![]() |
Cytat:
A że tak z ciekawości spytam - wg Ciebie kto? qchar90 znając Smudę - zmieni mu pozycję na lewego pomocnika :) |
Od meczu z Ukrainą zdania nie zmieniłem. Są żenujący. Obrona nie istnieje, a skuteczność pilkarzy taka jak i decyzje personalne- przypadkowość rządzi. Szkoda czasu na nich. 3 porażki na Euro są bardziej niż prawdopodobne.
|
Wg obie bramki był Żewłakowa nie Boenischa, ale każdy ma swoje zdanie..
|
Z uporem maniaka większość centr w pole karne, nieważne czy z akcji czy z rożnych, było uderzanych płasko, po ziemi, gdzie był duży tłok. Raz się udało, bo Lewandowski dołożył nogę i próbowali cały czas. Błaszczykowski rzeczywiście mało efektywny, ale bardzo bardzo ruchliwy, chcący grać.
|
Cytat:
|
Można już tylko gdybać, że gdyby Lewandowski wykorzystał karnego, a Smolarek swoją "setkę"... bla bla bla
|
Mecz - klasyk ostatnimi czasy. Dużo biegania, mało pożytku.
Najbardziej razi nieumiejętność dośrodkowań. Błaszczykowski, Peszko, Piszczek umieją zagrać na klepkę, są szybcy, ale jak już złożą się do dośrodkowania... to ta piłka może polecieć wszędzie. I to jest największy problem. Toporny i taki trochę "mało ruchawy" Boenish siał większy zamęt centrami niż w/w trójka razem wzięta. Bo tu filozofia prosta, ale i tak nieosiągalna dla polskich kopaczy. A szkoda, bo dużo fajnych akcji spartaczyli...akcji, które zresztą sami wypracowali. |
Panowie, ja jednak apeluję o spokój. Średnio wierzę w Smudę, ale też mam ten komfort, że jakoś nigdy jego wielkim fanem nie byłem. Natomiast faktem jest, że póki co, to Smuda sobie eksperymentuje. Wystawia ciągle to nowych graczy, miesza w składzie, przestawia sobie pionki, szuka jakichś rozwiązań. I, niezależnie od tego czy wydaje mi się, że osiągnie kiedyś jakiś efekt, czy nie, właśnie to powinien w tej chwili robić. Do pierwszego poważnego meczu jeszcze daaahahahaleko. Teraz niech sobie kombinuje, ba, niech wystawia Pietrasiaka na pomocy, proszę bardzo. To jest taki moment kształtowania tej drużyny. Teraz niech sobie wykrystalizuje jakiś skład (a jest do tego bliżej, niż było powiedzmy 3 miesiące temu), a potem go zgrywa, uczy swojej taktyki itd. itp. Ja w każdym razie porażką się jakoś bardzo nie przejmuję. Będę się przejmował, jeżeli rok przed Euro będzie nadal to samo - w tej chwili, po trzęsieniu ziemi jakie przeszła kadra, nie spodziewałbym się niczego innego.
I tak fajnie, że tę grę jakkolwiek dało się oglądać. |
Panowie pilkarsko druzyna zagrala poprostu slabo a kibicowsko nie zasluzylismy na reprezentacje w Krakowie. przykro mi to mowic ale jak nie potrafimy oddzielac niektorych rzeczy to moze niech Kadra gra gdzie indziej...
|
Straszna bieda. Polska nie ma zawodnikow do takiej ofensywnej gry. Australia 3 sytuacje i wygrywa. Gdyby trzeba bylo zrobili by kolejna 2 gole w 3 strzalach. Z naszych atakow zupelnie nic nie wynika. Bledy w kazdej formacji, Smolar 3 setki przestrzelil, wielka gwiazda Borussi nawet z 11m nie umie strzelic. A tak naprawde to 2 wielkie gwiazdy Borussi bo Kuba, jakkolwiek zajebisty z niego czlowiek, to o podawaniu nie ma zielonego pojecia.
Jezeli nie bedzie zmian to EURO to bedzie kompromitacja. |
peszko schodzi, stadion gwiżdże. iwański wchodzi, stadion gwiżdże. BYĆ MOŻE NIEKTÓRZY SIĘ NIEZORIENTOWALI ALE TO NIE BYŁ MECZ WISŁY, TO BYŁ MECZ KADRY, A NA KADRZE KAŻDY POWINIEN BYĆ WITANY I ŻEGNANY ZAJEBISTYMI OKLASKAMI, tak jak z jakiegoś powodu witany był smolarek. kibicowsko kompromitacja. na innych stadionach nie reagowali gwizdami na wiślaków, przypominam choćby mecze na łazienkowskiej gdy grał kosowski franek żuraw
|
Napiszę coś, co wielu się nie spodoba.
Potwierdziło się moje przeczucie, że Kraków przynosi pecha reprezentacji (USA, Australia). Chodzi mi o teraźniejszość, nie jakieś historie. W Krakowie jest po prostu toksyczny kimat. Stadion ładnie się prezentuje w telewizji. Jako ciekawostkę powiem, że mecz oglądałem na FOX Sports z angielskim komentarzem i panowie chwalili wszystko co polskie - od stadionów Wisły i Cracovii, przez historycznych polskich piłkarzy jak Deyna czy Tomaszewski, aż po miasto Kraków i grę Polaków na boisku. Jeśli chodzi o doping, to nie podobało mi się pozdrawianie zgód na meczu reprezentacji. Klubowe przyśpiewki a potem cisza długi długi czas. Nie podobały mi się też gwizdy na Iwańskiego. Trochę dystansu na litość boską. Dziękuję. |
Cytat:
Najgorszy imo Żewłakow, oba gole go obciążają. |
peszko iwanski dramat smolarek tez slabo, mam nadziej ze wreszcie z tym pierwszym smuda da sobie spokój
|
A najśmieszniejsze jest to, że Smuda kombinuje szuka i sprawdza, sam pewnie się zamotał, a na koniec postawi na tych, którzy już grali na euro czy elominacjach mś2010 hahahaha. Gołym okiem chyba widać, że nie mamy lepszych Smudo! Rybus, Peszko, Małecki!? Jakim cudem mają się w polskiej lidze rozwinąć w 1 (JEDEN) rok i wejść na internaszynal lewel? Gratuluje. Widzę sens ogrywania z kadrą Groskickiego, bo chłop jest inteligentny i robi bardzo szybkie postępy, ale na Boga, po co kombinacje z Małeckim, Peszką, Pietrasiakiem?!
Szczerze, chciałbym powrotu Frankowskiego do kadry, chociaż napastników nie brakuje. Brakuje kreatywnych pomocników i skrzydłowych, mądrych z chłodną głową. |
Co temu Iwańskiemu wychodzą łaty na głowie jak dalmatyńczykowi?
|
Największy dramat jest w środku pola.Murawski i Pietrasiak zagrali tragicznie jak na defensywnych pomocników.Brakuje rozgrywającego,aż się prosi o Majewskiego,bo Iwański oprócz podobno dobrego wykonywania stałych fragmentów gry nie jest żadnym playmaker'em.Peszko grał wogóle nie na swojej pozycji,był kompletnie zagubiony.Trzeba poczekać,aż wykuruje się Jodłowiec,może nasz Czarek Wilk wystrzeli z talentem i będziemy mieli dwóch dobrych DMów.
PS. Co do tego gwizdania na Peszke i Iwańskiego to żenada i buractwo. |
Cytat:
|
Może mnie wyśmiejecie, ale ja bym widział w środku boiska powrót M. Lewandowskiego bo aktualnie to my tam mamy pustkę.
|
Z tej kadry nic nie bedzie bo nie moze.
Pilkarze to drewna jakich malo,nie bez przyczyny nie graja w porzadnych klubach(nie ze nie ma ich tam,tylko ze tam nie grajaj) Smuda to zaden trener ,ktory jest tylko po to zeby jakos spokojnie opowiadac ze "jest postep" do pierwszego meczu na Euro a potem jak juz beda 3 wtopy w grupie,Grzesiu Lato z wypchanymi portakami kasą zgasi swiatło i cyrk sie skonczy. |
Pewnie, że tak. Ci "starzy" jeszcze trzymają poziom, coś sobą prezentują. Smolarek, Boruc, Żewłakow, Głowa czy Lewandowski własnie mogą jeszcze parę lat kopać na dobrym poziomie.
Smuda to zauważył - co by nie mówić już mu trochę przeszły te wynalazki pokroju Sobiechów, Glików i innych Sadloków. I Bogu dzięki! Także w powrót Mariusza można wierzyć. |
Cytat:
Powtarzam. Nie bez powodu Boenisch grzeje ławę. Obrońca z niego żaden, bez zwrotności, szybkości. Z przodu jeszcze jako tako, ale z tyłu... Nie ma zawodników nie ma trenera (chryste Pietrasiak jako DM to nawet nie jest śmieszne to tragiczne). Żenada. Leje nas kto popadnie, i to każdą reprezentację bez wyjątku... |
leci powtorka na tvp info
|
Jak na nasze warunki Boenisch ma kosmiczną wrzutę. A na ławie będzie więcej siedział odkąd gradla nas. To jest pewne.
|
Cytat:
:lol: będzie siedział jak okaże się że jest słabszy od swojego konkurenta. A poza kosmiczną wrzutką to pan Boenisch nie prezentuje nic lub prawie nic godnego uwagi. |
Przykładów takiego postępowania Niemców jest trochę. O robieniu wyrzutów i świństw młodym piłkarzom,którzy mieli wybór reprezentacji. Materiałów na ten temat w necie od metra.
A w miejsce Boenischa kogo sugerujesz skoro taki słaby,masz kogoś lepszego? |
Cytat:
Oczywiście jest też drugie dno czyli lepsi trenerzy w Manchesterze , tyle że tu nikt nie ma wątpliwości że piąty rok z rzędu na rezerwie to nie jest dobrze. A co do meczu. Powtórzę że mamy dosłownie kilku zawodników grających w pierwszych składach w 15 najlepszych ligach Europy.To jest klęska i ma ona odzwierciedlenie w reprezentacji. Mi się autentycznie dzisiejszy mecz w miarę podobał.Ok Australia to nie jest potentat.Z tego co pamiętam to mają o wiele łatwiej jeśli chodzi o awans na MS niż my, więc nie można z nich robić nie wiadomo kogo. Natomiast dobrze że nasi grają z minimum takimi przeciwnikami jak Australia czy Ukraina.Z dziadami nie ma co grac bo ich w grupie nie będzie. A co do Boenischa tez jestem zdania że to solidny grajek.Co nie zmienia faktu że nie podoba mi się to w jakim kierunku to idzie.Te wszystkie Turki,murzyny i 'Polaki są dla mnie bardziej niemieccy niż Boenisch czy Obraniak którzy oprócz jakiś tam korzeni , nie mają z Polską niczego wspólnego i nie znają żadnego słowa w naszym języku. Choć to i tak jakiś postęp po cyrkach z Olim i Perejrą. |
Nie przesadzaj z tym Boenischem i Obraniakiem w kwestii "nie znają żadnego słowa w naszym języku". Bo obaj znają, mało mówią, ale po polsku rozumieją. Ludo na pewno, bo na NSporcie kiedyś odpowiadał na pytania zadawane po polsku - po francusku (na początku spróbował coś po polsku odpowiedzieć, ale potem stwierdził, że lepiej po francusku będzie gadał). A o Boenischu gdzieś czytałem, że się uczy mówić po polsku, ale wiele rozumie.
Co do meczu: Smolarek i Peszko chyba powinni poćwiczyć strzały z pierwszej... Kuba jak zwykle ciągnął grę do przodu, ale kiepsko z celnością. |
Mi sie wydaje, ze z przebiegu gry i sytuacji to nawet zasluzylismy na zwyciestwo. Staramy sie grac po ziemii, przenosic ciezar z jednej strony na druga, stwarzamy zagrozenia z boku ale jak sie skrzydlowi nie naucza dosrodkowywac to nic z tego nie bedzie (i dotyczy to wszystkich oprocz Boenischa, Kuby rowniez) - oni nawet z rogu nie potrafia wrzucic - albo za krotko ale przerucą cale pole karne tam gdzie nikgo nie ma. Druga rzecz, ktora mnie razila to holowanie pilki zamiast wychodzic z szybkim kontratakiem (szczegolnie przez Lewandowskiego).
|
dj_ibutti -luzik.Ja pamiętam że swego czasu próbowałem bronić paszportów dla Oliego i Perejro, :lol:,jak tu była spora krytyka.Odmieniło mi się zdecydowanie.Pretensji do samego Boenischa czy Obraniaka nie mam.Po prostu jakoś mnie to drażni, szczególnie jak padł mit że 'wszyscy tak robią'.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:12. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl