![]() |
Cytat:
|
Kolejny parking podziemny - według UM - ma powstać przed Muzeum Narodowym, gdzie istniejący parking naziemny będzie zlikwidowany, a przestrzeń publiczna przed gmachem zagospodarowana jako "Park Muzeum". Lokalizacja dla kibiców - zarówno Wisły, jak i Cracovii - wręcz idealna.
Odnośnie Reymonta. Nie sądzę, by dwupasmowa droga była przyjaznym otoczeniem najchętniej odwiedzanego parku w Krakowie. Jestem na nie ;-) |
tym bardziej,że i tak specjalnie nie usprawni wyjazdu ze stadionu po meczach.bo naprawdę wszystko blokuje się na skrzyzowaniach z Piastowska i Alejami.po ewentualnym poszerzeniu zamiast w jednym,to samochody będa staly w dwóch rzedach.
|
co wy wogóle pier******* ? HAHA... faktycznie nie usprawni - "po ewentualnym poszerzeniu zamiast w jednym,to samochody będa staly w dwóch rzedach." to właśnie o to chyba chodzi... jakby to nie usprawniało ruchu to aleje byłyby 1-pasmowe... Trzeba zrobić Reymonta 2-pasmowe wystarczająco zieleni jest w parku za siatką a usprawni to 2-krotnie wyjazd po meczu.
|
Cytat:
też jestem na nie dla dwupasmowki na Reymonta,bo na codzień nie ma tam aż takiego ruchu,by bylo to konieczne. |
Jeszcze w nawiązaniu do parkingów w okolicach Reymonta dla kibiców. Wisła powinna rozpocząć negocjacje z MPK na temat darmowej komunikacji dla kibiców posiadających bilet/karnet 2 godziny przed i po meczu, coś jak jest na Herthcie Berlin. Wtedy autkiem w dowolne miejsce i podjazd MPKiem :)
|
Gdyby 3 maja, Czarnowiejska i Piastowska całe były dwupasmowe ...
Niestety dojazdy pod stadion to lipa. A z komunikacji miejskiej na mecze mogliby jakieś dodatkowe autobusy/tramwaje puścić :/ I nie chodzi mi o podstawione po meczu. |
Dokladnie MPK powinno puscic specjalna linie co jezdzi w kolko i zbiera kibicow z Aleji pod R22 w dzien meczu i tramwaj 15 puscic czesciej niz w rozkladzie
Wg mnie parkingi podziemne w okolicy Aleji (Muzeum Narodowe, Plac Inwalidow itp) to podstawa i koniecznosc |
Kładka po zmroku. Dla mnie kot.
http://i51.tinypic.com/1zxo2z8.jpg Plac na Groblach. Również kot. http://i55.tinypic.com/2eq5401.jpg Stadion "Pasów". Niestety też kot. http://i56.tinypic.com/21maln5.jpg Pora na ciekawostkę. Wariant C: długość linii − 37 km, liczba stacji − 43, koszt budowy − 10,7 mld zł. W pierwszym etapie powstać powinny dwa krótkie tunele pod obszarem centralnym, w którym dzisiaj podróżuje się najtrudniej. Tak powstał wariant E, wg załączonego schematu. Wariant E: długość linii − 8,6 km, liczba stacji − 10, koszt budowy − 2,5 mld zł. Wg wariantu E linia pierwsza wsch-zach poprowadzona będzie od ronda Mogilskiego do ul. Królewskiej, linia druga pn.–pd. od ul. Prądnickiej/Kamiennej do ul. Limanowskiego lub Kalwaryjskiej. Czas budowy: lata 2015–2020. W tym etapie tunelami jeździłyby tramwaje, ale tunele byłyby dostosowane do późniejszego przekształcenia na system metra. W kolejnych latach byłyby wydłużane tunele i trasy tramwajowe w nich biegnące. Taki system nazywamy premetrem. Po zrealizowaniu całych linii wprowadzone byłyby do tuneli wagony metra i można powiedzieć, że dopiero wtedy w Krakowie będzie funkcjonować metro. Może to nastąpić, dla preferowanego wariantu C, ok. roku 2030. http://i51.tinypic.com/sqilo8.png |
Siwy przestań już agitować na rzecz tego kacapa z Sosnowca w temacie o inwestycjach bo się mdło robi, a informacje które są ciekawe postaraj sie podawać w bardziej obiektywny sposób. To taka moja prośba.
|
nie spinaj się. Temat brzmi: Krakowskie inwestycje. Nie moja wina, że otwiera je "akurat" przed wyborami ;-)
A kładka po zmroku, stadion Cracovii, czy okolice Placu na Groblach mogą Tobie się nie podobać. Na mnie te inwestycje robią wrażenie. |
trzeba wspomnieć o wczorajszym otwarciu muzeum pod rynkiem ,nie mam zdjęć ale było przepięknie
|
Na mnie też stadion pejsów zrobił wrażenie - jak najbardziej negatywne bo to jeszcze bardziej obrazuje jak nas kochany Jacuś zrobił w c..ja !
A otwieranie wszystkiego przed wyborami zalatuje takim PRL że aż niedobrze się robi. Przy okazji - ktoś wie jakie są losy największego przyjaciela złotoustego Jacusia - Jana Tajstera? |
Cytat:
|
Cytat:
A parking wybudowano na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego. By go zapełnić wystarczy wprowadzić zakaz postoju w obrębie 500 metrów i obniżyć ceny o połowę. Mam nadzieję, że kiedyś na to wpadną. Co do kładki są różne opinie. Ja podzielam tę poniżej. Podgórzanie nie mają jednak wątpliwości, że kładka to krok milowy dla Podgórza. Jeszcze nie jest wykończona, ale będzie piękna, finezyjna niczym złożony liść. Powiedzie przez nią trasa wielu turystycznych wycieczek, które z Kazimierza będą mogły trafić wygodnie do dawnego getta, fabryki Schindlera czy obozu Płaszów! A w niedalekiej przyszłości do Cricoteki i Muzeum Sztuki Współczesnej. - Kładka usprawni ruch turystów i spacerowiczów - przekonuje Melania Tutak z Muzeum Historii Podgórza. - Nie szkodzi, że obok jest most Piłsudskiego. Kładka dla pieszych i rowerzystów ma przewagę psychologiczną. Przyjemniej nią iść. Takiej kładki jeszcze w Krakowie nie było i na pewno zdobędzie popularność. Ożywi dzielnicę, przyciągnie do nas ludzi spragnionych kultury i spokoju - wierzy. Zapowiadanego na wrzesień otwarcia kładki nie mogą się już też doczekać właściciele uruchomionych niedawno w Podgórzu klubów, knajpek i restauracji. Wojciech Kulasa, szef "Drukarni", nie ma wątpliwości, że dzięki bliskiej lokalizacji mostu będzie miał więcej gości. |
Cytat:
Przecież już wprowadzono zakaz w promieniu 500 [m]. :lol: Byle kasa sie parkingowemu zgadzała. Złote bruki dla wybranych. Może warto wkleić zdjęcia setek ulic w Krakowie pozbawionych kanalizacji, nawet sanitarnej. XXI wiek, światły lewicowy Prezydent...:rotfl: |
Miejsca parkingowe na Grodzkiej sprawiają, że miasto jest piękniejsze? Czy te auta nie mogłyby parkować w parkingu podziemnym po normalnej cenie?
A jak mamy parking na Grodzkiej (Droga Królewska), to zróbmy też go na Floriańskiej i na Rynku... |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Ale dobrze wiadomo, że obowiązująca ideologia + interes parkingowego = nigdy tak nie będzie. Lotnisko to inna para kaloszy. Względy bezpieczeństwa lotów i ich obsługi wymagają zakazów parkowania. Poza tym tam nie ma ulic, gdzie można by zaparkować. No i ile razy w roku jedzie się na lotnisko ? Co z tymi zdjęciami ulic bez kanalizacji ? |
Cytat:
|
Cytat:
to fragment polityki transportowej miasta do roku 2015. W tej kwestii zgadzam się w 100%. Ty masz inne zdanie, więc nie ma o czym dyskutować ;-) Cytat:
Cytat:
|
Dla mnie metro za te pieniadze, przy takich potrzebach to pomysł niewarty realizacji. Wariant C - poza tunelami w śródmieściu dubluje trasy tramwajów z wydzielonym torowiskiem. Po co?
Z innej beczki. Jest konkurs na spalarnie. Miedzynarodowy niby. Ale jakoś nie bardzo się ktoś zgłosił z zagranicy bo nagroda lekko symboliczna. Zobaczymy co z tego wyjdzie. |
Cytat:
|
Nowa fontanna na Rynku:
http://i56.tinypic.com/2dai25w.jpg I w nocy wraz z nową iluminacją sukiennic: http://i51.tinypic.com/mhuj2q.jpg Jak dla mnie niezły pomysł z tą fontanną. Połączenie zabytków z nowoczesnością. Coś podobnego do Piramidy Luwru. I jeszcze nowa kładka. http://i56.tinypic.com/nfiees.jpg I wieczorem: http://i53.tinypic.com/5jxszr.jpg |
Cytat:
Daszek na gorze bardziej mi przypomina świetliki w kamienicach niż fontannę. Iluminacja świetlna na plus. Kraków niestety nie ma szczęścia do fontann. Jedyna urokliwa to ta z Placu Mariackiego. Kładka też wieczorem wygląda lepiej. Niestety jej brak proporcji razi. Rzeczywiście przypomina rurę ciepłowniczą ( jak już to ktoś na forum dobrze zauważył ) z podwieszonym pomostem. Gabaryty tej rury są przytłaczające. |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...w%2CPoland.JPG http://www.cricoteka.pl/dane/1nagroda/plansza3.jpg Ot dlatego warto było to postawić i wydać kilkanaście baniek! |
Cytat:
I tak jak mówi Matejas kładka opiera się na przyczółkach dawnego Mostu Karola. |
może to banał ale na razie kładka spełnia swoje,byłem tam w niedziele na spacerze i...masa, ale to masa ludzi ,jezdza spaceruja ,a właściciel Drukarni do której prawie wpada kładka to chyba daje codziennie na mszę taki ruch mu zrobiła
|
Cytat:
Mi osobiście przypadła do gustu, tylko drażnią mnie w lecie golasy, które tam biegają. W sumie to nie plaża jest...:foch: |
Cytat:
Elu, w temacie wyborczym pisałaś też o "tandetności" krakowskich inwestycji w przestrzeń publiczną, zwłaszcza w porównaniu z innymi miastami. Mogłabyś wskazać jakieś ciekawe rozwiązania z innych miast? Chodzi mi głównie o remonty takich placów jak krakowski Mały Rynek, fontanny na głównych miejskich placach itp. Piszę z ciekawości :) pozdrawiam i jeszcze ciekawostka odnośnie Rynku Krowoderskiego... http://i56.tinypic.com/qoaq3b.jpg Do wyboru będą dwa warianty. Albo nowy plac Krowodrzy powstanie na dachu nad sklepami i punktami usługowymi, albo zajmie dwie trzecie obecnego parkingu, a obok staną lokale użytkowe, nawet na czterech kondygnacjach. Pod spodem - koniecznie parking podziemny, co najmniej na jednym poziomie. Na wczorajszym spotkaniu w spółdzielni Piast ustalono, że w ciągu niespełna dwóch tygodni mają zostać opracowane dwa warianty do ostatecznego wyboru. Wskazano z już zaprezentowanych wariant zakładający wybudowanie lokali użytkowych o łącznej powierzchni 3,5 tys. m kw. i jednego poziomu garażu podziemnego (na 150 aut), a na dachu urządzenie rynku. Drugi wariant z kolei, do opracowania od zera, ma być propozycją bardziej intensywnego zagospodarowania: jedna trzecia działki na lokale użytkowe, na wysokość nawet 3,5 - 4 pięter, a dwie trzecie działki - plac miejski (od strony Biprostalu). - Najważniejsze, żeby nie zatracić głównego celu, który nam przyświeca: żeby to był rynek, plac miejski, żeby nie został zabudowany w stu procentach. Nie podoba mi się koncepcja z rynkiem na wyższej kondygnacji, bo idąc ulicą widzimy budynek, nie plac - zwraca uwagę Piotr Klimowicz, przewodniczący Dzielnicy V Krowodrza. Stoi też na stanowisku, że nowe lokale użytkowe powinny być nie wyższe od obecnie już istniejących wzdłuż parkingu. Rynek na dachu... tego jeszcze nigdzie nie ma ;-) zróbmy obok od razu estakadę, a dla pieszych przejścia podziemne ;-) |
Cytat:
Nie wiem z jakiego materiału jest wykonana - ale na pierwszy rzut oka wygląda na gips. No i jeszcze ta posadzka dookoła. Feeria barw i efekt pstrokacizny. Tak jakby nie można było zdecydować się na jeden - góra dwa kolory - np na nawiązujący do położenia Krakowa na Jurze wapień. Podoba mi się natomiast podświetlenie, obfita ilość wody oraz dostępność fontanny. To dobrze, że mieszkańcy Krakowa i turyści szukają tam ochłody w lecie. W końcu urządzenia miejskie mają służyć ludziom. Np na Place de la Liberation w Dijon pluskanie się w fontannie jest na porządku dziennym. http://img178.imageshack.us/img178/8270/636138.jpg http://img822.imageshack.us/img822/2...9doucement.jpg Cytat:
Poza tym - przypuszczam, że były do wybrania także inne projekty ? ;) Cytat:
Akurat na czasie - Centrum Chopinowskie w Warszawie i skwer Bohdana Wodiczki na tyłach Zamku Ostrogskich. Nie mówię tu o samym nowym gmachu Centrum ( budynek ze szkła i betonu - gdyż tu też z wykonaniem był problem i pojawiły się przecieki ) ale o placyku między nowym budynkiem a Pałacem Ostrogskich ( tam gdzie w małej fontannie pływa Złota Kaczka ) oraz wspomnianym już skwerze. Cala ta okolica robi na prawdę dobre wrażenie. Nie widać niedoróbek, jest dbałość o detale i o jakość materiału. http://img191.imageshack.us/img191/8...ininst03mc.jpg http://img547.imageshack.us/img547/7505/mg6793.jpg Skwer : Cytat:
Cytat:
http://img684.imageshack.us/img684/7...natylachsz.jpg Na uwagę zasługują też słynne ławeczki Chopina. Cytat:
http://img801.imageshack.us/img801/5...hopinamd02.jpg A jak już jesteśmy przy Chopinie, to wspaniale został zmodernizowany park i Muzeum Chopina w Żelazowej Woli : http://architektura.muratorplus.pl/r...,166_12112.htm |
Cytat:
Jeśli chodzi o fontannę, to nigdy nie da się wykluczyć istnienia podobnej inwestycji w jakimkolwiek innym miejscu na świecie. Zresztą wydaje mi się, że większość turystów, którzy odwiedzą Kraków, nie skojarzą jej z tą z Francji. Przykłady powstawania podobnych do siebie projektów można mnożyć, z flagowym Stadionem Narodowym w Warszawie, ale raczej na taką - niezbyt wyszukaną - fontannę monopolu nikt nie ma. Co do przytoczonych wyżej "inwestycji w przestrzeń publiczną", to żadna z nich nie zbliża się ani prestiżem miejsca, ani wielkością do tych przytaczanych przez Siwego. Wybacz, ale porównywanie ławek czy parku Chopinowskiego w Żelazowej Woli z inwestycjami w ścisłym centrum najatrakcyjniejszego miasta w Polsce raczej nic do dyskusji nie wniesie. Szkoda, że nie znalazłaś rozwiązań z tych miast, które miały według niektórych nas już w "czymś" wyprzedzić, jak Poznań czy Wrocław. Swoją drogą warte zastanowienia jest instalacja takich lampionów gdzieś w Krakowie. Tyle, że spójrz jak słabe światło one dają. |
Cytat:
Nowe Sacco di Roma :lol: p.s. Przykład fontanny w Dijon i kąpieli tamże, podałam jako przykład pozytywny. I tu i tam są to fontanny otwarte - służące ludziom. Cytat:
Cytat:
Chyba tylko dobitniej pokazuje w jaki sposób w Krakowie podchodzi się do prestiżowych inwestycji. Jeśli nawet w małej Żelazowej Woli może powstać coś na światowym poziomie, to tym bardziej powinno w Krakowie - "w ścisłym centrum najatrakcyjniejszego miasta w Polsce". Poza tym widać że się nie orientujesz - prestiż Centrum Chopinowskiego w Warszawie jest porównywalny. A ławki składają się na całość małej architektury - z poziomem której w Krakowie niestety krucho. Cytat:
I stosunkowo świeże. W Poznaniu i we Wrocławiu nie byłam już od kilku lat - więc trudno mi było wyrobić sobie opinię o jakości inwestycji. Lubię ocenić jakość na własne oczy a nie na podstawie doniesień prasowych czy internetowych. Podobno we Wrocławiu świetnie zrewitalizowano Modernistyczny Dom Towarowy "Renoma" : http://www.muratorplus.pl/biznes/wie...nie_68299.html A propos jeszcze prestiżowych miejsc. Krakowskie Przedmieście może być ? ;) Skwer Hoovera : Warto wejść w galerię : http://architektura.muratorplus.pl/r...a,166_7306.htm http://img825.imageshack.us/img825/6...rzykrakows.jpg Cytat:
Na żywo zupełnie wystarczająca ilość światła. |
Cytat:
http://i51.tinypic.com/x3zgxk.jpg na plus zwłaszcza jego okolica z normalną zielenią, w postaci drzew, a nie jakichś półmetrowych donic, z której ledwo co kwiatki wystają... http://i52.tinypic.com/scrfoj.jpg Liczyłem, że wskażesz mi jakieś atrakcyjne przestrzenie publiczne głównych miejskich placów, wobec których Kraków wyróżnia się "tandetnością", "marną jakością wykonania" itp.. Pokazałaś natomiast dwa zdjęcia grających ławek, oryginalne lampiony w parku, wnętrze jakiegoś budynku, i skwer na którym widać czerwone pachołki rodem z krakowskich ulic. Fontanna z Dijon prezentuje się ok, ale nie sądzę by wpasowała się w otoczenie Małego Rynku, czy Placu Szczepańskiego. Widziałbym ją bardziej na placu przy Parku Lotników Polskich. |
Cytat:
A mnie przypomina pawilon wystawienniczy Miesa van der Rohe w Barcelonie : http://img821.imageshack.us/img821/8...pavilion13.jpg Klasyka gatunku. Wg mnie tak wlaśnie powinien wyglądać pawilon. Poza tym - ważna jest całość inwestycji. Materiały przede wszystkim i otoczenie. W Warszawie to miejsce jest zrobione porządnie. p.s. Żeby nie było iż jestem wieczną malkontentką, uważam , że podobne centrum informacji turystycznej w Krakowie pod Wawelem zapowiada się całkiem niezłe. Pomysł aby ukryć budynek pod ziemią był doskonały. Mankamentem jest natomiast mało zieleni w tym miejscu no i oczywiście mała architektura lub jej brak. No ale to stan na koniec sierpnia ( wtedy przyglądałam się inwestycji ) i być może jeszcze będzie to uzupełnione. p.s.2 Cytat:
Napisałam o małym placu w okół Muzeum Chopina bo to dobitniej tylko pokazuje różnicę w jakości. Jak będą w Warszawie modernizować plac Defilad to dam znac :) No i zawsze moglam wkleić Centrum Pompidou w Paryżu oraz jego otoczenie - to dopiero byłaby różnica. No ale nie na tym to polega ( choć może powinnam skoro aspirujemy do czołówki miast ) - skupiłam się na drobnych krajowych remontach ;) 2.Pachołki są tymczasowe - zdjęcie jest sprzed dokończenia inwestycji. Już ich nie ma. 3.Nie pokazałam wnętrza tylko fragment elewacji. 4.Osobiście nie dysponuję zdjęciami całości inwestycji o których pisałam ( może poza parkiem w Żelazowej Woli ) - niestety, trzeba przyjechać do Warszawy i zobaczyć modernizowane miejsca. Np całość Krakowskiego Przedmieścia - który to trakt chyba pod względem prestiżu ( jeśli już się upierasz ) jest porównywalny z naszym Małym Rynkiem. 5. I widzę, że Ty też nie rozumiesz jaką rolę w jakości gra detal. 6. Fontanna w Dijon jest na głownym, starym, barokowym placu. Komponuje się znakomicie. |
Cytat:
3. W Krakowie też mozna znaleźć wiele ciekawych, "dopieszczonych" fragmentów elewacji. 4. Racja, Krakowskie Przedmieście wygląda znakomicie. Przynajmniej na zdjęciach :) 5. Aha. 6. Też racja. Ale mimo wszystko, nie widziałbym jej u nas na Starym Mieście. |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
To krakfilm przecież :) |
Cytat:
Centrum Pompidou, choć oryginalne, do Starego Miasta w Krakowie nie pasuje ;-) przy okazji zdjęcia z Placu Wszystkich Świętych. Ten plac po modernizacji zmienił się na ogromny plus. Detale są dopieszczone, zieleń również prezentuje się znakomicie. http://i56.tinypic.com/219dg8i.jpg http://i52.tinypic.com/jkysep.jpg http://i51.tinypic.com/4soaaw.jpg jedynie fioletowe światełka nie są tu chyba konieczne ;-) Odnośnie CORT, sam budynek prezentuje się super, jakość nawierzchni również. Martwi jedynie ten wielki pusty plac, na którym posadzono kilka małych drzewek. |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
PS. Dlaczego mam być wyborcą Pani Senyszyn? Rozumiem, że to takie żartobliwe określenie, bo nigdy nie napisałem, że na nią zagłosuję - tylko, że najlepiej byłoby na nią zagłosować. Co zresztą i tak nie będzie miało miejsca - w Krakowie ma ona nie wystartować, bo SLD udzieliło poparcia JM. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:07. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl