Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła w Pucharze Polski i Pucharze Ekstraklasy 2008/2009 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4744)

Ogryzek 29.10.2008 21:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Coach (Post 621303)
2:2 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!











zartuje

Za takie coś to 1 dniowego bana powinieneś dostać! Chcesz żeby ktoś zawału dostał? :D

Kuciel 29.10.2008 21:59

Słabe żarty masz.
Słaby poziom tej naszej piłki, za mało zawodników;/
1906% poparcia dla Maćka!

roberTS 29.10.2008 21:59

Maciej!!!! SkorŻa!!!!!

element 29.10.2008 22:00

Ufff..emocje niesamowite.

nigdy więcej takich meczy!


MACIEJ!! SKORŻA!!

Wasiu 29.10.2008 22:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Coach (Post 621303)
2:2 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zartuje

A wez spier. Niektorzy nie ogladaja meczu tylko sledza tutaj i prawie zawalu dostaja.

roberTS 29.10.2008 22:00

DziĘkujemy!!!!!

4fan_player 29.10.2008 22:00

No i jest kolejna runda :) trochę nerwów ale mieliśmy dużą przewagę tylko skuteczność słaba

Stanlej13 29.10.2008 22:01

No to póki co pan Maciek uratował sobie posadę...

Ogryzek 29.10.2008 22:01

Ważne zwycięstwo i dobrze że zwyciężyliśmy bez dogrywki. Skuteczność i wykończenie akcji zatrważające.... mogło i powinno być 6-2 dla nas:)

spitfire 29.10.2008 22:01

Brawo Wisełka! Mecz emocjonujący, ale tak jak przypuszczałam- rozstrzelają sie na koniec...

Kuciel 29.10.2008 22:01

Cieszy mnie wygrana nie dlatego,że idziemy dalej a dlatego ze Skorże zostawią w spokoju :)

Snakes 29.10.2008 22:02

W Górniku widac jakosc Kasperczaka.Grali dokladniej od nas ,ale juz nawet Gornik ma bardziej ofensywnych pilkarzy od nas.Oby Boguski nie mial kontuzji jakiejs powaznej

tofik 29.10.2008 22:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Stanlej13 (Post 621313)
No to póki co pan Maciek uratował sobie posadę...

Mam nadzieję, że ten mecz nie był o posadę. Nie chce im się wierzyć, że Cupiał nadal myśli o takich głupotach. Tyle razy już to przerabialiśmy i nigdy nie kończyło się dobrze.
Szacunek dla Skorży za to co zrobił . Dajcie gościowi zawodników do ofensywy, bo nie ma się jak chłopina wykazać :D

Stanlej13 29.10.2008 22:04

A mi się nie chce wierzyć, że Cupiał myśli o transferach.

Coach 29.10.2008 22:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wasiu (Post 621310)
A wez spier. Niektorzy nie ogladaja meczu tylko sledza tutaj i prawie zawalu dostaja.

A ja niby oglądałem mecz ? :-P Ale sie spinasz :>

medyk 29.10.2008 22:06

pierwszy raz od dawna widziałem AMBITNIE GRAJĄCĄ DO KOŃCA Wisłę.

RAPH 29.10.2008 22:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez spitfire (Post 621315)
Brawo Wisełka! Mecz emocjonujący, ale tak jak przypuszczałam- r o z s t r z e l a j ą s i e na koniec...

ciekawe kto bedzie w plutonie egzekucyjnym :P

Illargui 29.10.2008 22:06

co za ironia losu, że to właśnie Łobo i Zieńczuk stali się jednymi z bohaterów tego meczu :lol: , choć słowo "bohater" jest jednak chyba na wyrost

Mrsnh 29.10.2008 22:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Snakes (Post 621317)
W Górniku widac jakosc Kasperczaka.Grali dokladniej od nas ,ale juz nawet Gornik ma bardziej ofensywnych pilkarzy od nas.Oby Boguski nie mial kontuzji jakiejs powaznej

gdzie ty widziales tych ofensywnych graczy Gornika ? oO

element 29.10.2008 22:13

Jaka dokładnośc, jakie co u Górnika. przeciez oni nic nie grali.
Wisła miażdzyła ale brakowało skuteczności.
Wynik powinien być minimum 4-1

Kamson 29.10.2008 22:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Coach (Post 621303)
2:2 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zartuje

Przeczytałem to po meczu a serce podeszło mi do gardła, już sie bałem, że coś przeoczyłem :lol: Bez takich żartów na przyszłość :D

Gnietli ładnie, Paweł coś dzisiaj za pewny siebie był, gdyby bardziej sie spiął do przerwy by miał hattricka. No ale jest zwycięstwo :)

element 29.10.2008 22:16

Kiedy LOSOWANIE?

harthausen 29.10.2008 22:21

osobiście nie wierzę by stawką tego meczu miała być posada M. Skorży. Bez jaj.

A prócz awansu do następnej rundy jest jeszcze jeden plus dzisiejszego meczu, oszczędzamy sobie słuchania sobie co poniektórych mądrych i zawsze nam życzliwych komentatorów o surowej lekcji, rewanżu, wyższości czy czego tam jeszcze Kasperczaka nad starym klubem.
Głupoty by niektórzy wypisywali, wymyślili by niejeden tekst, który niby Kasperczak powiedział.

A i samemu Ąnriemu też taki wyniczek nie zawadzi, bo drogę do przebycia pokazuje.

Snakes 29.10.2008 22:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mrsnh (Post 621326)
gdzie ty widziales tych ofensywnych graczy Gornika ? oO

Bonin i Leo Markovsky :)

tommiyacht 29.10.2008 22:57

wrocilem wlasnie... uffff... coz to byly za meczarnie. Junior uratował Maćkowi dupe chyba. Mecz w naszym wykonaniu bardzo bardzo ponizej poziomu. Troche bylo niewykorzystanych sytuacji (Brozek, Baszczu), ale wynik wynikiem. Jesli chodzi o obecną forme to jestesmy , jak to sie mowi, w czarnej dupie. Bardzo obawiałem sie tego meczu i nie pomyliłem sie. Z Ruchem bedzie ciężej, wiec przygotujmy sie nato.

To co pan sedzia odpierdalał na tym meczu to jakieś jajca. Juz pomijam auty i spalone, ale wjazd Peskovica w Boguskiego czy ewidentne podanie obroncy Gornika do wlasnie Peskovica ktory zlapal pilke do rąk ??? Trzeba bylo to widziec...

Panie spiker, jak pan obiecujesz ze podasz wynik karnych Legia-Jagiellonia to dotrzymuj słowa..

Ostatnio żaden mecz nie zaczyna sie o czasie, zauwazyl to ktos? ... :)

Mrsnh 29.10.2008 23:01

u Górników bronił Nowak.

Kwaki 29.10.2008 23:20

Moze to, ze mecz sie nie zaczal o czasie bylo spowodowane meczem Legii? Bo z tego co widze to dosc dlugo trwal.

iiYama 29.10.2008 23:29

Krótki komentarz z mojego punktu widzenia.

Brawa dla piłkarzy za walkę do końca, wyszarpali to zwycięstwo pokonując swoje słabości.

Szacunek dla trenera Skorży za kopnięcie w zadek Cantoro i podziękowanie mu po 45'.



Ale na chłodno, mizeria. Nasze wykańczanie akcji to farsa. To co Brożek zrobił w pierwszej połowie gdy przekładał sobie na 10 metrze 3 sekundy piłkę z prawej na lewej nie jest śmieszne tylko tragiczne.

Piłkarze się gubią na boisku. Boguski biegał częstokroć 5 metrów obok Brożka. Lub Cleber z lewej obrony wyprowadza piłkę a przed nim w linii na długości 30 metrów ustawiają się po kolei Diaz, Boguski, Brożek. Baszczu ma piłkę a Małecki zamiast uciec do linii lub ruszyć do przodu schodzi do środka chowając się z pola widzenia. Trener każe im tak grać? Mam nadzieję że nie.

Pomysłu z Marcelo i Diazem nie próbujmy już więcej przy mocniejszym zespole.


Trochę ponarzekałem. Jeszcze raz gratulacje i podziękowania za wygraną dla zespołu.

Marszałek 29.10.2008 23:32

Ważne,że jesteśmy nadal w pucharach.

Słabo,żałośnie. Moim skromnym zdaniem potencjał osobowy jaki posiada, obecna, Wisła już się wyczerpał. Dotyczy to zarówno zawodników, jak i sztab szkoleniowy. Ci pierwsi nic nowego nam pokazać już nie mogą, bo labo nie chcą, albo co gorsza nie umieją. Zeszly seozn tylko zacimnił sytuacje. Jest co najmniej średnio.
Co do szoleniowców, wiem ,ze zaraz posypią się kamienie w moim kierunku, ale cóż, mam takie a nie inne zdanie. Skorża wybitnie stracił koncepcje. Wstawia Cantoro, nie wim po co? gdzie jest Barreto? W meczach ligowych wystawia Łobodzińskiego, czemu nie szuka kogoś innego, choćby Małecki. Dawidowski od biedy, on przynajmniej raz na x- prób dośrodkowuje w przeciwieństwie do Łobodzińskiego. Czekam na rowiązania i przetasowania. A nic nie widzę, nawet prób podjęcia rewolucji. Skorża trzyma się starego składu, bo wie, że jak przegra to zawsze ma wymówkę, a o nią, wiadomo, zawsze trudniej jak się coś zmienia,eksperymentuje.

Po drugie. Marcello. Zamiast grać siedzi na ławce kosztem słbiutkiego Głowackiego, któremu jest raczej bliżej do końca kariery niż dalej. Po trzecie. Nie wiem gdzie się podziewa Barreto, który zagrałby napewno lepiej, bo gorzej się nie da od Cantoro. I tak wymieniać, by można błędy od liku.

ALe SKorża zostanie,bo na nikogo lepszego nas nie stać. Tylko dlatego.

nowy_piotrek 29.10.2008 23:34

Wie ktos kiedy losowanie kolejnej rundy?

Colin 29.10.2008 23:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez harthausen (Post 621339)
osobiście nie wierzę by stawką tego meczu miała być posada M. Skorży. Bez jaj.

Ja bym sam powiedział, że dla mnie takie podejście Cupiała jest śmieszne, bo o być albo nie być Skorży nie powinien decydować jeden mecz w pucharze Polski jakby nie patrzeć mniej ważnym niż ekstraklasa. Ale jednak jestem skłonny uwierzyć w doniesienia gazet że od tego meczu w dużej mierze mogła zależeć posada trenera Skorży znając wybuchowość Cupiała i to jak łatwo poddaje się wpływom swoich "doradców" i "loży szyderców" , którzy często lubią "kopać dołki" pod aktualnym trenerem, by wyjąć po pewnym czasie jakiegoś magika - trenera a'la vel Liczkę z rękawa (czyli z cyklu "zamienił stryjek siekierkę na kijek"). Niestety ale właściciel klubu pokazał już wiele razy, że nie ma cierpliwości i jakąś tam stabilizację klubu (mimo braku potrzebnych transferów) lubi rozwalić. To też jest człowiek, który bardzo ambicjonalnie podchodzi pewnie do wielu rzeczy i przegranej w potyczce z Kasperczakiem (z którym pozostaje w sporze) nie mógłby podarować.

A przecież jakby się tak zapytać? Jakie znaczenie mógł mieć mecz z Górnikiem w PP dla rozwoju klubu i przybliżeniu do upragnionej LM? Żadne. Ale to jest właśnie ambicja. I dlatego ja raczej wierzyłem w te doniesienia gazet. Świadomy tego był pewnie też sam Skorża, który bardzo podziękował za wsparcie które otrzymał z trybun podczas meczu.

I dla mnie to jest akurat chore, bo ciężko będzie w Wiśle osiągnąć sukces trenerowi, od którego wymaga się cudów (nie realizuje polityki transferowej) i poddaje go ciągłej presji. Niestety ale porażki w pewnych meczach są wkalkulowane w ten sport (w sport w ogóle) i często to te porażki są ojcem, przyczynkiem do rozwoju.

Obawiam się, że po odpadnięciu z Tottenhamem Cupiał będzie ze zdwojoną uwagę "patrzył Skorży na ręce" obserwując jego poczynania w ekstraklasie i PP. Dlatego tymbardziej po niesprawiedliwej (patrząc na przebieg meczu) porażce z Legią Skorży potrzebne jest dwa razy większe wsparcie z trybun, by prezes dwa razy się zastanowił zanim posłucha swoich "doradców".

A sędzia to był rzeczywiście "dobry". To jest wstyd, że w Polsce jest taki poziom sędziowania ;(

3rider 29.10.2008 23:59

Lech, Ruch, Cracovia, Stal Sanok, ciekawie byloby sie zmierzyc w 1/4 z kims z tego kwartetu.

felipe 30.10.2008 00:06

Najlepszy był sędzia... gdybym sam nie widział tego co wyprawia to pewnie bym nie uwierzył w czyjeś relacje...

W Wisła - w swoim stylu, dużo wiatru, słaba skuteczność.

matti123 30.10.2008 00:25

Jeśli Cupiał zwolniłby trenera w trakcie sezonu po tej czy innej porażce byłoby to katastrofą. Maciek jest świetnym trenerem, dużo widzi, stara się zmienić słabe punkty, odbudować zagubionych itp. Poza tym pan Cupiał nie widział chyba tej pięknej gry, tylko patrzy na wyniki. Dla mnie to był mecz marzenie, w szybkim tempie, akcja za akcję. Wisła grała świetnie, gdyby lepsza skuteczność byłoby 4 po pierwszej połowie.
Mario zagrał dziś świetny mecz, grał inteligentnie i skutecznie, nie wybijał piłki na pałe. Głowacki coś niepewny:/ Brawa za grę dla Diaza, Marcelo, Pieti, Boguskiego. Małecki- przypomina mi się wczesna gra Kuby naszego. Świetne zwody ale brak wykończenia, będą z niego ludzie.
I kto powie że Skorża nie miał nosa Zieniu-Łobo. Poza bramą nie pokazali za dużo:)
Ja widzę ćwiczone schematy i zagrania. A co do sędziego to był przyzwoity choć błedy zdarzały mu się.

Maciej Skorża pełne poparcie. Kapitalny doping. Na zawsze Wisła.

e 30.10.2008 00:25

bramki z meczu
http://pl.youtube.com/watch?v=_0V8ONmfJn8

jova 30.10.2008 02:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 621392)
Skorża trzyma się starego składu, bo wie, że jak przegra to zawsze ma wymówkę, a o nią, wiadomo, zawsze trudniej jak się coś zmienia,eksperymentuje.

Właśnie gdyby eksperymentował miałby tanią wymówkę na tłumaczenie słabszych wyników - że zespół musi się dotrzeć, że nowi muszą nauczyć się grać z resztą drużyny albo przywyknąć do nowych pozycji lub zadań na boisku.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 621392)
ALe SKorża zostanie,bo na nikogo lepszego nas nie stać. Tylko dlatego.

Czyli jest "tylko" najlepszym trenerem jakiego Wisła może mieć. No to rzeczywiście trzeba go zwolnić...

rafal777 30.10.2008 09:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tommiyacht (Post 621365)
To co pan sedzia odpierdalał na tym meczu to jakieś jajca. Juz pomijam auty i spalone, ale wjazd Peskovica w Boguskiego czy ewidentne podanie obroncy Gornika do wlasnie Peskovica ktory zlapal pilke do rąk ??? Trzeba bylo to widziec

Sędzia był słaby ale przykłady jakie podałeś nie są trafne. Po pierwsze to obrońca Górnika przeciął lot piłki i nie widać tam intencji podania do bramkarza. Żeby tak to potraktować musiałby ewidentnie do niego zagrać, a BARDZO ciężko jest udowodnić zamiar podania do bramkarza gdy robisz wślizg który ratuje druynę. W takim momencie nie jest to podanie do bramkarza!! Co do sytuacji z Boguskim sprawa jes skomplikowana. Pamiętam mecz Wisły z Zagłebiem chyba 2 sezony temu gdy sędzia najpierw wskazał na jedenasty metr boiska a potem po konsultacji z bocznym cofnął swoją decyzję. Przewracany wtedy był Kuba Błaszczykowski, ale co pokazały powtórki, obrońca najpierw trącił piłkę. Tak więc wszyscy fachowcy uznali że o karnem nie może być mowy. Tutaj sytuacja wygląda podobnie. Najpierw wybicie piłki, potem wejście w nogi. Jednak moim zdaniem muszą być jakieś granice rozsądku, bo co z tego że najpierw dotknął piłki skoro potem całym impetem wpadł na zawodnika. Niemal identyczna sytuacja była gdy Junior robił wślizg na środku boiska i najpierw musnął piłkę a potem nogi piłkarza, sędzia gwizdnął faul... Dziwne to bardzo. Jednak wielu obrońców tak gra (CLEBER!!) i sędziowie raczej nie gwiżdża gdy pierwszy wykopywana jest piłka.

Także reasumując do tych dwóch sytuacji raczej większych pretensji do sędziego mięć nie można, ale za akcje w stylu podyktowanie spalonego gdy piłkę kopie zawodnik drużyny przeciwnej to już był szok :D pozdro

kaelowiec 30.10.2008 09:34

piekny gol DIAZA

matti123 30.10.2008 09:41

W bramce Zabrza stał Nowak. Wejście było w piłkę. Oby nic poważnego nie stało sie Boguskiemu

Marszałek 30.10.2008 10:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 621447)

Czyli jest "tylko" najlepszym trenerem jakiego Wisła może mieć. No to rzeczywiście trzeba go zwolnić...

Napisałem wyraźnie,że jest najlepszy na jakiego obecnie stać Wisłę. Także napisałem, że wobec brakó kogoś lepszego musi zostać. Czytaj ze zrozumieniem proszę.


Gdyby można było zamienić go na kogoś lepszego to sam bym się podpisywał pod tym, aby zwolnić Skorże. Ale tylko dlatego ,ze on już nie ma koncepcji na prowadzenie tej drużyny.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:23.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl