Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Obiekty sportowe które powstały,powstaja lub powstaną (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=607)

Bronowianin 18.08.2009 19:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 780762)
To Ty ciągle piszesz o wyższości Krakowa nad Warszawą. Dla Ciebie nie ma, a dla mnie ma. Nie jestes obiektywny, tak samo jak i ja. Dlatego ani moja ani Twoja opinia nie jest jakimś absolutem, tylko subiektywną opinią. Jesteś bardzo wybiórczy- PP? Nie, bo Legia ma ich więcej, więc się nie liczy. A liczą się europejskie puchary, w których to Legia odnosiła największe sukcesy spośród polskich zespołów?
Co do stadionu i sektora gości. Tak ciągle chwalisz i piszesz o historii i tradycjach, więc może wspomnij, że jeszcze kilka lat temu wasz sektor gości też nie był najwyższych lotów. Aż tak bardzo jesteś zaslepiony, że nawet to wypominasz?
I napiszę coś w Twoim stylu- Warszawa dominuje nad Krakowem i póki co nie zanosi się, aby ta dominacja się skończyła, wiem że Cię to boli- euro(mecz otwarcia i o 3 miejsce), stadiony, metro, lotnisko, szybkość budowania stadionów :)
I kolejny raz pytam, jakie to inwestycje Warszawa ma z budżetu państwa- odpiszesz w końcu czy tylko rzucałeś słowa na wiatr? Bo widzę, że zachowujesz się jak ITI-oczerniasz a nie masz argumentów. Piszesz tylko swoje subiektywne zdanie i nic poza tym.

Rozmywamy temat tą dyskusją ale wspomnę tu chociażby o miliardach złotych które idą na wasze metro, bo ktoś sobie ubzdurał że jak 'stolyca' to metro mieć musi...

A z wyliczankami już skończ bo i tak pewnie zdajesz sobie sprawę z tego że Twoje miasteczko nie ma szans z Krakowem więc daj spokój... Wymieniasz jakieś argumenty z EURO 2012 jakbyś już zapomniał że typowanie miast-gospodarzy tego turnieju miało podłoże polityczne - w przygotowaniach do mistrzostw Kraków był lepszy od waszego miasta. Lotnisko, stadiony? Co w Krakowie niby niby nie ma? Dwa nowoczesne i w pełni ukończone stadiony piłkarskie będziemy mieć wcześniej niż Warszawa. Przypomnę tylko że Wisła swój stadion będzie mieć gotowy w czerwcu przyszłego roku, a Cracovia również w 2010 r., tyle że w październiku. Więc licytowanie się w tych aspektach i tak wychodzi na korzyść Krakowa.

Widzę że dyskusja trochę odbiegła od tematu 'Ekstraklasa 09/10'... Więc z braku Twoich argumentów proponuję ją zakończyć ;)

ToTylkoJa 18.08.2009 19:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronowianin (Post 780771)
Rozmywamy temat tą dyskusją ale wspomnę tu chociażby o miliardach złotych które idą na wasze metro, bo ktoś sobie ubzdurał że jak 'stolyca' to metro mieć musi...

A z wyliczankami już skończ bo i tak pewnie zdajesz sobie sprawę z tego że Twoje miasteczko nie ma szans z Krakowem więc daj spokój... Wymieniasz jakieś argumenty z EURO 2012 jakbyś już zapomniał że typowanie miast-gospodarzy tego turnieju miało podłoże polityczne - w przygotowaniach do mistrzostw Kraków był lepszy od waszego miasta. Lotnisko, stadiony? Co w Krakowie niby niby nie ma? Dwa nowoczesne i w pełni ukończone stadiony piłkarskie będziemy mieć wcześniej niż Warszawa. Przypomnę tylko że Wisła swój stadion będzie mieć gotowy w czerwcu przyszłego roku, a Cracovia również w 2010 r., tyle że w październiku. Więc licytowanie się w tych aspektach i tak wychodzi na korzyść Krakowa.

Widzę że dyskusja trochę odbiegła od tematu 'Ekstraklasa 09/10'... Więc z braku Twoich argumentów proponuję ją zakończyć ;)

już Ci napisalem na samym wstępie, że kasa na metro idzie z budżetu miasta a nie budżetu państwa(specjalnie pogrubiłem dla Ciebie, żebyś znów tego nie przeoczył): jak Ty czytasz moje komentarze? Kasa na metro była zatwierdzona na sesji Rady Warszawy (co to ma wspólnego z budżetówką? To wiesz chyba tylko Ty).
Lotnisko większe i nowocześniejsze, stadiony będą większe i nowocześniejsze w dodatku szybciej budowane(Stadion Wisły budują już kilka lat). Widać, kto dominuje :D są sprawy w których Kraków jest lepszy, a są rzeczy w których Warszawa, tylko, że ja to potrafię dostrzec a Ty nie:)dla Ciebie Kraków bije Wawę we wszytskim(na szczęście tylko w Twojej glowie)
Odpisałeś dopiero na jedno z moich kilku pytań. To Ty nie masz argumentów, więc masz rację, skończmy to:)

Pablo84 18.08.2009 19:57

TotylkoJa.Alurat 1 nitka została zbudowana głównie przy pomocy Państwa.Co do II nitki chciał bym byś wkleił link, w którym jest mowa o tym, że Warszawa sama sobie finansuję budowę.
P.S
Stadion Wisły i Cracovii będzie większy niż stadnion Legii i Polonii ;)
OET z mojej strony

Stavanger 18.08.2009 20:36

ToTylkoJa i Bronowianin, " przecież i tak wszyscy skończymy w zupie ". Po co te dywagacje, kto lepszy, kto gorszy. Dajcie na luz chłopaki i tyle. Bo się znów zlecą łowcy absurdów z Poznania i okolic i będą nam wmawiać, że Kraków i Warszawa mają tylko i wyłącznie kompleksy.

pirat.z.karaibow 18.08.2009 20:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Stavanger (Post 780805)
ToTylkoJa i Bronowianin, " przecież i tak wszyscy skończymy w zupie ". Po co te dywagacje, kto lepszy, kto gorszy. Dajcie na luz chłopaki i tyle. Bo się znów zlecą łowcy absurdów z Poznania i okolic i będą nam wmawiać, że Kraków i Warszawa mają tylko i wyłącznie kompleksy.

Dokładnie. Cieszmy się że jesteśmy z Krakowa czy z Warszawy, a nie z Poznania :-)

Ta, kompleks. Wyższości :lol:

studio2 18.08.2009 21:19

To jest najlepsze, jeszcze nikt z Poznania nie napisal ale musielisice nas wlaczyc w jalowa dyskusje:) Cos w tym jest ze bez nas zyc nie potraficie:)

Stavanger 18.08.2009 21:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez studio2 (Post 780830)
To jest najlepsze, jeszcze nikt z Poznania nie napisal ale musielisice nas wlaczyc w jalowa dyskusje:) Cos w tym jest ze bez nas zyc nie potraficie:)


Coś w tym jest, że nie możesz żyć bez udzielania się na forum Wisły. Czy Wara Lecha to akceptuje?:rotfl: Po drugie jesteście mistrzami w wmawianiu innym kompleksów, więc nie dziw się.

jasnyGwint 18.08.2009 21:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 780715)
edit: W Krakowie budują(czy mają budować) Halę tak? Jeśli tak, to chciałbym wiedzieć, czy będzie ona z budżetu miasta czy państwa?

taaa budują :D

a jesli nawet kiedyś zaczną to napewno nie będzie z budżetu państwa. ostatnio mówi się o kredycie ale moim zdaniem ta hala nigdy nie powstanie :-)

Aaarrgh 18.08.2009 21:39

Oto pierwsze dostępne publicznie wizualizacje planowanej inwestycji przy ulicy Konwiktorskiej w Warszawie:

http://img13.imageshack.us/img13/9360/1817q.jpg

http://img198.imageshack.us/i/v2qqkw.jpg/http://img22.imageshack.us/img22/4528/2cdfv35x.jpg

... i kilka słów na temat tego przedsięwzięcia (za stroną CzarneKoszule.pl):


Cytat:

Zarząd m.st. Warszawy debatował dziś nad projektem modernizacji stadionu Polonii przygotowanym przez krakowską firmę Azbud, nowego właściciela klubu koszykarskiego. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zadecydowała, że rozmowy z inwestorem będą kontynuowane.

Koncepcję kompleksu sportowego przy Konwiktorskiej przedstawił władzom miasta główny projektant Mark Boretti z mającej siedzibę w Los Angeles pracowni 4see Architecture. Projekt zakłada budowę stadionu klasy Elite o pojemności 30 tysięcy widzów oraz hali do koszykówki o pojemności 5 tysięcy widzów wraz z zapleczem hotelowo-usługowym i spa. Pod ziemią przewidziane są parkingi dla ponad 2,5 tysiąca samochodów.

Cały kompleks stanowił będzie jedną bryłę ze wspólną elewacją i zadaszeniem. Nad stadionem przewidziany jest otwierany dach, aby obiekt mógł być wykorzystywany także jako hala widowiskowa. Nad głównym atrium (z fontanną) i uliczką pomiędzy stadionem a halą przewidziane jest przekrycie przezroczyste.

Środki na realizację inwestycji, szacowane na blisko 1 mld złotych, wyłożyć ma prywatny inwestor w zamian za prawo do wieloletniej dzierżawy terenu.

Przed końcem miesiąca inwestor planuje uruchomienie strony internetowej poświęconej projektowi, na której obejrzeć można będzie m.in. animowany film prezentujący wizję kompleksu.

Więcej na temat projektu w środowej "Gazecie Wyborczej Stołecznej".

skttrbrain 18.08.2009 22:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pirat.z.karaibow (Post 780810)
Dokładnie. Cieszmy się że jesteśmy z Krakowa czy z Warszawy, a nie z Poznania :-)

Ta, kompleks. Wyższości :lol:

Haha, kocham to forum :D W każdej dyskusji czytam o Poznaniu, Poznaniakach, 'najlepszych kibicach w kraju'. Najśmieszniejsze jest to, że tylko Wy takiej retoryki odnośnie nas używacie, dodatkowo wpychając ją nam w usta przy każdej okazji. Od czasu do czasu wspierając się wypocinami dziennikarzyny tudzież forum onetu. Brawo! :)

O sile miasta (dokładnej, pieniądza, jakie miasto tworzy dla państwa) świadczy mi.in. janosikowe, o którym wspomniał TTJ. Warszawa płaci je paronastokrotnie większe niż Kraków (Poznań zresztą też płaci prawie 3 razy więcej niż Wasze miasto tak dodam na boku ;) ). Mit, że całe państwo buduje stolice już dawno stracił rację bytu. Zobaczcie sobie rankingi wytwarzanego PKB na mieszkańca, może trochę Wam zrewidują pozycję gospodarczą Waszego miasta w kraju.

pirat.z.karaibow 19.08.2009 04:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skttrbrain (Post 780882)
Haha, kocham to forum :D W każdej dyskusji czytam o Poznaniu, Poznaniakach, 'najlepszych kibicach w kraju'. Najśmieszniejsze jest to, że tylko Wy takiej retoryki odnośnie nas używacie, dodatkowo wpychając ją nam w usta przy każdej okazji. Od czasu do czasu wspierając się wypocinami dziennikarzyny tudzież forum onetu. Brawo! :)

O sile miasta (dokładnej, pieniądza, jakie miasto tworzy dla państwa) świadczy mi.in. janosikowe, o którym wspomniał TTJ. Warszawa płaci je paronastokrotnie większe niż Kraków (Poznań zresztą też płaci prawie 3 razy więcej niż Wasze miasto tak dodam na boku ;) ). Mit, że całe państwo buduje stolice już dawno stracił rację bytu. Zobaczcie sobie rankingi wytwarzanego PKB na mieszkańca, może trochę Wam zrewidują pozycję gospodarczą Waszego miasta w kraju.

Sarkazm Misiu, sarkazm. Prowokacja udana, pojawiliście się w mgnieniu oka reagując na "Poznań" jak pies na sukę :lol:

GemHZR 19.08.2009 09:11

Z treści i formy postów Bronowianina wnioskuję, że raczej żadne argumenty go nie przekonają, ale fakt dlaczego Stadion Narodowy buduje się w Warszawie jest bardzo logiczny. Kiedy UEFA dała Polsce EURO2012 zapowiedziała, że mecz otwarcia i finał mają odbyć się w stolicach, a takie mecz mają przyjąć obiekty 55tysięczne. Dodatkowo przy kłopotach Ukrainy i możliwości zabrania im finału propozycje budowy 40tysięcznika są absurdem. Jeśli z meczem otwarcia o pojemności stadionu można dyskutować, to już mecz finałowy ma mieć 55tyś proste, i żadne siły miast, czy historie piłki nożnej znaczenia nie mają.

Q13SON 19.08.2009 14:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronowianin (Post 780686)
Nie szafuj takimi patetycznymi określaniami na to coś co buduje się w Warszawie w miejscu Stadionu Dziesięciolecia... Jak dla mnie to jest chora sytuacja że budują Warszawie najlepszy w Polsce stadion za pieniądze z budżetu państwa! A miasto nie dołoży do tego ani grosza, a obiekt stanie się jego wizytówką... Od wielu lat jest tendencja do centralizowania wszystkiego co się da i wszystkie pieniądze idą na tą całą Warszawke zapyziałą... Państwo daje im na metro, na stadion, na wszystko. Kto powiedział że Stadion Narodowy ma być w Warszawie, z jakiego tytułu niby? Ok, ktoś powie że to miasto funkcjonuje w oficjalnych wykazach jako stolica, ale to jeszcze nie argument który byłby decydujący. Już Chorzów ma większe powody do tego żeby to tam znajdował się nasz Stadion Narodowy, bo leży jakby nie patrzeć w najludniejszej polskiej aglomeracji. Również Kraków obiektywnie patrząc bardziej zasługuje na to by to na jego terenie mieścił się obiekt tego typu - nie trzeba nikomu tłumaczyć że to stolica polskiej piłki, kolebka polskiego sportu.

Co do meczów reprezentacji które miały by się tam odbywać to nie mam nic przeciwko, ale pod warunkiem że w ciągu roku reprezentacja nie będzie tam grała więcej razy niż w Krakowie, na Stadionie Śląskim w Chorzowie czy np. w Poznaniu. Finały Pucharu Polski, Superpucharu, Pucharu Ekstraklasy (jeśli kiedyś jeszcze te rozgrywki powrócą) również pod żadnym pozorem nie powinny się tam odbywać cyklicznie, tylko raz na jakiś czas - na tej zasadzie że w jednym sezonie gospodarzem finału np. Pucharu Polski będzie Chorzów, innym razem Łódź albo Kraków czy dajmy na to Wrocław i inne polskie miasta sysponujące dobrymi stadionami. A koncerty Madonny, Maleńczuka, Tokio Hotel czy Boysów niech sobie tam robią - do tego Warszawa może i by się nadała... Ale pod żadnym pozorem to miasto nie powinno mieć jakichkolwiek przywilejów w organizowaniu spotkań reprezentacji czy finałów krajowych rozgrywek. Gdyby jakieś miasto miało już być uprzywilejowane w tym względzie to oczywiście w naturalny sposób mógłby to być Kraków - miasto dwóch najstarszych polskich klubów, po prostu stolica polskiego futbolu i to właśnie tu nasza kadra powinna grać jak najczęściej, a nie w jakiejś Warszawie...

a jak kampus UJ z budżetu budują to nie masz przeciwwskazań, albo jak Wawel remontują?
a tak wogóle to temat brzmi "Obiekty sportowe..." a nie janosikowe, Warszawa, Poznań

trochę lodu do majtek

edit:
a tak btw to nie ma co narzekać że budują narodowy. przynajmniej coś będzie a i tak więcej nakradną za te 4 lata albo wyłożą na budowę czegoś co nigdy nie powstanie jak szpital w Zabrzu na który poszło już 200 000 000 zł a on i tak nie powstanie bo budował się tak długo że dokończona inwestycja bedzie przestażała, czy też na projektowaną fregatę wojskową która zeżarła dziesiątki czy nawet setki milionów i jeszcze nie powstała...

Stavanger 19.08.2009 14:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pirat.z.karaibow (Post 780911)
Sarkazm Misiu, sarkazm. Prowokacja udana, pojawiliście się w mgnieniu oka reagując na "Poznań" jak pies na sukę :lol:


Bo to wyznaczona przez Warę Lecha grupa szybkiego reagowania.

Co do budowania hal w kontekście obiektów sportowych, to przypomnę jak wygląda sprawa w Trójmieście. Na granicy Sopotu i Gdańska stoi budowa i przez perturbacje papierkowe nic się nie dzieje, a otwarcie miało już być.

simone 22.08.2009 19:39

Rozpierducha po gorszej stronie Błoń zmierza ku końcowi...
http://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=1270
Dwie budowy w jednym kadrze, wierzyć mi się nie chce że dożyłem takich czasów :D
http://img248.imageshack.us/img248/3820/17916471.jpg

pietruch 22.08.2009 20:25

Ten projekt, zamysł, stadionu Polonii Warszawa to wg mnie jedno wielkie nieporozumienie.
To tak jakby w Krakowie mieli zbudować stadion Ellite parchom.
Ni to nie ma sukcesów, ni to kibiców.
W 100licy będzie jeszcze 1 stadion klasy ellite (narodowy) oraz stadion Legii, bodajże 3 klasy.

Do tego hala sportowa na 5 tysięcy osób (kibiców Polonii przeważnie jest o połowę mniej na stadionie) i parking na 2,5k samochodów.
Rozumiem, że może być on wykorzystywany do koncertów czy innych "eventów", ale mając do dyspozycji stadion Legii, czy narodowy, to budowa takiego stadionu mija się z celem...

Bronowianin 22.08.2009 22:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pietruch (Post 782798)
Ten projekt, zamysł, stadionu Polonii Warszawa to wg mnie jedno wielkie nieporozumienie.
To tak jakby w Krakowie mieli zbudować stadion Ellite parchom.
Ni to nie ma sukcesów, ni to kibiców.
W 100licy będzie jeszcze 1 stadion klasy ellite (narodowy) oraz stadion Legii, bodajże 3 klasy.

Do tego hala sportowa na 5 tysięcy osób (kibiców Polonii przeważnie jest o połowę mniej na stadionie) i parking na 2,5k samochodów.
Rozumiem, że może być on wykorzystywany do koncertów czy innych "eventów", ale mając do dyspozycji stadion Legii, czy narodowy, to budowa takiego stadionu mija się z celem...

Ale jak widzisz na Warszawę znajdą się zawsze pieniądze i za chwile dowiemy się że nowy supernowoczesny stadion klasy elite, spełniający wszelkie wymogi i mieszczący 40 tys. kibiców będzie mieć Hutnik Warszawa, a po ukończeniu jego budowy albo równocześnie z nią zbudują nowy obiekt o podobnej pojemności i klasie dla Gwardii Warszawa... Żenada po prostu, wszystko pod Warszawkę...

skttrbrain 22.08.2009 22:47

^^ człowieku, piszesz takie bzdury że aż oczy bolą. Stoi tam wyraźnie napisane:
"Środki na realizację inwestycji, szacowane na blisko 1 mld złotych, wyłożyć ma prywatny inwestor w zamian za prawo do wieloletniej dzierżawy terenu."
teraz zastanów się co to znaczy i wyciągnij wnioski.

Bronowianin 22.08.2009 22:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skttrbrain (Post 782862)
^^ człowieku, piszesz takie bzdury że aż oczy bolą. Stoi tam wyraźnie napisane:
"Środki na realizację inwestycji, szacowane na blisko 1 mld złotych, wyłożyć ma prywatny inwestor w zamian za prawo do wieloletniej dzierżawy terenu."
teraz zastanów się co to znaczy i wyciągnij wnioski.

Co nie zmienia faktu że stadion powstanie w Warszawie... Nie interesuje mnie kto wyłoży na to pieniądze, tylko chodzi mi o to że wszystko buduje się w Warszawie. Niech nawet Obama da na to kasę - fakty są takie że w Warszawie będą mieli już trzeci nowoczesny stadion powyżej 30 tys. miejsc. I właśnie dlatego że jest to Warszawa to z projektem stadionu Polonii nie stanie się tak jak z planami budowy stadionu w Szczecinie, na Suchych Stawach w Krakowie czy jak z zamiarami postawienia naszej hali widowiskowo-sportowej na Czyżynach - nie pójdzie on na śmietnik, tylko niestety zostanie zrealizowany...

killzone 22.08.2009 23:03

A do kogo masz w tym momencie pretensje? Ze ktos z prywatnych pieniedzy chce postawic stadion Polonii? Moze mu sie Warszawa bardziej podoba niz Kraków. Moze tam akurat widzi sens budowania stadionu niz u Was? Moze to wkoncu cos z Krakowem jest nie tak, ze wszyscy go jakims cudem omijają szerokim łukiem, i wolą swoje PRYWATNE pieniedze inwestowac w najwiekszym miescie Polski?

To tak jakbys mial do ludzi pretensje powiedzmy, ze wola wybudowac sobie dom w Wilanowie(czy innych obrzeżach Miasta Stołecznego Warszawy) niz w Krakowie.

Jazon 23.08.2009 00:43

Bronowianin, wybacz, ale piszesz straszne bzdury. Ostatni Twój post to już w ogóle apogeum jakichś chorych pretensji do Warszawy.

Oldpara 23.08.2009 10:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez simone (Post 782780)
Dwie budowy w jednym kadrze, wierzyć mi się nie chce że dożyłem takich czasów :D
http://img248.imageshack.us/img248/3820/17916471.jpg

Cóż, wielkimi krokami idziemy do Europy. Za rok w Ekstraklasie ponad połowa zespołów będzie miała wypasione stadiony na 15-30 tys widzów. Naprawdę bedzie się czym pochwalić, i myślę, że za tym szybko pójdzie do przodu poziom sportowy - więcej kibiców, więcej sponsorów, większe gwiazdy się byc może skuszą na granie w polskiej lidze.

Fajnie.

wisl@k_TS 23.08.2009 11:10

Bronowianin nie spinaj tak :)
Warszawa jest stolicą Polski (Kraków już nie jest, trzeba się z tym pogodzić).

I co najważniejsze, zobacz jak się rządzi Krakowem... Od lat jedzie na swojej 'marce' - czyli jesteśmy Kraków wszystko nam się należy jak psu buda. A tak nie jest, co najdobitniej pokazała sprawa ze stadionem na Euro 2012. Wiem, że ciężko Ci z tym ale Kraków to miasto jak Wrocław, Gdańsk czy (o zgrozo!:) ) Poznań. Jedno z wielu, a Warszawa jest stolicą - ma pewne przywileje, normalna sprawa. Szkoda tylko że z takim zarządzaniem miastem (czyli 'po ch*j będziemy robić dokumentację, lobbować itd, skoro i tak będziemy to mieć bo jesteśmy Kraków i koniec' ) to niedługo takie spiny będziesz robić z Poznaniem a nie Warszawą.

budka 23.08.2009 11:13

Oldpara napisał...

|"Cóż, wielkimi krokami idziemy do Europy. Za rok w Ekstraklasie ponad połowa zespołów będzie miała wypasione stadiony na 15-30 tys widzów. Naprawdę bedzie się czym pochwalić, i myślę, że za tym szybko pójdzie do przodu poziom sportowy - więcej kibiców, więcej sponsorów, większe gwiazdy się byc może skuszą na granie w polskiej lidze."

Z tym wyższym poziomem sportowym to byłbym sceptyczny....Obym się mylił.........

Arturo Qr2nów 23.08.2009 11:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez killzone (Post 782869)
Moze to wkoncu cos z Krakowem jest nie tak, ze wszyscy go jakims cudem omijają szerokim łukiem (...)

Bronowianin: Gdybyś przypomniał sobie różne historie z inwestowaniem w Krakowie, to wiedziałbyś dlaczego "wszystko jest pod Warszawkę". Póki co nam też budują dwa stadiony, a hala w Czyżynach już powinna stać.

Budowanie w Krakowie czegokolwiek to dramat, bo albo przepychanki papierkowe, albo protesty, później konserwator linijką zmierzy wysokość i dokona analizy widokowej z Góry Borkowskiej, a na końcu jeszcze okaże się, że ziemia należy do jakiegoś zakonu.

budka 23.08.2009 11:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arturo Qr2nów (Post 782978)
Bronowianin: Gdybyś przypomniał sobie różne historie z inwestowaniem w Krakowie, to wiedziałbyś dlaczego "wszystko jest pod Warszawkę". Póki co nam też budują dwa stadiony, a hala w Czyżynach już powinna stać.

Budowanie w Krakowie czegokolwiek to dramat, bo albo przepychanki papierkowe, albo protesty, później konserwator linijką zmierzy wysokość i dokona analizy widokowej z Góry Borkowskiej, a na końcu jeszcze okaże się, że ziemia należy do jakiegoś zakonu.

Nie mówiąc już o tym,że "warszaffka" obcina dotacje z budżetu państwa.Musiała by rządzić w krk ("Majchrowski-wieloletni członek pzpr,sld i takie tam (z małej litery z premedytacją)) ta sama opcja w Stolicy ,żeby się pochwalić przed kolejnymi wyborami swymi wielkimi dokonaniami "pro publico bono"

GemHZR 23.08.2009 12:01

Hej, stadion Legii jest z budżetu Warszawy, a Polonii (ewentualnie) z prywatnych, tylko Narodowy jest z centralnego budżetu i nie wiem po co się dalej spinać przy tym temacie. Gdyby nie euro byśmy mieli Narodowy wiadomo gdzie.

emdzej 23.08.2009 12:08

Dajcie spokój chłopaki bo lipę siejecie. Bronowianin: prawda jest taka że masz chłopie kompleksy straszne i wysokie mniemanie o swoim mieście. Może i śmieszne, że stadion w Wawie jest z budżetu państwa, gdy inne obiekty są budowane z budżetów miejskich. Gdyby wszystkie stadiony na Euro były tak budowane to już dawno byśmy mieli halę na Czyżynach.
Ale nie miej o to pretensji do gościa tylko dla tego że jest z Warszawy. W końcu skoro kasa idzie z budżetu państwa to miałeś na to wpływ wybierając decydentów w wyborach. Ewentualnie możesz mieć pretensje do swoich przedstawicieli, że nie załatwili czegoś takiego dla Krakowa.

Im częściej czytam to forum to tym więcej kompleksów widzę. No offence, ale ToTylkoJa ma dużo racji. Można nie kochać Warszawy, ale wypada ich choć trochę szanować.

Co do stadionu narodowego to fajnie by było gdyby kadra grała trochę w Wawie, trochę w Chorzowie. W końcu Śląski ma swoją historię i klimat. Szkoda by było gdyby poszedł w odstawkę.

Aaarrgh 23.08.2009 18:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pietruch (Post 782798)
Ten projekt, zamysł, stadionu Polonii Warszawa to wg mnie jedno wielkie nieporozumienie.
To tak jakby w Krakowie mieli zbudować stadion Ellite parchom.
Ni to nie ma sukcesów, ni to kibiców.
W 100licy będzie jeszcze 1 stadion klasy ellite (narodowy) oraz stadion Legii, bodajże 3 klasy.

Do tego hala sportowa na 5 tysięcy osób (kibiców Polonii przeważnie jest o połowę mniej na stadionie) i parking na 2,5k samochodów.
Rozumiem, że może być on wykorzystywany do koncertów czy innych "eventów", ale mając do dyspozycji stadion Legii, czy narodowy, to budowa takiego stadionu mija się z celem...

Bo widzisz, cały "myk" z tym stadionem polega na tym, że będzie miał rozsuwany dach tworzący ogromną halę - tego nawet na narodowym nie będzie, choć było w planach. Jakby kompleks miał służyć tylko Polonii to inwestycja byłaby nieopłacalna. Inwestorem ma być amerykańska AEG, która będzie mogła pod dachem robić koncerty i imprezy nawet w zimie przy -20 stopniach. Do tej pory "sezon koncertowy" w Polsce to miesiące letnie, a na tym obiekcie amerykanie chcą zarabiać przez 200 dni w roku.

gromaders 23.08.2009 18:21

z tego co wiadomo to stadion narodowy również będzie miał zamykany dach


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:33.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl