Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Obiekty sportowe które powstały,powstaja lub powstaną (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=607)

ToTylkoJa 01.11.2009 00:47

potwierdzam to co napisał skttrbrain, na ich forum nie są zadowoleni z tej budowy. Praktycznie każdy ma jakieś 'ale' co do tego nowo-budującego się obiektu. A z tego co się da zauważyć, to ważniejsze osoby wśród kibiców Lecha, żałują, że jest budowany taki kolos. Wg nich wystarczyłby stadion na 30-35 tys.

Ivory1906 01.11.2009 02:51

Sektor gosci w Poznaniu musi miec 5% pojemnosci stadionu wiec wychodzi kolo 2 tys nawet chyba ponad wiec taki maly to on nie bedzie...;]

GregorTS 01.11.2009 03:13

Tak szczerze to na ta chwile najsensowniej wyglada robota na Legii, nie mowie o projekcie bo mozna bylo sie pokosic o jednopietrowa trybune za jedna z bramek jesli juz robimy anglika. A co do pojemnosci to sam jestem ciekawy jakie zderzenie z rzeczywistoscia pobudowlana czeka cala Polske. Wzsystko bedzie zalezalo od poziomu ligi. Jezeli bedzie dalej taka bieda to stadiony na dlugo sie nie zapelnia.

_ukoL 01.11.2009 09:40

Mi tam się ten stadion w Poznaniu podoba tylko ta jedna trybuna pasująca jak świni brożka. Matko kochana...no czemu nie można tego przeprojektować, może jakoś dachem nadłożyć, żeby ten cały balon był zamknięty...

vote-for-mikey 02.11.2009 18:14

chodziło mi o to, jak ten stadion wygląda w tej chwili. widziałem projekt, i zdaję sobie sprawę, z tego, że ostateczny kształt trybun (długość) będzie zgoła inny.

no offence :)

(IMHO i was stadion będzie brzydki, trybuny przy liniach bocznych asymetryczne, trzy różne trybuny łączące się ze sobą mocno "z dupy". Lepiej to by wyglądało, gdyby wasi projektanci załatwili to tak jak u nas: każda trybuna osobno.)

elomike 02.11.2009 19:39

Ja uważam tak: 3 najlepsze zespoły Ekstraklasy mają 3 najgorsze stadiony. Wisły, Legii i Lecha są na równym poziomie. Żenada. Niech chociaż Europa je zobaczy.
Właśnie- jak to jest z tymi krzesełkami na Legii? Czy to jest zatwierdzone, że będą płynnie przechodziły między kolorami?

aNouc 02.11.2009 19:46

Co to znaczy najgorszy?

Najgorszy to może być sprinter w biegu na 100 m który uplasował się na ostatnim miejscu.

Napisz że Ci się wizualnie nie podobają, tak będzie lepiej.. bo wygląd stadionu nie ma przełożenia na jego użytkowość / infrastrukture / zaplecze / akustykę, a z tego poza akustyką stadion Wisły wywiązywać się będze na 5 (szkolna skala ocen). Akustyka natomiast na 6. Najlepsza w Polsce. Baltic Arena, Narodowy czy Wrocław może nas wyprzedzić, ale za wczas by wyciągać wnioski.

Fakt, stadion Wisły nie jest super uroczy (tzn w moim odczuciu jest oryginalny na swój sposób i ma to coś w sobie przez co mi się podoba) i każdy to widzi po swojemu, jednemu podoba się oponka, drugiemy wygięty dach i szczeliny co 5 metrów, drugiemy piętrowe trybuny a trzeciemu miniaturka West Hama (Cracovia) ..
nie mylmy po prostu pojęć.. wygląd wyglądem, cała reszta całą resztą.

Szpen 02.11.2009 20:23

[QUOTE=aNouc;811457]Co to znaczy najgorszy?

Akustyka natomiast na 6. Najlepsza w Polsce. Baltic Arena, Narodowy czy Wrocław może nas wyprzedzić, ale za wczas by wyciągać wnioski.

A skad wiesz ze akustyka bedzie na 6 skoro jeszcze stadionu nie wybudowali i nie wiadomo jak bedzie sie dzwiek roprowadzla po obiekcie?

royalmichael 03.11.2009 00:49

No właśnie, jak z tą akustyką? Stadion będzie zabudowany?
Tak cały czas myślałem ale dziś o ból głowy przyprawił mnie ten post:
http://wislakrakow.com/forum/showpos...postcount=5581
zna ktoś odpowiedź na ten temat?

MichauSzczu 03.11.2009 12:45

http://budowa.maroonpoint.com/2009/s1359.jpg

Szczerze móiąc gdy pojawiły się 1-wsze projekty stadionu w Poznaniu, myslalem ze to bedzie jeden z "najfajniejszych" stadionów nawet na swiecie. Teraz po tych wszystkich poprawkach, burzeniach, dobudowach to aż żal dupe sciska ze idzie na to tyle kasy 0 satysfakcji ze powstaje. Nawet tak znienawidzony na tym forum nasz stadion jest o niebo lepszy :> Chociaz mi osobiscie nasz stadion bardzo się podoba od 1-wszego projektu :> Pozdrawiam :>

pan_premier 03.11.2009 13:11

czy ja dobrze widze, że ta trybuna która była juz gotowa jak byliśmy w Poznaniu 2 lata temu jest wyburzana?
bo coś słysząłem,że mieli coś burzyc ale myślałem , ze tylko narożnik

gromaders 03.11.2009 13:17

nie jest wyburzana, na narożnikach montują metalowe stelaże (na których będą krzesełka) które podniosą poziom do trybun wzdłuż boiska

pan_premier 03.11.2009 13:24

ok już widze, pomyliłem trybunę za bramką z tą wzdłuz linii bo wyglada na to, że ich długości sa inne niz wskazywałaby na to logika...

Octopus 03.11.2009 14:06

Na chwilę obecną trybuny wzdłuż linii bocznych są krótsze niż te za liniami końcowymi. Z powodu długości poprzecznych kratownic (co widać na zdjęciu kilka postów wyżej). Kiedy obie pójdą w górę, wtedy spokojnie będzie można dobudować łączniki między trybunami bocznymi a końcowymi... Docelowo układ krzesełek ma wyglądać ten sposób:

http://img8.imageshack.us/img8/6167/krzes.jpg

Gordian 03.11.2009 14:32

Jak dla mnie tragedia. Trochę przedobrzyli z tym układem trybun. Rozstaw wejść na trybunach katastrofalny z wizualnego punktu widzenia. Trybuny te które znajdują się przy liniach bocznych boiska jakieś niesymetryczne, te dodatkowe wejścia na ich szczycie pokazują dobitnie że tam powinien być trzeci poziom trybun. Najsensowniej wygląda ta już gotowa niezadaszona trybuna. Gdyby pociągnęli trzy pierścienie dookoła boiska, w stylu tej trybuny to stadion byłby rewelacyjny.

PS. Wyjaśni mi ktoś co to są te 2 kratery w środku jednej z trybun?

studio2 03.11.2009 15:23

To sa zlowieszcze oczy wielkiej postaci jaka jest "narysowana" na tej trybunie :D niby to jakis sektor super hiper mega vip ale na jaccuzzi to tam bym nie liczyl ;) a te pierscienie nie mozliwe do zrobienia bez wyburzania IV trybuny. Ogolnie to ten stadion powinien trafic do ksiazek o projektowaniu pt. "jak spartolic projekt i przejesc publiczne pieniadze" :)


edit: to jest ta postac -> :shock:

:-p

GemHZR 03.11.2009 17:56

Czepiacie się, przynajmniej będzie duży :D

FajQ 03.11.2009 18:12

Cytat:

Gdyby pociągnęli trzy pierścienie dookoła boiska, w stylu tej trybuny to stadion byłby rewelacyjny
Chodzi Ci coś na wzór Stade Velodrome ?Nie powiem ciekawa koncepcja.
Te kratery to chyba jakaś oszklona loża vip jak mieliśmy na Wiśle ale głowy nie dam.

Wojtas 03.11.2009 19:18

No troche niesymetryczny ten stadion Kuchenek ,jakby ta całosc nie pasowala do siebie.

Ale i tak nie wyglada najgorzej

oni beda na nim grac od rundy wiosennej ???

GemHZR 03.11.2009 19:34

Raczej nie:
http://www.mmpoznan.pl/8032/2009/11/...ctChanged=true

Emilio 07.11.2009 18:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gordian (Post 811751)
PS. Wyjaśni mi ktoś co to są te 2 kratery w środku jednej z trybun?

Panoramiczne studia TV.

simone 07.11.2009 22:31

Tak być może (póki co to tylko wygrany projekt z konkursu) będzie wygladać kolorystyka krzesełek na na stadionie w Poznaniu. Poziom tego konkursu musiał być "naprawdę wysoki" skoro wygrała ta koncepcja...

http://i33.tinypic.com/1zn5qfc.jpg

http://magazynkolejorz.pl/images/sta...buna1_mini.jpg

http://magazynkolejorz.pl/images/sta...buna2_mini.jpg

http://magazynkolejorz.pl/images/sta...buna3_mini.jpg


http://magazynkolejorz.pl/images/sta...buna4_mini.jpg


Tak poza tym to ostatecznego kształtu zaczynają powoli nabierać te stelaże w narożnikach (by Carte/SCC)

http://picasaweb.google.pl/Caartee.s...46521283536706
http://picasaweb.google.pl/Caartee.s...46760170286098
http://picasaweb.google.pl/Caartee.s...50972791962162
http://picasaweb.google.pl/Caartee.s...51126028116162

A na koniec kwiatek w stylu "Józek trzymaj mur, bo lecę po wypłatę..."
http://picasaweb.google.pl/Caartee.s...47287872212210

Pan Jotka 08.11.2009 07:45

http://www.sport.pl/pilka/1,65063,72...y_stadion.html

Urzędasy znowu popisują się brakiem wyobraźni. Lepiej zbudowac potworka za 100 niż od razu coś normalnego za 200 mln.... Dach jest okropny, a 4ery trybuny wolnostojące to jakis koszmar.

elomike 08.11.2009 10:41

http://magazynpilkarski.pl/?mod=news&nid=66565

mam nadzieje że zagramy na wiosnę na Hutniku...

Maciuś 08.11.2009 10:51

Ten stelaż na Lechu bedzie zabetonowany od spodu czy to tak juz zostanie?

ToTylkoJa 08.11.2009 11:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez simone (Post 813917)
Tak być może (póki co to tylko wygrany projekt z konkursu) będzie wygladać kolorystyka krzesełek na na stadionie w Poznaniu. Poziom tego konkursu musiał być "naprawdę wysoki" skoro wygrała ta koncepcja...

niezła kaszana. W 'prostocie siła'

StelmiOriginal 08.11.2009 11:41

W takim razie na trybunach w Krakowie powinien pojawić się zarys Wawelu, barbakan, brama floriańska, Papież, kościół Mariacki, sukiennice, Swastyka i sierp z młotem (by podkreślić historię Polski) no i oczywiście olbrzymi napis WISŁA


E:

Cytat:

http://magazynpilkarski.pl/?mod=news&nid=66565

mam nadzieje że zagramy na wiosnę na Hutniku...
OBY OBY!!

elomike 08.11.2009 12:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez StelmiOriginal (Post 814040)
W takim razie na trybunach w Krakowie powinien pojawić się zarys Wawelu, barbakan, brama floriańska, Papież, kościół Mariacki, sukiennice, Swastyka i sierp z młotem (by podkreślić historię Polski) no i oczywiście olbrzymi napis WISŁA


OBY OBY!!

ja bym dodał twarz Obtułowicza, Bombardiery, obwodnice, Majchrowskiego, gołębie, rondo Mogilskie, Szkieletora, napisy Wierność, Opętani, wszystkie lata, w których mistrza zdobyliśmy i jeszcze może obwarzanki gdzieś na pawiloniku namalować, co Wy na to?

właśnie, a u nas będzie "WISŁA" i asymetryczne "KRAKÓW" na dole?

StelmiOriginal 08.11.2009 12:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez elomike (Post 814052)
ja bym dodał twarz Obtułowicza, Bombardiery, obwodnice, Majchrowskiego, gołębie, rondo Mogilskie, Szkieletora, napisy Wierność, Opętani, wszystkie lata, w których mistrza zdobyliśmy i jeszcze może obwarzanki gdzieś na pawiloniku namalować, co Wy na to?

właśnie, a u nas będzie "WISŁA" i asymetryczne "KRAKÓW" na dole?

Zapomniałeś jeszcze o Operze Krakowskiej, Galerii Krakowskiej i kampusie na Ruczaju, o "Bogach Trybun" i "Jebać Żydów"... :rotfl: :rotfl:

MichauSzczu 08.11.2009 14:46

Mi ten wyglad krzeselek w Poznaniu naprawdę sie podoba. Pomysłowy, nie za jaskrawy, elementy klubowe jak i "miejskie" :P

elomike 08.11.2009 17:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MichauSzczu (Post 814124)
Mi ten wyglad krzeselek w Poznaniu naprawdę sie podoba. Pomysłowy, nie za jaskrawy, elementy klubowe jak i "miejskie" :P

nie za jaskrawy?

skttrbrain 08.11.2009 21:11

Na szczęście nijak będzie się miał do realizowanego :)

bbbnba 08.11.2009 21:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skttrbrain (Post 814362)
Na szczęście nijak będzie się miał do realizowanego :)

Nie zabieraj dzieciom zabawek :)

simone 08.11.2009 23:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bbbnba (Post 814397)
Nie zabieraj dzieciom zabawek :)

Nie wiem czy zauważyłeś, ale zaznaczyłem że póki co wyniki tego konkursu nie sa wiążące...

Skoro takiś kumaty to podbij do redakcji tego magazynu (organizatora konkursu), wykorzystaj swoje kontakty i zdobądź inne prace konkursowe, choćby nawet tylko te które zostały wyróżnione.

Nie rozumiem dlaczego nie opublikowano innych prac...

WILU TS 08.11.2009 23:42

Może dlatego Simone że były na tyle żenujące że nikt by ich nie zamieścił...

simone 09.11.2009 17:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 814021)
Ten stelaż na Lechu bedzie zabetonowany od spodu czy to tak juz zostanie?

To już tak zostanie, nie byłoby sensudawać stelażu gdyby pod niego miał iść jeszcze dodatkowo beton. Stelaż jest jedynym sensownym rozwiązaniem w tej sytuacji, bo jest stosunkowo lekki, na tej trybunie już pojawiają się pęknięcia (jedni mówią,że to poważne, inni bagatelizują problem, nie wiadomo kogo słuchać...), a co dopiero by się działo gdyby konstrukcję (najpewniej do tego nie przystosowaną) dociążono dodatkowymi tonami betonu...

Skoro mowa o Lechu to zobaczcie jakie kolosy sprowadzili do podnoszenia dachu (by Carte/SCC)
http://picasaweb.google.pl/Caartee.s...42121825626674
http://picasaweb.google.pl/Caartee.s...47513816128370
http://picasaweb.google.pl/Caartee.s...47579014243682

Konrad. 10.11.2009 07:26

Panorama Narodowego sprzed paru dni:

http://img265.imageshack.us/img265/4...1068obrazo.jpg

Beton mogą lać do minus dziesięciu stopni. Już dziś można być pewnym, że stadion będzie ukończony grubo przed euro...

A pamiętam ile było .......enia "ekspertów", że nie dadzą rady, że kto i jak te tysiące ton gruzu wywiezie, że non stop będą znajdywać jakieś nie wypały, bomby... Bla, bla...

Cytat:

Harmonogram prac:
  • 04.06.2010 - zakończenie konstrukcji żelbetowej
  • 30.10.2010 - zakończenie konstrukcji linowej dachu
  • 04.11.2010 - uruchomienie instalacji grzewczej
  • 18.01.2011 - rozpoczęcie odbiorów i rozruchów
  • 12.04.2011 - zakończenie pokrycia dachu
  • 29.04.2011 - zakończenie robót przy płycie boiska (murawa z uzbrojeniem)
  • 30.04.2011 - zakończenie robót zewnętrznych (drogi, zieleń, ogrodzenie)

=====

Legia:

http://legia.com/www/galerie/wydarze...9/big/1003.JPG
Na czerwono sektor gości, zielony bufor:
http://img196.imageshack.us/img196/2...830aaemedo.jpg

=====

Wrocław:

http://img687.imageshack.us/img687/97/webcaml.jpg

=====

Poznań:
http://img10.imageshack.us/img10/1236/img4539y.jpg

=====

Gdańsk:

http://img134.imageshack.us/img134/8550/pa300017.jpg

=====

Gdynia:

Cytat:

Otwarcie nowego stadionu w Gdyni dokładnie za rok

Jeśli wszystko pójdzie po myśli władz Gdyni, niemal dokładnie za rok ukończona zostanie modernizacja stadionu piłkarskiego przy ul. Olimpijskiej - czytamy na PolskaTimes.pl.


Spełnia się tym samym wielkie marzenie kibiców Arki Gdynia, którzy chcieliby w końcu w przyzwoitych warunkach oglądać występy swoich ulubieńców w meczach ekstraklasy.
Fani żółto-niebieskich na nowy stadion czekają już i tak dostatecznie długo, rozpoczęcie jego budowy z różnych względów przekładano od 2006 r.,
z miesiąca na miesiąc, jednak ostatnie wieści, napływające od miejskich urzędników, są wyjątkowo optymistyczne.
Nie dość, że obiekt zostanie zmodernizowany dużo taniej, niż do niedawna zakładano, to jeszcze udało się maksymalnie skrócić harmonogram prac.
Pesymistyczny scenariusz zakładał, iż roboty potrwać mogą nawet trzy lata.
Tymczasem podpisana już umowa z ich głównym wykonawcą, warszawską firmą Budimex Dromex, przewiduje ukończenie całej inwestycji w ciągu 11 miesięcy.
Maszyny budowlane wjadą na plac budowy już w grudniu, tuż po ostatnim meczu, jaki kibice Arki obejrzą na starym stadionie.
Tym historycznym pojedynkiem będzie derbowa potyczka z Lechią Gdańsk.
- Umowa z wykonawcą przewiduje, iż w pełni zmodernizowany stadion gotowy będzie za rok, 19 października - mówi Marek Stępa, wiceprezydent Gdyni.
- Nie ma podstaw, aby dziś wnioskować, iż termin ten nie zostanie dotrzymany, Budimex Dromex jest bowiem solidnym kontrahentem,
wykonującym poważne zlecenia budowlane nie tylko w Polsce, lecz także m.in. w Libii i Iraku.
Harmonogram prac udało się maksymalnie skrócić dzięki temu, że do czasu rozpoczęcia wiosennej rundy piłkarskich rozgrywek ukończony już będzie stadion rugby,
obiekt przystosowany także do gry w piłkę nożną i to właśnie tam swoje mecze rozgrywać będą tymczasowo piłkarze Arki.
Dlatego właśnie, zamiast modernizować piłkarski stadion przy ul. Olimpijskiej etapami, przez trzy lata, uda się go ukończyć w rok.
Gdyby miały być prowadzone na nim zarówno prace budowlane, jak i rozgrywane mecze, jest oczywiste, że nie można by wyburzyć wszystkich trybun,
postępy prac hamowałyby też dość ostre wymogi bezpieczeństwa, związane z prowadzeniem rozgrywek ekstraklasy.
Władze miasta cieszy ponadto fakt, iż stadion uda się zmodernizować za 80 mln zł, czyli o 50 mln zł taniej, niż przewidywał kosztorys.
Za pieniądze te zostaną wybudowane nowe trybuny, usytuowane bliżej murawy, oświetlenie, do 15 tys. miejsc zwiększona zostanie pojemność obiektu.
Dla kibiców to bardzo ważne, bo na obecnym stadionie widoczność jest fatalna, a murawę znacznej części widzów zasłania płot.
http://stadiony.net/projects/stadion..._w_gdyni05.jpg
http://stadiony.net/projects/stadion..._w_gdyni07.jpg

=====

Gdynia stadion rugby:

http://i37.tinypic.com/10z8g9t.jpg

ciacho 10.11.2009 10:53

Oj cieszy się człowiek jak takie coś widzi:) Że w końcu budowa tych stadionów ruszyła z kopyta. A tyle było narzekań, że jak oni chcą do 2011 zbudować stadiony.. a tu wszystko wskazuje na to, że stadiony to nasz najmniejszy problem:)

medyk 10.11.2009 11:02

jeszcze jak by tak autostrady zaczeli budować..

WILU TS 10.11.2009 11:20

Autostrady są budowane cały czas,gorzej z ich oddawaniem i długością...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:30.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl