Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

piotrek chicago 27.09.2010 15:57

szkoda ze jedynym Wislakiem ktorego bedziemy mogli pozdrowic z trybun bedzie Kuba Blaszczykowski. reszta powolan to poprostu smiech!!!

kubawislak 27.09.2010 16:16

TRAGEDIA! Nie wiem co wyżej przez was wymienieni panowie tam robią. Te mecze to bd totalna klapa, jak i nasze całe Euro. Jednak trzeba spojrzeć prawdzie w oczy w tej chwili tylko kilku naszych kopaczy nadaję się do solidnej kadry... Kuba, Ludwik, Lewandowski, Jeleń Murawski, Piszczek Boenisch, Boruc, Kuszczak, Tytoń, Grosik (to idealny Joker). Nie skreślam również Majewskiego(zobaczymy jak sobie poradzi w kadrze, mam nadzieję że bd mogli zobaczyć) Adrian Mierzejewski, Matuszczyk.Wciż również liczę że ta dwójka defensorów się rozwinie do 2012 roku: Glik, Sadlok(Środek obrony). Nasz Brozinho, powoli się odbudowuje, wiec na niego tez trzeba liczyć, Monza też brać pod uwagę Wtorka w obecnej formie. Trzeba obserwować Piotrka Brożka, w końcu musi udowodnić, że rewanż z Barceloną to nie przypadek(głęboko w to wierze).
Być może kogoś zapomniałem wymienić...

leszekm_ 27.09.2010 16:29

Bonin akurat zasłużył na powołanie. widziałem mecze górnika w tym sezonie i grzesiu robił co chciał, bardzo dobry gracz.
smolarek - nieporozumienie
mierzejewski - patrz wyżej
wołąkiewicz - nie znam gościa, ale sporo osób mówi że solidny grajek, lepszy niż przereklamowany sadlok. może warto dać szanse

Titto 27.09.2010 16:30

A czy ktoś wie może co z Jackiem Krzynówkiem ? Coś długo nie może sobie znaleźć tego klubu.

GonzoNS 27.09.2010 16:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Titto (Post 987507)
A czy ktoś wie może co z Jackiem Krzynówkiem ? Coś długo nie może sobie znaleźć tego klubu.

Z tego co kojarzę skończył karierę - kontuzja.

Titto 27.09.2010 17:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GonzoNS (Post 987517)
Z tego co kojarzę skończył karierę - kontuzja.

Sam piłkarz zdementował tą informacje i oznajmił, że szuka klubu tyle, że coś długo to trwa.

Brakuje mi powołań dla niektórych graczy i uważam, że część zawodników co dostało powołanie się nie nadaje.

Ebi Smolarek w Polonii gra siano niesamowite, żadnego z niego pożytku. Niektórzy już robili z niego gwiazdę jak strzelił te dwie bramki na początku...
Łukasz Mierzejewski to chyba czasem nawet nie mieścił się czasem w I składzie Sra...Cracovi.
Dariusz Pietrasiak w ostatnich meczach dużo błędów popełniał jednak na środku mamy ubogo jednak ktoś musiał być. Szkoda, że Głowacki kontuzjowany...
Drugi Mierzejewski nie był w najlepszej formie po kontuzji.

Natomiast brakowało mi
Maciej Małkowski w ostatnich meczach imponuję formą ogólnie w sezonie spisuje się dobrze. Jest to skrzydłowy, który potrafi dośrodkować.
Tomasz Kupisz w ostatnim czasie bardzo dobrze radzi sobie w Jadze.
Cezary Wilk w naszej Wiśle dobrze sobie radzi. Liczę na niego.
A przyjrzeć się można Pawłowi Buzale ostatnio bardzo dobry mecz i Korzymowi podoba mi się jego gra w Koronie jest taki...żywy! Małecki z Brożkiem jeszcze nie ta forma, ale powoli mogą już pukać do drzwi reprezentacji.

_ukoL 27.09.2010 20:26

Cezary zamiast dostać szansę u Franciszka będzie biegał w śmiesznej reprezentacji, śmiesznego selekcjonera ze śmiesznym rywalem z którym i tak polegniemy.

jachting 28.09.2010 11:15

Szanse to jeszcze wielu piłkarzy dostanie i to nawet nie jest kwestia zależności bo w gruncie rzeczy wszystko od piłkarza zależy .
Selekcjoner oczywiście może powołać kogoś na wyrost , swoją drogą dlatego też myśle że takie otwarcie się na większą liczbe piłkarzy jest dobre , bo to jednak może podciągać co niektórych za uszy , dać im większą motywacje , doświadczenie , szersze spojrzenie, inną perspektywe ...
To jak człowiek reaguje to kwestia indywidualna , jednak jeśli piłkarz jest dojrzały , może wypracować sobie takie cechy nawet siedząc w domu .

mecze są towarzyskie a więc można też myśleć o dalszej perspektywie , przyszłości - trener może gospodarować piłkarzami
szczególnie że tylko główny trzon reprezentacji jest przekonujący

emj10 28.09.2010 12:09

Rybus, Iwański, Wojtkowiak, Peszko, Małecki, Brożek, Pietrasiak, Bonin etc.

Który z nich ma szanse grać na średnim poziomie europejskim? Żaden.
Dlatego dla mnie nie ma żadnej różnicy między tym czy ktoś powoła pana X, czy pana Y skoro tylko kilku zawodników w kadrze ma potencjał aby grać na naprawdę solidnym poziomie i z pewnością wszystkie te nazwiska zmieszczą się na palcach jednej ręki. Z pustego i Salomon nie naleje.

GemHZR 28.09.2010 12:37

Małecki ma, może Rybus jak się ogarnie też, ci mają jeszcze czas poprawić parę elementów. Poza tym Peszko mógłby grać gdzieś w Austrii albo Belgii.

kreseq 28.09.2010 13:03

Im dluzej mlody zawodnik siedzi w naszym kraju, tym mniejsze ma szanse na rozwoj i przydatnosc w reprezentacji.

emj10 28.09.2010 14:22

Kreseq ma rację.
Rybusowi, czy Małeckiemu brakuje podstaw i jeśli nie wyjadą za młodu to już nigdy się nie nauczą jak poprawnie przyjąć piłkę, jak podać w biegu, czy jak dośrodkować na głowę... Poza niewątpliwym talentem, szybkością i motoryką trzeba mieć też podstawy rzemiosła piłkarskiego, aby być zawodnikiem kompletnym. O mądrości boiskowej i sodówce, która wali do głowy już nie wspominam.

Mimo wszystko Lewandowski, czy Błaszczykowski są wzorami do naśladowania dla takich Rybusów, Małeckich i Grosickich.

BiałaGwiazda 28.09.2010 15:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 987878)
Kreseq ma rację.
Rybusowi, czy Małeckiemu brakuje podstaw i jeśli nie wyjadą za młodu to już nigdy się nie nauczą jak poprawnie przyjąć piłkę, jak podać w biegu, czy jak dośrodkować na głowę... Poza niewątpliwym talentem, szybkością i motoryką trzeba mieć też podstawy rzemiosła piłkarskiego, aby być zawodnikiem kompletnym. O mądrości boiskowej i sodówce, która wali do głowy już nie wspominam.

Mimo wszystko Lewandowski, czy Błaszczykowski są wzorami do naśladowania dla takich Rybusów, Małeckich i Grosickich.

Zgadzam się,ale dotyczy to tylko pewnej grupy zawodników.Osobiście uważam,że jeden zawodnik "wypali" za granicą(przykład Augustyna czy Majewskiego) a drugi niekoniecznie(Żurawski,Matusiak,Niedzielan czy Bronowicki) i wraca do ligi z podkulonym ogonem.Tutaj nie ma reguły,to kwestia przede wszystkim tego,jakie zawodnik ma predyspozycje do gry-jedni są dobrzy w naszej lidze,inni bardziej predysponowani do "innej kultury piłkarskiej".Trzeba mieć też szczęście i zaaklimatyzować się w nowym otoczeniu i innych realiach.Taki Grosicki nie zrobił furory w Szwajcarii,Kupisz tak samo w Anglii,a w naszej lidze świetnie się sprawdzają.Jeden zawodnik dobrze rozwinie się w Polsce,inny zagranicą.

Należy też zaznaczyć,że Rybus,Małecki czy Grosicki póki co nie mają takich osiągnięć i takiego statusu w naszej kopanej,jak przed wyjazdem mieli chociażby Żuraw,Błaszczu czy Lewy.

Titto 28.09.2010 15:27

Tak się zastanawiam, nie jestem za zaciągiem powrotów do ekstraklasy, ale dobrze by było dla samych zawodników może jakby wrócili do Polski: Jerzy Dudek, Jacek Krzynówek, Marek Saganowski czy Mariusz Lewandowski...

kreseq 28.09.2010 15:33

Oczywiscie ze byloby dobrze ale... Do czasu az im jakis klub zaplaci wiecej niz taka Wisla czy Legia, to logicznym jest ze wykorzystają ostatnie lata zeby dorobic do emerytury.

Marszałek 28.09.2010 15:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Titto (Post 987918)
Tak się zastanawiam, nie jestem za zaciągiem powrotów do ekstraklasy, ale dobrze by było dla samych zawodników może jakby wrócili do Polski: Jerzy Dudek, Jacek Krzynówek, Marek Saganowski czy Mariusz Lewandowski...

Krzynówek zakończył karierę a Dudek? Ale po co facet mający zatrudnienie na emeryturze w Realu miałby się tłuc po jakiś Bytomiach tudzież Gdyniach? Saganowski to się zgodzę, u nas dałby jeszcze rady. Lewandowski chyba za bardzo do kasy przywiązany. Poza tym drewno z niego i tyle.

Sartre 28.09.2010 15:51

Cytat:

Tak się zastanawiam, nie jestem za zaciągiem powrotów do ekstraklasy, ale dobrze by było dla samych zawodników może jakby wrócili do Polski: Jerzy Dudek, Jacek Krzynówek, Marek Saganowski czy Mariusz Lewandowski...
Póki co coś tam się przebąkuje o powrocie Boruca do Legii. Chociaż mnie się wydaje to abstrakcją - nawet jeżeli nie wywalczy podstawowego składu w Fiorentinie, to znajdzie sobie spokojnie klub w lepszej lidze za lepsze pieniądze, gdzie zostanie pierwszym. No bo wróci do Legii i co dalej?

Dudek z Realu, to może wróci, ale podejrzewam że jako trener, a nie jako bramkarz. Już pomiam, że on tam ładną kasę kosi, jest w towarzystwie super-gwiazd i trenuje z Mourinho, ale dodatkowo pomaga mu, że ma w Realu spory szacunek. Do pierwszego składu nigdy się nie przebije, ale jak te dwa-trzy razy wyszedł bronić, to pokazał, że równie dobrze mógłby w nim być.

Nie wierzę też w powrót Krzynówka, mimo że jest, o ile dobrze wiem, nadal bezrobotny. On jest już na samym skraju emerytury, w dodatku po kontuzji. Wątpię by mu do Drwaloklasy było spieszno - wątpię by mu ktoś zapłacił tyle, żeby chciało mu się jeszcze ryzykować zdrowie. Chociaż z drugiej strony, bezrobocie swoje robi.

Sagan dopiero co przeniósł się do Atromitosu i ma kontrakt na dwa lata. Też wątpliwe, żeby chciało mu się stamtąd ruszać, no chyba że będzie mu wybitnie nie szło. On akurat za granica w kratkę, ale nie można powiedzieć, że się nie sprawdził. Lewandowski tym bardziej nie wróci, też ma kontrakt na parę lat, a ligę ukraińską zna dobrze, więc da sobie tam radę.

Cytat:

Krzynówek zakończył karierę a Dudek?
Krzynówek sam twierdzi, że wcale jeszcze kariery nie zakończył.

szprotson 28.09.2010 15:56

Widząc co wyprawia Żurawski, żadnego z come backów bym nie chciał w Wiśle.

Sartre 28.09.2010 16:12

Cytat:

Widząc co wyprawia Żurawski, żadnego z come backów bym nie chciał w Wiśle.
Żewłakow, Frankowski, Niedzielan i powiedzmy Mila kotnra Żurawski, Wichniarek, Mięciel... nie ma reguły.

szprotson 28.09.2010 16:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sartre (Post 987942)
Żewłakow, Frankowski, Niedzielan i powiedzmy Mila kotnra Żurawski, Wichniarek, Mięciel... nie ma reguły.

W sumie masz rację ale :
Frankowski, Niedzielan, Mila nie osiągnęli NIC, jeśli nie gorzej, bo wiemy jakie problemy mieli i Sebek i Franek.(wrócili do kraju z podkulonymi ogonami...)
Za to Żuraw, Miętowy i Wichniar - po nich spodziewałem się czegoś i sie przeliczyłem.(Osiągneli co nieco, wrócili jak gwiazdy...)

Dziwna ta liga polska.

wolfy 01.10.2010 11:39

Do reprezentacji, zanim go nam "podkradną".

Fuks 05.10.2010 13:19

http://www.weszlo.com/news/5671

wreszcie ktos napisal to z sensem. Słowo daje, jakby ten pajac miał grac w kadrze, to bym przestał kibicowac polskiej reprezentacji.

For_FuN_ 05.10.2010 13:27

Bzdury. Arboleda mieszka w Polsce juz 5 lat i paszport mu sie poprostu nalezy, zgodnie z obowiazujacym prawem. Nikt tutaj nie robi takich walkow, jak w przypadku Rogera czy Olisadebe, gdzie naginano przepisy. Bedzie obywatelem Polski, moze zostac powolany do kadry...inna sprawa jest czy sie to komus podoba, czy nie. Ja nie mam pojecia co siedzi w glowie Arboledy, wiec nie zamierzam tego krytykowac. Z tego, co wiem zawsze wypowiadal sie w samych superlatywach o naszym kraju. W dodatku zasymilowal sie(mowi po polsku) w odroznieniu od w/w panow.

dj_ibutti 05.10.2010 13:56

Jak Arboleda założy koszulkę reprezentacji to.... oficjalnie będę miał na kadrę wyjebane.

emj10 05.10.2010 14:04

A Parerjo i Emanuel nie doprowadzili Cię do takiego samego wniosku?

wolfy 09.10.2010 16:34

Nieoficjalny raport z USA. Jeśli prawdziwy, to Smuda jest porażajacym hipokrytą.

piotrek chicago 09.10.2010 16:48

widzialem pilkarzy w czwartek na swiezych nie wygladali szczegolnie trenejro. Kuba otrzymal od naszego fc nasza smyczke na pamiatke pobytu. a poranne treningi odwolane byly wszystkie!!!

harthausen 09.10.2010 17:04

szykuje się niezła wtopa. Amerykany tak głupio od dzieciaka wychowywani, żeby to co robią robić dobrze i do końca. Latają jak wariaci, nogi nie odkładają, a przecież nie ma po co, bo to mecz towarzyski przecież.
A nasi biedacy, nie dość, że po zmianie strefy czasowej to jeszcze będą mieli równowagę płynów w żyłach zakłóconą.

Choć to w nocy , muszę obejrzeć :D

szprotson 09.10.2010 17:50

szkoda że w stosunku do Nowaka, wieśniak Lato pokazał że wieśniakiem pozostał.

Życzę 4 bramek reprezentacji USA.

Od czasów gdy ich zlaliśmy z Olisadebembenem, Oni leją Nas i ich poziom rośnie.
A najeb** się musieli, oczywiście nie dziwię się im skoro na kadrze zawsze inni ludzie, lepiej się z kolegą napić, bo może to być ich wspólne ostatnie chlanie.
ciekawe czy Jedrzejczyk robi dużo fotek w windzie..

_ukoL 09.10.2010 18:19

Tego Golonkę z TVN-u powinien powołać Smuda. Wkręcił taką bramkę, że żaden z tych Naszych pseudo profesjonalistów nie strzeli nigdy.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:06.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl