![]() |
nie wygraliśmy tam 8 lat, jak nie teraz, to niby kiedy?
każda seria się kiedyś kończy i L też musi u siebie przegrać (choć ostatnio przegrała z Jagą) |
Przy sprawdzeniu się typów Weszło, gralibyśmy u siebie z Legią/Jagiellonią, Lechem i Cracovią. Byłoby super.
|
Cytat:
A przecież pomijamy największą abstrakcję, czyli to, że musielibyśmy nagle zacząć seryjnie przegrywać z zespołami, które dotąd regularnie laliśmy. W innym temacie już pisałem: 34 i 6, czyli nasze punkty zdobyte na zespołach 9-16 i 1-8. |
Polska liga jest tak dziwna, że ja zakładam w trzech meczach 4 punkty..
Ale wcale się nie zdziwię jeżeli zdobędziemy 6-7 punktów :) |
Z Sandecją 3 punkty to nasz obowiązek, z Lechem u siebie to nic niemożliwego, z Legią można powalczyć, ale pewnie tam przegramy. Na moje oko 6 pkt.
|
A ja proponuję ankietę czy 43 punkty wystarczy do zajęcia miejsca nr 8 po 30 kolejkach
|
Ja proponuje sie napic. Bedzie co ma byc.
|
Po powyższej konkluzji, dotyczącej zdobytych przez nas punktów z dołem i górą tabeli, nabrałem pewnych podejrzeń, które postanowiłem sprawdzić. Poniżej tabelki uszeregowane wg średniej zdobytych punków z zespołami 1-8:
1. Jagiellonia Białystok 2,17 2. Górnik Zabrze 1,67 3. Legia Warszawa 1,46 4. Wisła Płock 1,46 5. Lech Poznań 1,33 6. Zagłębie Lubin 1,31 7. Arka Gdynia 1,29 8. Korona Kielce 1,23 9. Lechia Gdańsk 1,14 10. Śląsk Wrocław 1,07 11. Piast Gliwice 0,93 12. Cracovia 0,87 13. Sandecja Nowy Sącz 0,57 14. Pogoń Szczecin 0,53 15. Wisła Kraków 0,50 16. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0,38 i 9-16: 1. Legia Warszawa 2,29 2. Wisła Kraków 2,27 3. Lech Poznań 2,00 4. Cracovia 1,83 5. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1,73 6. Korona Kielce 1,71 7. Jagiellonia Białystok 1,67 8. Wisła Płock 1,64 9. Zagłębie Lubin 1,50 10. Górnik Zabrze 1,47 11. Arka Gdynia 1,46 12. Pogoń Szczecin 1,42 13. Piast Gliwice 1,15 14. Sandecja Nowy Sącz 1,15 15. Śląsk Wrocław 1,08 16. Lechia Gdańsk 0,92 |
Obstawiam, że i w tym sezonie będą nas bili w górnej ósemce.
|
A ja nie obstawiam z dwóch powodów:
1) najpierw to musimy się w tej 8 znaleźć 2) dla Korony, Płocka, Lubina czy Arki (sąsiadki nie obstawiam w awansie, bo może się równie dobrze okazać, że dostaną od NIecieczy, zremisują z Sandecją i mecz z Zagłębiem będzie o nic...) awans do ósemki jest maksimum, Lubin, Korona czy Górnik zdecydowanie obniżyły loty i nie widać szans wielkiej zmiany w ich grze.... Co do Korony to podejrzewam, że dobrze przepracowana zima z Bartoszkiem rok temu procentowała, zima z Lettierim jak na razie nie daje powodów do entuzjazmu, Arka - nastawiona jest na obronę PP - wejdzie do 8 - utrzymanie ma, Płock de facto jest chimeryczny, więc raczej nie wszyscy powinni nas lać .... Jedyne czego szkoda to przegranych u siebie z Górnikiem, Płockiem i Lubinem - w tych meczach powinniśmy zdobyć minimum 7 punktów, a to dawałoby nam tylko 4 punkty straty do liderów.....NIestety.... |
Cytat:
Jedyne wygrane spotkanie z 12 już rozegranych z zespołami z pozycji 1-8 to to w Płocku, i to wygrane dość szczęśliwie, po golu w 90 minucie. Zamiast opowiadać sobie jakieś bajeczki o spotkaniach, które niby "powinniśmy byli wygrać, góra zremisować", a przegraliśmy, to wypadałoby usiąść i zastanowić się skąd się to bierze, że zespół który tak dobrze radzi sobie w tym sezonie z zespołami z pozycji 9-16 z górą tabeli spisuje się tak fatalnie. |
Cytat:
Bo na przykład Lech, Jagiellonia, Górnik, a więc top tegorocznej ligi gorzej radzi sobie z drużynami 9-16 niż Wisła. Czego to dowodzi? Niczego. Podobnie jak i całe zestawienie. |
@FraMat: ale to wciąż są wyniki albo powyżej średniej ligowej, albo jej bliskie. Tymczasem my mamy kompletnie skrajne wyniki, a to już jest taki stan, który u dobrego statystyka powoduje zapalenie się czerwonej lampki, mówiącej, że jest to coś czemu warto się lepiej przyjrzeć.
Jak już jesteśmy przy Górniku to weźmy Angulo i porównajmy go z Carlitosem pod względem bramek zdobytych z góra i z dołem tabeli: góra dół Angulo 14-5 Carlitos 5-14 Dalej uważasz, że nie ma tu nic wartego zastanowienia? |
Gdyby grali ciągle ci sami zawodnicy to pomyślałbym, że problem jest gdzieś z psychiką/ presją.. Bo zauważam pewną prawidłowość. Jakbyśmy dobrze nie grali w danym momencie, to jesli przychodzi ważny mecz- szczególnie u siebie, to piłkarze grają jak z pełnymi majtami.
Pamiętna przegrana górna 8 po remisie z Zagłębiem Mecze przy pełnych trybunach z zeszłego sezonu z Legią i Lechem.. Do tego te cudem uratowane derby przez Carlitosa. I niewazne czy trenerem był Wdowczyk czy Ramirez - był jakiś kłopot mentalny. Zresztą mecz z rezerwowym Śląskiem u siebie też był na małym musiku i wyglądał tragicznie. Trzeba zrobić wszystko, zeby spotkanie z Sandecją w ostatniej kolejce, nie było na musiku.. |
@pomeran:
sprawdziłem jak to wyglądało w kilku poprzednich sezonach i było jednak dużo lepiej. Nawet wiosną, już z Kiko i pomimo fatalnej serii w rundzie finałowej (w tym przekrętu w Kielcach), zebraliśmy 14 punktów w 12 spotkaniach z zespołami z górnej połówki. No cóż, jak to mówią - statystyki w sporcie są po to, by je zmieniać, więc życzmy tego naszym zawodnikom. |
Najwazniejsze jest to, zeby sie w 30. kolejce nie minac z zydami na schodach.
Chociaz wiele wskazuje ze mijanka nastapi juz w 29. kolejce :/ |
Bardziej powinniśmy patrzeć na wyniki Zagłębia i Arki. Bo choć byłoby miło, jakby pogubiła punkty, to dużo większe szanse są na to w przypadku tych dwóch pozostałych.
|
Cytat:
Jest on w granicach miejsca, które zajmujemy, mamy świetnego Carlitosa, potencjalnie dobrego Sadloka, kilku średniaków i 3-4 zazwyczaj słabych kopaczy w wyjściowej jedenastce. Ale oczywiście bardzo chętnie przyznam za półtora miesiąca, że się myliłem pisząc to co powyżej. Oby tak było... |
Cytat:
Tu jest jeden z przykładów: Kod:
31 32 33 34 35 36 37 0 - zespół przegrał mecz, 1 - remis, 3 - zespół wygrał mecz. |
Czyli tak jak pisałem, niemal wszystkie mecze kończone czyjąś wygraną i totalna spółdzielnia 6 zespołów, a właściwie 7, bo ten siódmy też by nie mógł się wyłamywać i wszystko się da. Dawne "niedziele cudów" przy tym to byłby pikuś :lol:
To, co byłoby ciekawsze do policzenia, to to, czy istnieją mniej fantastyczne kombinacje wyników i jak się ma ilość takich kombinacji do wszystkich możliwych ... ale do policzenia tego to w tym momencie sezonu potrzeba by czegoś zdecydowanie mocniejszego obliczeniowego niż mój komputer. ;-) P.S. byłbym zapomniał, po meczu Piasta z Zagłębiem mocno rosną nasze szanse na to, że przed ostatnią kolejką, niezależnie od naszych wyników z dwoma rywalami na L i tak wszystko będzie w naszych nogach. Bo już wiadomo na 100%, że z pary Zagłębie-sąsiadka, przy naszych 3 punktach w ostatnim meczu, wyprzedzić będzie mógł nas najwyżej jeden zespół. |
Tak jest, wszystko wskazuje na to,że 3 punkty z Sandecją zapewnią nam awans do ósemki :) Arka,żeby nas wyprzedzić musiałaby zdobyć 6 pkt, a gra z Jagą,Legią i później wyjazd na derby z Lechią.
|
Cytat:
Ale wracając do Podbeskidzia. W grupie spadkowej miało wyniki: 0-1 Termalica (d) 0-1 Górnik (w) 1-2 Śląsk (w) 2-3 Jagiellonia (w) 1-1 Korona (d) 1-5 Łęczna (w) 3-4 Wisła (d) Czyli zdobyli 1 punkt. Nie wiem dlaczego. W przytoczonej wyżej tabeli zespół z 9 miejsca też powinien spaść, jeśli zdobędzie tylko 1 punkt. Na dziś 43 punkty dają prawdopodobnie bezpieczeństwo. Ale te założenie trzeba potwierdzić po zakończeniu rundy 2. |
Dzięki Bury, bo wygrana Arki stawiała nas w trudnej sytuacji. Jutro walka, walka, walka i przede wszystkim skuteczność bo Legia nie da nam 3szans na strzelenie bramki....
|
@pepe72:
Tak dla zabawy policzyłem tabelę końcową dolnej ósemki z tamtego sezonu, przy założeniu, że podziału punktów by nie było. Wyszło tak: .Wisła Kraków 51 .Śląsk Wrocław 48 .Korona Kielce 45 .Jagiellonia Białystok 45 .Termalica Bruk-Bet Nieciecza 42 .Podbeskidzie Bielsko-Biała 39 .Górnik Łęczna 39 .Górnik Zabrze 36 Czyli też byłoby blisko. Tylko, że wtedy Łęczna zaczynała rundę finałową z 31 punktami, a i "grupa środka" czyli zespołów niemal do końca walczących o górną ósemkę była o wiele szersza. W tym roku wszystko wskazuje na to, że zespoły z miejsc od 11 w dół zaczną rundę finałową z wyraźnie mniejszą liczbą punktów na koncie niż wtedy. |
Cytat:
Przeliczony przypadek Podbeskidzia wyjaśnia dlaczego od sezonu 2019/20 przy braku podziału punktów będą spadać 3 drużyny a nie dwie. |
Czemu nie robicie takich rozpisek, które traktowałyby o Mistrzostwie Polski, albo chociaż pucharach?
|
Sytuacja po 28 kolejce.
(4. Górnik - 43) 5. WPłock - 43 6. Wisła K. - 43 7. Korona - 41 8. Zagłębie - 39 9. Craxa - 38 10. Arka - 37 Najbliższe mecze: Termalica-Craxa Korona-Lechia Arka-Legia Zagłębie-Jagiellonia W.Płock-Piast Wisła-Lech Po zwyciestwie w Warszawie należy przede wszystkim podać ile do 4 miejsca :) Mamy tyle samo punktów co 4 Górnik ale w mini tabeli Górnik-Płock-Wisła jesteśmy na ostanim miejscu. Górnik nadal się odwołuje więc być może odzyskają 3 punkty. Jeśli zdobędziemy punkt w ostatnich 2 meczach to nie mamy prawa wypaść z top8. Kolejną niespodzianką tej kolejki jest punkt Zagłębia w Gliwicach. Po horrorze w Białymstoku Arka przegrała. Dzięki Jaga, ale odpłaciliśmy za przysługę w Warszawie :). Wygląda na to, że Arka w 2 ostatnich minutach przegrała szansę na top8. Korona zdobyła punkt u siebie z Górnikiem i ma kolejny mecz z dołującą Lechią więc ciężko obstawiać, że wypadnie z top8. Craxa dobija się do top8 i wyglada na to, że ostatni mecz będzie o to kto z pary Craxa-Zagłebie zajmie 8 miejsce. Imienniczka z Płocka zdobyła punk na Śląsku i dlatego nie jesteśmy na 5 miejscu. Przerwa na kadrę, więc można spokojnie poćwiczyć i poleczyć kontuzje. Gramy dopiero w Poniedziałek Wielkanocny więc w ramach Triduum jest się o co modlić ;), podziękować za mecze i prosić o jeszcze. Kalendarz: WPłock: Piast(d), Jaga(w) Korona: Lechia(d), Śląsk(w) Wisła K: Amica(d), Sandecja(w) Zagłębie: Jaga(d), Craxa(w) Arka: Legia(d), Lechia(w) Craxa: Termalica(w), Zagłębie(d) W ramach poprawiania humoru należy poczytać portale ogólnokrajowe. Wydawało mi się, że komentujący w C+ się popłaczą ;) |
Cytat:
Mamy 5 pkt nad żydami i 4 nad Zagłębiem. Obie te drużyny mogą zdobyć odpowiednio 6 pkt i 3 pkt lub też po 4 pkt, bo grają w ostatniej kolejce między sobą... Czy jest jeszcze inna możliwość w miksie z inną drużyną? Arka ma 6 pkt, ale gorszy bilans z Wisłą. A ani Zagłębie, ani żydy nie mogą wejść w małą tabelkę z Wisłą i Arką. |
Arka ma lepszy bilans z nami , więc przy kosmicznym scenariuszu że oni i żydownia zdobędą po 6pkt a my zero (zagłębie sie już nie liczy) dalej możemy wylądowac poza 8-ką
ale w dobie aktualnych wyników , warto sie pobawić w tabelki dla 4 miejsca :) |
No tak, przegraliśmy przecież 3:1...
sorki za zamieszanie. |
Ja to odczytuje tak,nie ogladjac sie na reszte...1 pkt. w dwóch meczach i reszta co by nie zrobiła to i tak jesteśmy w pierwszej 8-ce i przed motłochem.Dobrze rozumuje?
|
Cytat:
|
Cytat:
Mając na uwadze, że Amica poza Poznaniem nie wygrała od 10 meczy, a Sandecja nie bez kozery zamyka tabelę to nie wygląda to tak strasznie. Taki jest rozkład gier top8: Kolejka 31: 1-6; 2-5; 3-8; 4-7 Kolejka 32: 8-1; 5-4; 6-2; 7-3 Kolejka 33: 1-5; 4-8; 2-7; 3-6 Kolejka 34: 4-1; 2-3; 6-7; 8-5 Kolejka 35: 1-2; 3-4; 5-6; 7-8 Kolejka 36: 7-1; 3-5; 8-2; 4-6 Kolejka 37: 1-3; 5-7; 2-4; 6-8 Jeśli będziemy mieli 3, 4, 6 lub 7 miejscu to prawdopodobnie derby będą na Wiśle. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Od 8 ostatnio wygraliśmy w 2010
|
Cytat:
Uspokój się, o tylko statystyka... |
Jest różnica nie wygrywać na cudzym stadionie od 8 lat a nie wygrywać na wyjeździe od 11 spotkań w tym sezonie
|
Pewnie, że jest - mój post w formie żartu przecież... Ludzie...
|
Statystyka statystyką, ale trzeba zrobić 3 pkt w tych dwóch meczach i już!
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:15. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl