandii nie boja sie stawiac na tak młodych pilkarzy - czemu w Wisle maja sie obawiac. Jezeli jest dobry to sobie poradzi

Tylko ,że jego chcą sprowadzić do Akademii.
Nie ma reguły ,że dobrze rokujący zawodnik powinien zaczynać w jak najmłodszym wieku , dużo też zależy od jego rozwoju fizycznego , tego czy będzie zdolny rywalizować na boisku z dorosłymi fizycznie facetami.
A kwestii paszportu to klub zbyt wiele nie może , większą moc sprawczą ma PZPN(siłę sugestii) a i tak wszystko leży w gestii skomplikowanych przepisów i wojewódzkich urzędników.

szachmat 23.02.2012 00:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mareq (Post 1222215)
http://www.weszlo.com/news/9570-Cleb..._niespodzianek

19245124 próba odpowiedniego zarządzania i przemyślanej polityki.

Nie wiem na ile to prawda z tym PSV , ale biorąc pod uwagę predyspozycje zarówno piłkarskie jak i mentalne ojca nie jest , to wykluczone że chłopak przejawia predyspozycje do dobrej gry.
Nie wyobrażam sobie żebyśmy go mieli stracić na rzecz jakiegoś innego zespołu z tak błahego powodu.

Biorąc pod uwagę predyspozycje mentalne i zarządcze naszych sterników, w pełni popieram to że umieściłeś ten wpis właśnie w tym wątku...

I tego chłopakowi życzę, będzie się tu kopał na kartofliskach, bazy zero, perspektyw że go ktoś do składu wpuści też nie za wiele.

Już widzisz wpisuje się kolega powyżej że z paszportem to jak oni mogą pomóc, że to nie klub i tego typu teksty, za pół roku wyjdzie ochalik i powie że bardzo chcieli, no ale niestety się nie udało, oni nic nie mogli zrobić itp itd.

wolfy 25.02.2012 15:25

Marek Zieńczuk bohaterem meczu z Lechem. Asysta, piękny gol ze stałego fragmentu i dośrodkowanie które zapoczątkowało ostatnią akcję bramkową. Tych dośrodkowań było zresztą kilka. Jak się porówna Marka z takim Pajliciem, który zarabia kilka razy więcej, to żal człowieka bierze...

Do tego Łobodziński pobiegał rekreacyjnie z ŁKS-em, podobno nawet nieźle wyglądał.

zgrybus 25.02.2012 15:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1223433)
Marek Zieńczuk bohaterem meczu z Lechem. Asysta, piękny gol ze stałego fragmentu i dośrodkowanie które zapoczątkowało ostatnią akcję bramkową. Tych dośrodkowań było zresztą kilka. Jak się porówna Marka z takim Pajliciem, który zarabia kilka razy więcej, to żal człowieka bierze...

Do tego Łobodziński pobiegał rekreacyjnie z ŁKS-em, podobno nawet nieźle wyglądał.

Za Wojtkiem tęsknisz ?:shock:

wolfy 25.02.2012 16:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zgrybus (Post 1223449)
Za Wojtkiem tęsknisz ?:shock:

Nie tęsknię. Skąd w ogóle ten pomysł?
To slaby piłkarz. Czy słabszy niż Pajlić - to już inna sprawa, ale na pewno pożytku z niego żadnego nie było.

spartan 25.02.2012 18:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1223433)
Marek Zieńczuk bohaterem meczu z Lechem. Asysta, piękny gol ze stałego fragmentu i dośrodkowanie które zapoczątkowało ostatnią akcję bramkową. Tych dośrodkowań było zresztą kilka. Jak się porówna Marka z takim Pajliciem, który zarabia kilka razy więcej, to żal człowieka bierze...

Do tego Łobodziński pobiegał rekreacyjnie z ŁKS-em, podobno nawet nieźle wyglądał.

Zieniu nie jest piłkarzem słabszym od Dragana (w pamiętnym sezonie był nawet piłkarzem wybitnym) tylko czy gdyby zamiast w Ruchu był obecnie u nas to mówilibyśmy o jego zaletach czy wadach? I pomijam tu kwestię, że akurat Marek na tym forum był uważany za dyżurnego chłopca do bicia. Niestety ale Zieniu nawet przy Twojej alergii na Palijicia na pozycji LO nie wygląda dużo bardziej korzystnie. Najwyżej ciut, ciut.

wiertar 25.02.2012 18:50

Broziu gra coś w Celticu, czy poprostu zmienił ławke do wygrzewania??;)

Dariook 25.02.2012 19:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez spartan (Post 1223511)
Zieniu nie jest piłkarzem słabszym od Dragana (w pamiętnym sezonie był nawet piłkarzem wybitnym) tylko czy gdyby zamiast w Ruchu był obecnie u nas to mówilibyśmy o jego zaletach czy wadach? I pomijam tu kwestię, że akurat Marek na tym forum był uważany za dyżurnego chłopca do bicia. Niestety ale Zieniu nawet przy Twojej alergii na Palijicia na pozycji LO nie wygląda dużo bardziej korzystnie. Najwyżej ciut, ciut.

Bez przesady. Jeśli Dragan by skopiował wyczyn Zienczuka lub choć zaliczył występ na podobnym poziomie to nie wątpię że ręce same by się złożyły do oklasków.

Druga strona medalu jest taka że niestety jeden i drugi ma więcej wad niż zalet więc nic dziwnego że te pierwsze bardziej kłują w oczy :)

Lacrima 25.02.2012 19:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiertar (Post 1223520)
Broziu gra coś w Celticu, czy poprostu zmienił ławke do wygrzewania??;)

Dwa razy zagrał po 17 minut, a tak to całe mecze ława (też chyba 2 razy).

wolfy 26.02.2012 00:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez spartan (Post 1223511)
Zieniu nie jest piłkarzem słabszym od Dragana (w pamiętnym sezonie był nawet piłkarzem wybitnym) tylko czy gdyby zamiast w Ruchu był obecnie u nas to mówilibyśmy o jego zaletach czy wadach? I pomijam tu kwestię, że akurat Marek na tym forum był uważany za dyżurnego chłopca do bicia. Niestety ale Zieniu nawet przy Twojej alergii na Palijicia na pozycji LO nie wygląda dużo bardziej korzystnie. Najwyżej ciut, ciut.

Zacznijmy od tego, że oceniam Pajlicia jako skrzydłowego. To, że gra u nas na LO jest świadectwem jakości wprowadzonej przez Basalaja. Obrońcą nie jest, nie umie zablokować dośrodkowania, ustawiać się ani asekurować.

Jako skrzydłowy Pajlić nie umie dośrodkować ani strzelić, nie ma też dryblingu. Do dziś zastanawiam się na jakiej zasadzie do nas przyszedł i kto na tym zarobił. Koleś CV miał żałosne, żadnych osiągnięć, a od kopa dostał u nas wysoki dwuletni kontrakt, mimo niemłodego wieku (nie rokował na pewno rozwoju).

Porównywanie Zieńczuka z czasów gry w Wiśle z Draganem to w ogóle jakieś kpiny. Wystarczy policzyć liczbę asyst i goli tego pierwszego.

Lysy 26.02.2012 01:10

Ale jak już porównywać kogoś do Zieńczuka, to jego naturalnego następce w Wiśle Andraża Kirma. Zieńczuk miał jedną zasadniczą wadę, potrafił znikać na boisku niczym duch, unikał gry i niekiedy pokazywał się dopiero koło 60-70minuty. Tak poza tym to praktycznie w każdym innym elemencie bije naszego Słoweńca na głowę: strzał, podanie, boiskowa inteligencja i czytanie gry, no i w przeciwieństwie do Kirma, Marek zawsze czuł się Wiślakiem.

AgresywnyChomik 26.02.2012 01:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1223646)
Do dziś zastanawiam się na jakiej zasadzie do nas przyszedł i kto na tym zarobił. Koleś CV miał żałosne, żadnych osiągnięć, a od kopa dostał u nas wysoki dwuletni kontrakt, mimo niemłodego wieku (nie rokował na pewno rozwoju).

Kapka (a pewnie i Mandziara) - jeden z jego ostatnich kontraktow (wtedy przyszedl jeszcze Bunoza i pewnie ktos jeszcze) przed pojawieniem sie Stana.

westersyl 26.02.2012 09:07

Cytat:

Zacznijmy od tego, że oceniam Pajlicia jako skrzydłowego. To, że gra u nas na LO jest świadectwem jakości wprowadzonej przez Basalaja. Obrońcą nie jest, nie umie zablokować dośrodkowania, ustawiać się ani asekurować.
Ogólnie cały ten pierwszy zaciąg od przyjścia Basałaja to wstyd.... Cikos, Dragan, Rios, Bunoza, Jovanic , sprawdził się jedynie Wilk.
Wywalono kasę na 5 zawodników, którzy nie dali temu klubowi nic lub bardzo nie wiele bo Daragan miał jakieś tam przebłyski. Pamiętajmy też że Dragan był podesłany przez menago i wzielismy go bo nie dogaśliśmy się z Milinkoviciem.
Oby Stan został.

mitmichael 26.02.2012 10:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez westersyl (Post 1223677)
Ogólnie cały ten pierwszy zaciąg od przyjścia Basałaja to wstyd.... Cikos, Dragan, Rios, Bunoza, Jovanic , sprawdził się jedynie Wilk.
Wywalono kasę na 5 zawodników, którzy nie dali temu klubowi nic lub bardzo nie wiele bo Daragan miał jakieś tam przebłyski. Pamiętajmy też że Dragan był podesłany przez menago i wzielismy go bo nie dogaśliśmy się z Milinkoviciem.
Oby Stan został.

Dla mnie oprocz Wilka sprawdził sie jeszcze Cikos

_ukoL 26.02.2012 13:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lacrima (Post 1223541)
Dwa razy zagrał po 17 minut, a tak to całe mecze ława (też chyba 2 razy).

No to posmakował już wielkiego futbolu europejskiego. Najwyższa pora by wracał do kraju, bo to, że grać nie będzie było do przewidzenia. W kraju czy to we Wiśle czy w innym klubie mógłby jeszcze nastrzelać wiele bramek.

wiertar 26.02.2012 14:03

cos czuje ze po sezonie Dudu wróci do Belgi a do nas wróci Broźiu... i machanie rękami;)

Reserve 26.02.2012 14:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiertar (Post 1223767)
cos czuje ze po sezonie Dudu wróci do Belgi a do nas wróci Broźiu... i machanie rękami;)

Za to mnie się wydaje że jeśli Cupiał nie sypnie czymś w końcu na transfery to odejdzie i Stan Valckx, a wtedy no cóż...

Miałeś chamie złoty róg... ;)

KrajanTSW 26.02.2012 14:15

Ja bym się z powrotu Brożków ucieszył. Paweł mimo wszystko jest "sprawdzony", poza tym w miarę stabilna forma a Piotrek poziomem przewyższa Paljicia kilkukrotnie.

lucas8 26.02.2012 14:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiertar (Post 1223767)
cos czuje ze po sezonie Dudu wróci do Belgi a do nas wróci Broźiu... i machanie rękami;)

Też mam takie wrażenie, że Brozio wróci w lecie do Wisełki ;), ale akurat ja byłbym z tego faktu bardzo zadowolony. Liczę również na powrót Głowy :)

Mocny 26.02.2012 14:50

oby nie , mamy Genkova , Frankowski z niego nie jest ale Brożka zjada na sniadanie


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:30.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl