Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

Witalis 11.08.2025 08:44

Jeśli dobrze pamiętam sezon ciągnął nam wtedy Zieńczuk z Brożkiem, bo Boguski złapał kontuzję i w ataku musiał zastąpić go Małecki.

RoS 11.08.2025 15:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1651507)
Skorza 2009/2010

Bylo 6-0-0

W 7 kolejce zremisowaliśmy

Sezon skończyliśmy na 2 miejscu po pamietnych wydarzeniach z udzialem (wowczas pilkarza) Mariusza Jopa

Ostatni to faktycznie 2009/10 z 6 zwycięstwami na początek sezonu ale było więcej otwarć z 4 wygranymi

2009/10 10-1 (bramki)
2007/08 10-1
2004/05 16-1
1999/00 12-4

pepe72 11.08.2025 22:33

Klasyfikacja kanadyjska po 4 kolejce:
1. Fred - 7
2. Angel - 5
3 (Zjawiński - Polonia)
4. M. Kuziemka - 5
5. Julius - 4
19. Jaroch - 2
34. Kutwik - 2
67. J. Krzyżanowski - 1
74. J. Lelieveld - 1
75. K. Duda - 1
92. M. Carbo - 1
126. W. Biedrzycki - 1
https://www.meczyki.pl/liga/1-liga-p...cja-kanadyjska

Nie mam pojęcia jak Meczyki sortowały te "1".

swiety37 12.08.2025 05:59

Jaroch gdzieś się zapodział: gol + asysta.

pepe72 12.08.2025 09:53

Jaroch jest 19 z 2 punktami ale założyłem, że już u nas nie zagra w tym sezonie.

masada 12.08.2025 15:36

STS
Wisła awans:
Tak 1,12
Nie 5,50

:O

Arkadiusz.Czerepach 12.08.2025 18:00

hej statystycy , kiedy ostatnio NIE awansował zespół z takim otwarciem po 4 pierwszych kolejkach ?

Karherop 13.08.2025 10:31

Bilans 4-0-0 po pierwszych kolejkach

24/25 - TBB (awans)
23/24 - GKS Tychy (brak awansu)
21/22 - Korona Kielce (awans baraż)
20/21- ŁKS Łódź (brak awansu), Łęczna, Radomiak, BBT (awans wszystkie 3)

Na moje oko w kontekscie awansu taki bilans startu nic nie znaczy. Można wyciąć polowie druzyn w lidze okresy z 4 wygranymi z rzędu.

sandomingo 13.08.2025 10:35

Taki start znaczy tylko i wyłącznie tyle, że w pozostałych 30 meczach trzeba zdobyć jakieś 53-54 punkty żeby awansować.

Patryko 13.08.2025 11:18

Oby tylko po takim starcie nie zaczęło się tracenie punktów z dołem tabeli, jak to mieliśmy w zwyczaju w poprzednich sezonach.

Spotkanie ze Zniczem jest wprost wymarzonym, żeby zamiast bilansu 5-0-0 mieć 4-0-1. Poobijany rywal, 0 punktów, ile razy już w takich meczach na przełamanie przeciwnika Wisła zostawała z niczym.

Kurz 13.08.2025 11:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1651614)
Oby tylko po takim starcie nie zaczęło się tracenie punktów z dołem tabeli, jak to mieliśmy w zwyczaju w poprzednich sezonach.

Spotkanie ze Zniczem jest wprost wymarzonym, żeby zamiast bilansu 5-0-0 mieć 4-0-1. Poobijany rywal, 0 punktów, ile razy już w takich meczach na przełamanie przeciwnika Wisła zostawała z niczym.

To się pewnie stanie w przypadku meczów niekoniecznie z dołem tabeli, ale drużynami, które nie są faworytami do awansu. Nie zawsze miejsce w tabeli koresponduje z umiejętnością gry w niskiej obronie, ale Znicz jest po prostu za słaby obecnie, żeby sprawić nam kłopot.

skarabeus 13.08.2025 11:22

Przed nami do konca miesiaca dwa mecze z dwoma ostatnimi druzynami w tabeli (aktualnie) i ze Slaskiem.
Moim zdaniem te 3:2 bylo bardzo, bardzo potrzebne, zeby troche lodu spuscic na glowy chlopakow. I mamy teraz 9 dni miedzy meczami na poprawe pewnych rzeczy.
Istnieje duze prawdpodobienstwo, ze na koniec miesiaca bedziemy mieli bilasn 9-0-0 i na poczatku wrzesnia mecz z Wieczysta.
Po tym meczu mamy praktycznie ze wszystkimi kandydatami do awansu mecze za soba i jesli bozia da 10 zwycienstw. To by byla totalna autostrada do awansu, na prawde trzeba by bylo sie bardzo postarac to spier%)#(*^(#ic.
Moze wtedy jakis atak na puchar? ;-)

Patryko 13.08.2025 11:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1651616)
To się pewnie stanie w przypadku meczów niekoniecznie z dołem tabeli, ale drużynami, które nie są faworytami do awansu. Nie zawsze miejsce w tabeli koresponduje z umiejętnością gry w niskiej obronie, ale Znicz jest po prostu za słaby obecnie, żeby sprawić nam kłopot.

Pamiętaj, że jeszcze w tym sezonie nie graliśmy klasyków z naszego repertuaru, czyli np. czerwona kartka na początku meczu. Dodaj do tego gola z niczego w wykonaniu Majewskiego.

Nasza pierwsza jedenastka jest najprawdopodobniej najsilniejsza w lidze (na ten moment). Mam nadzieję, że Angel utrzyma w ryzach szatnię i nie pozwoli im na olewkę.

Kurz 13.08.2025 11:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1651619)
Pamiętaj, że jeszcze w tym sezonie nie graliśmy klasyków z naszego repertuaru, czyli np. czerwona kartka na początku meczu. Dodaj do tego gola z niczego w wykonaniu Majewskiego.

Nasza pierwsza jedenastka jest najprawdopodobniej najsilniejsza w lidze (na ten moment). Mam nadzieję, że Angel utrzyma w ryzach szatnię i nie pozwoli im na olewkę.

Ale to już przypadki losowe. Znicz jest bardzo słaby, między innymi w obronie niskiej. Zostawiają dużo miejsca w swoim polu karnym co jest dla nas paliwem. Są jednak w lidze drużyny dobre w zabijaniu spotkań i to one najpewniej odbiorą nam jakieś punkty. I niekoniecznie muszą to być zespoły z Top 6.

masada 13.08.2025 12:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skarabeus (Post 1651617)
Przed nami do konca miesiaca dwa mecze z dwoma ostatnimi druzynami w tabeli (aktualnie) i ze Slaskiem.
Moim zdaniem te 3:2 bylo bardzo, bardzo potrzebne, zeby troche lodu spuscic na glowy chlopakow. I mamy teraz 9 dni miedzy meczami na poprawe pewnych rzeczy.
Istnieje duze prawdpodobienstwo, ze na koniec miesiaca bedziemy mieli bilasn 9-0-0 i na poczatku wrzesnia mecz z Wieczysta.
Po tym meczu mamy praktycznie ze wszystkimi kandydatami do awansu mecze za soba i jesli bozia da 10 zwycienstw. To by byla totalna autostrada do awansu, na prawde trzeba by bylo sie bardzo postarac to spier%)#(*^(#ic.
Moze wtedy jakis atak na puchar? ;-)

Nie musimy wszystkiego do końca wygrać. Głupie porażki czy remisy na pewno i tak się zdarzą, oby tylko nie seriami. Ważne, żeby nie posypali się kluczowi zawodnicy (na ten moment na pewno Rodado, Ertlthaler, Kutwa) i żeby dało się utrzymać przez większość rundy tą pewność, z którą aktualnie wychodzimy na boisko. Na razie jesteśmy nieprawdopodobnie skuteczni i mamy też sporo szczęścia, co do gry to myślę, że są w tej drużynie paradoksalnie jeszcze spore rezerw.

Puchar trzeba zagrać zmiennikami, w tym sezonie jest tylko jeden cel.

Szewa 13.08.2025 12:15

Pamiętajmy, że wpadki są ok. Każdy je będzie miał. Dopóki straty punktów nie staną się regułą, to są do zaakceptowania, szczególnie że to inni muszą gonić. Na ten moment powiedziałbym, że średnia 2 punkty na mecz w pozostałych spotkaniach daje awans na 95% (to by znaczyło 72 punkty na koniec sezonu), a myślę, że nawet minimalnie niższa powinna wystarczyć (realnie 65 punktów czyli 1,77 punkta na mecz to już takie 80% szans jest wg mnie)



Tak podaję, żebyśmy zachowali jakiś dystans, gdy zdarzą się straty punktów. Naprawdę robimy sobie teraz fajną przewagę i to także z groźnymi zespołami, z którymi możemy walczyć o czołowe miejsca

As 13.08.2025 12:40

Mysle, ze w Siedlcach (w listopadzie tam gramy) moze byc taki mecz w sam raz na strate punktow w "naszym" stylu. Pewnie pogoda bedzie ujowa, grzaskie boisko czyli pelen zestaw.

Graja bardzo wasko i glebokow obronie, ustawiaja sie w 8-9 w polu karnym blokujac swiatlo bramki i nie daja mozliwosci zeby ich rozklepac. Do tego robia szybkie wypady niewielka liczba zawodnikow rozpoczanajac akcje dlugim podaniem do sprintujacego za obrone skrzydlowego.

Polecam zobaczyc jak w poprzedniej kolejce ograli Ruch, ktory perfekcyjnie odegral role Wisly z poprzednich sezonow. Stracil bramke po stalym fragmencie oraz po centrostrzale spod linii bocznej. Sam atakowac probowal glownie wrzutkami a jak juz mial jakies sytuacje to koncertowo marnowal.

https://www.youtube.com/watch?v=f40iZRZA520

Savik 13.08.2025 13:01

W sezonie 2022/23 po 4 kolejkach mieliśmy 10 pkt, po 5 - 13pkt. jak się skończyło pamiętamy. Więc na razie cieszmy się z serii ale też nie przesadzajmy z hura optymizmem...Zostało jeszcze zbyt dużo punktów do podniesienia z murawy.

Tantal 13.08.2025 13:41

Brakło dwóch punktów, a teraz mamy dwa więcej. Czyli teraz starczy XD XD

pepe72 13.08.2025 14:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez masada (Post 1651626)
Nie musimy wszystkiego do końca wygrać. Głupie porażki czy remisy na pewno i tak się zdarzą, oby tylko nie seriami. Ważne, żeby nie posypali się kluczowi zawodnicy (na ten moment na pewno Rodado, Ertlthaler, Kutwa) i żeby dało się utrzymać przez większość rundy tą pewność, z którą aktualnie wychodzimy na boisko. Na razie jesteśmy nieprawdopodobnie skuteczni i mamy też sporo szczęścia, co do gry to myślę, że są w tej drużynie paradoksalnie jeszcze spore rezerw.

Puchar trzeba zagrać zmiennikami, w tym sezonie jest tylko jeden cel.

Nie musimy wszystkiego.
Statystycznie jeszcze 18 meczów. Najlepiej następnych 18 :>

Tantal 13.08.2025 14:19

Statystycznie z jakim przedziałem ufności? ;)

Z moim 95% jeszcze 20 zwycięstw potrzebne. Na co mamy 30 meczów. Potrzebna średnia: 2,0, czyli tyle ile gramy za Jopa, w zeszłym sezonie nawet mieliśmy za jego kadencji nieco wyższą (2,07). Możemy grać nieco w kratkę: Z-R-Z-Z-P. Na pięć męczy trzy wygrane, remis i porażka. 6 takich serii po 5 meczy i jesteśmy w e-klapie.

pepe72 13.08.2025 14:26

Strasznie marudzisz.

Wygrajmy te 18 meczów bo będę musiał stopkę poprawiać. ;)

Tantal 13.08.2025 15:35

Marudzę, co zrobić - rozczarowań było w ostatnich latach aż nadto. Wolę liczyć z zapasem i obniżać poprzeczkę stopniowo w trakcie sezonu. Fakt, jest szansa że punkty w lidze będą rozdzielać się bardziej po równo i te 64-65 pkt wystarczy do awansu. Tylko czy sezon zmierza w tym kierunku będziemy mogli mówić dopiero za jakieś 10 kolejek.

Karherop 13.08.2025 18:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Savik (Post 1651632)
W sezonie 2022/23 po 4 kolejkach mieliśmy 10 pkt, po 5 - 13pkt. jak się skończyło pamiętamy. Więc na razie cieszmy się z serii ale też nie przesadzajmy z hura optymizmem...Zostało jeszcze zbyt dużo punktów do podniesienia z murawy.

Najbardziej obecnie cieszą zdobyte punkty, ale i fakt że wyrwalismy je niezlym druzynom.

ŁKS, Tychy - zakreca sie w top6
Pogon - być moze gorna polowa tabeli
Jedynie Stal wyglada na zespol środka/dolu tabeli

Jak punktowalismy niezle za Brzeczka to poza Arka w kryzysie to tak byly wygrane z Resovia, Odra czy Skra.

Arked 13.08.2025 19:10

Za Brzęczka graliśmy też tak, że zęby bolały. Te wygrane były przypadkowe. Jako tako to zaczęliśmy grać na wiosne dopiero.

Jaroo1 13.08.2025 19:15

Tantal oczywiście ma rację. Po pierwsze on słusznie mówi że dopiero liczenie pkt od pułapu który na 90 procent da awans ma sens. A po drugie też tak jak pisze, lepiej celować w te zawyżona granice bo przecież łatwiej pod koniec skorygować, że możemy mniej pkt już zdobywać niż nagle miałoby wyjść ze na koniec będzie trzeba wygrać 6 razy pod rząd.

I jeszcze jedna uwaga. Zawsze może przydarzyć się czarna seria i seria wygranych ale najrozsądniej jest się opierać na tym że na przestrzeni sezonu trzymamy średnia około 2,0-2,1 inaczej, co już pokazały trzy sezony, to se można liczyć do końca i udawać, że teraz terminarz gra i wystarczy wygrać 9/10 meczów i awans będzie, a przecież jest możliwe żeby tak było bla bla bla

I z takiego założenia powinni w klubie wychodzić, że jest do zrobienia x punktów, trzeba trzymać średnia na mecz w sezonie czy też dana średnia punktową w mikrocyklach itp Inaczej to jest ciągle robione od dupy strony. Obecnie może nas zgubić pycha, że skoro jest tak dobrze to musi być awans, i np rozluźnienie przez to albo nie wzmacnianie kadry

pepe72 14.08.2025 15:25

Tantal kibicuje "na smutno", ja się wolę pojarać "jesienią".
Do końca roku to i tak nie ma z czego wyciągać wniosków więc spór jest całkowicie akademicki.
W sezonach 23/24, 22/23, 20/21, 19/20, 17/18, 16/17, 15/16, 13/14, 12/13, 11/12 pierwszy zespół nie zdobył 70 punktów (10 na 14 - 71,43%), a my dywagujemy o drugim. Więc każdy ma dane do podparcia własnej tezy ;)

pepe72 19.08.2025 23:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1651469)
Utrzymana średnia 3,00 :>

Cytuję sam siebie i oby tak co kolejkę :>

Tantal 20.08.2025 08:31

Tymczasem do zdobycia 71 punktów, czyli 95% prawdopodobieństwa na awans pozostało:

56 punktów w 29 spotkaniach.

Potrzebna średnia do osiągnięcia - 1.93.

Średnia osiągana przez Jopa w czasie jeg opracy w Wiśle - 2.07

Ogryzek 20.08.2025 08:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Savik (Post 1651632)
W sezonie 2022/23 po 4 kolejkach mieliśmy 10 pkt, po 5 - 13pkt. jak się skończyło pamiętamy. Więc na razie cieszmy się z serii ale też nie przesadzajmy z hura optymizmem...Zostało jeszcze zbyt dużo punktów do podniesienia z murawy.

Też tak na to patrze. Super że tyle punktów - ale sezon jest długi i ten sie cieszy kto jest na koniec w pierwszej 2.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:29.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl