Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

WILU TS 16.01.2010 11:43

Na pewno będzie fotorelacja pod wieczór,zamontowali ;)

Arapaho 16.01.2010 13:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wicked (Post 842013)
A ty co chcesz mieć dostęp do dokumentacji wykonawczej?? I tak należy się cieszyć że mamy dostęp do projektu przetargowego i nie musimy domyślać się większości rzeczy. Oczywiste jest że nie jest to na tyle dokładny projekt, ze wszystkimi szczegółami ale taki projekt nie może odbiegać znacznie od dokumentacji wykonawczej, gdzie jest więcej szczegółów/rzutów/schematów/obliczeń. Inną sprawa jest to że na większości dużych inwestycji, dochodzi do zmian w projekcie, bo nie można wszystkiego w 100% przewidzieć. Są nawet firmy które aby wygrać przetarg biorą robotę "po kosztach" a liczą na zarobek z prac dodatkowych/zamiennych.

No tak chcę mieć dostęp do AKTUALNEJ dokumentacji wykonawczej bo za m.in.moje pieniądze robią ten stadion .To raz.
Dwa to akurat dach nie ma nic wspólnego z projektem przetargowym ( a konkretnie jego konstrukcja) gdyż zmienił się znacznie.Zresztą było to pisane tu 1000 razy i bez sensu każdemu to tłumaczyć z osobna.
A że zmiany są na każdej budowie też wiadomo -kwestia w tym żeby - jeśli to inwestycja publiczna- że ma być jasna i przejrzysta dla każdego.

Mako 16.01.2010 13:52

wiem, że sprawa elewacji była poruszana wiele razy. Było mówione o jej tynkowaniu, malowaniu obłożeniu czymś ale jak to koniec końców ma wyglądać? będzie coś robione z elewacją czy zostanie tak jak jest? Jak w przypadku E i D? No bo surowy beton miejscami nie wugląda fenomenalnie... http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...6324201051.jpg

ciacho 16.01.2010 14:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mako (Post 842090)
wiem, że sprawa elewacji była poruszana wiele razy. Było mówione o jej tynkowaniu, malowaniu obłożeniu czymś ale jak to koniec końców ma wyglądać? będzie coś robione z elewacją czy zostanie tak jak jest? Jak w przypadku E i D? No bo surowy beton miejscami nie wugląda fenomenalnie... http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...6324201051.jpg

Zostanie jak jest

Wrona 16.01.2010 15:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WILU TS (Post 842035)
Na pewno będzie fotorelacja pod wieczór,zamontowali ;)

No widzicie, wystarczyło parę niezadowolonych osób na Forum i już wszystko poprawione :-)

WILU TS 16.01.2010 17:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wrona (Post 842174)
No widzicie, wystarczyło parę niezadowolonych osób na Forum i już wszystko poprawione :-)

http://stadionwisly.info/zdjecia_z_b...ia/2010-01-16#
6 zdjęcie od góry ;)

Proud 16.01.2010 18:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WILU TS (Post 842239)

BARDZO dobra galeria. Długo na taką czekałem. Widzać wnętrze trybun. :-)
Muszę przyznać że z zewnątrz trybuna coraz ładniej się prezentuje.

WILU TS 16.01.2010 19:11

Fakt coraz ładniej,martwi mnie jednak niejaki zastój w środku,od dobrych paru galerii praktycznie nic się nie zmieniło...ehhh co to będzie z tymi wszystkimi pomieszczeniami,nie mówiąc o tych które juz czekają 5 lat...

PiotrG 16.01.2010 19:36

Muszą je wykończyć, widocznie reszta prac wymaga zamknięcia całości i ogrzewania pomieszczeń, a jak wiadomo elewacja jeszcze nie gotowa. To jest w umowie na budowę trybuny.
O trybunę wschodnią to nie ma się co martwić, skończą ją na pewno.
Martwić się trzeba o trybunę zachodnią, IT, wykończenie D.

borsuk 16.01.2010 22:02

Od redakcji strony stadionwisly.info
Cytat:

Budowa tr. głównej wygląda tak jak wygląda, ponieważ miasto nie przekazało kolejnych funduszy na jej cel. Dodatkowym problem są również braki w dokumentacji projektowej. Niestety nie wiemy jak sprawa potoczy się dalej.

Gwiaździsty 16.01.2010 22:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez borsuk (Post 842372)
Od redakcji strony stadionwisly.info


Jeśli to prawda, to ewidentnie już widać, że ten komuch Prezydent Cracovii, mieniący się nie wiadomo czemu Prezydentem Krakowa chce nas udupić na amen.
Ciekawa jest przy tym rola mediów oraz władz naszego klubu. Całkowita cisza.

jaszczur90 16.01.2010 23:02

Jak to nie ma funduszy ? Przecież budżet jest zatwierdzony ? To jakim cudem nie ma kasy na stadion ?

Wojtas 17.01.2010 00:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez borsuk (Post 842372)
Od redakcji strony stadionwisly.info




przeciez to jakis skandal

poskomunistyczny pachołek dalej pogrywa sobie z Wisłą a nasze władze nic nie robią??

i co miasto nie dalo kasy wiec robota stoi i nikt sie tym nie prezjmuje??bo to juz jakas paranoja jest

WILU TS 17.01.2010 00:03

Pasowało by wysłać do klubu jakieś pismo z zapytaniem co oni na to...bo jak miesiąc temu było nie wesoło tak teraz zaczynam się modlić żeby w tym roku Wisła na R22 zagrała...

Wicked 17.01.2010 08:07

A jest gdzieś jakieś "oficjalne" zródło tej wiadomosci??

Arapaho 17.01.2010 10:53

Kasa nie powinna być problemem.Nawet przed burzą w Radzie miasta o te 30 mln prezes Polimexu twierdził że będą wykonywać prace nawet bez zapłaty a później ewentualnie będą dochodzić odszkodowania w sądzie

sevenheaven 17.01.2010 14:23

Napisz ktoś jakiś ładny list do programu Uwaga czy coś to oni się tym zajmą, bo to zakrawa na skandal, jak można ponad 400 milionów wydać z publicznych pieniędzy i nie dokończyć inwestycji ..

na pewno byśmy się dowiedzieli pare ciekawostek

PiotrG 17.01.2010 17:13

Cytat:

to powinno zostać ok. 45 mln
Spokojnie starczyłoby na IT, nawet na część niezbędnych prac wykończeniowych trybuny D, tak aby wpuścić tam kibiców.
Ja w zewnętrznego operatora wykładającego grubo ponad 30mln na IT nie wierzę - zewnętrzny operator znalazłby się, jeśli stadion gotowy byłby do użytku, a on bez wkładu własnego by nim zarządzał i go utrzymywał (oczywiście jakby dostał powierzchnie komercyjne do dyspozycji w stanie deweloperskim to już inna sprawa).

Markus 17.01.2010 18:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darek olszówka (Post 842653)
. Jeśli miasto zgodnie z umowami ma zapłacić ok. 298 mln, a planuje wydać do 2012 r. ok. 343 mln. to powinno zostać ok. 45 mln. Nawet teraz jak odpisali, że podpiszą nową umowę na murawę to zostają środki na it, monitoring, kołowrotki, etc.

Aha, zatem pieniądze na IT i murawę jednak są w ramach już zapisanych środków, tj. można je w ten sposób zagospodarować.

Ale to tym bardziej nie tłumaczy bierności klubu w całym procesie decyzyjnym i rozwoju sytuacji wokół stadionu (czy ktoś w klubie w ogóle zdaje sobie sprawę, co się dzieje?), ani gierek w sferze operatora czy ciągle z coraz to nowszych powodów narastających opóźnień.

Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, skoro ma być nowa umowa na obniżenie i położenie murawy, kiedy miasto zamierza ją podpisać, lub chociaż rozpocząć procedurę tejże? Procedury pozwalające na podpisanie umów na instalację kołowrotków itd też nie mogą być odwlekane w nieskończoność. Kiedy oni chcą z tym wszystkim zdążyć?

Ciekawe też, jakie są zapisane kary dla wykonawcy za przekroczenie terminów, tudzież dla miasta, z tytułu przeciągającego się uniemożliwiania dotychczasowemu operatorowi stadionu (SSA Wisła) korzystania z obiektu?

krkgiba 17.01.2010 20:07

Wydaje mi się być niemożliwym aby klub nie ingerował w kwestie stadionowe, na pewno działają w tej sferze, przecież przedłużający się brak gry na R22 to tylko ogromne straty finansowe dla klubu.

runner 17.01.2010 23:00

Nie wiecie może co z wodą która będzie spływać z nowego dachu z okapu przedniego ?
może źle patrze ale oby struga wody nie lała się po kibicach stojących blisko łączenia rzutu dachów

http://www.fothost.pl/upload/10/02/b7177370.jpg
http://www.fothost.pl/show.php/2770636_11.jpg.html

ciacho 17.01.2010 23:06

Jak dla mnie to ten, jak to nazwałeś okap jest nad trybuną D, więc woda w najgorszym wypadku będzie spływać na dach na D.

Arapaho 17.01.2010 23:14

a po mojemu dach jest za krótki choć może to złudzenie

PiotrG 17.01.2010 23:21

To zdjęcie wszystko wyjaśnia:
http://i45.tinypic.com/1h70w0.jpg


Cytat:

Pierwotnie napisane przez darek olszówka (Post 842810)
do Markus: zgodnie z umową kara dla wykonawcy za każdy dzień zwłoki w oddaniu przedmiotu umowy jest zapisana w wysokości 0.01% wartości przedmiotu umowy. Natomiast nie znam zapisów umowy miasta z Wisłą. Powyższe wyliczenia finansowe wynikają z podpisanych umów i planów finansowych zapisanych w budżecie miasta na lata 2010-2012. Zapytam kiedy będzie umowa na murawę, jej koszt i termin realizacji. Z odpowiedzi na interpelację wynika, że miasto chce aby resztę (it, monitoring, kołowrotki, etc.) powierzyć dzierżawcy lub operatorowi. Przypomnę, że opłata roczna za dzierżawę stadionu to 1% wartości całości, a powierzchni komercyjnej 3%. Dlatego moje obawy są takie, że prezydent odda w lipcu część stadionu na którym nie będzie można rozgrywać meczy, a resztą będzie chciał obciążyc Wisłę lub operatora, którego Wisła znajdzie...

Jeśli faktycznie tak się stanie (a była już o tym dyskusja) to Wisła prędko na stadion nie wróci. Sama Wisła nie ma tyle pieniędzy, a żaden operator nie zgodzi się wziąć stadionu w wypadku, gdy ten nie jest gotowy do rozgrywania imprez i dodatkowo dołożyć grube pieniądze. Bez IT ten stadion funkcjonować nie będzie, czy to na mecze, na koncerty czy cokolwiek innego. Oddanie gotowej trybuny zachodniej w lipcu realne nie jest. Tak tylko na oko to będzie ze 3-4 miesiące obsuwy.

Fuks 18.01.2010 00:32

szkoda ze tego "okapu" nowego dachu nie zrobili dłuższego, jakos to by sie moze skomponowało w jedną całośc. Pytanie mam , ktore pewnie pojawiało sie tutaj juz setki razy - czy po bokach nowych trybun przewidziane są takie kratownice z pleksi jakie do tej pory były po bokach sektorów za bramkami ? na wizualizacjach chyba tego nie ma ?

PiotrG 18.01.2010 00:43

nie są przewidziane, to już tak zostanie

1q2 18.01.2010 02:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 842878)


Jeśli faktycznie tak się stanie (a była już o tym dyskusja) to Wisła prędko na stadion nie wróci. Sama Wisła nie ma tyle pieniędzy, a żaden operator nie zgodzi się wziąć stadionu w wypadku, gdy ten nie jest gotowy do rozgrywania imprez i dodatkowo dołożyć grube pieniądze. Bez IT ten stadion funkcjonować nie będzie, czy to na mecze, na koncerty czy cokolwiek innego. Oddanie gotowej trybuny zachodniej w lipcu realne nie jest. Tak tylko na oko to będzie ze 3-4 miesiące obsuwy.

To oczywiste że Wisła nie poniesie tych kosztów - plus jest taki że pat nie może trwać wiecznie(szczególnie że to ewenement jeśli chodzi o budowane u nas stadiony) i prędzej czy później, miasto będzie musiało zabulić za te rzeczy.Minus taki że może to się przeciągnąć do po wyborów, czyli albo koniec roku albo nawet wiosna 2011.
Kolejny minus że dla większości rządzących to wszystko jedno - dla nas to bardzo duża różnica.

buczo1985 18.01.2010 02:15

Jakiś czas temu, gdy jeszcze nie było tyle szumu wokół stadionu, wyobrażałem sobie jakby to było gdyby nie wyrobili z główną i udostępnili stadion z wybudowanym narożnikiem i oddaną trybuną wschodnią. Gdy teraz widzę co się dzieje na budowie, moja wcześniejsza wizja przeraża mnie. Nie śledziłem jakoś szczególnie budowy zachodniej z powodu problemów z kamerką, a teraz odpaliłem najnowsze fotki z 11.pl i przyznam, że mina mi zrzedła. Pierwsze skojarzenie - opuszczona budowa. Wygląda to dramatycznie.
Mam tylko nadzieję, że do końca miesiąca sprawa coś ruszy, a razem z nią prace przy głównej. Profesor i spółka stracili panowanie nad tą inwestycją!
Jeszcze pytanie natury technicznej. Jak często można składać interpelacje? Skoro w tej prezydent udzielił tak skromnych odpowiedzi, to może za kilka tygodni gdy podejrzewam więcej powinno być jasne warto wystosować kolejny zestaw pytań, lub zestawić je z tymi pierwszymi, aby się ustosunkował przykładowo do terminu oddania stadionu do użytku. Ciekaw jestem czy za miesiąc wciąż twierdziłby, że nastąpi to końcem lipca 2010.
Druga rzecz, czy można dowiedzieć się o ilości przekazywanej dokumentacji budowy? To następuje z dnia na dzień, czy co tydzień, dwa dostarczają ją w większym zakresie wykonawcy budowy? Bardzo mnie to ciekawi.

Strzala 18.01.2010 08:08

Jak oglądam ten narożnik to sie ciesze że w jednym jest pawilon, bo to połączenie jest niezbyt efektowne

kohprzem'68 18.01.2010 08:39

Jak w mieście jest bałagan i nic sie nie da zrobic lub urzędnicy piastujący wysokie funkcjie z naszych podatków tworzą umowy buble gdzie buduje się coś co nie zostanie dopuszczone do użytku bo nie ma w naszym przypadku murawy , kołowrotków , monitoringu , parkingów , oświetlenia wykończenia wewnątrz trybun powierzchni komercyjnej , potęgując koszty dla budżetu miasta to pewnie istnieją procedury referendum nad odwołaniem prezydenta ?

Fuks 18.01.2010 09:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kohprzem'68 (Post 842957)
to pewnie istnieją procedury referendum nad odwołaniem prezydenta ?

Owszem istnieją, uchwałe taką moze podjąc rada gminy o ile dobrze pamietam wiekszoscia 3/5 głosów, na wniosek przynajmniej 1/4 rady. Tyle ze nikt tego nie przeprowadzi biorac pod uwage tegoroczne wybory samorządowe. Sami mieszkancy nie mogą wyjsc z inicjatywą odwołania organu wykonawczego (ale moge sie mylic.. bo miałem to na studiach 2 lata temu i nie specjalnie jest to przedmiot mojego zainteresowania :P )

Dziwi mnie strasznie brak tych bocznych pleksi na nowych trybunach. Przeciez tam będzie wiało i padało na oba narożniki ... skoro będą likwidowac te ktore są na D i na E, to jaki problem przeniesc to obok ? MOgliby przynajmniej zrobic tam taki mini-okap jaki jest od przodu...

Arapaho 18.01.2010 09:56

kohprzem' 68 - jak sie nie da nic w mieście zrobić.urzędnicy w nagrodę za świetną pracę dostali przecież na koniec roku 1,5mln zł premii od prezydenta i drugie 1,5 mln od wojewody i marszałka województwa chyba nie sugerujesz że to wał :)

mIcHaL666 18.01.2010 10:46

Pewnie by się dało odwołać prezydenta, wczoraj przykładowo w Łodzi odwołali. Tylko nie pamiętam kiedy zadecydowano o tym referendum i ile trwały przygotowania. Jednak moim zdaniem też nie ma sensu, bo to już wiele nie zmieni, a wybory już wnet.

crazykaro 18.01.2010 10:52

Pytanie czemu jeszcze nie ma procedury wyłonienia nowego operatora? Operator miał być wybrany juz w grudniu. Prezydent coś bełkotał że operatorem jest i będzie Wisła, ale Wisła nie zgodzi się na przejecie niewykonczonego stadionu. I żaden inny operator się na to nie zgodzi. Gdyby próbowano wybrać nowego operatora to nikt by się nie zgłosił i wtedy pewnie by to było widoczne gołym okiem a tak to panuje taki stan zawieszenia a stadionu nikt nie "dokończy".

A co do kary umownej z firmą budowlaną to się wykpią że planów nie było i nie mogli zdążyć w terminie. Bo jakoś nie widzę żeby im się spieszyło, a mają już miesiąc opóźnienia!!!

PiotrG 18.01.2010 14:23

Cytat:

A co do kary umownej z firmą budowlaną to się wykpią że planów nie było i nie mogli zdążyć w terminie. Bo jakoś nie widzę żeby im się spieszyło, a mają już miesiąc opóźnienia!!!
Tylko to raczej wynika z przyczyny niezależnej od Polimexu, czyli braku dokumentacji wykonawczej. Bez tego budować nie mogą, a biuro które miało ten projekt dostarczyć w całości prawie rok temu do dzisiaj tego nie zrobiło. A to co w ratach przysyłają ma błędy i wymaga poprawek...

Markus 18.01.2010 15:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darek olszówka (Post 842810)
Dlatego moje obawy są takie, że prezydent odda w lipcu część stadionu na którym nie będzie można rozgrywać meczy, a resztą będzie chciał obciążyc Wisłę lub operatora, którego Wisła znajdzie...

Też się tego obawiam i dlatego należy zrobić wszystko, aby powyższemu przeciwdziałać. Sprawą musi bardziej stanowczo zająć się klub i media. Muszą pojawić sie publicznie pytania: jak miasto mogło podpisać z wykonawcą umowę na przebudowę stadionu bez uwzględnienia w niej murawy IT etc.?Dlaczego klub ma ponosić koszta utrzymywania niedokończonego stadionu? Dlaczego podatnicy mają ponosić koszty związane z opóźnieniami w budowie? Dlaczego miasto nie potrafi należycie zabezpieczyć terminów dostarczania dokumentacji projektowych itd? Dlaczego klub ma być operatorem i płacic 3% podatku od powierzchni komercyjnych, z których nie można korzystać i jeszcze ma je budować z własnych środków?

Muszą pojawić się pytania o kompetencje urzędników na czele z prezydentem, o ich rzeczywiste intencję, złą wolę, o terminy, o łamanie prawa, o marnotrawstwo, niegospodarność, zwłokę, straty.

Musi być szum, a nie jakieś naiwne wyczekiwanie, że jakoś to będzie.

zbymak 18.01.2010 15:08

Majchrowski o stadionie hali i spotkaniu z kibicami Wisly http://majchrowski.blogspot.com/2010_01_01_archive.html

massoud 18.01.2010 15:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zbymak (Post 843095)
Majchrowski o stadionie hali i spotkaniu z kibicami Wisly http://majchrowski.blogspot.com/2010_01_01_archive.html

Odnośnie stadionu. Podczas roboczego spotkania w sprawie inwestycji potwierdzona została możliwa data rozegrania pierwszego meczu – 13 lub 14 lipca 2010.


:):)

MatMario 18.01.2010 15:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 842979)
kohprzem' 68 - jak sie nie da nic w mieście zrobić.urzędnicy w nagrodę za świetną pracę dostali przecież na koniec roku 1,5mln zł premii od prezydenta i drugie 1,5 mln od wojewody i marszałka województwa chyba nie sugerujesz że to wał :)

Wiesz o czym piszesz? Czy w Fakcie tak napisali. Ja mogę zasugerować że nie znasz się w najmniejszym stopniu na tej tematyce.

Świetny jest ten temat, ktoś wpada pisze że coś jest nie tak, zaraz 4 muszkieterów mu wtóruje i się nakręca, później ktoś wpada pisze że to wina prezydenta żyda, następnie pytanie czy cos zakryją ukryją dołożą, i już dawno nie widziane dlaczego trybuny są tak daleko i że z narożników nic nie widać :)

Proponuje "Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (płacze, lamenty, zrzędzenie, czarnowidztwo, wróżenie z fusów)"

PiotrG 18.01.2010 16:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zbymak (Post 843095)
Majchrowski o stadionie hali i spotkaniu z kibicami Wisly http://majchrowski.blogspot.com/2010_01_01_archive.html

A gruszki rosną na wierzbie.
Ten termin jest zupełnie nierealny. Do tego czasu nie będzie ani gotowej trybuny zachodniej, ani IT.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:45.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl