![]() |
Cytat:
Ruscy z roku na rok maja coraz mocniejsza lige i ciezko przypuszczac by Legia ich przeszla ,choc oczywiscie nie jest to jakis potentat - jak dla mnie kiepskie losowanie(gdzie nawet nie wiem, jakie byly inne zespoly).Ale za to wyjazd z gatunku hard core:> Zurych...hmm , z tego co pamietam, mieli fatalna runde jesienna a na wiosne grali zupelnie inaczej(transfery?). Na pewno latwiejszy przeciwnik niz FK , ale i tu latwo nie bedzie - jak dla mnie 50/50. |
Moze niektorzy nie wiedza, ale w FK wystepuja tacy pilkarze jak chocby Siemak, Bystrov czy Maxi Lopez. Giza , Iwanski czy Arubarabara (czy jak mu tam) troche przy nich mizernie wygladaja. No ale przynajmniej wyjazd Legionisci maja ciekawy, po Wilnie i Homelu, kampania wschodnia trwa :D
Lech moze cos tam ugra, grunt ze na Stuttgart nie trafili. |
Rosyjska liga jest bardzo mocna - a Fk rok temu zaliczalo sie do czolowki. W tym roku idzie im marnie, ale nie oszukujmy sie. Liga rosyjska jest już lata świetlne od naszej. Tam graja Reprezentanci brazyli, i piłkarze o których zabiegaja kluby z całego świata. Jakoś nie widzę LEgi w roli faworyta... Choć jeżeli Fk okaże się naprawdę bardzo osłabione kryzysem, to można dać Legi te 20% szans na awans.
Co do Lecha -jego gra bardzo mi sie podoba Smuda to dla mnie ojciec sukcesu Drużyny Kasperczaka i najlepszy trener w Lidze (może poza Skorżą, ale Maciek bedzie musiał to jeszcze udowodnić), a piłkarze w nim grający posiadają tak ogromny potencjał że jeśli wszyscy się będą odpowiednio rozwijać, Lech za 2 lata będzie mocniejszy niż jakikolwiek polski klub kiedykolwiek, to jednak ich brak ogrania w Europie poskutkuje zapewne kilkoma nerwowymi chwilami i obawiam sie ze w walce z porządnym europejskim średniakiem takim jak Grasshoppers może im sie spalić psychika. Nie mniej szanse Lecha na Awans to 55%. Nasze szanse na przejście Beitaru oceniam na 75 % |
Cytat:
|
Cytat:
|
Mnie rozśmiesza tylko argument o słabej postawie FK Moskwa w lidze. Jak doskonale pamiętamy, Legia odpadała z dołującą w lidze Austrią Wiedeń, a Wisła z Vitorią. :>
|
Szczegolnie ze nie tylko FK , jak narazie nie idzie dobrze.CSKA 7 , Zenit 9.
No coz jak dobrze pojdzie , to nasza dluga przygode w pucharach zakonczy samotny Lech na 1 rundzie:) Swoja droga nie ma sie co dziwic , jak w jakis przedwstepnych rundach, wpadamy na niezle teamy, pokroju Beitara, FK ,czy Zurychu |
Oba zespoły poza burtą. Przypominam, że Wisła zdeklasowała ich w lidze w stosunku 14 i 20 pkt. !!! Kilka tranasferów( widać zresztą jakich udanych) nie zmieniło tych drużyn w solidnego średniaka europejskiego jakimi sa ich przeciwnicy. Legia narazie nie miał mozliwości się sprawdzić na poważnie bo gra z rezerwą Homla (bez 4 czołowych) nic im nie powiedziało w jakim są momencie (albo zanadto wymownie powiedziało). To samo Amika. Dopóki zespoły były w komplecie dopóty Smuda głaskał się po brodzie i nerwowo gonił przy linii. A na boisku Hazar klepał piłeczkę jak miło. Idiotyczna decyzja sędziego (nastrzelona ręka) spowodowała, że odwaga staniała i było po zawodach. Do tego momentu nie było wiadomo jak potoczy się mecz. Tak czy tak żaden zespoł nie powtórzy wyczynu Wisły sprzed 2 lat i nie zagra w rozgrywkach grupowych UEFA. Poza tym trzeba utrzymywać równa forme na puchary i ligę, a to jak widać udawało sie w ostatnich 10 latach tylko Wiśle, która od czasu do zcasu też miała wpadki (ale któż ich nie ma nawet z wielkich klubów).
|
Cytat:
Edit Na potwierdzenie u BWin - kursy Wisła -beitar 1x2 1 - 1.70; x - 3.65; 2 - 4.00 Kto jak kto ale Bukmacherzy znaja sie na rzeczy |
Tytul z onetu. Legia FK Moskva się nie przestraszy. O ile wiem to samo było przed Szachtarem. Ale może się mylę...
|
sportowo przecietnie, kibicowsko chujowo.
|
Lech powinien sobie poradzić.Legia raczej odpadnie.Obym się mylił w przypadku Legii.Wisła mam nadzieje że w Krakowie odrobi straty z Jerozolimy.W ewentualnym dwumeczu z Barceloną szanse iluzoryczne,ale przynajmniej jak to mówią jak spadać to z wysokiego konia.
|
Cytat:
|
Losowanie dla Lecha dosyć szczęśliwe. Bałem się ,że trafią Stuttgart. Na szczęście ta szwajcarska drużyna jest do ogrania. Nie będzie łatwo jak z Chazarem Chelsea Lenkoran ale przy odpowiedniej koncentracji o korzystny wynik jestem spokojny.
Legia trafiła na cholernie niewygodnego rywala. FK Moskwa po 15 kolejkach rozgrywek ligii rosyjskiej zajmuje 13. lokatę z 16 punktami. Na 16 drużyn to oczywiście miejsce mało imponujące jednak w ocenie drużyny może być bardzo mylące. Pomimo tego ,że drużyna prowadzona przez ukraińskiego trenera Olega Błochina najczęściej remisowała z ligowymi średniakami a z potentatami pokroju Zenita ( 2 kolejka 0-2) czy Lokomotiwu Moskwa ( 15 kolejka 0-3) przegrywała , potrafiła również zanotować bardzo dobre spotkania np. w 7 kolejce zremisowali ze Spartakiem Moskwa 1-1 (gol dla FK Moskwa strzelony przez 30 letniego argentyńskiego napastnika Hectora Bracamonte), mecz z 14 kolejki (świeży z 20 lipca br.) z CSKA Moskwa wygrany 0-2 (gole dla FK Moskwy Ivanov i Ciżek). Dodatkowo taka informacja obecnie trzy pierwsze drużyny ligii to (po 15 kolejkach) 1 Rubin Kazań (FK przegrało z nimi 1-2 w 9 kolejce) 2 Amkar Perm (FK zremisowało z nimi 1-1 w kolejce 5) i 3 miejsce to Dynamo Moskwa i też tutaj remis 1-1 w kolejce szóstej. Z pucharu Rosji odpadli w ćwierćfinale po meczu z Amkarem Perm przegranym 2-1 . Ogólnie liga rosyjska to jedna z czołowych lig europejskich i żeby w niej nawet odnosić regularne remisy trzeba mieć solidną i wyrównaną kadrę. Z lepszych zawodników FK można wymienić napastnicy Hector Andreas Bracamonte i Maximiliano Gastón Lopez (13 meczów 2 bramki w obecnym sezonie , wcześniej Barcelona FC kupiony za 2 mln euro do FK) pomocnicy Ciżek , Samiedow , Ricardo. obrońcy Dmitrij Godunok, Roman Hubnik , Oleg Kuźmin , Mariusz Jop (zagrał we wszystkich 15 spotkaniach w lidze). bramkarz Jurij Żewnow. Przed sezonem szeregi FK Moskwa zasili Zvonimir Vukić, Aleksander Samiedow z Lokomotiwu Moskwa (który sporo ich kosztował). Jednocześnie FK Moskwa sprzedało jednego ze swoich kluczowych graczy Romana Adamowa (napastnik) do Rubina Kazań. Najbliższy mecz ligowy FK Moskwa gra 2 sierpnia br. z Zenitem Sankt-Petersburg w Pitrze ;-) Sądząc po newsach albo ich braku to temat Legii jest jeszcze bardzo daleko, teraz dla nich najważniejsze jest spotkanie z Zenitem aby z meczu na mecz uciekać ze strefy spadkowej. |
Cytat:
Co mi się nie podobało w naszej grze to nieskuteczność w polu karnym, bo w środku pola to nawet fajnie wyglądało, ale szkoda wymienić 5-6 podań i nie oddać strzału na bramke. Rengifo znów poniżej oczekiwań i Lewandowski mógł wejść wcześniej. Po za tym z takim rywalem było grać od pierwszej minuty dwoma napastnikami. Choć Smuda pewnie sie bał że znów będziemy atakować, a stracimy jakąś z dupy bramke co zresztą się stało ... Co do losowania kolejnej rundy to nie trafilismy na Stuttgart więc nie ma co klękac przed jakimis pasikonikami :> |
Cytat:
|
Cytat:
Zgadza sie,Bronex. I ja mysle, ze Lech powinien sobie poradzic - a Legia ? Wydaje mi sie,ze w tym sezonie atak FK Moskwa nie jest najskuteczniejszy- tu jest wiec szansa dla Legii - ale bedzie ciezko, oj ciezko... |
już tak nie przesadzajcie z tym pesimyzmem. co by się tu działo, jakby trafili na Stuttgart i Herthe?
Leszek trafił bardzo dobrze i z Grashopperem, jeśli tylko zagrają na dobrym poziomie, powinni wygrać. Cytat:
natomiast Legia trafiła przeciętnie, zakładam że łatwo nie będzie, ale jak Warszawiacy trafią z formą, to przy odrobinie szczęścia mogą sprawić niespodziankę. |
Cytat:
|
Zenit-FK Moscow 0-1
Jop gra od początku. |
Cytat:
Zmieniam zdanie - FK Moskawa jest jednak mocniejsze niż myślałem. Co nie znaczy że pokonanie ich jest porównywalne do pokonania Szachtiara. Teraz jest przerwa - zobaczymy czy Zenit sie obudzi? :) |
Cytat:
Jeszcze raz podkresle - Legia bedzie miala ciezka przeprawe,szanse jakies ma,ale nie jest w tym dwumeczu faworytem... |
Oleg Błochin po meczu powiedział ,że martwi go niestabilna forma jego drużyny, kłopoty kadrowe (co mecz zmienia się w skłądzie 2-3 zawodników) oraz brak wiary we własne umiejętności powodowany brakiem sukcesów. Zenit wygrał puchar UEFA dlatego są bardzo pewni siebie w każdym meczu. Powiedział również ,że problem niestabilności i różnice w grze zarówno w pierwszej jak drugiej połowie wynikaly z trwającej obecnie przebudowy drużyny. W przerwie meczu kazał swoim zawodników wyjść śmielej z atakiem, ci jednak cofneli się za głęboko do obrony stąd porażka i poważna rozmowa nad grą po meczu z całą drużyną.
Dick Advocat pytany o FK Moskwa powiedział ,że mecz był bardzo trudny a rywal wymagający. PS. onlinesport.ru komentując wyniki losowania pucharu UEFA określa Legię jako rywala niełatwego do ogrania. Może i upatrują w Legii faworyta ale jakoś jednoznacznie w tej kwestii się nikt nie wypowiedział. |
przezywacie jakby to bylo forum Legii
|
Cytat:
A kolego jaki jest tytuł tego tematu?? Tak dla przypomnienia (Europejskie puchary w wykonaniu polskich drużyn) Jakbyśmy oglądneli mecz Grashoppers w lidze szwajcarskiej i podzielili sie swoimi opiniami na temat gry to byś napisał: przezywacie jakby to bylo forum Lecha:D |
Cytat:
|
Lech raczej wygra, a Legia ma silną ekipe, jeśli wypalą tegoroczne transfery, to i FK Moskwa ulegnie.
Pierwszy raz od dawana w pucharach grają nie przypadkowe drużyny i jak narazie jeszcze żadna nie odpadła w pierwszej rundzie (jeszcze bo mecz Wisły w środe...) a w ostatnich latach najwyżej jedna przechodziła do nastepnej rundy. Jak narazie ten rok jest bardzo udany w wykonaniu Polskich zespołów :D |
Lech w Zurychu, Legia w Moskwie, a Wisła być może w Barcelonie. Po wyjazdach do Azerbejdżanu i Izraela to raczej miła odmiana, ale wciąż kibice Legii i Wisły mają do przejechania ponad 1 000 km.
Za kilka lat będzie największym na świecie stadionem z zadaszeniem i krzesełkami. Teraz jest "tylko" największy w Europie. Camp Nou mieści 98 600 kibiców, a to oznacza, że fani Wisły mogliby liczyć na prawie 5 000 biletów. Ile wykorzystają? Na razie muszą martwić się środowym pojedynkiem z jerozolimskim Beitarem. Jeśli "Biała Gwiazda" nie wygra, pożegna się z Pucharami i osłabi i tak już żałosną pozycję polskich klubów w Europie. Jeśli to Beitar odpadnie, do Krakowa zjadą, nie pierwszy już raz, największe gwiazdy futbolu. A krakowianie będą mogli udać się w drogę do odległej o ponad 1 500km Barcelony, by zasiąść na trybunach jednego z najbardziej znanych stadionów świata. Camp Nou otwarto 51 lat temu, meczem Barcelony z reprezentacją Warszawy. Od tego czasu obiekt był modernizowany kilkakrotnie, ale od poprzedniej wizyty wiślaków w 2001r. zmieniło się niewiele. O połowę mniejszy dystans (ok. 800km) ma do pokonania "Wiara Lecha", a i miejsce rywalizacji znacznie nowocześniejsze. Stadion Letzigrund otwarto po wzniesieniu od podstaw rok temu. Lech może otrzymać nawet 1 500 wejściówek na spotkanie i nie powinien mieć problemów z wykorzystaniem tej puli. Najgorzej przedstawia się stadion rywali Legii. FK Moskwa to utworzony niedawno spadkobierca dawnego Torpedo Moskwa, dlatego mecz w Rosji odbędzie się na Stadionie Torpedo. Jego standard jest zbliżony do obiektu przy Łazienkowskiej, pojemność minimalnie większa. Kibice Legii na pewno pojadą za swoim klubem (do przejechania ponad 1 100km), ale czy wykorzystają 700 biletów? Tyle właśnie przysługuje im zgodnie z wymogami UEFA. źródło: www.stadiony.net |
Nie wiedziałem czy wkleić tutaj, czy w temacie o biletach. Warto jednak rzucić okiem ;)
http://www.sport.pl/pilka/1,70993,55...asshopper.html |
Jak Legia i Lech przeejdzie Zurych i Moskwe to wchodza do jakiejs grupy PU czy jeszcze jeden mecz ich czeka?
|
Cytat:
|
^^^^ A dokladniej jeszcze jeden dwumecz i to raczej z silnym przeciwnikiem..
|
Tzn. Grają w 1 Rundzie PU tak jak my jeśli odpadniemy ?
|
tak grają 1 rundę pucharu, tyle że nie jeśli odpadniemy bo już odpadliśmy tylko jak my :)
|
Cytat:
2008/09 UEFA Cup access list (IOC Round Club Coefficient ) ESP 1st Valencia CF* 83.837 ESP 1st Sevilla FC 102.837 ESP 1st Real Racing Club Santander 24.837 ENG 1st Portsmouth FC* 24.996 ENG 1st Everton FC 43.996 ENG 1st Tottenham Hotspur FC*** 55.996 ITA 1st AC Milan 119.934 ITA 1st UC Sampdoria 29.834 ITA 1st Udinese Calcio 34.934 FRA 1st AS Nancy-Lorraine 25.380 FRA 1st AS Saint-Etienne 17.380 FRA 1st Paris Saint-Germain FC*** 37.380 GER 1st Hamburger SV 52.078 GER 1st VfL Wolfsburg 16.078 GER 1st BV Borussia Dortmund** 21.078 POR 1st SL Benfica 77.176 POR 1st CS Marítimo 15.176 POR 1st Vitória FC 15.176 ROU 1st FC Rapid Bucureşti 41.398 ROU 1st FC Dinamo 1848 Bucureşti 36.398 ROU 1st AFC Unirea Valahorum Urziceni 13.398 ROU 1st FCU Politehnica Timisoara 13.398 NED 1st Feyenoord* 33.610 NED 1st AFC Ajax 51.610 NED 1st SC Heerenveen 35.610 NED 1st NEC Nijmegen 12.610 RUS 1st PFC CSKA Moskva* 59.437 SCO 1st Motherwell FC 11.013 UKR 1st FC Metalist Kharkiv 10.932 BEL 1st Club Brugge KV* 41.810 CZE 1st FC Baník Ostrava 11.496 TUR 1st Kayserispor 11.469 I runda - 18 września, 2 października (Losowanie - 29 sierpnia 2008, 13:00 - Monako) Losowanie, w któym biorą wszystkie wymienione zespoły, zwycięzcy dwumeczów z 2 rundy kwalifikacyjnej (Lech, Legia) oraz zespoły, które odpadły w 3. rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów. Zwycięzcy meczów 1. rundy Pucharu Uefa stworzą grupy. |
to jest na 100% ostateczna lista??
|
Cytat:
Aha; Wisła przystępując w tym roku do pucharów ma współczynnik 15,973. Z tego co wiem jest minimalna szansa zeby być rozstawionym a jeśli nie to oczywiście z wyżej wymienionej listy druzyny z niższym rankinkiem odpadają jako potencialny rywal |
Po tej liście to nachodzi takie pytanie czy przypadkiem grupowa faza Pucharu Uefa nie będzie tak trudnym celem dla nas jak LM w ostatnich parunastu latach. Przecież to nie są wcale słabsze drużyny od tych z Eliminacji do LM :/ No ale zawaliliśmy (Polskie drużyny) ostatnie pare lat pucharów i teraz ciężko będzie się z tego wygrzebać by kiedyś być rozstawionym :/ Do trzech razy sztuka w losowaniu
|
Szczerze myślę, że nasze trzy polskie kluby mają potencjał w tym roku. Może się uda poprawic ten współczynnik właśnie w pucharze UEFA.
SZYMEK_TSW tak jak napisałem pod listą drużyn, które dochodzą w 1. rundzie UEFA. |
Dzisiaj trzymam kciuki. Im więcej zespół w następnej rundzie z Polski tym bardziej znowu Wisła uwierzy że można po laniu z Barcą.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:16. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl