![]() |
szkoda, że publiczność piknikowa
|
Hehe no i jest podnieta bo jest postęp :D Jak czytam komentarze ludzi to normalnie nie wiem czy się śmiać czy płakać.
Jakbyśmy dziś grali mecz o stawkę z Niemcami dostalibyśmy 0:6 i takie są fakty. Kto tego nie widzi jest po prostu zmanipulowany propagandą sukcesu jaką próbują wcisnąc nam media przed Euro. Zresztą przekonacie się w meczach grupowych.... |
Cytat:
Zresztą co mnie to w sumie obchodzi, nie moja reprezentacja nie mój problem. |
tak czy owak Głowacki potwierdził, że jest jonaszem. Wspólczuję Arkowi: sprowokował karnego i osłabił drużyne czerwoną kartką.
Nasza drużyna nie przeciwstawiła Niemcom niczego. To oni prowadzili gre, a myśmy tylko czasami starali się przeszkadzać. Wynik cieszy choc strasznie szczęśliwy |
Cytat:
|
O zaangazowaniu Niemcow mowi jedno...czy ktos widzial ich tak slabo grajacych w ostatnim czasie ;)? A my Hiszpania nie jestesmy i nie zagralismy dzisiaj, jak Hiszpania. Loew dal szanse kilku rezerwowym, a calosc byla po ostrej imprezce i bylo to widac po poczynaniach boiskowych. Wynik lepszy, niz gra...bo sasiedzi stworzyli sobie dzisiaj tyle setek, ze mozemy dziekowac Szczesnemu, ze tak to sie skonczylo.
|
Cytat:
Nie cieszą mnie pseudo sukcesiki typu remis z Niemcami bo wiem że jak zagramy z nimi na serio to dostaniemy. A będziemy dostawać tak długo aż nie uzdrowimy całego systemu w Polsce. |
Cytat:
No to wiesz dlaczego Głowa dał się wkręcać takiemu Goetze. A z Hiszpanią to kto ma według Ciebie prowadzić grę? My czy mistrzowie świata? Dziwne, że zawsze ciągła krytyka, a gdy przychodzi mecz z takimi Niemcami, to wielkie zdziwenie, że nas klepią. Zdecydujcie się. Zawsze z dobymi drużynami będziemy przeszkadzać. Taka nasza rola. I nic w tym dziwnego. |
Cytat:
|
Cytat:
Na szczęście jeszcze nikt nie może wydać prikazu cieszenia się z takiego remisu. Trzeba to się dobrze wysypiać i jeść zdrowe śniadania ;p |
Cytat:
|
Cytat:
a z innej beczki, bardziej kibicowskiej... zachowanie KIBICÓW tak mnie zdziwiło, zniesmaczylo, zawstydziło, zażenowało że to przechodzi ludzkie pojęcie. Philipp Lahm czytał coś przed meczem a kibice zaczęli gwizdac... jaka żenada! dzień fair play, kapitanowie coś czytają (ciężko powiedziec co bo Błaszczu nie wyraźnie a Lahm po niemiecku) a Ci kretyni, idioci zaczęli gwizdać! jak pokazali minę tego kolesia to aż mi było wstyd za POLAKÓW!!!! jak tak kur.wa można? bo co bo niemiec? ŻENADA!!! |
A ja powiem, że nie ma tragedii:
oglądałem mecz na ZDF z niemieckim komentatorem i obok mnie z piwkiem siedział Niemiec. Byłem przekonany, że dostaniemy wpierdziel, stąd mówię mu, że "jak coś, to jeżeli Podolski i Klose strzelą, to Polacy strzelili). Dzięki temu meczowi, to on musiał obgryzać paznoknie i denerwować się za swoją ekipę. Wszyscy wiemy, że mecz był wybitnie towarzyszko/spacerowy, ale mimo to - nie musiałem czuć wstydu. :). A niemiecki komentator, który po bramce Błaszcza z karnego rzucił (z entuzjazmem) - ZWEI DORTMUNDER - nie wiem jak było strzelili, tylko mnie podniósł na duchu :). Ciekawe jakbyśmy my zareagowali na towarzyski mecz Polska-Izrael w którym Biton i Melex strzelają dwie bramki... |
Jakby wygrali to obraz tej żałosności byłby jeszcze bardziej zafałszowany. W tym meczu grał Szczęsny, Lewandowski, bardzo dobrą zmianę dał Brożek. Kawałki miał Błaszczykowski i Mierzejewski. Peszko to jakiś żart. Facet nie potrafi kopnąć piłki górą. Reszta -w szczególności Głowacki to nieporozumienie. Ja rozumiem, że było blisko, ale my po prostu mieliśmy farta. To takie samo gadanie o naszej szansie na wygraną jak w meczu Apoel-Wisła. Po prostu z niczego mieli szansę. Gry piłką nie ma, nie potrafią wymienić kilku podań, a sama gra z kontry to za mało w dzisiejszej piłce.
A propos Niemców.Ja nie mogę sobie wyobrazić co o ni grają jak na boisku jest Oezli, Khedira, Gomez czy Schweinsteiger.Duża swoboda w rozgrywaniu, 3-4 podania i byli pod bramką. Na prawdę są mocni.Obok Hiszpanów faworyt nr 1 do ME. |
Pan Jotka obraz naszej gry jak zawsze zaciemniaja bramkarze. Kiedys byl Boruc teraz jest Szczesny. Wyjmuje taki 5 setek w meczu to mozna powalczyc o wynik remisowy. Zabraknie takiego herosa i jest to co było w Koreii czy w Austrii czy Niemczech (no bo jednak wszystkich setek nie wyjmie) albo to co w el. MS ostatnich. Prosta sprawa, wystarczy doliczyc Niemcom 2-3 bramki bo tak sie skonczy kazdy normalny mecz gdy rywal ma taka przewage.
Owszem sa postepy w naszej grze, potrafimy chociaz kontre szybko wyprowadzic ale na nic sie to zda jak rywal zagra na 100% a nie jak w meczu towarzyskim |
Cytat:
Tragiczny koleś jest, robi w zyciu tylko i wylacznie to, a nie potrafi ogarnac kilkunastu nazwisk... Ojciec zawsze przypomina jak tvp puszczala pierwsze mecze z udziałem angoli, a komentatorzy nie znajac angielskiego takie nazwiska jak 'Lee' czytali po prostu Le-ee. Czasy sie nie zmienily, jezyka obca trudna jezyka, podanie do Kakało i gol. |
Gramy jak potrafimy - brawa za walkę i serce do gry.
Głowa niestety ch.jowo - jak zwykle z dobrym rywalem |
Cytat:
|
Głowacki przyciąga pecha: kontuzje, czerwone kartki, samobóje, złe interwencje w ważnych meczach.
Mecz nawet ciekawy, gdyby Niemcy grali na poważnie byłoby 0:3 lub więcej, ale po tych wczorajszych wyczynach kibiców i Szpakowskiego do dzisiaj mam dobry humor. |
Cytat:
Może kolega się wypowie co przyciąga Wawrzyniak albo Peszko? Cytat:
Kto powinien grać za niego? Sadlok? :) Głowacki to dla nas jedyna szansa na w miarę spokój w obronie. Co prawda mógł nie chwytać za koszulkę przy drugiej kartce ale jak nie w tej sytuacji to dostał by żółtko w następnej. Bo był zmuszony wychodzić z linii obrony do pomocników których przed polem karnym nikt nie krył, zwyczajnie łatał dziury i zarobił na kartkę. ps. "Jak zwykle z dobrym rywalem" to chyba nic dziwnego że stoper ma najtrudniej z dobrym rywalem, i jak obrona jest dziurawa to prędzej czy później się pomyli. Jestem jednak pewny ze Głowacki nigdy nie pomylił by sie tak jak Wawrzyniak. |
Tylko, że ma takiego pecha, że zazwyczaj w ważnych meczach dostaje kartki, wali samobóje itp. Pisałem że przyciąga nieszczęscia w formie żartu.
Peszko widać ewidentnie, nie wytrzymał presji tak jak Zieńczuk w Atenach, a Wawrzyniak jest po prostu za słaby na kadrę. |
Cytat:
Fakty są takie, że na jakimkolwiek turnieju, gdy gra będzie na poważnie taki wynik będzie raczej nieosiągalny. |
Cytat:
Sami mieszją do sportu politykę a kibicom kneblują usta. Co do gwizdania to byłem zdziwiony, że tak słabo gwizdano na Niemców, ale jak zobaczyłem kto siedzi na trybunach to nie miałem już złudzeń. Opasłe wieprze w pedalskich perukach z kamerami na szyji, paniusie z wiankami na głowie na randkach , wpierdalacze pop-cornu, itp wynalazki. Cała ta przypadkowa zbieranina niezdolna do prowadzenia dopingu dla Polski może co najwyżej pokibicować gwiazdom TVN-u lub w "Tańcu z gwiazdami". To było dopiero żenada. A jak Ci było wstyd za Polaków, to zadzwoń do Sikorskiego. On przeprosi w Twoim imieniu każdego. |
Dodam jeszcze że Niemcy awansu na EURO o suchych mordach raczej nie świętowali.
Wyglądało to tragicznie, jeśli do EURO nie nauczymy się chociaż skromnymi fragmentami trzymać piłkę to skończy się to masakrą. |
Cytat:
|
Cytat:
Pytam się kto jest lepszy od niego? Dlaczego jak gramy z ogórkami to Głowacki nie gra, a jak szykuje się że dostaniemy w cyce to Głowacki ma być bezbłędną podporą? Gdyby Peszko umiał kopnąć prosto piłkę to byśmy wygrali, przecież on miał trzy setki. |
Cytat:
|
Ale ani Wawrzyniak ani Głowacki nie pobiją byłej amikowej gwiazdy... błędnego rycerza Peszki. Co ten facet wyprawiał byle tylko nie strzelić bramki. Trzy setki, w tym jedna dwusetka i nic. To dopiero woła o pomste do nieba, że taki grajek wpuszczany jest na boisko zamiast doszkalać się w ME.
|
Moje krótkie spostrzeżenia na temat Głowackiego: zagrał bardzo słaby cały mecz, ale akurat nie winiłbym go za 1 bramkę, proszę zobaczyć powtórki, chyba 4-5 polskich piłkarzy wyszło daleko do przodu po lewej stronie, nie było ani Wawrzyniaka w obronie, ani nikogo innego, najbliżej lewej obrony stał środkowy-prawy obrońca a w polu karnym był 1 (!) niekryty zawodnik. Były dwa wyjścia, pójście na wślizg, albo doprowadzenie do wrzutki w pole karne, tak czy siak byłby gol, chyba, że Niemiec znowu by nie trafił w pustaka. Jednak po tym karnym należało Głowę ściągnąć po 5 minutach, bo faulował z niesamowitą częstotliwością...
Do poprawy dokładność w ofensywie, przecież tak będziemy ustawiać się na Euro, jasne, że każdy chciałby, żebyśmy grali atakiem pozycyjnym, ale tylko grą z kontry możemy uzyskiwać dobre rezultaty. Perquis bardzo pozytywnie, jednak ciężko będzie znaleźć dobrego defensora. |
Byliśmy o krok od wygrania tego meczu, czego skutkiem byłoby popadnięcie w euforię i samozachwyt. Remis pozwala na bardziej wywazoną ocenę gry naszej kadry i nie jest ona optymistyczna.
- Niemiecka linia pomocy w rezerwowym składzie robi co chce i raz po raz wypracowuje napastnikom strzeleckie okazje i to stuprocentowe. - Gdyby nie Szczęsny byłoby bardo krucho. Brawa dla niego, ale opieranie calej nadziei na Euro na tym, że Szczęsny wybroni, a nam może cos wpadnie to droga donikąd. -obrona słabo, pomoc slabo, tylko Lewandowski coś rozgrywał. Peszko, Mierzejewski to piłkarze za słabi na taki poziom, jakiego wymaga gra z Niemcami. - stadion nowy i piękny, ale atmosfera..... ,,Polacy gramy u siebie"?? |
Cytat:
Teraz znów będą grały Wojtkowiaki, Gliki i inne wynalazki, a na Euro znów wpuści Głowackiego po roku przerwy na Hiszpanów i będzie się dziwił że kartkę złapał. No i będzie na kogo zwalić przegraną. |
Ja ogólnie nie rozumiem zachwytu nad wynikiem i stylem gry naszych orłów. Nawet jakbyśmy dowieźli to 2:1 do końca to i tak w meczu o punkty z pierwszą jedenastką Niemiec nie mielibyśmy nic do powiedzenia. Oglądałem mecz z trzema kumplami i każdy wielce zadowolony bo prawie wygraliśmy z potęgą Niemiec. Tylko, że my graliśmy na 100%, Niemcy może na 50% i to nie w optymalnym zestawieniu.
Smuda już pierdzieli jakieś dyrdymały i pewnie jest zachwycony bo po tym meczu aż takiej krytyki naszej kadry i jego pracy nie będzie. Grę Peszki zostawiam bez komentarza. |
Cytat:
|
Nie oszukujmy się to nie jest już pech tylko po prostu Głowa gubi się jak dziecko kiedy tempo spotkania i poziom przeciwnika jest wysoki. Już nawet nie chodzi o karnego czy czerwoną, on podawał piłkę do Perkisa stojącego 2 metry od niego, wyrżnął się w polu karnym próbując przyjąć piłkę co sprokurowało sytuacje dla Niemców.
Oczywiście godne podkreślenia jest to że po prostu na tym poziomie nie można grać cały mecz z kontrataku, trzeba odciążyć obronę bo przecież jak my nie mamy piłki to ma ją przeciwnik. A jak ma ją przeciwnik to nawet mimo dobrej obrony narastające zmęczenie będzie powodować, że nasz mur będzie cofał się coraz bliżej pola karnego aż w końcu pęknie bo ktoś zrobi poślizg Warzyniaka czy karnego w stylu Głowy. Tutaj nawet Terry czy Vidic będąc cały mecz w opresji popełniliby jakiś błąd, umiejętności ofensywne takich piłkarzy jak Niemcy sprawią że nie da się rozegrać całego meczu w defensywie bezbłędnie. Największym problem naszej repry nie jest gra w obronie tylko to że nie potrafimy trzymać piłki. Generalnie jest to problem całego polskiego futbolu, nie wiem czy wynika to z bojaźni czy z tego że jesteśmy tak żałośni technicznie. |
Thery? Kto to taki ??
|
co znaczy, ze Peszko nie zawalił meczu? Że nie faulował napastników Niemiec przed nasza bramką? Przecież grał na innej pozycji i z tej gry powinien byc rozliczany. Założę sie, ża każdy iny polski piłkarz z C-klasy (nie mówiąc o Głowackim) wykorzystałby chociaż jedna z jego setek.
Żeby było jasne. Jak napisałem wyżej: Głowacki wiele w tym meczu zawalił. I jego oceniałem, bo to były wiślak. Nie oceniałem Peszki, bo on może Głowie buty na trening przynosić. Na jego "grę" szkoda nawet najmniejszego slowa |
Chłopie jeżeli zmarnowanie trzech setek Twoim zdaniem nie jest zawalenim meczu to lepiej nie gadaj o zaślepieniu. Peszko nie potrafi strzelić, nie potrafi przyjąć tylko biegać przed siebie potrafi. Tylko ze to nie lekkoatleta.
Co do numeru. Kto ma w kadrze trójkę? Że Głowacki musi grać z 13? Jakiś wynalazek dyzmy pewnie. Któremu powołanie opłacił obrotny menago. Głowacki jest na teraz i będzie przez najbliższe dwa lata najlepszym polskim stoperem, o dwie klasy lepszym od całej reszty. Może Perquis jet z nim porównywalny. Nie ma o czym gadać. |
Cytat:
a) wywalil sie b) pobiegl by bez pilki c) przed strzalem dawno by zostal zablokowany. Oczywiscie ze cos powinien strzelic, ale jesli mam wybierac kto bardziej spieprzyl mecz to oczywiste jest ze to byl Glowacki. Wawrzyniak zrobil przynajmniej przysluge tym co obiektywnie oceniaja mecz, bo jakbysmy wygrali z Niemcami to dzis zbiorowa orgia by byla a Smuda pewnie kontrakt do smierci by mial. |
założe się, że Brożek by ustrzelił coś na miejscu Peszki. Może Franek powinien z nim lepiej przećwiczyć podcinke... Zreszta Smuda powinien od początku meczu ustawiac Lewandowskiego za Brożkiem
|
Sytuacje Peszki dla przeciętnego ligowca też nie byłyby łatwe, nie wiem czy zrobiliby z tego coś lepszego bo to wszystko było robione na stosunkowo wysokim tempie, jesteś rozpędzony, wychodzi bramkarz gonią cię obrońcy, masz sekundy na przejęcie piłki i oddanie strzało, Peszko za każdym razem zawalił jedną rzecz, przyjęcie piłki mianowicie aż prosiło się aby przyjąć na prawą nogę (Peszko jest prawonożny) i zawinąć po długim. Na poziomie reprezentacyjnym takie coś powinno się jednak wykorzystać.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:32. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl