Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

pepe72 25.08.2025 20:56

Nasi w kanadyjce (wg Meczyków):
1. Rodado 10
2. Duarte 8
3-8. Ertlthaler 6, Kuziemka 6
9-11. Krzyżanowski 5,
20-35. Duda 3,
36-73. Jaroch 2, Biedrzycki 2, Kutwa 2, Lelieveld 2
74+ Nikaj 1, Carbo 1, Kawała 1, Ikbekeme 1

pepe72 25.08.2025 20:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 1652695)
Puchar Polski jest sprawą drugorzędną. Celem... Mistrzostwo Polski 2026/27 i bezpośredni awans do LM bez eliminacji. PP i puchary na początku sezonu w Ekstraklasie jako beniaminek tylko by nam w tym przeszkadzały :-P :haha:

Obstawiam, że bardziej chodzi o kasę za 1/4 czy 1/2 pucharu

As 25.08.2025 21:08

SofaScore jest super. Mozna sobie rozne statystyki powyciagac.

Porownalem sobie dla zabawy Duarte z Kuziemka

Udane dryblingi: Kuziemka - 27 (drugi w lidze); Duarte - 15
% Dokladnych podan: Kuziemka - 75.17; Duarte - 74.48
Kluczowe podania Kuziemka 16 (najwiecej w lidze); Duarte - 4

pepe72 25.08.2025 22:20

Zagrosik twierdzi, że po tej kolejce wystarczy 65 punktów do awansu :>
https://x.com/zagrosik/status/1960072252524745045

Oczywiście zmienia się to co kolejkę.

Arkadiusz.Czerepach 26.08.2025 09:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1652677)
Wystarczy, że teraz się trafi seria 15 meczów przegranych i jesteśmy w dupie xd Ale licząc że awans daje średnia 2,0 to po takim starcie można pozwolić sobie na 3 porażki pod rząd i nadal jest super, czy 5 pod rząd i nadal będziemy w grze o top 2.
Także nabijamy sobie mocny handicap i tyle. Ale to nie daje pewnego awansu

wiadomo, ale zakładam że drużyna która gwałci 6tego rywala z rzędu , nie odmieni swojej gry do tego stopnia żeby zaliczyć "serii 15 przegranych"

pepe72 26.08.2025 09:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1652722)
wiadomo, ale zakładam że drużyna która gwałci 6tego rywala z rzędu , nie odmieni swojej gry do tego stopnia żeby zaliczyć "serii 15 przegranych"

A w każdym razie wszyscy mamy taką nadzieję :>

Jaroo1 26.08.2025 10:22

Cytat:

wiadomo, ale zakładam że drużyna która gwałci 6tego rywala z rzędu , nie odmieni swojej gry do tego stopnia żeby zaliczyć "serii 15 przegranych"
I to jest główna różnica między Wisłą a innymi co często robiły serię wygranych na farcie. Póki co to generalnie strzelamy po 5 goli na mecz, a ostatnio nawet nie tracimy wcale. Także tu cięzko zakładać, że z dnia na dzień będzie odwrotna seria.

wolfy 26.08.2025 10:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1652722)
wiadomo, ale zakładam że drużyna która gwałci 6tego rywala z rzędu , nie odmieni swojej gry do tego stopnia żeby zaliczyć "serii 15 przegranych"

U nas już zakładali że nie damy rady spaść z Ekstraklasy skoro są tam Stal Mielec i Śląsk Wrocław. A teraz czwarty sezon gramy w pierwszej lidze...

Karherop 26.08.2025 10:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1652703)
SofaScore jest super. Mozna sobie rozne statystyki powyciagac.

Porownalem sobie dla zabawy Duarte z Kuziemka

Udane dryblingi: Kuziemka - 27 (drugi w lidze); Duarte - 15
% Dokladnych podan: Kuziemka - 75.17; Duarte - 74.48
Kluczowe podania Kuziemka 16 (najwiecej w lidze); Duarte - 4

Wielkie dzieki, super aplikacja

Karherop 29.08.2025 21:38

Nasza średnia się urealnia - 2.57 po 7 kolejkach. 18/21 pkt - 20% sezonu za nami.

Kolejny cykl do przerwy na kadrę:

Odra Opole (dom)
Górnik Łęczna (wyjazd)
Odra Bytom Odrzański (PP wyjazd)
Polonia Bytom (dom)
Ruch Chorzów (dom)

10 punktów i awans w PP byłby fajnym wynikiem

miles 29.08.2025 22:48

Pepe72 - smutny wieczór ale dawaj wyliczenia ;)

pepe72 29.08.2025 23:19

Jesteśmy "mistrzem wakacji".
Nadal jest szansa awansować w lutym.
Niestety wróciły demony z Miedzią z poprzedniego sezonu.
W kanadyjce nic nam się nie poprawiło :(

pepe72 31.08.2025 15:12

Z ciekawostek na wykresie (patrz link w opisie) byliśmy już na pierwszym miejscu od 5 do 8 kolejki (seria "the best of 1 liga")
Na pewno to poprawimy w tym sezonie.

Jaroo1 31.08.2025 16:55

Zakładając że 68 pkt da awans to zostało 50 pkt do zdobycia. Czyli średnio 1,85, także dużo poniżej średniej Jopowej. Bliżej średniej sobolowej. Krótko mówiąc, póki co, jeśli Jop nawet spieprzy ten sezon -zaniazajac sporo od teraz swoją średnia to i tak awansuje.

leszekpw 31.08.2025 17:15

Jarusiu001 jak awansuje? Przecież typowales piąte miejsce na koniec i brak awansu???wtf?? Chorągiewka zawiała i w główce odbiło po kilku wygranych?

Czekamy czy się spełni jarusiowa przepowiednia.

Jaroo1 31.08.2025 17:19

Leszku śmieszku, nie widzisz że każdy tu na ciebie leje ciepłym moczem?

leszekpw 31.08.2025 17:20

Tak tak, glupio Ci, ze choragieweczką zawiałeś w drugą stronę. Czekamy na Twoje 5 miejsce i brak awansu.

Karherop 31.08.2025 17:22

W czystej teorii gdybysmy do konca wygrali wszystkie mecz u siebie (wlacznie z Wieczysta) + przywieźli z wyjazdów (5 z 36 pkt) to ten awans tez byłby przyklepany.

Poki co celujmy w to żeby po jesieni przynajmniej wyrównać wynik Termy z jesieni 2024 (45 pkt i bilans 14-3-2)

Drozd 31.08.2025 18:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekpw (Post 1653207)
Jarusiu001 jak awansuje? Przecież typowales piąte miejsce na koniec i brak awansu???wtf?? Chorągiewka zawiała i w główce odbiło po kilku wygranych?

Czekamy czy się spełni jarusiowa przepowiednia.

Kiedy pojawiły się wyniki, hejterek mocno pracuje żeby jedynym ich ojcem zrobić Jopa jako przedstawiciela PMS. Królewski i fakt że zatrzymał Rodado i sprowadził najpewniej z wykorzystaniem algorytmów kilku niezłych grajków do składu, dalej jest zaskrońcem :).

Jaroo1 31.08.2025 18:31

Drozd, nie zdziwiloby mnie gdyby się okazało, że ty powstałeś dzięki algorytmom Zaskrońca hehe. Algorytmie ty. Smoki też były w tej bajce co co Jarek opowiadał?

Drozd 31.08.2025 19:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1653217)
Drozd, nie zdziwiloby mnie gdyby się okazało, że ty powstałeś dzięki algorytmom Zaskrońca hehe. Algorytmie ty. Smoki też były w tej bajce co co Jarek opowiadał?

Kiedy algorytmy były pretekstem do plucia na Królewskiego to istniały, prawda hejterku? Teraz kiedy przychodzi taki Leliveld nie wiadomo skąd i okazuje się jednym z najlepszych w drużynie to algorytmy nie istnieją. A wynalazł go Jop będąc na wycieczce w słonecznej Holandii :). Kiedy spadek i bankructwo hejterku?

Przeproś Królewskiego :>

Jaroo1 31.08.2025 19:32

Musiałbym być takim zjebem jak ty żeby przepraszać go za 4 sezon w I lidze.
Te algorytmy były tak samo mądre jak ty. A twoje .......enie że pewnie teraz super transfery porobiły algorytmy to możesz sobie wsadzić między bajki swoje i Zaskrońca.

Drozd 31.08.2025 19:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1653223)
Musiałbym być takim zjebem jak ty żeby przepraszać go za 4 sezon w I lidze.
Te algorytmy były tak samo mądre jak ty. A twoje .......enie że pewnie teraz super transfery porobiły algorytmy to możesz sobie wsadzić między bajki swoje i Zaskrońca.

A kto hejterku? Nasza rozbudowana sieć skautów? :)

Powinieneś przeprosić za bezustanne plucie na sytuację w klubie, bredzenie że zaraz wszystko szlag trafi, wyzywanie w stylu zaplutego obszczymurka wszystkich, którzy nie podzielali twojej obłąkanej wizji.

Teraz z każdym kolejnym wygranym meczem z każdym kolejnym tysiącem sprzedanych biletów bardziej wyraźnie widać jakim cały czas byłeś, nadal jesteś i najprawdopodobniej będziesz bezmózgim głąbem. Dlatego choćbyś się wił i kluczył wszystko co wypisujesz jest tylko paplaniną hejterka, Wartą jedynie wzruszenia ramion.

Karherop 14.09.2025 21:07

Aktualizacja po 9 kolejce i meczu z Odrą: gol Kuziemka, Biedrzycki, Asysta: Leliveld, kluczowe zagranie Erlthaler, Leliveld

1.. Rodado (13) 10g + 0a +3aa
2. Duarte (9) 4g + 4a +1aa
3. Erlthaler (12) 3g +3a +5aa
4. Biedrzycki (4)3g + 1aa
Krzyżanowski (7) 1g + 4a +2aa
Kuziemka (12) 2g +5a +5aa
Leliveld (6) 1g + 4a +2aa
Igbekeme (2) 1g + 1aa
Kutwa (4) 1g + 1a + 2aa
Nikaj (1) 1g
Kawała (1) 1g
Jaroch (2) 1g + 1a
Zwoliński (1) 1g
Duda (3) 0g + 3a
Carbo (3) 0g + 1a + 2aa
Staszak (1) 1aa
Grujcic (1) 1aa

pepe72 15.09.2025 20:37

Poszły się kochać wszystkie średnie (dom, wyjazd, ogólna).
Jedyne z czego możemy się cieszyć to fakt, że jeszcze nigdy w 1 lidze nie byliśmy na 1 miejscu po 9 kolejce. Poprzedni max to 8 kolejka.
Kod:

                  razem  dom  wyjazd 
meczów              8      4      4  (+jeden zaległy)
punkty            19      10      9
średnia            2,38    2,50  2,25
Procent meczów    24%         
             
2 miejsce (pkt)    17         
zostało meczów    26         
przewaga            2         
możemy tracić      0,08         
             
awans vice (stat.) 64         
Brakuje            45
średnia na mecz    1,73
najwcz. w kolejce  23


wolfy 15.09.2025 20:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1653731)
Poszły się kochać wszystkie średnie (dom, wyjazd, ogólna).
Jedyne z czego możemy się cieszyć to fakt, że jeszcze nigdy w 1 lidze nie byliśmy na 1 miejscu po 9 kolejce. Poprzedni max to 8 kolejka.
Kod:

                  razem  dom  wyjazd 
meczów              8      4      4  (+jeden zaległy)
punkty            19      10      9
średnia            2,38    2,50  2,25
Procent meczów    24%         
             
2 miejsce (pkt)    17         
zostało meczów    26         
przewaga            2         
możemy tracić      0,08         
             
awans vice (stat.) 64         
Brakuje            45
średnia na mecz    1,73
najwcz. w kolejce  23


Ważne żeby - na wzór pierwszego sezonu po spadku - nie zacząć teraz drugiej serii. Jeszcze dwa takie mecze i nasi będą na każdy kolejny wchodzić wystraszeni.

Albo Jop wyciągnie wnioski i wtedy możnaby nawet uznać że dobrze się stało, albo będzie niedługo szukał nowej pracy.

Na razie traktujmy te mecze jako urealnienie wyników.

Patryko 15.09.2025 21:18

Myślę, że dzięki aktualnej średniej punktowej, Jop ma spokój do przerwy zimowej, bez względu na liczbę zdobytych punktów w kolejnych meczach.

Jedynie co by go mogło pogrążyć to nie wiem.... z 6 przegranych z rzędu i spadek nad strefę spadkową. Scenariusz mało realny.

Drozd 15.09.2025 21:27

Tabela jest tak płaska, że między 4 a 14 miejscem jest 5 pkt różnicy.

Karherop 16.09.2025 08:12

Do przerwy na kadrę:
Łeczna (wyjazd)
Polonia B (dom)
Wieczysta (dom)
Ruch (wyjazd)

Ugrywając 10 pkt - zrównujemy sie z bilansem TBB z zeszlego sezonu (29 pkt) - to byłaby rewelacja 2.42 pkt/mecz
Ugrywając 5 pkt zrównujemy sie z bilansem Arki (24 pkt). - równe 2 pkt na mecz (raczej utrata liderowania ale w strefie miejsc 1-2.

Przypuszczam że osiągniemy coś pośrodku 7-8 pkt. Najmniej mnie zdziwi porażka w spotkaniu z Ruchem.

12 spotkań to juz ponad 1/3 sezonu i juz jakieś wnioski można wyciągnąć, szczególnie jak się popatrzy na poprzednie sezony...

24/25 - 16 pkt
23/24 - 20 pkt
22/23 - 17 pkt

Stelio 16.09.2025 08:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1653743)
Do przerwy na kadrę:
Łeczna (wyjazd)
Polonia B (dom)
Wieczysta (dom)
Ruch (wyjazd)

Ugrywając 10 pkt - zrównujemy sie z bilansem TBB z zeszlego sezonu (29 pkt) - to byłaby rewelacja 2.42 pkt/mecz
Ugrywając 5 pkt zrównujemy sie z bilansem Arki (24 pkt). - równe 2 pkt na mecz (raczej utrata liderowania ale w strefie miejsc 1-2.

Przypuszczam że osiągniemy coś pośrodku 7-8 pkt. Najmniej mnie zdziwi porażka w spotkaniu z Ruchem.

12 spotkań to juz ponad 1/3 sezonu i juz jakieś wnioski można wyciągnąć, szczególnie jak się popatrzy na poprzednie sezony...

24/25 - 16 pkt
23/24 - 20 pkt
22/23 - 17 pkt

Przecież jak z tych meczów wyciągniemy 3 pkt to będzie cud.

Łęczna i Wieczysta to murowane w.......e. Patrząc się na to jak gra teraz Bytom to pogubienie punktów również prawdopodobne. A Ruch nie dość, że odżywa coraz bardziej przy fornaliku i bedzie lepszy z meczu na mecz, to jeszcze na 200% bedzie sie chcial zrehabilitować za 0:5 z poprzedniego sezonu i będą grać na podwójnym gazie.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:12.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl