![]() |
Smuda wstawił sie za Skorżą u Cupiała.Swoją drogą taki Franz bardzo by sie przydał w Wiśle... bo w kraju innego trenera godnego uwagi nie widze.
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32282,t...wiadomosc.html |
Cytat:
|
Ja bym tylko apelowal aby problemu gry Wisly nie sprowadzac do walki, ambicji, tzw. wkladania serca w gre. Jest to oczywiscie wazne, ale po pierwsze wydaje mi sie, ze te aspekty jednak mozna zauwazyc w grze Wisly, a po drugie sama walka to sobie mozna poradzic w klasie okregowej. Na pewnym poziomie, z okreslonymi rywalami bez umiejetnosci czysto pilkarskich, bez taktyki, dobrego ustawienia nic sie nie zwojuje. I tu jest dla mnie glowny problem tej druzyny. Oni nie wygladaja na ludzi, ktorym nie zalezy, walcza, staraja sie, ale to wszystko jest jakby bez glowy, bez zadnego ladu i skladu, nie ma w tym organizacji ani pomyslu. Oni chca, ale nie bardzo wiedza jak. Do tego tragiczne wyszkolenie techniczne polskich pilkarzy i w efekcie czesto na boisku ogladamy mlocke i kopanine zamiast meczu. Jak juz pisalem brakow z dziecinstwa w wyszkoleniu Skorza teraz nie nadrobi i nie bedzie uczyl Lobodzinskiego jak przyjmowac pilke, to ma byc nawyk. Ale pewnie cwiczenia na treningu, gierki na malej przestrzenii, moga owocowac wypracowaniem jakiejs skladnosci w grze, stylu, czegos co daloby sie ogladac.Wisla kuleje w aspektach, za ktore odpowiada glownie trener. Czyli organizacji gry, ustawienia, plynnosci. Indywidualnie zawodnicy sa tacy jacy byli.
Nawet jakby jeszcze bardziej zaczeli sie szarpac i gryzc trawe to zobaczymy tylko jeszcze wiekszy chaos. Przyjedzie jakis sredniak europejski i ich rozklepie, a Ci beda biegac miedzy nimi jak potluczeni. W pilce ambicja jest wazna, bez niej ani rusz, ale nie jest najwazniejsza. Musi byc ona poparta technika, taktyka, ustaiwieniem itp. |
Cytat:
Poprawienie skuteczności, o ktorym mówi Skorża i piłkarze, może co prawda sprawić, że będziemy wygrywali mecze w polskiej lidze, ale to mało. Wystarczyło, żeby w sytuacji z pierwszych minut w meczu z Arką, kiedy Brożek wpadł w pole karne gdynian, zrobił to, co robi w takiej sytuacji piłkarz a nie kopacz, to prowadzilibysmy 1-0 i to Arka musiałaby sie odkryć i atakować. Co oczywiście nie świadczyłoby o klasie drużyny, lecz o klasie piłkarza, który wykorzystuje swoje indywidualne wyszkolenie Podobnie w meczu z Tottenhamem - większa skutecznośc mogła zapewnić nam awans. Nie swiadczyłoby to jednak o klasie drużyny, lecz o skuteczności indywidualnej piłkarzy wykorzystujących słabszą dyspozycje Angoli. Nie oznaczałoby to, że poradzilibysmy sobie w lidze angielskiej. Dopóki taktycznie nie będziemy górowali nad taką Arką tak, aby nawet przy słabszej dyspozycji (jak Tottenham przeciw Wiśle) zejść z boiska zwycięsko, to niech pojedyncze wygrane mecze w polskiej lidze nie przesłaniaja nam podstawowego braku jakim jest to, o czym pisze nesta: nieumiejętność ustawiania sie na boisku, zmieniania ustawień, brak umiejętności taktycznych i żelaznej dyscypliny taktycznej. Śmiem twierdzić, że pod tym względem jestesmy dziś daleko za Wisłą Kasperczaka, czy Petrescu |
Tak to jest jak piszecie - zaangażowanie, walka , jasne, tyle że w dzisiejszym futbolu to jest tak samo oczywiste jak to że na murawę wybiegają dwie jedenastki - nawet w naszej buraczanej lidze - nie zawsze ale często.
Mecze wygrywa się taktyką, zgraniem i przewagą indywidualną, czasami dochodzi do tego kwestia szczęścia czy przypadku - to trzecie mamy(nad większością ligi), z pozostałymi dwoma aspektami już gorzej. |
Rozumiem, że wyrzucanie trenera w trakcie rundy to nie jest rozważne posunięcie. Ale oby było co zbierać po sezonie. Budżet Wisły może nie wytrzymać roku bez pucharów.
Co przyciągnie kibiców na stadion jak nie LE i QLM ? Wszystko zależy od tego jak się drużyna dzisiaj zaprezentuje. Jeżeli znowu zobaczymy brak pomysłu i bezradność, to nie będe miał za złe zarządowi decyzję wyrzucenia Skorży. |
Cytat:
|
jak zawodnicy odzyskają sprawnośc po kontuzjach to myśle że będzie dobrze i Skorża zostanie.Cały czas jestem zdania że to w dużej mierze jest wina sztabu medycznego i tego Terziottiego bo jak brakuje pary to trudno o walecznośc, szybkośc i dynamike
|
Skorza Wyp......laj!!!!!! W Podskokach
|
Trzeci beznadziejny mecz rundy rewanzowej wybil WSZYSTKIE argumenty zwolennikom Skorzy.
|
a gdzie tam znowu go beda bronic!!!! gluchoniemi
|
Ci którzy go bronią poprostu maja gdzieś to że Wisła pod jego wodzą gra żenade.. dla nich liczy sie to że się o Wiśle ładnie wypowiada. Ale chyba pożegnań nadszedł czas:/
|
Skorża nawet nie wie jak ustawić Issę Ba na boisku, który jedyny miał pojęcie co z piłką zrobić i był jedynym kreatywnym piłkarzem. W ogóle... Nie wie jak ustawić drużynę. Raz jest 4-4-2 raz 4-5-1 a czasami sam nie wiem jakim ustawieniem grają... Niestety ale na każdego przychodzi czas. Dziękujemy, za wszystko lecz drużyna pod Pana wodzą się wypaliła...
|
Ktokolwiek za Skorże... błagam... długo go broniłem ale teraz koniec
ZERO POMYSLU NA GRĘ przeciez jeszcze poł roku temu jako tako to funkcjonowało teraz w 3 meczach ile stworzylismy sytuacji? Nie pamietam 3 meczy bez bramki... znaczy pamiętam ale sprzed ery TF ps jestem gotow sie założyć że Jirsak, Kirm i Alvarez w każdym innym klubie będą grali dwa razy lepiej niż tu ps2 Jaga zagrała pressingiem tak jak i Arka... czy naprawde trzeba wielkiego geniuszu zeby wiedziec ze pressing najlepiej zneutralizowac grą z pierwszej piłki lub rozciągnięciem gry? No ale do tego potrzebna jest umiejętność celnego podawania... |
Jakoś funkcjonowało?? od dawna mecze Wisełki są szarpane a nie grane, potrafimy grać z Piastami albo Odrami a jak przychodzi do meczu z potentatem to nasi siusiają do nogawek. W tym zespole Skorży niema żadnej ambicji!!
|
Kolejny mecz i znów Łobodziński wchodzi, przewrca się o własne nogi ... i po co. Skorża niby walczy o swoją posadę i wystawia Wojtka którego dobre mecze od kiedy jest w Wiśle można policzyć na palcach jednej ręki. Dlaczego nie Mączyński? Dlaczego nie ktokolwiek inny? Zaczyna brakować Ćwielonga :-/
|
po meczu z Jagą coś mi się widzi że chyba mamy syndrom Petrescu. Skorża za dużo nałożył i teraz chłopaki grają przeciw niemu
jest też druga opcja - po prostu Maciek ich zajechał i to po raz drugi w tym sezonie. za to należy się już zwolnienie bo nie wyciąga nasz trener żadnych wniosków. niepotrzebne skreślić. totalna załamka. ktoś musi za to beknąć... albo piłkarze po pensjach albo Maciek po posadzie. nie wolno tak hańbić Wiślackich barw TYLKO WISŁA!! |
Cytat:
Ferrari bez paliwa nie pojedzie. |
Remis można dzisiaj potraktować jako porażke... pierwsza połowa wporządku ale w drugiej połowie już nie istnieliśmy po za pierwszymi 3 minutami i jednym uderzeniem Jirsaka, którego strzał po rykoszecie niemal nie dał nam zwycięstwa...
Ja osobiście mam już dość oglądania Wisły grając tak brzydką szarpaną piłke... Mam dość tego jak widzę, że drużyna nie ma stylu... A więc moje zdanie jest takie niezależnie od fazy rozgrywek Macieju (złotousty) Skorżo .... Wypier****j... jesteś wypalony nie masz pomysłu jak ustawić drużyne żeby sobie poradzili z przeciwnikiem ani nie potrafisz dobrać sztabu szkoleniowego który jest odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne... Bye |
Maciusiowcy, podpowiedzcie ile meczow bedziemy potrzebowali zeby zdobyc JEDNA bramke! Albo z kim musimy zagrac, zeby ja strzelic, bo wyglada na to, ze w tej lidze wszyscy sa za silni. My mamy problem z kazdym rywalem. 320 min bez bramki to jest komedia i antyfutbol, ale nawet nie stwarzamy sytuacji, zeby to polozenie zmienic. Realistycznie typuje, ze w najblizszych 3 meczach z Lechia strzelimy jedna bramkie.
Oczywiscie przed mikrofonem Macius jest mistrzem PR, ale na boisku paplanie okazuje sie byc pustoslowiem, jego zespol nie jest w stanie zbudowac 3 skladnych akcji w 90min, nie mowiac o dojsciu do pozycji strzeleckiej... |
No jest to wyczyn , biegać 4 i pół godziny i nie strzelić gola a de facto nie mieć sytuacji(poza jakimś przypadkiem)do jej strzelenia.
Przykre to i szkoda że tak się dzieje - miałem nadzieje że Skorża dociągnie do końca rundy a raczej tak się nie stanie, aż strach pomyśleć kogo weźmiemy z łapanki. |
Druzyna jest zagubiona. Gadanie Skorzy jest dobre na media i kilku kibicow, ale nie na druzyne, ktora ma byc agresywna i ma wiedziec, co ma robic na boisku. Wisla nie ma pojecia jak grac do przodu, a nawet jak utrzymac sie przy pilce.
|
Mam nadzieje ze jak sie jutro rano obudze i spojrze na stronke to bedzie info "Skorza zwolniony". To bylby mily poczatek weekendu.
|
Jak mnie wk....ją ludzie, którzy są jak chorągiewki, jeszcze kilka m-cy temu krzyczący "Maciek Skorża, Maciek Skorża" po tym kiedy po 8 miejscu w sezonie, dwukrotnie zdobyliśmy majstra, potrafią powiedzieć gościowi wypier...j. K...a szacunku trochę do Człowieka.
A w temacie największą wadą Skorży jest kolesiostwo i trzymanie się ludzi którzy jak widać pojęcia nie mają o swojej robocie (vide Kazimierski, Terizzotti, Janas junior) tudzież robią bokami zamiast zamiast zapierniczać na zarówno na meczu jak i na treningu (to do kilku piłkarzy jak Paweł Brożek, Diaz i jeszcze kilku). Jeżeli chce zrobić karierę trenerską to swoją główną wadę czyli kolesiostwo musi wyrugować i to niezależnie gdzie będzie tą karierę kontynuował, bowiem nikt normalny nie będzie płacił jego kumplom za nieróbstwo. Tyle co do sztabu. Natomiast mnie najbardziej wkurza fakt, iż znowu okaże się, że piłkarze nieroby wykpią się niczym. Zarząd nie potrafił odpowiednio zareagować po wtopie z Levadią (stracił któryś z grajków choćby złotówkę w formie kary, za klęskę finansową klubu??) sytuacja się powtorzyła po meczach z Legią czy Cracovią. Kopacze są niewinni:-/. Zarząd jest zbyt pobłażliwy do tego stopnia, że już gówniarze zaczynają sobie pogrywać w gumy (vide sytuacja ze "spóźnieniem" Leszczaka i drugiego smarka i durnymi tłumaczeniami tego, poskutkowała późniejszą niesubordynacją pseudogwiazdki), takich sytuacji nie można tolerować. |
JEDREK76 swiete slowa, piłarze wreszcie powinni zaplacic za ten mecz, nie wiem czy dobrze pamietam ale chyba po PAO kariery w Wisle juz nie zrobili Majdan i Klos
a teraz Brozki rzadza tutaj i znowu sie im uda, tylko trener winny a zawodnicy cacy, zostawic ich i moze jeszcze im dac podwyzke. Jak juz zwolnic Skorze to i niech zawodnicy wreszcie za to zaplaca. |
Trenera Macieja Skorżę:
Zostawić na stanowisku! - 73,53% Wywalić! - 26,47% Mistrz PR! ps. JEDREK76, nikt nie kwestionuje 2 tytulow Skorzy. Respekt. Natomiast w moim slowniku nie istnieje cos takiego jak derby oddane walkowerem, nie istnieje opcja, ze druzyna nie walczy W OGOLE w polowie meczow. Nie istnieje opcja, ze trener mowi, ze na Levadie (LM!) jestesmy przygotowani na 60%!!! Zreszta czy Levadia to byl przypadek? Gdybysmy w srode zagrali z nimi, prawdopodobnie byloby jeszcze gorzej niz latem. Gramy coraz slabiej. Mozna lubic lub nie lubic Skorzy, ale pewne fakty trzeba oceniac matematycznie, chocby po to, zeby nastepnym razem nie bylo kolejnej kilkumilionowej dziury budzetowej, ktora sie bedzie nam odbija czkawka jeszcze dlugo po wylocie Skorzy! |
Cytat:
Co nagle to po diable, jak to mawiają... |
3rider, zobaczymy jak bedziesz cwierkal jak zakonczymy ten sezon na 5 miejscu. Sciagna Augenthalera, pol roku bedzie dobrze a potem rownia pochyla. I tak wkolko i tak wkolko. Szkoda tylko ze wy nie widzicie tego co bylo poprzednio. Teraz sytuacja sie powtarza. To takie trudne by zrozumiec? Ale nie po co, najprosciej zwolnic czlowieka ktory tylko w czesci za to odpowiada. Bo taniej, a tu pol rundy pozniej bedzie spokoj i wszystko wroci do normy. Zwolni sie kolejnego trenera... i tak ****a w kolko.
|
dziura budzetowa to takze po czesci wina Wilczka, zalozyl ze przejdziemy Levadie i wpisal w koszty 2mln euro, nigdy stu procentowej pewnosci w sporcie nie ma.
|
"Wyp....aj?'" Co to ****a ma być? Wstyd mi za takich "kibiców". Rozumiem, że możecie uważać że pora zmienić trenera. Rozumiem, ale ****a "wypierdalaj"? Wstyd! Buractwo i... brak słów.
Jeszcze trochę porażek i tacy jak Wy stąd będą "wypierdalać". Wolę nie zdobyć mistrza, byleby takich jak wy tu nie było... |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:01. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl