Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Europejskie puchary w wykonaniu polskich drużyn. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=989)

Bobek90 19.07.2013 12:17

W zyciu czasami potrzebne jest szczescie. Wisla Maskanta z przeciwnikiem pokroju Molde dastala by w cymbal i... koniec. Nie byloby "legendy" dobrego wystepu pucharowego, bez pucharow dopiero by byla jazda finansowa.

Na szczescie Wisla trafila na ogorka i... tak sie to dalej potoczylo :)



I w tym wzgledzie legionisci moga narzekac. Byla duza szansa na ogorkow i figa z makiem. Trafili na calkiem solidny klub. Przy czym, a raczej mimo wszystko, nie spinalbym teraz az tak posladow. Molde to nie ogorki, racja, ale tez nie jest to nie wiadomo co.

Zapewne bedzie bardzo wyrownany dwumecz, o awansie zadecyduja detale. Szanse mysle ze sa 50 na 50 (Legia gra rewanz u siebie). Na pewno Legia jest teraz madrzejsza niz rok temu, byl Rosenborg (a jakze, zadecydowaly detale) i teraz przynajmniej wiedza z czym to sie je.


P.S
Wawrzyniak jest jaki jest, ale ja przypominam ze najlepszy mecz w ostatnich 15 latach Legia grala z Wawrzyniakiem na lewej i wygrala dzieki niemu (idealna centra w 90 min). Tak tak, mam na mysli rewanz ze Spartakiem Moskwa.


Ergo, jak druzyna ma swoj dzien... to nawet Wawrzyniak nie przeszkadza :lol:

Maciuś 19.07.2013 12:18

Amikorz może już mrozić szampany.

felipe 19.07.2013 12:23

Lech w czwartej rundzie na 90%.
Legia pół na pół.
Śląsk w dupę, nie ma o czym mówić. Z Bruggią odpadł nie tak dawno silny wówczas Lech, Śląsk to nie ten kaliber.
Piast o ile upora się z Karabachem (pół na pół) to na Cyprze polegnie. Upał ich wykończy, już wczoraj umierali.

mitmichael 19.07.2013 12:35

A ja powiem tak, Slask ma szanse jezeli bedzie grał caly czas tak jak wczoraj chociaz Rudar jest slabszy od belgijczykow i to znacznie. Lech na spokojnie awansuje dalej a Piast to najpierw niech przejdzie Karabach. Dla nich i tak kazdy rywal bedzie duzym wyzwaniem. A Legia? Molde na pewno tak łatwo sie nie da jak to zrobiło The New Saints. Jezeli Legia awansuje dalej co jest raczej prawdopodobne to mozna sie wszystkiego spodziewac

rw88 19.07.2013 12:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez felipe (Post 1323488)
Śląsk w dupę, nie ma o czym mówić. Z Bruggią odpadł nie tak dawno silny wówczas Lech, Śląsk to nie ten kaliber.

Bruggia teraz, a Bruggia wtedy to też ekipy innego kalibru. Ale tak czy siak się zgadzam, Śląsk ma marne szanse, o ile z przodu mają fajną ekipę, to braknie im defensywy.

buczo1985 19.07.2013 13:07

Legia przyfarciła. Myślę, że spokojnie przejdą dalej.

syryls 19.07.2013 13:57

Szkoda mi Śląska, trafili źle. Dobry wczorajszy mecz i mam nadzieje że się nie poddadzą, wszystko szło po ich myśli a tu bach. Lech juz praktycznie w fazie grupowej, liczę że Piast też coś pokaże. Legia mam nadzieje że przegra i Norwegowie wskaża gdzie jest ich miejsce w szeregu.

grzesiek632 19.07.2013 14:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez syryls (Post 1323512)
Szkoda mi Śląska, trafili źle. Dobry wczorajszy mecz i mam nadzieje że się nie poddadzą, wszystko szło po ich myśli a tu bach. Lech juz praktycznie w fazie grupowej, liczę że Piast też coś pokaże. Legia mam nadzieje że przegra i Norwegowie wskaża gdzie jest ich miejsce w szeregu.

Eliminacje do Ligi Europejskiej mają 4 rundy.

Co do wyników dzisiejszego losowania to uważam że Legia i Amica powinny sobie poradzić. Śląsk natomiast przy dobrych wiatrach i odrobinie szczęścia też może przejść. We Wrocławiu moim zdaniem mają całkiem dobrą kadrę, i jeśli dojdzie jeszcze jeden dobry środkowy obrońca to jak dla mnie jest to główny kandydat do Mistrzostwa Polski.
O Piaście nie ma co tu dużo pisać bo o ile uda im się przejść Karabach to w starciu z Cypryjczykami nie mają po prostu szans.

Wertian 19.07.2013 14:55

Próby przewidywań losów jakiegokolwiek zespołu w europejskich pucharach będą mnie zawsze dziwić. Dla mnie to rozgrywki totalnie nieprzewidywalne. Ileż to nasza Wisła już niespodzianek na plus i na minus już zaliczyła.

For_FuN_ 19.07.2013 15:29

WKS na 99% odpadnie...wystarczy popatrzec kto gra w Brugii. Dla mnie, to zespol klasy Hannoveru, wiec becki gwarantowane. Zwlaszcza patrzac na obrone Slaska, ktora jest slabiutka. Znowu pewnie tylko Mila bedzie potrafil pokazac klase na tle takich pomocnikow i obroncow. Pochwalic mozna za wczorajszy mecz, ale grali z klubem, ktory mialby problemy w II lidze polskiej, wiec trudno wyciagac daleko idace wnioski o ich fenomenalnej formie i klasie pilkarskiej ;].
Piast pewnie odpadnie z Karabachem(obstawiam, ze przy ich obronie straca bramki u siebie). Zreszta do tego zespolu mozna miec najmniej zastrzezen...bo jest najslabszy sposrod naszych klubow w pucharach, ma najmniejszy budzet, a trafil jednoczesnie na najtrudniejszego przeciwnika(patrzac dalej przez pryzmat pucharowiczow). Dodatkowo nikt tam nie ukrywal, ze to jest jedynie przygoda. Szykowali sie na 2 mecze, a jesli Bog da im 4, to pewnie jeszcze podziekuja.
Amika jest juz w IV rundzie. Żalgiris, to zespol ktory trzeba ograc z zamknietymi oczami. Przepasc organizacyjna, finansowa, kadrowa...kazdy inny wynik, niz 2 zwyciestwa Poznaniakow, to bedzie sensacja.
Legia, to 50/50, ale z racji tego, ze graja z Norwegamii, to jednak tym daje minimalne wieksze szanse(zeszly sezon i Rosenborg, Helsinborg i AIK).

shaggy 19.07.2013 15:52

Ogólnie w klubach po losowaniu:
* Zapowiedz z lekka nutka szydery wiec nie spinajcie sie legionisci, ktorzy z wypiekami wypatrujecie wpisow o legii na tym forum:) - CSKA (L)osers Warszawa czyli klub spod znaku nauki jazdy (L) zadowolony, m. in. Vrdoljak ucieszony ty m kogo przydzielil im los - ja tutaj widze ciezka przeprawe ale byc moze decydujacym czynnikiem na korzysc CSKA będzie rewanz na wlasnym boisku... Ciezkie mecze czekaja mloda gwiazdke Jakubine Kosecka ktora jak przystalo na zawodnika wojskowego klubu prezentuje zachowania typu padnij, powstan, padnij, powstan. W polsce jest z tego masa fauli w Europie 3/4 z tego mu nie odgwizdza

* Amica Poznań ma otwartą autostrade do IV rundy LE. Nie wyobrazam sobie aby sie tam nie znalezli.

* Kurcze szkoda troszke Śląska. Fajnie się ich ogladalo w starciu z pasterzami z Czarnogory wiec do konca nie wiadomo jak mocni sa nasi bracia. Staszek moze wyciagnie wniosi z ubieglosezonowego pogromu z H 96 i byc moze beda emocje zwiazane z awansem Śląska - po cichu na to licze

* Piast Gliwice no cóż bah bah Karabach po raz drugi wiec nie ma sensu komentowac ich potencjalnego rywala w kolejnej rundzie...

mitmichael 19.07.2013 21:35

Norweskie media: Legia to "przystępny" rywal dla Molde

http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna...la-molde/q4p9z

0 22 19.07.2013 21:43

Byliśmy ostatnim rozstawionym klubem, a więc przynajmniej wg rankingu najsłabszym więc nic dziwnego, że się cieszą. Do tego rok temu dość wyraźnie dostaliśmy w dupę od innego norweskiego klubu.

Maciuś 24.07.2013 21:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 1323154)
Z taką grą Nowa Legia skończy przygodę z Ligą Mistrzów na następnej rundzie.

Po dzisiejszym meczu podtrzymuję moje słowa.

buczo1985 24.07.2013 21:53

Straszna katorga dla oczu. Może jutro trochę lepiej będzie.

Mario Nh 24.07.2013 22:05

Mało jakości w grze Legii.
Co będzie ich atutem to napewno rewanż przed własną publicznością.
Jeśli uda im się wbić gola na wyjeździe to będą mieli sporą szansę awansować. Dzisiaj jednak powodów do optymizmu za wielu nie mają.

gooro33 24.07.2013 22:12

Maciuś napisał(a):http://www.wislakrakow.com/forum/ima...s/viewpost.gif
Z taką grą Nowa Legia skończy przygodę z Ligą Mistrzów na następnej rundzie.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 1324319)
Po dzisiejszym meczu podtrzymuję moje słowa.


Co więcej po takiej grze budżet Legii skończy przygodę z SF jeszcze szybciej.

karmel1906 24.07.2013 22:22

nie na temat, ale parchy odpadly z PP. gratulacje!

rw88 24.07.2013 22:27

Trudno ich teraz określić, co mecz w innym zestawieniu, prawdziwą weryfikacją będzie Molde. Jak wyjdą z Saganowskim i Gruzinem razem na boisku to przerżną, bo ten wariant zabija im atak pozycyjny (Gruzin jako "10" jest mierny). W mojej opinii również Brzyski jest aktualnie klasę lepszy od Wawrzyniaka, dużo daje drużynie w ofensywie, kontrze, przy stałych fragmentach (jako wykonawca). No ale z przyzwyczajenia pewnie zagra JW. Natomiast w pomocy wydaje mi się, że na Norwegów wyjdą zestawieniem z Furmanem, Vrdoljakiem, Koseckim, Pinto i Radoviciem. Jedyne rozsądne rozwiązanie w ich sytuacji to zagęścić środek i liczyć na szybkie skrzydła (Kosecki, Bereszyński, Brzyski), plus jakiś błysk geniuszu Radovicia (vide ten dzisiejszy), który też potrafi się urwać skrzydłem.

Ciekawe, czy Piast wymiętoli jutro jakoś ten awans, szczerze wątpię i szczerze im tego życzę. Generalnie jest szansa w tym roku trochę awansować w rankingu, przy dobrej postawie polskich ekip (szczególnie Legia i Lech mają bardzo realną drogę do FG LE) bo Białorusini w praktyce stracili szansę na fazę grupową, wątpliwe wręcz, że ktokolwiek od nich zagra w IV rundzie, Duńczycy prawdopodobnie stracili ekipę na Gruzinach, kolejne dwie grają przeciwko Rubinowi i Zienitowi, FC Kopenhaga jest już w FG LM i trudno powiedzieć, czy stać ich będzie na liczne zwycięstwa, Esbjerg fB też nie sprawia wrażenia ekipy, która im natrzepie punktów, a Rumuni mają trzy niedoświadczone ekipy w pucharach (Astra ma trudny rewanż na Cyprze, Petrolul ma w III rundzie Vitesse, a Pandurii silny Hapoel), do tego dochodzi Steaua.

silver03 25.07.2013 00:45

Moim zdaniem nie ma ich co oceniać po tym meczu, awans mieli już zagwarantowany.

Maciuś 25.07.2013 08:40

Jeśli Nowa Legia nie zakupi napastnika z prawdziwego zdarzenia to nie przejdzie Molde. Saganowski to poziom naszej ligi a Gruzin jest wystawiany na nie swojej pozycji, że też Urban tego nie widzi...

AYALA 25.07.2013 09:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 1324355)
Jeśli Nowa Legia nie zakupi napastnika z prawdziwego zdarzenia to nie przejdzie Molde. Saganowski to poziom naszej ligi a Gruzin jest wystawiany na nie swojej pozycji, że też Urban tego nie widzi...

ja bym na miejscu Urbana zaczał od początku wystawiać tego młodego Mikite, ale i tak uważam że przejście Molde jest mało realne po tym co pokazali Legioniści na tle Walijczyków

marcin19876 25.07.2013 09:33

Ale co wy porównujecie wczorajszy mecz Legii do meczy z Molde.. wygrali pierwszy mecz 3-1 więc nie dziwię się że nie grali na 100% bo po co?wystarczy grać spokojnie piłką i ma się awans. Warto zauważyć że Legii wystarczyła 2 połowa w pierwszym meczu zagrana na wyższym poziomie która dała awans dlatego uważam że moja szanse na pokonanie Molde:-)

Wertian 25.07.2013 09:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver03 (Post 1324342)
Moim zdaniem nie ma ich co oceniać po tym meczu, awans mieli już zagwarantowany.

Też tak myślę. Dostosowali się do poziomu przeciwnika. Z każdą kolejną rundą to może być już inny zespół. Mają potencjał i tego nikt im nie odmówi. Chcieli z wyspiarzami przejść spacerkiem i gruncie rzeczy to zrobili wygrywając 4:1 w dwumeczu.

Ofsajd 25.07.2013 09:59

będzie gdzieś dzisiaj transmisja meczu Śląska? znalazłem tylko transmisje z meczu Piasta o 17.30

silver03 25.07.2013 10:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ofsajd (Post 1324370)
będzie gdzieś dzisiaj transmisja meczu Śląska? znalazłem tylko transmisje z meczu Piasta o 17.30

Polsat Sport

marcin19876 25.07.2013 10:22

Mecz śląska jest o 20.30 czasu polskiego.

LuKaS TSW 25.07.2013 10:31

Śląsk gra o 17:30 a nie o 20:30,transmisja w polsacie sport.

mitmichael 25.07.2013 10:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez marcin19876 (Post 1324374)
Mecz śląska jest o 20.30 czasu polskiego.

O 20:45 to gra ale Lech Poznan, mecz takze na polsacie sport ma byc

marcin19876 25.07.2013 11:04

Sorki mój błąd.

dynek.pl 25.07.2013 11:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rw88 (Post 1324329)

Ciekawe, czy Piast wymiętoli jutro jakoś ten awans, szczerze wątpię i szczerze im tego życzę. Generalnie jest szansa w tym roku trochę awansować w rankingu, przy dobrej postawie polskich ekip (szczególnie Legia i Lech mają bardzo realną drogę do FG LE) bo Białorusini w praktyce stracili szansę na fazę grupową, wątpliwe wręcz, że ktokolwiek od nich zagra w IV rundzie, Duńczycy prawdopodobnie stracili ekipę na Gruzinach, kolejne dwie grają przeciwko Rubinowi i Zienitowi, FC Kopenhaga jest już w FG LM i trudno powiedzieć, czy stać ich będzie na liczne zwycięstwa, Esbjerg fB też nie sprawia wrażenia ekipy, która im natrzepie punktów, a Rumuni mają trzy niedoświadczone ekipy w pucharach (Astra ma trudny rewanż na Cyprze, Petrolul ma w III rundzie Vitesse, a Pandurii silny Hapoel), do tego dochodzi Steaua.

Nie ma co dywagować bo jedno jest pewne: co robi polski sportowiec kiedy pojawia się jakaś szansa ?

.......i to popisowo :)

Maciuś 25.07.2013 16:57

Piast nie istnieje, leją nas ogórki z trzeciego świata.

wiertar 25.07.2013 17:13

nie chwal dnia przed zachodem slonca... ladna bramka robaka

rw88 25.07.2013 17:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 1324435)
Piast nie istnieje, leją nas ogórki z trzeciego świata.

Popatrz na ich skład, a nie oceniaj "człowieka po ubiorze" (czytaj po dumnej nazwie Karabach). U Azerów grają goście, którzy z powodzeniem radzili sobie na poziomie średniaków lig tureckiej, portugalskiej, belgijskiej czy holenderskiej (plus zawodnicy, którzy nie przebili się np. w Bundeslidze), czego za bardzo nie można powiedzieć o niedoświadczonych graczach Piasta, gdzie właściwie tylko Podgórskiego można zaliczyć do czołowych graczy polskiej ligi - POLSKIEJ LIGI. Może jeszcze kontuzjowanego Trelę. Co więcej, Azerowie wyciągają tych grajków zza granicy jako podstawowych zawodników, z wymienionych lig oczywiście.

Powiedzmy sobie szczerze - Piasta jeszcze długo nie będzie stać na piłkarzy pokroju Reynaldo, czy George'a. W dodatku ta ekipa rokrocznie gra w pucharach, ma doświadczenie w takiej rywalizacji. Nie, Piast nie leje w tym momencie ogórków z trzeciego świata, gra przeciwko ekipie, która rokrocznie takich ogórków leje. Zresztą liga azerska jest teraz w rankingu już na poziomie ligi słowackiej, bułgarskiej, czy węgierskiej.

E: Szkoda Piasta, szansa jakaś była. Przynajmniej tyle, że coś do tego rankingu dodali, o ile się nie mylę tu się liczy wynik po regulaminowym czasie gry, więc 0.250 to zawsze coś, a właściwie wszystkie kraje rywalizujące z nami w owym rankingu ligowym po jednej ekipie stracą - może poza Rumunami, ale oni mają ciężkich rywali w kolejnych rundach.

Eustachy 25.07.2013 19:06

Nie gloryfikowal bym tych Azerow przesadnie. Wystarczy popatrzyc na wyniki innych druzyn z tego kraju ; mistrz odpada na samym poczatku z Albancami, Lenkoran obskoczyl 10-0 w dwumeczu z Maccabi Haifa, a Inter Baku odpadl z przecietnym zespolem z Norwegi. Tylko u nas jest tlumaczenie z jakimi mocarzami przyszlo nam grac i podniecanie, ze Karabah wyrwal ze dwoch gosci ktorzy mieli stycznosc z w miare powaznymi ligami.

Maciuś 25.07.2013 19:16

Jak ta liga ma się podnieść jak dostajemy łomot od ogórków? Może lepiej zgłaszać do pucharow tylko dwie drużyny to wtedy zdobyte łączne punkty będzie się dzieliło jedynie przez 2 a nie tak jak teraz przez 4.

rw88 25.07.2013 19:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eustachy (Post 1324449)
Nie gloryfikowal bym tych Azerow przesadnie. Wystarczy popatrzyc na wyniki innych druzyn z tego kraju ; mistrz odpada na samym poczatku z Albancami, Lenkoran obskoczyl 10-0 w dwumeczu z Maccabi Haifa, a Inter Baku odpadl z przecietnym zespolem z Norwegi.

Lenkoran to jedna z najsłabszych ekip tamtej ligi, w tym sezonie pewnie polecą na drugi poziom rozgrywek, ale fakt, że ten sezon Azerowie mają dużo słabszy, niż poprzedni. Gloryfikować ich oczywiście nie ma sensu, ale powiedzmy sobie szczerze - Piast piłkarsko nie jest drużyną, która może znacznie przewyższać którąkolwiek z drużyn w europejskich pucharach, dla nich puchary i czwarte miejsce w lidze to raczej sufit w obecnym stanie i nie mamy takiego solidnego numeru cztery do pucharów w tym momencie, pod nieobecność Wisły (miejmy nadzieję, że czasowej, chociaż wygląda to niewesoło). Potencjał na solidny numer cztery ma Zagłębie, ale tam budowa klubu jest komiczna - niby dobry trener, z sukcesami, a się nie sprawdza, niby ograni zawodnicy na naprawdę dobrym poziomie, ale jak tylko trafiają do Lubina to poziom idzie w dół, niby dobre szkolenie, zdolna młodzież, problem w tym, że zupełnie gubi się ona w futbolu seniorskim. Mają wszystko, a jednocześnie mają jedno, wielkie łajno.

A Karabach nieprzypadkowo był drużyną rozstawioną w tym dwumeczu. Ot przegrali równy mecz, z ciut lepszym rywalem w ofensywie, tyle. Jeśli odpadł by w tym dwumeczu Śląsk, Legia, czy Lech, to pewnie moja opinia była by inna, bo od tych ekip możemy już wymagać ogrywania takich Karabachów.

E: A tymczasem Gikiewicz daje nadzieję drużynie z Cypru w starciu z Rumunami :D ...zawsze się głowiłem jakim cudem ten defensywny napastnik wyskoczył poza poziom pierwszej ligi (nawet biorąc pod uwagę poziom naszej ligi), a tu proszę, chłopak "progresuje"!

wiślacki 25.07.2013 19:50

może to niezbyt elegancko ale jak dla mnie to mogą wszyscy bez wyjątku odpaść z tych pucharów i jeszcze raz żeby było jasne WSZYSCY

rw88 25.07.2013 19:52

Co do powyższej dyskusji, to mam nadzieję, że po ukończeniu budów stadionów w Białymstoku i Zabrzu może i tam zobaczymy lepszy klimat do inwestowania w piłkę, co sprawi, że te ekipy doskoczą poziomem przynajmniej do Śląska, a drużyna z Wrocławia osiągnie w końcu finansową stabilność choćby na obecnym poziomie finansowania. Do tego Zagłębie, Wisła na miarę możliwości i w końcu w czubie tabeli byłby odpowiedni poziom, na miarę możliwości. Póki co utopia.

Szwedzi szaleją! Hacken wyeliminowało Spartę Praga, natomiast Gefle prowadzi...4:0 z Anorthosisem, odrabiając 0:3 z rewanżu! W ten sposób Cypryjczycy mogą już teraz pożegnać się z dwoma ekipami z czterech, bo Omonia mimo błysku Gikiego przegrywa u siebie 1:2 i raczej odpada. Białorusini przegrali po karnych z drużyną z Mołdawii i został im już tylko przeciętny FK Mińsk (męczący się z Maltańczykami, w następnej rundzie zagrają przeciwko Szkotom lub Rosenborg), o ile ta lepsza drużyna z Mińska nie odrobi w Chorwacji wyniku 1:2 z własnego stadionu.

rw88 25.07.2013 20:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez palikot (Post 1324470)
Podaj mi konkretny powód, dlaczego ja mam wspierać duchem inne polskie drużyny w pucharach oprócz Śląska?
Nie rozumiem tego. Nie lubie ich -> życzę im źle. Nie wiem czy to polskie czy nie, ale chyba logiczne...

Masz prawo mieć takie zdanie, tak jak i innym może zależeć na dobrej pozycji polskiego futbolu w Europie, na miarę możliwości - nie ma tutaj nic dziwnego. To kwestia podejścia, dla mnie liga to tylko przepustka do pucharów, bo tam zaczyna się tak naprawdę poważna rywalizacja i określenie wartości krajowego mistrzostwa w danym sezonie.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:12.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl