Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zagadki europejskie i nie tylko... ;) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3044)

Furbyy 15.01.2009 20:31

Co to za Pan ?
http://img102.imageshack.us/img102/1543/abcoh3.jpg
edit:
http://img255.imageshack.us/img255/4421/abcfm4.th.jpg
to ten sam Pan, ponadto wielokrotny premier i minister.

Maciejj 16.01.2009 21:56

a może jakaś podpowiedź

Devonisch 18.01.2009 12:54

Zacytuje treść regulaminu:

I aby nie doprowadzić do zastopowania tematu to przyjmijmy:


Pomiędzy 8 a 24 - 12h na odpowiedzenie, z tym że dobrze byłoby w ramach "editu" po 3/6 h uzyskać podpowiedź - jeśli odpowiedź nie zostanie uzyskana to:
a.) zadający odpowiada i zadaje nową
b.) jeśli zadającego nie ma na necie, to może zadawać kto chce - natomiast odpowiedź na tą zagadke zadający powinien udzielić gdy bedzie miał taką możliwość.
c.) jeśli zadającego nie ma dłuższą chwile, a uzyskana odpowiedź jest na pewno poprawną, to odpowiadający chcąc zadać swoją zagadke powinien wrzucić linka do jakieś w miare zaufanej strony, aby można było uzyskac potwierdzenia z innego źródła.

Furbyy 19.01.2009 10:44

Chodziło o Pana Konstandinos'a Kanaris'a. Jesli jest ktoś chętny to niech zadaje pytanie.

vote-for-mikey 19.01.2009 11:16

http://i41.tinypic.com/25aqkic.jpg
kaj to?

Maciejj 19.01.2009 14:51

Kanał La Manche?

thomasson 19.01.2009 16:06

Walia?
10 znaków
jeśli tak to niech ktoś zada za mnie

_ukoL 19.01.2009 16:58

Normandia. :>

pietruch 20.01.2009 16:04

Google >> "zdjęcie satelitarne Bretanii"
Rzeczywiście to zdjęcie satelitarne Walii :)))
A że nie ma komu zadać zagadki, to pozwolę sobię.

http://i40.tinypic.com/1628v4n.jpg Kto to i z czego zasłynął? :)

vote-for-mikey 20.01.2009 17:35

sory, że nie odpisałem, ale wczoraj miałem problemy z wejściem na forum, coś mi twsd nie śmigało.

tak, to Walia :)

Jan Szczepanik - kamizelka kuloodporna?

jeśli tak, niech ktoś chętny zada, jeśli mnie nie będzie.

qazwsx123 20.01.2009 19:51

http://img413.imageshack.us/img413/5624/xxxgv9.th.jpg

Kto to ?

vote-for-mikey 20.01.2009 20:00

ale może by tak najpierw potwierdzenie? bo ja wcale pewny nie jestem :D

pietruch 20.01.2009 20:17

Nie jest to Jan Szczepanik i jako podpowiedź dodam, że jest on powiązany z dzisiejszym eventem w ameryce północnej :)))

Jako podpowiedź dodam, że był on aktorem i żył w XIX wieku.

Maciejj 22.01.2009 15:18

temat upada


wpierdzielam sie na chama i coś łatwego

kto rzekł:

Polska jest jak obwarzanek - to co najwartościowsze to na kresach


Puchatek jedziesz z zagadką

puchaty1906 22.01.2009 16:25

Maceijj, jedno pytanie nie ma odpowiedzi, poszło już następne, a teraz ty jeszcze zadajesz! No trochę ładu inaczej się nie pozbieramy!


Żeby nie było OT:
Polska jest jak obwarzanek - to co najwartościowsze to na kresach - Józef Piłsudski.

Zagadka qazwsx123 - Jest to papież Jan XXIII

A co do zagadki Pietruch to na zdjęciu jest John Wilkes Booth zabójca Abrahama Lincolna (http://pl.wikipedia.org/wiki/John_Wilkes_Booth)

uff to mnie wymęczyliście tymi 3 zagadkami :)

puchaty1906 22.01.2009 18:16

Teraz moja zagadka:

http://i42.tinypic.com/2d95qtf.jpg

Gdzie to jest i na jakiej rzece?

nowy_piotrek 22.01.2009 19:08

Wodospad na Renie, gdzies w Szwajcarii

puchaty1906 22.01.2009 19:37

Koło Schaffhausen. Ale Twoja odpowiedz jest bardzo dobra. Jedziesz dalej

nowy_piotrek 22.01.2009 20:00

co to za mysliciel?

http://img84.imageshack.us/img84/7233/lalawk1.jpg

WrbJohny 22.01.2009 20:03

Andrzej Czuma

nowy_piotrek 22.01.2009 20:06

nie kto inny ;)

dawaj zagadke

WrbJohny 22.01.2009 20:08

hehe, w woli scislosci nowy minister sprawiedliwosci:lol:

Podaj 5 nadmorskich kurortow (miejscowosci) na chorwackim wybrzezu...

nowy_piotrek 22.01.2009 20:16

Split, Rijeka, Dubrovnik. jakos wiecej mi do glowy nie przychodzi, dopisz ktos jeszcze z dwa najlepiej razem z nowa zagadka ;)

WrbJohny 22.01.2009 20:19

zeby temat nie stal w miejscu uznaje i te trzy;) jedziesz Piotrek dalej!!

nowy_piotrek 22.01.2009 20:30

zeby nie bylo to na mapke spojrzalem i z ciekawszych to jeszcze dorzucam Zadar i Trogir ;)

zagadka: co to gdzie to

http://img168.imageshack.us/img168/6564/lalatt4.jpg

qazwsx123 22.01.2009 23:26

A to nie jest przypadkiem jaieś schronisko w drodze na Śnieżke ?

nowy_piotrek 22.01.2009 23:47

nie, nie te rejony.
Ale szukajcie w Polsce.

Sevi 23.01.2009 08:37

Połonina Wetlińska "Chatka Puchatka" :)

nowy_piotrek 23.01.2009 09:41

dokladnie. Zadajesz Sevi.

Sevi 23.01.2009 10:05

wracamy do zagadaek historycznych :)

http://i41.tinypic.com/4py3yr.jpg'

Kto?

Sevi 23.01.2009 19:42

podpowiedź taka: ukrainiec, kojarzy się z Bieszczadami i nową Ukrainą, zabity przez KGB w latach 50.

wisl@k_TS 23.01.2009 20:07

Stepan Bandera?

Sevi 24.01.2009 06:15

Tak, zadajesz :)

wisl@k_TS 24.01.2009 09:31

W takim razie poproszę o nazwę tego miejsca i czego jest siedzibą :)

http://img144.imageshack.us/img144/6748/abcdza7.th.jpg


Edit: jako że nie będę miał dostępu do komputera przez kilka dni, podpowiadam: Moskwa.
Kto będzie pewny odpowiedzi niech zadaje.

puchaty1906 24.01.2009 14:35

Ten budynek to Łubianka, centralna siedziba radzieckich tajnych służb (CzeKa/OGPU/NKWD oraz KGB). Dzisiaj siedziba FSB.

Jestem pewny odpowiedzi, potwierdzenie -> http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81ubianka_(Moskwa)

Niech ktoś zada, nie mam pomysłu.

Maciejj 24.01.2009 15:12

ostatni marszałek Polski to?

maxiums 24.01.2009 15:29

zalezy czy PRLu czy II RP.

jak PRLu to Marian Spychalski, a jak II RP to Edward Rydz-Śmigly

A.C.A.B 24.01.2009 15:37

a pytanie???

Maciejj 24.01.2009 15:49

prl jest historią Polski

chodziło mi o prawdziwego górala jak pewne środowiska o nim mówiły
wiec maximus zadajesz pytanie

maxiums 24.01.2009 15:57

kto to? i jaka funkcje sprawowal?

http://i44.tinypic.com/357kr2c.jpg


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:49.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl