Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

AYALA 19.08.2011 09:48

Pękalski może liczyc na powołanie
http://www.przegladsportowy.pl/Pilka...817,1,291.html

Kto wie, może na lata będziemy mieli środek pomocy Polański-Pękalski ?

mitmichael 19.08.2011 14:25

Kadra na mecz z Meksykiem i Niemcami - na razie powołania tylko dla zawodnikow grajacych za granicą


Bramkarze: Wojciech Szczęsny (Arsenal), Grzegorz Sandomierski (Genk), Przemysław Tytoń (PSV)

Obrońcy: Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor), Kamil Glik (Torino)

Pomocnicy: Dariusz Dudka (Auxerre), Ludovic Obraniak (Lille), Adam Matuszczyk, Sławomir Peszko (obaj FC Koeln), Eugen Polanski (FSV Mainz), Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Adrian Mierzejewski (Trabzonspor)

Napastnicy: Robert Lewandowski )Borussia Dortmund), Paweł Brożek (Trabzonspor)

Marcin_fan 19.08.2011 14:35

Chciałbym odnieść sie do naszych powołanych bramkarzy a raczej do ich klubów. To są aktualni mistrzowie swoich krajów(poza Arsenalem) w naprawde solidnych żeby nie powiedzieć silnych ligach. Teraz ważne by i Sandomierski i Tytoń wygrali rywalizacje o miejsce w składzie i trener Smuda bedzie miał MEGA problem jeśli chodzi o nr 1 w kadrze. Ps. Do wtorku to chyba nie wytrzymie!

Skimciol 22.08.2011 10:46

Cytat:

Franciszek Smuda rozesłał powołania dla zawodników grających w polskich klubach na wrześniowe mecze z Meksykiem (2 września 2011 r. w Warszawie) i Niemcami (6 września 2011 r. w Gdańsku). Powołania niespodziewanie doczekał się Patryk Małecki.
coś mi się wydaje że powołał Małego tylko po to żeby przestali po nim jeździć a wpuści go (jeżeli w ogóle to zrobi) dopiero w doliczonym czasie

dynek.pl 22.08.2011 11:06

Kadra Polski na mecze z Meksykiem i Niemcami
http://www.90minut.pl/news/165/news1...-Niemcami.html

Dziwne to powolanie dla Maleckiego, ktory poza bramka byl chyba najgorszy na boisku z APOEL-em.
Jedno co sie rzuca w oczy to, ze nie mamy prawego obroncy.

BiałaGwiazda 24.08.2011 12:40

Cytat:

Iwo Pęklaski powołany do reprezentacji Szwecji U-21

Mimo nacisków ze strony prasy, Erik Hamren nie zdecydował się powołać Ivo Pękalskiego na mecze eliminacji mistrzostw Europy. Młody gracz zagra tylko w młodzieżówce, co nie zamyka mu drogi do reprezentacji Polski. Na selekcjonera spadła lawina krytyki.

"Aftonbladet" ostrzegał, że Pękalski, którego w meczu z Dinamem Zagrzeb obserwował wysłannik Franciszka Smudy, może wkrótce zdecydować się na grę dla reprezentacji Polski. Dlatego dziennikarze apelowali do selekcjonera, by raz na zawsze wykluczył tę możliwość: powołał piłkarza na mecze eliminacji mistrzostw Europy z Węgrami i San Marino i pozwolił mu wystąpić.

Hamrén odpowiedział na apel: - Wierzę w Ivo. Pokazałem to, powołując go na zgrupowanie kadry w RPA w styczniu. Ale wtedy wykluczyła go kontuzja - mówił. O ewentualnym zabiegu, który zamknąłby drogę Pękalskiemu do gry w kadrze Polski mówi tak: - W dalszej perspektywie zagra dla Szwecji, ale wierzę, że wybierze ją sercem. Chcę w drużynie graczy, dla których gra w kadrze to prawdziwa pasja - przyznaje. - Takie zagrywki jak ta to oszukiwanie piłkarza. Nigdy na podobny krok się nie zdecyduję - podkreśla Hamrén.


Decyzja selekcjonera spotkała się z krytyką na łamach prasy. Po ogłoszeniu powołań, kiedy okazało się, że Pękalski zagra tylko w młodzieżówce, "Aftonbladet" zarzucił selekcjonerowi, że nie myśli o przyszłości. - W pomocy będziemy mieć wkrótce spore problemy. Anders Svensson ma już 35 lat, a Källströmowi i Wernbloomowi przydałaby się konkurencja - podkreśla. Gazeta zwraca uwagę, że poziom sportowy powinien liczyć się przede wszystkim, ale Pękalski, zdaniem dziennikarzy, nie ustępuje właśnie powołanym. Gazeta alarmuje, że przez tę decyzję kadra już wkrótce może stracić bardzo utalentowanego piłkarza.

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/iwo...wiadomosc.html
Fajne podejście selekcjonera Szwedów,nie wymusza,nie powołuje "na już".Ciekawe która reprezentacje w ostatecznym rozrachunku wybierze Ivo..

Wiślak z Azorów 24.08.2011 12:46

oglądam kadre na mecze z Meksykiem i niemcami a tam takie nazwiska : Hubert Wołąkiewicz (Lech Poznań), Tomasz Jodłowiec (Polonia Warszawa) Szymon Pawłowski (Zagłębie Lubin), Maciej Rybus (Legia) co oni do ch-uja wafla robią w kadrze ?!

silver03 24.08.2011 12:59

Robią to samo co Małecki.

mitmichael 24.08.2011 13:37

Perquis zrezygnowal z ubiegania sie o polskie obywatelstwo. Jak dla mnie podejmuje dobra decyzje

zidanemarcin 24.08.2011 13:49

Czemu w powolaniach pomijany jest Wasilewski ? Wystepuje regularnie w Anderlechcie i powinien grac w miejsce Piszczka. No, ale to jeden z tych zawodnikow, ktorzy moga miec wlasne zdanie i odezwac sie w szatni, wiec trzeba ich pomijac (coś jak M.Lewandowski, Żewłakow, Boruc. . . )

St@chu 25.08.2011 09:14

Cytat:

Piłkarska reprezentacja Polski zmierzy się 7 października w towarzyskim meczu w Seulu z Koreą Południową - poinformowano w środę na stronie internetowej PZPN.11 października, w drugim oficjalnym terminie FIFA, zespół Franciszka Smudy rozegra spotkanie w Europie lub w Afryce z nieznanym jeszcze przeciwnikiem - dodał PZPN.
:shock:
Kogoś zdrowo pogrzało... Jaki sens ma grać mecz po wielogodzinnej podróży bez aklimatyzacji, a potem drugi po jeszcze dłuższej podróży przy całkowitym już rozstrojeniu organizmu?

Więcej szkody niż pożytku...

....a, gdzie my żyjemy...

Wizard 25.08.2011 09:40

:lol:

Cały PZPN. Beton chce sobie wycieczki turystyczne zafundować, kto by tam myślał o jakiejś strategii dla reprezentacji. Jak to mówi Olkowicz - betonem byłem, jestem i będę! :rotfl:

wonski_eNHa 25.08.2011 09:49

Tak PZPN poprawia swój wizerunek... u Koreańczyków.

Ukraina w tym czasie zagra zapewne mecz na jakimś ładnym europejskim stadionie, może na arenie Euro 2012 z mocnym EUROPEJSKIM przeciwnikiem (Ewentualnie Argentyną/Brazylią). Oni potrafią załatwiać mecze, awansować do LM.. A PZPN tylko do mordy sobie leje.

ItaloPolak 25.08.2011 10:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1153852)
Perquis zrezygnowal z ubiegania sie o polskie obywatelstwo. Jak dla mnie podejmuje dobra decyzje

http://www.eurosport.pl/pilka-nozna/...92/story.shtml

Jednak nie.

mitmichael 25.08.2011 11:53

Obserwowal ktos z Kadry Pekalskiego - ciekawe czy jakies dodatkowe powołanie pojdzie

WiślakMyślenice 29.08.2011 14:59

http://euro2012.onet.pl/wiadomosci/m...4,artykul.html

Pijesz? Nie. Palisz? Nie. Narkotyki? Nie.

To może Harry Potter? :)

thomasson 29.08.2011 15:33

@ UP: a może Radek jest emo... http://www.youtube.com/watch?v=4M3AHQqT53U
w ogóle to jaja wokół kadry trwają od samego początku zgrupowania: http://www.weszlo.com/news/7691-Kadr...ierwszego_dnia

Eternit 29.08.2011 16:31

Ostro się robi.
Cytat:

W odpowiedzi przedstawiciele mediów zapowiedzieli bojkot treningu o 17. i nie informowanie o poniedziałkowych zajęciach reprezentacji. Migawki nie ukażą się w TVP, Polscie, nSporcie, Orange Sport, Sport.pl, a teksty o kadrze w ?Rzeczpospolitej?, ?Gazecie Wyborczej?, ?Przeglądzie Sportowym? i pozostałych mediach. - To skandaliczne zachowanie. Przeżyłem wielu trenerów, ale takie coś zdarza się po raz pierwszy - komentuje Jacek Kurowski z TVP. - Zostaliśmy potraktowani jak bezdomne kundle, a przecież jesteśmy przedstawicielami kibiców, którzy chcą wiedzieć co się dzieje z drużyną przed ważnymi meczami. Ciekawe co na to sponsorzy reprezentacji? Sprawdźcie z kim robicie interesy, bo wasze pieniądze są wyrzucane w błoto. Żadna klatka z waszym logo nie pojawi się dziś w mediach - dodaje Mateusz Borek z Polsatu Sport

dynek.pl 30.08.2011 14:58

Eugen Polanski opuścił zgrupowanie

http://www.90minut.pl/news/166/news1667907.html

hmm, czyli wg. tego co powiedzial wczesniej teraz gosc bedzie kibicowal Niemcom w tym meczu ? :)

Jaro1991 30.08.2011 15:39

^^ Na to wygląda. Ale tego można było być pewnym że Ojgen spróbuje wywinąć się z tego meczu :)

Konrad. 30.08.2011 16:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wonski_eNHa (Post 1154416)
Tak PZPN poprawia swój wizerunek... u Koreańczyków.

Ukraina w tym czasie zagra zapewne mecz na jakimś ładnym europejskim stadionie, może na arenie Euro 2012 z mocnym EUROPEJSKIM przeciwnikiem (Ewentualnie Argentyną/Brazylią). Oni potrafią załatwiać mecze, awansować do LM.. A PZPN tylko do mordy sobie leje.

Grają z Bułgarią i Estonią, obydwa na wyjeździe...

Także też szału nie ma, choć na pewno nie jest to tak debilny pomysł jak podróż do Azji, by trzy dni później grać w Afryce/Europie...

No, ale jak sam zauważyłeś to ostatnia okazja na fajną wycieczkę, na wiosnę już będą musieli grać w Europie, gdzie hotele już naszym działaczom się pewnie znudziły...

Po Euro natomiast zacznie się znowu szaleństwo, bo rozpoczną się przygotowania do mundialu (a raczej kwalifikacji do nich ;)) w Brazyli...

Kociewiak 30.08.2011 16:32

No i to sie raczej nie zmieni, zawsze będziemy mieli przeciwników typu Gruzja... Po co załatwić coś porządnie skoro można pojechać na wakacje i zachlać morde

Jaro1991 31.08.2011 17:05

No to mamy kolejny transfer Smudy w tym okienku :)

http://euro2012.onet.pl/wiadomosci/d...7,artykul.html

Konrad. 01.09.2011 11:24

Cytat:

Reprezentacja. Damien Perquis ma polskie obywatelstwo
Cytat:


Pradziadek Perquisa urodził się w Strzyżewku na południu Polski. Do Francji wyemigrował w latach 1920-30. Damien ma 27 lat, urodził się w Troyes, gra w Sochaux, piątym zespole ligi francuskiej.



Naprawdę to jedyne co wiąże Perquisa z Polską? Że jego pradziadek jeszcze przed wojną wyemigrował do Francji? Rozumiem, że nie tylko sam Damian, ale nawet jego rodzice nie mówią po polsku?

Teqcontroller 01.09.2011 15:15

Cytat:

- Uporządkowana gra to najważniejszy element gry polskiego zespołu - ocenił Jose Manuel de la Torre - trener Meksyku, z którym piłkarze reprezentacji Polski zagrają w piątek towarzyski mecz w Warszawie.
hahah , tak to mogę skomentować.

http://euro2012.onet.pl/wiadomosci/j...1,artykul.html

WiślakMyślenice 01.09.2011 16:56

De la Torre chyba za dużo tequilli wziął ze sobą do Polski....

laurence 01.09.2011 19:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 1158910)

Naprawdę to jedyne co wiąże Perquisa z Polską? Że jego pradziadek jeszcze przed wojną wyemigrował do Francji? Rozumiem, że nie tylko sam Damian, ale nawet jego rodzice nie mówią po polsku?

Najprawdopodobniej nie:-/ Obraniak będzie mu tłumaczył założenia taktyczne Smudy :-D

Marcin_Lechia 01.09.2011 19:59

Cytat:

Najprawdopodobniej nie:-/ Obraniak będzie mu tłumaczył założenia taktyczne Smudy :-D
To Smuda ma jakieś założenia taktyczne:)

GemHZR 02.09.2011 09:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcin_Lechia (Post 1159108)
To Smuda ma jakieś założenia taktyczne:)

"ma być piłeczka i pyk pyk pyk, a nie dzida" ciekawe jak to będzie po francusku

kreseq 02.09.2011 09:58

Mimo calego tego gowna to cos go przyjamniej laczy tego czlowieka z Polska ;) Bywało gorzej :D

felipe 02.09.2011 10:10

http://www.weszlo.com/tv,v,943-Kadra...owia_po_polsku - ciekawy filmik

murray 02.09.2011 10:22

Jeszcze Smudy brakuje.

felipe 02.09.2011 11:20

Swoja drogą:

---------------------- X ----------------------

X------Arboleda------Perquis ---------Boenisch

Roger -----Matuszczyk ---------Ojgen -----------Obraniak ----------X

---------------------X-----------------------


Nie taka całkowita abstrakcja i mamy kadrę, w której 7 kopaczy nie zna polskiego :) Słodkie. Szkoda, że Olisadebe już nie w formie chyba.

rw88 02.09.2011 11:51

Matuszczyk mówi płynnie po polsku.

Jaroo1 02.09.2011 12:08

Matuszczyk to jedyny prawdziwy Polak na pierwszy rzut oka z tego grona "Polakow" dowolywanych do kadry

Piotson 02.09.2011 15:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GemHZR (Post 1159218)
"ma być piłeczka i pyk pyk pyk, a nie dzida" ciekawe jak to będzie po francusku

"»est d'être une boule et plop plop plop, pas un coup de lance"
Translator Google prawdę Ci powie.

dulli78 02.09.2011 17:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GemHZR (Post 1159218)
"ma być piłeczka i pyk pyk pyk, a nie dzida" ciekawe jak to będzie po francusku

Wyrażę to krótkim filmikiem (w opisie co prawda jest Szwed ale na mój gust to gada ze świetnym francuskim akcentem przy okazji tłumacząc myśl trenerską i założenia taktyczne Smudy):

http://www.youtube.com/watch?v=sY_Yf...eature=related

mitmichael 02.09.2011 17:59

Skonczyliby juz i daliby sobie spokojn z Meliksonem w kadrze. Powiedział gdzie bedzie gral a Ci dalej swoje
http://www.eurosport.pl/pilka-nozna/...04/story.shtml

WiślakMyślenice 02.09.2011 18:17

Na jakim stadionie biedroneczki Smudy będą grać?

Eternit 02.09.2011 18:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakMyślenice (Post 1159412)
Na jakim stadionie biedroneczki Smudy będą grać?

Na Pepsi:P


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:19.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl