![]() |
Cytat:
A z wyliczankami już skończ bo i tak pewnie zdajesz sobie sprawę z tego że Twoje miasteczko nie ma szans z Krakowem więc daj spokój... Wymieniasz jakieś argumenty z EURO 2012 jakbyś już zapomniał że typowanie miast-gospodarzy tego turnieju miało podłoże polityczne - w przygotowaniach do mistrzostw Kraków był lepszy od waszego miasta. Lotnisko, stadiony? Co w Krakowie niby niby nie ma? Dwa nowoczesne i w pełni ukończone stadiony piłkarskie będziemy mieć wcześniej niż Warszawa. Przypomnę tylko że Wisła swój stadion będzie mieć gotowy w czerwcu przyszłego roku, a Cracovia również w 2010 r., tyle że w październiku. Więc licytowanie się w tych aspektach i tak wychodzi na korzyść Krakowa. Widzę że dyskusja trochę odbiegła od tematu 'Ekstraklasa 09/10'... Więc z braku Twoich argumentów proponuję ją zakończyć ;) |
Cytat:
Lotnisko większe i nowocześniejsze, stadiony będą większe i nowocześniejsze w dodatku szybciej budowane(Stadion Wisły budują już kilka lat). Widać, kto dominuje :D są sprawy w których Kraków jest lepszy, a są rzeczy w których Warszawa, tylko, że ja to potrafię dostrzec a Ty nie:)dla Ciebie Kraków bije Wawę we wszytskim(na szczęście tylko w Twojej glowie) Odpisałeś dopiero na jedno z moich kilku pytań. To Ty nie masz argumentów, więc masz rację, skończmy to:) |
TotylkoJa.Alurat 1 nitka została zbudowana głównie przy pomocy Państwa.Co do II nitki chciał bym byś wkleił link, w którym jest mowa o tym, że Warszawa sama sobie finansuję budowę.
P.S Stadion Wisły i Cracovii będzie większy niż stadnion Legii i Polonii ;) OET z mojej strony |
ToTylkoJa i Bronowianin, " przecież i tak wszyscy skończymy w zupie ". Po co te dywagacje, kto lepszy, kto gorszy. Dajcie na luz chłopaki i tyle. Bo się znów zlecą łowcy absurdów z Poznania i okolic i będą nam wmawiać, że Kraków i Warszawa mają tylko i wyłącznie kompleksy.
|
Cytat:
Ta, kompleks. Wyższości :lol: |
To jest najlepsze, jeszcze nikt z Poznania nie napisal ale musielisice nas wlaczyc w jalowa dyskusje:) Cos w tym jest ze bez nas zyc nie potraficie:)
|
Cytat:
Coś w tym jest, że nie możesz żyć bez udzielania się na forum Wisły. Czy Wara Lecha to akceptuje?:rotfl: Po drugie jesteście mistrzami w wmawianiu innym kompleksów, więc nie dziw się. |
Cytat:
a jesli nawet kiedyś zaczną to napewno nie będzie z budżetu państwa. ostatnio mówi się o kredycie ale moim zdaniem ta hala nigdy nie powstanie :-) |
Oto pierwsze dostępne publicznie wizualizacje planowanej inwestycji przy ulicy Konwiktorskiej w Warszawie:
http://img13.imageshack.us/img13/9360/1817q.jpg http://img198.imageshack.us/i/v2qqkw.jpg/http://img22.imageshack.us/img22/4528/2cdfv35x.jpg ... i kilka słów na temat tego przedsięwzięcia (za stroną CzarneKoszule.pl): Cytat:
|
Cytat:
O sile miasta (dokładnej, pieniądza, jakie miasto tworzy dla państwa) świadczy mi.in. janosikowe, o którym wspomniał TTJ. Warszawa płaci je paronastokrotnie większe niż Kraków (Poznań zresztą też płaci prawie 3 razy więcej niż Wasze miasto tak dodam na boku ;) ). Mit, że całe państwo buduje stolice już dawno stracił rację bytu. Zobaczcie sobie rankingi wytwarzanego PKB na mieszkańca, może trochę Wam zrewidują pozycję gospodarczą Waszego miasta w kraju. |
Cytat:
|
Z treści i formy postów Bronowianina wnioskuję, że raczej żadne argumenty go nie przekonają, ale fakt dlaczego Stadion Narodowy buduje się w Warszawie jest bardzo logiczny. Kiedy UEFA dała Polsce EURO2012 zapowiedziała, że mecz otwarcia i finał mają odbyć się w stolicach, a takie mecz mają przyjąć obiekty 55tysięczne. Dodatkowo przy kłopotach Ukrainy i możliwości zabrania im finału propozycje budowy 40tysięcznika są absurdem. Jeśli z meczem otwarcia o pojemności stadionu można dyskutować, to już mecz finałowy ma mieć 55tyś proste, i żadne siły miast, czy historie piłki nożnej znaczenia nie mają.
|
Cytat:
a tak wogóle to temat brzmi "Obiekty sportowe..." a nie janosikowe, Warszawa, Poznań trochę lodu do majtek edit: a tak btw to nie ma co narzekać że budują narodowy. przynajmniej coś będzie a i tak więcej nakradną za te 4 lata albo wyłożą na budowę czegoś co nigdy nie powstanie jak szpital w Zabrzu na który poszło już 200 000 000 zł a on i tak nie powstanie bo budował się tak długo że dokończona inwestycja bedzie przestażała, czy też na projektowaną fregatę wojskową która zeżarła dziesiątki czy nawet setki milionów i jeszcze nie powstała... |
Cytat:
Bo to wyznaczona przez Warę Lecha grupa szybkiego reagowania. Co do budowania hal w kontekście obiektów sportowych, to przypomnę jak wygląda sprawa w Trójmieście. Na granicy Sopotu i Gdańska stoi budowa i przez perturbacje papierkowe nic się nie dzieje, a otwarcie miało już być. |
Rozpierducha po gorszej stronie Błoń zmierza ku końcowi...
http://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=1270 Dwie budowy w jednym kadrze, wierzyć mi się nie chce że dożyłem takich czasów :D http://img248.imageshack.us/img248/3820/17916471.jpg |
Ten projekt, zamysł, stadionu Polonii Warszawa to wg mnie jedno wielkie nieporozumienie.
To tak jakby w Krakowie mieli zbudować stadion Ellite parchom. Ni to nie ma sukcesów, ni to kibiców. W 100licy będzie jeszcze 1 stadion klasy ellite (narodowy) oraz stadion Legii, bodajże 3 klasy. Do tego hala sportowa na 5 tysięcy osób (kibiców Polonii przeważnie jest o połowę mniej na stadionie) i parking na 2,5k samochodów. Rozumiem, że może być on wykorzystywany do koncertów czy innych "eventów", ale mając do dyspozycji stadion Legii, czy narodowy, to budowa takiego stadionu mija się z celem... |
Cytat:
|
^^ człowieku, piszesz takie bzdury że aż oczy bolą. Stoi tam wyraźnie napisane:
"Środki na realizację inwestycji, szacowane na blisko 1 mld złotych, wyłożyć ma prywatny inwestor w zamian za prawo do wieloletniej dzierżawy terenu." teraz zastanów się co to znaczy i wyciągnij wnioski. |
Cytat:
|
A do kogo masz w tym momencie pretensje? Ze ktos z prywatnych pieniedzy chce postawic stadion Polonii? Moze mu sie Warszawa bardziej podoba niz Kraków. Moze tam akurat widzi sens budowania stadionu niz u Was? Moze to wkoncu cos z Krakowem jest nie tak, ze wszyscy go jakims cudem omijają szerokim łukiem, i wolą swoje PRYWATNE pieniedze inwestowac w najwiekszym miescie Polski?
To tak jakbys mial do ludzi pretensje powiedzmy, ze wola wybudowac sobie dom w Wilanowie(czy innych obrzeżach Miasta Stołecznego Warszawy) niz w Krakowie. |
Bronowianin, wybacz, ale piszesz straszne bzdury. Ostatni Twój post to już w ogóle apogeum jakichś chorych pretensji do Warszawy.
|
Cytat:
Fajnie. |
Bronowianin nie spinaj tak :)
Warszawa jest stolicą Polski (Kraków już nie jest, trzeba się z tym pogodzić). I co najważniejsze, zobacz jak się rządzi Krakowem... Od lat jedzie na swojej 'marce' - czyli jesteśmy Kraków wszystko nam się należy jak psu buda. A tak nie jest, co najdobitniej pokazała sprawa ze stadionem na Euro 2012. Wiem, że ciężko Ci z tym ale Kraków to miasto jak Wrocław, Gdańsk czy (o zgrozo!:) ) Poznań. Jedno z wielu, a Warszawa jest stolicą - ma pewne przywileje, normalna sprawa. Szkoda tylko że z takim zarządzaniem miastem (czyli 'po ch*j będziemy robić dokumentację, lobbować itd, skoro i tak będziemy to mieć bo jesteśmy Kraków i koniec' ) to niedługo takie spiny będziesz robić z Poznaniem a nie Warszawą. |
Oldpara napisał...
|"Cóż, wielkimi krokami idziemy do Europy. Za rok w Ekstraklasie ponad połowa zespołów będzie miała wypasione stadiony na 15-30 tys widzów. Naprawdę bedzie się czym pochwalić, i myślę, że za tym szybko pójdzie do przodu poziom sportowy - więcej kibiców, więcej sponsorów, większe gwiazdy się byc może skuszą na granie w polskiej lidze." Z tym wyższym poziomem sportowym to byłbym sceptyczny....Obym się mylił......... |
Cytat:
Budowanie w Krakowie czegokolwiek to dramat, bo albo przepychanki papierkowe, albo protesty, później konserwator linijką zmierzy wysokość i dokona analizy widokowej z Góry Borkowskiej, a na końcu jeszcze okaże się, że ziemia należy do jakiegoś zakonu. |
Cytat:
|
Hej, stadion Legii jest z budżetu Warszawy, a Polonii (ewentualnie) z prywatnych, tylko Narodowy jest z centralnego budżetu i nie wiem po co się dalej spinać przy tym temacie. Gdyby nie euro byśmy mieli Narodowy wiadomo gdzie.
|
Dajcie spokój chłopaki bo lipę siejecie. Bronowianin: prawda jest taka że masz chłopie kompleksy straszne i wysokie mniemanie o swoim mieście. Może i śmieszne, że stadion w Wawie jest z budżetu państwa, gdy inne obiekty są budowane z budżetów miejskich. Gdyby wszystkie stadiony na Euro były tak budowane to już dawno byśmy mieli halę na Czyżynach.
Ale nie miej o to pretensji do gościa tylko dla tego że jest z Warszawy. W końcu skoro kasa idzie z budżetu państwa to miałeś na to wpływ wybierając decydentów w wyborach. Ewentualnie możesz mieć pretensje do swoich przedstawicieli, że nie załatwili czegoś takiego dla Krakowa. Im częściej czytam to forum to tym więcej kompleksów widzę. No offence, ale ToTylkoJa ma dużo racji. Można nie kochać Warszawy, ale wypada ich choć trochę szanować. Co do stadionu narodowego to fajnie by było gdyby kadra grała trochę w Wawie, trochę w Chorzowie. W końcu Śląski ma swoją historię i klimat. Szkoda by było gdyby poszedł w odstawkę. |
Cytat:
|
z tego co wiadomo to stadion narodowy również będzie miał zamykany dach
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:33. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl