![]() |
Cytat:
chyba z Weszło. 1. Zylina ze Spartą rok temu, Debreczyn z Lewski, BATE chyba z Anderlechtem... Uważam, że Apoel bije każdą z tych drużyn łeb na szyję :) Ale to nic nie znaczy... nie znamy formy tamtych drużyn ani niczego, możemy sie opierac tylko na wynikach które na dzień dzisiejszy te ekipy osiągnęły... Na dzień dzisiejszy Apoel jest drużyną która w piłke gra lepiej niż każda Polska, każda Słowacka, kazda Białoruska. Polska drużyna przynajmniej raz na 2 lata gra w jakiejś grupie... tak samo jak Białorusini, ale już Węgrzy nie. Cyprusy Austryjacy graja co roku przynajmniej dwie a raz na dwa lata w LM... wszystko mówi samo za siebie Cytat:
Tak sobie można pisać... tylko piłka to nie FM czy Fifa, to sport,więc nie da sie wszystkiego zaszufladkować ułożyć pod jakimś kątem a potem szukac analogicznych przyczyn. |
Cytat:
|
tak z innej beczki. Turecka federacja nie dopuściła Fenerbache to Ligi mistrzów, nie żebym sugerował ze Wisla w ich miejsce awansuje ale co w takim razie? 2 zespol ligi tureckiej? czy ktos inny? bo przeciez ktos ich musi zastapic?:>
|
Nie ma nawet najmniejszej szansy, losowanie jest już jutro. Stawiam na Trabzonspor, albo drużynę z najwyższym współczynnikiem UEFA, która odpadła w play-off. Zresztą, nasze zespoły przegrywają z takimi tuzami europy jak Apoel czy Sparta Praga, to co mielibyśmy ugrać w LM?
|
Cytat:
Cytat:
o reszcie nie piszę bo takich piłkarzy są tysiące, przykład Lewandowskiego czy Błaszczykowskiego najjaskrawiej dowodzi gdzie należy ich szukać Żeby nie być gołosłownym: Pareiko - przy rzucie roznym oczywiście błąd ale tak bywa jak się za bardzo chce, taki rzeczy zdarzają się najwybitniejszym bramkarzom a Pareiko akurat nie dał do tej pory żadnej podstawy do tego żeby mu dalej nie ufać, na słupku akurat najniższy na boisku Małecki no i skończyło się jak widzieliśmy, przy 3 bramce nie wiem o co pretensje strzał z 8 metrów piłka mogła pójść gdziekolwiek, po prostu niefart i tyle Chavez, Jaliens - moim zdaniem zagrali przyzwoicie, jak na 90 minut kotła Diaz - tragedia, cały czas nie tam gdzie powinien, generalnie będzie ta strona nas boleć przez cały sezon Lamey- troche lepiej o d Diaza, aż takich dziur nie było,(chyba że pomiędzy nogami) gorzej że wolny jak czołg, ale o tym wiemy od dawna, przynajmniej ma zmiennika który rokuje że może być lepszy Wilk- przyzwoicie, na tle pozostałych wybitnie Sobol - troche gorzej od Wilka, serce już nie wystarcza, wiek robi swoje Nunez - nijako zupełnie, w ataku nie istniał Małecki - szaleństwo w oczach, nie widział nikogo na boisku poza piłką i bramką , najgorszy w drużynie Melikson - przy tak marnym wsparciu w ofensywie, nawet Messi na jego miejscu nic by nie zdziałał Genkov - podobnie jak Melikson Iliev - szkoda że nie zagrał od początku, rozumiem że Maskaant nie chciał ryzykować, ale tu sie pomylił Reszta za krótko Na poziom LM mistrzów mamy: mimo wszystko Pareiko, Iliev, Melikson, od biedy Chavez, Jaliens, Wilk, Genkov, może Jovanović, może Biton.Sobol to osobny rozdział. KONIEC. Generalnie za głęboko cofnięci jako drużyna, co przy takim zaawansowaniu technicznym przeciwnika musiało się skończyć jak się skończyło. Jak nie ma opcji w ataku i cały czas apoel na wysokim pressingu no to można było tylko wykopać do przodu. Warto zwrócić uwagę że po bramce na 2:0 apoel się cofnął i od razu coś się zaczęło dziać. Po bramce na 2:1 znowu podeszli wysoko i można było się tylko modlić. Ja osobiście posadziłbym na ławce Małeckiego i Nuneza, za nich Kirm i Iliev (przynajmniej w przerwie). W ofensywie brakło jakości i doświadczenia, ułańska fantazja to nie ten poziom. |
Inny zespół z ligi tureckiej :)
|
Cytat:
http://www.tvp.pl/krakow/publicystyka/tematy-dnia wieczorem czy jutro pewnie się coś pojawi |
Trochę wybiegając w przyszłość - co do losowania LE osobiście chciałbym trafić Schalke, Salzburg i Celtic. 2 pierwsze blisko i fajne wyjazdy by były, wszystkie 3 kluby medialne, dosyć atrakcyjne, byłoby trochę pieniędzy z transmisji a i uważam że wszystkie 3 jak najbardziej do ogrania. Pytanie tylko czy w ogóle tam zagrają (zwłaszcza Schalke). Ew. zamiast Schalke nie pogniewałbym się na Arsenal, jakby dziś odpadł z LM ;)
EDIT: co do Fenerbache i ew. zastąpienie przez Trabzon, to 90minut napisało, że najprawdopodobniej inne ekipy z Turcji też się wycofają - ciekawa sytuacja, niecodzienna |
Cytat:
|
Cytat:
a w miejsce Trabzonsporu do ligi europy kto? xD 3 zespol ligi tureckiej?;d |
Cytat:
|
z wczorajszego meczu trzeba wyciągnąc wnioski a jeden jest niezaprzeczalny, niestety to kowal, kosa i zewłakow mieli racje o pogodzie ze bedzie miała duży wpływ na poczynania Wiślaków, wiec nie zycze sobie w grupie LE druzyn z tamtego regionu (cypr, izrael) bo znając nasze szczescie to pierwszy mecz bedzie na wyjezdzie własnie tam i znowu bedziemy oddychac rękawami
|
Jak Wisła jednak wejdzie za Fenerbace, to będzie cud :D. Nie no, pewnie jakąś ekipę z Anglii, Hiszpanii bądź Włoch.
|
Moze UEFA zobaczy ile razy jakas druzyna byla najwiecej w ostatniej rundzie EL. LM a nigdy nie weszla do LM? Bo bez watpienia jest to Wisla...
|
Cytat:
A tak na poważnie, pamiętacie jak w 2006 zdyskwalifikowali Feyenoord czy tam Nancy z naszej grupy i mieliśmy grać z Tottenhamem ? Jak to dokładnie było ? W TVN chwalą naszych kibiców. Za powitanie na Balicach. |
Cytat:
|
Liga europejska to nie degradacja . Popatrzmy sobie jakie ekipy tam zagrają , to od razu podniesiemy się na duchu .
Z kim chciałbym zagrać ? jeśli awansują to : z pierwszego koszyka : Schalke lub Glasgow z drugiego : Bruggia lub Twente z trzeciego : Sparta lub Rosenborg wersja pesymistyczna , choc pewnie najatrakcyjniejsza finansowo to Sevilla , PSG i Udinese paradoksalnie fakt ze nie awansowaliśmy do LM może nam pomóc w jednym . W tym roku mieliśmy wielkiego fuksa że bbyliśmy rozstawieni w 3 rundzie el. LM , za rok będzie o to trudno więc usimy ciułać punkty w pucharach . O ile w LM to by się skończyło raczej komrpomitacją ( max 1-2 punkty w 6 spotkaniach ) to w LE możemy ugrać chocby tyle punktów co Lech rok temu . Musimy zdobyc te 8-10 punktów aby myślec spokojnie o przysżłorocznych eliminacjach... Nie będzie to proste , ale nie jest niewykonalne |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Na lidze widać ze jak ściąga Ilieva ok.55 minuty to nie dlatego ze nie daje nic drużynie, tylko dlatego ze Ivicy pali sie lampka |
Cytat:
Tottenham miał wolny los, chociaz sami byli za opcja ze wolą jakiegos przeciwnika bo kasa z biletów i transmisji by wpadła Ale tutaj muszą cos wymyslec bo to sa grupy i co w jednej bedą tylko 3 druzyny - wątpie, ale nawet nie róbcie sobie jakis nadziei ze Wisła tam sie kuchennymi drzwiami dostanie |
Dobra, ogarnalem sie po 20h od tej cypryjskiej tragedii. Bylo ciezko...
Przede ewszystkim nie ma nas w LM czyli... nic sie nie zmienilo. Jestesmy w LE czyli... na plus.:) Trzeba patrzec optymistycznie a nie zaplakiwac sie na smierc. Na te chwile jestesmy za slabi na LM i to jest oczywiste. Sadze, ze bardziej bolala porazka z PAO niz z APOEL-em. Z Grekami gralismy jak rowny z rownym a w Atenach przy 0-0 mielismy kilka zajebistych okazji, w dodatku sedzia w kluczowym momencie nas przekrecil. Wczoraj po prostu bylismy zdecydowanie slabsi a zlosc i rozczarowanie wynika chyba z faktu, ze przez kwadrans jednak bylismy w LM. Kolejne podejscie do LM, znow nie udane, chyba sie juz przyzwyczailismy przez te lata. Trzeba patrzec do przodu. Przed nami liga, w ktorej trzeba grac o MP i LE. Moze LE to swego rodzaju pocieszenie ale warto tam starac sie ugrac jak najwiecej, pokazac sie, zarobic jakies pieniazki, zdobyc pare pkt do rankingu, nabrac doswiadczenia itd. Nadal jestesmy w pucharach (przypomnijcie sobie ostatnie dwa sezony...) i czeka nasz 6 ekscytujacych czwartkowych wieczorow:D Powalczmy, pokazmy, ze Wisla latwo sie nie poddaje! Mam nadzieje, ze RM pozbiera druzyne, w lidze wrocimy na zwycieska sciezke (bez remisow:-p) a w LE sprawimy kilka niespodzianek i wszyscy zapomna o APOEL-u. Mamy o co grac, mamy mecze do wygrywania, wczorajsza porazka boli ale to lekcja dla nas, ktora wierze, ze w niedalekiej przyszlosci zaprocentuje w momencie, kiedy bedziemy tego najbardziej potrzebowac. Aha, co do dzisiejszej decyzji odnosnie Fenerbahce. To ja mam nadzieje, ze jesli ktos zastapi Turkow w LM to nie bedzie to Wisla. Nie chce by pozniej niektorzy nam wypominali gre w LM tylko dzieki przychylnosci UEFY. |
Cytat:
|
Ja mysle, ze dostanie sie druzyna ktora odpadła w 4 rundzie eliminacji a ma najwiekszy wspołczynnik Uefa. To byłby na prawde cud jakby to Wisla zagrala za nich.
|
Cytat:
Jesli chodzi o LE, to chcialbym zeby RM dal szanse Czekajowi w jakims meczu z przecietna europejska druzyna |
powinni zrobić losowanie z wszystkich drużyn, które odpadły w 4 rundzie eliminacji : )
|
My dostaniemy - jak nie jak tak :)
|
Czy ktoś się orientuje może czy pierwszy mecz w fazie grupowej LE gramy z drużyna z pierwszego koszyka u siebie? (zakładając, że będziemy rozstawieni w 4 koszyku) . Tak miało być w LM, a czy tutaj jest podobnie?
|
W sumie... Skoro pierwszy milion i tak trzeba ukraść, to może pierwszą grę w LM trzeba zdobyć kuchennymi drzwiami :D Z taką grą jak wczoraj tobyśmy tam porządzili :lol:
|
W rankingu krajowym za Turcją jest Dania i mistrz tego kraju może dostać awans a jest nim Kopenhaga która raczej na boisku odpadnie dzisiaj.Druga ewentualność to ktoś z Turcji pewnie.
|
NIE dla LM przy zielonym stoliku - mamy awans wywalczyć a nie go dostać ! Zero satysfakcji z czegoś takiego. Ale o czym my w ogóle mówimy...wątek s-f i tyle.
|
Nie łudźcie się, przypomnijcie sobie sytuację z Feyenordem i wolnym losem Tottenhamu. Jedynymi możliwościami jest 31 drużynowa LM, wejście drużyny tureckiej lub drużyny z najwyższym współczynnikiem punktowym, która odpadła w 4 rundzie. Jeśli ktoś myśli, że jutro na losowaniu pojawi się ktoś i powie: " bierzemy tę Wisłę to LM" to się gruubo myli. Z resztą żadnej po co nam taki awans? przegraliśmy sportowo, a to oznacza, że jesteśmy ZA SŁABI, nie zasługujemy na LM.
|
Tak na pocieszenie. W ostatnich 10 latach Dinamo Zagrzeb walczylo o LM osiem razy. Wczoraj udalo im sie awansowac pierwszy raz;) My do tej pory probowalismy siedem razy...;)
|
I co z tego,że ktoś walczył 8 razy a ktoś walczył raz i się udało,nam się nie udało,a mogło i klub musi myśleć co zmienić,żeby za rok się udało.Bo rozmowy o sukcesach innych nam nie pomogą,za to branie przykładu od lepszych i zatrudnienie fachowców na pewno :)
|
Chyba kogos pojebalo jesli chce zebysmy sie dostali do Ligi Mistrzow kuchennym drzwiami, bez honoru ?
Nie dośc, ze bylibysmy posmiewiskiem calej kibicowskiej Polski to jeszcze na swiecie nasz klub byłby kojarzony: aha, to ten co dostal sie to Ligi Mistrzow bez grania. Dziekuje. Wczorajszy mecz pokazal jak bardzo tam nie pasujemy więc. |
Cytat:
|
Cytat:
Akurat oni już od dawna są w elitarnym gronie klubów, które grały w LM. |
Patrzac na to na spokojnie, z perspektywy czasu to wcale nie oceniam tego lepiej ani nie patrze z optymizmem w przyszlosc. I zazdroszcze tego spokoju i pozytywnej oceny calej sytuacji wsrod niektorych. Zaczne od tego, ze tym jednym meczem Wisla zrobila sobie wiecej antyfanow niz przez kilka ostatnich lat. Niestety jak w polityce ludzie nie analizuja, nie patrza na zawartosc, liczy sie wrazenie. A to bylo koszmarne i z kimkolwiek dzis nie rozmawialem czy to znajomi ledwo interesujacy sie pilka, czy kibice w kapciach czy tez tacy chodzacy na mecze to przejawialo sie jedno stwierdzenie KOMPROMITACJA . I nie ma sie co temu dziwic.
@Kot napisal kilka stron wczesniej dobrego posta. Cos jest nie tak, ktos cos spieprzyl ewidentnie. Zrozumialbym wszystko, porazke po ambitnej, odwaznej grze, pech, ok bronimy sie, probujemy atakowac, ale nie wychodzi. Ale nie to co bylo!!! Rozpaczliwa obrone od 1 do 90 minuty, bez jakiejkolwiek wizji i pomyslu na gre z przodu. Na Boga, to nie sa amatorzy, oni nie zapomnieli nagle jak sie gra w pilke i owszem grali z mocna i doswiadczona druzyna, ale obraz meczu byl jakby grali z europejska czolowka. Porazka tak, ale nie cos takiego. Tego sie w zyciu nie spodziewalem. Jest roznica, ale nie aby oddac mecz praktycznie bez zadnej incjatywy, jakiejs woli, odwagi. Nie chcialem o tym wspominac, bo mnie to tez w....ia, ale jednak Lech wychodzil na Juventus, MC, Salzburg i gral swoje, do przodu, chcial dominowac przeciwnika na ile byl w stanie dyktowac swoje warunki. Pytanie jest takie czy zajebal po calosci Maaskant, ktory swiadomie wybral taktyke stania we wlasnym polu karnym przez 90 minut, ale nie chce mi sie wierzyc zeby byl takim samobojca, bo do tej pory pokazywal, ze jest bardzo madrym trenerem. Czy jednak, owszem, kazal grac co naturalne defensywnie, ale jednak nie az w takim stopniu i to pilkarze mu sie rozlazli po boisku i zapanowala totalna samowolka taktyczna. Naprawde jest problem i podziwiam niektorych, ze tak latwo przechodza nad tym do porzadku dziennego. I problemem nie jest odpadniecie, bo racja jest po stronie tych, ktorzy twierdza, ze to nie druzyna na LM, ze Apoel byl silniejszy - zgoda. Problemem jest to co wydarzylo sie wczoraj na boisku. |
Jesli uwazacie ,ze jestesmy za slabi na LM , to skad bierzecie zdanie , iz jestesmy w sam raz na PUEFA? Mysle , ze nawet jak dostalibysmy sie kuchennymi drzwiami do LM , to w tym momencie nie chodzi o to , ze w szesciu meczach dostalibysmy baty , lecz o doswiadczenie , ktore mogloby zaowocowac w kolejnych sezonach . Poza tym niezbedne punkty , ktore moznaby bylo doliczyc do punktacji klubowej ( zakladajac , ze jednak cos bysmy ugrali ) , no i oczywiscie nieporownywalne pieniadze , ktore wzbogacilyby budzet klubowy , a co sie z tym wiaze - transfery , polityka klubowa itd.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:48. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl