![]() |
potwierdzam to co napisał skttrbrain, na ich forum nie są zadowoleni z tej budowy. Praktycznie każdy ma jakieś 'ale' co do tego nowo-budującego się obiektu. A z tego co się da zauważyć, to ważniejsze osoby wśród kibiców Lecha, żałują, że jest budowany taki kolos. Wg nich wystarczyłby stadion na 30-35 tys.
|
Sektor gosci w Poznaniu musi miec 5% pojemnosci stadionu wiec wychodzi kolo 2 tys nawet chyba ponad wiec taki maly to on nie bedzie...;]
|
Tak szczerze to na ta chwile najsensowniej wyglada robota na Legii, nie mowie o projekcie bo mozna bylo sie pokosic o jednopietrowa trybune za jedna z bramek jesli juz robimy anglika. A co do pojemnosci to sam jestem ciekawy jakie zderzenie z rzeczywistoscia pobudowlana czeka cala Polske. Wzsystko bedzie zalezalo od poziomu ligi. Jezeli bedzie dalej taka bieda to stadiony na dlugo sie nie zapelnia.
|
Mi tam się ten stadion w Poznaniu podoba tylko ta jedna trybuna pasująca jak świni brożka. Matko kochana...no czemu nie można tego przeprojektować, może jakoś dachem nadłożyć, żeby ten cały balon był zamknięty...
|
chodziło mi o to, jak ten stadion wygląda w tej chwili. widziałem projekt, i zdaję sobie sprawę, z tego, że ostateczny kształt trybun (długość) będzie zgoła inny.
no offence :) (IMHO i was stadion będzie brzydki, trybuny przy liniach bocznych asymetryczne, trzy różne trybuny łączące się ze sobą mocno "z dupy". Lepiej to by wyglądało, gdyby wasi projektanci załatwili to tak jak u nas: każda trybuna osobno.) |
Ja uważam tak: 3 najlepsze zespoły Ekstraklasy mają 3 najgorsze stadiony. Wisły, Legii i Lecha są na równym poziomie. Żenada. Niech chociaż Europa je zobaczy.
Właśnie- jak to jest z tymi krzesełkami na Legii? Czy to jest zatwierdzone, że będą płynnie przechodziły między kolorami? |
Co to znaczy najgorszy?
Najgorszy to może być sprinter w biegu na 100 m który uplasował się na ostatnim miejscu. Napisz że Ci się wizualnie nie podobają, tak będzie lepiej.. bo wygląd stadionu nie ma przełożenia na jego użytkowość / infrastrukture / zaplecze / akustykę, a z tego poza akustyką stadion Wisły wywiązywać się będze na 5 (szkolna skala ocen). Akustyka natomiast na 6. Najlepsza w Polsce. Baltic Arena, Narodowy czy Wrocław może nas wyprzedzić, ale za wczas by wyciągać wnioski. Fakt, stadion Wisły nie jest super uroczy (tzn w moim odczuciu jest oryginalny na swój sposób i ma to coś w sobie przez co mi się podoba) i każdy to widzi po swojemu, jednemu podoba się oponka, drugiemy wygięty dach i szczeliny co 5 metrów, drugiemy piętrowe trybuny a trzeciemu miniaturka West Hama (Cracovia) .. nie mylmy po prostu pojęć.. wygląd wyglądem, cała reszta całą resztą. |
[QUOTE=aNouc;811457]Co to znaczy najgorszy?
Akustyka natomiast na 6. Najlepsza w Polsce. Baltic Arena, Narodowy czy Wrocław może nas wyprzedzić, ale za wczas by wyciągać wnioski. A skad wiesz ze akustyka bedzie na 6 skoro jeszcze stadionu nie wybudowali i nie wiadomo jak bedzie sie dzwiek roprowadzla po obiekcie? |
No właśnie, jak z tą akustyką? Stadion będzie zabudowany?
Tak cały czas myślałem ale dziś o ból głowy przyprawił mnie ten post: http://wislakrakow.com/forum/showpos...postcount=5581 zna ktoś odpowiedź na ten temat? |
http://budowa.maroonpoint.com/2009/s1359.jpg
Szczerze móiąc gdy pojawiły się 1-wsze projekty stadionu w Poznaniu, myslalem ze to bedzie jeden z "najfajniejszych" stadionów nawet na swiecie. Teraz po tych wszystkich poprawkach, burzeniach, dobudowach to aż żal dupe sciska ze idzie na to tyle kasy 0 satysfakcji ze powstaje. Nawet tak znienawidzony na tym forum nasz stadion jest o niebo lepszy :> Chociaz mi osobiscie nasz stadion bardzo się podoba od 1-wszego projektu :> Pozdrawiam :> |
czy ja dobrze widze, że ta trybuna która była juz gotowa jak byliśmy w Poznaniu 2 lata temu jest wyburzana?
bo coś słysząłem,że mieli coś burzyc ale myślałem , ze tylko narożnik |
nie jest wyburzana, na narożnikach montują metalowe stelaże (na których będą krzesełka) które podniosą poziom do trybun wzdłuż boiska
|
ok już widze, pomyliłem trybunę za bramką z tą wzdłuz linii bo wyglada na to, że ich długości sa inne niz wskazywałaby na to logika...
|
Na chwilę obecną trybuny wzdłuż linii bocznych są krótsze niż te za liniami końcowymi. Z powodu długości poprzecznych kratownic (co widać na zdjęciu kilka postów wyżej). Kiedy obie pójdą w górę, wtedy spokojnie będzie można dobudować łączniki między trybunami bocznymi a końcowymi... Docelowo układ krzesełek ma wyglądać ten sposób:
http://img8.imageshack.us/img8/6167/krzes.jpg |
Jak dla mnie tragedia. Trochę przedobrzyli z tym układem trybun. Rozstaw wejść na trybunach katastrofalny z wizualnego punktu widzenia. Trybuny te które znajdują się przy liniach bocznych boiska jakieś niesymetryczne, te dodatkowe wejścia na ich szczycie pokazują dobitnie że tam powinien być trzeci poziom trybun. Najsensowniej wygląda ta już gotowa niezadaszona trybuna. Gdyby pociągnęli trzy pierścienie dookoła boiska, w stylu tej trybuny to stadion byłby rewelacyjny.
PS. Wyjaśni mi ktoś co to są te 2 kratery w środku jednej z trybun? |
To sa zlowieszcze oczy wielkiej postaci jaka jest "narysowana" na tej trybunie :D niby to jakis sektor super hiper mega vip ale na jaccuzzi to tam bym nie liczyl ;) a te pierscienie nie mozliwe do zrobienia bez wyburzania IV trybuny. Ogolnie to ten stadion powinien trafic do ksiazek o projektowaniu pt. "jak spartolic projekt i przejesc publiczne pieniadze" :)
edit: to jest ta postac -> :shock: :-p |
Czepiacie się, przynajmniej będzie duży :D
|
Cytat:
Te kratery to chyba jakaś oszklona loża vip jak mieliśmy na Wiśle ale głowy nie dam. |
No troche niesymetryczny ten stadion Kuchenek ,jakby ta całosc nie pasowala do siebie.
Ale i tak nie wyglada najgorzej oni beda na nim grac od rundy wiosennej ??? |
|
Cytat:
|
Tak być może (póki co to tylko wygrany projekt z konkursu) będzie wygladać kolorystyka krzesełek na na stadionie w Poznaniu. Poziom tego konkursu musiał być "naprawdę wysoki" skoro wygrała ta koncepcja...
http://i33.tinypic.com/1zn5qfc.jpg http://magazynkolejorz.pl/images/sta...buna1_mini.jpg http://magazynkolejorz.pl/images/sta...buna2_mini.jpg http://magazynkolejorz.pl/images/sta...buna3_mini.jpg http://magazynkolejorz.pl/images/sta...buna4_mini.jpg Tak poza tym to ostatecznego kształtu zaczynają powoli nabierać te stelaże w narożnikach (by Carte/SCC) http://picasaweb.google.pl/Caartee.s...46521283536706 http://picasaweb.google.pl/Caartee.s...46760170286098 http://picasaweb.google.pl/Caartee.s...50972791962162 http://picasaweb.google.pl/Caartee.s...51126028116162 A na koniec kwiatek w stylu "Józek trzymaj mur, bo lecę po wypłatę..." http://picasaweb.google.pl/Caartee.s...47287872212210 |
http://www.sport.pl/pilka/1,65063,72...y_stadion.html
Urzędasy znowu popisują się brakiem wyobraźni. Lepiej zbudowac potworka za 100 niż od razu coś normalnego za 200 mln.... Dach jest okropny, a 4ery trybuny wolnostojące to jakis koszmar. |
|
Ten stelaż na Lechu bedzie zabetonowany od spodu czy to tak juz zostanie?
|
Cytat:
|
W takim razie na trybunach w Krakowie powinien pojawić się zarys Wawelu, barbakan, brama floriańska, Papież, kościół Mariacki, sukiennice, Swastyka i sierp z młotem (by podkreślić historię Polski) no i oczywiście olbrzymi napis WISŁA
E: Cytat:
|
Cytat:
właśnie, a u nas będzie "WISŁA" i asymetryczne "KRAKÓW" na dole? |
Cytat:
|
Mi ten wyglad krzeselek w Poznaniu naprawdę sie podoba. Pomysłowy, nie za jaskrawy, elementy klubowe jak i "miejskie" :P
|
Cytat:
|
Na szczęście nijak będzie się miał do realizowanego :)
|
Cytat:
|
Cytat:
Skoro takiś kumaty to podbij do redakcji tego magazynu (organizatora konkursu), wykorzystaj swoje kontakty i zdobądź inne prace konkursowe, choćby nawet tylko te które zostały wyróżnione. Nie rozumiem dlaczego nie opublikowano innych prac... |
Może dlatego Simone że były na tyle żenujące że nikt by ich nie zamieścił...
|
Cytat:
Skoro mowa o Lechu to zobaczcie jakie kolosy sprowadzili do podnoszenia dachu (by Carte/SCC) http://picasaweb.google.pl/Caartee.s...42121825626674 http://picasaweb.google.pl/Caartee.s...47513816128370 http://picasaweb.google.pl/Caartee.s...47579014243682 |
Panorama Narodowego sprzed paru dni:
http://img265.imageshack.us/img265/4...1068obrazo.jpg Beton mogą lać do minus dziesięciu stopni. Już dziś można być pewnym, że stadion będzie ukończony grubo przed euro... A pamiętam ile było .......enia "ekspertów", że nie dadzą rady, że kto i jak te tysiące ton gruzu wywiezie, że non stop będą znajdywać jakieś nie wypały, bomby... Bla, bla... Cytat:
Legia: http://legia.com/www/galerie/wydarze...9/big/1003.JPG Na czerwono sektor gości, zielony bufor: http://img196.imageshack.us/img196/2...830aaemedo.jpg ===== Wrocław: http://img687.imageshack.us/img687/97/webcaml.jpg ===== Poznań: http://img10.imageshack.us/img10/1236/img4539y.jpg ===== Gdańsk: http://img134.imageshack.us/img134/8550/pa300017.jpg ===== Gdynia: Cytat:
http://stadiony.net/projects/stadion..._w_gdyni07.jpg ===== Gdynia stadion rugby: http://i37.tinypic.com/10z8g9t.jpg |
Oj cieszy się człowiek jak takie coś widzi:) Że w końcu budowa tych stadionów ruszyła z kopyta. A tyle było narzekań, że jak oni chcą do 2011 zbudować stadiony.. a tu wszystko wskazuje na to, że stadiony to nasz najmniejszy problem:)
|
jeszcze jak by tak autostrady zaczeli budować..
|
Autostrady są budowane cały czas,gorzej z ich oddawaniem i długością...
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:30. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl