![]() |
http://kiks.tv/2010/08/kulawik-wygra...iwie-ten-mecz/
konferencja poczmeowa, m.in. o Boguskim, Rado i Pawełku |
Cytat:
To bardzo fajny piłkarz, ale nie stać nas na to żeby przebywał na boisku. Brakuje mu czucia piłki? To niech go zdobywa tam gdzie jego kiksy i w efekcie wynik meczu nie maja kompletnie żadnego znaczenia - czyli na treningu i grając w ME. |
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html
Zmęczeni są już strasznie,trudy sezonu już dają znać:)ręce opadają,człowiek po 8 godzin zapie.,i nie narzeka a Ci już zmęczenie odczuwają |
Zamiast wziąć się do roboty i ruszyć dupy, żeby rzygać ze zmęczenia, żeby chociaż zdobyć to Mistrzostwo, to taki Brożek narzeka, że się spocił - DRAMAT.
|
Piotrek Brożek najbardziej mnie w****ia ostatnio, jeszcze jako tako grał z Litwinami,
ale już z Azerami i z Arką to szkoda gadac, taki typ mowi ze zmeczony jest popracowalby 12 godzin dziennie to by zobaczyl co to prawdziwa praca, a nie dziennie jeden trening po 2 godziny i do domu juz |
Wszyscy cieszą się, że Pawełek wrócił do formy. Wystarczyło dobrego konkurenta sprowadzić.
Bracia Brożkowie to obecnie najsłabsze punkty Wisły. Piotrek nie dość, że zero zagrożenia z przodu, to jeszcze brakowało go w obronie. Paweł znowu bryluje jeżeli chodzi o skuteczność. I jeszcze to darcie japy... |
Dlatego wizja ataku Rios - Żurawski jest coraz bliżej wprowadzenia
|
Co do konkurencji to też dało się zauważyć zmianę w grze Kirma nie :)?
|
Cytat:
|
Kirm powinien grać w podstawowej "11"
|
mam nadzieje ze nowy trener dostrzeze jakim slabym kopaczem jest Piotrek Brozek, on nie nadaje sie ani na skrzydlo ani na obrone, wczoraj zupelnie nie widoczny
na skrzydlach mam nadzieje ze grac bedzie Małecki,Kirm, na zmiane beda mogli wchodzi (Pjalic,Łobo) w ataku Rios niech pogra z Zurawskim |
Pajic ładnie wywijał tam w tej Bundes Lidze, może damy mu wreszcie szanse, bo może się okazać super wzmocnieniem. I co z tego, że to było rok temu czy 2 lata temu. Nie ma 40 lat, ogra się i będzie git.
|
jest tylu wspaniałych zawodników, szkoda, że nie mogą grać wszyscy :D
|
Cytat:
|
Przepraszam co do błędu w moim ostatnim poście - oczywiście chodziło mi o wyjazd do Chorzowa w drugiej kolejce a nie rzecz jasna już o wyjazd do Łodzi w trzeciej kolejce . Mój błąd
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Najbardziej zadziwiające i przerażające są słowa Macieja Żurawskiego, że przed Wisłą trudny sezon. A on czego się spodziewał? Że piłkarze mniej zarabiający, ale bardziej ambitni położą się przed Wisła i będą prosić o najniższy wymiar kary? Oni powinni biegać po boisku i przeciwnikom utrudniać sezon, czyli wziąć się do roboty!
|
Obejrzałem na spokojnie jeszcze raz ten mecz i według mnie nie były to aż tak słabe zawody. Oczywiście Arka stworzyła sobie 3 100 % sytuacje, ale Wisła miała takich 6 (w tym nieuznany, prawidłowo zdobyty gol). W poprzednim meczu z Arką za czasów Skorży gdynianie też mieli 2 - 3 świetne sytuacji, a przecież w obronie był Marcelo, Głowacki i Alvarez.
Przyzwoicie zagrał Bunoza, który wlał w moje serce nadzieję, że może jednak będzie lepszy od Jacka Paszulewicza, a za sezon lub dwa zbliży się poziomem do Głowackiego. Pewnie jeszcze lepiej by wyglądał u boku doświadczonego stopera. Kowalski niestety nie ma ani dobrych warunków fizycznych ani nie jest zwrotny czy szybki. Pawełek zaliczył dobry mecz. Wiadomo, że jest najlepszym polskim bramkarzem jeśli chodzi o grę na przedpolu i dzięki temu rywal rzadko zagraża Wiśle po stałych fragmentach gry. Wiadomo też, że oprócz Cabaja nikt w Polsce nie zaliczył tylu spektakularnych wpadek. Na całe szczęście w tym meczu Mariusz takowych nie miał. Bardzo dobra gra Kirma, ale spartaczył sytuację z kategorii tych, których wstyd nie wykorzystać. Bardzo dobre ustawienie taktyczne Wisły przez Kulawika. Na własnym boisku można grać z jednym DM i dwoma OM, natomiast na wyjazdach można je zmienić na 2 DM i 1 OM. Wreszcie na bokach grali klasyczni skrzydłowi, a nie ich imitacje w postaci Boguskiego czy Małeckiego. Pozycja podwieszonego napastnika jest chyba optymalna dla Małeckiego, który fajnie z głębi pola i na szybkości potrafi się podłączyć pod grę. Takiego Małeckiego chce się oglądać. Tylko nie wolno mu pozwalać na wykonywanie stałych fragmentów gry. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Śmiem twierdzić, że do tych dośrodkowań w Baku Pawełek by wychodził i 2 bramki by nie padły. Oczywiście w tym czasie mógłby puścić innego babola. Żeby nie było, to w zeszłym sezonie należałem na grona krytyków Pawełka, ale to przede wszystkim za jego gesty w stronę trybun. Uważam, że przy ocenie poszczególnych zawodników należy kierować się obserwacją skierowaną na kilka płaszczyzn piłkarskiego rzemiosła. Co z tego jeśli zawodnik 2 - 3 razy świetnie szarpnie w ofensywie, jeśli później brak powrotu do obrony będzie skutkował utratą bramki. Na tym forum niszczono już wielu zawodników. Nie wspomnę ile obelg otrzymał Marek Zieńczuk. |
Cytat:
Pozostałe nazwiska dla przykładu aby nie być posądzanym, że niszczę Mariusza. To, że jest w Wiśle nie znaczy, że jest dobry. |
Po meczu z Arką doszedłem do kilku wniosków i oto one: Po pierwsze jak najszybciej trzeba znależć trenera i to takiego który będzie miał duży autorytet i weźmie nasze "gwiazdy" krótko i zrobi porządek, Kulawik się nie nadaje wystawienie Rado w pierwszym składzie pokazało jaka jest przepaść między ME a grą w pierwszym zespole. Po drugie wstrzymałbym się z oceną Bunozy co prawda wygląda na nieco zagubionego ale myśle , że się rozkręci.
|
Łysy,
To nie jest temat służący wklejaniu swojej wizji składu, tylko „banalnym rozmowom” na temat meczu, które Ty też prowadzisz wpisując się tu. Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że najsłabsze ogniwa z poprzednich meczów zasiliły ławkę i trybuny – Piotr Brożek najlepszym przykładem. Sobolewski też nie został nikim zastąpiony. Kirm nie jest nominalnym prawym pomocnikiem, o czym sam nie raz mówił. W reprezentacji też gra po lewej stronie – trenera Słoweni też ustawisz zatem w jednym rzędzie ze Skorżą i Kasperczakiem? Od kiedy to zawodnik środka pola, który ma wiele strat, zero prostopadłych podań, minimalną ilość odbiorów i jeden strzał na bramkę rozgrywa „udane zawody” ? To a propo Rado. Nie odstawał od kolegów? To raczej źle niż dobrze zważywszy jaki potworny „piach” grała większość z nich. Ktoś zasługuje na pozytywną ocenę dlatego, że nie grał gorzej niż np.: beznadziejny na swojej pozycji Kowalski? Absurd. Jeśli Rios znajduje się w kadrze meczowej, automatycznie znaczy to, że może grać. Więc niepotrzebnie nie filozofuj. Gdyby nie mógł grać z takiego czy innego powodu, nie byłoby go nawet na ławce. To a propo „osądzania Kulawika zawczasu” w tej sprawie. Dla mnie trzymanie go w rezerwie, a granie Rado czy Boguskim (tym pierwszym „po znajomości” z ME, o czym sam Kulawik powiedział) jest ruchem źle świadczącym o każdym trenerze. Jaka była wartościowa taktyka i organizacja gry każdy widział. Ile było pressingu, jakie rozgrywanie, gra bez piłki, krycie strefowe itd. Kulawik niczym tu nie błysnął, ani nie zasłużył na pochwały. Podobnie żadną decyzją, którą podjął w trakcie meczu. Chwalenie go byłoby więc nieobiektywne i niesprawiedliwe, a nie na odwrót. Jedynym istotnym wyjątkiem było postawienie na Pawełka, co rzeczywiście warto dostrzec. Za to akurat Kulawika faktycznie można pochwalić. Za nic więcej. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Więc może warto spróbować postawić na Kirma w środku pola. To temat do rozważenia dla Kulawika i przyszłego trenera naszej drużyny.
|
No ja już od kilku miesięcy piszę, że Kirm ma wszelkie predyspozycje, aby być świetnym defensywnym pomocnikiem. Najlepsza wydolność (obok Bandrowskiego) w polskiej lidze, szybkość, zwrotność i co najważniejsze świetny strzał z dystansu. Andraż musiałby popracować nad odbiorem piłki, ale to chyba najłatwiejszy z elementów piłkarskiego rzemiosła. Żeby grać z powodzeniem na skrzydle trzeba potrafić grać jeden na jeden i mieć dobre dośrodkowanie. Kirm jest w tych elementach co najwyżej średni.
|
Co pokazuje dokładnie, że Skorża i sztab nie wiedział tak naprawdę kogo i na jaką pozycję kupuje.
Ot polscy znawcy i odkrywcy potencjału. |
Przestawienie Kirma na środek pomocy może być dobrym rozwiązaniem zwłaszcza że gra np. Jirsaka nie napawa optymizmem...Andraż jest waleczny i jeśli tylko popracuje nad odbiorem piłki to może być z niego jeszcze więcej pociechy niż obecnie:-)
|
Cytat:
Cytat:
może ze stojącej piłki ....... Nie ..... Kirm w ogóle mi nie pasuje do środka pomocy (jako defensywny pomocnik) ... to ja już bym wolał Piotra Brożka ... ten przynajmniej umie podawać po ziemi albo Diaza ... ten z kolei robi ruch za dwóch ...... no i jest jeszcze Wilku .... Akurat o defensywnych pomocników nie martwiłbym się najwięcej ... Sobol jakoś tam jeszcze ciągnie. Za to z ofensywnymi bida. Od lat. W tej sytuacji kilka dobrych zagrań Rado już jest jakimś promykiem nadziei .. chociaż zgadzam się że Rado nie odstawał zbytnio od chaotycznych starszych kolegów. |
Cytat:
Cytat:
|
Nie wiem czy Kirm na środku nie dawałby więcej niż Jirsak. Ale żeby się o tym przekonać trzeba chociaż raz tak zagrać. Nie sądzę żeby Kulawik który jest tymczasowym trenerem zaryzykował takiego ustawienia. Zresztą trudno się mu dziwić ma w końcu zdobyć jak najwięcej punktów w kilku meczach które będzie prowadził.
Może nowy trener z nowym spojrzeniem postawi na Andraża w środku pomocy? |
Nie mówie NIE dla Kirma w środku pola ale co to nam da, skoro nadal nie mamy skrzydłowych. A środkowych troche jest - Jirsak, Garguła, Sobol, Wilk, ew. Diaz. czy nawet Rado.
Nie rozumiem więc po co go przekwalifikowywać z bocznego na środek skoro bocznych nie mamy i dalej mamy dziurę w składzie. Mam nadzieje że nowy trener lub nawet tymczasowy wyselekcjonuje już na tyle kadrę że bedziemy wiedziec kto jest w podstawowej 11, a kto solidnym zmiennikiem. Reszta do odstrzału bo wg mnie na niektórych pozycjach jest tłok a z koleji część pozycji nie ma dobrych zmienników czy nawet graczy podstawowych. |
Po co przekładać Kirma na środek pola, skoro potrzebujemy sami skrzydłowych, poza tym bardzo dobrze się tam czuje, więc po co mieszać skoro już jest dość namieszane w Wiśle.
|
Kirm na prawą pomoc i tyle!
na środku Jirsak z Sobolem a na lewa... i tu jest problem, na razie nikt się nie nadaje. |
Jak damy Kirma na środek (co może wcale nie jest takie głupie), to nasze skrzydła przestaną istnieć.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:09. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl